Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

vietējais

28.07.2020. 19:19

Latvija ir unikāla valsts kurā valdošā kliķe var atļauties eksperimentēt ar savu tautu, neko neizdarot pareizi vai līdz galam.Varētu padomāt ka to kadastru mums ir atsūtījuši citplanētieši no kosmosa, bet nevis mūsu pašu bāleliņi izveidojuši savā alkatībā.Staļins atņēma īpašumus un par to kad cilvēkam tas piederēja par sodu izsūtīja.Demokrātija līdzīgi soda ar nesamaksājumu nodokļu palīdzību arī varēs atņemt īpašumu, tikai izvešanas nebūs,jo nav jau uz kurieni, varēsim savā dzimtenē uz ielas vai mežā sapūt bez mājām.

Atbildēt

Tu gan "daini" slims Tedis

26.07.2020. 21:43

»

Teds

Jābūt pilnīgam daunim, lai privatizētu īpašumu uz svešas zemes. Dzīvokļus daudzdzīvokļu namos vispār nedrīkstēja privatizēt un pēc loģikas tie neatbilst privātīpašuma statusam. Valdošajai kliķei vienkārši vajadzēja atbrīvot iedzīvotājus no sertifikātiem, lai paši varētu dalīt valsts kopīpašumu...


Dzīvokļi okupācijas laikā tika nopelnīti - alga bija maza, visa peļņa tika nozvirzīta saimniecības stutēšanai. Uz dzīvokļiem gaidīja pat 10 gadus rfindā, pat piedalījās to būvē pa tiešo no algas, dzīvokļus, rindas uz tiem dalīja darba vietas - dzīvoklis faktiski bija īrnieka īpašums, ko saņēma ģimene uz mūžu. Zeme ar likumu bija piesaistīta mājas uzturēšanai - apbūves laukums un to atņemt nebija tiesiski. Visus iegukldījumus no darba algas, ko ielika ekonomikā, objektu būvē, sagrāba prihvatizatori par sviestmaizi. Laikā uz 1940 gadu zemi zem mājām no pašvaldības māju īpašnieki ieguva par velti - vajadzēja izmaksāt kredītus, ko pārtrauca okupācija, tātad zemes īpašnieki ap 80-90 %, viņu mantinieki zemi pēc 1990.gada saņēma dāvanā un steidzami atsavināja par santīmiem uzpircējiem. Nevienam nebija tiesībass uz zemi zem ēkām un būvēm un laukos to tā pareizi arī realizēja. Pilsētās piemēroja viltības, gudrāki zagļi, krāpnieki?!

Tātad tu esi "dauņu" karalis un zaglis, sociāli apskurbis, saslimis no īpašummānijas.

Atbildēt

Jozis2

26.07.2020. 15:34

VZD ne tikai vairs netiek galā ar kadastra jautājumiem, bet jau sagājuši sviestā arī ar inventarizācijas lietu uzmērīšanas darbiem. No īpašniekiem tiek prasītas lietas, kuras uz tiem neattiecas, taču Rīgas Būvvaldē saskaņotie projekti un izdotās būvatļaujas tiek ignorētas. Nav iespējams uzmērīt saskaņā ar šiem projektiem renovētas telpas, jo tiek prasītas ziņas par citām, blakus esošajām, kuras nav šī īpašnieka projektā.
Taču nauda gan par noraidījumu gan tiek iekasēta kā par izpildītu pasūtījumu - uzmērīšanu, kas faktiski ir krāpšana, ko šajā gadījumā veic Valsts iestāde.

Atbildēt

Teds

26.07.2020. 13:09

»

Biedrība "AUSMA"

Biedrība "AUSMA" pilnībā pievienojas Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijai ka "Valsts zemes dienests ir radījis kļūdainu un nepareizu jauno kadastrālo vērtību projektu, kas var radīt zaudējumus visai tautsaimniecībai". Jo sevišķi biedrība uztraucas par "PIESPIEDU"(krimināls vārds) NOMAS ZEMES, pareizi...


Jābūt pilnīgam daunim, lai privatizētu īpašumu uz svešas zemes. Dzīvokļus daudzdzīvokļu namos vispār nedrīkstēja privatizēt un pēc loģikas tie neatbilst privātīpašuma statusam. Valdošajai kliķei vienkārši vajadzēja atbrīvot iedzīvotājus no sertifikātiem, lai paši varētu dalīt valsts kopīpašumu.

Atbildēt

fakts

26.07.2020. 07:55

Apskatot savu nekustamo īpašumu(auto garāžu) kadastrs.lv konstatēju:
1.Garāžu kooperatīvā nav notikuši tādi darījumi kuru rezultātā parādās vērtējums ap 2,6 reizes lielāks!!!!
2.Garāžas ir vairāk kā 45 gadus vecas un loģiski ir tas,ka amortizācija ir jārēķina....bet izskatās ka tam un citiem apstākļiem neviens vērību nav piegriezis.
3.Daudzas garāžas atrodas tuvu avārijas stāvoklim un neredzu loģiku vērtības paaugstināšanai.
Pieļauju ka varētu veikt lietotāju aptauju un iesniegt atbilstoši juridiski noformētu dokumentu iesniegt Satversmes Tiesā.
Esmu iepazinies par kadastrālās vērtības aprēķina principiem Baltijas valstīs.....un diemžēl nekur neatradu kaut ko līdzīgu aprēķina pamatprincipiem.Vēl vairāk......ja īpašums gadu gaitā noveco un kļūst nedrošs-tad veicot tā vērtēšanu visur izdara atbilstošus secinājumus un netiek tarsti pierādījumi...ka tā kadastrālā vērtība var pieaugt.Absurdi ja garāžu kooperatīvā kāds uzcels garāžu vairāku miljonu vērtībā....TAD VISIEM PIEAUGS GARĀŽU(KĀ BŪVES) KADASTRĀLĀ VĒRTĪBA.
Prātiņ!Nāc mājā!

Atbildēt

Vai Latvija ir tiesiska valsts?

25.07.2020. 23:07

VZD, Tieslietu ministrijai un MK ir jāievēro arī tiesu spriedumi, kas attiecas arī uz kadastrālo vērtēšanau.
Tā, piemēram, Satversmes tiesa spriedumā lietā Nr. 2010-22-01 noteica, ka „Tiesību akti, kas regulē nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības noteikšanu, neparedz iespēju koriģēt nekustamā īpašuma vērtību atkarībā no tā, vai uz zemes atrodas citai personai piederošas ēkas (būves). Tomēr to regulējums nevar kalpot par pamatu secinājumam, ka ar piespiedu nomas tiesiskajām attiecībām apgrūtinātu nekustamo īpašumu vērtība ir tāda pati kā ar šāda veida tiesiskajām attiecībām neapgrūtinātu nekustamo īpašumu vērtība.
Minēto nekustamo īpašumu vērtības atšķirības visupirms izriet no tā, ka īpašnieku rīcības brīvība piespiedu nomas gadījumā ir vairāk ierobežota nekā tādu īpašnieku rīcības brīvība, kuriem pieder ar šādām attiecībām neapgrūtināti īpašumi. Līdz ar to Satversmes tiesa vērš likumdevēja uzmanību uz nepieciešamību minētajā jautājumā izvērtēt kadastrālās vērtības noteikšanas kritērijus”*
Šie kritēriji nav izvērtēti un zemes izpirkuma likumprojektā TM dzīvokļu īpašniekiem grib viltīgi “iesmērēt” izpirkt zemi par pārmērīgi uzpūstu augstu cenu, kas norāda uz krimināla rakstura risinājuma pazīmēm.
Privatizācijas komisiju paviršās vai bezatbildīgās rīcības rezultātā, izstrādājot zemes robežu plānu, VZD, nosakot zemes kadastrālo vērtību zemei zem daudzdzīvokļu mājām, mūsuprāt, ir pieļāvis ļoti nopietnus kadastrālās vērtības noteikšanas kritēriju izkropļojumus, pie tam atzīstot šo zemi kā tirgus zemi, kuras pārpirkšanas fakts 100% gadījumos tika pārkāptas pirmpirkuma tiesības slēpjot pirkuma faktu vai pārpērkot pa daļām ar dažu dienu starpību, dāvinot zemi svešai personai vai tml.

Atbildēt

Biedrība "AUSMA"

25.07.2020. 22:11

Biedrība "AUSMA" pilnībā pievienojas Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijai ka "Valsts zemes dienests ir radījis kļūdainu un nepareizu jauno kadastrālo vērtību projektu, kas var radīt zaudējumus visai tautsaimniecībai". Jo sevišķi biedrība uztraucas par "PIESPIEDU"(krimināls vārds) NOMAS ZEMES, pareizi - DALĪTĀ ĪPAŠDUMA zemes kadastrālās vērtības noteikšanu, ar kuru smacē nost 110 000 dzīvokļu vai ap 300 000 cilvēku tiesības uz pastāvcēšanu, uz jumtu virs galvas un zeme, kura ir PUBLISKA zeme, ko lieto visa sabiedrība un kur ir APGRŪTINĀTA ar dzīvojamām ēkām un būvēm (GARĀŽĀM), tai ir nemainīga vēŗtība, tā nenes nekādus augļus, tās vērtība ir 1:1 Vecrīgā un Ķengaragā, Olaimē un Aizkraulē, jo šai zemei ir visur vienāda funkcionālānozīme. Pēc 1. Brīvās Latvijas laika likumdošanas (1938,. gads) - likuma "Nodokļu likme" šai zemei nav vērtības, to nevērtē atsevišķi no ēkas, būves, tas ir, vērtē un apliek ar NĪN kā vienu īpašumu. Tā ir noziedzīga rīcība vērtēt šo zemi kā apbūves zemi un kārst naudu par zemi, kurai bija jābūt mājas, būves īpašumā, vienalg, ar izpirkumu pēc 1938.gada cenām vai bez izpirkuma, mantiniekiem kompensējot ar citu zemi vai izmaksājot kompensāciju sertifikātos. Tagad tā zeme ir vairāk kā 90 % pārpircēju rokās, kas iegūta ar pirmpirkuma tiesību pārkāpumu.

VZD, pārtrauciet terorizēt milzīgu masu dzīvokļu īpašniku ar negodīgu, kriminālu kadastrālo vērtību noteikšanu "dalītā īpašuma"zemei.

Jāni Bordānu, Tieslietu ministru lūdzam nevirzīt, kā Jūs izteicāties, JAUNO KADASTRĀLO VĒRTĪBU, kamēr pieņems likumu, ka no NĪN atbrīvo īpašumus līdz 100 000 EUR vērtībā + NOSAKOT ATSEVIŠĶU zemes īpašumu zem DAUDZDZĪVOKĻU MĀJĀM un citām būvēm kadastrālo vērtību, ņemot vērā apgrūtinājumus ar komunikācijā, ar būvēm, picaurbraucamiem ceļie utt.

Jau 2008.-2009. gada šai zemei tika paaugstināta kadastrālā vērtība 10 reizes augstāka, kā bija pirms tam.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

Nesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu....

Foto

Kluso apvērsumu mehānisms

Likumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas...

Foto

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

Tik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot...

Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...