Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

jap

06.05.2017. 14:01

»

VB

Izvērtējiet paveicamās funkcijas, ne darbinieku skaitu, lūdzu! Domājams, tās par 50% liekas


īpaši auditoriem - milzum liels laiks jāpatērē informācojas ievadīšanai visādās programmās, kas atņem milzum daudz laika tiešo pienākumu pildīšanai...

Atbildēt

skaidrojums

06.05.2017. 13:48

»

Neiedziļinoties detaļās

Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots...


tāpēc, ka 8-ņas stundas (ja nepieciešams - arī ilgāk) pēc kārtas un praktiski nepārtraukti jāskatās te datora monitorā, te dokumentos, kas rakstīti ne tikai datorrakstā...

Atbildēt

Ne vārds

29.03.2017. 20:32

VID amatpersonām izmaksāto atalgojuma sarakstā nav vismaz divi man zināmo ierēdņu atalgojums.

Atbildēt

Vārds

28.03.2017. 22:20

Algu saraksti ir šeit, variet analizēt paši:
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/atalgojuma_saraksts_par_2017.gada_februari.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2017.gada_janvari.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_decembri.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_novembri.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/Dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_oktobri_0.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/Dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_septembri.pdf

Atbildēt

pavalstnieks

28.03.2017. 17:08

Mùsu karaljvalstì viss pa vecam.....:):)
Kaut gan cetèju..cerèju.....brìnumu ieraudzìt ......

Atbildēt

pilsonis

27.03.2017. 21:37

»

nuss

Hmm ...man gan nekad nav patikusi valsts ierēdņu gaušanās. Pats esmu pabijis valsts darbā un esmu to atklausījies līdz riebumam uz visu atlikušo dzīvi no citiem valsts darbā strādājošajiem maz saņemošajiem, kas saņēma 2-3x lielākas algas, kā es... wtf!? Ja jums nepatīk valsts darbs, ejiet naff prom ...


Domājat,ko runājat, Jūs nedaudz maldāties! Tas ko Jūs rakstat ir pretēji😮 Privātā biznesa īpašnieks ,cik grib tik maksā saviem padotajiem! Valsts pārvaldē vadītājam ir jādomā um jāatbild par pareizu valsts līdzekļu izietojumu un valsts pārvaldē strādājošiem ir jāstrādā valsts interesēs saņemot par to ierēdņa cienīgu atalgojumu.

Atbildēt

320

27.03.2017. 20:26

Pati agrāk strādāju VID. Alga jau ”entos” gadus nav pielikta. Agrāk šo darbu darījām četras un visbeidzot divas. Manai vadībai pie pārcelšanās pielika Ls 200.00. Es pēc pārcelšanās darīju to pašu darbu jau viena un pielika vēl trīs cilvēku darbu klāt par to pašu naudu. Nu nav nekāda saldā dzīve darbiniekiem tur. Priekšnieks vēl tevi paskubina - vajag ātrāk pirkstiņus kustināt. Par lielo slodzi rakstīju gan priekšniecībai, gan vadībai, bet čiks un viss bez pēdām pazuda. Tā runā, ka vadība uz Ziemassvētkiem prēmijas arī saņēma. Tur izdzen kā suni un vēl piebilst, ja nevari padarīt darbu, tad paliec pēc darba. Strādājot vairākus gadus VID neko labu par šo iestādi nevaru teikt (vadītāju izturēšanas pēc), tikai mīļus vārdiņus gan par atsevišķiem kolēģiem, kuri palika un kurus atbrīvoja.

Atbildēt

nuss

27.03.2017. 17:39

Hmm ...man gan nekad nav patikusi valsts ierēdņu gaušanās. Pats esmu pabijis valsts darbā un esmu to atklausījies līdz riebumam uz visu atlikušo dzīvi no citiem valsts darbā strādājošajiem maz saņemošajiem, kas saņēma 2-3x lielākas algas, kā es... wtf!? Ja jums nepatīk valsts darbs, ejiet naff prom no VID un beidziet gaudot. Ja jūs iedomājieties, ka jums vajag saņemt vairāk, tad ejiet pie privātā darba devēja un prasiet tur lielāku algu, kā saņēmāt VID vai - taisiet savu firmu, ja jau esiet tik gudri nevis parazitējiet uz nodokļu maksātāju rēķina. Neviens no jums nav priviliģēts vai arī spiests strādāt valsts dienestā! Jūs neesiet nekas un neko ar savu darbu neesiet pierādījuši, ka valstij(mums - pārējiem pilsoņiem) ir kaut kas jums jādod. Ejiet un pierādiet savas prasmes un varēšanas privātā jomā, kas dod patiešām labumu visiem pārējiem, pirms sāciet vaimanāt par to, ka slikti saņemiet valsts darbā.

UK ieņēmumu dienesta algās ir novērojama tā pati 5-6x lielā algu starpība. Tieši tās pašas algas - vismaz augstākajai vadībai. Visa matemātika, ka UK 16 līmeņa algas saņēmēju skaits ir salīdzināms ar Latvijas 16 līmeņa algas skaita saņēmējiem, kur Latvijas gadījumā ir novērojama disproporcija ar nodokļu ieņēmumiem, kādus savāc UK... Latvija ir maza valsts ar pārāk lielu administratīvo aparātu un pārāk daudz cilvēkiem kas strādā mistiskā valsts labā, kas parasti saistās tikai ar savu personīgo labumu.

Atbildēt

nuss

27.03.2017. 17:01

»

Neiedziļinoties detaļās

Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots...


Ja nepērk dārgākā dizaina brilles, kas tiešām kalpo gadus, jo taisītas no titāna utt, tad gads arī ir minimālais ko var lietot un cena ir atbilstoša acu lēcu lietošanai un ja tās lieto, tad tas pats vien naudas izteiksmē sanāks gada laikā ja pirks jaunas brilles vai lietos kontaktlēcas. Tāpēc arī gads - pie tam ne jau brilles, bet gan summa, kas aptuveni ir ekvivalenta kontaktlēcu lietošanai.

Brilles plīst, īpaši ja nesēž mājās un ir jāiet uz darbu. Stikla virsma nobružājas un stikli ir jāmaina ik pa laikam - normāla prakse būtu katru gadu, bet priekš sevis gadās arī ka nemaina. Trīs gadi priekš mani gan būtu milzīgs laiks, jo pa to laiku redze pasliktinās un var nākties mainīt brilles vismaz 2 reizes, jo man pamainās stiprums vidēji -0.25 ik pa diviem gadiem. Kā jau pieminēju - priekš sevis 0.25 starpība ir ciešama, bet ja jāstrādā 8h, tad - nē... nu kaut vai tāpēc, ka pēc laika šis var būt par iemeslu lai iesūdzētu tiesā savu darba devēju par neatgriezenisku veselības bojāšanu, bet ja VID vēlas papildizdevumus, tad ir ok... es nemaksāju, bet jūs maksājiet nodokļus Latvijas valstij un ja jums patīk apmaksāt tiesu izdevumus, tad viss ir kārtībā.


10-15 minūtes, kas ir atsevišķi no pusdienu laika ir veca norma - vismaz 10 gadus sena, jo tad es vēl biju Latvijā un to regulāri izmantoju, kaut arī darba devējam varbūt bija citas domas, bet tā kā tajā laikā man bija tādi darba pienākumi, kas bija mazāk ierobežojoši, kā valsts iestādes kancelejas žurkām, tad arī tas bija iespējams to pielietot kā atpūtu no darba.

Jums nav taisnība par to, ka nav atrodama, jo
10.5 punkts prasa noteikt regulārus APMAKSĀTUS pārtraukumus - NO DISPLEJA(ne jau darba), kas ir atsevišķi no pusdienlaika, kuru neapmaksā darba devējs. Un strādājot ar monitoru ir neiespējami ieplānot lai darbinieks dara kaut ko citu, tāpēc reāli šīs 10-15 (X 2 - kopā pa dienu aptuveni pusstundu) minūtes viņš var neko nedarīt, bet iet pastaigāties.

Par 10 minūšu pārtraukumu kādreiz tie bija rekomendējoši, bet man ir aizdomas, ka ES likumi šo normu praktiski pirms gada vai diviem ir noteikuši par obligātu un tā ir SAISTOŠA Latvijas likumdošanai, neskatoties uz to, kas ir rakstīts likumi.lv. Jūs diez vai esiet darba devējs, bet ja būtu, jūs ļoti iedziļinātos detaļās, jo starp darba ņēmējiem ir arī tādi gnīdas kas jūs var iesūdzēt tiesā par neiedziļināšanos un tas būs tikai pelnīti.

Atbildēt

ZZ$

27.03.2017. 16:04

Darbinieki tur tiek vērtēti zemāk par suņiem ! Ei Dana, KAD BŪS IZDIENAS PENSIJAS ??? KO ..... Droši vien nekad, jo FM uzskata, ka darba suņus parasti ir grāvmalī jāizmet lai nosprāgst un nekāda pensija nepienākas.

Atbildēt

uhh

27.03.2017. 15:26

bruto 770 EUR un brauc uz darbu 50 km uz vienu pusi

Atbildēt

MK

27.03.2017. 15:04

Man liekas, kā šiem mūsdienu biznesa iznīcinātājiem jebkura summa ir par lielu, jo viņi visi ir nozombēti, nedomājoši, un ar mazu intelektu apveltītu indivīdi, par kuriem galvām nevajadzētu sāpēt nevienam.
Cik no viņiem kādreiz ir nopelnījuši kaut ko paši, nevis tupa saņēmuši algu?
Un gribētos redzēt, ka viņi paliek bezdarbnieki un paprovē atrast sev darbu.

Atbildēt

ļoha

27.03.2017. 14:43

un pareizi dara, jo nav ko katru gadu jaunas acu brilles pirkt, sapērk radiem draugiem! un saulenes visiem ar šoferu koročkām reizi gadā 70 jevro vērtībā arī nav ko dāļāt!

Atbildēt

VIDiks

27.03.2017. 14:21

Debili bļatj

Atbildēt

iekšlietu sistēmas darbinieks

27.03.2017. 12:53

iekšlietu sistēmā tieši tāda pati hujņa ar algām!

Atbildēt

omg

27.03.2017. 12:41

»

Guntis

Lūk, šīs gan ir absolūtas muļķības...


un plus vēl cik LV ir muitas kontroles punkti un cik Igaunijai...

Atbildēt

Guntis

27.03.2017. 12:25

»

rolands

Igaunijas VID strādā uz 1000 darbinieku un IEKASĒ par miljardu vairāk. Bet šajā valstelē -uz 4000...


Lūk, šīs gan ir absolūtas muļķības.
Pirmkārt, Jums, Roland, vajadzētu noskaidrot, kādi uzdevumi ir deleģēti Igaunijas nodokļu un muitas administrācijai.
Otrkārt, Jums vajadzētu painteresēties Igaunijas statistikas mājas lapā, kādi ir Igaunijas NODOKĻU ieņēmumi. Kas ir būtiski mazāki, nekā kopējie valsts budžeta ieņēmumi.
Treškārt, Jums vajadzētui painteresēties, kādas ieņēmumu pozīcijas veido Igaunijas budžetu. Tad Jūs ieraudzītu, ka tur ietilpst arī obbligātās veselības apdrošināšanas iemaksas.

Atbildēt

Juris

27.03.2017. 12:19

»

es

amatpersonām aizliegts streikot


Streiku likumā šāda aizlieguma nav.

Atbildēt

Guntis

27.03.2017. 12:18

»

VB

Izvērtējiet paveicamās funkcijas, ne darbinieku skaitu, lūdzu! Domājams, tās par 50% liekas


Lūk, tieši ar to arī bija jāsāk - ar ārējos tiesību aktos VID noteikto uzdevumu izvērtēšanu.
Diemžēl tas tā arī nav izdarīts.

Atbildēt

VB

27.03.2017. 11:53

Izvērtējiet paveicamās funkcijas, ne darbinieku skaitu, lūdzu! Domājams, tās par 50% liekas...

Atbildēt

patiesība

27.03.2017. 11:40

tā ir visās valsts iestādēs. reālajiem darba darītājiem ir ap 400-500 uz rokas.

Atbildēt

Re kā

27.03.2017. 10:33

Tahogēnā atsvešinātība
Izmantojot sengrieķu „tachos” (ātrums), jēdziens „tahogēns” apzīmē ātruma palielināšanos kādā procesā. Savukārt par tahogēno atsvešinātību var runāt sakarā ar atsvešinātības pieaugumu no tradicionālās pasaules uztveres un tradicionālās dzīves kārtības, pieaugot ātrumam virzībā uz haosu, katastrofu. Tahogēnā atsvešinātība liecina par pagātnes pieredzes nerespektēšanu, cenšoties pēc iespējas vairāk ģenerēt inovācijas; jo vairāk inovāciju, jo vairāk atmirst pagātnes mantojums. Tahogēnā atsvešinātība ir iespējama vienīgi prāta sabrukuma laikā, kad valda bezprātīgs iracionālisms un bezprātīgais iracionālisms lielā ātrumā izvēršās arvien plašāk un plašāk.

Atbildēt

rolands

26.03.2017. 22:58

Igaunijas VID strādā uz 1000 darbinieku un IEKASĒ par miljardu vairāk. Bet šajā valstelē -uz 4000
ierēdņu iekasē mazāk naudas.Vai skaita uz parastiem skaitīkļiem???Jo vairāk datoru, jo mazāk izdara ko vajadzīgu.Plāns- ēnu ekonomiku samazināt katru gadu par 1%!!!???Tas ir absurds!? Šo kantori komandē finansu "gudrā "ministrre.Kuru savukārt komandē-
zzs hūte -lembis.Roku roka bučco! kas izdarīts- nekas, tikai priekšnieku palicis vairāk!!!
VERGOS vēl ilgi tā.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

26.03.2017. 22:54

»

Tiešām

Tas ir tik austrumnieciski, tur plaisa starp augšām un apakšām vairākkārtīga. Līdz Eiropas izpratnei mums tālu, jo paaudze, kas veidojusies vēl PSRS laikos diemžēl nekad nemainīsies. Tomēr iespēja pastāv, ja vadība piebremzētu un sāktu vispirms ar sevi


Baur, tieši tu esi PSRS atrauga. Kautko murgo.
Redz kur amerikāņu veidots video ar 20 miljonu skatījumu. Tātad Amerika ir austrumnieciska? PSRS2?
https://www.youtube.com/watch?v=QPKKQnijnsM

Atbildēt

VID darbinieks

26.03.2017. 21:50

Kamēr Finanšu ministre neaizrotēs no VIDa prom visus pārvalžu direktorus, vietniekus un citus augstus liekēžus, nekas nemainīsies!

Atbildēt

Murovejs

26.03.2017. 21:30

Shēma aptuveni sekojoša - atnāk uz uzņēmumu kāds VID inspektors, sarunā, ko rakstīs aktā (novienojas par atrasto "pārkāpumu"), cik lielu simbolisku soda naudu uzņēmējs ir gatavs samaksāt un viss, - inspektors neko nepārbauda, uzraksta formālu aktu un dodas atlikušo dienu atpūsties - brīvdienā. Gan uzņēmējam labi, - var mierīgi turpināt apiet stulbos valsts likumus, nodrošinot sev iespēju izdzīvot, pelnīt un attīstīties, gan inspektoram labi, - it kā strādājis, it kā kko pat paveicis, bet puse darba dienas paliek atpūtai pēc virsstundām.

Atbildēt

Tā jau pašlaik

26.03.2017. 21:24

»

Tiešām

Tas ir tik austrumnieciski, tur plaisa starp augšām un apakšām vairākkārtīga. Līdz Eiropas izpratnei mums tālu, jo paaudze, kas veidojusies vēl PSRS laikos diemžēl nekad nemainīsies. Tomēr iespēja pastāv, ja vadība piebremzētu un sāktu vispirms ar sevi


ir visās Valsts iestādēs,kur it kā tika palielināta alga.Ministrijās un paŗvaldēs priekšnieku,vietnieku un galveno speciālistu algas pieauga par 600-1000,bet darba darītājiem 20-100 Euro,vai pat mazāk.Tā lūk mums tiek veikta sociālās nevienlīdzības mazināšana Valstī.Prieks kur tu rodies!

Atbildēt

Murovejs

26.03.2017. 21:19

Bet tas taču ir labi! Mazāk nodokļus varēsim maksāt, jo VID izkontrolēt neko nespēs. Lai dzīvo pelēkā un melnā ekonomika! Kā PSRS laikā teica? Priekšnieki izliekas, ka mums maksā, - mēs izliekamies, ka strādājam. Viss virzās uz labu! Neba nu priekšnieki kko auditēt brauks vai kādus tirgoņus vai pakalpojumu sniedzējus purināt. Bez nodokļiem cenas vienmēr samazinās!

Atbildēt

Par brillēm

26.03.2017. 21:00

»

Neiedziļinoties detaļās

Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots...


Tāpēc, ka man par gadu redze pasliktinājās uz 1,75 dioptrija vienai acij, otrai uz 0,35. Vai man jāmaina brilles? Kā Jums šķiet?

Atbildēt

bet

26.03.2017. 20:57

»

K

..bet jūs neko nedarat, lai kaut kas mainītos! Kāpēc ne jūs nedarat sabiedribai zināmu, ka jūs tur izkalpina,ka uzspiež virsstundu darbu? Kapēc klusējat un piesedzat VID vadību


ēst bērniem gribas tūdaļ, vai ne? un citu darbu atrast var ātri atrast tikai tie, kas barojas pie vienas siles. Tāpēc. Daudzi klusē. dāudzās vietās.

Atbildēt

Pelēkais kardināls

26.03.2017. 20:52

Kārtējā vilšanās VID darbā. Man šķiet, ka ne jau Cīrules kundze veica šīs reformas, bet gan viņas vietniece. Cīrule baidītos tik krasi mainīt algas un palielināt vadības štatus.Cīruli tikai "paliek zem sitiena".

Atbildēt

Caps

26.03.2017. 20:49

VID darbinieki nav vienīgie kuri pārstrādājas, lai priekšnieki varētu grozīties ar padarīto darbu rezultātiem. VPD tas pats un atklāti pasaka, gribēsi labu novērtējumu, strādāsi vakaros un brīvdienas ar tak jums ir...

Atbildēt

K

26.03.2017. 20:48

»

Tiešām

Tas ir tik austrumnieciski, tur plaisa starp augšām un apakšām vairākkārtīga. Līdz Eiropas izpratnei mums tālu, jo paaudze, kas veidojusies vēl PSRS laikos diemžēl nekad nemainīsies. Tomēr iespēja pastāv, ja vadība piebremzētu un sāktu vispirms ar sevi


nesaprotu, kāpēc te pie raksta par VID jāpiesauc kaut kadi vēsturiski padomju laiki. Nu nekāda sakara! Plaisa starp nepamatoti augstajām valsts varas pārstāvju algām,piemaksām,prēmijām un parasto cilvēku neiecīgajam algām, kā reiz ir Latvijas ,,sasniegums''.

Atbildēt

K

26.03.2017. 20:42

»

liela banda

cirule turpina zagt


Cīrule nāk no krāpnieku kantora - Baltas. Baro vilku cik gribi, tikumu tas nemainīs!

Atbildēt

K

26.03.2017. 20:40

»

Inspektore

Mums visiem ir aptuveni 500 eiro uz rokas, darba tik daudz, ka ir piespiedu-brīvprātīgās virstundas


..bet jūs neko nedarat, lai kaut kas mainītos! Kāpēc ne jūs nedarat sabiedribai zināmu, ka jūs tur izkalpina,ka uzspiež virsstundu darbu? Kapēc klusējat un piesedzat VID vadību??

Atbildēt

nav tā

26.03.2017. 20:07

»

aga

Lai tas odzes viena otru aprij. Tapat tur strada tikai sabiedribas moralas padibenes


esmu komunicējusi ar inspektoriem- atbildes korektas, ātras, precīzas.
Parastā darba darītājs nav vainīgs, ka galvgalis smird.
Parastais darba darītājs gāja darbu darīt.

Atbildēt

Inspektore

26.03.2017. 19:52

Mums visiem ir aptuveni 500 eiro uz rokas, darba tik daudz, ka ir piespiedu-brīvprātīgās virstundas.
Visi mēs izskatāmies pēc pārgurušiem zombijiem.

Atbildēt

ciniķis

26.03.2017. 19:44

kamēr cilvēki neizies ielās protestā pret korupciju, tikmēr šī alkatības politika turpināsies. Nesodāmības sajūta rada arvien lielāku nekaunību, alkatību un nepiebarojamību. Dod cik gribi, tāpat maz. Jāatlaiž vēl un vēl reāli cilvēki, lai načaļstva varētu lieku reizi ceļojumā aizbraukt un krāmus iepirkt. VID ir spilgts sabiedrības noslāņošanās piemērs. Daži bagātie pārējie totāli nabagi. Te, kaut kas ir jādara!

Atbildēt

aga

26.03.2017. 19:28

Lai tas odzes viena otru aprij. Tapat tur strada tikai sabiedribas moralas padibenes!

Atbildēt

liela banda

26.03.2017. 19:06

cirule turpina zagt.

Atbildēt

Laiki mainās, pricips paliek!

26.03.2017. 18:41

Nu kā var nesolīt (nemelot)!

Atbildēt

XXL

26.03.2017. 18:33

No paziņām, kas strādā VID ir dzirdēts, ka šogad algas salīdzinot ar pagājušo gadu ir samazinājušās...

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

26.03.2017. 17:04

»

vai tad ne 530 ?

Kad tad ir noticis tāds brīnums, ka no 2016.gada ir samazinātas vairāk nekā 1000 amata vietas? Runāja un rakstīja, ka jāsamazina 530 vai cik tur, bet ne jau 1000


Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots?
MK noteikumos darbam ar displejiem tāda norma nav atrodama. https://likumi.lv/ta/id/65157-darba-aizsardzibas-prasibas-stradajot-ar-displeju
+ Kādā sakarā katru gadu ir vajadzīgas brilles?

Atbildēt

vadība po latviski

26.03.2017. 16:11

klasika, reālajie darītājiem 3 pirkstu kombinācija - jo attieksme ir tāda, kā pret idiotiem vai 100% neveiksminiekiem, a to, ka šie cilvēki tak reāli arī pienes budžetam kāpostiņu
p.s tas pats veselības aprūpē u.c priekšnieka alga 3k, padotajam 300 eur

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

FotoLatvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums, nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde esot zem jautājuma zīmes.
Lasīt visu...

21

Modernā banalitāte

FotoBanalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna banalitāte, ja ar vārdiem “moderna banalitāte” apzīmējam kaut ko mūsdienīgu, sava laika prasībām un sasniegumiem atbilstošu, ar ko tiekamies nesen, bet kas jau ir ieguvis banalitātes statusu.  
Lasīt visu...

12

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

FotoJebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida arī šo partiju ministrus, kas iedrošināsies veikt pārmaiņas savās nozarēs.
Lasīt visu...

21

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

FotoNezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks ārzemnieku biznesa projekts. Es saprotu, ka abas augstākās valsts amatpersonas nav ar seju pret Latviju, bet tik atklāti lobēt privātpersonu biznesu...
Lasīt visu...

21

Partijas pamodušās no miega

FotoIzskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to politikas vērotājiem dzīve ir kļuvusi interesantāka.
Lasīt visu...

12

Objektīvā realitāte

FotoKo nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt, spējat būt objektīvi pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā to izmērīt, un kā par to pārliecināties?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...