Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Es gan tev neticu, bet nezinu, kam citam adresēt savu žēlabu. Man ir laimējies, kopš deviņdesmito gadu sākuma dzīvoju Pierīgas apkaimē. Tuvu pie upes un jūrjas. Ir dārzs un siltumnīca, aug tomāti, suns (trešais) un kaķis (otrais). Eju copēt, un bēdu gandrīz nava.

Esmu bijis aktīvs Latvijas neatkarības atbalstītājs vienu gadu ātrāk, nekā tika nodibināta LNNK, un divus gadus senilāks par Latvijas Tautas fronti. Zinātāji atkodīs - esmu VAK vai Helsinki 86 biedrs, nezinātājiem ieteiktu koncentrēties pirmajā virzienā.

Atšķirībā no visiem LR ministriem un vismaz 90% no pašreizējās Saeimas deputātiem, esmu dienējis armijā. Esmu kā Šveiks vienmēr gatavs doties karā, ja dzimtene mani sauks. Tomēr ir neliela tehniska problēma. Mani, kaimiņus, suņus, kaķus un visu pārējo dabu šeit uztrauc regulāri blīkšķi, sprādzieni un šāvieni. Šovakar šāva no kaut kāda (manai ausu akustikas sistēmai) nepazīstama ieroča. Nemitīgi, un plintēšana tika izbeigta mirkli pirms desmitiem.

Par amerikāņu superlidmašīnu (retajiem) lidojumiem virs pakauša vairs nežēlojos, jo mēs te, vietējie, jau sen jokojam - ir sācies Trešais pasaules karš. Otrā pasaules kara Hermaņa Gēringa pikējošie bumvedēji Sturzkampfflugzeug (Štukasi) pikējošā lidojumā, salīdzinot ar pēdējos gados saklausīto, liktos jums kā Raimondpaula dziesma "Zied ievas Siguldā".

Skaidroju paskaidrojošāk. Salīdzinoši netālu no manas mājvietas atrodas Ādažu poligons. Saprotu, ka vienīgais mūsu Baltijas valstu reģionā, ļoti svarīgs un pagalam  slepens objekts. Kurā pārmaiņus dzīvo nevienam nezināmi amerikāņi, kanādieši un citas mūsu planētas galvenās tautas.

Es saprotu milzīgo NATO (ASV) lomu planētas drošības stiprināšanā.  Tas ir absolūti nepieciešams Visumam (nu, lai  nenobūkšķētu mūsu ciltsmāte Zemeslode). Tomēr es un visi pārējie apkārtnes iedzīvotāji un viņu labākie draugi (vau, vau, ņurr, ņurr) vēlamies kaut vai nelielu kompensāciju.

Nē, ne jau  materiālu. Varētu taču pats aiziet pie ministra Pabrika (ir iznācis gods viņu pazīt) un tikt galā (kungam ir karatē melnā josta!) ar vienas sapieru lāpstiņas palīdzību. Taču ne jau Arķis Pabriks kaut ko lemj, un vardarbība nav mūsu (manā) stilā. Un Arturam Kariņam prasīt nav nekādas jēgas - viņš taču dzimis amurikānis, tas puiškāns aizstāves pat ASV iebrukumu Vjetnamā. Aizstāvēs divu iemeslu dēļ, no kuriem otrais - viņš nekad plinti saujā turējis un zaldāta putru ēdis. Esmu saticies, atbildu par saviem vārdiem.

Tā nu sēžu un domāju, kam savu vēlmi rakstīt un noformulēt. Visādas nešpetnas domas pa pauri joņo, jo  neesmu svētais Francisks. Vienīgais, ko spēju izdomāt - uzliec viņam savu sodu. Izdari tā, lai pirms iešanas Briseles, Strasbūras un aizokeānijas galvenajā namā viņam būtu jānokrīt tāpat kā Paņikovskim  uz ceļiem Koreiko priekšā, jāvārtās pa ielu, kožot savās baltajās apakšbikšu saitēs (leģendāra atsauce no filmas "Zelta teļš") un jābļaustās - ģaģa, dai ļimon! Vēlams, ar netīru un smiltīs novārtītu mēli!
Tā kā mans lūgums ir neiespējams  un neizpildāms, man nav cita adresāta, kam šo cedeli palaist.

Piedod, Dievs, ka tevi traucēju, tev, kā vienmēr, ir daudzas svarīgākas būšanas.

P.S. Bogiņ, mana vēlme būtu - Lai tautas nekad nekarotu! Ko darīt ar politikāņiem, kas karus ierosina, ceru - pats sapratīsi. Neesi jau mazais bērns.

Novērtē šo rakstu:

127
26

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stutes potei būt

FotoVarbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Jau pirmā injekcija atstāj neatgriezenisku ietekmi uz organismu. Taču, ja neesat “atstiepis kājas”, tad laiks stutes potei. Tā gan tiek reklamēta kā kruķis, kas balstīšot veselību. Tomēr, manuprāt, drīzāk būs kā miets pa pieri.
Lasīt visu...

6

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

FotoValsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.
Lasīt visu...

21

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

FotoVides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.
Lasīt visu...

3

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

FotoKā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā gada budžets atbilst šo valsts pirmo amatpersonu vēl pirms gandrīz gada publiski dotajam solījumam iekšējo drošību izvirzīt kā prioritāti 2022. gada valsts budžetā?! Atceros tikšanos ar valsts prezidentu Egilu Levitu šī gada janvārī, kurā tika panākta vienota izpratne, ka valsts iekšējās drošības stiprināšanai jābūt vienai no nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.
Lasīt visu...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...