Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar šo vēstuli es, Raimonds Namiķis, vēlos Jums atgādināt biznesa pamatprincipus, kas ir biznesa peļņa un biznesa zaudējumi. Es Latvijas sabiedrības vārdā, vēlos pieprasīt biznesa atskaiti par AS Latvijas Gāze darbības rezultātiem, t.i. peļņas rādītājiem neparedzētiem gadījumiem.

Jūsu vadības nekompetences un neuzmanības dēļ, savlaicīgi neiepērkot gāzi Latvijas valstij turpmākajām apkures sezonām, kad tas bija iespējams vai īsi pēc karadarbības sākuma no Nīderlandes gāzes krātuves par cenu, kas bija vismaz 2 reizes lētāka, nekā tā ir šobrīd, vidējie gāzes apmaksas tēriņi lielai daļai Latvijas sabiedrības ir pat četrkārt lielāki.

Šobrīd ir izveidojusies situācija, kad Jūs Latvijas valsts labā nodrošināt mājsaimniecībām un uzņēmumiem lielāko daļu gāzes apkures. Tomēr Jūs pieprasāt maksāt vairāk, nekā tas būtu nepieciešams, ja vien Jūsu darbs būtu veikts operatīvi un kompetenti.

Lūdzu, meklējiet investorus, runājiet ar bankām par aizdevumiem uz Jūsu peļņas rēķina, nevis tikai runājiet par alternatīvām, kur it kā var dabūt papildu dabasgāzi no citiem ražotājiem vai pārpirkt no citiem patērētājiem.

AS Latvijas Gāze ir privāta kompānija, kuras akcionāri atbild ar visu savu mantu. Jums ir pietiekami lielas naudas rezerves. Un, tā kā esat privāta kompānija, pieprasu publicēt kompānijas auditu par pēdējiem 3 gadiem, t.sk. līgumus ar apakšuzņēmējiem par remontiem, jaunāko ekonomiskāko tehnoloģiju ieviešanu un jebkuru tāmi, kuru izmaksas pārsniedz 10 000 EUR.

Nevienam nav noslēpums, ka Jūs ar Gazprom slēdzat līgumu uz gadu un katru pusgadu pārskatāt cenas, ņemot par bāzi vidējo Brent naftas un Nīderlandes gāzes cenu par iepriekšējo gadu. Protams, plus mīnus par apmaksas noteikumu ievērošanu vai gāzes izņemšanu/neizņemšanu.

Ja tas bija viegli, tad šoreiz jaunajos tirgus apstākļos parādījāt nekompetenci piesedzoties ar populisma frāzēm gan no Jūsu puses, gan no Latvijas valsts valdības vai Saeimas populistiem. Personīgi uzskatu, ka tam nav attaisnojuma. Jūs, protams, to visu varat aizbildināt ar frāzi – komercnoslēpums.

Šo rakstu Jums, jo man ir liela pieredze naftas un gāzes industrijā, un šobrīd par visiem 90% apgalvoju, ka papildus LNG gāzi neatradīsiet. LPG gāzes mums neder, bet šī opcija ir vēl dārgāka par pārējām.

Ar šo iesniegumu Latvijas valsts sabiedrības vārda vēlos Jums piedāvāt divas iespējas, kā apkalpot mājsaimniecības un uzņēmumus. Tas ir - atgriezties par iepriekšējiem spēkā esošajiem līgumiem (15.10.2021-14.02.2022), bet otra opcija ir izsludināt bankrotu, jo Jūsu uzņēmums nespēj segt savas saistības pret Latvijas tautu.

Palielinoties gāzes cenai četrkārtīgi, tas Jums faktiski nozīmētu uzņēmuma bankrotu. Manā dzīves pieredzē karadarbība un Ukraina šeit nespēlē lomu, jo pēc publiskajiem datiem, kā nesen minēja ANO ģenerālsekretārs, pilna cikla gāzes uzņēmumiem ir rekordlielas peļņas. Kas spēlē lomu? Nekompetenta vadība un tās pārvaldība, pastāvīga naudas tērēšana nevajadzīgiem projektiem un remontdarbiem.

Vēlos uzdot Jums jautājumu, kad pēdējo reizi Jums ir bijis pilna cikla audits no starptautiski atzītām BIG4 kompānijām (PWC, Deloitte, KPMG, E&Y) un krīzes situācijās arī McKenzie.

Jūs ļoti labi bijāt informēti, ka pavasarī Nīderlandes gāzes krājumos cena svārstījās ap 700-1000 USD/1000m3. Šobrīd Jūs pieprasāt maksāt 4x vairāk par gāzi, kuras cena tikai pēdējos divu mēnešu laikā ir paaugstinājusies lielo gigantu (Shell, BP, Vitol u.c.) spekulāciju dēļ.

Mana atbilde ir ļoti vienkārša – šogad Latvijas valsts oficiālā inflācija ir 16.8%. Tāpēc, uzskatu, ka gāzes cenai būtu jābūt paaugstinātai attiecīgi par šiem 16.8%.

Rezumējot: Jūsu uzņēmumu vada ļoti nekompetenti cilvēki, un tādēļ cieš Latvijas sabiedrība. Jūsu uzņēmumu neviens nekontrolē. Izskatās, ka pārējais jau attiecas uz tādiem Latvijas Krimināllikuma punktiem kā apzinātu zaudējumu nodarīšana, kaitniecība valsts interesēm utt.

Ar šo es Jūs aicinu Latvijas valsts sabiedrības vārdā atgriezties pie iepriekšējiem nosacījumiem, atkāpties vai izsludināt bankrotu. Pretējā gadījumā nāksies aicināt Clifford Chance LLP izvērtēt Jūsu kompetenci un neizdarības, novedot līdz krīzei Latvijas ekonomiku. Domāju, juristiem būs ļoti daudz darba.

Novērtē šo rakstu:

118
27

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Skolā strādāju, jo pagaidām to varu atļauties

FotoTātad, ja nu kādam interesē, cik saņem skolotājs parastais, varu padalīties ar savu situāciju pagājušajā mācību gadā. Lūdzu, izlasiet līdz galam. Vadu 34 kontaktstundas nedēļā + 1 konsultācijas stunda.
Lasīt visu...

18

Nepieciešama Saeima, kas spēj vadīt valsti cauri vētrainiem ūdeņiem (un ievēlēt mani uz otru termiņu, lūdzu)

FotoGodātie Latvijas pilsoņi! Vēlētāji! Nākamajos četros gados Latvijai ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kas spēj droši vadīt mūsu valsti cauri vētrainiem ūdeņiem.
Lasīt visu...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...