Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Mēs neesam ērti,” par Vienotības deputātiem Ventspils domē, kuri atšķirībā no valdības Rīgā atrodas opozīcijā Aivaram Lembergam, Pietiek saka Ivars Landmanis. Viņš kā Ventspils domes deputāts kopā ar brāli, Jaunā laika Ventspils nodaļas biedru Aivi Landmani pirmdien nosūtīja vēstuli Vienotības Saeimas frakcijai, aicinot neupurēt demokrātijas vērtības Ventspilī un ierobežot Lemberga ietekmē esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) apetīti.

Latvijai un Ventspilij piedalās valdības koalīcijas sarunās, bet mūsu viedokli pat neprasa,” saka Ventspils domes deputāts Ivars Landmanis (Vienotība). Aicināti ar savu viedokli ventspilnieki neesot arī uz Jaunā laika vai Vienotības valdes sēdēm.

Kā noskaidroja Pietiek, arī pēc pēdējās Landmaņu izteiktās publiskās kritikas nekādu konkrētu plānu par viņu aicināšanu uz valdes sēdi nav vismaz tik ilgi, kamēr no gadu mijas brīvdienām Rīgā nav atgriezusies visa partiju apvienības vadība. „Lai veči atbrauc uz Rīgu, un parunāsim!” tikmēr Pietiek saka Vienotības Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, kuram pirmdien Landmaņi nosūtīja vēstuli.

Kad aizvadītajā vasarā neilgi pirms 10. Saeimas vēlēšanām Ventspilī oficiāli viesojās premjers Valdis Dombrovskis un Jaunā laika līdere Solvita Āboltiņa, fotozibšņu gaismā kopā ar viņiem zīmējies Lemberga partijas zieds, kamēr vietējie Vienotības deputāti nav pieaicināti. Pēc tam Dombrovskim un Āboltiņai gan bijusi tikšanās ar Jaunā laika Ventspils nodaļas biedriem, kur, atbildot uz jautājumiem, kādēļ valdības koalīcijā notiek sadarbība ar Lembergu, izskanējušas frāzes, ka „valsts labā ir jāiet uz kompromisiem”, atminas Aivis Landmanis.

Kad Vienotības partijām bijusi iespēja virzīt savus pārstāvjus Ventspils brīvostas valdē no politiski kontrolētajām Finanšu un Ekonomikas ministrijām, vietējo Ventspils nodaļas pārstāvju kandidatūras pat neesot izskatītas, un šajos amatos virzīti rīdzinieki. „Mums Rīgā pateica: personas uz brīvostu ir jāsaskaņo ar Aivaru [Lembergu], par jums nevarēsim vienoties,” saka Aivis Landmanis. Ivars Landmanis neslēpj, ka vietējie kolēģi no Latvijai un Ventspilij viņiem neoficiāli skaidrojuši – Lembergs viņu iekļāvis „svītrojamo sarakstā”, jo savulaik viņš pārstāvējis Ventspils mēra oponenta Olafa Berķa viedokli tranzītbiznesa uzņēmumos Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts. Ventspilī nekādu pazīmju pamieram, par kuru runā Rīgā, neesot.

Jaunā laika Ventspils nodaļas vadītājs Uģis Goldmanis izvairās sniegt savu vērtējumu par Landmaņu izvirzītajiem jautājumiem, sakot, ka nodaļā pieņemts lietas izdiskutēt un tad nākt ar kopīgu viedokli, ko šonedēļ arī plānots izdarīt. Aivis Landmanis savu publisko vēstuli ar partijas nodaļu saskaņojis neesot tāpat kā vēstuli Vienotības Saeimas frakcijas vadībai. Jautājums par Aivja Landmaņa izslēgšanu no Jaunā laika valdes sēdes dienaskārtībā nebūšot, saka Goldmanis. Landmaņi, no otras puses, noliedz, ka apsvērtu pāriešanu uz Saskaņas centru.

Vienotībai Ventspils domē ir divi deputāti – Dace Korna (Sabiedrība citai politikai) un Ivars Landmanis, kurš oficiāli nav iestājies nevienā no Vienotības partijām, bet neformāli ir saistīts ar Jauno laiku. No 13 deputātu vietām domē 8 ir Lemberga partijai Latvijai un Ventspilij, 3 vietas Saskaņas centram un 2 – Vienotībai. Vienotības deputāti bieži iniciatīvās sadarbojas ar Saskaņas centra kolēģiem, un šī veiksmīgā sadarbība Ventspilī, pēc Landmaņu domām, būtu jāpārnes uz Saeimu. „Uzskatām, ka tikai spēcīga, vairāku ietekmīgu partiju sadarbība var remdēt ZZS nepamatoti lielo apetīti, kas nav savienojama ar efektīvas valsts ekonomikas veicinošas politikas īstenošanu,” vēstulē Zaķim raksta Landmaņi. Skeptiska pret to ir Korna, kura atgādina – ne tikai Lembergam ir ietekme Ventspils uzņēmumos, bet arī ar Saskaņas centru saistītiem uzņēmējiem un sponsoriem. Ja kaut kas tiek pārmests vienam, esot jāpalūkojas arī uz otras puses darbību.

Samiernieciskāk par Landmaņiem noskaņota ir otra Vienotības deputāte Ventspils domē Dace Korna, kura nav parakstījusi vēstuli Saeimas frakcijas vadībai un ne vienmēr domes balsojumos ir opozīcijā Lembergam. „Pilsētā nav politiskā vara jādala, te vairāk tomēr ir saimnieciskās lietas. Ja es uzskatu, ka tas ir labi pilsētai, es balsoju par,” Pietiek atzīst deputāte. Pret to, ka Lembergs pašvaldības un valsts resursus netieši izmanto savas politiskās ietekmes nostiprināšanai, zāļu neesot, „diemžēl mūsu mazajā zemītē tā ir”, spriež Korna.

Āboltiņas atbilde Ivaram Landmanim, kas nosūtīta 25. novembrī ar Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja starpniecību, atstāj klasiskas amatpersonu „atrakstīšanās” iespaidu. Tajā, atbildot uz bažām par gaidāmajiem grozījumiem likumā par ostām, sausi informēts, ka Landmaņa iesniegums pārsūtīts Saeimas Tautsaimniecības komisijai. To savukārt vada ar Lembergu saistītās ZZS deputāts, eksbaņķieris Andris Bērziņš.

Aivis Landmanis Pietiek stāsta, ka uz iepriekš Saeimas frakcijai sūtītām vēstulēm, kas parasti tiekot adresētas visiem Vienotības deputātiem, līdz šim elektroniskā pasta vēstulē atbildējusi vienīgi Ingrīda Circene, no pārējiem bijis klusums. Zaķis apgalvo – tā neesot tiesa. Vēl 9. Saeimas laikā, kad no ventspilniekiem ienākuši priekšlikumi likumam par ostām, viņš tos aizstāvējis Tautsaimniecības komisijā, bet atbalsta tiem neesot bijis pat visu Vienotības kolēģu vidū, tādēļ to iestrāde likumā nav izdevusies.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja Kariņa valdība tradicionāli vilcināsies un minstināsies, Dziesmu svētki ir nopietni apdraudēti

FotoLai nodrošinātu nākamo Dziesmu un deju svētku kvalitatīvu sagatavošanu, lūdzam tuvākajā laikā pārskatīt esošos ierobežojumus un izstrādāt jaunu, detalizētu darbības plānu pēc ārkārtas situācijas beigām 28. februārī, kas ļautu atsākt pilnvērtīgu amatiermākslas kolektīvu mēģinājumu procesu un koncertēšanu.
Lasīt visu...

12

Pateicos Gunāram Astram

FotoPaldies Gunāram Astram, ka „sociālās distancēšanās režīmā mājsaimniecībā” man vēl ir tiesības bez „satraukuma” pateikties šodienas dzīves kārtības noteicējiem neatkarīgajā Latvijā:
Lasīt visu...

21

Ekselence ar atlaidi

FotoManis rakstītais nav gūts no insaideriem, bet ir tikai situācijas modelēšana. Pēc Valsts Pieneņgalvas izblamēšanās ar hūti ķobī himnas atskaņošanas laikā “politisko labiešu galmam” pietuvinātajiem medijiem ir dota komanda spodrināt nācijas tēva tēlu. Tā sacīt, lai skribenti velti neēd savu maizi.
Lasīt visu...

21

Muļķi

FotoParasti gudrās grāmatās, likumos un citos gadījumos, kad tiek publicēta kāda svarīga informācija, sākumā ir izskaidrota izmantotā terminoloģija, lai lasītājs saprot, par ko ir runa un kā tas, ko lasa, ir jāsaprot.
Lasīt visu...

21

Jaunā normāluma greizie spoguļi

FotoDr. E. Mednis sava Telegram informē: “Pie mums Latvijā tagad notiek šādi – tikko tu runā ne to, ko Politbirojs lēmis, tā tevi momentā cenšas nomelnot visi, kam nav slinkums un pie tam saskaņoti. Tikko Dragiļevas kundze no DeFacto, tagad Žukovas kundze – privātpersona, bet no tā brīvajā laikā delfi.lv redaktore un žurnāliste vērsusies gan Veselības inspekcijā, gan arī Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisijā ar lūgumu man anulēt sertifikātu un līdz ar to liegt iespēju praktizēt kā ārstam.
Lasīt visu...

21

Cilvēka mikrobioms un rezistence pret mikrobiem, vīrusiem un vakcīnām

FotoŠķiet, ka ne tikai es, bet daudzi ārsti ikdienā cenšas atbildēt uz jautājumiem: kā tad tā – vakcinējos pret SARS-CoV-2, saņēmu pat balstvakcīnu, bet saslimu ar Covid–19, nonācu slimnīcā? Kā tad tā – esmu trīskārt vakcinējies pret Covid–19, bet man neļauj staigāt bez maskas, neļauj apmeklēt ballīti vai nosvinēt dzimšanas dienu restorānā pie viena galdiņa ar tādiem pašiem vakcinētiem un balstvakcinētiem radiem? Kā tad tā – pasaulē nav vakcīnu salīdzinošu pētījumu, bet Latvijā uzskata, ka adenovīrusu vakcīnas (Asta-Zeneca un [email protected]) ir sliktākas un tām vajag ātrāku čaklāku balstvakcināciju. 
Lasīt visu...

12

Astra izsvilptu varmākas

FotoDomāju, ka Gunāram Astram no aizsaules rūgti bija vērot, kā kangari, kas jau ir piesavinājušies nacionālos simbolus, tagad vēlas sev pierakstīt arī viņu. Levita un Bordāna dalība Astras pieminekļa atklāšanā, manuprāt, bija latviešu mocekļa piemiņas zaimošana. Tiesa, arī pats monuments apgriezta krusta formā ir visai provokatīvs.
Lasīt visu...

21

Politika ir cīņa par varu un naudu

FotoIzņēmuma kārtā es ievadam mēģinu definēt sakāmo vienā rindkopā, – lūk, kas no tā man iznāca!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Karikatūrists varas kalpībā

“Liekam kluci” pie apgrieztā krustā “piesistā” latviešu brīvības cīnītāja veidola varas bļodlaiža Zemgus Zaharāns redz “zemcilvēkus”, kas uzdrošinājās izsvilpt savus “cienījamos” mocītājus, kuri...

Foto

JKP Bordāns sadarbojas ar Astras zaimotājiem, ciniski izmanto viņa piemiņu

Gunāru Astru dēvēt par disidentu nav precīzi un atbilstoši. Disidenti ir drosmīgie, kuri cīnās par brīvību...

Foto

Jūs neticēsiet, bet es esmu pamanījis – nepieciešamas izmaiņas partiju finansējumā no valsts budžeta

Valsts budžeta finansējuma palielināšana politiskajām partijām, vienlaikus samazinot to iespējas piesaistīt...

Foto

Mediķi varas kalpībā

“Vīruss nevar izplatīties starp vakcinētiem cilvēkiem,” - šādas muļķības vēl vasarā melsa Pēteris Stradiņš, kuram piebalsoja citi dakteri. Kas melo vasarā, tas melo...

Foto

Es labāk būšu BRĪVS ieslodzījumā nekā IESLODZĪTS brīvībā!

Es kliegšu! Kliegšu un lamāšu tos kretīnus, kas uzdodas par kungiem manā Tēvzemē. Es lamāšu tos, kas sevi...

Foto

Levitam šobrīd ir arī citas vissvarīgākās prioritātes: Satversmes simtgade dod iespēju plašai diskusijai par demokrātijas stiprināšanu!

18. janvārī valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju...

Foto

Situācija ir kritiska, valdības enerģētikas krīzes risinājumi ir lēni un nepietiekami

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo...

Foto

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu,...

Foto

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

Lai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu,...

Foto

Viedais Anonymous

Vispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens...

Foto

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

Vietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem....

Foto

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

Pretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums...

Foto

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt!...

Foto

Modelēšana – “KO DARĪT?”

Nesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”,...

Foto

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

Činavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par...

Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...