Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vakcinācijas bumerangi

Lauris Galiņš
26.03.2021.
Komentāri (45)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja reiz valdībai ir nodoms vakcinēt vairākumu cilvēku, pie kam nediskriminējot arī to vairumu, kas dažādu iemeslu dēļ nevēlas vakcinēties, tajā skaitā es, tad ir pilnīgi skaidrs, ka ar pašreizējo politiku šie mērķi ir nesasniedzami pat ar piespiedu līdzekļu izmantošanu.

Monopolrisku cena – neuzticība

Ja valdība atmestu vēlmi nopelnīt uz monopoliem vai korupcijas, tad tai būtu jāatsakās no jelkādiem monopoliem un būtu jāsaprot, ka nepieciešams paplašināt to potenciālo klientu loku, kas vakcīnas pieņem brīvprātīgi, - valdībai jānodrošina iespēja cilvēkiem pašiem izvēlēties jebkuru vakcīnu, kuru cilvēki būtu gatavi pieņemt, bez visiem zināmajām AstraZeneca vai Moderna, kuras piedāvā par brīvu.

Tajā skaitā par samaksu vajag piedāvāt Sibīrijas balto, Uhaņas gaišo, Vjetkongu strīpaino vai Antarktīdas zaļo neatkarīgi no to izcelsmes, - jāņem vērā, ka tās ir akceptētas citās valstīs, līdz ar to arī pie mums tām ir jābūt derīgām vakcinācijas pases saņemšanai.

Legālā diskriminācija korupcijas piesegā

Pašreizējās politikas apstākļos, kas nosaka derīgās un nederīgās vakcīnas, nav iespējams izskaidrot, kādēļ Krievijas vai Ķīnas pilsoņiem citādas vakcīnas ir gana labas lai viņus apkalpotu, teiksim, Vecrīgas bārā, bet, piemēram, ES pilsoņiem tās pašas vakcīnas nav derīgas un šī iemesla dēļ viņus neapkalpos? Kur loģika?

Vai ES piespiedīs citas valsts pilsoni vakcinēties atkārtoti ar ES derīgo vakcīnu? Protams, ka nepiespiedīs vakcinēties atkārtoti un atzīs par labām esam arī citu valstu vakcinācijas, jo atkārtota vakcinācija būtu pārāk liels apdraudējums cilvēka veselībai.

Diezgan amizanti izskatās, ka vakcīnu piegādes “konkursos” uzvar tādi uzņēmumi, kuriem nav atbilstošu loģistikas ķēžu vai nav atbilstošas pieredzes, un ne mazāk kritiski vērtēju idejas par bruņoto spēku iesaisti šo funkciju veikšanai, jo ar tādu uzdevumu šie spēki nekad iepriekš ar to nav nodarbojušies.  

Kapitālismā loģistikas funkciju var veikt jebkurš uzņēmums, kam ir pieredze un loģistikas resursi, un tam nav nepieciešams nekāds konkurss, visu noteiks tirgus - nosacījumi, kas arī izveidos piegādes cenu.

Sazvērestību teoriju iespējamā neiespējamība

Šaubos, vai pirmā līmeņa vakcīnas satur kādu nevienam nezināmu blakusproduktu, kas dotu iespējas vakcinētos identificēt (tautas valodā čiposana) vai manipulēt, izmantojot tehnoloģijas, - ja tā būtu, tad šīs vakcīnas varētu ražot vien daži izredzētie, pie kam viņiem visiem būtu jāpievieno šis slepenais blakusprodukts, kam ir viens avots.

Es gan nevaru apgalvot, ka arī pašreizējie ražotāji šādu blakusproduktu nepievieno, bet, ņemot vērā to, ka vakcīnas spēj saražot visi, kam vien ir iespējas, tajā skaitā pat tie, kas pamatā taisa ziepes, šaubos, vai šāda apmēra sazvērestības, kurās ir tik liels iesaistīto personu loks, būtu iespējams noslēpt.

Neskatoties uz to, ka es esmu diezgan skeptisks attiecībā sazvērestības teorijām un neticu tām vismaz tajā daļā, kas būtu attiecināma uz nanoproduktu pielietojumu jau sākumā, es tomēr izvēlēšos nevakcinēties tā iemesla dēļ, ka šo vakcīnu (ja tā reiz tās sākuši dēvēt) ietekme nav izpētīta, tāpat kā nav izpētīta DNS un RNS  nozare vispār, un īpaši attiecībā uz sekām, kādas var būt, ja iejaucas šajos dabiskajos kodos. Skaidra ir tikai likumsakarība, kas nosaka dabisko līdzsvaru - to, ka, iejaucoties šajos kodos, efekts vienmēr dos blakusefektu.

Novērtē šo rakstu:

77
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...