Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jo vairāk domāju par Dārtu un visādiem viņas ģimenes skandāla sīkumiem un detaļām. jo vairāk sapratu, ka gali šim stāstam kopā neiet. Dārtai ir 33 gadi, viņai ir pieredze attiecībās ar pieaugušiem cilvēkiem, ir bērns, ir veiksmīga karjera un gandrīz pabeigts bakalaura grāds. Ņemot to visu vērā, retorika, ka viņa ir naivs tauriņš, kas plīvo pa vasaras puķēm un kam galvā nav nekas cits kā vējš, man personīgi nešķiet ticama.

Jo vairāk interviju, rakstu un tvītu pēdējā laikā esmu par Dārtu lasījis, jo vairāk sāku domāt, ka aiz viņas skandāla ar Kaimiņu, visticamāk, slēpjas kas cits. Lai mēģinātu par to pārliecināties, vispirms apskatīsim dažas, protams, pilnīgi nejaušas ģimenes skandāla sakritības.

Pirmkārt, neskatoties uz Dārtas apgalvojumiem, ka viņas līgavainis pret viņu izmantoja psiholoģisku vardarbību jau 15 mēnešus, nākt klajā ar paziņojumu par vardarbību viņa nolēma tikai februārī. Nevis novembrī, kad valsts informatīvo telpu aizņem valsts svētki. Ne decembrī, kad cilvēku uzmanību aizņem dāvanas un svētki. Un ne jau janvārī, kad daudzi vēl ir atvaļinājumā, paģirās vai vienkārši neuztver lietas nopietni.

To, ka ziņas par skandālu izskanēja laikā, kad publiskas diskusijas par karu Ukrainā bija faktiski izgaisušas, un arī tas, ka skandāls nekrustojās ne ar decembra rododendru, ne ar Gunāra Astras pieminekļa atklāšanu un ar to saistītiem skandāliem janvārī, ir arī, protams, tikai sakritība.

Otrkārt, pievērsiet uzmanību tam, ka pilnīgi visa valsts vienā sekundē iegrima pašā skandāla kulminācijā. Mēs palaidām garām konflikta sākumu, konflikta attīstību, brīdi, kad pāris izjuka. Mēs palaidām garām simtiem strīdu un konfliktu, kas starp Dārtu un Kaimiņu varētu būt notikuši pēdējo 15 mēnešu laikā.

Tā vietā mēs uzzinājām par konfliktu brīdī, kad bērns jau ir upuris, attiecības jau ir neatgriezeniski sagrautas un vecāki jau viens par otru lej presē un sociālos tīklos asarainas atklāsmes. Proti, konfliktā iesaistījāmies stadijā, kad mūsu emocionālā reakcija uz to ir visaugstākā.

Treškārt, ir pirmie divi punkti kopā – tā ir konflikta kulminācija, kas notika tieši gada klusākajā mēnesī, kad informatīvajā telpā var izveidot sensāciju ar absolūti jebkuru ieganstu.

Pēdējā sakritība, kas arī notika vienlaikus ar visām pārējām sakritībām, bija naudas parādīšanās. Dārta atzinās, ka Kaimiņš viņu pazemoja kopš 2020. gada decembra, un “izkāpt no skapja” viņa nolēma tikai 2022. gada februārī, jo agrāk viņai vienkārši nebija naudas sevis un bērna uzturēšanai.

Tātad vēlreiz - no visiem iespējamiem brīžiem nauda Dārtai, ​​protams, pavisam nejauši, parādās, kad konflikts ar vīru ir pašā kulminācijā un kad sabiedrības uzmanību nenovērš visādas politiskās un ekonomiskās diskusijas.

Ziniet, ne visām spēlfilmām ir tik labi izplānots scenārijs.

Tagad ir vērts pamēģināt saprast, kas var slēpties aiz šīm sakritībām, uzdodot jautājumu – kas tālāk? Jo tie lasītāji, kas saprot, ar ko saistās ģimenes strīdi, it īpaši, ja tajos ir iesaistīti mazi bērni, apstiprinās, ka šī drāma tagad ilgs vismaz pusgadu, līdz puses spēs vienoties par kaut kādu konsensu un, pats galvenais, sāk nopietni īstenot panāktās vienošanās.

Ņemot to vērā, būtu loģiski pieņemt, ka šo vismaz 6 mēnešu laikā Dārta turpinās parādīties "avīžu" lapās ar arvien vairāk detaļām un atklāsmēm par psiholoģisku vardarbību, kurai Kaimiņš viņu pakļāvis. Rezultātā kaut kad aptuveni šā gada rudenī viņa ieņems nelielu vietu simtiem tūkstošu latviešu sirdīs kā upuris, kurš izbēga no sava varmākas gūsta un tagad ar visiem spēkiem cenšas noturēties virs ūdens finanšu un sociālo problēmu okeānā.

Ja runājam par rudeni, pārdzīvojumiem un emocijām, tad droši vien atceramies, ka tieši rudenī visi tie cilvēki, kas uztraucas par Dārtu, ies uz vēlēšanām, lai biļetenos ieliktu plusiņus.

"Kas? Dārta? Vēlēšanās vai politikā? Ko tu murgo, stulbais Pietiek lasītāj!” jau sākuši rakstīt sašutuši komentētāji,  kurus vēlētos painformēt par sekojošo.

Dārta pavadīja trīs gadus, studējot LU Juridiskajā fakultātē, un, pēc viņas pašas vārdiem, lai saņemtu bakalaura grādu, viņai burtiski palika tikai uzrakstīt diplomdarbu. Dārta arī ļoti labi saprot, ka izglītība viņai paver iespēju veidot politisko karjeru jo daži no viņas kursabiedriem (tie kuri, pēc Dārtas vārdiem, nav tik apdāvināti kā viņa pati) jau strādā Saeimā:

https://twitter.com/darta_avant/status/1319360570911563776?s=20&t=NtphsFsUvacg2Px6K1lx6.

Dārta presē atklāti runāja par vēlmi uzsākt politisko karjeru.

https://www.delfi.lv/izklaide/slavenibas/aktieri/aktrise-danevica-pazino-par-planiem-doties-politika-ar-kaiminu-parrunata-strategija.d?id=52106375

Bet pats interesantākais ir tas, ka Dārtai ir neliels politiskais TikTok kanāls. Interesanti, ka, ja, skatoties video šajā kanālā, aizmirsti par Dārtas personību un iedomājies, ka viņas vietā ir kāda nepazīstama sieviete, tad tev pilnīgi noteikti šķiet, ka šī sieviete ļoti dziļi saprot notiekošos Latvijā politiskus procesus. Tu arī redzi, ka viņai ir izpratne par galveno politisko figūru ietekmi uz šiem procesiem. Un, pats galvenais, viņai ir kritisks viedoklis gan par procesiem, gan par šīm figūrām.

https://www.tiktok.com/@migle_dd

Acīmredzot šī TikTok kanāla izveidi diez vai var uzskatīt par nopietnu politisku soli. No otras puses, to neuzskatīt par politiskas karjeras pieteikumu būtu diezgan tuvredzīgi, īpaši ņemot vērā to, kā savu politisko karjeru sāka viņas līgavainis.

Runājot par šiem video, kļūst arī ļoti interesanti, kur Dārta tiem dabūja saturu. Piemēram, vienā no tām viņa ļoti sīkās detaļās dalās ar Aināra Šlesera īstenotajām nekustamo īpašumu shēmām. Citā video viņa sniedz ļoti dziļu vērtējumu, kā Šlesera krimināllietas var ietekmēt viņa politiskās ambīcijas. Trešajā video it ka politiski neaktīvā Dārta ļoti kompetenti un ļoti skaidri izlabo kļūdas, kurus savā uzrunā pieļauj politiski jau ļoti aktīvā influencere Maija Armaneva.

Pēdējo reizi, kad pārbaudīju, ar šādu informāciju nedalās ne scenāristi ar aktrisēm teātros, ne Juridiskās fakultātes profesori ar saviem studentiem Latvijas Universitātē. Ar šādu informāciju ar saviem protežē parasti dalās politiskie tehnologi, kas sagatavo jaunus kadrus ienākšanai politikā. Ironiskā kārtā situācija šeit ļoti atgādina Suņu būdu, kad alkoholiķim Kaimiņam bieži bija pieejami dati, par kuriem varēja zināt ļoti šaurs cilvēku loks.

Ar informāciju video ierakstiem varēja padalīties arī viņas līgavainis, bet tad saskaramies ar pretrunu - Kaimiņš, kurš 2021. gada septembrī jau gandrīz gadu vardarbīgi izturas pret Dārtu, un Dārta, kura sapņo par bēgšanu no viņa, bet nevarēja to izdarīt naudas trūkuma dēļ, pēkšņi aizmirst par savām pretenzijām viens pret otru, apsēžas pie galda virtuvē un sāk kopā gatavot Dārtu politikai. Pilnīgi nekas šajā situācijā nešķiet ne dīvains, ne pretrunīgs.

Rezultātā skatāmies uz praktiski pabeigtu juridisko izglītību, polittehnologu atbalstu, izteiktām politiskajām ambīcijām, kā arī redzam šo ambīciju acīmredzamos rezultātus, kas realizēti ļoti kvalitatīva politiskā video satura veidā. Piekrītiet, ka tas ir diezgan neparasts tieksmju kopums naivai, jaunai aktrisei, kurai galvā nav nekas cits kā vējš.

Tagad, kad esam pārliecināti, ka tēze par Dārtu, kas vienā vai otrā veidā var būt saistīta ar politiku, neizskatās tik traka, droši vien būtu loģiski mēģināt saskatīt saikni starp politiku un ģimenes  skandālu.

Tā kā līdz vēlēšanām vēl ir daudz laika, mēģināt prognozēt iespējamo notikumu attīstību ar jebkādu precizitāti jēgas nav. Tāpēc piedāvāju aplūkot vairākus pieņēmumus, kuri, ņemot vērā šobrīd pieejamo informāciju, šķiet visai ticami.

Pirmais ir: Dārta uz sava vardarbības upura tēla fona, kuru viņa sev, visticamāk, veidos tuvāko mēnešu laikā, vispirms iekļausies kaut kādā sabiedriskā organizācijā un tuvāk vēlēšanām var pat pievienoties kādai partijai un diezgan reāli sākt cīnīties par vēlētāju balsīm.

Šajā gadījumā starp Dārtu, Kaimiņu un abu polittehnologiem pastāv vienošanās. Vienošanās, ka Kaimiņš upurēs savas nožēlojamās politiskās reputācijas lūžņus (izliekoties par varmāku), bet Dārta (uz vardarbības upura fona) veidos savu, jaunu un svaigu politisko karjeru.

Otrs variants ir, ka Kaimiņš izmanto Dārtu un bērnu (gan bez Dārtas piekrišanas, gan ar to) kā daļu no savas exit strategy, ar kuras palīdzību viņš plāno pamest politiku. Šajā gadījumā Kaimiņš, radot sev varmākas tēlu, vēlas apzināti graut savu politisko reputāciju, lai absolūti neviena partija pirms vēlēšanām viņam negribētu pieskarties.

Šī versija arī šķiet ticama, jo līdzīgas stratēģijas tiek īstenotas mūsu acu priekšā visu laiku. Parasti cilvēks vēlas tik destruktīvi izkļūt no politikas divu iemeslu dēļ - vai nu viņš nevar turpināt pildīt savus pienākumus (morālie iekšējie konflikti, ģimenes apstākļi, veselība, aizkulišu intrigas), vai arī “interesētās personas” viņam vienkārši neļauj aiziet, bet gan liek pildīt dotus solījumus, ko viņš pildīt nespēj vai negrib.

Pastāv arī iespēja, ka Dārtas un Kaimiņa kuratori joprojām līdz galam nesaprot, kurš no viņiem vēlēšanās noderēs vairāk – cilvēktiesību cīnītājs Dārta vai ar galvu ienirt jebkuros politiskos s…os gatavs Kaimiņš, vai abi divi kopā. Šī gadījumā stratēģiju veidos, pirmkārt izvērtējot sabiedrības reakciju uz ģimenes skandālu, un otrkārt, izvērtējot politikā notiekošo pirms vēlēšanām.

Pēdējais variants, kas arī šķiet reāls, ir izmantot šo skandālu, lai izveidotu vēl nezināmu personu bloku/kustību, kas ietekmēs valsts politiku un/vai likumdošanu un/vai medijus ar cilvēktiesību, vardarbības vai jebkādu citu sociālo un politisko darba kārtības palīdzību.

Sevis aizstāvībai gribu teikt, ka es, dabiski, saprotu, ka visas manis uzskaitītās sakritības, fakti, versijas un hipotēzes var būt nesaistītas savā starpā un ka patiesībā starp Dārtu un Kaimiņu nenotiek nekas cits kā banāls ģimenes strīds.

Tajā pašā laikā - vai man var pārmest, ka es neuzticos blēdim un viņa “sievai”, kura jau ilgi pirms tikšanās ar viņu ļoti labi zināja, ka viņš ir blēdis, bet tomēr nolēma ar viņu veidot ģimeni? Vai man var pārmest neuzticēšanos Latvijas politikas lielākajam apkaunojumam, kas savas politiskās karjeras laikā ir darījis tikai divas lietas – rīkojis skandālus un melojis?

Galu galā absolūti visi Kaimiņa “sasniegumi” pēdējo 7-8 gadu laikā bija panākti tieši ar melu un skandālu palīdzību. Informatīvajā telpā viņš iekļuva ar skandalozās un blēdīgās Suņu būdas palīdzību. Jā, daudzi viņa toreiz uzdotie jautājumi šķita asi un atbilstoši. Bet, pārskatot šīs programmas šodien, tu lieliski saprot, ka viņš vienkārši troļļoja savus sarunu biedrus, tostarp ar nepatiesu baumu palīdzību, no kurām daudzas izplatīja viņš pats.

Saeimā viņš iekļuva ar savas skandalozās videokameras palīdzību. Tajā pašā laikā ar kameru nekādi acīmredzami rezultāti netika gūti, jo pats Kaimiņš tagad, zinot, ka kamera nefilmē, Seimā atļaujas ierasties reibumā.

KPV partija tika izveidota tikai un vienīgi uz skandālu un melu fona. KPV Seimā iekļuva tikai uz skandālu un melu fona. Uz šī fona KPV arī tika likvidēta, un tās bijušie biedri joprojām turpina parādīties skandālos vai melos.

Te arī jāsaprot, ka ir ļoti liela atšķirība starp Kaimiņa pieļautajām dzēruma blēņām un sarežģīti savītajām, lēnām plūstošajām skandalozajām intrigām, kas viņu noved pie reālām un labi izmērāmām politiskām dividendēm.

Atšķirība jāsaprot galvenokārt tāpēc, ka Kaimiņš atšķirībā no ugunsgrēkiem šīs sarežģītās intrigas pats neveido. Šos scenārijus viņam raksta labi apmācīti polittehnologi, pateicoties kuriem par narkotiku glabāšanu nosacīti atbrīvots nelīdzsvarots alkoholiķis un viduvējs aktieris diemžēl kļuva par Latvijas politiķi un Saeimas deputātu.

Tāpēc ik reizi, kad redzu, ka Kaimiņš ir iejaukts kārtējā sarežģītā, ilgstošā skandālā ar daudziem posmiem un dalībniekiem, momentāni sāku iedziļināties tā jēgā un tāpat kā Dārtas skandāla gadījumā uzduros neticami lielam negaidītu un neviennozīmīgu sakritību kopumam.

Tāpat der atcerēties, ar kādu sirsnību un atklātību Kaimiņš pirms pēdējām vēlēšanām deva solījumus saviem vēlētājiem, no kuriem lielākā daļa, neskatoties uz solījumu dramatiskumu un dziļumu, netika izpildīti. Starp citu, kas un kalpoja viņa kā politiskā uzmetēja tēla nostiprināšanai.

To der atcerēties, jo arī ģimenes skandāla attīstība, kurā ir iesaistīts jau ne viens aktieris bet veseli divi, ļoti iespējams, būs ar Dārtas emociju piepildīta - zilumi zem acīm, asaru nosmērēta kosmētika, trauslas un izbiedētas sejas izteiksmes, fiziska un garīga vājuma pazīmes, īpaši atklātas atzīšanās. 

Visticamāk, būs ļoti daudz aktiermākslas paņēmienu, kuru mērķis būs radīt priekšstatu par Dārtu kā trauslu, bet apņēmīgu vientuļo māti, kura, neskatoties uz vardarbību, naudas un tuvinieku atbalstu trūkumu, turpina drosmīgi iet cauri  smagiem dzīves izaicinājumiem.

Paralēli tam, lai stiprinātu “varmākas Kaimiņa” tēlu, medijos var sākt parādīties arvien jaunas atklāsmes no citiem šī necilvēcīgā tirāna upuriem. Piemēram, tieši vienu dienu pēc Dārtas atklāsmēm ziņu portāli sāka atkārtot interviju ar citu Kaimiņa bijušo draudzeni Kristīni Belicku, kurā viņa pagājušā gada septembrī dalījās ar ne tām glaimojošākajām detaļām par savām attiecībām ar viņu.

Nobeigumā gribu teikt, ka nevaru saprast, kas ir sliktāk - īsts ģimenes skandāls, aiz kura nav nekas cits kā Dārtas stulbums, kura dēļ viņā nolēma, ka dzemdēt bērnu no apsūdzēta sociopāta ir laba doma, vai arī iespējamā nākamā politiskā intriga, kurā tagad gan Kaimiņš, gan Dārta ievilkuši jau savu bērnu.

Novērtē šo rakstu:

259
44

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....