Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sabiedrisko attiecību speciālisti šoreiz bija savu uzdevumu augstumos – plunkšķis („ļaunie mediķi tirgo vakcinācijas sertifikātus”) sanāca.

Pavļuts un Golubeva publisku pasākumu „mediķi pārdod vakcinācijas sertifikātus” ar vainīgo apcietināšanu un asarainām intervijām veica piektdienā, 13. datumā, pie kam pievakarē, lai šī ziņa paliktu par galveno vēl vismaz divas brīvdienas un lai pasākums sakristu ar Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem.

Bija noorganizēti kauninātāji, kas nosodīja šo tirdzniecību ar vakcinācijas sertifikātiem, un slavinātāji ministru viedajai rīcībai.

Tā, protams, ir tikai sagadīšanās, ka Pavļuts un Golubeva pārstāv vienu partiju un abiem ir nelielas problēmas – Pavļutam ar vakcināciju, bet Golubevai ar Austrumu robežu. Vai viņi nezināja jau iepriekš par ceturtdaļas Latvijas iedzīvotāju vēlmi iegūt sertifikātu bez pašas vakcinācijas? Zināja. Arī par sertifikātu pārdošanu zināja, bet pagaidīja piektdienu.

Par to, ka Eiropā notiek vakcinācijas dokumentu viltošana, es rakstīju jau 7. jūlijā (biju atgriezies no Berlīnes, raksts tika publicēts ar nosaukumu „Pavļuta vakcīnu loterijas bizness” vai citiem nosaukumiem četros portālos), nelielu daļu citēšu:

„Vācijā piedāvājums izlozēt balvas vakcinētajiem ir izskanējis dažus mēnešus iepriekš. Maksa Planka institūta nostāja ir bijusi, ka šāda kārtība palielinās viltojumu skaitu – jau tā Eiropā uzplaukstot vakcinācijas dokumentu viltošana, citiem vārdiem sakot – nevakcinējas, bet iegūst dokumentu. Visčaklāk izlozei piesakoties tie, kuru vakcinācijas dokuments esot apšaubāms.

Vācieši apgalvoja, ka falša vakcinācija visvieglāk esot izdarāma kaimiņvalstīs un viņi ar aizdomām skatoties uz vāciešiem, kas it kā ir vakcinējušies Polijā. Protams, maniem kolēģiem šim apgalvojumam nebija pierādījumu, bet viņi teica, ka šobrīd visvieglāk saņemt vakcinācijas sertifikātu, neiepotējot pašu vakcīnu, esot, pārbraucot kaimiņvalsts robežu. Katrā valstī pierobežā esot tādi gadatirgus pasākumi vai lielveikala medpunkts, kur notiekot apšaubāma vakcinācija. Un atkal – kolēģiem tie bija tikai pieņēmumi, bet es aizdomājos – kāpēc pēkšņi Latvijā vakcinācija (ļoti nopietnu medikamentu ievadīšana) ir no ģimenes ārsta kabineta aiznesta uz krāmu tirdziņu.”

Vai vācu policisti nezina, ka Vācijā ļoti daudziem cilvēkiem, ieskaitot medicīnas darbiniekus, nav ticības vakcinācijai pret Covid–19 un dažādos veidos tiek meklēti risinājumi saņemt sertifikātu bez vakcinēšanas? Esmu pārliecināts, ka vācu policisti šo lietu zina itin labi, ja jau to mierīgā gaisotnē stāsta vācu ārsti. Bet neizskatās, ka vācu policisti maskās ieskrien medmāsas kabinetā, šauj griestos, uzliek māsai un viņas līdzzinātājiem roku dzelžus, bet lejā pie prakses durvīm stāv Bundestāga deputāti un aplaudē.

Atkārtošos – pats esmu vakcinēts, kaut man bija pārliecinošs antivielu titrs. Es ticu vakcīnām un uzskatu, ka modernās mesendžera vakcīnas ienāks mūsu medicīnas ikdienā un jau šajā desmitgadē līdzīgas vakcīnas būs gan pret vēzi, gan pret paaugstinātu holesterīna līmeni, nerunājot par to, ka daļa no labi zināmajām difterijas, stingumkrampju, cūciņu un masalu vakcīnām mainīsies. Bioloģiski preparāti gūs daudz plašāku pielietojumu ķīmisko preparātu un alkoloīdu vietā. Pateicoties šādai medicīnas attīstībai, cilvēku vidējais dzīves garums pieaugs vēl par vairākiem gadiem.

Tātad – es neiebilstu pret vakcīnu, bet iebilstu pret vakcinācijas politizāciju, vakcinācijas iznešanu no medicīnas iestādes uz autobusu, krāmu tirgu un kapu svētkiem, pret medicīnas vulgarizāciju. Kamēr vakcinācija notika slimnīcas vai veselības centra vakcinācijas kabinetā, ģimenes ārsta kabinetā vai citā atbilstošā medicīnas iestādē, cilvēku attieksme pret vakcināciju bija kā pret medicīnu.

Vēl pērn rudenī ļaudis ar cerībām gaidīja iespēju vakcinēties. Tiklīdz Pavļuts radīja Vakcinācijas biroju ar superalgām, reklāmas kampaņas par miljoniem, aplīmēja visus stabus ar „Lagzdiņa saliekto roku, sveicienam sen neredzētam dienesta biedram”, avīzi, ko sagatavoja par milzu naudu, bet neiemeta pastkastītēs, vārdu sakot – pārvērta vakcināciju par personisko vai partijas biznesu, ļaudis par vakcināciju sāka domāt biznesa kategorijās.

Eiropas valstu ārsti un epidemiologi tiešām daudz runā par to, ka notiek vakcinācijas falsifikācija, un tiek minēti skaitļi 1–6% robežās. Maksa Planka institūtā kolēģi man minēja, ka vāciešiem tas esot īpaši pamanāms otrās vakcinācijas gadījumā cilvēkiem, kam pēc pirmās devas bijusi alerģiska vai sāpju reakcija – ne pacients, ne medicīnas darbinieks nevēlas noskaidrot, vai līdzīga reakcija nebūs arī pēc otrās devas, tādēļ vakcīna netiek izlietota, bet dokumentēta kā lietota.

Tomēr nekur Eiropā līdz šim neesmu dzirdējis par vakcinācijas dokumenta pārdošanu par naudu. Tiesa, nekur es neesmu dzirdējis arī par Vakcinācijas biroju ar zelta podiem un vakcinācijas procesu, ko vada tikai cilvēki bez izglītības un pat bez nojausmas – ko dara. Latvijā par vienu vakcīnu ir iztērēts daudz vairāk naudas nekā vairumā Eiropas valstu, bet rezultāts ir – vājākā vakcinācijas aptvere Eiropā, ja nu neskaita Bulgāriju.

Tieši bezjēdzīgā vakcinācijas organizācija, nepārtrauktā baidīšana ar trešo un devīto vilni, nepārtraukti meli (mājsēde, sporta aizliegums, maskas bērniem, grāmatu tirdzniecības aizliegums utt.) ir galvenais iemesls, kādēļ sabiedrībā radīta pretestība vakcinācijai un parādījušies biznesa meklējumi – kā nevakcinēt un nopelnīt. Valdības mētāšanās ar naudu, izdalot mūsu bērnu un mazbērnu miljonus saviem biznesa partneriem, īpaši sabiedrisko attiecību sfērā, ir tieši tāda pati rīcība kā vakcinācijas sertifikātu pārdošana, tikai valdības organizētās zādzības ir skaitāmas tūkstoškārt lielākos eiro skaitļos. Pie vakcinācijas sertifikātu tirdzniecības vainojami ir tikai un vienīgi Pavļuts un Juhņēviča. Noziedzīgi ir Pavļuta paziņojumi, ka ģimenes ārsti nevakcinē, bet māsas pārdod sertifikātus.

Atkārtošos par vakcīnām. Vakcīnas ir ļoti nopietni bioloģiski medikamenti, ko ir jānozīmē ārstam, nevis kapelmeistaram. Vakcīnu saglabāšana un pārvadāšana, nodošana no vienas personas citas rokās (loģistika) prasa īpašus noteikumus – aukstumķēdi, sterilitāti, higiēnu. Bez šīs kārtības vakcīnas zaudē iedarbību – ja vakcīna ir atsaldēta un vēlreiz sasaldēta, ja nav iztērēta pietiekami ātri, ja atradusies saules gaismā utt., tā zaudē savas īpašības, un injicēta tiek vairāk vai mazāk aktīva ķīmiska viela, kas nerada imunitāti pret vīrusu.

Visus noteikumus par vakcīnām un vakcināciju nav viegli ievērot speciāli apmācītiem mediķiem slimnīcā, veselības centrā un slimnīcas vakcinācijas kabinetā, bet daudz grūtāk – tirgū, sporta sacensībās, kapu svētkos, kur nu vēl maršruta autobusā, ko Pavļuts sadomājis pārvērst par vakcinācijas punktu. Tas, ka Latvijā ar Covid–19 arvien vairāk saslimst vakcinēti cilvēki, liek domāt, ka viņi nav saņēmuši pilnvērtīgu vakcīnu (un viņi par to var pateikties Pavļuta un Juhņēvičas haosa aģentūrai).

Valdības noziedzīgā rīcība pret vakcināciju radīs smagas sekas nākotnē. Cilvēku šķelšana pēc pazīmes – vakcinētie pret nevakcinētajiem, kas ir tikai un vienīgi Pavļuta politkonstrukcija nākamajām vēlēšanām, radīs bailes arī no citām vakcīnām, samazinās bērnu vakcinācijas incidenci pret difteriju, stingumkrampjiem, tuberkulozi utt.

Krišjāni Kariņ! Ja Tev ir kaut mazliet atbildības pret savu valsti un iedzīvotāju veselību nākotnē – lūdzu, padzen Pavļutu!

Novērtē šo rakstu:

185
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

FotoJau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.
Lasīt visu...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...