Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

"Cilvēks, kurš saprot lietu racionālo pusi un no iespējām neatsakās," - šis kāda uzņēmēja ar ironisku smīnu paustais iespaids par Dzintaru Zaķi, iespējams, visspilgtāk raksturo Vienotības Saeimas frakcijas vadītāja politiķa profilu. Sācis "tumšajos deviņdesmitajos" kā "grāmatvedis revidents" ar gaļas kontrabandu saistītajā Jēkabpils firmā Niko, Zaķis 10 gadus ir kāpis pa politiskās hierarhijas kāpnēm un pirms skandāla ar nodokļu apiešanas shēmu, pērkot sev Volvo džipu, kuluāros tika dēvēts par nākamo  ministru un faktisko lietu kārtotāju Satiksmes ministrijā jau pašlaik. Zaķis arī visbiežāk tiek piesaukts kā Vienotības reālākais "kasieris" pēc Edgara Jaunupa attālināšanās.

Laiks pēc 11. Saeimas vēlēšanām, iespējams, ir kļuvis par augstāko punktu Dzintara Zaķa politiskajā karjerā. Viņš joprojām ir "tikai" Vienotības Saeimas frakcijas vadītājs, bet daudzus gadus lolotās ambīcijas kā nākamo ieņemt kādu saimniecisku amatu valdībā ir reālākas kā jebkad agrāk. Vienotības rezervistu soliņš ir noīsināts, un Zaķa mūžīgā konkurenta uz kāda saimnieciskā ministra portfeli Arta Kampara izredzes atgriezties apritē ir apšaubāmas.

Arī Vienotības "kasiera" Edgara Jaunupa un viņa piesaistīto lielo sponsoru nostāšanās pozā, liedzot finansējumu partijai, kura valdības izveides gaitā būtiskus saimnieciskus amatus, pirmkārt, ekonomikas ministra portfeli atdeva tādam "politbiznesam"  kā vēja enerģija un subsidētā biodegvielas ražošana neatsaucīgajai Reformu partijai, ir aktualizējusi jautājumu, kurš tagad spēs Vienotībai piesaistīt uzņēmēju finanses. Zaķis tāpat kā a/s Pasažieru vilciens valdē nesen ieceltais Aigars Štokenbergs ir reālākie kandidāti uz jaunā "kasiera" statusu.

Amatpersona, kura bijusi pastarpināti iesaistīta Jaunā laika sponsoru "nodokļu problēmu" politiskā sakārtošanā Valsts ieņēmumu dienestā, tādēļ piekrīt runāt tikai neoficiāli, uzsver, ka "Zaķis vienmēr ir bijis Jaunupam parocīgs". Lai pašlaik pārņemtu Jaunupa iestrādnes "sadarbībai ar uzņēmējiem", nepieciešama ne tikai politiskā ietekme, bet arī ietekme uz saimnieciskajiem lēmumiem, un Zaķis to ir ieguvis - Satiksmes ministrijā, kopš viņam rudenī tika uzticēts koordinēt Vienotības sadarbību ar bezpartejisko satiksmes ministru Aivi Roni.

Vairāki avoti, runājot par Zaķi, neaizmirst uzsvērt vārdus "ļoti ietekmīgs", kopā ar premjeru Valdi Dombrovski un partijas līderi Solvitu Āboltiņu viņu minot to Vienotības politiķu trijniekā, kas reāli pieņem lēmumus partijā. Zaķim nepatikšanas sagādājušā melnā Volvo džipa vējstiklā saspraustā caurlaižu čupiņa, kas auto īpašniekam ļauj iebraukt un apstāties ne tikai pie Saeimas, bet arī Ministru kabineta un Satiksmes ministrijas ēkām, ir šīs ietekmes ārējās, simboliskās pazīmes.

Reālā Zaķa ietekme izpaužas neafišēti, tiekoties un "kārtojot lietas" prom no acīm. "Zaķis jau tagad vada Satiksmes ministriju, visus saimnieciskos lēmumus ministrijā pieņem viņš, un visi zina, ka viņš būs nākamais ministrs,"  Pietiek kā zināmu faktu paziņo kāds informēts avots. Satiksmes ministrs Ronis, konfrontēts ar šādu viedokli, pirms dažām nedēļām tikai atsmēja, ar pārspīlētu nožēlu piebilstot, ka viņam atšķirībā no Zaķa ir  8 gadus vecs Volvo.
Tomēr vēl iepriekš Ronis nav slēpis, ka Zaķis tiešām atvieglo viņa dzīvi, piemēram, uzņemoties attiecību noregulēšanas smagumu ar SM parlamentāro sekretāru Klāvu Olšteinu un viņa pārstāvēto deputātu grupu. Amatpersonas SM pārraudzītajās valsts kapitālsabiedrībās jau vairākus mēnešus Pietiek ir žēlojušās, ka ministram Ronim tik ļoti rūp viņa reputācijas neaptraipīšana, ka viņš ignorē lūgumus palīdzēt saimniecisku un finansiālu jautājumu sakārtošanā, kur politiski ietekmīgas figūras autoritāte noderētu.

Satiksmes joma, kas saistīta ar simtos tūkstošos skaitāmiem iepirkumiem un uzņēmēju interesēm, ir mīnu lauks bijušajam diplomātam, kurš, iespējams, nevēlas, lai tiktu sasaistīts ar kāda saimnieciska lēmuma pieņemšanu, kas nevar apmierināt visas puses. Savukārt Zaķis un Olšteins šajā vidē jūtas kā zivis ūdenī. Tieši pie viņiem cenšoties rast pieeju uzņēmēji un kapitālsabiedrību vadība. Neviens no pēdējos mēnešos uzrunātajiem avotiem, kas norādījuši uz Zaķi kā "lietu kārtotāju", piemēram, Latvijas Dzelzceļa iepirkumos, nav piekritis runāt oficiāli vai dalīties ar detalizētu informāciju. Zaķa ietekme un izredzes valdības maiņas gadījumā kļūt par nākamo satiksmes ministru liek avotiem viņu respektēt un nodrošināties pret vēlākām nepatikšanām.

Visi, kuriem Pietiek pēdējos mēnešos jautājis viedokli par Zaķi, mudina neaizmirst viņa saknes - saistību ar Jēkabpils firmu Niko un draugu, uzņēmēju Gati Aišpuru, kura noslepkavošana pirms pieciem gadiem ļāva publiski izskanēt iepriekš tikai neoficiāli cirkulējušajai informācijai par firmas saistību ar gaļas kontrabandu un PVN izkrāpšanas shēmām.

Kā rāda Lursoft datubāzē pieejamie firmas Niko gada pārskati par 1996. un 1997. gadu, Zaķis "tumšajos deviņdesmitajos" bijis šīs Aišpuram piederējušās firmas grāmatvedis revidents. Tieši pirms iesaistīšanās Jaunajā laikā Zaķis 2001. un 2002. gadā bijis citas Aišpura firmas Jēkabpils saldētava valdē. Zaķa firma Datoru centrs, kuru viņš gadu mijā izmantoja nodokļu apiešanas shēmā, vēl aizvien īrē telpas Jēkabpilī no citas ar Aišpuru saistītas firmas Niko-Loto, kurā Zaķim no 1998. līdz 2004. gadam piederēja trešā daļa.

Zaķa tuvu draugu un biznesa partneri Aišpuru 2007. gada 6. septembra agrā rītā   nogalināja, kad viņš Jēkabpilī kāpa ārā no sava Mercedes-Benz džipa. Slepkavības ierocis Makarova markas pistole, no kuras uz Aišpuru tika izšautas septiņas lodes, tika atrasta netālu no nozieguma vietas, policijai uzreiz liekot izvirzīt versiju par pasūtījuma slepkavību. Jau vēlāk - 2010. gadā, kad tiesā sāka izskatīt Aišpura un vēl divu ar gaļas vairumtirdzniecību saistītu, togad nogalinātu uzņēmēju slepkavības lietu, atklātībā nāca izmeklēšanas fakti, kas apstiprināja iepriekš neoficiāli izskanējušo - ka noslepkavotie bijuši saistīti ar gaļas kontrabandu un PVN izkrāpšanas shēmām. Slepkavībās tika apsūdzēts  uzņēmējs Mārtiņš Putniņš kā slepkavības pasūtītājs un organizētājs un divi Lietuvas pilsoņi – Edgars Krogerts un Sergejs Markevičs - kā slepkavības izpildītāji. Visiem trim 2011. gadā tiesa piesprieda mūža ieslodzījumu.

2005. gadā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde bija sākusi izmeklēt PVN izkrāpšanu no valsts, kurā bija iesaistīta firma Putniņa vadītā firma Grupa Media. Tā, pēc VID aizdomām, importēja gaļu un, izmantojot PVN izkrāpšanas shēmu, to par zemāku cenu pārdeva gaļas pārstrādes uzņēmumiem, tostarp Aišpuram piederošajai SIA Niko. Izmeklēšanas gaitā Grupa Media un tās sadarbības partneru kontiem tika uzlikts arests, bet gaļas pārstrādes uzņēmumiem, arī Aišpura firmai, tika uzdots līdzekļus par neapmaksātām pavadzīmēm ieskaitīt valsts budžetā. Pēc apsūdzības uzturētāju tolaik paustā Putniņa uzņēmums pieprasījis, lai nauda tomēr tiktu ieskaitīta nevis valsts kasē, bet viņa norādītajā kontā. Tas, ka Aišpurs tomēr pakļāvās VID sankcijām un aptuveni 43 000 latu ieskaitīja Valsts kasē, pēc izmeklētāju domām, arī bija pasūtījuma slepkavības motīvs.

Aišpura slepkavība Jēkabpilij bija liels satricinājums, iespējams, tādēļ viņa bērēs dažas amatpersonas un biznesa partneri pateica vairāk nekā citkārt. Jēkabpils mērs Leonīds Salcevičs laikrakstam Neatkarīgā par Aišpura biznesu bija izteicies: "Ja citi raksta, ka viņa bizness savulaik bijis cigaretes, alkohols, saldētu vistiņu tirdzniecība, nenomaksājot nodokļus, katrs taču sākumā strādāja tā, lai spētu nopelnīt." Bet biznesa partneris Jolands Dišlers paudis uzskatu: "Ja Latvijas brīvvalsts sākumā bija kas nepareizs, tad visi tolaik tā centās nopelnīt. Vienīgās problēmas varēja būt attiecībā pret valsti."

Laikrakstam Diena tūlīt pēc Aišpura slepkavības vietējie jēkabpilieši, raksturojot Aišpura biznesu, bija piesaukuši "tumšos deviņdesmitos". Vairāki avoti laikrakstam norādīja uz uzņēmēja iespējamo saistību ar kriminālo pasauli deviņdesmitajos gados - reketu, gaļas, cukura un cigarešu kontrabandu. Tikai Zaķis, kurš tobrīd jau vadīja Jaunā laika frakciju 9. Saeimā, laikrakstam Diena vispār bija atteicies komentēt slepkavības iespējamos iemeslus. Nodēvēts par senu Aišpura draugu un bijušo biznesa partneri, Zaķis Dienai bija atzinis, ka "ļoti traģisks notikums, un man smagi par to šobrīd runāt".

Tieši no Jēkabpils biznesa vides nonācis Jaunajā laikā, Zaķis ilgi kāpa pa partijas hierarhijas kāpnēm un vairākus pakāpienus pārlēca strauji, kad 2007. gadā negaidīti tika iecelts par partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāju. Tas sakrita ar laiku, kad partijai nebija sevišķi laba finansiālā situācija un tā sēdēja opozīcijā. Tas arī bija laiks, kad nostiprinājās Jaunā laika attiecības ar tā dēvētajiem Ventspils mēra Aivara Lemberga oponentiem, kurus pārstāvēja nu Repšes un Jaunupa biedrībā no aizkulisēm iznākušais Olafs Berķis. Ar Ventspils tranzītbiznesu saistīti avoti Pietiek stāstījuši, ka tobrīd Zaķis izraudzīts kā "tolerants cilvēks, ar kuru var runāt" un bijis "kurjers", kam uzticēts tikties ar Ventspils miljonāriem. Lemberga oponentus apstākļos, kad politiku valstī veidoja Tautas partija, LPP/LC un Lemberga kontrolētā ZZS, biedēja iespēja, ka šo partiju politiķi var mainīt Jāņa Maizīša vadītās Ģenerālprokuratūras kursu. Tas bija labvēlīgs pret Ventspils mēru karu sākušajam Berķim un viņa tolaik sabiedrotajam Oļegam Stepanovam.

Jaunais laiks ieguva turīgus sabiedrotos tā dēvētajā "tiesiskuma" tēmā. Tagad pazīmes rāda, ka Berķis vienojies ar Lembergu par ietekmes atgūšanu pār Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumiem. Arī Vienotības faktiskās attiecības ar Lembergu, ar kuru 10. Saeimā tika dalīts varas pīrāgs, ir būtiski mainījušās. Oficiāli ziedojumi no Berķa Jaunā laika kasē neienāca līdz pat 2010. gada rudenim, bet neoficiāli politiskie oponenti jau 2007. gada nogalē ironizēja - kopš sākušās partijas attiecības ar tā dēvētajiem labajiem ventspilniekiem, "Jaunā laika frakcijā kafija ir vienmēr".

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...

21

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

21

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

FotoValsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums.
Lasīt visu...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...