Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

vietējais

28.07.2020. 19:19

Latvija ir unikāla valsts kurā valdošā kliķe var atļauties eksperimentēt ar savu tautu, neko neizdarot pareizi vai līdz galam.Varētu padomāt ka to kadastru mums ir atsūtījuši citplanētieši no kosmosa, bet nevis mūsu pašu bāleliņi izveidojuši savā alkatībā.Staļins atņēma īpašumus un par to kad cilvēkam tas piederēja par sodu izsūtīja.Demokrātija līdzīgi soda ar nesamaksājumu nodokļu palīdzību arī varēs atņemt īpašumu, tikai izvešanas nebūs,jo nav jau uz kurieni, varēsim savā dzimtenē uz ielas vai mežā sapūt bez mājām.

Atbildēt

Tu gan "daini" slims Tedis

26.07.2020. 21:43

»

Teds

Jābūt pilnīgam daunim, lai privatizētu īpašumu uz svešas zemes. Dzīvokļus daudzdzīvokļu namos vispār nedrīkstēja privatizēt un pēc loģikas tie neatbilst privātīpašuma statusam. Valdošajai kliķei vienkārši vajadzēja atbrīvot iedzīvotājus no sertifikātiem, lai paši varētu dalīt valsts kopīpašumu...


Dzīvokļi okupācijas laikā tika nopelnīti - alga bija maza, visa peļņa tika nozvirzīta saimniecības stutēšanai. Uz dzīvokļiem gaidīja pat 10 gadus rfindā, pat piedalījās to būvē pa tiešo no algas, dzīvokļus, rindas uz tiem dalīja darba vietas - dzīvoklis faktiski bija īrnieka īpašums, ko saņēma ģimene uz mūžu. Zeme ar likumu bija piesaistīta mājas uzturēšanai - apbūves laukums un to atņemt nebija tiesiski. Visus iegukldījumus no darba algas, ko ielika ekonomikā, objektu būvē, sagrāba prihvatizatori par sviestmaizi. Laikā uz 1940 gadu zemi zem mājām no pašvaldības māju īpašnieki ieguva par velti - vajadzēja izmaksāt kredītus, ko pārtrauca okupācija, tātad zemes īpašnieki ap 80-90 %, viņu mantinieki zemi pēc 1990.gada saņēma dāvanā un steidzami atsavināja par santīmiem uzpircējiem. Nevienam nebija tiesībass uz zemi zem ēkām un būvēm un laukos to tā pareizi arī realizēja. Pilsētās piemēroja viltības, gudrāki zagļi, krāpnieki?!

Tātad tu esi "dauņu" karalis un zaglis, sociāli apskurbis, saslimis no īpašummānijas.

Atbildēt

Jozis2

26.07.2020. 15:34

VZD ne tikai vairs netiek galā ar kadastra jautājumiem, bet jau sagājuši sviestā arī ar inventarizācijas lietu uzmērīšanas darbiem. No īpašniekiem tiek prasītas lietas, kuras uz tiem neattiecas, taču Rīgas Būvvaldē saskaņotie projekti un izdotās būvatļaujas tiek ignorētas. Nav iespējams uzmērīt saskaņā ar šiem projektiem renovētas telpas, jo tiek prasītas ziņas par citām, blakus esošajām, kuras nav šī īpašnieka projektā.
Taču nauda gan par noraidījumu gan tiek iekasēta kā par izpildītu pasūtījumu - uzmērīšanu, kas faktiski ir krāpšana, ko šajā gadījumā veic Valsts iestāde.

Atbildēt

Teds

26.07.2020. 13:09

»

Biedrība "AUSMA"

Biedrība "AUSMA" pilnībā pievienojas Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijai ka "Valsts zemes dienests ir radījis kļūdainu un nepareizu jauno kadastrālo vērtību projektu, kas var radīt zaudējumus visai tautsaimniecībai". Jo sevišķi biedrība uztraucas par "PIESPIEDU"(krimināls vārds) NOMAS ZEMES, pareizi...


Jābūt pilnīgam daunim, lai privatizētu īpašumu uz svešas zemes. Dzīvokļus daudzdzīvokļu namos vispār nedrīkstēja privatizēt un pēc loģikas tie neatbilst privātīpašuma statusam. Valdošajai kliķei vienkārši vajadzēja atbrīvot iedzīvotājus no sertifikātiem, lai paši varētu dalīt valsts kopīpašumu.

Atbildēt

fakts

26.07.2020. 07:55

Apskatot savu nekustamo īpašumu(auto garāžu) kadastrs.lv konstatēju:
1.Garāžu kooperatīvā nav notikuši tādi darījumi kuru rezultātā parādās vērtējums ap 2,6 reizes lielāks!!!!
2.Garāžas ir vairāk kā 45 gadus vecas un loģiski ir tas,ka amortizācija ir jārēķina....bet izskatās ka tam un citiem apstākļiem neviens vērību nav piegriezis.
3.Daudzas garāžas atrodas tuvu avārijas stāvoklim un neredzu loģiku vērtības paaugstināšanai.
Pieļauju ka varētu veikt lietotāju aptauju un iesniegt atbilstoši juridiski noformētu dokumentu iesniegt Satversmes Tiesā.
Esmu iepazinies par kadastrālās vērtības aprēķina principiem Baltijas valstīs.....un diemžēl nekur neatradu kaut ko līdzīgu aprēķina pamatprincipiem.Vēl vairāk......ja īpašums gadu gaitā noveco un kļūst nedrošs-tad veicot tā vērtēšanu visur izdara atbilstošus secinājumus un netiek tarsti pierādījumi...ka tā kadastrālā vērtība var pieaugt.Absurdi ja garāžu kooperatīvā kāds uzcels garāžu vairāku miljonu vērtībā....TAD VISIEM PIEAUGS GARĀŽU(KĀ BŪVES) KADASTRĀLĀ VĒRTĪBA.
Prātiņ!Nāc mājā!

Atbildēt

Vai Latvija ir tiesiska valsts?

25.07.2020. 23:07

VZD, Tieslietu ministrijai un MK ir jāievēro arī tiesu spriedumi, kas attiecas arī uz kadastrālo vērtēšanau.
Tā, piemēram, Satversmes tiesa spriedumā lietā Nr. 2010-22-01 noteica, ka „Tiesību akti, kas regulē nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības noteikšanu, neparedz iespēju koriģēt nekustamā īpašuma vērtību atkarībā no tā, vai uz zemes atrodas citai personai piederošas ēkas (būves). Tomēr to regulējums nevar kalpot par pamatu secinājumam, ka ar piespiedu nomas tiesiskajām attiecībām apgrūtinātu nekustamo īpašumu vērtība ir tāda pati kā ar šāda veida tiesiskajām attiecībām neapgrūtinātu nekustamo īpašumu vērtība.
Minēto nekustamo īpašumu vērtības atšķirības visupirms izriet no tā, ka īpašnieku rīcības brīvība piespiedu nomas gadījumā ir vairāk ierobežota nekā tādu īpašnieku rīcības brīvība, kuriem pieder ar šādām attiecībām neapgrūtināti īpašumi. Līdz ar to Satversmes tiesa vērš likumdevēja uzmanību uz nepieciešamību minētajā jautājumā izvērtēt kadastrālās vērtības noteikšanas kritērijus”*
Šie kritēriji nav izvērtēti un zemes izpirkuma likumprojektā TM dzīvokļu īpašniekiem grib viltīgi “iesmērēt” izpirkt zemi par pārmērīgi uzpūstu augstu cenu, kas norāda uz krimināla rakstura risinājuma pazīmēm.
Privatizācijas komisiju paviršās vai bezatbildīgās rīcības rezultātā, izstrādājot zemes robežu plānu, VZD, nosakot zemes kadastrālo vērtību zemei zem daudzdzīvokļu mājām, mūsuprāt, ir pieļāvis ļoti nopietnus kadastrālās vērtības noteikšanas kritēriju izkropļojumus, pie tam atzīstot šo zemi kā tirgus zemi, kuras pārpirkšanas fakts 100% gadījumos tika pārkāptas pirmpirkuma tiesības slēpjot pirkuma faktu vai pārpērkot pa daļām ar dažu dienu starpību, dāvinot zemi svešai personai vai tml.

Atbildēt

Biedrība "AUSMA"

25.07.2020. 22:11

Biedrība "AUSMA" pilnībā pievienojas Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijai ka "Valsts zemes dienests ir radījis kļūdainu un nepareizu jauno kadastrālo vērtību projektu, kas var radīt zaudējumus visai tautsaimniecībai". Jo sevišķi biedrība uztraucas par "PIESPIEDU"(krimināls vārds) NOMAS ZEMES, pareizi - DALĪTĀ ĪPAŠDUMA zemes kadastrālās vērtības noteikšanu, ar kuru smacē nost 110 000 dzīvokļu vai ap 300 000 cilvēku tiesības uz pastāvcēšanu, uz jumtu virs galvas un zeme, kura ir PUBLISKA zeme, ko lieto visa sabiedrība un kur ir APGRŪTINĀTA ar dzīvojamām ēkām un būvēm (GARĀŽĀM), tai ir nemainīga vēŗtība, tā nenes nekādus augļus, tās vērtība ir 1:1 Vecrīgā un Ķengaragā, Olaimē un Aizkraulē, jo šai zemei ir visur vienāda funkcionālānozīme. Pēc 1. Brīvās Latvijas laika likumdošanas (1938,. gads) - likuma "Nodokļu likme" šai zemei nav vērtības, to nevērtē atsevišķi no ēkas, būves, tas ir, vērtē un apliek ar NĪN kā vienu īpašumu. Tā ir noziedzīga rīcība vērtēt šo zemi kā apbūves zemi un kārst naudu par zemi, kurai bija jābūt mājas, būves īpašumā, vienalg, ar izpirkumu pēc 1938.gada cenām vai bez izpirkuma, mantiniekiem kompensējot ar citu zemi vai izmaksājot kompensāciju sertifikātos. Tagad tā zeme ir vairāk kā 90 % pārpircēju rokās, kas iegūta ar pirmpirkuma tiesību pārkāpumu.

VZD, pārtrauciet terorizēt milzīgu masu dzīvokļu īpašniku ar negodīgu, kriminālu kadastrālo vērtību noteikšanu "dalītā īpašuma"zemei.

Jāni Bordānu, Tieslietu ministru lūdzam nevirzīt, kā Jūs izteicāties, JAUNO KADASTRĀLO VĒRTĪBU, kamēr pieņems likumu, ka no NĪN atbrīvo īpašumus līdz 100 000 EUR vērtībā + NOSAKOT ATSEVIŠĶU zemes īpašumu zem DAUDZDZĪVOKĻU MĀJĀM un citām būvēm kadastrālo vērtību, ņemot vērā apgrūtinājumus ar komunikācijā, ar būvēm, picaurbraucamiem ceļie utt.

Jau 2008.-2009. gada šai zemei tika paaugstināta kadastrālā vērtība 10 reizes augstāka, kā bija pirms tam.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

FotoPateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020. gada 16. jūlijā Rīgas pilī izskanēja koncerts “Kopā”, kur uzstājās tenors Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš.
Lasīt visu...

21

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

FotoKur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā un citi vājprāti, kas izsauc un izraisa mūsu sašutumu? Vai tos kāds apzināti rada, mērķtiecīgi un plānveidīgi izveido, vai tas ir tādas kolektīvās bezatbildības, muļķības, neizpratnes un neprasmes rezultāts kādiem cēloņiem, kurus minēju iepriekš? Varbūt tos pasūta greizo spoguļu valstībā un ir kāda cilvēku kopa, kas īpaši specializējas uz aplamību izdomāšanu un ieviešanu?
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

FotoPusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās uzdevumu - apturēt vīrusa izplatību, glābjot cilvēku veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

12

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

FotoValdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti pēc protokola, bet premjers ciniski aicina latvzemiešus ciest, saglabājot “vēsu prātu un mieru”. Segregācijas ieviesējam pietiek nekaunības – aicināt uz vienotību. Valdības politikas ķīlniekiem “no augšas” tiek piedāvāts Stokholmas sindroms.
Lasīt visu...

12

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

FotoEsam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.
Lasīt visu...

21

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

FotoLatvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada 5.jūnija vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

FotoAttiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi – tālab, ka viņi ir veseli) tiek liegta pārstāvniecība valsts pārvaldē un dalība aktīvajā politika.
Lasīt visu...

21

Nelokāmi pret varmākām!

FotoManuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs izgāzīsies, jo vairums vakcinēto injicējās nevis medicīnisku iemeslu, bet varas noteikto eksistenciālo ierobežojumu dēļ un, visticamāk, sirdī alkst atriebi par sačakarēto organismu. Protams, ka ir injicēto varza, kas sevi tagad uzskata par augstāko kastu un pilnā mērā izmanto dāvāto iespēju paņirgāties par “zemcilvēkiem”. Šie neģēļi visu laiku ir mituši mūsu vidū un beidzot var apmierināt savus zemiskos instinktus.
Lasīt visu...

6

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

FotoLai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem uz dažiem jautājumiem ar portāla Pietiek starpniecību?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....