Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

TT

21.08.2017. 14:38

»

SKAIDRĪBA

Tik nopietnu jautājumu, kas skar visus nodokļu maksātājus, jārisina valstiskā līmenī, nevis jāatstāj dažu tiesnešu interpretācijā vairāku gadu garumā. Kur ir problēma izmainīt likumu


Tā jaunā likuma kvalitāte ir apšaubāma vairāku iemeslu dēļ, bet par konkrēto strīda jautājumu tad nu Augstākā Tiesa jau gan tik galā - tādu interpretāciju sniegšana ir normālā prakse visās valstis, turklāt abos gadījumos strīds ir tikai par lēmuma prettiesiskumu, jo pats lēmums par apturēšanu jau bija atcelts - tātad, nav arī kur steigties.

Atbildēt

LIKUMU KVALITĀTE

20.08.2017. 15:42

»

Normunds Šlitke

Tieši likuma vien gramatiskās interpretācijas piemērotāji rada lielākās problēmas. Likums nekad nebūs formulēts kā recepte...


Šajā gadījumā jautājums par likuma kvalitāti, nevis jaunu likumu. Likums par nodokļiem un nodevām kopš pieņemšanas grozīts 90 (!) reizes. Šogad jau četras reizes, bet 2015.gadā veselas 10 reizes. Tad jau vēl vieni grozījumi ļaus ātrāk sasniegt 100.

Atbildēt

CITS VIEDOKLIS

20.08.2017. 14:22

»

Normunds Šlitke

Tieši likuma vien gramatiskās interpretācijas piemērotāji rada lielākās problēmas. Likums nekad nebūs formulēts kā recepte...


Nekas šajā pasaulē nav ideāls, tomēr likums ir jācenšās rakstīt skaidri un saprotami, kā recepte, lai jebkuram saprotams tā saturs un jēga, bet tiesa jāspriež pēc likuma un taisnības.

Atbildēt

TĀDS SĪKUMIŅŠ

20.08.2017. 12:45

»

Normunds Šlitke

Tieši likuma vien gramatiskās interpretācijas piemērotāji rada lielākās problēmas. Likums nekad nebūs formulēts kā recepte...


Aforisma 'Liels likumu skaits valstī ir tas pats, kas liels dziednieku skaits: slimības un bezspēcības pazīme" autors ir Voltērs 18.gs. Vēl viņš teicis, ka " Būt brīvam nozīmē, būt atkarīgam vienīgi no likumiem". Savukārt Sjuņdzi teicis, ka paļauties uz likumiem un saprast to saturu -tikai tā var panākt saskaņu.

Atbildēt

Normunds Šlitke

20.08.2017. 06:26

»

interpretācija

Tieši ar tādām tiesas interpretācijām esam pie tā jau nonākuši


Tieši likuma vien gramatiskās interpretācijas piemērotāji rada lielākās problēmas. Likums nekad nebūs formulēts kā recepte!
Piekrītu AT goda tiesnesim Pāvelam Gruziņam, kurš 2016. gada AT Biļetenā norādīja, ka "liels likumu skaits valstī ir tas pats, kas liels dziednieku skaits – slimības un bezspēcības pazīme. Nepadarīsim likumus smieklīgus, tos vairojot kvantitātē – daudzumā! Nepārvērtīsim likumus sīkās instrukcijās! Ļausim likuma piemērotājam domāt arī pašam!"

Atbildēt

Pietiek melot

19.08.2017. 22:36

Es gandrīz katrā ziņā par ss.lv redzu, ka "uzņēmums atteicies sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem". Kad beigsies šī melu straume? Pieprasīta tika informācija par VISIEM auto pārdošanas sadaļas lietotājiem noteiktā periodā! Varbūt PIETIEK MELOT? Varbūt tiem, kuri prasa godīgumu no uzņēmējiem, pašiem būtu jāsāk no sevis?!

Atbildēt

SKAIDRĪBA

19.08.2017. 22:11

»

TT

Šajā lietā, tāpat kā "Pagastiņi" lietā, adm. apgabaltiesas spriedums vēl nav stājies spēkā, jo tika iesniegta kasācijas sūdzība...


Tik nopietnu jautājumu, kas skar visus nodokļu maksātājus, jārisina valstiskā līmenī, nevis jāatstāj dažu tiesnešu interpretācijā vairāku gadu garumā. Kur ir problēma izmainīt likumu?

Atbildēt

Qksama Klna;°°

19.08.2017. 20:52

Cik Petersone nopelna no EU par 1 vid bēgli ?
Bēgļi Latvijā dzimst par kukuli ?
Aizdomīgi labi CV visiem kuri par kukuli starte vid za°° atbalsta to GINTA jegermane ausga ranga amatpersona, ka mums saviem draugiem vi'na to saka,

Atbildēt

Sakritība?

19.08.2017. 15:03

Kad VID sāka kampaņu pret Ganbeju, tad pie VID Pētersones sanāca kopā gan premjere, gan Reirs- visi apmierināti. Kad Valsts ieņēmumu dienests "kratīja" autosalonus- VID priekšniecei Petersonei uzradās jauna lēta mašīna no šī salona, kad VID ieradās modes veikalā "Skala", uz vienu dienu parādijās paziņojums, ka šis veikals krāpjas ar nodokļiem, tomēr tūlīt šī lieta apklusa, bet ... vadošās VID dāmas parādījās kleitās, kas bija pārdošanā veikalā "Skala.

Atbildēt

TT

19.08.2017. 14:33

Šajā lietā, tāpat kā "Pagastiņi" lietā, adm. apgabaltiesas spriedums vēl nav stājies spēkā, jo tika iesniegta kasācijas sūdzība.
Abās lietas vēl nav notikusi rīcības sēde, līdz ar to, kasācijas tiesvedība vēl nav ierosināta, un ar rīcības sēdi viss var arī beigties.

Bet tomēr, cerams, ka kasācijas sūdzības tiks izskatītās pēc būtības, un AT noformulēs nostāju strīda jur. jautājumos.

Visticamāk, tas notiks tikai 2018. gadā, jo abas kasācijas sūdzības tika iesniegtas tikai nesen vasarā.

Atbildēt

Eļementarno Vatson

19.08.2017. 12:42

No sprieduma:Tas nozīmē, ka pieteicējas saimnieciskā darbība bija apturama tad, ja pieteicēja neiesniedza dienestam tā pieprasīto informāciju pašas pieteicējas nodokļu kontroles pasākumu veikšanai, lai noskaidrotu, vai pieteicēja ir aprēķinājusi un iemaksājusi valsts budžetā nodokļus pilnā apmērā. Likums par nodokļiem un nodevām 34.1 pants. Saimnieciskās darbības apturēšana normatīvo aktu pārkāpumu gadījumos
(1) Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības apturēt nodokļu maksātāja (vai tā struktūrvienības, kurā noticis pārkāpums) saimniecisko darbību, ja ir konstatēts vismaz viens no šādiem pārkāpumiem:
2) nodokļu maksātājs ir izvairījies no nodokļu vai nodevu maksāšanas.
Pati tiesa atzinusi, ka informācija bija nepieciešama "lai noskaidrotu, vai pieteicēja ir aprēķinājusi un iemaksājusi valsts budžetā nodokļus pilnā apmērā". Citiem vārdiem sakot, bez informācijas nav zināms, vai pieteicējs ir aprēķinājis un iemaksājis valsts budžetā nodokļus pilnā apmērā, bet nodokļu maksātājs ir izvairījies no nodokļu maksāšanas.

Atbildēt

atkal

18.08.2017. 21:44

»

N.Š.

APL 17. pants...


miroņi atdzīvojušies?..

Atbildēt

N.Š.

18.08.2017. 15:26

APL 17. pants:
Iestāde un tiesa, interpretējot (tulkojot) tiesību normu, lieto šādas interpretācijas pamatmetodes:
1) gramatisko (filoloģisko) interpretācijas metodi, tas ir, noskaidro tiesību normas jēgu no valodnieciskā viedokļa;
2) vēsturisko interpretācijas metodi, tas ir, noskaidro tiesību normas jēgu, ņemot vērā apstākļus, uz kuriem pamatojoties tā radīta;
3) sistēmisko interpretācijas metodi, tas ir, noskaidro tiesību normas jēgu saistībā ar citām tiesību normām;
4) teleoloģisko (jēgas un mērķa) interpretācijas metodi, tas ir, noskaidro tiesību normas jēgu, pamatojoties uz lietderīgu un taisnīgu mērķi, kas ar attiecīgo tiesību normu jāsasniedz.

Ja iestāde vai tiesa konstatē tiesību sistēmā nepilnību, tā var šo nepilnību novērst, arī lietojot analoģijas metodi, tas ir, sistēmiski analizējot līdzīgu gadījumu tiesisko regulējumu un šīs analīzes rezultātā konstatētos tiesību principus piemērojot konkrētajā gadījumā. Ar analoģiju nedrīkst pamatot tādu administratīvo aktu, kurš ierobežo adresāta cilvēktiesības.

Ja, interpretējot tiesību normu pēc dažādām metodēm, iespējams nonākt gan pie rezultāta, kas atbilst tiesību sistēmai, gan pie rezultāta, kas ir pretrunā ar kādu tiesību normu, lieto to interpretācijas metodi, kuras rezultāts konkrētajā gadījumā atbilst tiesību sistēmai.

Ja, interpretējot tiesību normu pēc dažādām metodēm, iespējams nonākt pie dažādiem rezultātiem, kas visi atbilst tiesību sistēmai, lieto to interpretācijas metodi, ar kuru konkrētajā gadījumā iespējams sasniegt lietderīgāko un taisnīgāko rezultātu.

Atbildēt

Normunds Šlitke

18.08.2017. 15:23

»

Jūlis

ir viens jautājumiņš - kurā laikā apstrīdētais VID lēmums ticis pieņemts? Jādomā, ka ne šogad...


Apgabaltiesas spriedumā ļoti motivēti un argumentēti ir skaidrota izvairīšanās no nodokļu nomaksas interpretācija saistībā ar informācijas nesniegšanu VID.
SS.LV lietā ir prasīta vēl attālāka informācija - pat ne par nodokļa maksātāja darījuma partneri, bet gan tā komersanta informācija, kas ir attiecīgā uzņēmuma maksas produkts, no vienas puses, un informācija, kura nemaz nav obligāti jāvāc un jāuzglabā, no otras puses.
Tas būtu tas pats, kas prasīt kinostudijai izsniegt filmas, izdevniecībai - grāmatas vai manuskriptus, dzērienu ražotājam - receptes, ziņu portālam - ziņas.

Atbildēt

Jūlis

18.08.2017. 14:31

ir viens jautājumiņš - kurā laikā apstrīdētais VID lēmums ticis pieņemts? Jādomā, ka ne šogad.
Ar SS ir CITA situācija - šī gada sākumā ir pieņemti būtiski likumu grozījumi, kas IEVĒROJAMI PAPLAŠINA VIDa pilnvaras. Tā ka SS aplauzīsies un šoreiz, ja nonāks līdz tiesai, VIDam ir lielas izredzes uzvarēt, un to SS īpašnieki laikam arī paši saprata, kad ieslēdza atpakaļgaitu - sāka meklēt samierināšanās ceļus, piesaistot mediatoru. Pat galvenais SS īpašnieks J.Līcis PUBLISKI ir atzinis, ka "VIDam bija tiesības saņemt pieprasīto informāciju".

Atbildēt

Patvała

18.08.2017. 13:44

»

Studijas pabeigtas

Bet VID bābu interpretācijā jebkuras deklarācijas/informācijas nesniegšana ir izvairīšanās no nodokļiem


Likums neparedz saimnieciskàs darbības apturèšanu par informācijas nesniegšanu. Ne par sevi, ne darījumu partneriem.

Atbildēt

Studijas pabeigtas

18.08.2017. 13:31

Bet VID bābu interpretācijā jebkuras deklarācijas/informācijas nesniegšana ir izvairīšanās no nodokļiem.

Atbildēt

TIEŠI TĀ

18.08.2017. 11:07

»

1 kursa students

Darbību var apturēt, ja nemaksā nodokļus


34.1 pants. Saimnieciskās darbības apturēšana normatīvo aktu pārkāpumu gadījumos
(1) Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības apturēt nodokļu maksātāja (vai tā struktūrvienības, kurā noticis pārkāpums) saimniecisko darbību, ja ir konstatēts vismaz viens no šādiem pārkāpumiem:
2) nodokļu maksātājs ir izvairījies no nodokļu vai nodevu maksāšanas.
To tiešām saprot pat pirmā kursa students.

Atbildēt

1 kursa students

18.08.2017. 10:10

Darbību var apturēt, ja nemaksā nodokļus

Ja nesniedz informāciju, tad sods saskaņā ar administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Atbildēt

un

18.08.2017. 09:56

»

vanja

Tajā pašā laikā tiesnešiem vai ka gribās lielakas algas un visiem pērejiem lielakas pensijas un daudz ko citu, bet no kurienes to ņemt, kad jebkurš komersantiņš tik un skatās kā piečakarēt valsti


interesanti - kā algas var palielināties (no kā), ja tiek apturēta saimnieciskā darbība uzņēmuma, kurš maksā nodokļus? ...Sviests - tieši to jau tiesa arī pasaka - cīnieties ar tiem, kas nemaksā, nevis ar tiem, kas maksā .................Un, ja uzņēmums ir apziņojis, ka informācija ir sagatavota, atbrauciet un paņemiet. Nekur likumā nav pateikts, ka klāt jāpieved .........Sviets un debīlisms VID izpildījumā.

Atbildēt

Armands

18.08.2017. 09:42

Nu tad beidzot Atkal sak paradities skarigi spriedumi

Atbildēt

wdsfgv

18.08.2017. 09:09

Es taču saku, ka vids uzvedas kā '90 gadu reketieri. Nožēlojami. Un kamēr tauta izdabās viņu pretiesiskajām prasībām, tikmēr viņi tās nekautrēsies izmantot pret uzņēmumiem.

Atbildēt

vanja

18.08.2017. 09:07

Tajā pašā laikā tiesnešiem vai ka gribās lielakas algas un visiem pērejiem lielakas pensijas un daudz ko citu, bet no kurienes to ņemt, kad jebkurš komersantiņš tik un skatās kā piečakarēt valsti!

Atbildēt

VID exdarbinieks

18.08.2017. 08:33

»

Pinkertoni

Tak šitāds bars darboņu varēja ar kājām visus nodokļu nemaksātājus apstaigāt, atmaskot un ar plikām rokām izķert...


Ēku jau nopirka Reira un Petersones laikā, jo īpašniekiem šis betona monstrs nav vajadzīgs. Darījumu summa publicēta netika. Ēku pārņēmā PA, no kuras tagad ēku par to pašu naudu īrē. Tikai zeme palika īpašniekiem, jo pēc ēkas sabrukšanas zemi varēs atkārtoti pārdot.darījums, par kuru vajadzēja tomēr KNABam painteresēties, jo valsts atkal palika mīnusā.

Atbildēt

druumais...

18.08.2017. 08:21

Runā, ka VIDu ir " pasūtījušas" apdrošināšanas sabiedrības, kuras atteikušās sniegt datus par klientiem, kuri saņēmuši atlīdzību par medicīniskajiem pakalpojumiem un, iespējams, iesnieguši čekus arī VID....

Atbildēt

Druumais...

18.08.2017. 08:18

Igaunijas nodokļu iestāde 2018.gadā plāno palīdzēt uz;nēmējiem veicinot uzņēmējdarbības attīstību, Latvijas VID - plāno palielināt iekasēto soda naudu apjomu...

Atbildēt

Pinkertoni

18.08.2017. 07:42

»

Reste

Ar steigu VID reorganizāciju! Atlaist un krimināli sodīt visas tās VID amatpersonas , kas nodarījušas kaitējumu uzņēmējiem, valstij un sabiedrībai. Ja no 4000 darbiniekiem neviens nav juridiski kompetents, tad par ko no valsts budžeta miljoni eiro tiek izdoti šīs iestādes darbinieku uzturēšanai...


Tak šitāds bars darboņu varēja ar kājām visus nodokļu nemaksātājus apstaigāt, atmaskot un ar plikām rokām izķert!
Bez tam . Kādēļ VID ir jāīrē telpas no privātstruktūrām , kad gadu gadiem tukšas nīkst VNĪ ēkas ? Kaut vai bijusī LNB ēka . Tā tiek ekonomiski apsaimniekoti budžeta līdzekļi?

Atbildēt

Kuklis un co

18.08.2017. 00:54

Viena grupējuma savstarpējās firmu razborkas !

Atbildēt

Es

17.08.2017. 22:30

Interesanti, ka citkārt tik pļurzīgajai ārvalstu investoru padomei vai DDK nav neviena komentāra šajā lietā, kas jau sen nav tikai ss lieta vien.

Atbildēt

pagātnes rēgi

17.08.2017. 21:02

http://www.diva.lv/audio/1940-gada-dokumentalie-ieraksti/1940-g-dok-ieraksti-7-v-latkovska-a-deglava-v-laca-runas ( Arnolda Deglava runa 1940.g.)

Atbildēt

kas jau maksā tie maksās,

17.08.2017. 20:16

varbūt vid nevajag

Atbildēt

vid ir

17.08.2017. 20:15

bet ēnu ekonomika nerūk, dīvaini

Atbildēt

Arī jurists

17.08.2017. 18:37

»

Jurists

VID ņem galvā tikai augstākās tiesas spriedumus. Tāda ir LV prakse


OK, dieva dzirnas maļ lēni, bet labi. Bet ko tad ir lēmis AT Administratīvo lietu departaments, nemot vērā stipri vecos datumus? Ja par labu "Tomātam - sīpolam", tad nākošais solis - Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likums ar eesniegumu par to zaudējumu atlīdzinājumu, kuri privātpersonai nodarīti ar iestādes prettiesisku lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā. Ko gan privātpersona var iesniegt pēc tam, kad stājies spēkā galīgais nolēmums administratīvā pārkāpuma lietā. Paradokss tajā, ka, secinot no sprieduma, par "Tomātu - sīpolu" NEBIJA rosināts adm. process. Tad kā būt?

Atbildēt

Reste

17.08.2017. 17:47

Ar steigu VID reorganizāciju! Atlaist un krimināli sodīt visas tās VID amatpersonas , kas nodarījušas kaitējumu uzņēmējiem, valstij un sabiedrībai. Ja no 4000 darbiniekiem neviens nav juridiski kompetents, tad par ko no valsts budžeta miljoni eiro tiek izdoti šīs iestādes darbinieku uzturēšanai?

Atbildēt

boo

17.08.2017. 17:43

vispār viņiem redzams, ka sakāpis galvā un nesodāmības sajūta diktē rīcību

Atbildēt

boo

17.08.2017. 17:41

SS lietā informācija tika pieprasīta pat ne par darījuma partneriem, jo sludinātāju licēju darījumos SS nav viena no darījuma pusēm.

Atbildēt

K

17.08.2017. 17:24

D. Bērziņa no Talejas ielas gan uzskata,ka var nerādīt lietu, nesniegt informāciju, jo redz, viņai negribas to sniegt un viss. Budama augsti stāvoša amatpersona, viņa jūtas pārāka par visiem, nesodāma par savu patvaļu un visatļautību.

Atbildēt

ES

17.08.2017. 17:01

Vēl paturpinot, gribas pajautāt vai kāds, lai pajautā Kučinskim, Vējonim, Saeimai, kā tas nākas, ka VID konstanti ignorē tiesas spriedumus, proti, turpina interpretēt normas tādā veidā, kādā tiesa pateica, ka nedrīkst, turklāt vairākas reizes... tad jautājums būtu, vai tiešām iestādes vadītāja vai vietnieki ir atbilstoši ieņemamjam anatam?? Bija vēl raksts, saistībā ar ss.lv, kurā minēts, ka VID juristi esot apgalvojuši, ka viss ir tiesiski, atkal jautājums, vai tie ir tie paši, kuri jau pāris reizes ir zaudējuši tiesas?? Vai nebūtu laiks arī tur patīrīt cilvēkus?? Protams, vadītājs var likt kaut ko darīt, bet nu vienmēr ir izvēle...

Ko es gribēju pateikt ar šo visu, ka skumji dzīvot valstī, kurā valsts iestādes neievēro likumus un izmanto administratīvo resursu nevis lai uzlabotu darbu, bet nomelnotu tos, kuri cīnas pret negodprātīgu rīcību

Atbildēt

Esence

17.08.2017. 16:49

Apgabaltiesa uzskata, ka likuma „Par nodokļiem un nodevām” 1.panta 14.punktā ietvertais nosacījums „nodokļu administrēšanai un kontrolei nepieciešamās pieprasītās informācijas neiesniegšana”, lai konstatētu nodokļu maksātāja izvairīšanos no nodokļu nomaksas, ir jāsaprot tādējādi, ka nodokļu maksātājs dienestam neiesniedz viņa paša, nevis viņa darījumu partnera nodokļu kontroles pasākuma ietvaros...

VID rīkojas kā staļinistu iestāde.

Atbildēt

ES

17.08.2017. 15:59

Diez pēc šādiem diviem izvērsti skaidrojošiem spriedumiem, kas pilnīgi nolīdzina VID argumentus, ja VID tos neņem vērā, pašu VID nevajadzētu izslēgt no kāda reģistra :)) Arkal jau, ja kādam būtu vēlme un resursi, varētu uztaisīt baigi labo VID vadītājas paraugizmešanu no darba :)

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

FotoŠonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā rajonā. Es labi pazinu Romu Bezzubovu. Viņš bija labs draugs, stiprs, dzīvespriecīgs, ar lielisku humora izjūtu. Milzīgs zaudējums, kas atstās tukšu vietu ģimenē, draugiem un viņa astoņus gadus vecajai meitiņai.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

FotoFutbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu valstī, – Mārtiņš Bunkus (kura slepkavības metode ārkārtīgi atgādina R. Bezzubova slepkavību), Pāvels Rebenoks (lai gan oficiālā versija ir slepkavība laupīšanas laikā), senāk arī Daugavpils vicemērs Grigorijs Ņemcovs u.c.
Lasīt visu...

15

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

FotoŠis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk. Sākot jau no “paldies Gobzemam, ka tika piekauts kurjers”. Jūs jau sevi un savu vājumu izgaismojat, vienlaikus arī manu spēku. Jūs neesat pamanījuši, mani nelabvēļi, ka nekas no Jūsu paustā neķer mani? Tā ir muļķība to nepamanīt. Un, jo tālāk Jūs ejat, jo lielāks apsmiekls par Jums pašiem. Iziesim pa punktiem.
Lasīt visu...

21

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

FotoLatvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija "Imunitāte pret Covid-19". Raidījums radīja plašu rezonansi sabiedrībā, Veselības ministrija un tās pakļautībā esošās iestādes pieprasīja atsaukt raidījumā izskanējušo informāciju, norādot, ka tā "ir ne tikai maldinoša, bet arī zinātniski nepamatota un vienlaikus sabiedrības veselību apdraudoša".
Lasīt visu...

6

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

Foto4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:
Lasīt visu...

21

Nacionālais jautājums

FotoKas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro siržu, Kurām ticam piedodam?
Lasīt visu...

12

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

FotoTātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts sods. 100 eur vai 1 cents – to mēs nezinām. Sapriecājāmies? Ha.
Lasīt visu...

12

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

FotoValsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Starp Īzaku Ņūtonu un Klausu Švābu

Pasaules priekšniecības tekstus der palasīt. Vairāk gan tos no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem. Otrā rokā turot Ņūtonu, Maltusu, Veļikovski, Eliadi un...

Foto

Nerunāšu par to, ir vīruss vai nav: svarīgākais ir, kas notiek ap to

Pasaulē notiek interesantas lietas. Šķiet, ka to, kas vēl joprojām svēti tic tam,...

Foto

Kremļa atbalstītā „Krievijas Impērijas kustība”– teroristiska organizācija Kanādā

Kanādas valdība ir nopublicējusi atjaunināto teroristisko organizāciju sarakstu, kurā ir iekļauti 13 grupējumi, to skaitā tāda „Krievijas Impērijas...

Foto

Starpnacionālās attiecības nacionālā valstī

Jebkura nacionālā kultūra ir vērtīga pasaules kultūras daļa, pelnījusi saglabāšanu un tālāku attīstību. Jebkuras nacionālās kultūras pamats ir valoda. Valodas ir visspēcīgākais...

Foto

Suminājums līdzcilvēkiem

Sirsnīgs tencinājums visiem, visiem par daudziem, ļoti daudziem atbalsta sveicieniem vēstulēs, sociālos tīklos, maniem mīļajiem vārdos, domās. Tiešām jauki un uzmundrinoši!...

Foto

Esmu saņēmis jau septiņus uzaicinājumus no meitenēm

Būt publiskai personai ir ļoti smags darbs. Tas ir jo smagāks, ja esi ne tikai publiska persona, bet socioloģiski...

Foto

Es neaicinu atteikties no vakcinēšanas. Es aicinu saglabāt iespēju katram izvēlēties

Sākšu ar brīdinājumu: tēma - sensitīva. Teksts garš, subjektīvs un ar atsaucēm uz sazvērestības teorijām....

Foto

Aleksandrs Kiršteins melo. Partijas vai padomju varas uzdevumā?

Kārlis Seržants publicējis teiku par "nenovērtēto politiķi Māri Grīnblatu" ("Kas Jauns", 23.marts). Uzmanību piesaistīja Aleksandra Kiršteina teiktais: "Atceroties...

Foto

Šoreiz mēs mierā neliksimies, jo beidzot ir radusies iespēja vainot kādu citu

Veselības ministrija, Imunizācijas Valsts padome, Zāļu valsts aģentūra un Slimību profilakses un kontroles centrs...

Foto

Saistībā ar izplatītajiem meliem pieprasu publisku atvainošanos no raidījuma “Nekā Personīga” veidotājiem

Es, mūziķis, mākslinieks un pasākumu vadītājs Kaspars Pudniks, vērsīšos tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu par...

Foto

Mūsu bērnu un mazbērnu nauda atkal izkūp skursteņos

Drusku atļaušos šo nokomentēt no profesionālās puses. Šī ir ļoti vērienīga kampaņa ar ļoti lielu budžetu. To es...

Foto

Uzvarētāji ir VDK un KP, un kolaborantu pūlis

Kad dzirdu uzsaukumu "publiski jānosoda visa veida kolaboranti", mani mazliet tā kā uz smiekliem velk! Nē, nu viss...

Foto

Raudzīties uz Augšāmcelto ar apustuļu acīm

Mk 16:1-7  “Kad sabata diena bija pagājusi, Marija Magdalēna un Marija, Jēkaba māte, un Salome nopirka smaržīgas zāles, lai ietu...

Foto

Iniciatīva „Latvija Eirovīzijā – par sabiedrības līdzdalību Latvijas tēla veidošanā”

Savu viedokli par Samantas Tīnas un Latvijas Televīzijas klaji nepieņemamo un augstprātīgo attieksmi pret Latvijas sabiedrību,...

Foto

Ārlietu ministrs Rinkēvičs un „fake” ziņas

Šī gada 4. martā LETA, ”Press.lv, “bb.lv” kāds censonis Latvijas ārlietu ministram uzdod jautājumu: kāda atšķirība starp diviem opozicionāriem -...

Foto

Jautājums ir par mūsu izvēli

Šorīt manas pārdomas raisīja viens ieraksts Facebook, kurā sieviete ļoti "garšīgi" un izjusti dalījās savās pārdomās par ierobežojumiem, kuri visiem it kā...

Foto

Divi gadījumi

Pēdējās nedēļās Latvijas sabiedrisko domu satricinājušas vismaz divas situācijas, kas lielai daļai liekas uzskatāmi netaisnīgas....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass. Epilogs

Šis ir epilogs rakstam, kurā kritizēju valdības liegumu Latvijā iegādāties apavus un apģērbu ar pielaikošanu. Aizliegums ir spēkā jau no...

Foto

Kad veselības ministrs beidzot paziņos visus “tos” vainīgos daudzu cilvēku nāvēs?

Esam saņēmuši daudz kritisku viedokļu un sašutumu, kā mēs tā drīkstējām, kā mēs tā kā kaut...

Foto

Ziņģe par rindām

Ai, bailes, bailes, ai, nāves bailes spoži stāv uz vakts, sirds saraujas pikucī, un zobi braši klab, jo mēs atkal nīkstam rindās. ...

Foto

Īss ieskats kapitālisma, liberālisma, sociālisma un komunisma attīstībā

Kapitālisms tāpat kā viss pasaulē ir pakļauts evolūcijai. Sakari, tehnika, ražošana, politika. Ja evolūcija tiek mākslīgi bremzēta, uzkrājas kritiskā...

Foto

Kā lai nepiekrīt Krištopana kungam, kas savulaik noteica diagnozi mūsu varnešiem

Katru dienu jaunas pērles - šodien Pavļuts prasa papildu finansējumu Vakcinācijas biroja reorganizācijai, kam vispār...

Foto

Mūsu stukači un kolaboranti

2016. gadā Latvijas Radio 1 izskanēja labs raidījums par Latvijas rakstnieku sadarbību ar VDK (Valsts drošības komiteju). Dzejnieks Guntars Godiņš uz dialogu bija ataicinājis literatūrzinātnieci Evu Eglāju-Kristsoni,...

Foto

Ar Zatlera partiju un “Saskaņu” man nekas labs nesanāca, tāpēc, protams, jādibina jauna partija

Kādēļ jāveido jauna politiskā partija? Šāds jautājums kādam var šķist mulsinošs, jo it...

Foto

Slava, ko nenomazgāt

Nejauši pievērsu uzmanību kņadai ap Samantas Tīnas dziesmas The Moon is Rising videoklipu un pašas dziedātājas (klaviatūra pacieš visu) deleģēšanu uz Eirovīziju. Ar pārtīšanu video noskatījos....

Foto

Vakcinācijas bumerangi

Ja reiz valdībai ir nodoms vakcinēt vairākumu cilvēku, pie kam nediskriminējot arī to vairumu, kas dažādu iemeslu dēļ nevēlas vakcinēties, tajā skaitā es, tad...

Foto

Izņēmuma kārtā mēs nolaidīsimies tik zemu, ka kaut ko jums paskaidrosim par "ManaBalss" lēmumu pieņemšanu

Pirms dažām dienām ManaBalss platformā esam saņēmuši iniciatīvas iesniegumu ar prasību...

Foto

Skaidra lieta, ka arī es ne pie kā neesmu vainīga, un mana viedokļa apšaubīšana ir absurda un nomelnojoša

Nav izprotama atsevišķu politiķu un atsevišķu mediju vēlme...

Foto

Loģiski, pilnais spriedums būs pēc vēlēšanām

Sveiciens no nebrīves! Likums nosaka, ka pilnais spriedums krimināllietā tiesai jāpieņem līdz šā gada 19. martam. Tas nav noticis. Loģiski....

Foto

Linda Ozola: ko tad nu mēs, mēs jau neko...

Pārbaudīt iesniegumus, kas saistīti ar pašvaldības institūciju darbības tiesiskumu un finanšu līdzekļu caurspīdīgu apmaksu par sniegtajiem pakalpojumiem,...

Foto

Kāpēc man savā dzimtenē jāievēro globālo izdzimteņu izdomāti cilvēka tiesību ierobežojumi

Tikko atkal bija kārtējais skandāls Maximā, jo man neesot "pareizā" maska! Un tagad, lasiet uzmanīgi, apsargi,...

Foto

Provinces pensionāra atbalsta vēstule b.Pavļutam

Interneta duļķainie viļņi atnesuši jaunu cilvēku sašutumu par vakcinācijas avīzi nezciktursimttūkstošu tirāžā, kas nāca pa virsu vakcinācijas biroja algu fondiņam 0,6...

Foto

Tiesiskuma konveijers

Tiesiskā valstī visiem un ikvienam ir tiesības uz taisnīgu tiesu saprātīgos termiņos. Tiesiskā valstī izmeklēšana un pratināšana nedrīkst līdzināties spīdzinăšanai. Vai prokurori pie mums...

Foto

Lūdzam atsaukt Latvijas dalību 2021.gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā

Es vēlos norādīt un uzsvērt, ka Latvijas tauta NAV deleģējusi šogad nevienu pārstāvi ar konkrētu dziesmu un...

Foto

Andra Šķēles informācija plašsaziņas līdzekļiem

2021.gada 19.martā man ir uzrādīta apsūdzība kriminālprocesā, kas pazīstams kā ""Lattelekom" digitālās televīzijas lieta". Uzskatu apsūdzību par nepamatotu....

Foto

Meroni miljoni, Kariņa darījums un Vonsoviča „draugs” virsprokurors – kad, Stukāna kungs?

Es biju nolēmis vēl kādu laiku klusēt. Taču Ventspils stāsts, kur grasās tiesāt baseinā...

Foto

Mums ir daudz svarīgas slepenas informācijas par ēnu ekonomiku Latgalē, bet mēs to neatklāsim

Finanšu izlūkošanas dienests 2021. gada 9. martā ir saņēmis vēstuli, ar kuru...

Foto

Laime

Katrs cilvēks, sasniedzot apzinīgo vecumu, tiecas pēc laimes. Lai spētu laimīgi dzīvot, viņš izmēģina un meklē dažādas metodes....

Foto

Andri Šķēle, pietiks

Andri Šķēle, pietiek izsaimniekot valsti, neesi gana naudu sagrābies?! Nepietiks?! Tieši tādu kangaru kā tu dēļ Latvija lēni tuvojas bankrotam, izmirst un tiek...

Foto

Kudors turpina priecēt lasītājus ar prastu propagandu

Amerikas valdības finansētais bijušais sektants Andis Kudors turpina priecēt lasītājus ar to, ko viņš sauc par politisko analīzi. Iesaku ielūkoties...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam: par prettiesiska likuma “Dzīvojamo telpu īres likums” neizsludināšanu

Biedrība “Ausma” uzskata, ka denacionalizēto namu īrnieku īres līgumi, kas bija noslēgti līdz dzīvojamo...

Foto

Kā mēs esam nonākuši līdz mirklim, kad visi ir vienlīdzīgi, bet citi vienlīdzīgāki par citiem?

No 16. marta stājās spēkā jaunie ierobežojumi, kas nosaka man un...

Foto

Jau gadu “uzņēmējdarbības nāves lokomotīve” ir traukusies pretēji situācijai citās valstīs

364 dienas ir pagājušas kopš valdības lēmuma sasiet rokas procentuāli lielākajai daļai mūsu valsts uzņēmēju:...

Foto

Ja tu esi “pret mums, pret mūsu uzskatiem un jauno kārtību”, mēs tevi tik un tā izslēgsim

Kamēr Nācijas tēvs pārdomā (vai nepārdomā), kāda nākamā alegorija...

Foto

Samanta Tīna un Latvijas Televīzija iespļauj dvēselē Latvijas sabiedrībai

Pirms dalos ar savu sāpi, vēlos pateikt, ka nenoliedzu dziedātājas Samantas Tīnas milzīgās darba spējas izvēlētajā profesijā...

Foto

Aicinājums veselības ministram godīgi un ātri atbildēt uz jautājumiem

Augsti godātais Pavļuta kungs! Ņemot vērā to, ka savās atbildēs uz deputātu jautājumiem Jūs mēdzat būt visai...

Foto

Izgāzušos Vakcinācijas biroju mēs tagad mēģināsim paslēpt Nacionālajā veselības dienestā

Veselības ministrija (VM) uzlabos vakcinācijas procesa pārvaldību, tostarp reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju....

Foto

Haoss vakcinēšanā – kā tas izskatās praksē

Šodien, 12.martā saņēmu termiņu uz pirmdienu vakcīnas "AstraZeneca" potēšanai. Mulsinošs tikai fons, kā joprojām notiek šī pasākuma organizēšana....

Foto

Gaisma

Šis nav feļetons, kuru izlasot ir jāsmaida, šī ir «atklāsme», par kuru ir vērts ierēkt pat nelasot, bet, ja izlasīsi, tad spēj tik turēt vēderu,...

Foto

Trīs iemesli, kādēļ vakcinēties pret COVID19 ir bīstami

Cilvēki, kuri vakcinējas pret COVID19, pietiekami nopietni riskē ar savu veselību, jo ir vismaz trīs būtiski iemesli, kuri...

Foto

Par TV sižetu saistībā ar Valsts policijas "katastrofālo" darbinieku trūkumu

Neatkarīgā policistu arodbiedrība noskatījās ironisko TV sižetu par katastrofālo Valsts policijas (VP) darbinieku iztrūkumu un Jūsu...

Foto

VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei: atklāta vēstule ar aicinājumu sniegt detalizētāku informāciju par publiski paustiem apgalvojumiem

Šī gada 1.marta TV3 ziņu sižetā par akcīzes nodokļa likmes pieaugumu...

Foto

Cik ilgi šis perēklis vēl valdīs Ventspils domē?

Vakar izlasīju, ka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki ir sasaukuši ārkārtas domes sēdi un nu tika stāstīts -...

Foto

Progresīvā cilvēka monologs par mīlestību

Īstenībā visa pasaule ir pilna mīlestības. Mēs visi mīlam labi paēst. Gandrīzi visi no mums mīl naudu. Tie, kuri tikuši pie...

Foto

Lai šie pāris tūkstoši cilvēku ar savu "pareizo domāšanu" kontrolē viens otru, bet neļausim viņiem kāpt mums uz galvas

Šodien mani uz tikšanos pilī uzaicināja LR...

Foto

Es pārstāvu partiju ar vislielāko dibinātāju skaitu kopš Tautas frontes laikiem, tāpēc man ļoti gribētos savākt 10 000 domubiedru

Levita kungs, šī vara sevi ir izsmēlusi....

Foto

Vārda brīvība

Ko grib vārda brīvības aizstāvji? Viņi vēlētos, lai viņu – konservatīvais vai liberālais – viedoklis netiktu apliets ar apsaukāšanas un vārdiski emocionālas vardarbības samazgām....