Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sabiedrisko attiecību speciālisti šoreiz bija savu uzdevumu augstumos – plunkšķis („ļaunie mediķi tirgo vakcinācijas sertifikātus”) sanāca.

Pavļuts un Golubeva publisku pasākumu „mediķi pārdod vakcinācijas sertifikātus” ar vainīgo apcietināšanu un asarainām intervijām veica piektdienā, 13. datumā, pie kam pievakarē, lai šī ziņa paliktu par galveno vēl vismaz divas brīvdienas un lai pasākums sakristu ar Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem.

Bija noorganizēti kauninātāji, kas nosodīja šo tirdzniecību ar vakcinācijas sertifikātiem, un slavinātāji ministru viedajai rīcībai.

Tā, protams, ir tikai sagadīšanās, ka Pavļuts un Golubeva pārstāv vienu partiju un abiem ir nelielas problēmas – Pavļutam ar vakcināciju, bet Golubevai ar Austrumu robežu. Vai viņi nezināja jau iepriekš par ceturtdaļas Latvijas iedzīvotāju vēlmi iegūt sertifikātu bez pašas vakcinācijas? Zināja. Arī par sertifikātu pārdošanu zināja, bet pagaidīja piektdienu.

Par to, ka Eiropā notiek vakcinācijas dokumentu viltošana, es rakstīju jau 7. jūlijā (biju atgriezies no Berlīnes, raksts tika publicēts ar nosaukumu „Pavļuta vakcīnu loterijas bizness” vai citiem nosaukumiem četros portālos), nelielu daļu citēšu:

„Vācijā piedāvājums izlozēt balvas vakcinētajiem ir izskanējis dažus mēnešus iepriekš. Maksa Planka institūta nostāja ir bijusi, ka šāda kārtība palielinās viltojumu skaitu – jau tā Eiropā uzplaukstot vakcinācijas dokumentu viltošana, citiem vārdiem sakot – nevakcinējas, bet iegūst dokumentu. Visčaklāk izlozei piesakoties tie, kuru vakcinācijas dokuments esot apšaubāms.

Vācieši apgalvoja, ka falša vakcinācija visvieglāk esot izdarāma kaimiņvalstīs un viņi ar aizdomām skatoties uz vāciešiem, kas it kā ir vakcinējušies Polijā. Protams, maniem kolēģiem šim apgalvojumam nebija pierādījumu, bet viņi teica, ka šobrīd visvieglāk saņemt vakcinācijas sertifikātu, neiepotējot pašu vakcīnu, esot, pārbraucot kaimiņvalsts robežu. Katrā valstī pierobežā esot tādi gadatirgus pasākumi vai lielveikala medpunkts, kur notiekot apšaubāma vakcinācija. Un atkal – kolēģiem tie bija tikai pieņēmumi, bet es aizdomājos – kāpēc pēkšņi Latvijā vakcinācija (ļoti nopietnu medikamentu ievadīšana) ir no ģimenes ārsta kabineta aiznesta uz krāmu tirdziņu.”

Vai vācu policisti nezina, ka Vācijā ļoti daudziem cilvēkiem, ieskaitot medicīnas darbiniekus, nav ticības vakcinācijai pret Covid–19 un dažādos veidos tiek meklēti risinājumi saņemt sertifikātu bez vakcinēšanas? Esmu pārliecināts, ka vācu policisti šo lietu zina itin labi, ja jau to mierīgā gaisotnē stāsta vācu ārsti. Bet neizskatās, ka vācu policisti maskās ieskrien medmāsas kabinetā, šauj griestos, uzliek māsai un viņas līdzzinātājiem roku dzelžus, bet lejā pie prakses durvīm stāv Bundestāga deputāti un aplaudē.

Atkārtošos – pats esmu vakcinēts, kaut man bija pārliecinošs antivielu titrs. Es ticu vakcīnām un uzskatu, ka modernās mesendžera vakcīnas ienāks mūsu medicīnas ikdienā un jau šajā desmitgadē līdzīgas vakcīnas būs gan pret vēzi, gan pret paaugstinātu holesterīna līmeni, nerunājot par to, ka daļa no labi zināmajām difterijas, stingumkrampju, cūciņu un masalu vakcīnām mainīsies. Bioloģiski preparāti gūs daudz plašāku pielietojumu ķīmisko preparātu un alkoloīdu vietā. Pateicoties šādai medicīnas attīstībai, cilvēku vidējais dzīves garums pieaugs vēl par vairākiem gadiem.

Tātad – es neiebilstu pret vakcīnu, bet iebilstu pret vakcinācijas politizāciju, vakcinācijas iznešanu no medicīnas iestādes uz autobusu, krāmu tirgu un kapu svētkiem, pret medicīnas vulgarizāciju. Kamēr vakcinācija notika slimnīcas vai veselības centra vakcinācijas kabinetā, ģimenes ārsta kabinetā vai citā atbilstošā medicīnas iestādē, cilvēku attieksme pret vakcināciju bija kā pret medicīnu.

Vēl pērn rudenī ļaudis ar cerībām gaidīja iespēju vakcinēties. Tiklīdz Pavļuts radīja Vakcinācijas biroju ar superalgām, reklāmas kampaņas par miljoniem, aplīmēja visus stabus ar „Lagzdiņa saliekto roku, sveicienam sen neredzētam dienesta biedram”, avīzi, ko sagatavoja par milzu naudu, bet neiemeta pastkastītēs, vārdu sakot – pārvērta vakcināciju par personisko vai partijas biznesu, ļaudis par vakcināciju sāka domāt biznesa kategorijās.

Eiropas valstu ārsti un epidemiologi tiešām daudz runā par to, ka notiek vakcinācijas falsifikācija, un tiek minēti skaitļi 1–6% robežās. Maksa Planka institūtā kolēģi man minēja, ka vāciešiem tas esot īpaši pamanāms otrās vakcinācijas gadījumā cilvēkiem, kam pēc pirmās devas bijusi alerģiska vai sāpju reakcija – ne pacients, ne medicīnas darbinieks nevēlas noskaidrot, vai līdzīga reakcija nebūs arī pēc otrās devas, tādēļ vakcīna netiek izlietota, bet dokumentēta kā lietota.

Tomēr nekur Eiropā līdz šim neesmu dzirdējis par vakcinācijas dokumenta pārdošanu par naudu. Tiesa, nekur es neesmu dzirdējis arī par Vakcinācijas biroju ar zelta podiem un vakcinācijas procesu, ko vada tikai cilvēki bez izglītības un pat bez nojausmas – ko dara. Latvijā par vienu vakcīnu ir iztērēts daudz vairāk naudas nekā vairumā Eiropas valstu, bet rezultāts ir – vājākā vakcinācijas aptvere Eiropā, ja nu neskaita Bulgāriju.

Tieši bezjēdzīgā vakcinācijas organizācija, nepārtrauktā baidīšana ar trešo un devīto vilni, nepārtraukti meli (mājsēde, sporta aizliegums, maskas bērniem, grāmatu tirdzniecības aizliegums utt.) ir galvenais iemesls, kādēļ sabiedrībā radīta pretestība vakcinācijai un parādījušies biznesa meklējumi – kā nevakcinēt un nopelnīt. Valdības mētāšanās ar naudu, izdalot mūsu bērnu un mazbērnu miljonus saviem biznesa partneriem, īpaši sabiedrisko attiecību sfērā, ir tieši tāda pati rīcība kā vakcinācijas sertifikātu pārdošana, tikai valdības organizētās zādzības ir skaitāmas tūkstoškārt lielākos eiro skaitļos. Pie vakcinācijas sertifikātu tirdzniecības vainojami ir tikai un vienīgi Pavļuts un Juhņēviča. Noziedzīgi ir Pavļuta paziņojumi, ka ģimenes ārsti nevakcinē, bet māsas pārdod sertifikātus.

Atkārtošos par vakcīnām. Vakcīnas ir ļoti nopietni bioloģiski medikamenti, ko ir jānozīmē ārstam, nevis kapelmeistaram. Vakcīnu saglabāšana un pārvadāšana, nodošana no vienas personas citas rokās (loģistika) prasa īpašus noteikumus – aukstumķēdi, sterilitāti, higiēnu. Bez šīs kārtības vakcīnas zaudē iedarbību – ja vakcīna ir atsaldēta un vēlreiz sasaldēta, ja nav iztērēta pietiekami ātri, ja atradusies saules gaismā utt., tā zaudē savas īpašības, un injicēta tiek vairāk vai mazāk aktīva ķīmiska viela, kas nerada imunitāti pret vīrusu.

Visus noteikumus par vakcīnām un vakcināciju nav viegli ievērot speciāli apmācītiem mediķiem slimnīcā, veselības centrā un slimnīcas vakcinācijas kabinetā, bet daudz grūtāk – tirgū, sporta sacensībās, kapu svētkos, kur nu vēl maršruta autobusā, ko Pavļuts sadomājis pārvērst par vakcinācijas punktu. Tas, ka Latvijā ar Covid–19 arvien vairāk saslimst vakcinēti cilvēki, liek domāt, ka viņi nav saņēmuši pilnvērtīgu vakcīnu (un viņi par to var pateikties Pavļuta un Juhņēvičas haosa aģentūrai).

Valdības noziedzīgā rīcība pret vakcināciju radīs smagas sekas nākotnē. Cilvēku šķelšana pēc pazīmes – vakcinētie pret nevakcinētajiem, kas ir tikai un vienīgi Pavļuta politkonstrukcija nākamajām vēlēšanām, radīs bailes arī no citām vakcīnām, samazinās bērnu vakcinācijas incidenci pret difteriju, stingumkrampjiem, tuberkulozi utt.

Krišjāni Kariņ! Ja Tev ir kaut mazliet atbildības pret savu valsti un iedzīvotāju veselību nākotnē – lūdzu, padzen Pavļutu!

Novērtē šo rakstu:

185
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...