Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

TT

21.08.2017. 14:38

»

SKAIDRĪBA

Tik nopietnu jautājumu, kas skar visus nodokļu maksātājus, jārisina valstiskā līmenī, nevis jāatstāj dažu tiesnešu interpretācijā vairāku gadu garumā. Kur ir problēma izmainīt likumu


Tā jaunā likuma kvalitāte ir apšaubāma vairāku iemeslu dēļ, bet par konkrēto strīda jautājumu tad nu Augstākā Tiesa jau gan tik galā - tādu interpretāciju sniegšana ir normālā prakse visās valstis, turklāt abos gadījumos strīds ir tikai par lēmuma prettiesiskumu, jo pats lēmums par apturēšanu jau bija atcelts - tātad, nav arī kur steigties.

Atbildēt

LIKUMU KVALITĀTE

20.08.2017. 15:42

»

Normunds Šlitke

Tieši likuma vien gramatiskās interpretācijas piemērotāji rada lielākās problēmas. Likums nekad nebūs formulēts kā recepte...


Šajā gadījumā jautājums par likuma kvalitāti, nevis jaunu likumu. Likums par nodokļiem un nodevām kopš pieņemšanas grozīts 90 (!) reizes. Šogad jau četras reizes, bet 2015.gadā veselas 10 reizes. Tad jau vēl vieni grozījumi ļaus ātrāk sasniegt 100.

Atbildēt

CITS VIEDOKLIS

20.08.2017. 14:22

»

Normunds Šlitke

Tieši likuma vien gramatiskās interpretācijas piemērotāji rada lielākās problēmas. Likums nekad nebūs formulēts kā recepte...


Nekas šajā pasaulē nav ideāls, tomēr likums ir jācenšās rakstīt skaidri un saprotami, kā recepte, lai jebkuram saprotams tā saturs un jēga, bet tiesa jāspriež pēc likuma un taisnības.

Atbildēt

TĀDS SĪKUMIŅŠ

20.08.2017. 12:45

»

Normunds Šlitke

Tieši likuma vien gramatiskās interpretācijas piemērotāji rada lielākās problēmas. Likums nekad nebūs formulēts kā recepte...


Aforisma 'Liels likumu skaits valstī ir tas pats, kas liels dziednieku skaits: slimības un bezspēcības pazīme" autors ir Voltērs 18.gs. Vēl viņš teicis, ka " Būt brīvam nozīmē, būt atkarīgam vienīgi no likumiem". Savukārt Sjuņdzi teicis, ka paļauties uz likumiem un saprast to saturu -tikai tā var panākt saskaņu.

Atbildēt

Normunds Šlitke

20.08.2017. 06:26

»

interpretācija

Tieši ar tādām tiesas interpretācijām esam pie tā jau nonākuši


Tieši likuma vien gramatiskās interpretācijas piemērotāji rada lielākās problēmas. Likums nekad nebūs formulēts kā recepte!
Piekrītu AT goda tiesnesim Pāvelam Gruziņam, kurš 2016. gada AT Biļetenā norādīja, ka "liels likumu skaits valstī ir tas pats, kas liels dziednieku skaits – slimības un bezspēcības pazīme. Nepadarīsim likumus smieklīgus, tos vairojot kvantitātē – daudzumā! Nepārvērtīsim likumus sīkās instrukcijās! Ļausim likuma piemērotājam domāt arī pašam!"

Atbildēt

Pietiek melot

19.08.2017. 22:36

Es gandrīz katrā ziņā par ss.lv redzu, ka "uzņēmums atteicies sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem". Kad beigsies šī melu straume? Pieprasīta tika informācija par VISIEM auto pārdošanas sadaļas lietotājiem noteiktā periodā! Varbūt PIETIEK MELOT? Varbūt tiem, kuri prasa godīgumu no uzņēmējiem, pašiem būtu jāsāk no sevis?!

Atbildēt

SKAIDRĪBA

19.08.2017. 22:11

»

TT

Šajā lietā, tāpat kā "Pagastiņi" lietā, adm. apgabaltiesas spriedums vēl nav stājies spēkā, jo tika iesniegta kasācijas sūdzība...


Tik nopietnu jautājumu, kas skar visus nodokļu maksātājus, jārisina valstiskā līmenī, nevis jāatstāj dažu tiesnešu interpretācijā vairāku gadu garumā. Kur ir problēma izmainīt likumu?

Atbildēt

Qksama Klna;°°

19.08.2017. 20:52

Cik Petersone nopelna no EU par 1 vid bēgli ?
Bēgļi Latvijā dzimst par kukuli ?
Aizdomīgi labi CV visiem kuri par kukuli starte vid za°° atbalsta to GINTA jegermane ausga ranga amatpersona, ka mums saviem draugiem vi'na to saka,

Atbildēt

Sakritība?

19.08.2017. 15:03

Kad VID sāka kampaņu pret Ganbeju, tad pie VID Pētersones sanāca kopā gan premjere, gan Reirs- visi apmierināti. Kad Valsts ieņēmumu dienests "kratīja" autosalonus- VID priekšniecei Petersonei uzradās jauna lēta mašīna no šī salona, kad VID ieradās modes veikalā "Skala", uz vienu dienu parādijās paziņojums, ka šis veikals krāpjas ar nodokļiem, tomēr tūlīt šī lieta apklusa, bet ... vadošās VID dāmas parādījās kleitās, kas bija pārdošanā veikalā "Skala.

Atbildēt

TT

19.08.2017. 14:33

Šajā lietā, tāpat kā "Pagastiņi" lietā, adm. apgabaltiesas spriedums vēl nav stājies spēkā, jo tika iesniegta kasācijas sūdzība.
Abās lietas vēl nav notikusi rīcības sēde, līdz ar to, kasācijas tiesvedība vēl nav ierosināta, un ar rīcības sēdi viss var arī beigties.

Bet tomēr, cerams, ka kasācijas sūdzības tiks izskatītās pēc būtības, un AT noformulēs nostāju strīda jur. jautājumos.

Visticamāk, tas notiks tikai 2018. gadā, jo abas kasācijas sūdzības tika iesniegtas tikai nesen vasarā.

Atbildēt

Eļementarno Vatson

19.08.2017. 12:42

No sprieduma:Tas nozīmē, ka pieteicējas saimnieciskā darbība bija apturama tad, ja pieteicēja neiesniedza dienestam tā pieprasīto informāciju pašas pieteicējas nodokļu kontroles pasākumu veikšanai, lai noskaidrotu, vai pieteicēja ir aprēķinājusi un iemaksājusi valsts budžetā nodokļus pilnā apmērā. Likums par nodokļiem un nodevām 34.1 pants. Saimnieciskās darbības apturēšana normatīvo aktu pārkāpumu gadījumos
(1) Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības apturēt nodokļu maksātāja (vai tā struktūrvienības, kurā noticis pārkāpums) saimniecisko darbību, ja ir konstatēts vismaz viens no šādiem pārkāpumiem:
2) nodokļu maksātājs ir izvairījies no nodokļu vai nodevu maksāšanas.
Pati tiesa atzinusi, ka informācija bija nepieciešama "lai noskaidrotu, vai pieteicēja ir aprēķinājusi un iemaksājusi valsts budžetā nodokļus pilnā apmērā". Citiem vārdiem sakot, bez informācijas nav zināms, vai pieteicējs ir aprēķinājis un iemaksājis valsts budžetā nodokļus pilnā apmērā, bet nodokļu maksātājs ir izvairījies no nodokļu maksāšanas.

Atbildēt

atkal

18.08.2017. 21:44

»

N.Š.

APL 17. pants...


miroņi atdzīvojušies?..

Atbildēt

N.Š.

18.08.2017. 15:26

APL 17. pants:
Iestāde un tiesa, interpretējot (tulkojot) tiesību normu, lieto šādas interpretācijas pamatmetodes:
1) gramatisko (filoloģisko) interpretācijas metodi, tas ir, noskaidro tiesību normas jēgu no valodnieciskā viedokļa;
2) vēsturisko interpretācijas metodi, tas ir, noskaidro tiesību normas jēgu, ņemot vērā apstākļus, uz kuriem pamatojoties tā radīta;
3) sistēmisko interpretācijas metodi, tas ir, noskaidro tiesību normas jēgu saistībā ar citām tiesību normām;
4) teleoloģisko (jēgas un mērķa) interpretācijas metodi, tas ir, noskaidro tiesību normas jēgu, pamatojoties uz lietderīgu un taisnīgu mērķi, kas ar attiecīgo tiesību normu jāsasniedz.

Ja iestāde vai tiesa konstatē tiesību sistēmā nepilnību, tā var šo nepilnību novērst, arī lietojot analoģijas metodi, tas ir, sistēmiski analizējot līdzīgu gadījumu tiesisko regulējumu un šīs analīzes rezultātā konstatētos tiesību principus piemērojot konkrētajā gadījumā. Ar analoģiju nedrīkst pamatot tādu administratīvo aktu, kurš ierobežo adresāta cilvēktiesības.

Ja, interpretējot tiesību normu pēc dažādām metodēm, iespējams nonākt gan pie rezultāta, kas atbilst tiesību sistēmai, gan pie rezultāta, kas ir pretrunā ar kādu tiesību normu, lieto to interpretācijas metodi, kuras rezultāts konkrētajā gadījumā atbilst tiesību sistēmai.

Ja, interpretējot tiesību normu pēc dažādām metodēm, iespējams nonākt pie dažādiem rezultātiem, kas visi atbilst tiesību sistēmai, lieto to interpretācijas metodi, ar kuru konkrētajā gadījumā iespējams sasniegt lietderīgāko un taisnīgāko rezultātu.

Atbildēt

Normunds Šlitke

18.08.2017. 15:23

»

Jūlis

ir viens jautājumiņš - kurā laikā apstrīdētais VID lēmums ticis pieņemts? Jādomā, ka ne šogad...


Apgabaltiesas spriedumā ļoti motivēti un argumentēti ir skaidrota izvairīšanās no nodokļu nomaksas interpretācija saistībā ar informācijas nesniegšanu VID.
SS.LV lietā ir prasīta vēl attālāka informācija - pat ne par nodokļa maksātāja darījuma partneri, bet gan tā komersanta informācija, kas ir attiecīgā uzņēmuma maksas produkts, no vienas puses, un informācija, kura nemaz nav obligāti jāvāc un jāuzglabā, no otras puses.
Tas būtu tas pats, kas prasīt kinostudijai izsniegt filmas, izdevniecībai - grāmatas vai manuskriptus, dzērienu ražotājam - receptes, ziņu portālam - ziņas.

Atbildēt

Jūlis

18.08.2017. 14:31

ir viens jautājumiņš - kurā laikā apstrīdētais VID lēmums ticis pieņemts? Jādomā, ka ne šogad.
Ar SS ir CITA situācija - šī gada sākumā ir pieņemti būtiski likumu grozījumi, kas IEVĒROJAMI PAPLAŠINA VIDa pilnvaras. Tā ka SS aplauzīsies un šoreiz, ja nonāks līdz tiesai, VIDam ir lielas izredzes uzvarēt, un to SS īpašnieki laikam arī paši saprata, kad ieslēdza atpakaļgaitu - sāka meklēt samierināšanās ceļus, piesaistot mediatoru. Pat galvenais SS īpašnieks J.Līcis PUBLISKI ir atzinis, ka "VIDam bija tiesības saņemt pieprasīto informāciju".

Atbildēt

Patvała

18.08.2017. 13:44

»

Studijas pabeigtas

Bet VID bābu interpretācijā jebkuras deklarācijas/informācijas nesniegšana ir izvairīšanās no nodokļiem


Likums neparedz saimnieciskàs darbības apturèšanu par informācijas nesniegšanu. Ne par sevi, ne darījumu partneriem.

Atbildēt

Studijas pabeigtas

18.08.2017. 13:31

Bet VID bābu interpretācijā jebkuras deklarācijas/informācijas nesniegšana ir izvairīšanās no nodokļiem.

Atbildēt

TIEŠI TĀ

18.08.2017. 11:07

»

1 kursa students

Darbību var apturēt, ja nemaksā nodokļus


34.1 pants. Saimnieciskās darbības apturēšana normatīvo aktu pārkāpumu gadījumos
(1) Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības apturēt nodokļu maksātāja (vai tā struktūrvienības, kurā noticis pārkāpums) saimniecisko darbību, ja ir konstatēts vismaz viens no šādiem pārkāpumiem:
2) nodokļu maksātājs ir izvairījies no nodokļu vai nodevu maksāšanas.
To tiešām saprot pat pirmā kursa students.

Atbildēt

1 kursa students

18.08.2017. 10:10

Darbību var apturēt, ja nemaksā nodokļus

Ja nesniedz informāciju, tad sods saskaņā ar administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Atbildēt

un

18.08.2017. 09:56

»

vanja

Tajā pašā laikā tiesnešiem vai ka gribās lielakas algas un visiem pērejiem lielakas pensijas un daudz ko citu, bet no kurienes to ņemt, kad jebkurš komersantiņš tik un skatās kā piečakarēt valsti


interesanti - kā algas var palielināties (no kā), ja tiek apturēta saimnieciskā darbība uzņēmuma, kurš maksā nodokļus? ...Sviests - tieši to jau tiesa arī pasaka - cīnieties ar tiem, kas nemaksā, nevis ar tiem, kas maksā .................Un, ja uzņēmums ir apziņojis, ka informācija ir sagatavota, atbrauciet un paņemiet. Nekur likumā nav pateikts, ka klāt jāpieved .........Sviets un debīlisms VID izpildījumā.

Atbildēt

Armands

18.08.2017. 09:42

Nu tad beidzot Atkal sak paradities skarigi spriedumi

Atbildēt

wdsfgv

18.08.2017. 09:09

Es taču saku, ka vids uzvedas kā '90 gadu reketieri. Nožēlojami. Un kamēr tauta izdabās viņu pretiesiskajām prasībām, tikmēr viņi tās nekautrēsies izmantot pret uzņēmumiem.

Atbildēt

vanja

18.08.2017. 09:07

Tajā pašā laikā tiesnešiem vai ka gribās lielakas algas un visiem pērejiem lielakas pensijas un daudz ko citu, bet no kurienes to ņemt, kad jebkurš komersantiņš tik un skatās kā piečakarēt valsti!

Atbildēt

VID exdarbinieks

18.08.2017. 08:33

»

Pinkertoni

Tak šitāds bars darboņu varēja ar kājām visus nodokļu nemaksātājus apstaigāt, atmaskot un ar plikām rokām izķert...


Ēku jau nopirka Reira un Petersones laikā, jo īpašniekiem šis betona monstrs nav vajadzīgs. Darījumu summa publicēta netika. Ēku pārņēmā PA, no kuras tagad ēku par to pašu naudu īrē. Tikai zeme palika īpašniekiem, jo pēc ēkas sabrukšanas zemi varēs atkārtoti pārdot.darījums, par kuru vajadzēja tomēr KNABam painteresēties, jo valsts atkal palika mīnusā.

Atbildēt

druumais...

18.08.2017. 08:21

Runā, ka VIDu ir " pasūtījušas" apdrošināšanas sabiedrības, kuras atteikušās sniegt datus par klientiem, kuri saņēmuši atlīdzību par medicīniskajiem pakalpojumiem un, iespējams, iesnieguši čekus arī VID....

Atbildēt

Druumais...

18.08.2017. 08:18

Igaunijas nodokļu iestāde 2018.gadā plāno palīdzēt uz;nēmējiem veicinot uzņēmējdarbības attīstību, Latvijas VID - plāno palielināt iekasēto soda naudu apjomu...

Atbildēt

Pinkertoni

18.08.2017. 07:42

»

Reste

Ar steigu VID reorganizāciju! Atlaist un krimināli sodīt visas tās VID amatpersonas , kas nodarījušas kaitējumu uzņēmējiem, valstij un sabiedrībai. Ja no 4000 darbiniekiem neviens nav juridiski kompetents, tad par ko no valsts budžeta miljoni eiro tiek izdoti šīs iestādes darbinieku uzturēšanai...


Tak šitāds bars darboņu varēja ar kājām visus nodokļu nemaksātājus apstaigāt, atmaskot un ar plikām rokām izķert!
Bez tam . Kādēļ VID ir jāīrē telpas no privātstruktūrām , kad gadu gadiem tukšas nīkst VNĪ ēkas ? Kaut vai bijusī LNB ēka . Tā tiek ekonomiski apsaimniekoti budžeta līdzekļi?

Atbildēt

Kuklis un co

18.08.2017. 00:54

Viena grupējuma savstarpējās firmu razborkas !

Atbildēt

Es

17.08.2017. 22:30

Interesanti, ka citkārt tik pļurzīgajai ārvalstu investoru padomei vai DDK nav neviena komentāra šajā lietā, kas jau sen nav tikai ss lieta vien.

Atbildēt

pagātnes rēgi

17.08.2017. 21:02

http://www.diva.lv/audio/1940-gada-dokumentalie-ieraksti/1940-g-dok-ieraksti-7-v-latkovska-a-deglava-v-laca-runas ( Arnolda Deglava runa 1940.g.)

Atbildēt

kas jau maksā tie maksās,

17.08.2017. 20:16

varbūt vid nevajag

Atbildēt

vid ir

17.08.2017. 20:15

bet ēnu ekonomika nerūk, dīvaini

Atbildēt

Arī jurists

17.08.2017. 18:37

»

Jurists

VID ņem galvā tikai augstākās tiesas spriedumus. Tāda ir LV prakse


OK, dieva dzirnas maļ lēni, bet labi. Bet ko tad ir lēmis AT Administratīvo lietu departaments, nemot vērā stipri vecos datumus? Ja par labu "Tomātam - sīpolam", tad nākošais solis - Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likums ar eesniegumu par to zaudējumu atlīdzinājumu, kuri privātpersonai nodarīti ar iestādes prettiesisku lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā. Ko gan privātpersona var iesniegt pēc tam, kad stājies spēkā galīgais nolēmums administratīvā pārkāpuma lietā. Paradokss tajā, ka, secinot no sprieduma, par "Tomātu - sīpolu" NEBIJA rosināts adm. process. Tad kā būt?

Atbildēt

Reste

17.08.2017. 17:47

Ar steigu VID reorganizāciju! Atlaist un krimināli sodīt visas tās VID amatpersonas , kas nodarījušas kaitējumu uzņēmējiem, valstij un sabiedrībai. Ja no 4000 darbiniekiem neviens nav juridiski kompetents, tad par ko no valsts budžeta miljoni eiro tiek izdoti šīs iestādes darbinieku uzturēšanai?

Atbildēt

boo

17.08.2017. 17:43

vispār viņiem redzams, ka sakāpis galvā un nesodāmības sajūta diktē rīcību

Atbildēt

boo

17.08.2017. 17:41

SS lietā informācija tika pieprasīta pat ne par darījuma partneriem, jo sludinātāju licēju darījumos SS nav viena no darījuma pusēm.

Atbildēt

K

17.08.2017. 17:24

D. Bērziņa no Talejas ielas gan uzskata,ka var nerādīt lietu, nesniegt informāciju, jo redz, viņai negribas to sniegt un viss. Budama augsti stāvoša amatpersona, viņa jūtas pārāka par visiem, nesodāma par savu patvaļu un visatļautību.

Atbildēt

ES

17.08.2017. 17:01

Vēl paturpinot, gribas pajautāt vai kāds, lai pajautā Kučinskim, Vējonim, Saeimai, kā tas nākas, ka VID konstanti ignorē tiesas spriedumus, proti, turpina interpretēt normas tādā veidā, kādā tiesa pateica, ka nedrīkst, turklāt vairākas reizes... tad jautājums būtu, vai tiešām iestādes vadītāja vai vietnieki ir atbilstoši ieņemamjam anatam?? Bija vēl raksts, saistībā ar ss.lv, kurā minēts, ka VID juristi esot apgalvojuši, ka viss ir tiesiski, atkal jautājums, vai tie ir tie paši, kuri jau pāris reizes ir zaudējuši tiesas?? Vai nebūtu laiks arī tur patīrīt cilvēkus?? Protams, vadītājs var likt kaut ko darīt, bet nu vienmēr ir izvēle...

Ko es gribēju pateikt ar šo visu, ka skumji dzīvot valstī, kurā valsts iestādes neievēro likumus un izmanto administratīvo resursu nevis lai uzlabotu darbu, bet nomelnotu tos, kuri cīnas pret negodprātīgu rīcību

Atbildēt

Esence

17.08.2017. 16:49

Apgabaltiesa uzskata, ka likuma „Par nodokļiem un nodevām” 1.panta 14.punktā ietvertais nosacījums „nodokļu administrēšanai un kontrolei nepieciešamās pieprasītās informācijas neiesniegšana”, lai konstatētu nodokļu maksātāja izvairīšanos no nodokļu nomaksas, ir jāsaprot tādējādi, ka nodokļu maksātājs dienestam neiesniedz viņa paša, nevis viņa darījumu partnera nodokļu kontroles pasākuma ietvaros...

VID rīkojas kā staļinistu iestāde.

Atbildēt

ES

17.08.2017. 15:59

Diez pēc šādiem diviem izvērsti skaidrojošiem spriedumiem, kas pilnīgi nolīdzina VID argumentus, ja VID tos neņem vērā, pašu VID nevajadzētu izslēgt no kāda reģistra :)) Arkal jau, ja kādam būtu vēlme un resursi, varētu uztaisīt baigi labo VID vadītājas paraugizmešanu no darba :)

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dievs ir klātesošs pat tad, kad viņš varētu šķist bezspēcīgs

FotoŠodienas garajā Evaņģēlija fragmentā Jēzus saviem mācekļiem saka: “Jūs sāksiet šaubīties par mani šajā naktī.” Mācekļi bija pieraduši redzēt Jēzu kā tādu, kurš dara brīnumus, kuram ir milzīga autoritāte, kuram ir spēks un pret kuru ienaidnieki neko nevar izdarīt. Mēs zinām, ka to Evaņģēlijā parāda vairāki fragmenti – kad viņu grib nogrūst no kalna Nazaretē, bet Jēzus iziet starp viņiem un attālinās, vai tāpat citā vietā, kad viņu grib nomētāt ar akmeņiem, bet viņš iziet cauri pūlim un neviens neuzdrošinās viņu aiztikt. Pēkšņi tā situācija mainās. Jēzu arestē, un rodas iespaids, ka viņš ir bezspēcīgs. Mācekļi aizbēg prom, un svētais Pēteris no viņa trīs reizes atsakās.
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma nedrīkst būt sasteigta

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šobrīd aktīvi uzsākusi Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformas procesu, plānojot atsevišķas tās funkcijas nodot Valsts vides dienestam. Ir radušās pamatotas šaubas, ka šis process tiek virzīts steigā un var radīt draudus dabas aizsardzības sistēmai Latvijā kopumā.
Lasīt visu...

21

Uzticēšanās lirika

FotoLaiku pa laikam sociologi noskaidro Latvijas iedzīvotāju uzticēšanos valsts institūcijām – prezidentam, parlamentam, valdībai, armijai, drošības iestādēm, policijai, sabiedriskajām organizācijām, partijām, bankām, tiesai, prokuratūrai, medijiem. Tā, protams, ir sava veida sociālā lirika. Socioloģiskās izpētes rezultātus nosaka jūtas, emocijas, dvēseles pārdzīvojumi. Tas ir subjektīvās reakcijas materiāls. Tas iegūts, dzīvē nonākot tiešā saskarē ar valsts iestādēm un to amatpersonām, kā arī skatoties TV ziņas par valsts ierēdņu darbību. Iedzīvotāju aptaujās valsts institūcijas figurē liriski, bet nevis ir iesaiņotas prāta racionalitātē un faktu pragmatismā.
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teorijas – II daļa: kam tas ir izdevīgi?

FotoDaudzas sazvērestības teorijas un vienkārši manipulatīvas versijas par kādiem notikumiem sākas ar vārdiem – padomāsim, kam tas ir izdevīgi.
Lasīt visu...

21

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi (turpinājums)

Foto30. martā šajā portāla bija publicēts mans raksts ar identisku nosaukumu. Rakstā pieminēju to, ka Krievijā valdošā kliķe, kas faktiski ir kleptokrātiska struktūra, kurā valsts vara ir saplūdusi ar oligarhisko kapitālu, uzspiež savu “vērtību skalu” pārējai pasaulei, uzpērkot un korumpējot, kur vien tas iespējams. Lai tas neizliktos pēc tukšvārdības, kas dotu iespēju kremļa apmaksātiem troļļiem un vietējiem Latvijas valsts nīdējiem ķengāties, sniegšu konkrētus piemērus.
Lasīt visu...

12

Mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām

FotoViņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt uz trīs mēnešiem. Jau iepatikās. Sen ierēdņiem nebūs bijis tik garš apmaksāts atvaļinājums. Bet tam ir sava loģika. Polittūrismā lidot nevar un nevarēs vēl labu laiku, nav taču ko citu darīt. Aptuveni tā tas izskatās, jo mētāties ar šādu kārtējo PR – ko tieši dod šodien? Tiek arī paziņots, ka valsts pārvalde netiks samazināta. Tā teikt - djeņeg ņet, no vi djeržitjes!
Lasīt visu...

18

Ziņa no DELFI komercdirektora Igora Mardera: tagad pie mums jūs varat nopirkt vēl vairāk

FotoSimtiem tūkstošu cilvēku Latvijā ik dienu vēršas pie DELFI, lai iegūtu informāciju par pasauli, kas ir radikāli mainījusies un arvien turpina mainīties.
Lasīt visu...

15

Latvijas ceļu būves uzņēmumi ir vienots kartelis

FotoCeļu būves ekspertu vidū arvien ticamāka kļūst informācija, ka Latvijas uzņēmumu kartelis, kuru kūrē bijušais premjers, bet tagad ceļu būvnieku lobijs un bada dzeguze Andris Bērziņš, un kura dēļ mēs ik gadu pārmaksājam 15% par ceļu būvi, grasās darīt visu, lai apstādinātu Latvijas Valsts ceļu organizēto iepirkumu par valsts autoceļu asfaltēto segumu brauktuvju horizontālo apzīmējumu atjaunošanas darbu veikšanu 2020. – 2025.gadā. Kāpēc? Tāpēc, ka ir pretendents, kas nostartēja ar ļoti labām un Eiropas tirgum atbilstošām cenām, kas labi ēdušos sliņķus var pabīdīt nost no siles.
Lasīt visu...

21

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi

FotoIespējams, ka”’ brīnums” notiek vismaz reizi katra cilvēka dzīvē, jautājums, vai spēj to piefiksēt. Ir novērots, ka subjekts, kas tikko izķepurojies no nopietnas ķezas, kur, loģiski spriežot, rezultātam vajadzēja būt citādam, aizdomājas un izvērtē savu dzīvi un vērtības. Bet tas parasti ilgst neilgi, un viss aiziet vecās sliedēs.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Komisija ir enerģiski rīkojusies, lai mazinātu vīrusa izraisīto triecienu ekonomikai un sabiedrībai kopumā

Dažādas epidēmijas ir vajājušas cilvēci jau kopš senatnes. Jaunā koronavīrusa pandēmija ir...

Foto

Sazvērestības teorijas – I daļa

Kā izpētījis Robs Brotertons (Rob Brotherton) lieliskajā grāmatā “Suspicious minds. Why we believe conspiracy theories”, jau piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras senās...

Foto

Vīrusa antropoloģiskās perspektīvas

Diskurss par vīrusa antropoloģiskajām perspektīvām ir teksts vai runa (diskurss) par vīrusa un tajā skaitā koronvīrusa iespējām palīdzēt cilvēkiem. Skan absurdi, taču tādas...

Foto

COVID – 19 ne tikai ņem, bet arī dod jaunu impulsu izaugsmei

Pašlaik visa pasaule dzīvo zem COVID – 19 zīmes. Varētu pat teikt, ka pārējie...

Foto

Cienot savu valsti un atbalstot pašmāju ražotājus, pērkam vietējo

Ārkārtas situācijā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iegādāties Latvijas lauksaimnieku ražoto produkciju. Lauksaimniecības nozare ir tā,...

Foto

Dezertieri un tautas marodieri

Ekstremālos apstākļos vienmēr uzskatāmi atsedzas tautas kolektīvais portrets un atsevišķu indivīdu portrets. Vienmēr uzskatāmi atsedzas gan labās īpašības, gan sliktās īpašības. Tā...

Foto

Dzīvesziņa

Latvijas zinātniece, praktiskās vēža viroterapijas pamatlicēja, zāļu Rigvir autore Aina Muceniece dzimusi 1924.gada 23.martā Rīgas rajona Rumbulā Stinkuļu mājās – mazā zvejnieku mājiņā Daugavas krastā. Stinkulis bija...

Foto

Pēc mediķu algu palielināšanas priekšlikuma izgāšanas arī mēs mēģināsim izlikties, ka atbalstām mediķu algu palielināšanu

Nacionālā apvienība šodien koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē rosinās izskatīt priekšlikumu par...

Foto

Divu meļu strīdā uzvarēs lielākais melis

Ko mums māca pēdējā laika valdošās koalīcijas un valdības uzvedība pēc COVID19 draudu parādīšanās Latvijā. Mums acīmredzami vada veidojums –...

Foto

Vīruss skar visas nozares, tāpēc noteikt atbalstāmās nozares ir bezjēdzīgi

Lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), izskatot likumprojektu Par valsts apdraudējuma un...

Foto

Veselības ministrija necenšas meklēt labākos PVO ieteikumu īstenošanas risinājumus

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi Ministru prezidentu steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības...

Foto

Vīrusa dievi un vīrusa misija planetārās depresijas priekšvakarā

Apstiprinājies sākotnējais secinājums. Proti, pandēmijas analītikā aizraujošs darbs ir ne tikai infektologiem, virusologiem, epidemiologiem, politiķiem, žurnālistiem, bet visaizraujošākais...

Foto

Par banku bezatbildību pret darbiniekiem

Strādāju ļoti lielas bankas filiālē (kura atrodas pilsētā ārpus Rīgas). Konkrētu bankas nosaukumu un filiāli atklāt nevaru, lai nezaudētu darbu....

Foto

Pirmais slēdziens par "Swedbank" divkosīgo biznesu, iespējams, lielākās nepatikšanas saistībā ar naudas atmazgāšanu vēl ir priekšā

Ceturtdien Zviedrijas Finanšu inspekcija uzlika Swedbank 4 miljardu kronu (aptuveni 360 miljonu...

Foto

Nra.lv patīk sabiezināt krāsas, bet arī Ģenerālprokuratūra ir izdarījusi visu, lai nāktos apšaubīt tās spēju ievērot likumus

2020.gada 19.martā portālā nra.lv publiskota ziņa “Iepirkuma skandāls Ģenerālprokuratūrā”.1 Šī ziņu portāla...

Foto

Pasaka par laiku, kas sekos pēc COVID-19 apkarošanas...

1) Rungainis steigšus pērk lauku māju ar zemi, zirgu un arklu, stāda kartupeļus, nokrītas svarā 5 reizes. Uzceļ...

Foto

Vīruss kā daudzpakāpju mistifikācija un globālais teātris

Savelkot visus galus vēlreiz kopā, kāpēc ir iedarbināta šī masu histērija un kas aiz tās stāv, izdalīsim divus tās...

Foto

Ušakovs „Delfiem” naudu vairs nedod, tagad dodiet jūs visi

Pašlaik Latvijas valdība ir paziņojusi par atbalstu uzņēmējiem krīzes laikā. Izskanējis solījums atvēlēt miljardu eiro, lai mazinātu...

Foto

Valdības izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir novēlots un joprojām pietiekami nekonsekvents

Nacionālā savienība „Taisnīgums” aicina valdību spert izlēmīgus soļus sērgas izplatīšanās neitralizēšanā un ierobežojumu skarto cilvēku iztikas...

Foto

Krievija jau neoficiāli ir tikusi pie cara, bet nafta to var nomest

Kļūdīties ir cilvēcīgi, un visnotaļ normāla lieta, ka kļūdas tiek atzītas. Kādu laiku atpakaļ...

Foto

Es joprojām esmu miljons reižu gudrāks par premjeru, un šie ir mani ieteikumi

Mans uzdevums ir analizēt dažādus scenārijus vai dažādas pieejas. Rakstīt, piedāvāt, lai kāds...

Foto

L(PS)R

Cilvēks ir interesants radījums, tam piemīt tieksme savās neveiksmēs un ciešanās vainot citus, bet pat nelielus sasniegumus piedēvēt sev, kaut labākajā gadījumā šiem notikumiem ir...

Foto

Vīruss, vadāmais haoss un sociuma ideoloģiskās sensitivitātes pandēmija

Koronavīrusa “SARS-CoV-2” un tā izraisītās slimības “Covid-19” ārprātīgā publicitāte, iespējams, ir vadāmā haosa tehnoloģiju milzīgs panākums. Vadāmais haoss ir informatīvi...

Foto

Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet...

Draugi, izlasiet manu stāstu un uztveriet nopietni COVID-19! Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet vai tiešām?!!...

Foto

Plāns valdības rīcībai uzņēmumu un ekonomikas atbalstam

Ņemot vērā vīrusa SARS-CoV-2 un tā izraisītās slimības COVID-19 straujo izplatību pasaulē, Jaunie konservatīvie uzstāj uz izlēmīgu valdības rīcību...

Foto

Pašvaldību savienība aicina Pūci nekavējoties iesaistīt pašvaldības jaunā pašvaldību likuma izstrādē

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci nekavējoties...

Foto

Turcija veic “lāča pakalpojumu" Krievijai

Turcija ir Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (turpmāk – NATO) dalībvalsts jau no 1952. gada. Taču pēdējā laikā aktualizējas jautājums, kurā pusē Turcija...