Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Aksels

03.08.2019. 16:00

Pie mums nedarbojas nevainības prezumcijas princips, un to apstiprina arī šis VID solis. Visi uzņēmēji tiek uzskatīti par potenciālajiem noziedzniekiem un sarunu ierakstīšana atver milzīgas iespējas, lai varētu tās kombinēt un pasniegt pēc vid- prāta. Tā jau arī tiesās notiek, kad ierakstos tiek teikts viens, bet protokolos parādās cits.Bagāto iespēju zeme, kur iedzīvotājus var pazemot un izsmiet arvien vairāk un vairāk, un valdošie ar tam naudu nežēlo...

Atbildēt

zentiņ,

02.08.2019. 14:53

»

Rižajai Zentai

No 4000 darbiniekiem vajadzētu vismaz 2000 aiziet, lai pārējiem varētu pielikt pie jau tā lielajām algām , kā arī vairāk strādāt ar mūsdienīgu tehniku, nevis turpināt rakstīt ar roku un "skaitīt uz kauliņiem


prom ies tikai tie IERĒDŅI un DARBINIEKI, kuri //NESPĒS// pamatot savus ierakstus amatpers. deklarācijās; IIN Gada deklarācijās ar LĪDZEKĻU izcelsmi attiecībā uz Gada deklarāciju, jo naudas MAZGĀŠANA ar //puķu audzēšanu; vecmāmiņu SIBĪRIJĀ// u.c. attainojošiem darbības vārdu veidiem starptautiski vairs nekotējas...ja NO 5000 paliks apm. 1000-is, varbūt beidzot sāks strādāt uzņēmējdarb. veicināš. !!?

Atbildēt

Nju nju

31.07.2019. 23:29

»

!

Pilniigi redzu kaa padomnieks Cerneckis berzee rokas, ka daamiitei kasjaks peec kasjaka, ko vinsh var izmantot, lai Reira ausī klusu duuktu:”Šurp tauri! Kāp zemē! Ciet klusu...


Podińš jau esot šai pilnas ausis sadziedājis. Un vińa tic kā svētajam un pat nenojauš ka tas ar Čerńecki veci draugi. Un cecās figūras ar kundzes svētību drīz būs savās vecajās vietās.

Atbildēt

kaktuss

31.07.2019. 13:53

VID telefonu sarunas tiek ierakstītas jau gadu desmitiem!!!Nekā jauna!

Atbildēt

Rižajai Zentai

31.07.2019. 10:32

»

Zenta

Tai blondajai bābai vajadzētu vienreiz beigt bārstīt teorētiskās zināšanas, kurām nav nekāda jēga un satura, un beidzot pāriet uz realitāti, jo teorijai no realitātes ir milzīga atšķirība. To ka VIDā nav labi - jau var spriest pēc tā, ka cilvēki ļoti daudzi iet prom, bet no palikušajiem pat pēc milzīga...


No 4000 darbiniekiem vajadzētu vismaz 2000 aiziet, lai pārējiem varētu pielikt pie jau tā lielajām algām , kā arī vairāk strādāt ar mūsdienīgu tehniku, nevis turpināt rakstīt ar roku un "skaitīt uz kauliņiem".

Atbildēt

Nadīna>>< K

31.07.2019. 10:25

»

K

labs un pareizs šāds lēmums būtu tikai tad, ja abām pusēm tiek dotas vienādas tiesības ierakstīt sarunu un to izmantot


Jums neviens neliedz ierakstīt. Nemeklējiet problēmas tur, kur to nav. Ka tik uzliet mēslus VIDam...

Atbildēt

atis

31.07.2019. 09:04

VIDā totāls sexisms. No 18 sēdes dalībniekiem tikai 3 veči. 15 tantuki. Ko tad brīnīties?

Atbildēt

Zenta

31.07.2019. 08:41

Tai blondajai bābai vajadzētu vienreiz beigt bārstīt teorētiskās zināšanas, kurām nav nekāda jēga un satura, un beidzot pāriet uz realitāti, jo teorijai no realitātes ir milzīga atšķirība. To ka VIDā nav labi - jau var spriest pēc tā, ka cilvēki ļoti daudzi iet prom, bet no palikušajiem pat pēc milzīga spiediena nevar pat 5% no kopējā kolektīva savākt lai aizbrauktu uz sporta dienām.

Atbildēt

11.tramvajs

31.07.2019. 08:27

Izskatās, ka Junzemei tiek mēģināts tīklu apkārt mest. Tīkls pagaidām tāds pašķidrs, bet likmes laikam augstas, ja reiz kāds ir piekritis ierobežotas pieejamībās dokumentu nopludināt.

Atbildēt

Korumpantiem. Izplatīt savējo vidū.

31.07.2019. 08:24

Tā "cīnās" pret to korupciju, ka ASV jau brīdina par sankcijām Latvijai
Pie tam trijās valodās. Arī latviešu valodā.

Latviešu valodā
https://lv.usembassy.gov/lv/korupcija-latvija-nav-noziegums-bez-upuriem/

Krievu valodā
Laikam mūsu korumpanti, valsts amatpersonas lasa tikai krievu valodā un tikai saites nosaukumu.
https://lv.usembassy.gov/ru/коррупция-не-является-преступлением/

Angļu valodā
https://lv.usembassy.gov/lets-talk-about-corruption/

Nu ko tad, ja jau lasa krievu valodā, tad jāiekopē, kas jādara:


Реформирование судебного процесса: Существуют два ключевых фактора, которые уменьшают преступность — уверенность в том, что правонарушители будут пойманы, и скорость, с которой они будут привлечены к ответственности. Правонарушители, которые имеют связи с влиятельными людьми в Латвии, имеют возможность растягивать свои судебные процессы на многие года за счет налогов, уплаченных жителями на содержание судов. Даже если эти правонарушители осуждены, им зачастую присуждают более короткие сроки за счет слишком длительного судебного разбирательства. Это не сдерживающий фактор. От такого правосудия не выигрывают реальные жертвы коррупции, народ Латвии. Более жесткие санкции в отношении частных лиц и компаний четко дадут понять, что коррупции в Латвии места нет.

Усиление правоохранительной деятельности и судебного преследования: правоохранительные органы и прокуратура должны более тесно сотрудничать, чтобы выявлять, расследовать и привлекать к ответственности правонарушителей. Полиция и следователи, включая Службу государственных доходов, банковских экспертов и следователей по отмыванию денег, нуждаются в большем количестве ресурсов, а также в возможности предлагать сотрудникам более высокую заработную плату для привлечения и удержания лучших кадров.

Устранение отмывания денег в банковском секторе: правительственные должностные лица, регулирующие органы, правоохранительные органы и прокуроры также должны вместе взяться за решительную борьбу против незаконных денег, проходящих через Латвию, и применить решительные меры в отношении организаций, занимающихся этими видами деятельности. На сегодняшний день штрафы, наложенные на латвийские банки, фигурирующие в скандалах с отмыванием денег, были ничтожны. Отмывание денег прямо угрожает вашей финансовой безопасности.

Полное внедрение и усиление защиты изоблачителей коррупции: новое законодательство о заявителях о коррупции — отличный первый шаг, но есть способы дальнейшего поощрения изобличителей коррупции, которые могут способствовать выявлению правонарушений. Например, в Соединенных Штатах Федеральный закон о ложных исках вообще поощряет заявителей, предлагая долю от денег, которые правительство смогло возместить в результате иска против подрядчиков, пытающихся присвоить правительственные денежные средства.

Улучшение прозрачности и активные СМИ: известный американский судья однажды сказал, что для лечения социальных и политических проблем проблем «cолнечный свет считается лучшим средством для дезинфекции; а электрический свет — самый эффективный полицейский». Народ Латвии должен понимать и иметь доступ к ключевым процессам принятия решений правительства. Чтобы уменьшить коррупцию, правительство должно повысить прозрачность в таких областях, как правительственные контракты, использование финансируемых ЕС проектов развития и в государственных и муниципальных предприятиях. Информированное население и независимые СМИ должны легко понять, кто владеет чем, почему и как принимаются правительственные решения. Исследовательскую журналистику следует приветствовать, а не делать из журналистов отрицательных персонажей.

Отчет о результатах: Прежде всего Латвии надо продемонстрировать свои результаты. Латвийский народ должен требовать нулевой терпимости к коррупции, и правительство должно демонстрировать быстрые, успешные судебные преследования и другие решительные действия по искоренению коррупции.
Korumpantie,

Atbildēt

Огласите весь список, пожалуйста!

31.07.2019. 05:39

Lūdzu no šī dokumenta arī slepeno informāciju par čeku loteriju.

Atbildēt

Anderss Beverens

31.07.2019. 04:02

Un atkal - kāds smaciņas palaišanas gabals. Bez argumentācijas. Kundze kādam nepatīk. Bet ko reālu iebilst pret viņu nav. Jālaiž smaciņu. Nav smaciņas pašai kundzei - jālaiž savējo. Ka tik tas rezervuārs neizsīkst...

Atbildēt

!

31.07.2019. 01:21

Pilniigi redzu kaa padomnieks Cerneckis berzee rokas, ka daamiitei kasjaks peec kasjaka, ko vinsh var izmantot, lai Reira ausī klusu duuktu:”Šurp tauri! Kāp zemē! Ciet klusu!
Tu glābsi sev dzīvību; Mēs algosim tevi ar zeltu...” - jau nu nee :)))), bet: “es Tev saku vinjai atkal prakols, mums taadu slavu nevajag! rudens tuvojas! izsakam to aizraadiijumu un gada beigaas vareesim noveerteet zemu, un atbriivot, un ielikt paklausiigo Podinju! Bet pirms tam ieliec to Podinju par
vinjas otro vietnieku, lai logiski viss” - 100%!!! :))

Atbildēt

:)

31.07.2019. 01:08

Tas nav labākais šajā stāstā un pietiek rīcībā nav nodots kāds ļooti interesants dokuments - rīkojums, kurā citi VID darbinieki varēja izlasīt katra darbinieka vārdu un uzvārdu, kurš tiks pakļauts šādai kontrolei :))) Ja jau par personas datu aizsardzību utt. cepas visi, tad loģiski būtu, ka šādu rīkojumu katra kontrolei pakļautā amatpersona saņemtu par sevi individuāli, nevis viens var izlasīt, ka viņa vārda tur nav, bet kaimiņa ir... kas kropļo visu šo “labo nodomu” un tas viss izskatās pēc tā, ka ir izsūtīts “melnais” saraksts at tiem, kuri, tad nu nemāk runāt ar klientiem.

Atbildēt

K

31.07.2019. 00:55

»

Nadīne

Ļoti labs un pareizs Jaunzemes kundzes lēmums. Sen vajadzēja


labs un pareizs šāds lēmums būtu tikai tad, ja abām pusēm tiek dotas vienādas tiesības ierakstīt sarunu un to izmantot.

Atbildēt

K

31.07.2019. 00:47

Kā līdzvērtīgam procesa dalībniekam, arī apmeklētājam (zvanītājam) ir jābūt tiesībām ierakstīt VID darbinieku sarunas un izmantot ierakstus tālāk pārsūdzot lēmumus iestādē un tiesā tiesvedības procesā, griežoties policijā par amatpersonas ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu utml.

Atbildēt

Viedais

31.07.2019. 00:46

Īsti nesapratu kāda eksplozija no ziņas tika gaidīta. Šobrīd ik kantoris pirms sarunas brīdina, ka saruna tiks ierakstīta. Tiesa reālās rebes diez vai notiek pa stacionāro dienesta telefonu, lai gan idiņu pietiek.

Atbildēt

Ojārs

30.07.2019. 22:03

»

Nadīne

Ļoti labs un pareizs Jaunzemes kundzes lēmums. Sen vajadzēja


Piekrītu - tas ir ļoti saprātīgs un racionāls VID lēmums.

Atbildēt

smīns

30.07.2019. 21:38

»

smaids

nu pa feino


un arī otrādi- kā godīgās valsts amatpersonas izpildās saskarsmē ar nodokļu maksātājiem. nu pa foršo!

Atbildēt

ierēcu par stulbām lapsām

30.07.2019. 21:02

Ļoti labi no sabiedrības noslēpts paziņojums pirms telefonsarunas - "šī saruna tiks ierakstīta". Nu nevienai lapsai nevienā brīdī neradīsies pat doma, ka saruna tiks ierakstīta.

Atbildēt

Nadīne

30.07.2019. 20:19

Ļoti labs un pareizs Jaunzemes kundzes lēmums. Sen vajadzēja.

Atbildēt

Bc

30.07.2019. 16:49

Jo tālāk jo trakāk un tad pazudis sarunas kur ierēdņi ir pilnīgi tupi

Atbildēt

sola

30.07.2019. 16:43

»

aina

Loti daudzas valsts iestādes pirms sarunas uzsākšanas klientam paziņo, ka drošības apsvērumu dēļ saruna tiks ierakstīta. Domāju, ka tas nav nekas slikts, jā būs pārpratumi, tad šis ieraksts precizēs sarunas tekstu. Tā kā nevajag satraukties, valstī viss ir kārtībā


Pilnīgi pareizi. Tad vienreiz varēs dzirdēt kādiem profiem VID tiek maksātas algas, kas vienmēr ir par mazām. Bet izskatās, ka Jaunzeme kādam sukulim ir pamatīgi uzkāpusi uz strutojošas vietas. Un visticamāk, ka no pašu mājas vien būs kāds rotētājs.

Atbildēt

Teds

30.07.2019. 16:41

Nosodāmi tas ka slēpts, bet tādā totālā melu laikmetā kāds ir tagad, pat privātpersonas pasākušas sarunas ierakstīt, lai vēlāk būtu pierādījumi kaut vai ģimenes lokā, strīdiem un apvainojuniem.

Atbildēt

Klerks

30.07.2019. 16:02

Kāds slēptais, viņa par to norādīja aizliegtajā paņēmiena, kad bija strīds ar to neprasmīgo uzņēmēji, kas izplatīja viltus ziņas.

Atbildēt

Reti

30.07.2019. 15:35

Reti neprofesionāla dāmīte, kura nesaprot nekā no tās nozares kur atrodas

Atbildēt

MADAMA MAUZERE

30.07.2019. 14:59

Blondais gréks piemirsis zodu nosküt?
VID NKVD

Atbildēt

Vienkārši

30.07.2019. 14:16

Veca ziņa. Tas jau labu laiku kā nav nekāds nolēpums. Kaut kur publiskajā radio raidījumā bija stāsts par to, kā "kundzītes" rupjiem vārdiem lamā un apgāna VID darbiniekus. Tagad neviens nebrīnās kad piezvanot uz iestādi, atskan brīdinājums par ierakstu. Viekārši.

Atbildēt

TTT

30.07.2019. 14:05

Žēl, ka privātpersonai nebūs pieeja šiem ierakstiem, varētu dzirdēt Kādi profi strādā valsts iestādēs. Lai gan tiesās tiek fiksēti nevien tas, ka uz papīra fiksētās licības stipri atšķiras no tiesā ierakstītām un satur ziņas par citiem noziegumiem viens pīpis neviens uz to nereaģē.

Atbildēt

In love with VID

30.07.2019. 14:05

Tā jūsu Jaunzeme ir staigājošā PR katastrofa. Galīgi neiet kundzei.

Atbildēt

aina

30.07.2019. 14:04

Loti daudzas valsts iestādes pirms sarunas uzsākšanas klientam paziņo, ka drošības apsvērumu dēļ saruna tiks ierakstīta. Domāju, ka tas nav nekas slikts, jā būs pārpratumi, tad šis ieraksts precizēs sarunas tekstu. Tā kā nevajag satraukties, valstī viss ir kārtībā.

Atbildēt

smaids

30.07.2019. 13:51

nu pa feino!
beidzot varēs fiksēt kā godīgie nodokļu maksātāji izpaužas saskarsmē ar valsts amatpersonām....

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...