Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

es

25.06.2016. 14:16

»

es

Pieļauju, ka šādam vienīgā pretendenta fenomenam ir ļoti vienkāršs izskaidrojums - nolikuma prasības...


Ir gan tomēr šajā pasākumu kopumā vēl viens interesants aspekts, kas pamatīgi sašķoba pēdējās manas ticības ierēdņu godīgumam paliekas.
Ja paskatās tā iepirkuma nolikumu, kura ietvaros VIDs saņēma pirmos laimīgā un šī brīža vienīgā pretendenta pakalpojumus, tad tajā dīvaino prasību pretendenta likviditātes koeficientam un pašu kapitālam nav. Ir gan pāris citu prasību, kuras bieži arī citu jomu iepirkumos tiek izmantotas, lai atšūtu mazos uzņēmumus un sašaurinātu pretendentu loku - proti, prasība apgrozījumam un prasība pēc pieredzes darbā ar lieliem uzņēmumiem. Realitātē gan ir tā, ka ne apgrozījums, ne lielie uzņēmumi biogrāfijā nekādā formā pakalpojuma kvalitāti neietekmē, bet ne par to ir stāsts. Rezultātā šajā pirmajā iepirkumā caur atlases filtru ir izsprukuši un piedāvājumus iesnieguši až veseli 8 pretendenti. Kopš šī brīža tad arī nolikumos ir ieviestas prasības koeficientam un kapitālam, kas stabili ir samazinājis pretendentu skaitu uz vienu vienīgo.
Ja šī viena kompānija tiek izvēlēta kvalitātes dēļ, tad lai jau nu būt, bet, ja nodokļu nauda tiek izdāļāta “otkatos”, tad gan īsti glīti tas tomēr nav.

Atbildēt

3.14c

25.06.2016. 04:30

»

Panamas papīrs

Pētersone sacīja, ka ravēt dobes ir vieglāk un ka nevar no Daces Pelēkās zonas - pelēkās iekasēt Pasaules bankas prasītās summas


Veiksmes stasta parnemtaja teritorija bez izmainam.ja lidz 45 gada vecumam neizbrauksi,pensiju tev neredzet ka savas ausis.pensionariem minimala pensija 70 eiro menesi,mediciniskas kvotas,bet te ierednu dzires un kara histerijas kurinasana !

Atbildēt

Panamas papīrs

24.06.2016. 16:54

Pētersone sacīja, ka ravēt dobes ir vieglāk un ka nevar no Daces Pelēkās zonas - pelēkās iekasēt Pasaules bankas prasītās summas.

Atbildēt

es

23.06.2016. 16:08

Skolotājiem par kursiem jāmaksā savā nauda, bet te viss par velti, kur godīgums

Atbildēt

real

23.06.2016. 07:34

»

es

Pieļauju, ka šādam vienīgā pretendenta fenomenam ir ļoti vienkāršs izskaidrojums - nolikuma prasības...


tur nav sakritību. Tur ir visas klasiskās iepirkumu korupcijas pazīmes. Normāli rokot, to pat varētu pierādīt. Pirmā korupcijas pazīme - nevajadzīga iepirkuma veikšana. Šie kursi VID darbiniekiem ir kā zaķim stopsignāls.

Atbildēt

JAJA

23.06.2016. 06:17

Kas kait ierēdnim nepasēdēt kādos kursos Nekas nav jādara ,alga ienāk , laiks paiet, atbildības nekādas .Forši Varētu cauru gadu pa kursiem dauzīties

Atbildēt

Panamas papīrs

22.06.2016. 16:31

»

Janbo

Kas jebkuram traucē izcīnīt krēslu Briselē? Slinkums, slikta izglītība, sliktas svešvalodu zināšanas, skeleti skapī? Uzrotiet piedurknes un uz priekšu! Skaudība saīsina dzīvi


Tukša muldēšana vien - es par 20 000 euro un vairak žīda grašiem nestrādātu Briseles kalpībā pret latviešu tautas imteresēm. Tie, kas to atļaujas, nesaprot, ka vienu dienu tas vadzis var lūst un viņus vnk var pakārt vai vajat pa visau pasauli reize ar VVF, Zatleru, Ulmani, Godmani.. Daudziem tā zagšana un nodevība liekas stabila lieta.Jūs domajat, ka viņi - Kariņš, Klaniete, Gribule, Zīle, Vaidere nesaprot, ko viņi dara labu vai sliktu? Ļoti labi saprot, ka ir nodecvēji un marionetes.

Atbildēt

Troll

22.06.2016. 12:29

Šarlatānisms. Vienu tādu līderības akadēmiju bija apmeklējis Šķēles Tautpartijas Zalāns no Kuldīgas. Viss tur iemācītais izrādījās blefs un naudas izķeksēšana. Lai VID pieņem talantīgus cilvēkus, kas prot komunicēt un kurus publikai nav kauns rādīt. Tagad iznāk tā, ka tiek pieņemts kārtējais šofera dēls vai frizieres meita - predestinēti idiņi - un nu sūtīti uz līderības kursiem, lai apgūtu elementāras lietas, kuras cilvēkam vai nu ir vai nav un nekad nebūs (talants!). Bet VID vadība kārtējo reizi demonstrē savu attieksmi pret mūsu nodokļos samaksāto naudu.

Atbildēt

es

22.06.2016. 12:00

Pieļauju, ka šādam vienīgā pretendenta fenomenam ir ļoti vienkāršs izskaidrojums - nolikuma prasības.
Tajās kaut kāda nesaprotama iemesla dēļ ir minētas prasības likviditātes koeficientam un pašu kapitālam (apmācību iepirkumos šādas prasības nekad iepriekš vēl nav manītas – VID ir gandrīz vai iepirkumu jomas Kolumbs:)). Šīs būtu visnotaļ loģiskas prasības celtniecības darbu iepirkumiem, vai mēbeļu iepirkumiem, respektīvi tiem darbiem, kas prasa būtiskus ieguldījumus no izpildītāja puses un to, lai izpildītāja rīcībā būtu iekārtas (pamatlīdzekļi) darbu veikšanai. Bet šajā gadījumā pilnīgi nav saprotams kāds ir šādu prasību pamatojums. Jo diez vai atradīsies kāds izglītības uzņēmums, kura darbību ietekmē likviditātes koeficients vai pašu kapitāls. Viens biedrs jau uz šo momentu ir ļoti precīzi norādījis savos jautājumos nesen - 8.jūnijā izsludinātajā iepirkumā, bet VID, protams, prot rakstīt tukšas atbildes.

Un pats galvenais - pēc līguma par katru semināru tiek maksāts ar pēcapmaksu: novadīji semināru -> saņem naudu un nav svarīgi, vai tajā brīdī uzņēmumam pieder divi veci datori, vai vesela rūpnīca.
Pie kam īstermiņa kreditoros, kas ir viena no likviditātes koeficienta sastāvdaļām, ietilpst arī nākamo periodu ieņēmumi, kas tik pat labi var būt arī ES fondu līdzekļi - izglītības iestādēs tas nav retums, un parastajam zemes cilvēkam ir kā plus, nevis mīnuss, bet, protams, ka VIDa izpratne atšķiras no visādu zemes tārpu izpratnes.

Tāpēc varētu būt, ka šīs dīvainās prasības un tas, ka ir atradies viens uzņēmums, kas tām atbilst, ir tikai sekas VID darbinieku neizpratnei par ekonomikas principiem. Acīmredzot sākumā ir bijis kāds celtniecības iepirkumu un pārējie gudrīši ar Copy -> Paste metodi pavairo prasības visos iepirkumos, pat nesaprotot par ko vispār ir stāsts.
Bet var būt arī, ka tā nav tikai muļķība un nezināšana, bet pilnīgi apzināti ielikta prasība, kam neatbilst vairums citu kandidātu. Bet šim apgalvojumam gan vajag nedaudz vairāk informācijas.

Atbildēt

SHOTOKAN

22.06.2016. 11:03

Šitā valsts lieliem soļiem tuvojas savām loģiskajām beigām. Ekonomikas straujš sabrukums, tuvojošais karš, cilvēku masveida bēgšana un to aizvietošana ar mākslīgi iepludinātiem čurkām, nervozas, bet smaidīgas un mierinošas sejas vietējos ziņu kanālos, haotiska masveida naudas izgrābšana no valsts kases visiem iespējamiem veidiem apzinoties, ka tāpat drīz nebūs vairs neviena, kas uzprasīs atbildību ...
Kaut kur jau tas agrāk redzēts un dzirdēts ...
Vēsture atkārtojas ...

Atbildēt

Žurka

22.06.2016. 09:10

Ja vien veiktu kārtīgu auditu, tad atklātos, ka Pētersone izsaimniekojusi valsti?Tā izskatās, tāpēc tagad bēg ka no grimstoša kuģa?

Atbildēt

Alexa

22.06.2016. 07:39

Jāprasa tiešām, ko tad viņi tur iemācās, man šķiet, ka īstenībā, tur divas trešdaļas vajadzētu atbrīvot, pārējiem pacelt algas. Nesen biju spiesta zvanīt uz VID konsultāciju, neskatoties, ka bija jāklausās pusstundu, ka visi operatori aizņemti, pēctam kad beidzot viena atbrīvojās, man par nelaimi, ar pamatīgu krievu akcentu, kurai uzdevu jautājumu, kādas četras reizes, kautko tur nomemļoja, pat diezgan agresīvā tonī, gandrīz ar tādu tekstu, ka tev tak pašai būtu jāzin, nevis te man jāzvanās.... jutos kā nopērts suns, ka atļāvos pazvanīt VID :(

Atbildēt

grābeklis

22.06.2016. 06:37

sakompleksotu vecmeitu izklaides,,,,,,

Atbildēt

Panamas papīrs

22.06.2016. 06:14

»

Imobilaizers

„Veiksmīgu saziņu un prasmīgu intervijas vadīšanu audita laikā


Kariņš "arī" karo pret ofšoriem, bet neatklāj sabiedrībai, cik īsti pats pelna Briselē, jo viņa ienākumi ir 6000 - 10 000 euro mēnesī. Prātam neaptverama summa - noguruši vai pārstrādājušies ne Vaidere, ne Klaniete, ne Zīle, ne Kariņš, ne Grigule neizskatās. Viņu glumās sejas spīd no pārticības. Katrs vārds, ko tie apviļā savā mutē, tiek pasniegts kā dāvana Latvijas nabagajiem.

Atbildēt

Imobilaizers

21.06.2016. 19:05

„Veiksmīgu saziņu un prasmīgu intervijas vadīšanu audita laikā”
=========================================

Lai sāk ar ofšoru kompānijām. Ko muļķo savējos?

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

21.06.2016. 17:42

Rekur tie VIDa "līderi" ir - ja ne izskata ziņā (kaut gan dažiem, piemēram, Čerņeckim, varētu piemeklēt), tad pārliecības un uzvedības ziņā pilnīgi noteikti:
https://www.youtube.com/watch?v=qoVM6Y0WHD0

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Rīgas dome bija atlaižama jau šā gada sākumā līdz ar Gerharda iesniegto likumprojektu

FotoRīgas domes atlaišana tika iniciēta jau šā gada sākumā, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju vadīja Kaspars Gerhards. Likumprojekts tika precizētā redakcijā iesniegts tā laika premjerministram lemšanai par dokumenta tālāko virzību. Diemžēl nekādas tālākās darbības nesekoja, līdz ar to secināms, ka Rīgas domes atlaišanas likumprojekts vēl pat šodien guļ kādā valdības mājas plauktā vai atvilktnē.
Lasīt visu...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ticība rituāla spēkam

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un...

Foto

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas...

Foto

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

Rietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu...

Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...