Vējoņa kanceleja tiesājusies, lai nevajadzētu atklāt, ka… 2017. gada augustā tā nav izmaksājusi prēmijas
PIETIEK18.04.2019.
Komentāri (0)
Jaunu bezjēdzīgas nodokļu maksātāju līdzekļu tērēšanas sniegumu demonstrējusi līdzšinējā valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kanceleja, ko vada bijušais Latvijas pasta vadītājs Arnis Salnājs, - kā izrādās, tā enerģiski tiesājusies, lai nevajadzētu atklāt, ka… 2017. gada augustā tā nav izmaksājusi prēmijas saviem darbiniekiem.
Kā zināms, pret Vējoņa kanceleju ir tikušas sāktas jau 17 administratīvās tiesvedības saistībā ar šīs iestādes atteikumiem sniegt informāciju par nodokļu maksātāju naudas tēriņiem un saistītām tēmām.
Jau trīspadsmit tiesvedībās tiesa ir uzlikusi par pienākumu Vējoņa kancelejai tai prasīto informāciju sniegt, daudzās no tām prezidenta kancelejas rīcība ir atzīta par prettiesisku, un trīs lietās spriedums jau ir stājies spēkā.
Atbilstoši vienam no spriedumiem Vējoņa kancelejas vadība ir bijusi spiesta atklāt to, kādas prēmijas 2017. gada augustā izmaksātas kancelejas darbiniekiem, un izrādījies, ka konkrētajā mēnesī nekādas prēmijas nemaz nav piešķiras.
Faktiski šī atbilde atklājusi, ka Vējoņa kancelejas vadība nevis mēģinājusi noklusēt kādu īpašu izšķērdību, bet vienkārši „principa pēc” nav vēlējusies sniegt atbildi par nodokļu maksātāju līdzekļu izmantojumu un tādēļ bijusi gatava arī uz tiesāšanos.
Jau iepriekš Vējoņa kanceleja bijusi spiesta atzīt, ka tā neveic nekādus aprēķinus par to, kādus resursus tai ir prasījušas un prasa tiesvedības septiņpadsmit administratīvajās lietās, kas sāktas pēc tam, kad kanceleja atteikusies sniegt informāciju par nodokļu maksātāju naudas tēriņiem un saistītām tēmām, jo „tas būtu nelietderīgi”..
Tāpat ir izrādījies, ka Vējoņa kancelejā netiek veikti pat nekādi aprēķini, cik tieši nodokļu maksātājiem ir izmaksājusi šīs iestādes vadības un līdzšinējā prezidenta vēlme nesniegt informāciju par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu un gatavība izmantot iestādes resursus, lai arī tiesā aizstāvētu vēlmi šos tēriņus paturēt noslēpumā.
Vai Vējoņa kanceleja ir apkopojusi datus par to, kādus tās cilvēkresursus un citus resursus ir prasījusi tiesvedība katrā no šīm administratīvajām lietām? Ja jā, kādi ir šie dati par katru administratīvo lietu? Ja nē, kādu iemeslu dēļ ne? Vai kancelejā ir izvērtēts šo resursu izmantošanas lietderīgums? Ja jā, kad šis izvērtējums ir veikts, kas to veicis un kādi bijuši rezultāti? Ja nē, kādu iemeslu dēļ ne?
„Kanceleja nav veikusi šādus aprēķinus saistībā ar tiesvedībām nepieciešamo dokumentu un paskaidrojumu sagatavošanu,” skan Vējoņa kancelejas sniegtās atbildes uz šiem oficiāli uzdotajiem jautājumiem. „Papildus uzskaites un aprēķinu vešana prasītu vēl vairāk resursu patēriņu un tas būtu nelietderīgi, turklāt nav noteiktas vienotas metodikas šādu aprēķinu veikšanai, kā arī tādus normatīvie akti neparedz…”