Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Tiesiskais regulējums

02.11.2020. 11:33

»

Jūsu nepatiesība

Tā nav padomju norma, saskaņā ar kuru denacionalizētas graust-mājas dzīvokļa īrniekam jāpiešķir citas dzīvojamās telpas vai naudas kompensācija, - tā ir pašreizējā, neatkarīgās Latvijas, spēka esoša norma. Padomju pārpircējiem ir ierobežoti īpašumtiesības - saskaņā ar LR Satversmes tiesas spriedumiem...


Kas tas par terminu - graustmāja, vai simtgadīgas pilsētas būtu jānolīdzina līdz ar zemi un kā tad ar Rīgas centru, kā pieminekļa zonu? Patiesībā ir jārunā par graustu politiku, kā par kaitniecību un noziedzīgu izdomājumu, kas attaisno un slēpj 50+30 g. ēku nodzīvošanu bez ieguldījumiem un to, ka vēl joprojām nav piedāvājuma, risinājuma - no kādiem resursiem renovēt vēsturisko apbūvi? Par spīti pieminekļu likumam , no vēsturiskā centra turpina ņemt nodokļus pilnā apmērā un ignorē, ka ēku amortizācija ir izsmelta.

Atbildēt

Jūsu nepatiesība

31.10.2020. 15:23

»

patiesība

Ne ātrāk kamēr īpašuma atrodas kaut viens padomju laiku īrnieks. Visus sodus par tukšām telpām tad jāliek tikai uz padomju īrniekiem. jo viņu dēļ mājā nenotiek remonts, jo tas ir faktiski aizliegts


Tā nav padomju norma, saskaņā ar kuru denacionalizētas graust-mājas dzīvokļa īrniekam jāpiešķir citas dzīvojamās telpas vai naudas kompensācija, - tā ir pašreizējā, neatkarīgās Latvijas, spēka esoša norma. Padomju pārpircējiem ir ierobežoti īpašumtiesības - saskaņā ar LR Satversmes tiesas spriedumiem.

Cilvēkus komentāros var saukt ar dažādiem terminiem, taču šie termini neaizstāj tiesisko regulējumu.

Atbildēt

patiesība

29.10.2020. 14:43

»

Gunta

Jāliek sodi par ilgstoši tukšu telpu turēšanu un īpašuma neapsaimniekošanu citādāk mājas bruks Latviešu tieksme būt dīvainām un gaidīšanas ka uz zemes ceļs banku nekad nebeigsies


Ne ātrāk kamēr īpašuma atrodas kaut viens padomju laiku īrnieks. Visus sodus par tukšām telpām tad jāliek tikai uz padomju īrniekiem. jo viņu dēļ mājā nenotiek remonts, jo tas ir faktiski aizliegts.

Atbildēt

patiesība

29.10.2020. 14:41

»

Gudra domāšana

Te tev bija - kārie mantinieki savu zemi un mājīpašumus dabūjuši par velti, dāvanā, sapriecājušies, ka nu tikusi pie bagātības un te "stop"- nav līdzekļu apsaimniekot, apjukuši no prieka, savu dāvanu izpārdod onkuļiem - ZEME jau 95 % resno buržuju, naudas apmazgātāju rokās, tagad viņi, uzpircēji, "apmazgā...


te "stop"- nav līdzekļu apsaimniekot

_

NEPAREIZI nevis nav līdzekļu apsaimniekot, bet īpašniekiem ir faktiski aizliegts remontēt savas mājas kamēr tajās atrodas padomju laiku īrnieki, jo remontus nevar veikts kamēr īrnieks ir dzīvoklī.

Atbildēt

Gudra domāšana

28.10.2020. 15:56

»

> Šaura domāšana

Vai esat pamanījis, kā 30 gados, gaidot uz šo kompensāciju, sabrūk Rīgas centrs - kā īres likuma radīta akūta līdzekļu trūkuma un valsts un pašvaldības spiediena rezultātā vēsturisko centru pārpērk ārvalstu un neskaidras izcelsmes kapitāls un - kā šīs politikas rezultātā no pilsētas centra tiek izspiesti...


Te tev bija - kārie mantinieki savu zemi un mājīpašumus dabūjuši par velti, dāvanā, sapriecājušies, ka nu tikusi pie bagātības un te "stop"- nav līdzekļu apsaimniekot, apjukuši no prieka, savu dāvanu izpārdod onkuļiem - ZEME jau 95 % resno buržuju, naudas apmazgātāju rokās, tagad viņi, uzpircēji, "apmazgā" līdzpilsoņus, kuri dzīvo dzīvokļos vai lieto uzpirkto dāvanu, to nopērkot kā dāvanu, ar dāvinājuma līgumu, par lēto, mājas un zemes atdod firmām apsaimniekot un pēdējie rīkojas kā "nagu maucēji".

Latvija pārvērtusies par nagu maucēju valsti, par vergu valsti, kur tautu šmauc, krāpj un vara to nevienā gadījumā neaizstāv, tiesas uzpirktas. Daudz gadījumu, ka pat advokāti, kuriem samaksā naudu par juridisko palīdzību, ieved klientu sprostā, ka klientam atliek tikai bēgt no sava īpašuma un pārdot "nagu maucējiem".

Atbildēt

> Šaura domāšana

28.10.2020. 09:54

»

Šaura domāšana

Runa ir par vienas grupas īrniekiem, kuri saņēma īres dzīvokļus pie vienādiem noteikumiem - krievu laikā. Vieni denacionalizēja dzīvokli, otri, denacionalizētie - ārpus likuma. Šis lēmums nediskriminē un nedala denacionalizētos īrniekus nodrošinātajos un maznodrošinātajos, punkts viens. Otrādi - šis...


Vai esat pamanījis, kā 30 gados, gaidot uz šo kompensāciju, sabrūk Rīgas centrs - kā īres likuma radīta akūta līdzekļu trūkuma un valsts un pašvaldības spiediena rezultātā vēsturisko centru pārpērk ārvalstu un neskaidras izcelsmes kapitāls un - kā šīs politikas rezultātā no pilsētas centra tiek izspiesti vēsturisie iedzīvitāji?Vai kompensāciju cena nav pārāk augsta un cik ilgi to turpināsim maksāt, vai līdz brīdim, kamēr investoru iekārotā Rīga būs pilnībā pārpirkta?

Atbildēt

Skabarga

28.10.2020. 08:49

Oficiālie media neļauj ievietot šo komentāru, cerams te tas parādīsies.

Iepazīstoties ar oficiālo informāciju medijos par Nika Elekša nāves apstākļiem, un nāves cēloni nosalšanu, gan negribas piekrist oficiālajai versijai.

Pirmais bija galvas trauma ar iekšēju galvas smadzeņu asiņošanu, kuru izraisīja traumatisks deguna lūzums, pēc tam jau bezsamaņa un nosalšana nokrītot uz Siguldas ceļa bezpalīdzīgā stāvoklī, bet mūsu korumpētā Policija un izmeklētāji šo būtisko nāves izraisīto sakarību NEMAZ NAV VĒRTĒJUŠI, JO TE TAČU LATVIJA.
Piederīgajim neatkarīgu izmeklēšanu un mirušā ķermeņa sekciju, gan galvas smadzenēs patologi atrastu kaudzēm asins recekļus...

Atbildēt

Gunta

28.10.2020. 06:56

Jāliek sodi par ilgstoši tukšu telpu turēšanu un īpašuma neapsaimniekošanu citādāk mājas bruks Latviešu tieksme būt dīvainām un gaidīšanas ka uz zemes ceļs banku nekad nebeigsies

Atbildēt

Šaura domāšana

28.10.2020. 00:29

»

Divi likumi

Autors raksta -"1991.g.30.okt. LR Augstākās Padomes lēmums, kurš nedala īrniekus pēc diskriminējošām pazīmēm." Diemžēl realitāte ir cita - likums šķiro un dala īrniekus - ir viens likums pašvaldību mājām un cits denacionalizētajām, vienas tiesības pašvaldības māju apsaimniekotājiem, citas, pārsvarā ...


Runa ir par vienas grupas īrniekiem, kuri saņēma īres dzīvokļus pie vienādiem noteikumiem - krievu laikā. Vieni denacionalizēja dzīvokli, otri, denacionalizētie - ārpus likuma. Šis lēmums nediskriminē un nedala denacionalizētos īrniekus nodrošinātajos un maznodrošinātajos, punkts viens. Otrādi - šis lēmums paredz novērst diskrimināciju saistībā ar iespēju vai bez tās privatizēt. Ja likums liedz privatizēt - lēmums paredz izmaksāt kompensāciju. Viss ir "štokos" ar šo lēmumu.

Atbildēt

Divi likumi

27.10.2020. 23:14

Autors raksta -"1991.g.30.okt. LR Augstākās Padomes lēmums, kurš nedala īrniekus pēc diskriminējošām pazīmēm." Diemžēl realitāte ir cita - likums šķiro un dala īrniekus - ir viens likums pašvaldību mājām un cits denacionalizētajām, vienas tiesības pašvaldības māju apsaimniekotājiem, citas, pārsvarā pienākumi, denacionalizēto māju īpašniekiem.

Atbildēt

Te nu ir īsts OIK!

27.10.2020. 22:42

»

Ne likums, bet jauns OIK

Kolhozu administrācija tās radi, draugi sagrāba kolhoza īpašumus, tehniku, mājas, dzīvokļus - izsaimniekoja un pilni pagalmi vecās tehnikas, kura piegružo apkārtni, ka kauns skatīties. Ko, viņi nu var sūkstēties - nu ja, mums veca tehnika, nav līdzekļu remontam, lai jaunie zemnieki maksā OIKu mūsu tehnikas...


Likuma pārejas noteikumi, pieņemts 2. lasījumā. Izlasi cītīgi un sapratīsi, ka tev uzliek verga slogu. Un saproti - līgums terminēts, lai paspētu saņemt maksu un ātri padzīt no dzīvokļa. Te šis likuma vergu "mugurkauls" - jauns līgums un remontu tāme: 4. "Izīrētājam un īrniekam, kurš dzīvojamo telpu lieto uz iepriekšējā izīrētāja noslēgtā dzīvojamās telpas īres līguma pamata, ir pienākums noslēgt jaunu dzīvojamo telpu īres līgumu, ievērojot šā likuma noteikumus. Ja īrnieks un izīrētājs nevar vienoties, īres tiesisko attiecību ietvaru nosaka tiesa, ievērojot šādus noteikumus:
1) dzīvojamās telpas īres līguma termiņu nosaka tiesa pēc sava ieskata, bet ne ilgāku par 10 gadiem;
2) īres maksu nosaka tiesa pēc sava ieskata kā atlīdzību par lietas lietošanu. Papildus īres maksai īrnieks proporcionāli īrētās dzīvojamās telpas platībai sedz obligātos pārvaldīšanas izdevumus, kā arī citus dzīvojamās mājas uzlabošanas izdevumus, kuri attiecas uz visai dzīvojamai mājai kopīgu elementu, koplietošanas iekārtu vai inženierkomunikāciju nomaiņu, lai samazinātu mājas uzturēšanas izmaksas, vai uz pasākumiem, kas veikti, lai samazinātu ar dzīvojamās telpas lietošanas pakalpojumiem saistītus izdevumus un veicinātu optimālu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumu veidošanu".

Neslēgsi jaunu līgumu, nemaksāsi, rīt uz brokastīm atnāks "trīs vīri"- Stalina tipa "troika" un ārā ...

Atbildēt

Ne likums, bet jauns OIK

27.10.2020. 22:30

»

Imants

Šī biedrība ir jālikvidē, Rīgā dēļ šādiem “īrniekiem” degradējas liela daļa nami


Kolhozu administrācija tās radi, draugi sagrāba kolhoza īpašumus, tehniku, mājas, dzīvokļus - izsaimniekoja un pilni pagalmi vecās tehnikas, kura piegružo apkārtni, ka kauns skatīties. Ko, viņi nu var sūkstēties - nu ja, mums veca tehnika, nav līdzekļu remontam, lai jaunie zemnieki maksā OIKu mūsu tehnikas atjaunošanai, "mums vajag, mums pienākas"?

Tāpat, ja dzīvokļu īpašnieki saņēma mājas - graustus, viņiem tās uzlika kā nastu, ko, jāraud, ka mājas nolaistas, nav līdzekļu remontam - viņiem kāds maksā. Īrniekam jāsaņem visu to, ko no īres pienākas - pilnu servisu (CL 21234.p.) un tad lai izīrētāji krāj amortizācijas līdzekļus, bet nē - valsts, EM Mājoklu departaments sagatavo likumu - jaunu OIKu, ministrs paraksta, nu tagad lai īrnieki sedz tūlīt un tagad visus izdevumus pēc izīrētāja mājas remonta TĀMES. - Pārejas noteikumu 4.pants - iekārtu un tehniskās stāvokļa atjaunošanas izdevumus. Izmaksājāt man remontu un ārā no dzīvokļa, jums nekas nepienākas.

Atbildēt

Un kāpēc

27.10.2020. 21:43

»

vēsture

"ĪRNIEKUS, kuri uzskata, ka ir tiesīgi prasīt neprivatizētā dzīvokļa kompensāciju...


Īrnieki, kuri par darbu saņēma dzīvokli tāpat kā visi citi, liela daļa iebraucēju, jaunajās mājās - vieni - jaunajās mājās varēja privatizēt dzīvokļus, otrie diskriminēti, palika ārpus likuma - denacionalizētajās mājās saņēma trīs pirkstu kombināciju.

Kādēļ Lietuva un Igaunija varēja nebūt bezkaunīgas varas valstis? Izlasi Ingūnas Rībenas Saeimas runu un sapratīsi, citādi - man kā okupantam, komunistam, pienākas, man vajag, es gudrāks, lasi: es komunists, es okupants, esmu pieradis grābt bez maksas. Dzīvoklis tika piešķirts par nopelniem, ko var atņemt tikai okupanti. Visa pasaulē pastāv demokrātiskas valsts principi - likumiem nav atpakaļejoša spēka, iegūtās tiesības paliek spēkā un tās tika iegūtas likumīgi, kā visiem 100 %-īgi. Tā arī lēma ST par 8.pantu, kuras spriedumam nav atpakaļejoša spēka, tas nav atceļams, šis noteikums "ir iecirsts mūrī". Būs vien jāpiekrīt, ka padomju laika īres līgumu ir un paliks spēkā, ja īrniekus nepiemānīs, nenobaidīs, neapkrāps, ka jauns likums, jauna kārtība (meli). Likums "Par dzīvojamo telpu īri" turpināsies darboties līdz laikam - saņems kompensāciju vai pārslēgs īres

Te runāt "par valsts iekārtas maiņu" nav nopietni.

Atbildēt

nav jau mistiskas naudas

27.10.2020. 21:25

»

vēsture

"ĪRNIEKUS, kuri uzskata, ka ir tiesīgi prasīt neprivatizētā dzīvokļa kompensāciju...


tā ir mūsu pelnīta nauda , ko č utes kāro

Atbildēt

vēsture

27.10.2020. 20:52

"ĪRNIEKUS, kuri uzskata, ka ir tiesīgi prasīt neprivatizētā dzīvokļa kompensāciju,"
----------------------------------

Ši ir pilnība negodīga prasība jo reāli tas ir interesanti tikai nedaudziem kuriem bija dzīvokļi Rīgas centrā. Kuri ir iedomājušies ka tie pienācās īpašumā. Ar ko cilvēki citur Latvijā ir mazāk vērtīgi? Tikai ar to ka padomju vara viņiem neiedalīja smalkus dzīvokļus Rīgas centrā. Es domāju ka visi grib NAUDU un KOMPENSĀCIJAS nevis tikai daži izlutināties centra dzīvokļu īrnieki. Kāpēc šodienas nodokļu maksātājiem jāmaksā par padomju varas izvēli šiem cilvēkiem pieškirt dzīvokļus.

Atbildēt

opā

27.10.2020. 20:37

Padomju laika īres līgumi jau tika noslēgti pirms 8.pants stājas spēkā!!!!!!!!! HA HA HA

Tas nozimē ka 8 pants nekādi nevar attiekties uz padomju laika līgumiem, uz viņiem tad attiecas padomju laika likumi!! HA HA HA

Atbildēt

Imants

27.10.2020. 20:36

Šī biedrība ir jālikvidē, Rīgā dēļ šādiem “īrniekiem” degradējas liela daļa nami!

Atbildēt

Agate

27.10.2020. 19:12

Jautājums - vai minētais 8. pants ir attiecināms arī uz valsts iekārtas maiņu? Domāju par to, ka jaunajiem saimniekiem, tādā gadījumā jārespektē padomju laikā noslēgtie līgumi. Vai tā ir taisnība?

Atbildēt

atkal pret valdību...........

27.10.2020. 17:36

gobzemu saradies...
ar steigu atbrīvojiet dzīvokļus, kuru dēl izvedāt cilvēkus verdzībā un atdodiet nozagto mantu

Atbildēt

foršs aicinājums

27.10.2020. 16:04

Jāpiebeidz un jāizmet mēslainē pašreizējā pie varas esošā LevitaKariņa kliķe!!!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...