Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

iedzīvotāji vienmēr ir pret

17.05.2019. 19:36

»

zzzz

"Pūces fani" nekādi nevar ieraudzīt to, ka pret ir ne tikai "siles bajāri", bet arī iedzīvotāji


Pret jebkuru ražotni, jebkuru lauksaimniecības objektu un vispār pret jebko. Tikai pēc tam nez kāpēc brēc, ka visi aizbrauc, pašiem pensija maza un tā tālāk.

Atbildēt

Teds

17.05.2019. 14:56

»

Janis Liepins

Lietuva referendums Lai samazinatu Ierednju varzu


Vispirms deokupācija un tikai tad varēsim realizēt Satversmē noteikto. Protams atgriežot spēkā veco Satversmi, ne to šodienas, kas komunistu-liberastu izkropļota un ar viltīgām prejambulām.

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

17.05.2019. 10:32

»

Sātana advokāts

Lai cik personiski simpatizētu Ikšķiles dome un raisītu nepatiku Jura Pūces iedomības un lepnības samaitātie sejas vaibsti, tomēr taisnības labad nevaru piekrist Kasīkļa rakstā paustajiem argumentiem...


"...solītais algas pieaugums būs uz darba apjoma palielināšanas rēķina."

A kā, bļac, savādāk?! To sauc par darba ražīguma pieaugumu, kam seko atalgojuma pieaugums. Cik kafijas dzērējus vajag pašvaldībā, ja reāli darba kapļi parasti ir uz 1 rokas pirkstiem saskaitāmi?!

Atbildēt

Laimdota

17.05.2019. 07:21

»

Kika

Varda briviba ir paużama likumā noteiktā kartibā


Pagasta bija pagastvecis un paligs.
Tagad 250 Liekezu ar 250 paligiem.
Apvienot un samazinat uz 80%.
Anarhija un bezatbildiba.

Atbildēt

Laimdota

17.05.2019. 07:16

»

opis

Par ZZS šlur,varbūt,bet Ogri negribam.......tur tādi zagļi,kas aci no pieres izraus,kur nu vēl esterādi


Ogre kad velejas Hokejhali prasija kukuli.
Tapec hale ir Ikskiles teritorija.
Bauska savulaik Teikmanis ludza atkatus.
Bojari argaili visi dzivnieki

Atbildēt

Janis Liepins

17.05.2019. 07:06

»

Nikolajs Buivids

Vai nav skaidrs, ka Latvijas valdība pakāpeniski atņem Latvijas iedzīvotāju tiesības un brīvības


Lietuva referendums Lai samazinatu Ierednju varzu.
500 000 Latvijas iedzivotaju devusies trimda un 50deputatus pilniba pietiktu mums Liekezu.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

17.05.2019. 05:31

Vai nav skaidrs, ka Latvijas valdība pakāpeniski atņem Latvijas iedzīvotāju tiesības un brīvības.

Atbildēt

Reforma

16.05.2019. 23:58

Šī nav Ikšķiles, bet gan Latvijas admin.ter. reforma. Ja Ikšķile grib noskaidrot ļaužu viedokli, tad Indulim, Batņam un co vajadzētu jautāt visiem paŗējiem dižnovadiem. Bet tad izrādītos, ka Ikšķile NEVAR organizēt Latvijas mēroga aptauju un ka pašreizējais lokālais fufelis nevienam nav saistošs. Bezjēdzīga naudas šķiešana, par ko Pūce pareizi ziņojis policijai.

Atbildēt

Kika

16.05.2019. 22:47

Varda briviba ir paużama likumā noteiktā kartibā
Citadi tă pārvērerşas anarhijă.
Kasiklis un ZZS vietvalżi kasăs, lai nezaudetu savus amatus.

Atbildēt

ha-ha

16.05.2019. 21:03

»

Sātana advokāts

Lai cik personiski simpatizētu Ikšķiles dome un raisītu nepatiku Jura Pūces iedomības un lepnības samaitātie sejas vaibsti, tomēr taisnības labad nevaru piekrist Kasīkļa rakstā paustajiem argumentiem...


Gadījumā neatceries, cik velnu varēja nosēsties uz adatas smailes.
Gadījumā nezini, demokrātijas apstākļos tik pat vai vairāk, varbūt mazāk?

Atbildēt

Sātana advokātam

16.05.2019. 20:15

Var jau skaitīt visādus likuma pantus, taču nenoliedzams ir fakts, ka iedzīvotājiem tiek likti visādi birokrātiski šķēršļi, lai varētu teikt, ka viņu viedoklis nav vērā ņemams, jo lūk nav ievēroti tādi un šitādi noteikumi.
Tad par kādu demokrātiju mēs varam runāt. Ja es drīkstu savu viedokli izteikt - tad vai nav vienalga zem kāda lozunga es to daru! Ja nē - tad tā arī pasakiet, drīksti teikt, bet tas tādiem pūcēm ir pie vienas vietas. Un būs jums demokrātija.

Atbildēt

Sātana advokāts

16.05.2019. 19:27

Lai cik personiski simpatizētu Ikšķiles dome un raisītu nepatiku Jura Pūces iedomības un lepnības samaitātie sejas vaibsti, tomēr taisnības labad nevaru piekrist Kasīkļa rakstā paustajiem argumentiem.

Atvasināta publiska persona nav cilvēka pamattiesību un pamatbrīvību subjekts. Atšķirībā no privāto tiesību juridiskajām personām tās gribu ierobežo demokrātiskā valstī darbojošs pieņēmums, ka publiskajās tiesībās viss ir aizliegts, izņemot to, kas tieši atļauts, atšķirībā no privātajām tiesībām, ka viss ir atļauts, kas nav tieši aizliegts. Ja arī publiskajās tiesībās paredzēta rīcības brīvība, tad tā izmantojama, ievērojot tiesiskās paļāvības, tiesiskās noteiktības, vienlīdzības un diskriminācijas aizlieguma principu. Tātad tad, kad publisko tiesību subjekts kā atvasināta publiska persona, konkrēti, pašvaldība izmanto rīcības brīvību, tam jānotiek paredzamā veidā. Tas nozīmē, ka pašvaldība nevar pamatot savu rīcību ar atrunu, ka "aptauju organizēšana nav aizliegta". Tāpat pašvaldība kā publisko tiesību subjekts nevar izmantot Satversmes 100. pantā noteiktās tiesības.

Jāpiekrīt Kasīklim, ka pašvaldība var noskaidrot tās iedzīvotāju viedokli, jo vismaz konkrētajā gadījumā to var saistīt ar gadījumu, kad rīkojama sabiedriskā apspriešana. Tomēr, kā jau minēts iepriekš, ja izmanto sabiedrisko apspriešanu kā formu viedokļa noskaidrošanai arī par iecerēto reformu, būtu jāievēro, ka šādā gadījumā sabiedriskajai apspriešanai jāizvēlas atbilstoša kārtība, tātad jāaicina izteikt viedokli rakstiski, jārīko publisku diskusiju u.tml. Ja viedokļa noskaidrošanai izmanto formu, kas līdzinās tautas nobalsošanai, tad būtībā pašvaldība rada maldinošu iespaidu par paustā viedokļa juridiskajām sekām. Nav izslēgta iespēja noteikt pašvaldības iedzīvotāju viedokli, izmantojot sabiedriskās domas pētniekus. Šādā gadījumā sabiedriskās domas pētījuma veikšanas pamatojumu varētu saistīt ar nepieciešamību nodrošināt tādu pašvaldības rīcību, kas atspoguļo tās iedzīvotāju viedokli.

Pilsoņu tiesības piedalīties valsts lietu kārtošanā, ko paredz Starptautiskais pakts par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām, neparedz individuālas tiesības noteikt sev tīkamu valsts iekārtu, šīs tiesības aprobežojas ar tiesībām ar vēlētu pārstāvju palīdzību vai valsts amata pildīšanu piedalīties likumā noteiktajā veidā valsts pārvaldē (plašākajā nozīmē) un sagaidīt, ka likumpaklausīga tiesa nodrošinās atbilstošu valsts pārvaldi. Unitārā valstī kā Latvija pašvaldību reforma nav konstitucionāla ranga jautājums, kādēļ būtu jārīko plebiscīts. Savukārt mēģinājumi sarīkot plebiscītam līdzīgu pasākumu, nonākot jautājumam Satversmes tiesā, noteikti būs pielīdzināti tādiem gadījumiem kā 1935. gadā Sāras apgabalā notikušais plebiscīts vai vēl trakāk 2014. gadā Krimā notikušajam plebiscītam, kas ir par iemeslu aktuālajām sankcijām.

Tieši tāpēc - tā vietā, lai organizētu "aptauju" tautas nobalsošanas formā, gudrāk būtu bijis pasūtīt sabiedriskās domas pētījumu un aicināt iesūtīt pašvaldībai un vēl labāk arī ministrijai pēc līdzības ar sabiedriskās apspriešanās formu savas pārdomas par iecerētajām pārmaiņām. Ministrijas darbaspēja pēc šādas "darba ļaužu" viedokļu plūsmas vismaz uz kādu brīdi būs nodarbināta ar termiņu ievērošanu atbilžu sniegšanai uz iesniegumiem. Varbūt "patiesie labuma guvēji" būs gana neapmierināti par šādu ministrijas ieceri un aicinās nodoties svarīgākiem jautājumiem.

Piekrītu - ministrijas iecere ir murgaina, izvilkta no plaukta un aizgūta no novecojošas literatūras lasīšanas. Solītais iznākums - maz ticams. Minēšu triviālu piemēru - ja pa diviem novadiem šobrīd ir viens zobārsts, tad no novadu apvienošanas arvien būs tikai viens, tikai formāli skaitīsies pieejams abu novadu iedzīvotājiem. Protams, administratīvo izdevumu samazināšana uz rēķinvežu un lietvežu štatu samazināšanas rēķina varētu augt, tomēr tas kopējo darba apjomu nesamazinās, bet solītais algas pieaugums būs uz darba apjoma palielināšanas rēķina.

Atbildēt

Laucinieki

16.05.2019. 18:45

Gribam lai mūsu Ikšķilei piešķir sādžas statusu.

Atbildēt

lauķis

16.05.2019. 17:57

»

Tev ir gods šo lasīt

Paskatās tad, kuras konkrētas partijas piederīgie ir tie lielākie kviecēji. Tā joprojām ir ZZS šļura. Tā ir diagnoze


Par to diagnozi pilnīgi piekrītu,tikai visas partijas ir pilnīgi vienāda šļura.Reizi četros gados tiekam aicināti rakāties pa šo kloāku un meklēt pērles.Diemžēl mēslos pērles neaug.

Atbildēt

opis

16.05.2019. 17:56

»

Tev ir gods šo lasīt

Paskatās tad, kuras konkrētas partijas piederīgie ir tie lielākie kviecēji. Tā joprojām ir ZZS šļura. Tā ir diagnoze


Par ZZS šlur,varbūt,bet Ogri negribam.......tur tādi zagļi,kas aci no pieres izraus,kur nu vēl esterādi............

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

16.05.2019. 17:16

»

lauķis

Tie mazie siles bajāri nav no kosmosa,tie paši partijnieki vien ir.Pūci vairāk satrauc pats fakts ka kaut kas notiek bez rīkojuma no lielajiem partijnieku bosiem


Paskatās tad, kuras konkrētas partijas piederīgie ir tie lielākie kviecēji. Tā joprojām ir ZZS šļura. Tā ir diagnoze.

Atbildēt

opis

16.05.2019. 16:53

»

SOLA

Tas nu 100 % ir par Ikšķili.Un nav tur runa par suņiem pie estrādes.Ikšķile jau sen ie kļuvusi par slaucamu govi domesveču un veceņu pietuvinātajiem


Ogrē dzeloņdrātis un suņi IR,bet esterādes nav!!!!!!!!!!!!Negribam Ogri,varbūt ko citu........

Atbildēt

opis

16.05.2019. 16:01

Ikšķilei netīk,ka mūsu esterādi,tāpat kā Ogres,ietīs
dzeloņdrātīs un apsargās arsuņiem,lai neviens netiktu klāt.............

Atbildēt

lauķis

16.05.2019. 15:40

»

Tev ir gods šo lasīt

Mazo siles bajāru gaudas turpinās. Ja jau tādi profi, atradīs nodarbošanos privātajā biznesā, kur vienmēr atalgojums ir bijis augstāks. Bet laikam tomēr iemesls šīm gaudām ir cits. Palikt pie siles, dalīt savas mazās caristes iepirkumus savējiem, nodarbīnāt nekur citur nederīgos draugus, ģimenes locekļus...


Tie mazie siles bajāri nav no kosmosa,tie paši partijnieki vien ir.Pūci vairāk satrauc pats fakts ka kaut kas notiek bez rīkojuma no lielajiem partijnieku bosiem.
Valstij klaji kaitnieciskas ir pilnīgi visas partijas.

Atbildēt

Q

16.05.2019. 15:26

Pūce ir tipisks latviešu smerdelis pēc krietnā kareivja Šveika klasifikācijas, atbilst 100%!

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

16.05.2019. 15:23

Mazo siles bajāru gaudas turpinās. Ja jau tādi profi, atradīs nodarbošanos privātajā biznesā, kur vienmēr atalgojums ir bijis augstāks. Bet laikam tomēr iemesls šīm gaudām ir cits. Palikt pie siles, dalīt savas mazās caristes iepirkumus savējiem, nodarbīnāt nekur citur nederīgos draugus, ģimenes locekļus un citus radus. ZZS šļura kārtējo reizi pierāda, ka ir valstij klaji kaitnieciska.

Atbildēt

Interesanti,

16.05.2019. 14:44

vai "kasmīslim" galva ir saspiesta plakana kā hūtsmēslu pļecka jeb kantaina kā ķieģelis?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

22

Lūdzu, palīdziet tapt Ulubeles Kaķu dārzam

FotoŠobrīd jau 30 no 300 kaķiem Ulubelē mitinās āra apstākļos. Vietu pietrūkst. Līdz drēgnajam rudenim jāspēj izbūvēt siltinātas telpas Kaķu dārzā. Ja ir iespēja, lūdzu, atbalsti finansiāli. Ja ir iespēja, domā atbildīgi un lem par patversmes dzīvnieku adopciju.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...