Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

jap

06.05.2017. 13:01

»

VB

Izvērtējiet paveicamās funkcijas, ne darbinieku skaitu, lūdzu! Domājams, tās par 50% liekas


īpaši auditoriem - milzum liels laiks jāpatērē informācojas ievadīšanai visādās programmās, kas atņem milzum daudz laika tiešo pienākumu pildīšanai...

Atbildēt

skaidrojums

06.05.2017. 12:48

»

Neiedziļinoties detaļās

Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots...


tāpēc, ka 8-ņas stundas (ja nepieciešams - arī ilgāk) pēc kārtas un praktiski nepārtraukti jāskatās te datora monitorā, te dokumentos, kas rakstīti ne tikai datorrakstā...

Atbildēt

Ne vārds

29.03.2017. 19:32

VID amatpersonām izmaksāto atalgojuma sarakstā nav vismaz divi man zināmo ierēdņu atalgojums.

Atbildēt

Vārds

28.03.2017. 21:20

Algu saraksti ir šeit, variet analizēt paši:
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/atalgojuma_saraksts_par_2017.gada_februari.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2017.gada_janvari.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_decembri.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_novembri.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/Dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_oktobri_0.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/Dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_septembri.pdf

Atbildēt

pavalstnieks

28.03.2017. 16:08

Mùsu karaljvalstì viss pa vecam.....:):)
Kaut gan cetèju..cerèju.....brìnumu ieraudzìt ......

Atbildēt

pilsonis

27.03.2017. 20:37

»

nuss

Hmm ...man gan nekad nav patikusi valsts ierēdņu gaušanās. Pats esmu pabijis valsts darbā un esmu to atklausījies līdz riebumam uz visu atlikušo dzīvi no citiem valsts darbā strādājošajiem maz saņemošajiem, kas saņēma 2-3x lielākas algas, kā es... wtf!? Ja jums nepatīk valsts darbs, ejiet naff prom ...


Domājat,ko runājat, Jūs nedaudz maldāties! Tas ko Jūs rakstat ir pretēji😮 Privātā biznesa īpašnieks ,cik grib tik maksā saviem padotajiem! Valsts pārvaldē vadītājam ir jādomā um jāatbild par pareizu valsts līdzekļu izietojumu un valsts pārvaldē strādājošiem ir jāstrādā valsts interesēs saņemot par to ierēdņa cienīgu atalgojumu.

Atbildēt

320

27.03.2017. 19:26

Pati agrāk strādāju VID. Alga jau ”entos” gadus nav pielikta. Agrāk šo darbu darījām četras un visbeidzot divas. Manai vadībai pie pārcelšanās pielika Ls 200.00. Es pēc pārcelšanās darīju to pašu darbu jau viena un pielika vēl trīs cilvēku darbu klāt par to pašu naudu. Nu nav nekāda saldā dzīve darbiniekiem tur. Priekšnieks vēl tevi paskubina - vajag ātrāk pirkstiņus kustināt. Par lielo slodzi rakstīju gan priekšniecībai, gan vadībai, bet čiks un viss bez pēdām pazuda. Tā runā, ka vadība uz Ziemassvētkiem prēmijas arī saņēma. Tur izdzen kā suni un vēl piebilst, ja nevari padarīt darbu, tad paliec pēc darba. Strādājot vairākus gadus VID neko labu par šo iestādi nevaru teikt (vadītāju izturēšanas pēc), tikai mīļus vārdiņus gan par atsevišķiem kolēģiem, kuri palika un kurus atbrīvoja.

Atbildēt

nuss

27.03.2017. 16:39

Hmm ...man gan nekad nav patikusi valsts ierēdņu gaušanās. Pats esmu pabijis valsts darbā un esmu to atklausījies līdz riebumam uz visu atlikušo dzīvi no citiem valsts darbā strādājošajiem maz saņemošajiem, kas saņēma 2-3x lielākas algas, kā es... wtf!? Ja jums nepatīk valsts darbs, ejiet naff prom no VID un beidziet gaudot. Ja jūs iedomājieties, ka jums vajag saņemt vairāk, tad ejiet pie privātā darba devēja un prasiet tur lielāku algu, kā saņēmāt VID vai - taisiet savu firmu, ja jau esiet tik gudri nevis parazitējiet uz nodokļu maksātāju rēķina. Neviens no jums nav priviliģēts vai arī spiests strādāt valsts dienestā! Jūs neesiet nekas un neko ar savu darbu neesiet pierādījuši, ka valstij(mums - pārējiem pilsoņiem) ir kaut kas jums jādod. Ejiet un pierādiet savas prasmes un varēšanas privātā jomā, kas dod patiešām labumu visiem pārējiem, pirms sāciet vaimanāt par to, ka slikti saņemiet valsts darbā.

UK ieņēmumu dienesta algās ir novērojama tā pati 5-6x lielā algu starpība. Tieši tās pašas algas - vismaz augstākajai vadībai. Visa matemātika, ka UK 16 līmeņa algas saņēmēju skaits ir salīdzināms ar Latvijas 16 līmeņa algas skaita saņēmējiem, kur Latvijas gadījumā ir novērojama disproporcija ar nodokļu ieņēmumiem, kādus savāc UK... Latvija ir maza valsts ar pārāk lielu administratīvo aparātu un pārāk daudz cilvēkiem kas strādā mistiskā valsts labā, kas parasti saistās tikai ar savu personīgo labumu.

Atbildēt

nuss

27.03.2017. 16:01

»

Neiedziļinoties detaļās

Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots...


Ja nepērk dārgākā dizaina brilles, kas tiešām kalpo gadus, jo taisītas no titāna utt, tad gads arī ir minimālais ko var lietot un cena ir atbilstoša acu lēcu lietošanai un ja tās lieto, tad tas pats vien naudas izteiksmē sanāks gada laikā ja pirks jaunas brilles vai lietos kontaktlēcas. Tāpēc arī gads - pie tam ne jau brilles, bet gan summa, kas aptuveni ir ekvivalenta kontaktlēcu lietošanai.

Brilles plīst, īpaši ja nesēž mājās un ir jāiet uz darbu. Stikla virsma nobružājas un stikli ir jāmaina ik pa laikam - normāla prakse būtu katru gadu, bet priekš sevis gadās arī ka nemaina. Trīs gadi priekš mani gan būtu milzīgs laiks, jo pa to laiku redze pasliktinās un var nākties mainīt brilles vismaz 2 reizes, jo man pamainās stiprums vidēji -0.25 ik pa diviem gadiem. Kā jau pieminēju - priekš sevis 0.25 starpība ir ciešama, bet ja jāstrādā 8h, tad - nē... nu kaut vai tāpēc, ka pēc laika šis var būt par iemeslu lai iesūdzētu tiesā savu darba devēju par neatgriezenisku veselības bojāšanu, bet ja VID vēlas papildizdevumus, tad ir ok... es nemaksāju, bet jūs maksājiet nodokļus Latvijas valstij un ja jums patīk apmaksāt tiesu izdevumus, tad viss ir kārtībā.


10-15 minūtes, kas ir atsevišķi no pusdienu laika ir veca norma - vismaz 10 gadus sena, jo tad es vēl biju Latvijā un to regulāri izmantoju, kaut arī darba devējam varbūt bija citas domas, bet tā kā tajā laikā man bija tādi darba pienākumi, kas bija mazāk ierobežojoši, kā valsts iestādes kancelejas žurkām, tad arī tas bija iespējams to pielietot kā atpūtu no darba.

Jums nav taisnība par to, ka nav atrodama, jo
10.5 punkts prasa noteikt regulārus APMAKSĀTUS pārtraukumus - NO DISPLEJA(ne jau darba), kas ir atsevišķi no pusdienlaika, kuru neapmaksā darba devējs. Un strādājot ar monitoru ir neiespējami ieplānot lai darbinieks dara kaut ko citu, tāpēc reāli šīs 10-15 (X 2 - kopā pa dienu aptuveni pusstundu) minūtes viņš var neko nedarīt, bet iet pastaigāties.

Par 10 minūšu pārtraukumu kādreiz tie bija rekomendējoši, bet man ir aizdomas, ka ES likumi šo normu praktiski pirms gada vai diviem ir noteikuši par obligātu un tā ir SAISTOŠA Latvijas likumdošanai, neskatoties uz to, kas ir rakstīts likumi.lv. Jūs diez vai esiet darba devējs, bet ja būtu, jūs ļoti iedziļinātos detaļās, jo starp darba ņēmējiem ir arī tādi gnīdas kas jūs var iesūdzēt tiesā par neiedziļināšanos un tas būs tikai pelnīti.

Atbildēt

ZZ$

27.03.2017. 15:04

Darbinieki tur tiek vērtēti zemāk par suņiem ! Ei Dana, KAD BŪS IZDIENAS PENSIJAS ??? KO ..... Droši vien nekad, jo FM uzskata, ka darba suņus parasti ir grāvmalī jāizmet lai nosprāgst un nekāda pensija nepienākas.

Atbildēt

uhh

27.03.2017. 14:26

bruto 770 EUR un brauc uz darbu 50 km uz vienu pusi

Atbildēt

MK

27.03.2017. 14:04

Man liekas, kā šiem mūsdienu biznesa iznīcinātājiem jebkura summa ir par lielu, jo viņi visi ir nozombēti, nedomājoši, un ar mazu intelektu apveltītu indivīdi, par kuriem galvām nevajadzētu sāpēt nevienam.
Cik no viņiem kādreiz ir nopelnījuši kaut ko paši, nevis tupa saņēmuši algu?
Un gribētos redzēt, ka viņi paliek bezdarbnieki un paprovē atrast sev darbu.

Atbildēt

ļoha

27.03.2017. 13:43

un pareizi dara, jo nav ko katru gadu jaunas acu brilles pirkt, sapērk radiem draugiem! un saulenes visiem ar šoferu koročkām reizi gadā 70 jevro vērtībā arī nav ko dāļāt!

Atbildēt

VIDiks

27.03.2017. 13:21

Debili bļatj

Atbildēt

iekšlietu sistēmas darbinieks

27.03.2017. 11:53

iekšlietu sistēmā tieši tāda pati hujņa ar algām!

Atbildēt

omg

27.03.2017. 11:41

»

Guntis

Lūk, šīs gan ir absolūtas muļķības...


un plus vēl cik LV ir muitas kontroles punkti un cik Igaunijai...

Atbildēt

Guntis

27.03.2017. 11:25

»

rolands

Igaunijas VID strādā uz 1000 darbinieku un IEKASĒ par miljardu vairāk. Bet šajā valstelē -uz 4000...


Lūk, šīs gan ir absolūtas muļķības.
Pirmkārt, Jums, Roland, vajadzētu noskaidrot, kādi uzdevumi ir deleģēti Igaunijas nodokļu un muitas administrācijai.
Otrkārt, Jums vajadzētu painteresēties Igaunijas statistikas mājas lapā, kādi ir Igaunijas NODOKĻU ieņēmumi. Kas ir būtiski mazāki, nekā kopējie valsts budžeta ieņēmumi.
Treškārt, Jums vajadzētui painteresēties, kādas ieņēmumu pozīcijas veido Igaunijas budžetu. Tad Jūs ieraudzītu, ka tur ietilpst arī obbligātās veselības apdrošināšanas iemaksas.

Atbildēt

Juris

27.03.2017. 11:19

»

es

amatpersonām aizliegts streikot


Streiku likumā šāda aizlieguma nav.

Atbildēt

Guntis

27.03.2017. 11:18

»

VB

Izvērtējiet paveicamās funkcijas, ne darbinieku skaitu, lūdzu! Domājams, tās par 50% liekas


Lūk, tieši ar to arī bija jāsāk - ar ārējos tiesību aktos VID noteikto uzdevumu izvērtēšanu.
Diemžēl tas tā arī nav izdarīts.

Atbildēt

VB

27.03.2017. 10:53

Izvērtējiet paveicamās funkcijas, ne darbinieku skaitu, lūdzu! Domājams, tās par 50% liekas...

Atbildēt

patiesība

27.03.2017. 10:40

tā ir visās valsts iestādēs. reālajiem darba darītājiem ir ap 400-500 uz rokas.

Atbildēt

Re kā

27.03.2017. 09:33

Tahogēnā atsvešinātība
Izmantojot sengrieķu „tachos” (ātrums), jēdziens „tahogēns” apzīmē ātruma palielināšanos kādā procesā. Savukārt par tahogēno atsvešinātību var runāt sakarā ar atsvešinātības pieaugumu no tradicionālās pasaules uztveres un tradicionālās dzīves kārtības, pieaugot ātrumam virzībā uz haosu, katastrofu. Tahogēnā atsvešinātība liecina par pagātnes pieredzes nerespektēšanu, cenšoties pēc iespējas vairāk ģenerēt inovācijas; jo vairāk inovāciju, jo vairāk atmirst pagātnes mantojums. Tahogēnā atsvešinātība ir iespējama vienīgi prāta sabrukuma laikā, kad valda bezprātīgs iracionālisms un bezprātīgais iracionālisms lielā ātrumā izvēršās arvien plašāk un plašāk.

Atbildēt

rolands

26.03.2017. 21:58

Igaunijas VID strādā uz 1000 darbinieku un IEKASĒ par miljardu vairāk. Bet šajā valstelē -uz 4000
ierēdņu iekasē mazāk naudas.Vai skaita uz parastiem skaitīkļiem???Jo vairāk datoru, jo mazāk izdara ko vajadzīgu.Plāns- ēnu ekonomiku samazināt katru gadu par 1%!!!???Tas ir absurds!? Šo kantori komandē finansu "gudrā "ministrre.Kuru savukārt komandē-
zzs hūte -lembis.Roku roka bučco! kas izdarīts- nekas, tikai priekšnieku palicis vairāk!!!
VERGOS vēl ilgi tā.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

26.03.2017. 21:54

»

Tiešām

Tas ir tik austrumnieciski, tur plaisa starp augšām un apakšām vairākkārtīga. Līdz Eiropas izpratnei mums tālu, jo paaudze, kas veidojusies vēl PSRS laikos diemžēl nekad nemainīsies. Tomēr iespēja pastāv, ja vadība piebremzētu un sāktu vispirms ar sevi


Baur, tieši tu esi PSRS atrauga. Kautko murgo.
Redz kur amerikāņu veidots video ar 20 miljonu skatījumu. Tātad Amerika ir austrumnieciska? PSRS2?
https://www.youtube.com/watch?v=QPKKQnijnsM

Atbildēt

VID darbinieks

26.03.2017. 20:50

Kamēr Finanšu ministre neaizrotēs no VIDa prom visus pārvalžu direktorus, vietniekus un citus augstus liekēžus, nekas nemainīsies!

Atbildēt

Murovejs

26.03.2017. 20:30

Shēma aptuveni sekojoša - atnāk uz uzņēmumu kāds VID inspektors, sarunā, ko rakstīs aktā (novienojas par atrasto "pārkāpumu"), cik lielu simbolisku soda naudu uzņēmējs ir gatavs samaksāt un viss, - inspektors neko nepārbauda, uzraksta formālu aktu un dodas atlikušo dienu atpūsties - brīvdienā. Gan uzņēmējam labi, - var mierīgi turpināt apiet stulbos valsts likumus, nodrošinot sev iespēju izdzīvot, pelnīt un attīstīties, gan inspektoram labi, - it kā strādājis, it kā kko pat paveicis, bet puse darba dienas paliek atpūtai pēc virsstundām.

Atbildēt

Tā jau pašlaik

26.03.2017. 20:24

»

Tiešām

Tas ir tik austrumnieciski, tur plaisa starp augšām un apakšām vairākkārtīga. Līdz Eiropas izpratnei mums tālu, jo paaudze, kas veidojusies vēl PSRS laikos diemžēl nekad nemainīsies. Tomēr iespēja pastāv, ja vadība piebremzētu un sāktu vispirms ar sevi


ir visās Valsts iestādēs,kur it kā tika palielināta alga.Ministrijās un paŗvaldēs priekšnieku,vietnieku un galveno speciālistu algas pieauga par 600-1000,bet darba darītājiem 20-100 Euro,vai pat mazāk.Tā lūk mums tiek veikta sociālās nevienlīdzības mazināšana Valstī.Prieks kur tu rodies!

Atbildēt

Murovejs

26.03.2017. 20:19

Bet tas taču ir labi! Mazāk nodokļus varēsim maksāt, jo VID izkontrolēt neko nespēs. Lai dzīvo pelēkā un melnā ekonomika! Kā PSRS laikā teica? Priekšnieki izliekas, ka mums maksā, - mēs izliekamies, ka strādājam. Viss virzās uz labu! Neba nu priekšnieki kko auditēt brauks vai kādus tirgoņus vai pakalpojumu sniedzējus purināt. Bez nodokļiem cenas vienmēr samazinās!

Atbildēt

Par brillēm

26.03.2017. 20:00

»

Neiedziļinoties detaļās

Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots...


Tāpēc, ka man par gadu redze pasliktinājās uz 1,75 dioptrija vienai acij, otrai uz 0,35. Vai man jāmaina brilles? Kā Jums šķiet?

Atbildēt

bet

26.03.2017. 19:57

»

K

..bet jūs neko nedarat, lai kaut kas mainītos! Kāpēc ne jūs nedarat sabiedribai zināmu, ka jūs tur izkalpina,ka uzspiež virsstundu darbu? Kapēc klusējat un piesedzat VID vadību


ēst bērniem gribas tūdaļ, vai ne? un citu darbu atrast var ātri atrast tikai tie, kas barojas pie vienas siles. Tāpēc. Daudzi klusē. dāudzās vietās.

Atbildēt

Pelēkais kardināls

26.03.2017. 19:52

Kārtējā vilšanās VID darbā. Man šķiet, ka ne jau Cīrules kundze veica šīs reformas, bet gan viņas vietniece. Cīrule baidītos tik krasi mainīt algas un palielināt vadības štatus.Cīruli tikai "paliek zem sitiena".

Atbildēt

Caps

26.03.2017. 19:49

VID darbinieki nav vienīgie kuri pārstrādājas, lai priekšnieki varētu grozīties ar padarīto darbu rezultātiem. VPD tas pats un atklāti pasaka, gribēsi labu novērtējumu, strādāsi vakaros un brīvdienas ar tak jums ir...

Atbildēt

K

26.03.2017. 19:48

»

Tiešām

Tas ir tik austrumnieciski, tur plaisa starp augšām un apakšām vairākkārtīga. Līdz Eiropas izpratnei mums tālu, jo paaudze, kas veidojusies vēl PSRS laikos diemžēl nekad nemainīsies. Tomēr iespēja pastāv, ja vadība piebremzētu un sāktu vispirms ar sevi


nesaprotu, kāpēc te pie raksta par VID jāpiesauc kaut kadi vēsturiski padomju laiki. Nu nekāda sakara! Plaisa starp nepamatoti augstajām valsts varas pārstāvju algām,piemaksām,prēmijām un parasto cilvēku neiecīgajam algām, kā reiz ir Latvijas ,,sasniegums''.

Atbildēt

K

26.03.2017. 19:42

»

liela banda

cirule turpina zagt


Cīrule nāk no krāpnieku kantora - Baltas. Baro vilku cik gribi, tikumu tas nemainīs!

Atbildēt

K

26.03.2017. 19:40

»

Inspektore

Mums visiem ir aptuveni 500 eiro uz rokas, darba tik daudz, ka ir piespiedu-brīvprātīgās virstundas


..bet jūs neko nedarat, lai kaut kas mainītos! Kāpēc ne jūs nedarat sabiedribai zināmu, ka jūs tur izkalpina,ka uzspiež virsstundu darbu? Kapēc klusējat un piesedzat VID vadību??

Atbildēt

nav tā

26.03.2017. 19:07

»

aga

Lai tas odzes viena otru aprij. Tapat tur strada tikai sabiedribas moralas padibenes


esmu komunicējusi ar inspektoriem- atbildes korektas, ātras, precīzas.
Parastā darba darītājs nav vainīgs, ka galvgalis smird.
Parastais darba darītājs gāja darbu darīt.

Atbildēt

Inspektore

26.03.2017. 18:52

Mums visiem ir aptuveni 500 eiro uz rokas, darba tik daudz, ka ir piespiedu-brīvprātīgās virstundas.
Visi mēs izskatāmies pēc pārgurušiem zombijiem.

Atbildēt

ciniķis

26.03.2017. 18:44

kamēr cilvēki neizies ielās protestā pret korupciju, tikmēr šī alkatības politika turpināsies. Nesodāmības sajūta rada arvien lielāku nekaunību, alkatību un nepiebarojamību. Dod cik gribi, tāpat maz. Jāatlaiž vēl un vēl reāli cilvēki, lai načaļstva varētu lieku reizi ceļojumā aizbraukt un krāmus iepirkt. VID ir spilgts sabiedrības noslāņošanās piemērs. Daži bagātie pārējie totāli nabagi. Te, kaut kas ir jādara!

Atbildēt

aga

26.03.2017. 18:28

Lai tas odzes viena otru aprij. Tapat tur strada tikai sabiedribas moralas padibenes!

Atbildēt

liela banda

26.03.2017. 18:06

cirule turpina zagt.

Atbildēt

Laiki mainās, pricips paliek!

26.03.2017. 17:41

Nu kā var nesolīt (nemelot)!

Atbildēt

XXL

26.03.2017. 17:33

No paziņām, kas strādā VID ir dzirdēts, ka šogad algas salīdzinot ar pagājušo gadu ir samazinājušās...

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

26.03.2017. 16:04

»

vai tad ne 530 ?

Kad tad ir noticis tāds brīnums, ka no 2016.gada ir samazinātas vairāk nekā 1000 amata vietas? Runāja un rakstīja, ka jāsamazina 530 vai cik tur, bet ne jau 1000


Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots?
MK noteikumos darbam ar displejiem tāda norma nav atrodama. https://likumi.lv/ta/id/65157-darba-aizsardzibas-prasibas-stradajot-ar-displeju
+ Kādā sakarā katru gadu ir vajadzīgas brilles?

Atbildēt

vadība po latviski

26.03.2017. 15:11

klasika, reālajie darītājiem 3 pirkstu kombinācija - jo attieksme ir tāda, kā pret idiotiem vai 100% neveiksminiekiem, a to, ka šie cilvēki tak reāli arī pienes budžetam kāpostiņu
p.s tas pats veselības aprūpē u.c priekšnieka alga 3k, padotajam 300 eur

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ģirģen, sāc strādāt, nevis tēlo tautas ministru ar pielīšanu un izlikšanos par aizstāvi un glābēju

FotoVakar vakarā ziņās stāsta, ka policija uzrēķinājusi sodos ap miljonu, čakarējot cilvēkus. Tāpat vakar vakarā uzzvanīju un papļāpāju ar latviešu ģimeni Norvēģijā, kuri komentārā pie mana ieraksta “Kāds ir Tavs telefona numurs?” bija ierakstījuši to. Maskas nav jāvalkā, policija nevienu priekšā neņem, rindās pie veikala nav jāstāv un bankomātā naudu ar groziņu nav jāizņem. Stāsts nav par to. Stāsts ir par Ģirģena atklāto divkosību.
Lasīt visu...

12

Vakcinācija nav risinājums Latvijai

FotoEs kā opozīcijas deputāts neizprotu konsekvences trūkumu valdības lēmumos. Es uzskatu, ka ir jāstiprina veselības aprūpes kapacitāte, nevis jābaida ar viļņiem. Veselības aprūpes kapacitātes stiprināšanā ir aizstāta ar vāji organizētu un brīžiem pat komisku vakcinācijas procesu.
Lasīt visu...

18

„Kancelēšanas” kultūra luterāņu baznīcā attiecībā uz sievietēm ir dominējusi kopš 1993. gada

FotoThis you? (Uzreiz atvainojos par to, ka ne pārāk diplomātiski...) Redzēju, ka raksts ir populārs, jo vairāki draugi FB to šēroja. Pateikšu dažus vārdus. Statistika un šērošana FB viennozīmīgi parāda, ka sabiedrības garīgi ideoloģiskais piedāvājums satiek garīgi ideoloģisko pieprasījumu. Un tagad paņemam piedāvājumu un ģeniālo rakstu, kas sākas ar vārdiem: "Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot." Un tagad pastāstīšu banālu stāstu.
Lasīt visu...

12

Jaunā Rīgas teātra septiņi ētiskie uzvedības noteikumi darbniekiem un skatītājiem

Foto1. Mūsu teātrī ir atļauta runas brīvība bez jebkādiem ierobežojumiem.
Lasīt visu...

6

Nevajag sagaidīt, ka tu pusmūža vecumā aiznesīsi ar lepnumu savu naktspodiņa saturu pie sabiedrības un visi tev glāstīs galviņu

Foto1) Vārda brīvība nenozīmē to, ka tevi nevar kritizēt par taviem izteikumiem, kā arī vēl mazāk vārda brīvība nozīmē, ka tu drīksti liet samazgas virsū citiem un cerēt, ka tādējādi tu izpelnīsies cieņu, apbrīnu, puķes un aizkustinājuma asaras.
Lasīt visu...

21

Kā likvidēt "Facebook" monopolu?

FotoNotikumi ASV un Facebook uzsāktā cenzūras politika ir aktualizējusi jautājumu par Facebook globālo monopolstāvokli un nepieciešamību to likvidēt. Tagad tas kļūst ne tikai par daudzu cilvēku pārliecības jautājumu, bet daudzu politisko spēku un lielu biznesa struktūru izdzīvošanas jautājumu. Lielā mērā ir vietā teikt, ka cilvēkiem visiem kopā ir jāiznīcina Facebook, pretējā gadījumā Facebook iznīcinās cilvēkus. Tomēr tikt galā ar Facebook monopolu nav tik vienkārši, bet ne neiespējami. To tad arī apskatīsim.
Lasīt visu...

20

Kāpēc mērāmies ar kvadrātmetriem?

FotoEs kā ticīgs cilvēks ticu, ka politiķus tomēr vada arī rūpes par mazo cilvēku, ne tikai uzbudinājums no varaskāres.
Lasīt visu...

12

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

FotoNesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli, šobrīd acīmredzot svarīgākas ir LGBT un Navaļnija tēmas, tālab savu vārdu nāksies teikt man, salīdzinoši necilam mūsu valstiņas pilsonim, – latvietim. Viss turpmāk sacītais ir tikai personiskais viedoklis.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

Kamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem –...

Foto

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

Es palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ...

Foto

Elīnas Didrihsones tests

Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone...

Foto

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

Sestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss...

Foto

Fermas rullē

Uzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu...

Foto

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi...

Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru, ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...