Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

TT

21.08.2017. 14:38

»

SKAIDRĪBA

Tik nopietnu jautājumu, kas skar visus nodokļu maksātājus, jārisina valstiskā līmenī, nevis jāatstāj dažu tiesnešu interpretācijā vairāku gadu garumā. Kur ir problēma izmainīt likumu


Tā jaunā likuma kvalitāte ir apšaubāma vairāku iemeslu dēļ, bet par konkrēto strīda jautājumu tad nu Augstākā Tiesa jau gan tik galā - tādu interpretāciju sniegšana ir normālā prakse visās valstis, turklāt abos gadījumos strīds ir tikai par lēmuma prettiesiskumu, jo pats lēmums par apturēšanu jau bija atcelts - tātad, nav arī kur steigties.

Atbildēt

LIKUMU KVALITĀTE

20.08.2017. 15:42

»

Normunds Šlitke

Tieši likuma vien gramatiskās interpretācijas piemērotāji rada lielākās problēmas. Likums nekad nebūs formulēts kā recepte...


Šajā gadījumā jautājums par likuma kvalitāti, nevis jaunu likumu. Likums par nodokļiem un nodevām kopš pieņemšanas grozīts 90 (!) reizes. Šogad jau četras reizes, bet 2015.gadā veselas 10 reizes. Tad jau vēl vieni grozījumi ļaus ātrāk sasniegt 100.

Atbildēt

CITS VIEDOKLIS

20.08.2017. 14:22

»

Normunds Šlitke

Tieši likuma vien gramatiskās interpretācijas piemērotāji rada lielākās problēmas. Likums nekad nebūs formulēts kā recepte...


Nekas šajā pasaulē nav ideāls, tomēr likums ir jācenšās rakstīt skaidri un saprotami, kā recepte, lai jebkuram saprotams tā saturs un jēga, bet tiesa jāspriež pēc likuma un taisnības.

Atbildēt

TĀDS SĪKUMIŅŠ

20.08.2017. 12:45

»

Normunds Šlitke

Tieši likuma vien gramatiskās interpretācijas piemērotāji rada lielākās problēmas. Likums nekad nebūs formulēts kā recepte...


Aforisma 'Liels likumu skaits valstī ir tas pats, kas liels dziednieku skaits: slimības un bezspēcības pazīme" autors ir Voltērs 18.gs. Vēl viņš teicis, ka " Būt brīvam nozīmē, būt atkarīgam vienīgi no likumiem". Savukārt Sjuņdzi teicis, ka paļauties uz likumiem un saprast to saturu -tikai tā var panākt saskaņu.

Atbildēt

Normunds Šlitke

20.08.2017. 06:26

»

interpretācija

Tieši ar tādām tiesas interpretācijām esam pie tā jau nonākuši


Tieši likuma vien gramatiskās interpretācijas piemērotāji rada lielākās problēmas. Likums nekad nebūs formulēts kā recepte!
Piekrītu AT goda tiesnesim Pāvelam Gruziņam, kurš 2016. gada AT Biļetenā norādīja, ka "liels likumu skaits valstī ir tas pats, kas liels dziednieku skaits – slimības un bezspēcības pazīme. Nepadarīsim likumus smieklīgus, tos vairojot kvantitātē – daudzumā! Nepārvērtīsim likumus sīkās instrukcijās! Ļausim likuma piemērotājam domāt arī pašam!"

Atbildēt

Pietiek melot

19.08.2017. 22:36

Es gandrīz katrā ziņā par ss.lv redzu, ka "uzņēmums atteicies sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem". Kad beigsies šī melu straume? Pieprasīta tika informācija par VISIEM auto pārdošanas sadaļas lietotājiem noteiktā periodā! Varbūt PIETIEK MELOT? Varbūt tiem, kuri prasa godīgumu no uzņēmējiem, pašiem būtu jāsāk no sevis?!

Atbildēt

SKAIDRĪBA

19.08.2017. 22:11

»

TT

Šajā lietā, tāpat kā "Pagastiņi" lietā, adm. apgabaltiesas spriedums vēl nav stājies spēkā, jo tika iesniegta kasācijas sūdzība...


Tik nopietnu jautājumu, kas skar visus nodokļu maksātājus, jārisina valstiskā līmenī, nevis jāatstāj dažu tiesnešu interpretācijā vairāku gadu garumā. Kur ir problēma izmainīt likumu?

Atbildēt

Qksama Klna;°°

19.08.2017. 20:52

Cik Petersone nopelna no EU par 1 vid bēgli ?
Bēgļi Latvijā dzimst par kukuli ?
Aizdomīgi labi CV visiem kuri par kukuli starte vid za°° atbalsta to GINTA jegermane ausga ranga amatpersona, ka mums saviem draugiem vi'na to saka,

Atbildēt

Sakritība?

19.08.2017. 15:03

Kad VID sāka kampaņu pret Ganbeju, tad pie VID Pētersones sanāca kopā gan premjere, gan Reirs- visi apmierināti. Kad Valsts ieņēmumu dienests "kratīja" autosalonus- VID priekšniecei Petersonei uzradās jauna lēta mašīna no šī salona, kad VID ieradās modes veikalā "Skala", uz vienu dienu parādijās paziņojums, ka šis veikals krāpjas ar nodokļiem, tomēr tūlīt šī lieta apklusa, bet ... vadošās VID dāmas parādījās kleitās, kas bija pārdošanā veikalā "Skala.

Atbildēt

TT

19.08.2017. 14:33

Šajā lietā, tāpat kā "Pagastiņi" lietā, adm. apgabaltiesas spriedums vēl nav stājies spēkā, jo tika iesniegta kasācijas sūdzība.
Abās lietas vēl nav notikusi rīcības sēde, līdz ar to, kasācijas tiesvedība vēl nav ierosināta, un ar rīcības sēdi viss var arī beigties.

Bet tomēr, cerams, ka kasācijas sūdzības tiks izskatītās pēc būtības, un AT noformulēs nostāju strīda jur. jautājumos.

Visticamāk, tas notiks tikai 2018. gadā, jo abas kasācijas sūdzības tika iesniegtas tikai nesen vasarā.

Atbildēt

Eļementarno Vatson

19.08.2017. 12:42

No sprieduma:Tas nozīmē, ka pieteicējas saimnieciskā darbība bija apturama tad, ja pieteicēja neiesniedza dienestam tā pieprasīto informāciju pašas pieteicējas nodokļu kontroles pasākumu veikšanai, lai noskaidrotu, vai pieteicēja ir aprēķinājusi un iemaksājusi valsts budžetā nodokļus pilnā apmērā. Likums par nodokļiem un nodevām 34.1 pants. Saimnieciskās darbības apturēšana normatīvo aktu pārkāpumu gadījumos
(1) Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības apturēt nodokļu maksātāja (vai tā struktūrvienības, kurā noticis pārkāpums) saimniecisko darbību, ja ir konstatēts vismaz viens no šādiem pārkāpumiem:
2) nodokļu maksātājs ir izvairījies no nodokļu vai nodevu maksāšanas.
Pati tiesa atzinusi, ka informācija bija nepieciešama "lai noskaidrotu, vai pieteicēja ir aprēķinājusi un iemaksājusi valsts budžetā nodokļus pilnā apmērā". Citiem vārdiem sakot, bez informācijas nav zināms, vai pieteicējs ir aprēķinājis un iemaksājis valsts budžetā nodokļus pilnā apmērā, bet nodokļu maksātājs ir izvairījies no nodokļu maksāšanas.

Atbildēt

atkal

18.08.2017. 21:44

»

N.Š.

APL 17. pants...


miroņi atdzīvojušies?..

Atbildēt

N.Š.

18.08.2017. 15:26

APL 17. pants:
Iestāde un tiesa, interpretējot (tulkojot) tiesību normu, lieto šādas interpretācijas pamatmetodes:
1) gramatisko (filoloģisko) interpretācijas metodi, tas ir, noskaidro tiesību normas jēgu no valodnieciskā viedokļa;
2) vēsturisko interpretācijas metodi, tas ir, noskaidro tiesību normas jēgu, ņemot vērā apstākļus, uz kuriem pamatojoties tā radīta;
3) sistēmisko interpretācijas metodi, tas ir, noskaidro tiesību normas jēgu saistībā ar citām tiesību normām;
4) teleoloģisko (jēgas un mērķa) interpretācijas metodi, tas ir, noskaidro tiesību normas jēgu, pamatojoties uz lietderīgu un taisnīgu mērķi, kas ar attiecīgo tiesību normu jāsasniedz.

Ja iestāde vai tiesa konstatē tiesību sistēmā nepilnību, tā var šo nepilnību novērst, arī lietojot analoģijas metodi, tas ir, sistēmiski analizējot līdzīgu gadījumu tiesisko regulējumu un šīs analīzes rezultātā konstatētos tiesību principus piemērojot konkrētajā gadījumā. Ar analoģiju nedrīkst pamatot tādu administratīvo aktu, kurš ierobežo adresāta cilvēktiesības.

Ja, interpretējot tiesību normu pēc dažādām metodēm, iespējams nonākt gan pie rezultāta, kas atbilst tiesību sistēmai, gan pie rezultāta, kas ir pretrunā ar kādu tiesību normu, lieto to interpretācijas metodi, kuras rezultāts konkrētajā gadījumā atbilst tiesību sistēmai.

Ja, interpretējot tiesību normu pēc dažādām metodēm, iespējams nonākt pie dažādiem rezultātiem, kas visi atbilst tiesību sistēmai, lieto to interpretācijas metodi, ar kuru konkrētajā gadījumā iespējams sasniegt lietderīgāko un taisnīgāko rezultātu.

Atbildēt

Normunds Šlitke

18.08.2017. 15:23

»

Jūlis

ir viens jautājumiņš - kurā laikā apstrīdētais VID lēmums ticis pieņemts? Jādomā, ka ne šogad...


Apgabaltiesas spriedumā ļoti motivēti un argumentēti ir skaidrota izvairīšanās no nodokļu nomaksas interpretācija saistībā ar informācijas nesniegšanu VID.
SS.LV lietā ir prasīta vēl attālāka informācija - pat ne par nodokļa maksātāja darījuma partneri, bet gan tā komersanta informācija, kas ir attiecīgā uzņēmuma maksas produkts, no vienas puses, un informācija, kura nemaz nav obligāti jāvāc un jāuzglabā, no otras puses.
Tas būtu tas pats, kas prasīt kinostudijai izsniegt filmas, izdevniecībai - grāmatas vai manuskriptus, dzērienu ražotājam - receptes, ziņu portālam - ziņas.

Atbildēt

Jūlis

18.08.2017. 14:31

ir viens jautājumiņš - kurā laikā apstrīdētais VID lēmums ticis pieņemts? Jādomā, ka ne šogad.
Ar SS ir CITA situācija - šī gada sākumā ir pieņemti būtiski likumu grozījumi, kas IEVĒROJAMI PAPLAŠINA VIDa pilnvaras. Tā ka SS aplauzīsies un šoreiz, ja nonāks līdz tiesai, VIDam ir lielas izredzes uzvarēt, un to SS īpašnieki laikam arī paši saprata, kad ieslēdza atpakaļgaitu - sāka meklēt samierināšanās ceļus, piesaistot mediatoru. Pat galvenais SS īpašnieks J.Līcis PUBLISKI ir atzinis, ka "VIDam bija tiesības saņemt pieprasīto informāciju".

Atbildēt

Patvała

18.08.2017. 13:44

»

Studijas pabeigtas

Bet VID bābu interpretācijā jebkuras deklarācijas/informācijas nesniegšana ir izvairīšanās no nodokļiem


Likums neparedz saimnieciskàs darbības apturèšanu par informācijas nesniegšanu. Ne par sevi, ne darījumu partneriem.

Atbildēt

Studijas pabeigtas

18.08.2017. 13:31

Bet VID bābu interpretācijā jebkuras deklarācijas/informācijas nesniegšana ir izvairīšanās no nodokļiem.

Atbildēt

TIEŠI TĀ

18.08.2017. 11:07

»

1 kursa students

Darbību var apturēt, ja nemaksā nodokļus


34.1 pants. Saimnieciskās darbības apturēšana normatīvo aktu pārkāpumu gadījumos
(1) Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības apturēt nodokļu maksātāja (vai tā struktūrvienības, kurā noticis pārkāpums) saimniecisko darbību, ja ir konstatēts vismaz viens no šādiem pārkāpumiem:
2) nodokļu maksātājs ir izvairījies no nodokļu vai nodevu maksāšanas.
To tiešām saprot pat pirmā kursa students.

Atbildēt

1 kursa students

18.08.2017. 10:10

Darbību var apturēt, ja nemaksā nodokļus

Ja nesniedz informāciju, tad sods saskaņā ar administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Atbildēt

un

18.08.2017. 09:56

»

vanja

Tajā pašā laikā tiesnešiem vai ka gribās lielakas algas un visiem pērejiem lielakas pensijas un daudz ko citu, bet no kurienes to ņemt, kad jebkurš komersantiņš tik un skatās kā piečakarēt valsti


interesanti - kā algas var palielināties (no kā), ja tiek apturēta saimnieciskā darbība uzņēmuma, kurš maksā nodokļus? ...Sviests - tieši to jau tiesa arī pasaka - cīnieties ar tiem, kas nemaksā, nevis ar tiem, kas maksā .................Un, ja uzņēmums ir apziņojis, ka informācija ir sagatavota, atbrauciet un paņemiet. Nekur likumā nav pateikts, ka klāt jāpieved .........Sviets un debīlisms VID izpildījumā.

Atbildēt

Armands

18.08.2017. 09:42

Nu tad beidzot Atkal sak paradities skarigi spriedumi

Atbildēt

wdsfgv

18.08.2017. 09:09

Es taču saku, ka vids uzvedas kā '90 gadu reketieri. Nožēlojami. Un kamēr tauta izdabās viņu pretiesiskajām prasībām, tikmēr viņi tās nekautrēsies izmantot pret uzņēmumiem.

Atbildēt

vanja

18.08.2017. 09:07

Tajā pašā laikā tiesnešiem vai ka gribās lielakas algas un visiem pērejiem lielakas pensijas un daudz ko citu, bet no kurienes to ņemt, kad jebkurš komersantiņš tik un skatās kā piečakarēt valsti!

Atbildēt

VID exdarbinieks

18.08.2017. 08:33

»

Pinkertoni

Tak šitāds bars darboņu varēja ar kājām visus nodokļu nemaksātājus apstaigāt, atmaskot un ar plikām rokām izķert...


Ēku jau nopirka Reira un Petersones laikā, jo īpašniekiem šis betona monstrs nav vajadzīgs. Darījumu summa publicēta netika. Ēku pārņēmā PA, no kuras tagad ēku par to pašu naudu īrē. Tikai zeme palika īpašniekiem, jo pēc ēkas sabrukšanas zemi varēs atkārtoti pārdot.darījums, par kuru vajadzēja tomēr KNABam painteresēties, jo valsts atkal palika mīnusā.

Atbildēt

druumais...

18.08.2017. 08:21

Runā, ka VIDu ir " pasūtījušas" apdrošināšanas sabiedrības, kuras atteikušās sniegt datus par klientiem, kuri saņēmuši atlīdzību par medicīniskajiem pakalpojumiem un, iespējams, iesnieguši čekus arī VID....

Atbildēt

Druumais...

18.08.2017. 08:18

Igaunijas nodokļu iestāde 2018.gadā plāno palīdzēt uz;nēmējiem veicinot uzņēmējdarbības attīstību, Latvijas VID - plāno palielināt iekasēto soda naudu apjomu...

Atbildēt

Pinkertoni

18.08.2017. 07:42

»

Reste

Ar steigu VID reorganizāciju! Atlaist un krimināli sodīt visas tās VID amatpersonas , kas nodarījušas kaitējumu uzņēmējiem, valstij un sabiedrībai. Ja no 4000 darbiniekiem neviens nav juridiski kompetents, tad par ko no valsts budžeta miljoni eiro tiek izdoti šīs iestādes darbinieku uzturēšanai...


Tak šitāds bars darboņu varēja ar kājām visus nodokļu nemaksātājus apstaigāt, atmaskot un ar plikām rokām izķert!
Bez tam . Kādēļ VID ir jāīrē telpas no privātstruktūrām , kad gadu gadiem tukšas nīkst VNĪ ēkas ? Kaut vai bijusī LNB ēka . Tā tiek ekonomiski apsaimniekoti budžeta līdzekļi?

Atbildēt

Kuklis un co

18.08.2017. 00:54

Viena grupējuma savstarpējās firmu razborkas !

Atbildēt

Es

17.08.2017. 22:30

Interesanti, ka citkārt tik pļurzīgajai ārvalstu investoru padomei vai DDK nav neviena komentāra šajā lietā, kas jau sen nav tikai ss lieta vien.

Atbildēt

pagātnes rēgi

17.08.2017. 21:02

http://www.diva.lv/audio/1940-gada-dokumentalie-ieraksti/1940-g-dok-ieraksti-7-v-latkovska-a-deglava-v-laca-runas ( Arnolda Deglava runa 1940.g.)

Atbildēt

kas jau maksā tie maksās,

17.08.2017. 20:16

varbūt vid nevajag

Atbildēt

vid ir

17.08.2017. 20:15

bet ēnu ekonomika nerūk, dīvaini

Atbildēt

Arī jurists

17.08.2017. 18:37

»

Jurists

VID ņem galvā tikai augstākās tiesas spriedumus. Tāda ir LV prakse


OK, dieva dzirnas maļ lēni, bet labi. Bet ko tad ir lēmis AT Administratīvo lietu departaments, nemot vērā stipri vecos datumus? Ja par labu "Tomātam - sīpolam", tad nākošais solis - Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likums ar eesniegumu par to zaudējumu atlīdzinājumu, kuri privātpersonai nodarīti ar iestādes prettiesisku lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā. Ko gan privātpersona var iesniegt pēc tam, kad stājies spēkā galīgais nolēmums administratīvā pārkāpuma lietā. Paradokss tajā, ka, secinot no sprieduma, par "Tomātu - sīpolu" NEBIJA rosināts adm. process. Tad kā būt?

Atbildēt

Reste

17.08.2017. 17:47

Ar steigu VID reorganizāciju! Atlaist un krimināli sodīt visas tās VID amatpersonas , kas nodarījušas kaitējumu uzņēmējiem, valstij un sabiedrībai. Ja no 4000 darbiniekiem neviens nav juridiski kompetents, tad par ko no valsts budžeta miljoni eiro tiek izdoti šīs iestādes darbinieku uzturēšanai?

Atbildēt

boo

17.08.2017. 17:43

vispār viņiem redzams, ka sakāpis galvā un nesodāmības sajūta diktē rīcību

Atbildēt

boo

17.08.2017. 17:41

SS lietā informācija tika pieprasīta pat ne par darījuma partneriem, jo sludinātāju licēju darījumos SS nav viena no darījuma pusēm.

Atbildēt

K

17.08.2017. 17:24

D. Bērziņa no Talejas ielas gan uzskata,ka var nerādīt lietu, nesniegt informāciju, jo redz, viņai negribas to sniegt un viss. Budama augsti stāvoša amatpersona, viņa jūtas pārāka par visiem, nesodāma par savu patvaļu un visatļautību.

Atbildēt

ES

17.08.2017. 17:01

Vēl paturpinot, gribas pajautāt vai kāds, lai pajautā Kučinskim, Vējonim, Saeimai, kā tas nākas, ka VID konstanti ignorē tiesas spriedumus, proti, turpina interpretēt normas tādā veidā, kādā tiesa pateica, ka nedrīkst, turklāt vairākas reizes... tad jautājums būtu, vai tiešām iestādes vadītāja vai vietnieki ir atbilstoši ieņemamjam anatam?? Bija vēl raksts, saistībā ar ss.lv, kurā minēts, ka VID juristi esot apgalvojuši, ka viss ir tiesiski, atkal jautājums, vai tie ir tie paši, kuri jau pāris reizes ir zaudējuši tiesas?? Vai nebūtu laiks arī tur patīrīt cilvēkus?? Protams, vadītājs var likt kaut ko darīt, bet nu vienmēr ir izvēle...

Ko es gribēju pateikt ar šo visu, ka skumji dzīvot valstī, kurā valsts iestādes neievēro likumus un izmanto administratīvo resursu nevis lai uzlabotu darbu, bet nomelnotu tos, kuri cīnas pret negodprātīgu rīcību

Atbildēt

Esence

17.08.2017. 16:49

Apgabaltiesa uzskata, ka likuma „Par nodokļiem un nodevām” 1.panta 14.punktā ietvertais nosacījums „nodokļu administrēšanai un kontrolei nepieciešamās pieprasītās informācijas neiesniegšana”, lai konstatētu nodokļu maksātāja izvairīšanos no nodokļu nomaksas, ir jāsaprot tādējādi, ka nodokļu maksātājs dienestam neiesniedz viņa paša, nevis viņa darījumu partnera nodokļu kontroles pasākuma ietvaros...

VID rīkojas kā staļinistu iestāde.

Atbildēt

ES

17.08.2017. 15:59

Diez pēc šādiem diviem izvērsti skaidrojošiem spriedumiem, kas pilnīgi nolīdzina VID argumentus, ja VID tos neņem vērā, pašu VID nevajadzētu izslēgt no kāda reģistra :)) Arkal jau, ja kādam būtu vēlme un resursi, varētu uztaisīt baigi labo VID vadītājas paraugizmešanu no darba :)

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...

21

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

FotoTautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana ir atkarīga no 14. Saeimas vēlēšanām. Šīs vēlēšanas atšķiras no iepriekšējām, jo nenotiks spēkošanās nav starp labiem un sliktiem politiķiem vai arī mazākā ļaunuma izraudzīšanās. Notiks izšķirošā politiskā cīņa starp potētājiem un izdzīvot gribētājiem.
Lasīt visu...

21

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

FotoKad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts mūsu sabiedrībai kritisks punkts. Un ne tāpēc, ka kādam ir cēlusies roka ko tādu uzrakstīt – sociopāti ir sastopami ikvienā sabiedrībā. Sarkanā lampiņa iemirgojas tāpēc, ka nosodījums tādam pieļāvumam, ka ārsts varētu neglābt kādu cilvēku viņa tautības dēļ, tvītos nebūt nav vienprātīgs un principiāls.
Lasīt visu...

15

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

FotoEs pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas sanāca man blakus. Otra mana lielā mīlestība bija pirmajā klasē. Es vienmēr esmu zinājis, ka man patīk meitenes. Literatūras un mākslas žurnālā bija viens numurs, kur bija plika sieviete, tas mani vienmēr ļoti interesēja. Tāpat es biju atradis konversācijas vārdnīcā šķirkļus, kur apmēram kaut ko varēja saprast par seksu. Nekāda propaganda mani nebūtu padarījusi par geju, es vienkārši piedzimu hetero.
Lasīt visu...

21

Par "audzēšanu"

FotoNekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari izaudzēt, nerunājot par kādu lopu vai veģetāru ēdam- vai skaistumlietu. Tu vari iesēt sēklu, aplaistīt, izravēt un rūpēties. Lopu tu vari pabarot, apkopt un pasargāt.. Un viss. Bet - tas neesi tu, kas audzē. Audzē Tas, kurš radīja sēklu un deva tai spēju dīgt, augt un dot ražu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...