Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts atteicis rosināt kasācijas sūdzību sakarā ar Valmieras pilsētas pašvaldības kasācijas sūdzību par Administratīvās rajona tiesas 2012. gada 24. augusta spriedumu, un tas nozīmē, ka Valmieras pašvaldībai būs jāsniedz atbilde, kur palikuši Jāņa Daliņa stadiona koki.

Nolēmums pamatots ar to, ka, pārbaudot kasācijas tiesvedības lietderību, senatoru kolēģija secinājusi, ka tai nav šaubu par Administratīvās rajona tiesas sprieduma tiesiskumu.

Tas nozīmē, ka Valmieras pašvaldībai būs jāsniedz atbilde uz biedrības Sabiedrības iniciatīvas centrs uzdoto jautājumu: „Vai pašvaldība ir noskaidrojusi, kur palikuši vairāki desmiti ozolu ar 30 – 50 cm diametru, kas nav minēti aktā un arī dabā vairs neaug stadionā?”, par to, kāpēc aktā minētas nocirstas 32 bojātas liepas, bet atskaitē Valsts meža dienestam tās nav minētas, kā arī par to, vai visi 410 nocirstie koki bijuši „slimi”.

Administratīvā apgabaltiesa 2013. gada 23. aprīlī sāks skatīt Jāņa Daliņa stadiona koku izciršanas lietu, pamatojoties uz Administratīvā procesa likumu ar iesniegto Valmieras pilsētas pašvaldības apelācijas sūdzību saistībā ar pieteicēju prasību par Valmieras pilsētas pašvaldības 2010. gada 14. oktobra lēmuma Nr.464 atzīšanu par prettiesisku.

Par koku izciršanu balsoja šie Valmieras domes deputāti: Inesis Boķis, Evita Sniedze, Jānis Zemļickis, Ričards Gailums, Ieva Stiģe, Vaira Dundure (Tautas partija), Jānis Brengulis (ZZS), Guntars Bilsēns (LPP/LC), Gundars Galvanovskis un Andris Kabraks (Jaunais laiks). Pret - Romāns Naudiņš (TB/LNNK).

 Izskatot Sabiedrības par atklātību – Delna sagatavoto pieteikumu, Valmieras Administratīvā tiesa savā spriedumā 2011. gada 14. oktobrī atzina koku izciršanu par prettiesisku.

Finanšu ministrija, skaidrojot iepirkuma procedūru par koku izciršanu, kur Valmieras pašvaldība piemērojusi būvdarbu sagatavošanas procedūru, nav konstatējusi pārkāpumus, bet vienlaikus paudusi savu viedokli, ka Valmieras pašvaldībai pēc koku izciršanas bija jāpiemēro Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma normas, ko Valmieras pašvaldība, realizējot kokus, nav ievērojusi. Savukārt Valmieras domes priekšsēdētājs Inesis Boķis ir paudis, ka koku izciršanas rezultātā pašvaldībai zaudējumi neesot nodarīti.

 Vienlaikus Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirknis no 22. oktobra 2012. gada ir uzsācis kriminālprocesu pēc krimināllikuma 11. nodaļas (noziedzīgi nodarījumi pret dabas vidi).

 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija norāda, ka Valmieras pašvaldība nebija ievērojusi Ministru kabineta noteikumos noteikto koku ciršanas kārtību pilsētas administratīvajā teritorijā. Ministrija uztur spēkā viedokli, ka Valmieras pilsētas pašvaldības koku novērtēšanas komisijas lēmums par atļauju izcirst kokus Jāņa Daliņa stadiona teritorijā ir pieņemts, neievērojot normatīvo aktu prasības, un pievienojas Administratīvās rajona tiesas 2011. gada 14. oktobra spriedumā nolemtajam, ka Valmieras pašvaldības lēmums ir bijis prettiesisks.

Vienlaikus ministrija norādījusi, ka saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 71. panta pirmajai daļai amatpersona likumā noteiktajos gadījumos par pārvaldes lēmumu ir atbildīga civiltiesiski, krimināltiesiski un administratīvi. Likuma „Par pašvaldībām” 77. panta sestā daļa nosaka, ka, ja pašvaldības amatpersona, pildot amata pienākumus, ar nodomu vai aiz rupjas neuzmanības ir radījusi zaudējumus pašvaldībai, tai ir pienākums tos atlīdzināt; ja pašvaldība to nedara, tad prasību tiesā par zaudējumu atlīdzināšanu var celt arī ministrija atbilstoši likuma „Par pašvaldībām” 77. panta septītajai daļai.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....