Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

egils1

17.11.2015. 20:07

Lv varturi un viņu rupori kaa streipisti, tomsonisti murgo par integrāciju =tanī vietaa, lai darītu visu iespējamo Latvijas tautas valsts atjaunoshanai (sun) ,,,,atjēdzieties....:)) (flag:lv) (sun)

Atbildēt

Valdis Freimantāls

06.11.2015. 21:00

Priedīša kungam lūgums - Izlasīt Rīgas Latviešu Biedrības 1938.gada statūtus un manis rakstīto internetā.
Ieteikums - saprast Latvijas īpašo lomu kolektīvās analītikas visos aspektos.

Atgādinu RLB varmācīgi likvidēja 1993.gada 18.februāra naktī, lai komunistu nomenklatūra saglabātu varu savās rokās.

Kādēļ cienījamais autors neredz Latvijas Kultūras fenomenu - Rīgas Latviešu Biedrības kolektīvās analītikas augstāko sasniegumu civilizācijas attīstībā uz mūsu planētas?

Ceru, ka manas publikācijas internetā būs pamats jaunai zinātnei - Latvanalītikai!

Atbildēt

Elza

10.10.2015. 15:04

Nevaru pārstāt brīnīties un sagaidīt, kad mūsu bijušais (DPI) pasniedzējs beigs rakstīt katru nedēļu jaunu tēmu ar negaidītu saturu. Tas vairs nav normāli. Mana draudzene teica, ka tas ilgst jau vairākus gadus. Es agrāk nelasīju šo portālu, jo man nepatīk politika. Lasu trešo mēnesi un esmu sajūsmā, kaut gan neko labu pasniedzējs neraksta, un tikai par briesmu lietām pie mums.

Atbildēt

asa

09.10.2015. 10:49

Vislielākais politiskais kurjozs ir,ka galēji jabējā kliķe kas sagrāva valstis un pārdeva var netraucēti saimniēkot 25 gadus Tas piērāda ,ka no demokrātijas nav ne smakas Notiēk masīva smadzeņu skalošana

Atbildēt

asa

08.10.2015. 11:46

Visi kas atveda no ASV mafiozo ganksteru kapitālismu naivi piēņāma kā demokrātiju Kriēvija,UKRAINA Latvija līdzarto visas bankrotēja

Atbildēt

=>...

05.10.2015. 15:35

Tas bija domāts izdzēstajam dzejniekam :-)

Atbildēt

=>...

05.10.2015. 13:11

Un kas tu tāds? Vai latofobs vai Latofobs? Lai viņi izsvītro no Satversmes to, ka vara pieder tautai, tad aizvēršos.

Atbildēt

Edge

04.10.2015. 22:22

»

artjoma sudrabeglitis

visbistamakais vienam latvietim ir otrs latvietis, 25 gadi to pieradija


50 gadi to pierādīja, taču reti kurš to saprata - tāpēc jau "lokālā banda" pēc 1991.g. nespēja apturēt tās negācijas(migrācija, depopulācija, korupcija), kuru dēļ pēc 1991.g. mainīja sab.- politisko modeli:
"Ilgais ceļš kāpās" ir 1981. gada Latvijas PSR daudzsēriju televīzijas mākslas filma, melodrāma. Filmas režisors ir Aloizs Brenčs. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā.
Zvejnieka dēla Artūra Bangas un saimnieka meitas Martas Ozolas mīlas stāsts, kas risinās no 20. gadsimta 30. gadiem, cauri Otrā pasaules kara un līdz pēckara gadiem. Ilgs un nežēlīgs ir abu dzīves ceļš, kamēr viņi atkal sastopas dzimtajā zemē." Vikpēdijas raksts.

Atbildēt

artjoma sudrabeglitis

04.10.2015. 17:50

Ko kunksti, Priediti, izvelc savs pirkstus ara no pakalas un rikojies !
To,ko nevari, nespej iespaidot ir jaizmanto sava labaa. Kas liedz taisit naudu visos veidos latvieshiem? Neviens! Bet latviesi ir tadi skaudigi, nenovidigi un slinki pabiras, njaudes tik klusu virstuve un viss.
Narkotikas, ierochi, kontrabanda, prostitucija utt., Eiropa ir liels tirgus, ludzu, draga uz riekshu, nekaidi kad tev antinjam kaut ko mute ieliks. Vajag pamosties no roza sapniem un pienemt realitati un nevis ar 5tas klases skolnieka esejam piedrazot eteru, bet rikoties !
ja nespeji, piever muti un tinies gulet, rit pakersi grabekli "100 latniekos" grabstisi lapas pa 300 eiro un murgosi par "neatkaribu,taisnigumu, tiesiskumu"...kur tadi idioti rodas?!
Laikam "latvietis" ir diagnoze !

Atbildēt

Aivars K.

04.10.2015. 17:37

»

~~=>Edge

Kāds 14-gadīgs zēns man paskaidroja, ka tādu negāciju pret latviešiem sauc par latofobiju. Kaut ko tie bērni np interneta iemācās, pa TV arī skatās ne tikai muļķības, bet Discovery, National geographic


Latofobijas vislielākie praktiķi ir paši letti. Es arī esmu liels latofobs, jo tie tārpi man nedeva mieru visu mūžu. Pat man nepazīstami tārpi līda virsū ar savu latvisko skaudību un mežonību. Daudziem patīk izteikties par cūkām. Lai tā būtu. Es pats runāju par tārpiem, jo nekad nerunāju visu pārējo valodā. Tārpi, riebīgi tārpi, un punkts.

Atbildēt

~~=>Edge

04.10.2015. 16:09

Kāds 14-gadīgs zēns man paskaidroja, ka tādu negāciju pret latviešiem sauc par latofobiju. Kaut ko tie bērni np interneta iemācās, pa TV arī skatās ne tikai muļķības, bet Discovery, National geographic...

Atbildēt

Edge

04.10.2015. 15:29

»

U.U.

Heraklīta proporcija arī tagad ir aktuāla - no 10 000 tikai viens ir augsti attīstīts. Raiņa parlamenta runas zālē vienmēr pavadīja stulbeņu nepieklājīgi un mežonīgi latviešu rūcieni. Klusēja vienīgi deputāti krievi, ebreji, vācieši. Latviešu deputātus Raiņa runas ļoti kaitināja. Citādi nemaz nevarēja...


Sorry, but nothing matched your search criteria: uldis ģērmanis. Please try again with some different keywords.
http://www.lejins.lv/?s=uldis+%C4%A3%C4%93rmanis
====================================================
Ir aktuāla? Šodien vienam "rainistam" 100. dzimšanas gadadiena, un klusums - aizmirstības plīvurs ne tikai medijos, bet arī A.Lejiņa (Saeimas deputāts),Ulda Ģērmaņa idejiskā līdzgaitnieka, personiskajā vietnē.
Tādas attieksmes iemeslus jau neskaidrošu - pietiekoši jau profesors Priedīties par latviskās mentalitātes negācijā un "lokālās bandas" t.s. žurnālistiem, medijiem un "kuratoriem" sarakstījis.

Atbildēt

U.U.

04.10.2015. 15:28

»

Edge

"....Kur ir manas brilles...


Neko nesapratu!

Atbildēt

Edge

04.10.2015. 15:05

»

U.U.

Heraklīta proporcija arī tagad ir aktuāla - no 10 000 tikai viens ir augsti attīstīts. Raiņa parlamenta runas zālē vienmēr pavadīja stulbeņu nepieklājīgi un mežonīgi latviešu rūcieni. Klusēja vienīgi deputāti krievi, ebreji, vācieši. Latviešu deputātus Raiņa runas ļoti kaitināja. Citādi nemaz nevarēja...


"....Kur ir manas brilles?"
Tā,skatāmies - bez deputātiem es tagad saredzu vēl arī Raiņa "brāļus" - viņa idejiskos domubiedrus un līdzgaitniekus:P.Kūla, K.Dēķens, K.Melnalksnis, J.Greste.... - o, re ku tā iepr. minētajā Saeimas runā piesauktā darba jaunatne - "pamatšķiras" pārstāvji: V.Samsons, V.Kalpiņš.....
"Aiz manis ir zvaigznes [simboli]. Ko tu man padarīsi?!" /Rainis/

Atbildēt

U.U.

04.10.2015. 14:28

»

Edge

Katrai paaudzei savi simboli. Arī pieaugušiem intelektuāļiem ir savs - gan Stīvs Džobss (Steve Jobs), gan fiziķis Stīvens Hokings ( Stephen Hawking...


Heraklīta proporcija arī tagad ir aktuāla - no 10 000 tikai viens ir augsti attīstīts. Raiņa parlamenta runas zālē vienmēr pavadīja stulbeņu nepieklājīgi un mežonīgi latviešu rūcieni. Klusēja vienīgi deputāti krievi, ebreji, vācieši. Latviešu deputātus Raiņa runas ļoti kaitināja. Citādi nemaz nevarēja būt. Paskataties tā laika deputātu foto. Tur ir redzamas tikai ļoti brutālas sejas, kurās aprobežotība ir uzkrītoši redzami iekrāsota. Savukārt pieaugušo intelektuāļu simboli noteikti ir citi. Pirmais minētais vīrietis ir puišeļu simbols, otrais - lesbisma fanu simbols, konspiroloģisko pseidozinātnisko apjūsmotāju simbols, kaut gan pats gudrais vīrs pie tā nav vainīgs.

Atbildēt

Edge

04.10.2015. 11:24

»

~~=>Edge

Sen atpakaļ sapnī redzēju nākotni. Gāju pa laukiem, redzēju māju, iegāju, tur visādas jaunas tehnoloģijas. Iemītnieki stāstīja, ka pēc sprādziena visi pārcēlušies uz laukiem. Jautāju- tas bija atomsprādziens? - nē, demogrāfiskais sprādziens, pilsētās sākuši izmirt un izvirst...


"Tautasdziesmās apdziedātais latviešu darba tikums mūsdienās ir mīts, jo darbs laukos vairs netiek uzskatīts par vērtību, un, lai arī dati liecina, ka bezdarbs ir augsts, tomēr saimnieki reģionos sūdzas par darbaroku trūkumu, intervijā pastāstīja Latvijas Universitātes pētnieces Agnese Cimdiņa, Ieva Raubiško un Dace Dzenovska."
http://nra.lv/izklaide/p-s-kultura/65910-petnieces-latviesu-darba-tikums-musdienas-kluvis-par-mitu-un-netiek-uzskatits-par-vertibu.htm
===================================================
Daudzi staigā - daudz ko ierauga, izdara secinājumus. Process turpinās:
"Daudzu latviešu labvēlīgā attieksme pret Planetārajām Bandām noteikti ir ne tikai Rīgas mediju, bet arī mācību iestāžu uzvara, nespējot zinoši un objektīvi izskaidrot mūsdienu globālos sociālos procesus...."

Atbildēt

~~=>Edge

04.10.2015. 09:18

Sen atpakaļ sapnī redzēju nākotni. Gāju pa laukiem, redzēju māju, iegāju, tur visādas jaunas tehnoloģijas. Iemītnieki stāstīja, ka pēc sprādziena visi pārcēlušies uz laukiem. Jautāju- tas bija atomsprādziens? - nē, demogrāfiskais sprādziens, pilsētās sākuši izmirt un izvirst.
Pagaidām gan notiek otrādi...p

Atbildēt

Edge

03.10.2015. 23:11

»

U.U.

60.gadu beigās skatījos gan ASV TV, gan Skandināvijas valstu, Maskavas un Rīgas TV programmas. Teiksim, 60.gadu ASV TV ar šodienas ASV TV nemaz nevar salīdzināt.Dž.S. teiktais ne visai attiecās uz amerikāņu vecāku šoku. Amerikāņu vecākus satrauca pati bērnu sēdēšana pie TV ekrāna kā fiziska nelaime (...


Katrai paaudzei savi simboli. Arī pieaugušiem intelektuāļiem ir savs - gan Stīvs Džobss (Steve Jobs), gan fiziķis Stīvens Hokings ( Stephen Hawking ).
Un kāpēc vēlreiz pēc 1905. un 1991.g. vajadzētu iet uz barikādēm, ja "aizslaucēji" paši par valdošajiem kļūs? Var tak' pārmaiņas arī bez laušanas un graušanas panākt - kaut vai pirms 90. gadiem Raiņa ieteikto īstenojot:
"....Mums ir vajadzīgs pēc teorijas, kā es jau teicu, lai katrs pilsonis ir augsti izglītots cilvēks. Mums vajaga, lai mūsu tauta ir augsta kalibra tauta, mums vajaga, lai visa tautas attīstība kopībā vienotu mūs ar Eiropu."
Fragments no Raiņa runas pirmās Saeimas 8. Sesijas 19. Sēdē 1925. gada 20.maijā

Atbildēt

U.U.

03.10.2015. 20:40

»

~~=>U.U.

"datoru jaunatne nav cīnītāja uz barikādēm


Jā, dators sniedz kolosālas iespējas. Bet pamatā tās ir tehniskās iespējas. Dators nevar aizstāt to, ko sauc par vārda spēku (kāda gudra amerikāņa formulējumā - mīksto spēku). Muļķim dators neko nedod. Dod tikai tiem, kuriem ir vārda spēks. Viņiem dod milzīgi daudz. Daudz vairāk nekā savā laikā tehniskā pāreja no pergamenta uz papīru, rokraksta vēstījumiem uz iespieddarbiem, pāreja uz ofsetu u.tml. Arī datora laikmetā ir aktuāls tas, ko var saukt par bailēm no vārda spēka. Ķīnieši ļoti baidās no vārda spēka. Tāpēc viņiem ir milzīgi ierobežojumi ar datoru translētā vārda spēka izplatīšanā. Padomju vara arī ļoti baidījās no vārda spēka. Faktiski "vārda brīvība" ir tieši vienota ar bailēm no vārda spēka. Tur, kur vara nebaidās no vārda spēka, "vārda brīvība" ir lielāka - katrs var nolamāt varu. Vara nebaidās no vārda spēka, ja zina attiecīgās tautas mentalitāti. PSRS vara baidījās no vārda spēka tāpēc, ka zināja par iespēju vārda spēkam operatīvi izpausties fiziskajā spēkā - nemieros, dumpī, revolūcijā. Latvijā tagad neviens nebaidās no vārda spēka, jo lieliski apzinās latviešu gļēvumu, politisko aprobežotību, puišu fizisko distrofiju utt. Ar datoru pie mums var izplatīt vārda spēku neierobežoti, jo vārda spēks pie mums nevar pāraugt fiziskajā spēkā - valdošo mēslu aizslaucīšanā ar mēslu dakšām.

Atbildēt

~~=>U.U.

03.10.2015. 19:24

"datoru jaunatne nav cīnītāja uz barikādēm"
Toties ar datoriem var oi oi ko izdarīt :-)

Atbildēt

~~=>Edge

03.10.2015. 19:15

Gadās, ka bērni veidojas kā pretstats, noliegums vecākiem. Toties ar mazbērniem atkal var viegli saprasties. Un nekādi skaisti vārdi nelīdz, ja viņiem negrib (vai nevar) ticēt.

Atbildēt

U.U.

03.10.2015. 19:07

»

Edge

"Nevar uzkraut atbildību, ja nav loģiskas cēloņsakarības ķēdes - man [ VVF ] kā zinātniecei tas ir ļoti svarīgi." (Maz brīvo vilku. IR.lv...


60.gadu beigās skatījos gan ASV TV, gan Skandināvijas valstu, Maskavas un Rīgas TV programmas. Teiksim, 60.gadu ASV TV ar šodienas ASV TV nemaz nevar salīdzināt.Dž.S. teiktais ne visai attiecās uz amerikāņu vecāku šoku. Amerikāņu vecākus satrauca pati bērnu sēdēšana pie TV ekrāna kā fiziska nelaime (bērni pārtrauca atrasties svaigā gaisā - spēlēt futbolu utt.).Otrajā vietā bija TV saturs, kurš strauji papildinājās ar sadisma vizualizāciju un visai drīz arī ar pornogrāfijas materiāliem. Kad ASV vecāki apm. pēc 10 gadus ilgas pilnīgi nesekmīgas cīņas saprata, ka neizdosies atraut bērnus no TV ekrāna (drīz sākās arī video spēļu bums), tad viņi sāka uzbrukumu TV saturam. Šajā cīņā bija zināmi panākumi (reklāmas ierobežošana, sadisma un pornogrāfijas aizliegšana), taču tiek uzskatīts, ka arī šajā jomā nevar svinēt spožu uzvaru. F.Bodrijaram ir lieliska grāmata par mantu pirkšanas sākumu Rietumos pēc II Pasaules kara. Cīņa ar TV jau pasen ir beigusies. Tās vietā nāca cīņa ar datoru (arī no fiziskā aspekta). Ne velti tizls jauneklis ir datora fana simbols. Tas ir puisis, kurš nevar pacelt ne automātu, ne mēslu dakšu. Arī latviešu reptīļi var būt mierīgi - datora jaunatne nav cīnītāja uz barikādēm.

Atbildēt

Edge

03.10.2015. 15:06

»

U.U.

Noteikti ir laikmeti, kad ģimenes un izglītības iestāžu audzināšana dod ļoti maz. Galveno paveic iela. Proti, vides atmosfēra - vērtības, kulti, elki, komunikācijas un uzvedības manieres utt. Noteikti ir sociālās kārtas, kuru ģenētiskais materiāls ir vairāk piemērots vides "augstskolai" nekā tēva, mātes...


"Nevar uzkraut atbildību, ja nav loģiskas cēloņsakarības ķēdes - man [ VVF ] kā zinātniecei tas ir ļoti svarīgi." (Maz brīvo vilku. IR.lv)
====================================================
TV ēras sākumu apzinīgā vecumā nepiedzīvoju, tāpēc ar interesi lasu aculiecinieku teikto:
"– Te jāņem klāt iestigšana patērētāju sabiedrībā. Nav ko cerēt uz virsotnēm, ja intereses kārtojas ledusskapja, Žiguļa, Ladas virzienā… Tas bija jūtams sešdesmito gadu beigās, septiņdesmitajos. Bet – viss turpinās. Tikai jaunā citādībā. Un atklātībā. Vārdu sakot – vagīnas līmenī."
Džemma Skulme: Gribu atrasties tuvāk būtībai
(NRA.lv)

Atbildēt

U.U.

03.10.2015. 14:17

»

Edge

"Kas vainīgs? Ko darīt? Kur ir manas brilles


Noteikti ir laikmeti, kad ģimenes un izglītības iestāžu audzināšana dod ļoti maz. Galveno paveic iela. Proti, vides atmosfēra - vērtības, kulti, elki, komunikācijas un uzvedības manieres utt. Noteikti ir sociālās kārtas, kuru ģenētiskais materiāls ir vairāk piemērots vides "augstskolai" nekā tēva, mātes un profesoru augstskolai. Interneta un mobilo telefonu laikmetā tas ir ļoti labi redzams. Tas bija ļoti labi redzams arī TV ēras sākumā, kad, piem., amerikāņu vecākā paaudze bija šokā par savu nespēju atraut bērnus no TV. Noteikti ir laikmeti, kad vide dziļi ietekmē pat vislabāko cilvēces ģenētisko materiālu - aristokrātus, karalisko dinanstiju atvases, kā to nesen uzskatāmi apliecināja nākamais britu karalis, filmējot ar smaidu un baudu sievas dzemdību mokas, neskatoties uz to, ka palātā bija Vindzoras algotais fotogrāfs, kuram maksā par dinastijas nozīmīgāko notikumu fiksāciju.

Atbildēt

skolotāji

03.10.2015. 13:58

Te kāds runā par skolotājiem,90% no skolotājiem ir ebreji,viņi ir ļoti gudri......

Atbildēt

Udo Ulbergs

03.10.2015. 11:15

»

A.K.

Rakstu lasīju ar baudu, burtiski izgaršodams sulīgo valodu un trāpīgos izteicienus. Esmu laimīgs, ka Latvijā vēl ir palikuši gudri, drosmīgi un talantīgi cilvēki, kuri spēj un nebaidās redzēt un aprakstīt šodienas Latvijas (un pasaules)nesimpātisko realitāti.Sirsnīgs atbalsts autoram...


Tādus koplimentus reti kāds latvietis velta otram latvietim. Reti kāds jaunais latvietis runā par valodu un tās kvalitāti. Paši neprot valodu un arī citu valodai nepievērš nekādu uzmanību.Komplimentu autors noteikti ir cilvēks cienījamā vecumā, kas ir dzīvojis daiļliteratūras vidē un varbūt pats arī raksta. "Eiropā" daiļliteratūra jau gadus 40 nav cieņā. "Eiropiešu" jaunās paaudzes tēlu valodu nav spējīgas uztvert un novērtēt.

Atbildēt

~ sisītim

03.10.2015. 11:14

Un kāpēc man būtu jāklausa tev, kas mani lamā? Es labāk lamāju "pārcilvēkus" pa savam. Starp citu, dažus no viņiem nekur neievēlēja, kaut viņi ļoti gribēja :-)

Atbildēt

Sisis

03.10.2015. 09:20

»

~

Autors dod mājienu par Krieviju, Ķīnu u.c. kā glābējiem. Ja tautas dzīves līmenis tur būtu augstāks, nekā bandītiskajos rietumos


Nu ja, tev jau tikai interesē materiālais līmenis - kāpostu daudzums tavā šķīvī un iespēja nozagt kāpostus no citu šķīvjiem, kā tas pienākās kārtīgam latviešu cilvēciņam! Mēslu bars!

Atbildēt

~

03.10.2015. 05:02

Autors dod mājienu par Krieviju, Ķīnu u.c. kā glābējiem. Ja tautas dzīves līmenis tur būtu augstāks, nekā bandītiskajos rietumos...
Es gan nedomāju, ka kapitālisms ir labākā formācija.

Atbildēt

Edge

03.10.2015. 00:32

»

A.K.

Rakstu lasīju ar baudu, burtiski izgaršodams sulīgo valodu un trāpīgos izteicienus. Esmu laimīgs, ka Latvijā vēl ir palikuši gudri, drosmīgi un talantīgi cilvēki, kuri spēj un nebaidās redzēt un aprakstīt šodienas Latvijas (un pasaules)nesimpātisko realitāti.Sirsnīgs atbalsts autoram...


"Kā zināms, arī LR vara nepieder latviešu tautai,..."
====================================================
Varbūt god. A.K. varētu paskaidrot - par kādu tādu latviešu tautu iet runa? Kas gan bez valodas var vienot A.P. un kādu blondīni no "lokālās bandas"?
Kas gan var vienot esošās sistēmas ietvaros vienā tautā kampējus&oligarhus&eirokrātus ar pārējo iedzīvotāju daļu? Ne viens vien ir izbrīnīts par latviešu tautas negaidīto izzušanu pēc 1991.g., kad sākās globalizācijas/amerikanizācijas laiks:
"....Tauta, kas turpināja atjaunot un būvēt latvietību par spīti iebraucēju pūļiem, piepeši nez kur ir izgaisusi."
http://www.la.lv/septembra-milda/

Atbildēt

A.K.

02.10.2015. 22:08

Rakstu lasīju ar baudu, burtiski izgaršodams sulīgo valodu un trāpīgos izteicienus. Esmu laimīgs, ka Latvijā vēl ir palikuši gudri, drosmīgi un talantīgi cilvēki, kuri spēj un nebaidās redzēt un aprakstīt šodienas Latvijas (un pasaules)nesimpātisko realitāti.Sirsnīgs atbalsts autoram!

Atbildēt

nu bet

02.10.2015. 12:48

nekad nav tik slikti, lai nevarētu būt vēl sliktāk

Atbildēt

DENISS

02.10.2015. 09:19

No Stikla kalna: Jēdzieni un intonācija
Katrā laikmetā ir savi populāri jēdzieni un to lietošanas intonācija. Jēdzienu lomu attiecīgajā laikmetā vislabāk raksturo to filosofiskā, kulturoloģiskā un publicistiskā intonācija. Jēdzienus var mantot no iepriekšējiem laikmetiem. Taču jēdzienu intonācija netiek mantota. Jēdzienu intonācija iegūst jaunu semantisko auru (zemtekstu, asociācijas), kas saskan ar attiecīgā laikmeta garīgo tonalitāti, attiecīgā laikmeta idejiskajām interesēm un idejiskajām vajadzībām. Mūsdienām raksturīgu intonāciju iegūst tādi jēdzieni (jēdzienu kopas) kā tehnoloģiskais genocīds, tehnoloģiskā diktatūra, tehnotronās pasaules karš, tehnotronais ultimāts, tehnotronā kapitulācija, tehnotronā koncentrācijas nometne.

Atbildēt

DENISS

02.10.2015. 09:18

No Stikla kalna: Krīzes perioda funkcionalitāte
Visas kultūras un kultūras atsevišķu segmentu vērtība izpaužās sarežģītos krīzes periodos. Kultūras autoru (attiecīgās tautas) pilsoniskā, politiskā, morālā, zinātniskā, publicistiskā pozīcija sarežģītos krīzes periodos atklājās pilnā mērā. Tā tas notiek tāpēc, ka sarežģīti krīzes periodi stimulē tautas garīgā un intelektuālā potenciāla un spēka maksimālu koncentrāciju. Šī koncentrācija veidojās saspringtā atmosfērā, kad visa kultūra un atsevišķi tās segmenti izgaismojās vislielākajā spožumā, atklājot visdažādākos negludumus, nepilnības, substancionālo nevērtību, aplamību, pasionaritātes trūkumu utt. Tajā pašā laikā šajā spožumā atklājās arī tas viss, kas ir pozitīvs attiecīgajā kultūrā un tās atsevišķajos segmentos. Tā rezultātā sarežģītas krīzes periodam ir savdabīga funkcionalitāte – atklāt attiecīgās kultūras (tautas) vērtību, kvalitatīvo stāvokli, konkrētas nepilnības un konkrētas pilnvērtības.

Atbildēt

Caca

02.10.2015. 06:57

Lielisks, patiess raksts! Paldies Priedīša kungam.

Atbildēt

DENISS

01.10.2015. 23:03

No Stikla kalna: Reglaments
Katrā sociāli ekonomiskajā formācijā ir savs sabiedrības uzvedības reglaments. Kapitālismā kā pašslavinātā demokrātiskā iekārtā arī ir savs sabiedrības uzvedības reglaments: tabu – aizliegumu sistēma, sistēmiskie aizliegumi, nepareiza domāšana un pareiza domāšana. Mūsdienu kapitālismā par to spilgti liecina politkorektuma, tolerances un uzskatu plurālisma ideoloģija, kā arī, protams, demokrātijas manipulatīvi demagoģiskā interpretācija. Savukārt sociālismā sabiedrības uzvedības reglamentā bija tādi elementi kā antielitārisms, antikriminalitāte. Sociālisma vara un ideoloģija centās nepieļaut elitārisma formēšanos, kā arī nepieļāva priekšstatu par kriminalitātes saistību ar valsts varu. Sociālisma pareizajā domāšanā neietilpa uzskats, ka ir elite un varas saplūšana ar kriminālajām aprindām. Tāpēc pēcpadomju dzīves sākumā uzplauka valdošās kliķes elitomānija un, protams, izvērtās ciniska no tautas neslēpta saplūšana ar kriminalitāti, „elitēm” veidojot varas bandas. Pēcpadomju dzīvē tūlīt priekšplānā nonāca sociālisma laikā nepareizās domāšanas saturs, jaunajos politiskajos un ideoloģiskajos apstākļos kļūstot par pareizas domāšanas saturu. Neapšaubāmi, tāda metamorfoze lieliski raksturo padomju cilvēku (labi izglītoto indivīdu) niecīgo cilvēcisko kvalitāti, kas ir aptvērusi milzīgas masas un pat atsevišķas nelielas tautas.

Atbildēt

ūpis

01.10.2015. 21:16

Saukajiet neliešus kā tik patīkas,jo čungura čaukstēšana un saldais varas kaifs pārspēj nieka gaisa vibrācijas.Nemetiet tikai viņus cietumos,neaizmirstiet viņus atkal un atkal pārvēlēt un varat turpinat klabinat klaviatūras un varat izdomat jaunas un jaunas nelietības definīcijas un teorijas,tas tikai nelietībai būs kā raugs maizei.

Atbildēt

DENISS

01.10.2015. 18:56

No profesora bloga: "Piektajā esejā par valsts bandītismu rakstu: “Mūsdienu pasaulē grāmatas raksta un interneta saitus izveido arī par Planetārajām Bandām. Rietumos tā ir samērā populāra un godājama intelektuālā nodarbošanās. Grāmatu un saitu autori ir sabiedrībā cienītas personības. Rietumu valstīs viņu grāmatas gandrīz vienmēr ir bestselleri. Rietumos ir speciālas prēmijas par transnacionālā un valsts bandītisma atmaskošanu. Rietumos par prēmiju saņēmējiem plaši stāsta prese, TV.” Jā, tā tas ir Rietumos, bet tā tas nav mūsu “Austrumos”. Latvijā neciena tos, kuri negatīvi izsakās par Planetārajām Bandām. Latvijā attiecībā uz bandu atmaskošanu nav iespējamas prēmijas, slavējošs atspoguļojums medijos, bestselleru lasīšana. Iemesls ir etniskā specifika. Katrs latvietis pats ir vislielākais bandu atmaskotājs nekā jebkurš cits latvietis. Ar bandu atmaskošanu ir tikpat riebīgi, cik riebīgi ir universitātes auditorijā. Katrs kārtīgs latviešu students jau pirmā kursa pirmā semestra pirmā lekciju kursa pirmajā lekcijā bravūrīgi demonstrē savu viedokli par attiecīgā priekšmeta jebkuru problēmu. Turklāt netiek slēpts, ka studenta viedoklis ir pilnīgāks un pareizāks nekā profesora (respektīvi, attiecīgās zinātnes) viedoklis. Skaidrs, ka tāda reti nepatīkama etniskā mentalitāte ietekmē latviešu idiotiski ambiciozo vibrāciju jebkurā jautājumā. Arī bandītisma atmaskošanas jautājumā. Katrs latvietis pats ir pelnījis prēmiju, atzinību, jo viņa viedoklis par bandām ir pilnīgāks un pareizāks nekā publicista, žurnālista, zinātnieka viedoklis.
Saruna par valstisko bandītismu var būt saruna par mietpilsoņu telpu – mietpilsoņu elitārismu, kurā ietilpst pašpārliecinātā velme saplūst ar „legālo” kriminalitāti, kas mietpilsoņiem asociējās ar „pasaules varenajiem”. Katrs egocentrisks mietpilsonis (egocentrisms obligāti ietilpst mietpilsoņa īpašību kolekcijā) vēlas iekļauties „pasaules vareno” klanā. Tā tas noteikti ir Latvijā. Tas ellišķīgais elitārisms, kas pie mums Rīgā uzplauka pēcpadomju pirmajās stundās (faktiski jau čekistu atlasītās LTF vadošās “elites” laikā), ir mietpilsoņu elitārisms ar šim „elitārisma tipam” visām tipiskākajām īpašībām. Mietpilsoniski aprobežotā pseidoelite pati radīja savu „elitāro telpu” – kafejnīcas, veikalus, restorānus, klubus, Rundāles pili, Klubu-21, valstiskās varas bandu. Tas ir atspoguļots „Latvijas kultūras vēsturē. No vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām” (latviešu mietpilsoņu ienīstā grāmatā). Arī valsts bandītisms ir mūsu mietpilsoņu telpas sastāvdaļa.
Mietpilsonis ir labs savā mietpilsoniskajā vidē. Nonākot citā vidē, mietpilsonis šo vidi nekavējoties sagrauj – likvidē (apsmej, ignorē, nosoda) visu garīgo un metafizisko, bez kā nekas nevar pastāvēt. Mietpilsonis ienīst garīgumu un metafizisko. Padomju laikā tas bija skaidri redzams, ja kāds mietpilsonis nonāca varas „augšā”. Šis mietpilsonis tūlīt būtiski izmainījās. No viņa izveidojās īpašs sociālais hibrīds, kura naids pret garīgumu un metafizisko ieguva leģitimitāti. Mietpilsonis stulbi uzskatīja, ka viņa naids pret garīgumu un metafizisko ir likumīgs, ar „sociālistiko likumu” atzīts. Uz mietpilsoņa apziņu atsaucās vispārējā oficiālā materiālistiskā dzīves (vērtību) orientācija. Tā iedvesmoja mietpilsoni-priekšnieku. Minētā orientācija veicināja mietpilsonības uzplaukumu, oficiālo statusu, autoritāti, reputāciju. Mietpilsoniskumam bija stabilas pozīcijas, neskatoties uz intelektuāļu nemitīgo mietpilsonības kritiku publicistikā, mākslā, daiļliteratūrā. Jebkurā parādībā, procesā, kas nonāca varas „augšā” dirnējošā mietpilsoņa redzeslokā, vispirms un pirmkārt tika iznīcināts garīgais un metafiziskais. Turklāt bija redzams, ka mietpilsonim ir perfekti attīstīta oža, momentā fiksējot garīgumu un metafizisko attiecīgajā parādībā, procesā. Mietpilsoņa attiecībās ar valsts bandītismu šis garīgais un metafiziskais ir nacionālās intereses, valsts intereses, sabiedrības intereses. Nav vajadzīgs atgādināt, ka pie mums Latvijā „augšā” sēdošais mietpilsonis-bandīts totāli ignorē minētos garīgos un metafiziskos fenomenus.
Mietpilsoņu sugai vispār ir svešs un nesaprotams garīgums un metafiziskais. Mietpilsoņu suga ienīst visu tai svešo un nesaprotamo. Tā ir vēsturiski klasiska atziņa. Tāpēc Bruņinieku namā smirdošais latviešu tautas mīlulis mietpilsonis-bandīts ienīst nacionālās intereses, valsts intereses, sabiedrības intereses.
5.esejā par valsts bandītismu ir runa par Planetārajām Bandām – transnacionālajām struktūrām. Runa ir par elites konspirāciju un izvairīšanos no elites pētniecības. Jautājums ir interesants. Faktiski kapitālisma pilārs – finanšu oligarhija – nav gandrīz nemaz pētīts. Tas tāpēc, ka jāpēta ir finansistu dzimtu privātā sfēra. Saprotams, tā nav pieejama zinātnei. Ja arī iznāk grāmatas par Rotšildiem, tad tie ir Rotšildu pasūtījuma darbi. Interesanti ir arī tas, ka principā kapitālisms ir nevis valstu vēsture, bet privāto ģimeņu vēsture. Kapitālisma pamatā ir oligarhiskās ģimenes, kuras ir ieguvušas finansiālo varu daudzās valstīs. Rotšildi – visā Eiropā, arī ASV. Rietumos tāpēc ir maz darbu par kapitālisma galveno komponentu – finansu sfēru, kura ir transnacionāla, kosmopolītiska un, protams, centrā ir ebreju dzimtas. PSRS laikā krievu valodā iznāca grāmatu sērija par kapitālisma finansu oligarhiju. Tas patiesībā pagaidām ir pasaulē vērienīgākais ieguldījums kapitālisma pilāra analītikā."

Atbildēt

Eduards LunisMārtiņš Luters

01.10.2015. 18:46

--Mārtiņš Luters ( baznīcas reformators 1483-1546.gg)
-Ebreju sirdis kaismīgā vēlmē, cer uz to dienu, kad viņi varēs ar mums izrīkoties tāpat , kātie izrīkojās Esthertes laikos Persijā. Un cik tuva ebrejiem ir grāmata ,,Esther,, kura attaisno viņu asinskāri , atriebību un nepisātināmo laupīšanas kāri! Nekad saule vēl nav spīdējusi asinskārīgākai un atribīgākai tautai, kura lolo citu tautu iznīcināšanas un citu ticību nožņaugšanas ideju!
--ASV jau sen nav nekas cits kā Izraēla...

Atbildēt

Haris.

01.10.2015. 18:00

Nu,ko.Pareizi!Nez,vai dakšu pietiks?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...