Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

jap

06.05.2017. 14:01

»

VB

Izvērtējiet paveicamās funkcijas, ne darbinieku skaitu, lūdzu! Domājams, tās par 50% liekas


īpaši auditoriem - milzum liels laiks jāpatērē informācojas ievadīšanai visādās programmās, kas atņem milzum daudz laika tiešo pienākumu pildīšanai...

Atbildēt

skaidrojums

06.05.2017. 13:48

»

Neiedziļinoties detaļās

Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots...


tāpēc, ka 8-ņas stundas (ja nepieciešams - arī ilgāk) pēc kārtas un praktiski nepārtraukti jāskatās te datora monitorā, te dokumentos, kas rakstīti ne tikai datorrakstā...

Atbildēt

Ne vārds

29.03.2017. 20:32

VID amatpersonām izmaksāto atalgojuma sarakstā nav vismaz divi man zināmo ierēdņu atalgojums.

Atbildēt

Vārds

28.03.2017. 22:20

Algu saraksti ir šeit, variet analizēt paši:
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/atalgojuma_saraksts_par_2017.gada_februari.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2017.gada_janvari.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_decembri.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_novembri.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/Dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_oktobri_0.pdf
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/Dokumenti/atalgojuma_saraksts_par_2016.gada_septembri.pdf

Atbildēt

pavalstnieks

28.03.2017. 17:08

Mùsu karaljvalstì viss pa vecam.....:):)
Kaut gan cetèju..cerèju.....brìnumu ieraudzìt ......

Atbildēt

pilsonis

27.03.2017. 21:37

»

nuss

Hmm ...man gan nekad nav patikusi valsts ierēdņu gaušanās. Pats esmu pabijis valsts darbā un esmu to atklausījies līdz riebumam uz visu atlikušo dzīvi no citiem valsts darbā strādājošajiem maz saņemošajiem, kas saņēma 2-3x lielākas algas, kā es... wtf!? Ja jums nepatīk valsts darbs, ejiet naff prom ...


Domājat,ko runājat, Jūs nedaudz maldāties! Tas ko Jūs rakstat ir pretēji😮 Privātā biznesa īpašnieks ,cik grib tik maksā saviem padotajiem! Valsts pārvaldē vadītājam ir jādomā um jāatbild par pareizu valsts līdzekļu izietojumu un valsts pārvaldē strādājošiem ir jāstrādā valsts interesēs saņemot par to ierēdņa cienīgu atalgojumu.

Atbildēt

320

27.03.2017. 20:26

Pati agrāk strādāju VID. Alga jau ”entos” gadus nav pielikta. Agrāk šo darbu darījām četras un visbeidzot divas. Manai vadībai pie pārcelšanās pielika Ls 200.00. Es pēc pārcelšanās darīju to pašu darbu jau viena un pielika vēl trīs cilvēku darbu klāt par to pašu naudu. Nu nav nekāda saldā dzīve darbiniekiem tur. Priekšnieks vēl tevi paskubina - vajag ātrāk pirkstiņus kustināt. Par lielo slodzi rakstīju gan priekšniecībai, gan vadībai, bet čiks un viss bez pēdām pazuda. Tā runā, ka vadība uz Ziemassvētkiem prēmijas arī saņēma. Tur izdzen kā suni un vēl piebilst, ja nevari padarīt darbu, tad paliec pēc darba. Strādājot vairākus gadus VID neko labu par šo iestādi nevaru teikt (vadītāju izturēšanas pēc), tikai mīļus vārdiņus gan par atsevišķiem kolēģiem, kuri palika un kurus atbrīvoja.

Atbildēt

nuss

27.03.2017. 17:39

Hmm ...man gan nekad nav patikusi valsts ierēdņu gaušanās. Pats esmu pabijis valsts darbā un esmu to atklausījies līdz riebumam uz visu atlikušo dzīvi no citiem valsts darbā strādājošajiem maz saņemošajiem, kas saņēma 2-3x lielākas algas, kā es... wtf!? Ja jums nepatīk valsts darbs, ejiet naff prom no VID un beidziet gaudot. Ja jūs iedomājieties, ka jums vajag saņemt vairāk, tad ejiet pie privātā darba devēja un prasiet tur lielāku algu, kā saņēmāt VID vai - taisiet savu firmu, ja jau esiet tik gudri nevis parazitējiet uz nodokļu maksātāju rēķina. Neviens no jums nav priviliģēts vai arī spiests strādāt valsts dienestā! Jūs neesiet nekas un neko ar savu darbu neesiet pierādījuši, ka valstij(mums - pārējiem pilsoņiem) ir kaut kas jums jādod. Ejiet un pierādiet savas prasmes un varēšanas privātā jomā, kas dod patiešām labumu visiem pārējiem, pirms sāciet vaimanāt par to, ka slikti saņemiet valsts darbā.

UK ieņēmumu dienesta algās ir novērojama tā pati 5-6x lielā algu starpība. Tieši tās pašas algas - vismaz augstākajai vadībai. Visa matemātika, ka UK 16 līmeņa algas saņēmēju skaits ir salīdzināms ar Latvijas 16 līmeņa algas skaita saņēmējiem, kur Latvijas gadījumā ir novērojama disproporcija ar nodokļu ieņēmumiem, kādus savāc UK... Latvija ir maza valsts ar pārāk lielu administratīvo aparātu un pārāk daudz cilvēkiem kas strādā mistiskā valsts labā, kas parasti saistās tikai ar savu personīgo labumu.

Atbildēt

nuss

27.03.2017. 17:01

»

Neiedziļinoties detaļās

Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots...


Ja nepērk dārgākā dizaina brilles, kas tiešām kalpo gadus, jo taisītas no titāna utt, tad gads arī ir minimālais ko var lietot un cena ir atbilstoša acu lēcu lietošanai un ja tās lieto, tad tas pats vien naudas izteiksmē sanāks gada laikā ja pirks jaunas brilles vai lietos kontaktlēcas. Tāpēc arī gads - pie tam ne jau brilles, bet gan summa, kas aptuveni ir ekvivalenta kontaktlēcu lietošanai.

Brilles plīst, īpaši ja nesēž mājās un ir jāiet uz darbu. Stikla virsma nobružājas un stikli ir jāmaina ik pa laikam - normāla prakse būtu katru gadu, bet priekš sevis gadās arī ka nemaina. Trīs gadi priekš mani gan būtu milzīgs laiks, jo pa to laiku redze pasliktinās un var nākties mainīt brilles vismaz 2 reizes, jo man pamainās stiprums vidēji -0.25 ik pa diviem gadiem. Kā jau pieminēju - priekš sevis 0.25 starpība ir ciešama, bet ja jāstrādā 8h, tad - nē... nu kaut vai tāpēc, ka pēc laika šis var būt par iemeslu lai iesūdzētu tiesā savu darba devēju par neatgriezenisku veselības bojāšanu, bet ja VID vēlas papildizdevumus, tad ir ok... es nemaksāju, bet jūs maksājiet nodokļus Latvijas valstij un ja jums patīk apmaksāt tiesu izdevumus, tad viss ir kārtībā.


10-15 minūtes, kas ir atsevišķi no pusdienu laika ir veca norma - vismaz 10 gadus sena, jo tad es vēl biju Latvijā un to regulāri izmantoju, kaut arī darba devējam varbūt bija citas domas, bet tā kā tajā laikā man bija tādi darba pienākumi, kas bija mazāk ierobežojoši, kā valsts iestādes kancelejas žurkām, tad arī tas bija iespējams to pielietot kā atpūtu no darba.

Jums nav taisnība par to, ka nav atrodama, jo
10.5 punkts prasa noteikt regulārus APMAKSĀTUS pārtraukumus - NO DISPLEJA(ne jau darba), kas ir atsevišķi no pusdienlaika, kuru neapmaksā darba devējs. Un strādājot ar monitoru ir neiespējami ieplānot lai darbinieks dara kaut ko citu, tāpēc reāli šīs 10-15 (X 2 - kopā pa dienu aptuveni pusstundu) minūtes viņš var neko nedarīt, bet iet pastaigāties.

Par 10 minūšu pārtraukumu kādreiz tie bija rekomendējoši, bet man ir aizdomas, ka ES likumi šo normu praktiski pirms gada vai diviem ir noteikuši par obligātu un tā ir SAISTOŠA Latvijas likumdošanai, neskatoties uz to, kas ir rakstīts likumi.lv. Jūs diez vai esiet darba devējs, bet ja būtu, jūs ļoti iedziļinātos detaļās, jo starp darba ņēmējiem ir arī tādi gnīdas kas jūs var iesūdzēt tiesā par neiedziļināšanos un tas būs tikai pelnīti.

Atbildēt

ZZ$

27.03.2017. 16:04

Darbinieki tur tiek vērtēti zemāk par suņiem ! Ei Dana, KAD BŪS IZDIENAS PENSIJAS ??? KO ..... Droši vien nekad, jo FM uzskata, ka darba suņus parasti ir grāvmalī jāizmet lai nosprāgst un nekāda pensija nepienākas.

Atbildēt

uhh

27.03.2017. 15:26

bruto 770 EUR un brauc uz darbu 50 km uz vienu pusi

Atbildēt

MK

27.03.2017. 15:04

Man liekas, kā šiem mūsdienu biznesa iznīcinātājiem jebkura summa ir par lielu, jo viņi visi ir nozombēti, nedomājoši, un ar mazu intelektu apveltītu indivīdi, par kuriem galvām nevajadzētu sāpēt nevienam.
Cik no viņiem kādreiz ir nopelnījuši kaut ko paši, nevis tupa saņēmuši algu?
Un gribētos redzēt, ka viņi paliek bezdarbnieki un paprovē atrast sev darbu.

Atbildēt

ļoha

27.03.2017. 14:43

un pareizi dara, jo nav ko katru gadu jaunas acu brilles pirkt, sapērk radiem draugiem! un saulenes visiem ar šoferu koročkām reizi gadā 70 jevro vērtībā arī nav ko dāļāt!

Atbildēt

VIDiks

27.03.2017. 14:21

Debili bļatj

Atbildēt

iekšlietu sistēmas darbinieks

27.03.2017. 12:53

iekšlietu sistēmā tieši tāda pati hujņa ar algām!

Atbildēt

omg

27.03.2017. 12:41

»

Guntis

Lūk, šīs gan ir absolūtas muļķības...


un plus vēl cik LV ir muitas kontroles punkti un cik Igaunijai...

Atbildēt

Guntis

27.03.2017. 12:25

»

rolands

Igaunijas VID strādā uz 1000 darbinieku un IEKASĒ par miljardu vairāk. Bet šajā valstelē -uz 4000...


Lūk, šīs gan ir absolūtas muļķības.
Pirmkārt, Jums, Roland, vajadzētu noskaidrot, kādi uzdevumi ir deleģēti Igaunijas nodokļu un muitas administrācijai.
Otrkārt, Jums vajadzētu painteresēties Igaunijas statistikas mājas lapā, kādi ir Igaunijas NODOKĻU ieņēmumi. Kas ir būtiski mazāki, nekā kopējie valsts budžeta ieņēmumi.
Treškārt, Jums vajadzētui painteresēties, kādas ieņēmumu pozīcijas veido Igaunijas budžetu. Tad Jūs ieraudzītu, ka tur ietilpst arī obbligātās veselības apdrošināšanas iemaksas.

Atbildēt

Juris

27.03.2017. 12:19

»

es

amatpersonām aizliegts streikot


Streiku likumā šāda aizlieguma nav.

Atbildēt

Guntis

27.03.2017. 12:18

»

VB

Izvērtējiet paveicamās funkcijas, ne darbinieku skaitu, lūdzu! Domājams, tās par 50% liekas


Lūk, tieši ar to arī bija jāsāk - ar ārējos tiesību aktos VID noteikto uzdevumu izvērtēšanu.
Diemžēl tas tā arī nav izdarīts.

Atbildēt

VB

27.03.2017. 11:53

Izvērtējiet paveicamās funkcijas, ne darbinieku skaitu, lūdzu! Domājams, tās par 50% liekas...

Atbildēt

patiesība

27.03.2017. 11:40

tā ir visās valsts iestādēs. reālajiem darba darītājiem ir ap 400-500 uz rokas.

Atbildēt

Re kā

27.03.2017. 10:33

Tahogēnā atsvešinātība
Izmantojot sengrieķu „tachos” (ātrums), jēdziens „tahogēns” apzīmē ātruma palielināšanos kādā procesā. Savukārt par tahogēno atsvešinātību var runāt sakarā ar atsvešinātības pieaugumu no tradicionālās pasaules uztveres un tradicionālās dzīves kārtības, pieaugot ātrumam virzībā uz haosu, katastrofu. Tahogēnā atsvešinātība liecina par pagātnes pieredzes nerespektēšanu, cenšoties pēc iespējas vairāk ģenerēt inovācijas; jo vairāk inovāciju, jo vairāk atmirst pagātnes mantojums. Tahogēnā atsvešinātība ir iespējama vienīgi prāta sabrukuma laikā, kad valda bezprātīgs iracionālisms un bezprātīgais iracionālisms lielā ātrumā izvēršās arvien plašāk un plašāk.

Atbildēt

rolands

26.03.2017. 22:58

Igaunijas VID strādā uz 1000 darbinieku un IEKASĒ par miljardu vairāk. Bet šajā valstelē -uz 4000
ierēdņu iekasē mazāk naudas.Vai skaita uz parastiem skaitīkļiem???Jo vairāk datoru, jo mazāk izdara ko vajadzīgu.Plāns- ēnu ekonomiku samazināt katru gadu par 1%!!!???Tas ir absurds!? Šo kantori komandē finansu "gudrā "ministrre.Kuru savukārt komandē-
zzs hūte -lembis.Roku roka bučco! kas izdarīts- nekas, tikai priekšnieku palicis vairāk!!!
VERGOS vēl ilgi tā.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

26.03.2017. 22:54

»

Tiešām

Tas ir tik austrumnieciski, tur plaisa starp augšām un apakšām vairākkārtīga. Līdz Eiropas izpratnei mums tālu, jo paaudze, kas veidojusies vēl PSRS laikos diemžēl nekad nemainīsies. Tomēr iespēja pastāv, ja vadība piebremzētu un sāktu vispirms ar sevi


Baur, tieši tu esi PSRS atrauga. Kautko murgo.
Redz kur amerikāņu veidots video ar 20 miljonu skatījumu. Tātad Amerika ir austrumnieciska? PSRS2?
https://www.youtube.com/watch?v=QPKKQnijnsM

Atbildēt

VID darbinieks

26.03.2017. 21:50

Kamēr Finanšu ministre neaizrotēs no VIDa prom visus pārvalžu direktorus, vietniekus un citus augstus liekēžus, nekas nemainīsies!

Atbildēt

Murovejs

26.03.2017. 21:30

Shēma aptuveni sekojoša - atnāk uz uzņēmumu kāds VID inspektors, sarunā, ko rakstīs aktā (novienojas par atrasto "pārkāpumu"), cik lielu simbolisku soda naudu uzņēmējs ir gatavs samaksāt un viss, - inspektors neko nepārbauda, uzraksta formālu aktu un dodas atlikušo dienu atpūsties - brīvdienā. Gan uzņēmējam labi, - var mierīgi turpināt apiet stulbos valsts likumus, nodrošinot sev iespēju izdzīvot, pelnīt un attīstīties, gan inspektoram labi, - it kā strādājis, it kā kko pat paveicis, bet puse darba dienas paliek atpūtai pēc virsstundām.

Atbildēt

Tā jau pašlaik

26.03.2017. 21:24

»

Tiešām

Tas ir tik austrumnieciski, tur plaisa starp augšām un apakšām vairākkārtīga. Līdz Eiropas izpratnei mums tālu, jo paaudze, kas veidojusies vēl PSRS laikos diemžēl nekad nemainīsies. Tomēr iespēja pastāv, ja vadība piebremzētu un sāktu vispirms ar sevi


ir visās Valsts iestādēs,kur it kā tika palielināta alga.Ministrijās un paŗvaldēs priekšnieku,vietnieku un galveno speciālistu algas pieauga par 600-1000,bet darba darītājiem 20-100 Euro,vai pat mazāk.Tā lūk mums tiek veikta sociālās nevienlīdzības mazināšana Valstī.Prieks kur tu rodies!

Atbildēt

Murovejs

26.03.2017. 21:19

Bet tas taču ir labi! Mazāk nodokļus varēsim maksāt, jo VID izkontrolēt neko nespēs. Lai dzīvo pelēkā un melnā ekonomika! Kā PSRS laikā teica? Priekšnieki izliekas, ka mums maksā, - mēs izliekamies, ka strādājam. Viss virzās uz labu! Neba nu priekšnieki kko auditēt brauks vai kādus tirgoņus vai pakalpojumu sniedzējus purināt. Bez nodokļiem cenas vienmēr samazinās!

Atbildēt

Par brillēm

26.03.2017. 21:00

»

Neiedziļinoties detaļās

Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots...


Tāpēc, ka man par gadu redze pasliktinājās uz 1,75 dioptrija vienai acij, otrai uz 0,35. Vai man jāmaina brilles? Kā Jums šķiet?

Atbildēt

bet

26.03.2017. 20:57

»

K

..bet jūs neko nedarat, lai kaut kas mainītos! Kāpēc ne jūs nedarat sabiedribai zināmu, ka jūs tur izkalpina,ka uzspiež virsstundu darbu? Kapēc klusējat un piesedzat VID vadību


ēst bērniem gribas tūdaļ, vai ne? un citu darbu atrast var ātri atrast tikai tie, kas barojas pie vienas siles. Tāpēc. Daudzi klusē. dāudzās vietās.

Atbildēt

Pelēkais kardināls

26.03.2017. 20:52

Kārtējā vilšanās VID darbā. Man šķiet, ka ne jau Cīrules kundze veica šīs reformas, bet gan viņas vietniece. Cīrule baidītos tik krasi mainīt algas un palielināt vadības štatus.Cīruli tikai "paliek zem sitiena".

Atbildēt

Caps

26.03.2017. 20:49

VID darbinieki nav vienīgie kuri pārstrādājas, lai priekšnieki varētu grozīties ar padarīto darbu rezultātiem. VPD tas pats un atklāti pasaka, gribēsi labu novērtējumu, strādāsi vakaros un brīvdienas ar tak jums ir...

Atbildēt

K

26.03.2017. 20:48

»

Tiešām

Tas ir tik austrumnieciski, tur plaisa starp augšām un apakšām vairākkārtīga. Līdz Eiropas izpratnei mums tālu, jo paaudze, kas veidojusies vēl PSRS laikos diemžēl nekad nemainīsies. Tomēr iespēja pastāv, ja vadība piebremzētu un sāktu vispirms ar sevi


nesaprotu, kāpēc te pie raksta par VID jāpiesauc kaut kadi vēsturiski padomju laiki. Nu nekāda sakara! Plaisa starp nepamatoti augstajām valsts varas pārstāvju algām,piemaksām,prēmijām un parasto cilvēku neiecīgajam algām, kā reiz ir Latvijas ,,sasniegums''.

Atbildēt

K

26.03.2017. 20:42

»

liela banda

cirule turpina zagt


Cīrule nāk no krāpnieku kantora - Baltas. Baro vilku cik gribi, tikumu tas nemainīs!

Atbildēt

K

26.03.2017. 20:40

»

Inspektore

Mums visiem ir aptuveni 500 eiro uz rokas, darba tik daudz, ka ir piespiedu-brīvprātīgās virstundas


..bet jūs neko nedarat, lai kaut kas mainītos! Kāpēc ne jūs nedarat sabiedribai zināmu, ka jūs tur izkalpina,ka uzspiež virsstundu darbu? Kapēc klusējat un piesedzat VID vadību??

Atbildēt

nav tā

26.03.2017. 20:07

»

aga

Lai tas odzes viena otru aprij. Tapat tur strada tikai sabiedribas moralas padibenes


esmu komunicējusi ar inspektoriem- atbildes korektas, ātras, precīzas.
Parastā darba darītājs nav vainīgs, ka galvgalis smird.
Parastais darba darītājs gāja darbu darīt.

Atbildēt

Inspektore

26.03.2017. 19:52

Mums visiem ir aptuveni 500 eiro uz rokas, darba tik daudz, ka ir piespiedu-brīvprātīgās virstundas.
Visi mēs izskatāmies pēc pārgurušiem zombijiem.

Atbildēt

ciniķis

26.03.2017. 19:44

kamēr cilvēki neizies ielās protestā pret korupciju, tikmēr šī alkatības politika turpināsies. Nesodāmības sajūta rada arvien lielāku nekaunību, alkatību un nepiebarojamību. Dod cik gribi, tāpat maz. Jāatlaiž vēl un vēl reāli cilvēki, lai načaļstva varētu lieku reizi ceļojumā aizbraukt un krāmus iepirkt. VID ir spilgts sabiedrības noslāņošanās piemērs. Daži bagātie pārējie totāli nabagi. Te, kaut kas ir jādara!

Atbildēt

aga

26.03.2017. 19:28

Lai tas odzes viena otru aprij. Tapat tur strada tikai sabiedribas moralas padibenes!

Atbildēt

liela banda

26.03.2017. 19:06

cirule turpina zagt.

Atbildēt

Laiki mainās, pricips paliek!

26.03.2017. 18:41

Nu kā var nesolīt (nemelot)!

Atbildēt

XXL

26.03.2017. 18:33

No paziņām, kas strādā VID ir dzirdēts, ka šogad algas salīdzinot ar pagājušo gadu ir samazinājušās...

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

26.03.2017. 17:04

»

vai tad ne 530 ?

Kad tad ir noticis tāds brīnums, ka no 2016.gada ir samazinātas vairāk nekā 1000 amata vietas? Runāja un rakstīja, ka jāsamazina 530 vai cik tur, bet ne jau 1000


Vēl ir interesanti, kur tieši likumdošanā ir paredzētas 10 minūtes acu atpūtināšanai, kā rakstā tiek apgalvots?
MK noteikumos darbam ar displejiem tāda norma nav atrodama. https://likumi.lv/ta/id/65157-darba-aizsardzibas-prasibas-stradajot-ar-displeju
+ Kādā sakarā katru gadu ir vajadzīgas brilles?

Atbildēt

vadība po latviski

26.03.2017. 16:11

klasika, reālajie darītājiem 3 pirkstu kombinācija - jo attieksme ir tāda, kā pret idiotiem vai 100% neveiksminiekiem, a to, ka šie cilvēki tak reāli arī pienes budžetam kāpostiņu
p.s tas pats veselības aprūpē u.c priekšnieka alga 3k, padotajam 300 eur

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

FotoEs te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti, jo šī māja bija savienota ar Ļeņina ielas 61 namu (Stūra māja). Šo jautājumu uzdevu, jo Egila Levita iesniegumā ir norādīta dzīvesvietas adrese Ļeņina iela 59 dzīvoklis 4.
Lasīt visu...

21

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

FotoLīdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam mājoklim 100 000 eiro apmērā. Par šo vajadzību mēs runājam vairāk nekā gadu, taču tikai tagad atsevišķi valdības partneri un pašvaldību vadītāji (pagaidām gan tikai daži) sāk saprast, ka, neko nedarot, nodokļa maksājums par mājokli no 2022. gada daudziem iedzīvotājiem var pat dubultoties.
Lasīt visu...

21

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

FotoKatram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu dzīvē pieredzētā. Satiekoties mēs dažkārt ne tikai runājam par ikdienišķām lietām, bet arī diskutējam un strīdamies par tādiem jautājumiem, kas saistās ar politiku, ekonomiku, morāles vērtībām, dzīves jēgu…
Lasīt visu...

15

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

FotoEs, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru iedvesmot teicēniešus!
Lasīt visu...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...

21

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...