Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atgriežoties no Vecrīgas, tiešām bija fantastiska sajūta kā senajos Atmodas laikos, kad tu sevi sajūti kā savas tautas sastāvdaļu, tava sirds un prāts ir uz viena viļņa ar tūkstošiem. Tu sajūti, ka arī citiem tāpat kā tev sāp – sāp arogance, sāp nerēķināšanās ar to, ka tu vispār te šai valstī esi, ka tev ir kaut kādas tiesības, ka tu uzdrīksties kaut ko pieprasīt, piemēram, cieņu pret sevi un saviem bērniem, tiesības uz darbu, biznesu, saprātīgus un godīgus nodokļus, varu, kas neizlaupa kasi mēra laikā, policiju, kas sargā, ka tev var būt viedoklis, ka tev negribas pamest šo valsti, ka tev sāp šķirošana un diskriminācija, un vēl simtiem lietu, kas sāp.

Vienlaikus mani pārņēma milzīgs lepnums, ka ir tūkstošiem cilvēku, kam šai valstī vēl ir pašapziņa, mugurkauls un spīts, kas nebaidās iziet un paust savu neapmierinātību un runāt par to, kas sāp. Tai vakarā tiešām bija sajūta, ka valstī ir notikušas pārmaiņas – maza, dziesmota, vakarpusē skaļāka, revolūcija cilvēku sirdīs, prātos un apziņā.

Bet nākamais rīts atgriežas ar skaudro realitāti. Valstī viss bez izmaiņām, nekas nav noticis!?

Visi iespējamie plašsaziņas līdzekļi kā kloni vienādi neieinteresēti ziņoja, ka bija kaut kādas protesta akcijas, par kaut ko tauta šūmējās un cepās, kādam izsituši logu, bet kopumā nekā īpaša.

Garlaikoti vietējie Pulicera prēmijas laureāti ar nemainīgi ciniski smīnošiem tonīšiem balsī kopā ar ekspertiem, kurus gan nepieskaitu ekspertu klubiņam „Kā es darītu, ja mācētu”, viszinoši sprieda par populistu un puspopulistu pasākumu vakar.

Sprieda par jaunām un vecām mērcēm, par jaunām un vecām sejām, par to, kurš kādus kadrus piesaistījis, nepiemirstot pieminēt, ka viens no puspopulistiem esot piesaistījis otrās šķiras zvaigznes, lai gan vietējie puliceristi esot gaidījuši absolūtu zvaigžņu komandu un tās neesamība noteikti likšot vilties vēlētājiem.

Ar vāji slēptu pārākumu tika secināts, ka par pirmo populistu balsošot visādi salašņas, dīvaiņi un margināļi, bet par puspopulistu, kam esot lielāka pieredze, – par to gan balsošot inteliģenti pēdiņās, tātad arī visādi caurkrituši garāmskrējēji, kam esot kaut kāds kreņķītis uz varu, bet kopumā arī salašņas tikai mazliet augstākas raudzes.

Sprieda, kāda nu kuram motivācija bija būt vakar Vecrīgā, ko sagaidīt nākotnē no šiem neapmierinātajiem, tai skaitā no radikālākajiem. Laiski plakanajā debatē neviena vārda un pat neviena mājiena, ka pilskunga pēkšņā vēlme pabūt laukos, īpaši, ja pavalstnieki bija pieteikuši vizīti pie viņa, nav īsti lāga. Arī otra dižvīra slēpšanās piejūras rezidencē netika apspriesta.

Viss notika lietu kārtībā – diženos un varenos neapsprieda, jo a apriori (a apriori – zināšanas, kas ir neatkarīgas no pieredzes) viņi ir IZCILI, GUDRI un DROSMĪGI! Viņi piešķir tautā par Trīsgrašu ordeņiem dēvētos apbalvojumus, un kurš gan pulicerietis tādu negrib piespraust pie sava nemainīgi rūtainā krekla. Pēc pasaules TOP žurnālistu viedokļiem un prognozēm pēcsajūtas tādas drusku sājas – arogance ir lipīga, īpaši lipīga laikam, ja ilgstoši trinas ar un ap varu.

Vēl ar acs kaktiņu paspēju TV redzēt, cik lepni Rīgas Domes jaunuztjūnētais un rebrendingotais stabiņu līdztēvs izteicās par personāžiem, kas šobrīd uz politmodes slimības taisīšot sev kampaņu, bet cilvēki miršot. Teatrāli mirt kā pianists pie Dombura gan šis netaisījās, tāpēc mana interese par tālākajiem stabiņu ģēnija izteikumiem zuda. Klonētais vēstījums tāpat skaidrs - savākušies salašņas un personāži populisti to izmantos! BASTA! Ejam tālāk!

Bet viskolorītāk politbiroja divburtu preses izdevumā bija izpaudies žurnālista izstrādājums ar miskastes mīloša dzīvnieka ģīmi un deminutīvu uzvārdu – dvešot nemainīgai spirta dvingai, alkonautu vides terminu „bļin” un „bļa” pavadījumā, šis žurnālista izstrādājums kaut ko murgoja par pūdētām siļķēm, par visur esošo promaskavismu, par antivakserismu un bārstījās ar citām varas klonētā „kolektīvā saprāta” izstrādātajām plakanās domas klišejām. Izskatās, ka šī klonētā vēstījuma autori par šīm sabiedrības smadzeņu skalošanai domātajām klišejām vienojušies kādā varas apdziedātāju politinstruktāžas saietā.

Izmantojot viņu klonētās klišejas, secinu, ka zeme ir plakana, bet, kā zināms, uz plakanas virsmas ir labāks atspēriens. Mūsu atspēriens ir noticis – MĒS ESAM MODUŠIES! IR MODIES MŪSU PRĀTS, SIRDS UN PAŠAPZIŅA! Un, patīk tas vai ne šā brīža varnešiem un viņu varlaižām, - būs LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ!

Novērtē šo rakstu:

73
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...