Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Blum

15.12.2016. 19:41

Ekspreti Vējonim nav muļķi. Viņi saka to, ko sen vajadzēja saprast. Bet tas fakts, ka latvieši, spriežot pēc komentāriem, ir atpalikusī nācija ar laucinieku un ierēdņu mentalitāti, nozīmē, ka latvieši ir nekonkurētspējīgi un neizdzīvos šajā pasaulē.

Atbildēt

andris

09.12.2016. 18:51

Sociologi par D.R Ozolu-20 miljonu ::Karaliene"", kad Latvijā pēc statistikas- dēļ pretnacionālas politikas- katru dienu 1-viens cilvēks izdarīja pasņāvību!!! Cik tad cilvēkiem tiktu izglābtas MŪSU LATVIEŠU CILVĒKU DZĪVĪBAS ...tas ir šīs postkomunistu KLIĶES atbildībā...! gribētos teikt-pat uz Sirdsapziņas, bet...! ?

Atbildēt

Nu ja

28.11.2016. 00:14

Ar "krievvalodīgajiem"jārunā krievalodīgajā valodā, kādēļ krieviski, krivvalodīgie laikam gan ir visas citas tautības, izņemot krievus, jo krievi ir krievi, nevis krievvalodīgie, nav ko viņu zaimot, apsaukāt viņus kaut kādā nezināmā , neatšifrētā tautībā.

Atbildēt

ja jau

27.11.2016. 10:09

ir ierosinājums visiem jaundzimušajiem piešķirt Latvijas pilsonību, tad visām pirmsskolas izglītības iestādēm , skolām jāfunkcionē latviešu valodā.Tā būtu integrācija, jo nevienam nebūtu problēma sarunāties valsts valodā.Tad jebkurai tautībai, kura vēlēsies dzīvot Latvijā, nebūs obligāti jāmācas krievu valoda...bet mūsu gļēvajiem politiķiem pietiek dūšas iet vieglāko ceļu, kaut tas ir rāpus - uz ceļiem.Ja viņi runās tikai latviski, var iet garām cittautiešu vēlētāju balsis.Varbūt vajadzētu valsts simtgadē apliecināt sevi kā Latviju, uzsākt izmaiņas, lai nākotnē šeit dzīvotu visas tautības, kuras viena otru saprot, sazinoties latviski.Pēdējais laiks beigt murgot par integrāciju, izmantojot svešvalodas.

Atbildēt

Jā, jā

26.11.2016. 01:51

»

interesanti

interesanti, kā būtu, ja visā pasaulē būtu tikai viena valoda jau vēsturiski? vai konfliktu, pārpratumu, sāpju un attiecīgi arī panākumu, prieka un miera būtu vairāk...


Viena valoda -"krievvalodīgā"un caur, Purins preicātos, jo Krievijā nav vienas tautības, nevar teikt, ka Krievija ir Krievzeme, kā to vēsturē dēve, Jāsaka - KRIEVVALODĪGĀ ZREME. Tādas krievu zmes nav.Pareizi bija agrāk - padomju tauta vai vēl kā tur sauca, bet Rietumi teica - krievi to dara vai nedara, krievi tā rīkojas, ja bija runa par PSRS. Krivijā tagad plaši izplatīts teiciens - krievvalidīgie.
Pareiz - Latvijā ir divas tautības - latviešvalidīgie un krievvalodīgie, tikai zinātbu=iski atšifrējiet, kas tās p[ar taut'\ibām, kas tajās iekļauti.

Atbildēt

jurisx

25.11.2016. 13:08

Sabiedrību varētu saliedēt, ja valdība strādātu tās interesēs. Bet ko darīt, ja tā ir zaglīga , melīga, iztapīga svešu onkuļu pakaļām? Vienīgā izeja-padzīt...

Atbildēt

vējš

25.11.2016. 12:04

Nu,davai,atsāksim nemedļenno veidot divkopienu sabiedrību!Citādi "krievvalodīgie"ir diskomfortā un reizēm vairs nejūtas kā mājās,jo baidās no asimilācijas.

Atbildēt

ha

24.11.2016. 23:38

A kādā valodā sarunājas lielākā daļa Latvijas politiķi ar lielāko daļu Lietuvas politiķiem?Domājat angļu?Aplaužaties.Kā jau ES valstīm pienākas krievu.Tapēc ka mūsu politiķi uz starptautiskās politiskās skatuves ir un būs papuasi(cerams ka īstie papuasi neapvainosies))) ).Esat kāds dzirdējuši,kā Vējš mauc pa angliski(no lapiņas)?Un,ja kas,runā kaut latīniski,esi cilvēks.

Atbildēt

Atbrivotajs

24.11.2016. 00:02

Par valodas referendumu Ir aizliegts runat un rakstit. Vova lindermans atnesa letiniem uz zelta paplates uzvaru referenduma. Pec ta vajadzeja izmantot so uzvaru, bet valdosie nobijas no sis uzvaras un uzreiz saka laizit zabakus zaudetajiem. Mazoxisti ! Kauns !

Atbildēt

bilingvalais keksis

23.11.2016. 22:36

Bilingvalaa apmaciba ir totals stulbums un jau sen izgazusies. Nestradaa taa praksee un beidziet to pieminet!

Atbildēt

patiesībā

23.11.2016. 22:26

»

varbūt

Tikai viena problēma - veltīgi tērē naudu par tādiem sacerējumiem


Nu, rau - tā jau ir katra "atsevišķi ņemta" personāža ekskluzīva izvēle / atbildība. ;)

Atbildēt

varbūt

23.11.2016. 20:48

»

patiesībā

Nulles vērtība ir šādām lumpeņzombēšanas tēmām, kas pēc būtības ir tukšu pupu mizu apzelēšana


Tikai viena problēma - veltīgi tērē naudu par tādiem sacerējumiem.

Atbildēt

a Russian mother

23.11.2016. 20:21

Vējonis was born on June 15, 1966 in Pskov Oblast to a Latvian father and a Russian mother, while his father was serving in the Soviet army there.

Atbildēt

ansis

23.11.2016. 18:54

nožēlojami eksperti. Protams dokumentā ir daži sakarīgi punkti, bet valodas lietā - idioti.

Atbildēt

juris

23.11.2016. 18:52

Ko var gribēt no bijušajiem kompartijas biedriem, viņiem tāā velk parunāt krieviski, kā viņu jaunībā, kad zāļe bija zaļāka utt.

Atbildēt

patiesībā

23.11.2016. 17:55

»

ar varu mīļš nebūsi

Pupu mizas. Nulles vērtība šādiem ekspertu spriedelējumiem


Nulles vērtība ir šādām lumpeņzombēšanas tēmām, kas pēc būtības ir tukšu pupu mizu apzelēšana.

Atbildēt

opā

23.11.2016. 17:43

Kā tie "eksperti" zin kāda ir "krievvalodīgo" mediju skatītāju dzimtā valoda? Kāds ir veicis aptauju? Nav nekādu empīrisku faktu, piemēram, LTV krievu valodas raidījumus arī latvieši skatās, un lietuvieši, ukraiņi, baltkrievi, utt. Viņiem vienalga vai runāt latviski vai krieviski. Un kā tad pat tāds krievs iemācīsies vai uzlabos latviešu valodu, ja visur runās ar viņu krieviski?

Atbildēt

Soņa ukrainvalodīgā

23.11.2016. 16:38

„Vējoņa eksperti”: ar krievvalodīgajiem medijiem pareizi ir runāt krieviski ... Hmm? Ar ķrievvalodīgajiem jārunā krievalodīgo valodā, piemēram, ar latviešiem, ukraiņiem, lietuviešiem u.c. - viņu, krivvalodīgo valodā. Ar krieviem - krievu valodā. Bet krievus, kuri prot latviešu valodu sauksim par latviešvalodīgiem? Putra!
Vai te ir domstarpības?
Varbūt Latvijā sāksim zaimot visas tautības - gruzīnvalodīgie, lietuvalodigie, igaunvalodīgie, latviešvalodigie, židvalodīgie, čigānvalodīgie, angļvalodīgie, vācvalodīgie un citi valodīgie, jā vēl - citus sauksim par "kroplvalodīgiem".

Atbildēt

Arturs Nagliņš

23.11.2016. 16:20

»

interesanti

interesanti, kā būtu, ja visā pasaulē būtu tikai viena valoda jau vēsturiski? vai konfliktu, pārpratumu, sāpju un attiecīgi arī panākumu, prieka un miera būtu vairāk...


Etnosa mentalitātē var eksistēt tāda izpausme kā lingvistiskās mazvērtības apziņa. Latviešiem šī izpausme ir ļoti izteikta. Tas izskaidro velmi runāt kungu, okupantu, ģeokrātiskā valstiskuma īpašnieku valodā.Visjaunākajā laikā praktiski tas attiecās uz latviešu maniakālo velmi lietot angļu valodu, jo tā ir ģeokrātiskā valstiskuma īpašnieku valoda.Neapšaubāmi, lingvistiskās mazvērtības apziņa visiem nepiemīt vienādā mērā; lielas personības šo apziņas veidu vispār nepazīst. Pie latviešiem visur priekšplānā cūkojās masu cilvēki- pelēki, truli, aprobežoti, stulbi lopiņi. Tāpēc latviešu valoda nav cieņā, bet cieņā ir ģeopolitisko okupantu valoda. Un tur neko nevar darīt, jo tas ir tautas genofonda kvalitātes jautājums.

Atbildēt

hm

23.11.2016. 16:16

»

interesanti

interesanti, kā būtu, ja visā pasaulē būtu tikai viena valoda jau vēsturiski? vai konfliktu, pārpratumu, sāpju un attiecīgi arī panākumu, prieka un miera būtu vairāk...


"šo vienu svešvalodu uztveram tik sakāpināti naidīgi???"
Tāpēc, ka krievi 1940.gadā okupēja Latviju, deportēja latviešus uz Sibīriju, Litenē apšāva latviešu virsniekus, iznīcināja Latvijas valsti un pakļāva latviešus rusifikācijai, pazemošanai un citām nelietībām.
Angļi Latviju neokupēja. Vācieši gan okupēja, bet vācieši vismaz savus noziegumus nožēlo un neuzspiež vācu valodu par otro valsts valodu. Krievi turpina melot, ka nebija okupācijas un krievi turpina slavināt staļinu. Un vēl krievi apgalvo, ka viņiem ir vēsturiskas tiesības uz latviešu zemi, lai gan patiesībā Krievija ir dibināta uz baltu un somugru tautu zemēm.
Kāpēc izraēlieši vācu valodu uztver negatīvi? Kāpēc ukraiņi krievu valodu uztver negatīvi? Kāpēc čečeni krievu valodu uztver negatīvi? Kāpēc gruzīni krievu valodu uztver negatīvi?

Atbildēt

Čekistu bērns - kreivvalodīgais

23.11.2016. 16:12

"... ar krievvalodīgajiem medijiem runā to auditorijas vairākuma valodā ...".
Prezidenta kungs, kas tā par tautību "krievvalodīgie" - okupanti, migranti, surogātkrievi, komunisti, salašņas, klonētie krievi, kas tad? Paskaidrojiet vai latvieši, kuri pārkrievoti vai labi pārvalda latviešu un krievu valodu - ir "krievveidīgie" vai krievvalodīgie? Ukraiņi, gruzīni, tatāri, kuri pārvalda savu valodu un krievu valodu - ir krievvalodīgie"Un kas ir krievi? Arī krievvalodīgie.

Prezidenta k-gs, kad Latvijā pārtrauks, pirmkārt, zaimot krievus ar čekistu izgudrojumu viena iemesla dēļ - sadalīt nacionālās valstis, pretstatīt tautības - krievus un visas citas tautības pret latviešiem, lieuviešiem, gruzīniem utt.
Cik ilgi pazemosim krievus, apsaukājot viņus par "krievalodīgajiem"un tāpat ukraiņus, kuri nevar ciest šo slavu - krivvalodīgie, jo viņu kā kreivvalodsīgo valsts daļu okupēja otri kreivvalodīgie - putini.

Pārtrauciet šķelt Latviju divās daļās, jo tā ir nacionālā naida kurināšana, kaut it kā slēpta un netieša it kā. Arī daļa Latvijas žīdu, kuri naidīgi izturas pret Latviju, sludina sevi par "krievvalodīgiem" un "kreivvalodīgo" krievu aizstāvjiem.
Vai Latvijā latviešvalodīgie latvieši arī ir? Ja kas tād pāriesim uz divām tautībām - latviešvalodīgi un krivvalodīgie, aizmirsīsim, ka ir latvieši, krievi un citas tautības! Murgs, ko darām mēs, čekitu bērni!

Atbildēt

interesanti

23.11.2016. 15:50

interesanti, kā būtu, ja visā pasaulē būtu tikai viena valoda jau vēsturiski? vai konfliktu, pārpratumu, sāpju un attiecīgi arī panākumu, prieka un miera būtu vairāk?
Un otrs - kāpēc angliski (arī vāciski un jebkurā citā valodā) mēs tiecamies runāt (reklamē kā iemācīties angliski 14 dienās), kauninām valstsvīrus, kas nerunā ideāli angliski, kaunamies paši, kompleksojam, lielāmies, kad mūsu bērni izcili runā angliski, labprātīgi pieņemam visādus angļu vārdus un nosaukumus, pat neatceramies, kā tas būtu latviski (hamburgers utml. frīki), bet šo vienu svešvalodu uztveram tik sakāpināti naidīgi???

Atbildēt

jums, muļķi

23.11.2016. 15:14

Vaŗētu teikt par čigāniem un ebrejiem - ienācēji dzeltenā rase....

Līvi jeb lībieši ,dzeltenā rase,kas ienāca pa Dzintara ceļu un sāka laupīt.....

Atbildēt

ja kas

23.11.2016. 13:57

»

Par integrācijas politiku valstī atbild NA ministre Melbārde

Ir nepareizi krievu okupantus un kolonistus saukt par mazākumtautību! Vienīgā Latvijas mazākumtautība ir līvi. Arī čigāni ir svešie un nevis mazākumtautība


Nevienā Latvijas spēkā esošajā likumā, tiesību aktā, dokumenta nav minēts, kuras tautības Latvijā ir mazākumtautības. Piemēram, Vācijas likumā ir teikts, ka mazākumtautības ir sorbi, frīzi. Turki nav maazākumtautība Vācijā.

Atbildēt

nilga

23.11.2016. 13:23

Kauns par šādu prezidentu! Kauns par viņa padomniekiem!

Atbildēt

ar varu mīļš nebūsi

23.11.2016. 12:48

Pupu mizas. Nulles vērtība šādiem ekspertu spriedelējumiem.

Atbildēt

Par integrācijas politiku valstī atbild NA ministre Melbārde

23.11.2016. 12:40

Ir nepareizi krievu okupantus un kolonistus saukt par mazākumtautību! Vienīgā Latvijas mazākumtautība ir līvi. Arī čigāni ir svešie un nevis mazākumtautība.

Atbildēt

Fitrs

23.11.2016. 12:09

Vai mums gadījumā pie stūres nav gadījies kāds Trojas zirgs?

Atbildēt

lauķis

23.11.2016. 11:59

Latvas gijā pareizi runāt ir Latviski ,dzimtajā Pleskavas guberņā Vējonis var runāt arī krieviski.

Atbildēt

valdis

23.11.2016. 10:35

1940. gadā kad Latviju okupēja, ar mums gan neviens okupants negribēja runāt vairākuma valodā

Atbildēt

Oskars

23.11.2016. 10:21

Vējonis varētu runāt tajā valodā kurss valsts prezidents viņš ir.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

8

Aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu nekavējoties darīt visu ko tādu, ko viņš noteikti nedarīs

FotoMēs, Lietuvas, Polijas, Latvijas un Igaunijas prezidenti kā Baltkrievijas kaimiņi un kā NATO un ES dalībvalstis vēlamies, lai Baltkrievija būtu stabila, demokrātiska, neatkarīga un pārtikusi valsts. Tādēļ mēs aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu:
Lasīt visu...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...