Pēc pašvaldību vēlēšanām pašmāju aktuālākais jautājums bija jaunās vēlēšanu sistēmas problēmas ar balsu skaitīšanu. Kārtējā sistēma, kas uztaisīta par lielu naudu, vienkārši nestrādā. Visu padara vēl ievērības cienījamāku fakts, ka šoreiz pat atbildīgā ministre un vēlēšanu komisijas vadītāja atkāpās no amata. Tad nu beidzot!
Paliek jautājums - kas tad notiek ar izstrādātājiem, kāpēc nedzird neko par viņu atbildību. Nolēmu gan pats papētīt šo jautājumu, gan prasīt palīdzību no „zāles”, gan „zvans draugam”un visbeidzot daži klikšķi interneta pārlūkā, un redz, kas sanāca.
Kā konsultanti šis sistēmas specifikāciju gatavošanai tika izvēlēti „Ernst&Young Latvija” (EY). It kā kompānija nopietna, bet vai gadījumā nevarētu būt tā, ka uz šo un daudziem citiem lielākiem ar IT nozari saistītiem projektiem EY piesaista apakšuzņēmējus, precīzāk, vienu apakšuzņēmēju, jo savu resursu un kompetenču IT jomā pietrūkst?
Vai varētu būt tā, ka šis apakšuzņēmējs ir kāds ar „Corporate Solutions” SIA saistīts uzņēmums, kas faktiski arī sagatavoja visu vēlēšanu sistēmas specifikāciju? Jā, jā, tieši tie paši jau bēdīgi slavenie - Miks Ekbaums un Aigars Ceruss, tie paši, kas saistīti ar zemkopības uzlādes staciju 3 miljonu skandālu, tie paši, kas izstrādāja joprojām normāli nestrādājošo Tiesu informācijas sistēmu (6 miljoni), kas saistīti ar bēdīgi slavenās E-veselības specifikāciju izstrādi un daudziem citiem skandaloziem projektiem?
Savukārt, kas attiecas uz pašas vēlēšanu sistēmas izstrādi, tad tur konkursa kārtā bija izvēlēti 3 uzņēmumi. No šiem 3 uzņēmumiem mūs interesē divi – „Baltic software factory” SIA (BSF) un „RIX technolgies” SIA, kas tiešā veidā ir iesaistīti vēlēšanu sistēmas izstrādē. Trešais uzņēmums ir izstrādājis referendumu sistēmu, kas šobrīd nav vēl praksē pārbaudīta.
Pēc izpētes gribas uzdot šos dažus jautājumus.
Vai varētu būt tā, ka tieši BSF esot bijuši atbildīgi par skenēšanas sadaļas izstrādi, kur arī parādījās galvenās problēmas? Vai varētu būt tā, ka pēdējie nodevumi no viņu puses tika iesniegti tieši piektdienā pirms vēlēšanām? Vai varētu būt tā, ka faktiskie darbu izpildītāji, kas tika piesaistīti šīs sistēmas izstrādei, atkal jau ir tie paši ar „Corporate solutions” SIA saistītie uzņēmumi vai tā darbinieki?
Vai varētu būt tā, ka gan specifikāciju rakstīšana, gan to realizācija ir bijusi ar „Corporate solutions” SIA saistīto uzņēmumu pārziņā? Vai nevienam tas neliekas dīvaini, ka viens grupas uzņēmums sagatavo programmatūras specifikāciju citam savas grupas uzņēmumam? Un pat tad paši nespēj to realizēt...
Vai nevienam neliekas, ka šeit veidojas interešu konflikts un “valsts nozagšana” vistiešākajā veidā?
Paskatīsimies, vai atkal mūsu kompetentās institūcijas nespēs neko atrast vai varbūt šoreiz būs citādāk.






Šonedēļ kustība “Bez partijām” aicina dalīties ar saviem “desmit punktiem”, kas aprakstītu to, par ko jūs politiski iestājaties. Šī nav mūsu “programma”, bet tikai mana izejas pozīcija, ar kuru es stājos pretī vai kopā ar pārējiem. Par laimi, ne viss šai pasaulē notiek pēc mana prāta, un nevienam nebūs jāpiedzīvo visu manu vēlmju piepildīšanās, bet ceru, ka šis manifests palīdzēs jums saprast, cik dažādi prāti ir vienojušies kustībā “Bez partijām” ar galveno virsmērķi — atgriezt demokrātisko varu tautai, mainot vēlēšanu kārtību.
Šī nav “Bez partijām” programma (tāda sekos vēlāk), bet mans privāts viedoklis par darbiem, kas būtu darāmi:
Ja vīrietis un sieviete ir divas dažādas lietu dabas, tad ir loģiski, ka tiktāl, cik runa ir par vienas dabas atšķirību no otras, vienu dabu iemiesojošie indivīdi būs savu īpatnējo dabu aprakstošo īpašību ziņā pārāki par indivīdiem, kuri nepieder pie šīs dabas.
Esmu pret Stambulas konvenciju un jebkuru citu konvenciju, kas atdod suverēna varu nevēlētām, ideoloģiskām ārvalstu institūcijām. Šī konvencija ir nevis apņemšanās partneriem, ka mēs labticīgi ievērosim zināmas civilizētā sabiedrībā pieņemtas normas (un viņi mums attālināti iedos varbūt kādu atzīmi, kas ļaus citu valstu pilsoņiem rēķināties ar zināmu paredzamu tiesisko ietvaru), bet, ka mēs atdodam imūniem GREVIO inspektoriem teikšanu pār savu zemi, teikšanu par to, kāda veida patvaļīgi interpretētas “jebkādas vardarbības” mums būs viņu institucionalizētā uzraudzībā jāievieš un kādi normāli un sakārtotā divu dzimumu sabiedrībā nenovēršami stereotipi viņu ideoloģiskās noslieces dēļ mums būs “jāizskauž”. Tā nav vienošanās, tā ir neskaidru robežu pilnvaru atdošana.
Ekselences, godātie delegāti, vispirms vēlos pateikties Brazīlijas prezidentam un valdībai par viesmīlību. Mēs tiekamies ANO Klimata pārmaiņu COP30 konferencē. Šī gada konference ir veltīta globālai mobilizācijai. Lai kopīgi virzītos no sarunām uz mērķu īstenošanu.
Par kādu žurnālistu neitralitāti šeit var runāt? Sen tādas mūsu valstī vairs nav. Par deputātu balsojumu rebaltikas žurnāliste aicina citus viņus kancelēt.
Šodien koncertzāles Palladium mājaslapā es atradu paziņojumu par krievu mūziķa „голосанебесныхтел” uzstāšanos.