Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

jap

06.05.2017. 13:01

»

VB

Izvērtējiet paveicamās funkcijas, ne darbinieku skaitu, lūdzu! Domājams, tās par 50% liekas


īpaši auditoriem - milzum liels laiks jāpatērē informācojas ievadīšanai visādās programmās, kas atņem milzum daudz laika tiešo pienākumu pildīšanai...

Atbildēt

skaidrojums

06.05.2017. 12:48

»

Neiedziļinoties detaļās

Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots...


tāpēc, ka 8-ņas stundas (ja nepieciešams - arī ilgāk) pēc kārtas un praktiski nepārtraukti jāskatās te datora monitorā, te dokumentos, kas rakstīti ne tikai datorrakstā...

Atbildēt

Ne vārds

29.03.2017. 19:32

VID amatpersonām izmaksāto atalgojuma sarakstā nav vismaz divi man zināmo ierēdņu atalgojums.

Atbildēt

Vārds

28.03.2017. 21:20

Algu saraksti ir šeit, variet analizēt paši:
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/atalgojuma_saraksts_par_2017.gada_februari.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2017.gada_janvari.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_decembri.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_novembri.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/Dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_oktobri_0.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/Dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_septembri.pdf

Atbildēt

pavalstnieks

28.03.2017. 16:08

Mùsu karaljvalstì viss pa vecam.....:):)
Kaut gan cetèju..cerèju.....brìnumu ieraudzìt ......

Atbildēt

pilsonis

27.03.2017. 20:37

»

nuss

Hmm ...man gan nekad nav patikusi valsts ierēdņu gaušanās. Pats esmu pabijis valsts darbā un esmu to atklausījies līdz riebumam uz visu atlikušo dzīvi no citiem valsts darbā strādājošajiem maz saņemošajiem, kas saņēma 2-3x lielākas algas, kā es... wtf!? Ja jums nepatīk valsts darbs, ejiet naff prom ...


Domājat,ko runājat, Jūs nedaudz maldāties! Tas ko Jūs rakstat ir pretēji😮 Privātā biznesa īpašnieks ,cik grib tik maksā saviem padotajiem! Valsts pārvaldē vadītājam ir jādomā um jāatbild par pareizu valsts līdzekļu izietojumu un valsts pārvaldē strādājošiem ir jāstrādā valsts interesēs saņemot par to ierēdņa cienīgu atalgojumu.

Atbildēt

320

27.03.2017. 19:26

Pati agrāk strādāju VID. Alga jau ”entos” gadus nav pielikta. Agrāk šo darbu darījām četras un visbeidzot divas. Manai vadībai pie pārcelšanās pielika Ls 200.00. Es pēc pārcelšanās darīju to pašu darbu jau viena un pielika vēl trīs cilvēku darbu klāt par to pašu naudu. Nu nav nekāda saldā dzīve darbiniekiem tur. Priekšnieks vēl tevi paskubina - vajag ātrāk pirkstiņus kustināt. Par lielo slodzi rakstīju gan priekšniecībai, gan vadībai, bet čiks un viss bez pēdām pazuda. Tā runā, ka vadība uz Ziemassvētkiem prēmijas arī saņēma. Tur izdzen kā suni un vēl piebilst, ja nevari padarīt darbu, tad paliec pēc darba. Strādājot vairākus gadus VID neko labu par šo iestādi nevaru teikt (vadītāju izturēšanas pēc), tikai mīļus vārdiņus gan par atsevišķiem kolēģiem, kuri palika un kurus atbrīvoja.

Atbildēt

nuss

27.03.2017. 16:39

Hmm ...man gan nekad nav patikusi valsts ierēdņu gaušanās. Pats esmu pabijis valsts darbā un esmu to atklausījies līdz riebumam uz visu atlikušo dzīvi no citiem valsts darbā strādājošajiem maz saņemošajiem, kas saņēma 2-3x lielākas algas, kā es... wtf!? Ja jums nepatīk valsts darbs, ejiet naff prom no VID un beidziet gaudot. Ja jūs iedomājieties, ka jums vajag saņemt vairāk, tad ejiet pie privātā darba devēja un prasiet tur lielāku algu, kā saņēmāt VID vai - taisiet savu firmu, ja jau esiet tik gudri nevis parazitējiet uz nodokļu maksātāju rēķina. Neviens no jums nav priviliģēts vai arī spiests strādāt valsts dienestā! Jūs neesiet nekas un neko ar savu darbu neesiet pierādījuši, ka valstij(mums - pārējiem pilsoņiem) ir kaut kas jums jādod. Ejiet un pierādiet savas prasmes un varēšanas privātā jomā, kas dod patiešām labumu visiem pārējiem, pirms sāciet vaimanāt par to, ka slikti saņemiet valsts darbā.

UK ieņēmumu dienesta algās ir novērojama tā pati 5-6x lielā algu starpība. Tieši tās pašas algas - vismaz augstākajai vadībai. Visa matemātika, ka UK 16 līmeņa algas saņēmēju skaits ir salīdzināms ar Latvijas 16 līmeņa algas skaita saņēmējiem, kur Latvijas gadījumā ir novērojama disproporcija ar nodokļu ieņēmumiem, kādus savāc UK... Latvija ir maza valsts ar pārāk lielu administratīvo aparātu un pārāk daudz cilvēkiem kas strādā mistiskā valsts labā, kas parasti saistās tikai ar savu personīgo labumu.

Atbildēt

nuss

27.03.2017. 16:01

»

Neiedziļinoties detaļās

Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots...


Ja nepērk dārgākā dizaina brilles, kas tiešām kalpo gadus, jo taisītas no titāna utt, tad gads arī ir minimālais ko var lietot un cena ir atbilstoša acu lēcu lietošanai un ja tās lieto, tad tas pats vien naudas izteiksmē sanāks gada laikā ja pirks jaunas brilles vai lietos kontaktlēcas. Tāpēc arī gads - pie tam ne jau brilles, bet gan summa, kas aptuveni ir ekvivalenta kontaktlēcu lietošanai.

Brilles plīst, īpaši ja nesēž mājās un ir jāiet uz darbu. Stikla virsma nobružājas un stikli ir jāmaina ik pa laikam - normāla prakse būtu katru gadu, bet priekš sevis gadās arī ka nemaina. Trīs gadi priekš mani gan būtu milzīgs laiks, jo pa to laiku redze pasliktinās un var nākties mainīt brilles vismaz 2 reizes, jo man pamainās stiprums vidēji -0.25 ik pa diviem gadiem. Kā jau pieminēju - priekš sevis 0.25 starpība ir ciešama, bet ja jāstrādā 8h, tad - nē... nu kaut vai tāpēc, ka pēc laika šis var būt par iemeslu lai iesūdzētu tiesā savu darba devēju par neatgriezenisku veselības bojāšanu, bet ja VID vēlas papildizdevumus, tad ir ok... es nemaksāju, bet jūs maksājiet nodokļus Latvijas valstij un ja jums patīk apmaksāt tiesu izdevumus, tad viss ir kārtībā.


10-15 minūtes, kas ir atsevišķi no pusdienu laika ir veca norma - vismaz 10 gadus sena, jo tad es vēl biju Latvijā un to regulāri izmantoju, kaut arī darba devējam varbūt bija citas domas, bet tā kā tajā laikā man bija tādi darba pienākumi, kas bija mazāk ierobežojoši, kā valsts iestādes kancelejas žurkām, tad arī tas bija iespējams to pielietot kā atpūtu no darba.

Jums nav taisnība par to, ka nav atrodama, jo
10.5 punkts prasa noteikt regulārus APMAKSĀTUS pārtraukumus - NO DISPLEJA(ne jau darba), kas ir atsevišķi no pusdienlaika, kuru neapmaksā darba devējs. Un strādājot ar monitoru ir neiespējami ieplānot lai darbinieks dara kaut ko citu, tāpēc reāli šīs 10-15 (X 2 - kopā pa dienu aptuveni pusstundu) minūtes viņš var neko nedarīt, bet iet pastaigāties.

Par 10 minūšu pārtraukumu kādreiz tie bija rekomendējoši, bet man ir aizdomas, ka ES likumi šo normu praktiski pirms gada vai diviem ir noteikuši par obligātu un tā ir SAISTOŠA Latvijas likumdošanai, neskatoties uz to, kas ir rakstīts likumi.lv. Jūs diez vai esiet darba devējs, bet ja būtu, jūs ļoti iedziļinātos detaļās, jo starp darba ņēmējiem ir arī tādi gnīdas kas jūs var iesūdzēt tiesā par neiedziļināšanos un tas būs tikai pelnīti.

Atbildēt

ZZ$

27.03.2017. 15:04

Darbinieki tur tiek vērtēti zemāk par suņiem ! Ei Dana, KAD BŪS IZDIENAS PENSIJAS ??? KO ..... Droši vien nekad, jo FM uzskata, ka darba suņus parasti ir grāvmalī jāizmet lai nosprāgst un nekāda pensija nepienākas.

Atbildēt

uhh

27.03.2017. 14:26

bruto 770 EUR un brauc uz darbu 50 km uz vienu pusi

Atbildēt

MK

27.03.2017. 14:04

Man liekas, kā šiem mūsdienu biznesa iznīcinātājiem jebkura summa ir par lielu, jo viņi visi ir nozombēti, nedomājoši, un ar mazu intelektu apveltītu indivīdi, par kuriem galvām nevajadzētu sāpēt nevienam.
Cik no viņiem kādreiz ir nopelnījuši kaut ko paši, nevis tupa saņēmuši algu?
Un gribētos redzēt, ka viņi paliek bezdarbnieki un paprovē atrast sev darbu.

Atbildēt

ļoha

27.03.2017. 13:43

un pareizi dara, jo nav ko katru gadu jaunas acu brilles pirkt, sapērk radiem draugiem! un saulenes visiem ar šoferu koročkām reizi gadā 70 jevro vērtībā arī nav ko dāļāt!

Atbildēt

VIDiks

27.03.2017. 13:21

Debili bļatj

Atbildēt

iekšlietu sistēmas darbinieks

27.03.2017. 11:53

iekšlietu sistēmā tieši tāda pati hujņa ar algām!

Atbildēt

omg

27.03.2017. 11:41

»

Guntis

Lūk, šīs gan ir absolūtas muļķības...


un plus vēl cik LV ir muitas kontroles punkti un cik Igaunijai...

Atbildēt

Guntis

27.03.2017. 11:25

»

rolands

Igaunijas VID strādā uz 1000 darbinieku un IEKASĒ par miljardu vairāk. Bet šajā valstelē -uz 4000...


Lūk, šīs gan ir absolūtas muļķības.
Pirmkārt, Jums, Roland, vajadzētu noskaidrot, kādi uzdevumi ir deleģēti Igaunijas nodokļu un muitas administrācijai.
Otrkārt, Jums vajadzētu painteresēties Igaunijas statistikas mājas lapā, kādi ir Igaunijas NODOKĻU ieņēmumi. Kas ir būtiski mazāki, nekā kopējie valsts budžeta ieņēmumi.
Treškārt, Jums vajadzētui painteresēties, kādas ieņēmumu pozīcijas veido Igaunijas budžetu. Tad Jūs ieraudzītu, ka tur ietilpst arī obbligātās veselības apdrošināšanas iemaksas.

Atbildēt

Juris

27.03.2017. 11:19

»

es

amatpersonām aizliegts streikot


Streiku likumā šāda aizlieguma nav.

Atbildēt

Guntis

27.03.2017. 11:18

»

VB

Izvērtējiet paveicamās funkcijas, ne darbinieku skaitu, lūdzu! Domājams, tās par 50% liekas


Lūk, tieši ar to arī bija jāsāk - ar ārējos tiesību aktos VID noteikto uzdevumu izvērtēšanu.
Diemžēl tas tā arī nav izdarīts.

Atbildēt

VB

27.03.2017. 10:53

Izvērtējiet paveicamās funkcijas, ne darbinieku skaitu, lūdzu! Domājams, tās par 50% liekas...

Atbildēt

patiesība

27.03.2017. 10:40

tā ir visās valsts iestādēs. reālajiem darba darītājiem ir ap 400-500 uz rokas.

Atbildēt

Re kā

27.03.2017. 09:33

Tahogēnā atsvešinātība
Izmantojot sengrieķu „tachos” (ātrums), jēdziens „tahogēns” apzīmē ātruma palielināšanos kādā procesā. Savukārt par tahogēno atsvešinātību var runāt sakarā ar atsvešinātības pieaugumu no tradicionālās pasaules uztveres un tradicionālās dzīves kārtības, pieaugot ātrumam virzībā uz haosu, katastrofu. Tahogēnā atsvešinātība liecina par pagātnes pieredzes nerespektēšanu, cenšoties pēc iespējas vairāk ģenerēt inovācijas; jo vairāk inovāciju, jo vairāk atmirst pagātnes mantojums. Tahogēnā atsvešinātība ir iespējama vienīgi prāta sabrukuma laikā, kad valda bezprātīgs iracionālisms un bezprātīgais iracionālisms lielā ātrumā izvēršās arvien plašāk un plašāk.

Atbildēt

rolands

26.03.2017. 21:58

Igaunijas VID strādā uz 1000 darbinieku un IEKASĒ par miljardu vairāk. Bet šajā valstelē -uz 4000
ierēdņu iekasē mazāk naudas.Vai skaita uz parastiem skaitīkļiem???Jo vairāk datoru, jo mazāk izdara ko vajadzīgu.Plāns- ēnu ekonomiku samazināt katru gadu par 1%!!!???Tas ir absurds!? Šo kantori komandē finansu "gudrā "ministrre.Kuru savukārt komandē-
zzs hūte -lembis.Roku roka bučco! kas izdarīts- nekas, tikai priekšnieku palicis vairāk!!!
VERGOS vēl ilgi tā.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

26.03.2017. 21:54

»

Tiešām

Tas ir tik austrumnieciski, tur plaisa starp augšām un apakšām vairākkārtīga. Līdz Eiropas izpratnei mums tālu, jo paaudze, kas veidojusies vēl PSRS laikos diemžēl nekad nemainīsies. Tomēr iespēja pastāv, ja vadība piebremzētu un sāktu vispirms ar sevi


Baur, tieši tu esi PSRS atrauga. Kautko murgo.
Redz kur amerikāņu veidots video ar 20 miljonu skatījumu. Tātad Amerika ir austrumnieciska? PSRS2?
https://www.youtube.com/watch?v=QPKKQnijnsM

Atbildēt

VID darbinieks

26.03.2017. 20:50

Kamēr Finanšu ministre neaizrotēs no VIDa prom visus pārvalžu direktorus, vietniekus un citus augstus liekēžus, nekas nemainīsies!

Atbildēt

Murovejs

26.03.2017. 20:30

Shēma aptuveni sekojoša - atnāk uz uzņēmumu kāds VID inspektors, sarunā, ko rakstīs aktā (novienojas par atrasto "pārkāpumu"), cik lielu simbolisku soda naudu uzņēmējs ir gatavs samaksāt un viss, - inspektors neko nepārbauda, uzraksta formālu aktu un dodas atlikušo dienu atpūsties - brīvdienā. Gan uzņēmējam labi, - var mierīgi turpināt apiet stulbos valsts likumus, nodrošinot sev iespēju izdzīvot, pelnīt un attīstīties, gan inspektoram labi, - it kā strādājis, it kā kko pat paveicis, bet puse darba dienas paliek atpūtai pēc virsstundām.

Atbildēt

Tā jau pašlaik

26.03.2017. 20:24

»

Tiešām

Tas ir tik austrumnieciski, tur plaisa starp augšām un apakšām vairākkārtīga. Līdz Eiropas izpratnei mums tālu, jo paaudze, kas veidojusies vēl PSRS laikos diemžēl nekad nemainīsies. Tomēr iespēja pastāv, ja vadība piebremzētu un sāktu vispirms ar sevi


ir visās Valsts iestādēs,kur it kā tika palielināta alga.Ministrijās un paŗvaldēs priekšnieku,vietnieku un galveno speciālistu algas pieauga par 600-1000,bet darba darītājiem 20-100 Euro,vai pat mazāk.Tā lūk mums tiek veikta sociālās nevienlīdzības mazināšana Valstī.Prieks kur tu rodies!

Atbildēt

Murovejs

26.03.2017. 20:19

Bet tas taču ir labi! Mazāk nodokļus varēsim maksāt, jo VID izkontrolēt neko nespēs. Lai dzīvo pelēkā un melnā ekonomika! Kā PSRS laikā teica? Priekšnieki izliekas, ka mums maksā, - mēs izliekamies, ka strādājam. Viss virzās uz labu! Neba nu priekšnieki kko auditēt brauks vai kādus tirgoņus vai pakalpojumu sniedzējus purināt. Bez nodokļiem cenas vienmēr samazinās!

Atbildēt

Par brillēm

26.03.2017. 20:00

»

Neiedziļinoties detaļās

Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots...


Tāpēc, ka man par gadu redze pasliktinājās uz 1,75 dioptrija vienai acij, otrai uz 0,35. Vai man jāmaina brilles? Kā Jums šķiet?

Atbildēt

bet

26.03.2017. 19:57

»

K

..bet jūs neko nedarat, lai kaut kas mainītos! Kāpēc ne jūs nedarat sabiedribai zināmu, ka jūs tur izkalpina,ka uzspiež virsstundu darbu? Kapēc klusējat un piesedzat VID vadību


ēst bērniem gribas tūdaļ, vai ne? un citu darbu atrast var ātri atrast tikai tie, kas barojas pie vienas siles. Tāpēc. Daudzi klusē. dāudzās vietās.

Atbildēt

Pelēkais kardināls

26.03.2017. 19:52

Kārtējā vilšanās VID darbā. Man šķiet, ka ne jau Cīrules kundze veica šīs reformas, bet gan viņas vietniece. Cīrule baidītos tik krasi mainīt algas un palielināt vadības štatus.Cīruli tikai "paliek zem sitiena".

Atbildēt

Caps

26.03.2017. 19:49

VID darbinieki nav vienīgie kuri pārstrādājas, lai priekšnieki varētu grozīties ar padarīto darbu rezultātiem. VPD tas pats un atklāti pasaka, gribēsi labu novērtējumu, strādāsi vakaros un brīvdienas ar tak jums ir...

Atbildēt

K

26.03.2017. 19:48

»

Tiešām

Tas ir tik austrumnieciski, tur plaisa starp augšām un apakšām vairākkārtīga. Līdz Eiropas izpratnei mums tālu, jo paaudze, kas veidojusies vēl PSRS laikos diemžēl nekad nemainīsies. Tomēr iespēja pastāv, ja vadība piebremzētu un sāktu vispirms ar sevi


nesaprotu, kāpēc te pie raksta par VID jāpiesauc kaut kadi vēsturiski padomju laiki. Nu nekāda sakara! Plaisa starp nepamatoti augstajām valsts varas pārstāvju algām,piemaksām,prēmijām un parasto cilvēku neiecīgajam algām, kā reiz ir Latvijas ,,sasniegums''.

Atbildēt

K

26.03.2017. 19:42

»

liela banda

cirule turpina zagt


Cīrule nāk no krāpnieku kantora - Baltas. Baro vilku cik gribi, tikumu tas nemainīs!

Atbildēt

K

26.03.2017. 19:40

»

Inspektore

Mums visiem ir aptuveni 500 eiro uz rokas, darba tik daudz, ka ir piespiedu-brīvprātīgās virstundas


..bet jūs neko nedarat, lai kaut kas mainītos! Kāpēc ne jūs nedarat sabiedribai zināmu, ka jūs tur izkalpina,ka uzspiež virsstundu darbu? Kapēc klusējat un piesedzat VID vadību??

Atbildēt

nav tā

26.03.2017. 19:07

»

aga

Lai tas odzes viena otru aprij. Tapat tur strada tikai sabiedribas moralas padibenes


esmu komunicējusi ar inspektoriem- atbildes korektas, ātras, precīzas.
Parastā darba darītājs nav vainīgs, ka galvgalis smird.
Parastais darba darītājs gāja darbu darīt.

Atbildēt

Inspektore

26.03.2017. 18:52

Mums visiem ir aptuveni 500 eiro uz rokas, darba tik daudz, ka ir piespiedu-brīvprātīgās virstundas.
Visi mēs izskatāmies pēc pārgurušiem zombijiem.

Atbildēt

ciniķis

26.03.2017. 18:44

kamēr cilvēki neizies ielās protestā pret korupciju, tikmēr šī alkatības politika turpināsies. Nesodāmības sajūta rada arvien lielāku nekaunību, alkatību un nepiebarojamību. Dod cik gribi, tāpat maz. Jāatlaiž vēl un vēl reāli cilvēki, lai načaļstva varētu lieku reizi ceļojumā aizbraukt un krāmus iepirkt. VID ir spilgts sabiedrības noslāņošanās piemērs. Daži bagātie pārējie totāli nabagi. Te, kaut kas ir jādara!

Atbildēt

aga

26.03.2017. 18:28

Lai tas odzes viena otru aprij. Tapat tur strada tikai sabiedribas moralas padibenes!

Atbildēt

liela banda

26.03.2017. 18:06

cirule turpina zagt.

Atbildēt

Laiki mainās, pricips paliek!

26.03.2017. 17:41

Nu kā var nesolīt (nemelot)!

Atbildēt

XXL

26.03.2017. 17:33

No paziņām, kas strādā VID ir dzirdēts, ka šogad algas salīdzinot ar pagājušo gadu ir samazinājušās...

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

26.03.2017. 16:04

»

vai tad ne 530 ?

Kad tad ir noticis tāds brīnums, ka no 2016.gada ir samazinātas vairāk nekā 1000 amata vietas? Runāja un rakstīja, ka jāsamazina 530 vai cik tur, bet ne jau 1000


Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots?
MK noteikumos darbam ar displejiem tāda norma nav atrodama. https://likumi.lv/ta/id/65157-darba-aizsardzibas-prasibas-stradajot-ar-displeju
+ Kādā sakarā katru gadu ir vajadzīgas brilles?

Atbildēt

vadība po latviski

26.03.2017. 15:11

klasika, reālajie darītājiem 3 pirkstu kombinācija - jo attieksme ir tāda, kā pret idiotiem vai 100% neveiksminiekiem, a to, ka šie cilvēki tak reāli arī pienes budžetam kāpostiņu
p.s tas pats veselības aprūpē u.c priekšnieka alga 3k, padotajam 300 eur

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Grāmatas nav nekāds alkohols, lai tām samazinātu nodokli

FotoFinanšu ministrija kompetences ietvaros ir izskatījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 2019.gada 12.jūnija vēstuli, kurā atkārtoti tiek lūgts atbalstīt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) likmes noteikšanu jebkura formāta grāmatām ne lielāku par 5 procentiem, un sniedz šādu informāciju.
Lasīt visu...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

21

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

FotoFotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes objekts. Nepiekrītu, ka konkrētajā gadījumā fotogrāfijām pievērsta uzmanība tāpēc, ka ir zaudēts tiesas process, jo šādā gadījumā slimnieks noteikti padalās ar savu diagnozi. Diagnozes nav, bet ir tikai stāsts par "interesanto". Piekrītu, ka fotogrāfijas gaismā izcēlusī persona nav sistēmas cilvēks, citādi raksts būtu daudz sulīgāks un saturētu daudz interesantāku informāciju.
Lasīt visu...

21

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

FotoIesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada 7.septembrī: ”...Latvijas ilgtspējīgai attīstībai ir svarīga katra valsts iedzīvotāja vēlme būt šajā sabiedrībā, dzīvot, pilnveidoties un meklēt aizsardzību nepieciešamības gadījumā...”
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

FotoRietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī turpmāk nenosakāmi ilgu laiku. Šī ideoloģija radās pēc Romas impērijas sabrukuma. Aizvadītajos gadsimtos tai ir bijuši dažādi panākumi. Taču vislielākie panākumi sākās XX gadsimtā, kad Rietumu sabiedrība kļuva masu sabiedrība. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pūce un meža kapitālvērtība

Koku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu...

Foto

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

Iepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka...

Foto

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

Pienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs...

Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...

Foto

Postcilvēku logoss un atavisma dumpis

Šis teksts ir domāts cilvēkiem. Tāpēc lietoju cilvēkiem saprotamus vārdus arī tajos gadījumos, kad tiek aprakstīts kaut kas pilnīgi pretējs cilvēku...

Foto

Līgo svētkus gaidot

Latvieši pēc savas attieksmes pret tautību daloties trīs grupās. Pirmā grupa uzskata, ka esam maniakāli pārņemti ar savu mākslīgi konstruēto unikalitāti, otrā –...

Foto

"Vienotības" Kariņš un KGB boss Andropovs: negaidītas līdzības

Saprotams, ka gadiem ilgi ar manipulatīvām viltus ziņām apdullinātu labticīgo “Vienotības” vēlētāju šāds salīdzinājums varētu šokēt. Vēl pirms...

Foto

Dzīvesbiedru likums – kāda jēga?

Kāpēc es priecājos, bet nelecu no sajūsmas gaisā par Dzīvesbiedru likuma projektu? Īsi un konkrēti – tas ir pilnīgi bezzobains attiecībā...

Foto

Kas traucē latviskajām partijām pārņemt varu Rīgas domē? Atbilde: latviskajām partijām traucē... latviskās partijas

Saskaņas un GKR kontrole pār Rīgu izgaisusi nedēļas laikā pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām,...

Foto

Mēs esam īpaši, un mūsu situācija ir īpaša, samaksājiet mums, un raudzīsimies uz priekšu

Pēdējo dienu laikā sabiedrībā, tostarp sociālajos medijos, plaši tiek apspriesta labas gribas...

Foto

Mēs ļoti vēlamies, lai nodokļu maksātāji sniedz 40 miljonu finansiālu atbalstu Latvijas ebreju kopienai

Likumprojekta “Par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā...

Foto

Speciāli visiem manipulatoriem ar „politkorektumu” un „taisnīgumu”

1. Cilvēki, kuri kritizē Rīgas Domi, Ušakovu un "Saskaņu" par iespējamo liela mēroga korupciju, automātiski nav "rusofobi" vai "naciķi."...

Foto

Manabalss.lv iniciatīva “Latvija nosoda komunistisko režīmu noziegumus. Bez izņēmumiem”

Latvija līdz šim nav publiski paudusi skaidru attieksmi pret Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) režīma noziegumiem. Klusēšana ir...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 4. Iedzīvotāju resursi

Tie cilvēki, kuri zina, ka Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”, zina arī to, ka pēdējā fāzē eksistē īpaša iedzīvotāju daļa...

Foto

Politiskais spiediens pret FKTK var radīt draudīgu precedentu arī citām patstāvīgajām iestādēm

Centieni sakārtot likumu “tā, kā vajag” jeb atbilstoši politiskajiem uzstādījumiem, tiecoties atbrīvoties no esošajiem...

Foto

Šis ir bezprecedenta politiskās iejaukšanās gadījums FKTK vēsturē

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēlas precizēt publiskajā telpā izskanējušu valsts amatpersonu sniegtu nepatiesu informāciju, kas vedina...

Foto

Atklāta vēstule Augstākajai tiesai un tieslietu ministram Jānim Bordānam: aicinu apturēt uzsākto Valsts prezidenta ievēlēšanas procedūru

Latvijas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam š.g. 28. maijā...

Foto

Ordeņus tirgo, bet Valsts prezidenta kancelejai par to nav ne mazākās intereses

Patiesībā ir vienalga, vai Baiļu triloģijas popularizēšanai izmanto I šķiras Triju Zvaigžņu ordeņu tirgošanas jautājuma aktualizēšanu...

Foto

Brīvība meža īpašniekiem?

Sen senos laikos, tik senos kā 2012. gads kokrūpnieki konstatēja, ka "pēc trīs gadu pārtraukuma, kad, pateicoties valdības lēmumam palielināt ciršanas apjomus valsts...

Foto

LMT, „Tet” un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?

Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka „Latvijas Mobilā telefona” (LMT) un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir...

Foto

Eiropas patiesā seja

Eiropas Parlamenta vēlēšanām veltītajās publikācijās un to komentāros nācās pārliecināties par Eiropas problemātikas ļoti primitīvo un nepatieso atspoguļojumu. Publikācijās un to komentāros sastopamā...

Foto

Dzīvs pierādījums tam, ka vatņikiem nav tautības: Dainis Turlais

Noteikti būsiet pamanījuši, ka kolorado vaboļu midzenī, ko dažkārt mēdz dēvēt arī par Rīgas Domi, pēdējā mēneša...

Foto

Pār gadskārtu audits nāca, šopavasar vēl nav atnācis

Pirms vairāk nekā gada, 2018. gada martā un aprīlī publicēju četru rakstu sēriju sakarā ar AB LV krīzi un ar to...

Foto

“Saskaņu” gaida grūti laiki

Politikas vērotājiem šobrīd ir interesants laiks. Nesen beidzās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, trešdien tika ievēlēts jaunais Latvijas prezidents Egils Levits. Pēc tam sekoja...

Foto

Kā būtu iespējams deputātam Kaimiņam juridiski tiesiski sadauzīt seju par vēlētāju nodošanu un solījumu nepildīšanu

Atklātā vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei! Vēlos Jūs informēt, ka pēc Vienotības valdības...