Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai zinājāt, ka pie Saeimas nama piketēt vairs nedrīkst? Ar demokrātiju Latvijā ir cauri. Likumdošanas nams pat PSRS laikos bija pieejams. Viss ir noticis slepenībā. Žurnālistiem būtu bijis jāsaceļ pamatīga vētra, uzzinot, ka ir noticis šāds fakts. Nekā. Visi noklusējuši.

Gribi piketēt, ej piketē nostāk, lai deputāti neredz. Mūsu politiskās kultūras vieta Saeimas nams kā politiskās tradīcijas izteiksmes telpa ir aizsista ciet.

Neaprakstīšu sīkumos visu. Pārliecinieties paši. Nesen visa pasaule noskatījās, kā Baltkrievijā policija aizver mutes piketētājiem. Ar mani notika tieši tas pats. Uzzinādams, ka pie Saeimas nama piketēt ir aizliegts tagad, es nolēmu nepiketēt. Jēgas nav. Kaut kur Rīgā piketēt neredzu jēgu, jo iznāk, ka tu atrādies rīdziniekiem, nevis deputātiem ar savu viedokli.

Kāds Vienotības blogeris mani Facebook tā arī apkaunoja - ko ta tu nebiji piketa vietā, nedziedāji, es gribēju paklausīties tevi, ko dziedāsi… Lūk, uzdevums izpildīts. Vara ir novirzījusi viedokļu paudējus, lai tie izlādējas savā starpā aiz Saeimas ēkām, nevis izsaka viedokli deputātiem.

Nolēmu staigāt pa Rīgu dziedādams un noiet gar Saeimas namu pie reizes. Man pienāca klāt policists, kad es skaņoju ģitāru, pateica, ka es esot Facebook ielicis, ka piketēšu, ka piketa vieta ir citur, te nevar. Es pateicu - vai viņš manā profilā ir pamanījis arī atteikumu? Nē, neesot. Tātad, mīļie, policija sēž Facebook darba laikā un skatās cilvēku profilus. Un tos, kuri grib palīdzēt valstij iziet no šīs stagnācijas... arestēt!

Jā jā. Es paņēmu ģitāru, gāju gar Saeimas namu un dziedāju. Nevis piketēju, bet dziedāju repa stilā… sapratu, ka policists man ir atļāvis dziedāt. Jo, nu, neaizturēja, nerāva aiz rokām kā vēlāk. Es norepoju vienu dziesmu gar Saeimas durvīm un sapratu, ka kaut kas nav te labi. Iedomājos skriet prom. Sadzirdēju soļus aiz manis. Mani sagrāba policists, tad otrs.

Policisti neteica man apstāties, neuzrunāja mani. Bet vienkārši kā Baltkrievijā sagrāba, pie tam stipri aiz abām rokām. Mana dārgā koncertģitāra varēja nokrist uz bruģa, man rokās bija ass mediators, policists stipri spieda roku, mediators dūrās rokā. Es teicu, man sāp, atļaujiet nolikt mediatoru... policists beidzot izdvesa - jūs pretojaties policijai, nepretojieties... vēlāk Nacionālās apvienības telpās man tika uzrakstīts protokols par nepakļaušanos policijai, kas draud ar lielu naudas sodu.

Saprotat?! Paradokss. Principā policija bija priecīga, ka dziedu pie Saeimas nama, to atļāva darīt, tiklīdz beidzu, skrienu prom, sākas nepatika, aizturēšana, paliec uz vietas!

Kas notika tālāk… sākās cilvēku konfrontācijas ar policiju. Policistu bija, ka biezs. Es nepakļāvos provokācijām. Pārsvarā policisti uzvedās pret mani pieklājīgi, izņemot to vienu, kurš jau no paša sākuma mani uzrunāja. Viņš izmainīja faktus, apvainoja, ka nepakļaujos policijai, provocēja, lai es kļūstu pret viņu agresīvs.

Man pienāca klāt ļoti interesants policists. Citi tā kā bija draudzīgi. Tas bija, varēja saprast, kaujas uzdevumu vienības vīrs, protams, ar pistoli un maskā, centās ar mani runāt. Nesapratu, par ko. Domāju, ka arī... lai es kļūtu agresīvs un… nezinu, lai varbūt, nezinu, piekautu mani vai ko... pārējie policisti mani lenca, bet izrādīja draudzību.

Man ir aizdomas, ka pie Saeimas nama kaut kādi policijas spēki speciāli rada provokācijas. Es to izjutu. Visu šo varēja izdarīt, piemēram, policijas koledžas meitene. Viena. Pateikt - jūs tiekat aizturēts. Es, protams, pakļautos un ietu līdz. Kāpēc mūsu laikos, kad tu zini, ka policijai jāpakļaujas, policija pielieto vardarbību? Tas ir kaut kādu policijas nodaļu uzdevums. Kā Baltkrievijā. Pārkāpt savas tiesības un izprovocēt vardarbības scēnu.

Kas to darīja? Man interesē atbilde no tās amatpersonas, kura atbild par Saeimas drošību. Kāpēc šādas policijas provokatīvas metodes notiek demokrātiskā valstī? Es vairākkārt policijai lūdzu mani pasargāt no provokatoriem, kuri provocēja nesaskaņas ar mani un policiju. Policija to nedarīja. Principā palīdzēja, iespējams, Kremļa aģentiem taisīt bardaku pie Saeimas nama.

Vēlāk es apskatījos dažu provokatoru Facebook profilus. Atbalsta Ukrainas okupāciju. Nu, smird notiekošais ap Saeimas namu pēc naftalīna!

Jā, un... interesanti, ka Saeimas policijas iecirknis, kur man bija ilgi jāsalst, kad rakstīja visādus dokumentus, atrodas Nacionālās apvienības telpās, pie kuras dibināšanas kā LNNK biju es. Toreiz, 80. gados, kad aicināju uz Latvijas neatkarību caur LNNK kustību… man pat sapņos nebūtu rādījies, ka mani aizturēs šīs organizācijas telpās.

Es par tādu Latviju necīnījos. Tas viss velk uz Baltkrievijas modeli, kur izteikties vari tikai tukšai sienai. Viss, televīzija, radio ir nobloķēts. Veci telefonu numuri, e-pasti nedarbojas, protams, speciāli. Demokrātija Latvijā strauji beidzas. Ir vajadzīgas pārmaiņas! Valsts ir jārestartē. Šāds vēlēšanu modelis izvirza bezatbildīgus deputātus, kuri nolaiž valsti ekonomiskā krīzē, pēdējā vietā Eiropā, iznīcina demokrātiskas valsts pamatus. Tas ir ļoti nopietni!

(Foto... esmu aizturēts. Nacionālās apvienības telpās atrodas Saeimas policijas iecirknis. Ļoti zīmīgi.)

Novērtē šo rakstu:

193
18

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...