Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēstule visu tautību draugiem, paziņām, kaimiņiem, darba kolēģiem, kuri šobrīd atklāti pauduši atbalstu Putina īstenotajai agresijai Ukrainā. Savā vēstulē es visus Jūs uzrunāšu vienā vārdā – Cilvēk!

Cilvēk, es tev, visticamāk, neko jaunu nepateikšu, un tomēr – pēdējās nedēļas laikā esmu bēdīgs, apkārt sev sastopu pārsteidzoši daudz cilvēku, kuri ir pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji, mani paziņas, kolēģi, kaimiņi, kuri neslēpj, ka viss, kas notiek Ukrainā, ir pašu ukraiņu vaina un tas, ko dara Putins, ir pareizi. Šī ir reize, kad ikvienam no mums ir jānostājas vienā vai otrā pusē. Nevis skaļi bļaujot, lamājoties, bet iekšēji pārdomājot un sev definējot, ko es sagaidu no šīs valsts nākotnē, vai varbūt šeit nejūtos ērti?

Mūsu ģimenei piederošās atpūtas vietas Facebook lapā 3 valodās ielikām postu, ka “esam maza, miermīlīga atpūtas vieta klusā Rīgas jūras līča piekrastē, kas vienmēr ar lielu prieku un sirsnību ir uzņēmusi un uzņems ikvienu viesi, kas pie mums ieradīsies, no jebkuras pasaules valsts, tomēr, ja kādam no mūsu viesiem neatkarīgi no viņa tautības kaut par 1% šķiet attaisnojama Krievijas agresija Ukrainā, Jūs neesat pie mums gaidīti”.

Cilvēk, es nemēģināšu izmainīt tavu vēsturisko pieredzi, mīlestību pret Putinu, pret Krieviju, tomēr šobrīd es gribētu tevi lūgt izlasīt dažus zemāk esošos manus jautājumus un faktus.

- Mūsu kaimiņvalstī, līdz kuras galvaspilsētai Kijevai no Rīgas varam aizlidot pusotras stundas laikā, norisinās īsts karš. Karš, nevis militāra operācija, kurā krievu zaldāti pēc Putina un Šoigu pavēles “atbrīvo” ukraiņus no banderoviešiem un fašistiem. Ja tā būtu militāra operācija, un ukraiņiem būtu nepieciešama palīdzība, ukraiņi krievu armiju sagaidītu ar ziediem un atvieglojumu, taču ne pasaules medijos, ne sociālajās platformās ne reizi nav redzēts, ka tas notiktu, – gluži pretēji, visa ukraiņu tauta, neatkarīgi no tautības, ir saliedējusies kā vēl nekad pret okupantiem. Ja tā būtu militāra operācija, tajā nebūtu gājuši bojā jau vairāk nekā 350 civiliedzīvotāji, 14 bērni, sagrautas simtiem ēkas un civilobjekti. Cilvēk, nosauc kaut vienu iemeslu, kas tev liek iekšēji gavilēt par nogalinātajiem ukraiņu cilvēkiem un bērniem, un kas to var attaisnot?

- Vai tev ir zināma vēl kāda valsts bez Krievijas un Baltkrievijas, kurā tās iedzīvotāji tiek brutāli sisti un spārdīti uz ielām, mesti cietumā par to, ka tie miermīlīgās demonstrācijās aicina nekarot, ka ir pret konfliktu risināšanu ar reālu ieroču pielietošanu ne tikai pret citas valsts armiju, bet pret civiliedzīvotājiem, bērniem, sievietēm? Kurā vēl valstī mātes par savu nošauto dēlu saņem 11 000 rubļu, kas ir mazāk jau par 100 dolāriem?

- Vairāk nekā 80 valstis, no kurām pārliecinoši lielākā daļa ir augsti attīstītas, ir skaidri un nepārprotami publiski paudušas asu nosodījumu Krievijas agresijai Ukrainā. Faktiski neviena valsts, izņemot Baltkrieviju, nav atzinušas, ka atbalstītu Krieviju. Šādu pasaules valstu izteiktu vienprātību kādā jautājumā mums būtu ļoti grūti atrast jebkurā citā jautājumā. Vai tev, cilvēk, nav nekad ienācis prātā, ka šis nav dažādi interpretējamu viedokļu jautājums, bet šajā jautājumā Krievijas ieņemto pozīciju skaļi un publiski nosoda teju visa pasaule, un tā nekādi nevar būt Rietumu sazvērestība, par kādu dzirdam pēdējos 10 gadus?

- Neskaitāmas pasaulē pazīstamas, milzīgas kompānijas šobrīd viena pēc otras pamet Krievijas tirgu, slēdz pārstāvniecības, aizver ražotnes, slēdz gaisa telpu Krievijas lidmašīnām Eiropā, Kanādā, Amerikā, virkne banku tiek atslēgtas no starptautiskās maksāšanas sistēmas SWIFT, daudzās pasaules ostās tiek liegts pietauvoties kuģiem ar Krievijas karogu, visi starptautiskie sporta pasākumi un sacensības notiks bez Krievijas sportistiem, klubiem un izlasēm, valsts faktiski tiek izolēta, tās līderis un viņa tuvākie domubiedri kļuvuši par pilnībā atstumtiem un nolādētiem no vairums pasaules valstu iedzīvotājiem. Vai šis, cilvēk, tev neliek sev uzdot jautājumu vēlreiz – vai Krievija rīkojas 21.gadsimtam adekvāti, ja tik daudz sankciju gan no valstīm, gan privātkompānijām, gan cilvēkiem visā pasaulē, kas ir kategoriski pret Krievijas agresiju Ukrainā?

(Maza daļa no pazīstamām kompānijām, kas pārtrauc darbību Krievijā, pilnībā pamet to, vai ierobežo darbību Krievijas pilsoņiem: Apple Pay, Apple, Adidas, Audi, AMD, Amazon, Adobe, British Petrolium, BBC, BMW, Bolt, Boeing, Chevrolet, Cadillac, Carlsberg, Cacas Cola, Danone, Disney, Dell, Eurovision, Ericsson, Exxon Mobile, Facebook, FedEx, Formula1, Ford, Google Pay, Google Maps, General Motors, HP, Harley Davidson, Intel, Jaguar, Kuna, Lenovo, Linkedin, Mastercard, Maersk, Mercedes, Megogo, Metro, Mitsubishi, Microsoft, NHL, Netflix, Nike, Nintendo, PayPal, Porsche, Renault, Samsung pay, Snapchat, Shell, TikTok, UEFA, Volvo, Yandex, WebMoney, Zoom utt.)

- 9.maijā simtiem tūkstošu, pat miljoni cilvēku Krievijā, bijušajās PSRS republikās, tostarp Latvijā, iziet ielās, lai atzīmētu PSRS un sabiedroto uzvaru pār fašistisko Vāciju 1945.gadā. Ir pagājuši tikai 77 gadi, un Krievija pati kļuvusi par tādu pat agresīvu pasaules iekarotāju kā Vācija pagājušā gadsimta vidū, ar neslēptām imperiālistiskām ambīcijām pārdalīt, atjaunot PSRS to bijušo teritoriju robežās. Latvieši, lietuvieši, igauņi un ukraiņi nevēlas dzīvot “русский мир” un mīlestību uzspiest ar ieroču palīdzību neizdosies. Cilvēk, ko tu plāno svinēt 2022.gada 9.maijā – uzvaru pār fašistisko Vāciju, vai Krievijas kļūšanu par fašistisko Krieviju?

- Hāgas Starptautiskā Krimināltiesa sākusi izmeklēšanu par Krievijas pastrādātajiem kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci Ukrainā. Pirmā tiesas sēde nolikta jau 7.martā. Cilvēk, tu vari neticēt visam, ko tev rakstu, bet pietiek tikai ar vienu šo punktu “par pastrādātajiem kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci Ukrainā”, lai saprastu, ka Krievijas izvēlētajā politikā ir milzīgas kļūdas, izvēlētās metodes ir necilvēcīgas un visā normālajā pasaulē nepieņemamas. (Atgādināšu, ka Hāgas Krimināltiesa ir pilnībā neatkarīga, tajā pēc 2.pasaules kara tika tiesāta lielākā daļa dzīvi palikušās Vācijas armijas un vadības augstākās amatpersonas un ģenerāļi).

Un nobeigumā – es neceru, ka spēšu pārliecināt kādu mainīt savas domas par Latviju, Ukrainu, Krieviju, Putinu, Zeļenski, Baidenu, tomēr es ceru, ka liku vismaz kādam padomāt.

Šī ir vienīgā valsts pasaulē, kuras pamatnācija ir latvieši, valsts, kuras vienīgā valsts valoda ir latviešu, tāpēc mēs esam tik piesardzīgi pret Putina retoriku par regulāriem cilvēktiesību pārkāpumiem pret krievvalodīgajiem Latvijā, par fašisma atdzimšanu. Mums, latviešiem, baltiešiem, ir pamatotas bažas, ka Putina izraisītā kara uzvaras gadījumā kā nākamās viņa mērķis būs tieši Baltijas valstis. Ja tu, cilvēk, ceri, ka Putina armija šeit ieradīsies “atbrīvot” krievvalodīgos no fašistiem (latviešiem) un par to plāno tiem teikt paldies, man žēl, ka rakstīju to tev – tu priekš manis neesi cilvēks, tu esi vate (“ватник”), neatkarīgi no tautības.

Es neatbildēšu uz nevienu agresīvu komentāru, es neielaidīšos diskusijās no sērijas “bet Amerika uzbruka Irākai, NATO apdraud Krieviju, Doņeckā Ukrainas armija šāva uz bērniem utt” – šīs tēmas tev ir iespēja katru vakaru izbaudīt Kremļa propagandas raidījumos jau vairāk nekā 10 gadus. Ja esi bijis vate, par vati tev jāpaliek.

Slava Ukrainai!

Pārpublicēts no Facebook

Novērtē šo rakstu:

167
100

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...