Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Advokāts Viktors Tihonovs (attēlā pa kreisi), iespējams, klientu uzdevumā caur starpnieku samaksājis uzņēmēja Gulama Mohammada Gulami bijušajam šoferim Normundam Žīguram (attēlā pa labi) piecus tūkstošus eiro apmaiņā pret „vajadzīgajām” liecībām tā saucamajā „kokvilnas lietā”, - tā var izprast Pietiek rīcībā nonākušos un šodien publicētos videonovērošanas kameru un audioierakstus, kā arī tos atšifrējumus, no kuriem izriet: Žīgurs ieradies pie sava bijušā darba devēja un „nožēlojis grēkus”, izsakot gatavību atzīties liecību ietekmēšanā „apmaiņā” pret materiālu palīdzību.

Pietiek jau vairākkārt ir informējis par dažādām dīvainībām šajā lietā, kas saistīta ar Igaunijā reģistrētas kompānijas OU Logistic-Ekspress apgalvojumiem, ka tai Latvijas teritorijā pazudusi Tadžikistānas kokvilnas krava vairāk nekā deviņu miljonu eiro vērtībā un ka šo "pazušanu" esot organizējusi personu grupa, izmantojot viltotus dokumentus par kravas īpašnieka maiņu.

Sākotnēji "tadžiki" 2013. gada februāra beigās bija mēģinājuši atprasīt kravu civiltiesiskā ceļā, iesniedzot prasību Rīgas apgabaltiesā pret SIA W.E.E.S.A., kuras vienīgais valdes loceklis ir Gulami, bet īpašnieki saskaņā ar Lursoft datiem - Vilis Dzebalis (5%) un ārzonas kompānija Eurocapital L.L.C. (95%). Savukārt pēc tam Igaunijā reģistrētais uzņēmums vai tā pārstāvji vērsās Valsts policijā ar iesniegumu par "Latvijas teritorijā pazudušu Tadžikistānas kokvilnas kravu".

Pērn Pietiek publicēja kāda informēta lasītāja versiju, saskaņā ar kuru Žīgurs ticis iesaistīts šajā lietā, lai sarakstītu "vajadzīgos" iesniegumus civillietas pārvēršanai kriminālprocesā. Šajā lietā iesaistīta arī bijusī prokurore, pašlaik jau citā lietā cietumsodu saņēmusī Irina Bogdanova, iespējams, arī augsti Ekonomikas policijas darbinieki un uzņēmējs Vasilijs Meļņiks, kuram Gulami savulaik pēc savu tuvu paziņu lūguma pieprasījis atdot ļoti ievērojamu summu, kuru tas bijis parādā.

Lasītāja vēstulē cita starpā bija norādīts: „Tā saucamo kokvilnas lietu organizēja izspiedēju grupa: I. Bogdanova – bijusī prokurore, kura ar dažādiem pamatojumiem divu gadu laikā izspieda no G. Gulami naudu, un G. Gudermanis [tagad amatu jau zaudējušais Ekonomikas policijas vadītājs] un D. Mežavilks [Ekonomikas policijas inspektors], kuri ne gluži nesavtīgi palīdzēja I. Bogdanovai.

Kad visas viņas krāpniecības shēmas bija atklātas, G. Gulami pārtrauca ar viņu jebkādu saziņu un uzlika aizliegumu viņai ienākt savos objektos. I. Bogdanovai arī bija vienošanās ar N. Žīguru, kurš līdz 2013. gadam strādāja pie G. Gulami par vadītāju, bet tika atlaists saistībā ar sistemātisku dzeršanu un narkotisko vielu lietošanu.

Pēc atlaišanas N. Žīgurs I. Bogdanovas un, iespējams, arī D. Mežavilka vadībā sāka rakstīt plašus iesniegumus, kuru saturs un forma, maigi izsakoties, neatbilda vienkārša šofera līmenim. Taču tieši šādi iesniegumi bija vajadzīgi, lai civillietu pārvērstu krimināllietā”.

Pietiek jau ir publicējis apjomīgās Žīgura (oficiāli – Žīgura-Eļmurzajeva) liecības, kas tiešām rada iespaidu, ka vai nu šoferis bijis ar izcilām novērotāja spējām, jurista izglītību un talantu panākt mazpazīstamu cilvēku dziļu atklātību biznesa lietās, vai arī šīs liecības ir sniegtas pēc iepriekš sagatavotas informācijas.

Kā rāda Pietiek šodien publicētie ieraksti, neraugoties uz notikušo, Žīgurs ir ieradies uz, pēc visa spriežot, pat vairākām sarunām ar Gulami, lai „nožēlotu grēkus” un izteiktu gatavību tos „izpirkt” apmaiņā pret materiālu palīdzību.

Cita starpā Pietiek rīcībā ir arī apraksts par to, kā notikusi pirmā no šīm sarunām pagājušā gada decembrī un kā notikumi pēc tās attīstījušies tālāk:

„2016.gada decembra vidū Normunds Žīgurs, kurš ir viens no galvenajiem figurantiem tā saucamajā kokvilnas lietā, gaidīja Gulamu Gulami, savu bijušo vadītāju, vecpilsētā, Kaļķu ielā 3a, pie viesnīcas Royal Square. Normunds Žīgurs stāvēja pie viesnīcas ieejas kopā ar viesnīcas darbinieku Ēriku Voitkeviču.

Kad Gulami pietuvojās viesnīcas ieejai, Žīgurs pagriezās ar seju pret viņu un lūdza, lai Gulami ar viņu aprunājas. Gulami uzdeva Normundam jautājumu: “Ko tev no manis vajag pēc visām tavām netīrajām, apmelojošajām un melīgajām liecībām?”

Žīgurs atbildēja: “Dodiet iespēju parunāt, es gribu par visu jums detalizēti izstāstīt.” Gulami viņu uzklausīja, uzaicināja viņu ienākt viesnīcā un teica: “Es esmu gatavs tevi uzmanīgi klausīties.”

Žīgurs sāka savu sarunu, sūdzoties par dzīvi, pieminot to, ka viņam šobrīd nav no kā dzīvot, ka sieva viņu ir izdzinusi no dzīvokļa un ka viņam nav, kur pārnakšņot. Tālāk viņš izstāstīja, kā viņu pierunājuši un kā viņam samaksājuši par piedalīšanos kā lieciniekam safabricētajā lietā, kas tiks ierosināta.

Žīgurs izstāstīja, ka advokāts Tihonovs ar Jurija Rjazanska starpniecību viņam iedevis 5000 eiro par liecību pret SIA W.E.E.S.A.darbiniekiem. Viņa liecības viņa vietā jau bijušas iepriekš sagatavotas.

Žīgurs arī teica, ka viņu piemānīja, kad viņu kā pseidoliecinieku uzaicināja kaut kādā privātā dzīvoklī vai nu Čaka, vai Matīsa ielā. Viņam tas bija “nonsenss”, ka Rjazanskis kopā ar Bogdanovu aizveda viņu uz dzīvokli. Viņu tur gaidīja jaunākais inspektors Mežavilks…

Pēc šīs sarunas ar Žīguru Gulami teica Žīguram, ka viņam ir jāsagatavo iesniegums policijai, kas balstīts uz šo sarunu, un teica, ka viņam ir jāvēršas pie advokāta. Normunds teica Gulami, ka viņam nav naudas advokātam. Atbildot Gulami ieteica vērsties pie sava advokāta Egona Rusanova.

Kad Gulami izteica šādu piedāvājumu, Žīgurs uzreiz vērsās pie Gulami pēc palīdzības. Viņš lūdza aizdot 50 000 eiro, paskaidrojot, ka viņam ir jāpamet Latvija, jo viņš ļoti baidās no Rjazanska, kurš visu laiku biedējot viņu un draudot, ka, ja kāds uzzinās par naudas došanu, lai sagatavotu pierādījumus.

Kad šī saruna beidzās, Gulami vēlreiz ieteica Žīguram iet pie advokāta Rusanova, lai palīdzētu sagatavot iesniegumu policijā. Kad Žīgurs jau gatavojās aiziet, viņš sāka lūgties Gulami aizdot 500 eiro, kārtējo reizi atgādinot, ka viņam nav par ko dzīvot. Gulami iedeva 500 eiro un pieprasīja parādzīmi.

Pēc pirmās tikšanās ar Gulami Žīgurs vēlreiz paprasīja tikšanos ar Gulami un uzstājīgi prasīja aizdot viņam 50 000 eiro. Pēc paša iniciatīvas Žīgurs bez brīdināšanas vairākas reizes nāca pie Rusanova un teica, ka jau sagatavojis iesniegumu Valsts policijai.

Viņa iesniegums tika fiksēts audio un video ierakstos, un pielikumā viņa liecībām ieraksti tika nodoti Iekšējās drošības dienestam (IDB), kā arī tiesnesim, kurš izskatīja kokvilnas lietu.

Kad vienā no tiesas sēdēm bija prasība par šo audio un video ierakstu pievienošanu tiesas materiāliem, advokāts Tihonovs un uzraugošais prokurors spēcīgi pretojās, pamatojoties uz to, ka Žīgurs esot neadekvāts.

Te jāpiebilst, ka no paša krimināllietas safabricējuma procesa sākuma Mežavilks it kā uzskatīja Žīguru kā galveno liecinieku, bet te pēkšņi advokāts Tihonovs un uzraugošais prokurors Riekstiņa uzskata viņu par neadekvātu...”

Normunda Žīgura un Gulama Mohammada Gulami 2017. gada 28. janvāra sarunas atšifrējums

"N. Žīgurs: Ko vajag? Ir doma tam pašam Rjazanskim štorku uztaisīt.

G. M. Gulami: Nē, nu, Normund, davai, tā, tu taču iepriekšējā reizē atnāci...

N. Žīgurs: Es iepriekšējā reizē atnācu, es pateikšu, kā bija, kas bija. Tas velns kaut ko kaut kur uzzināja, es nezinu, no kurienes, un sāka mani tur vienkārši presēt, sāka tur draudēt: „Tevi cietumā, šurpu turpu utt., utt.” Jā. Labi, labi. Es to visu sapratu, kā tas viss, kā tas notiek.... Es principā. Nu, viņš kādreiz teica, man ideja ir tāda. Mani īpaši neinteresē strādāt vai kā tur, ja. Es vienkārši gribu to visu izdarīt mēneša laikā un aizbraukt prom no šejienes uz visiem laikam.

G. M. Gulami: Normund, skaties, davai, tā, pats tu kaitēji, tīri cilvēciski.

N. Žīgurs: Tīri cilvēciski.

G. M. Gulami: Man nevajag neko, es jau no pašas pirmās dienas viņiem visiem pateicu - žurnālistiem, valstij, visiem - es zinu, kas to izdarīja, kas to organizēja un kāpēc organizēja. Tu domā, es to Tihonovu, maitu, nezinu, ka viņš tur visu, vai arī to Mežavilku, kuram draudzene bija tā s...? Domā, es to h..., kā bija.

N. Žīgurs: Komilu?

G. M. Gulami: Tas vispār p.... To, kā viņu, Tihonovu.

N. Žīgurs: Jā.

G. M. Gulami: Lūk, Tihonovs, lūk, tev naudu piedāvāja, lai tu pie kāda aizietu un ietu. Bet, patiesību sakot, ja taisnība, es jau tiku skaidrībā, atmaskoju, kas, ko pret mani dara, kas visu šo h... izdomā galu galā. Tie ir trīs gadi murga. Dievs ir, un laiks ir un likums ir. Patiesībā tad es tev pateikšu. Tu atnāci, dežurēji, zini, es tev jau neteicu, ka tev vajag. Tagad tu arī zvani. Ja tev to vajag, lūk, tev arī advokāts teica tā, tad arī patiešām ej un uzraksti to iesniegumu.

N. Žīgurs: Jā, jā. Es to izdarīšu, nu!

G. M. Gulami: Lūk, uzraksti iesniegumu, runā, kā ir. Cik tev kas, to, ko tu jau teici, tu jau zini, tu jau devi savu interviju, man nekas vairs nav jāizdomā. Vai ne tā, kad pie advokāta biji?

N. Žīgurs: Jā.

G. M. Gulami: Uzrakstīji?

N. Žīgurs: Neko nerakstīju.

G. M. Gulami: Bet tu taču teici, ka tev naudu deva Tihonovs?

N. Žīgurs: Mēs sarunājāmies, jā. Sarunājāmies.

G. M. Gulami: Nu, sarunājāties. Tu apstiprināsi, ka Tihonovs deva 5 000?

N. Žīgurs: Es apstiprināšu.

G. M. Gulami: To es arī... Ej, uzraksti iesniegumu, tev saka, pats pareizākais gājiens, jo patiesībā visi visu saprot, saproti? Lai ko arī viņi neizdomātu, lai ko arī viņi neteiktu, lai arī ko viņi, desmitiem liecību, es jau tagad redzēju, cik tev gatavoja liecības, bet tu tur uzliki savu parakstu. Es pat esmu pārliecināts, ka tu droši vien nelasīji.

N. Žīgurs: Nu, jā.

G. M. Gulami: Lasīji vai nelasīji?

N. Žīgurs: Nē.

G. M. Gulami: Nu, lūk! Tas ir gatavs. Tas ir kāpēc, ar kādu mērķi - tā ir sazvērestība? Zini, kāpēc? Viņi gatavi visu sagrābt, viņi ir izbadējušies, viņi vienmēr kādas shēmas izdomā. Un arī tevi pie šī iesaista. Tāpēc, ja tev vajag, vēlreiz aizej, iesniegumu uzraksti, tev sagatavos. Tas ir pats īsākais ceļš. Pats īsākais ceļš patiešām. Kas attiecas uz Rjazanski, Bogdanovu, Tihonovu, es nezinu, vēl citiem, Mežavilku, kurš ir tas inspektors, viņš taču gāja un meklēja to Bogdanovu desmitiem reižu, liekas.

N. Žīgurs: Nu, es nezinu par šo. Es viņu redzēju vienu reizi.

G. M. Gulami: Kā tu vieni reizi, ja tevi.

N. Žīgurs: Vienu reizi un viss.

G. M. Gulami: Tajā Čaka ielā, uz kuru, tu saki, gājāt. Čaka ielas dzīvoklī?

N. Žīgurs: Jā, jā.

G. M. Gulami: Tad uzraksti patiešām. Ko es varu tagad izdarīt? Vienkārši šodien šeit apsēdies.

N. Žīgurs: Es gribu, lai jūs man palīdzētu aizbraukt no šejienes pēc tam. Es izdarīšu visu, kā vajag, un jūs man palīdzēsiet.

G. M. Gulami: Nē, es godīgi saku, tīri cilvēciski, tu atnāci un lūdzi: „Palīdzi, slikti, aizdod man, aizdod.” Bet tu nākamajā reizē, liekas, aizgāji pie advokāta un tavs iesniegums, un kaut kur pazudi. Man ir labs advokāts. Kāpēc tad pie manis atnāci? Kāpēc tad tam advokātam lūdzi, lai iesniegumu sagatavo?

N. Žīgurs: Nē, nu es gribēju tā izdarīt, tā, kā ir. Nu, vienkārši es arī viens nevaru to izdarīt, ir saruna par to, ka es gribu aizbraukt no šejienes, un jūs tā kā man varētu palīdzēt.

G. M. Gulami: Ar ko es varu palīdzēt?

N. Žīgurs: Ar ko? Ar finansēm jūs varat palīdzēt.

G. M. Gulami: Parādā?

N. Žīgurs: Parāds, parāds.

G. M. Gulami: Nu, pieņemsim, parāds. Pēc tam tu, pieņemsim, atdosi?

N. Žīgurs: Var kā parādu dot, varam parakstīt kā aizdevumu.

G. M. Gulami: Pats galvenais, zini, patiešām. Tu tagad ej no manis prom, tev atkal būs kāda doma. Viņš sāks tev draudēt, biedēt, nu, Rjazanskis, Tihonovs.

N. Žīgurs: Nē, es tā nedarīšu, vienkārši es to laiku, kamēr visu šo darbu izdarīs, visu izdarīs, vajadzēs uz policiju, vēl visapkārt simts reižu. Kamēr izdarīs visu šo darbu...

G. M. Gulami: Kādu darbu?

N. Žīgurs: Nu, lūk, vajadzēs iet uz policiju, vajadzēs arī Rjazanskim.

G. M. Gulami: Nē, uzraksti iesniegumu, kā ir. Tas ir pats īsākais. Zini, te nav ko pārdomāt?

N. Žīgurs: Lai būtu tā. Es, pieņemsim, kamēr to visu izdarīšu, mēnesis paies, pareizi?

G. M. Gulami: Kāpēc? Iesniegums jau gandrīz tev ir gatavs. Tu vari iesniegt iesniegumu.

N. Žīgurs: Parakstīt, bet nu jebkurā gadījumā.

G. M. Gulami: Iesniegums tev ir gandrīz gatavs. Tu vari tagad aiziet, nu, ne tagad, bet pirmdien aiziet pie tā advokāta, būs gatavs un paraksti. Un ar to arī sākas, ja tu gribi runāt to, ko tu tad runāji ar advokātu.

G. M. Gulami: Lūk, un man patiesībā personīgi, es vēlreiz saku, Normund, tu taču zini, savu Dievu, līdz šai dienai viņam tādi plāni. Mani salauzt, manas lietas viņi jau uzskata par savām, Tihonovs man jau piecdesmit reižu ir teicis: „Es tevi iesēdināšu, es tev to...” Kas viņš tāds ir? Es lasu visos tajos... Viņš ir pats lielākais reiders, visīstākais reiders. Visu šo laiku viņa shēmas b..., viņš taču nav advokāts, viņš ir kaut kāds. Es taču, starp citu, dzirdēju pēc tam, kad tu pie manis atnāca, pēc tam tu pie viņa biji? Tu tur tiesā teici, ka tu pie viņa gāji?

N. Žīgurs: Kas?

G. M. Gulami: Tu pie Tihonova gāji?

N. Žīgurs: Es gāju pie Tihonova, pie tā otra.

G. M. Gulami: Kura?

N. Žīgurs: Nu, pie tā kurš ir palīgs.

G. M. Gulami: Ramiņš?

N. Žīgurs: Jā, pie tā gāju.

G. M. Gulami: Bet tu taču gāji? Vai viņš tevi pasauca?

N. Žīgurs: Nē, es gāju.

G. M. Gulami: Bet kāpēc?

N. Žīgurs: Man vajadzēja.

G. M. Gulami: Redzi, tur ej, te nāc.

N. Žīgurs: Nē, es jums saku, izdarīsim tā un viss. Jūs man palīdzēsiet?

G. M. Gulami: Nē, nu, skaties.

N. Žīgurs: Es pirmdien aiziešu un visu izdarīšu, pieņemsim.

G. M. Gulami: Nē, te es saku, man tas nav vajadzīgs. Tu jau toreiz atnāci, visu izstāstīji un nožēloji, runāji ar advokātu. Man patiesībā, patiesībā liekas, kā tev pateikt, paldies Dievam, paldies Dievam, es redzu beigas visai šai situācijai, jo sazvērestības ir netīras, ko tur izdomāja pie viņiem, to tu nevari. Viņi gribēja, lai uz 3-4 mēnešiem mani iesēdina.

N. Žīgurs: Nu, jā, lūk, tagad pieņemsim, ka šitas Rjazanskis tur lien, saka, ka vajag iet uz policiju, rakstīt kaut kādu iesniegumu.

G. M. Gulami: Nu vienalga, lai raksta. Man ir vienalga. Cik jau rakstīja visa šī grupa, cik viņi jau rakstīja un raksta līdz šim, liekas, un piecdesmit reižu uzrakstīs. Un ko man? Viņiem tas ir darbs reāli Bogdanovai, Rjazanskim, visiem. Viņi jau čupiņa ir savākušies. Un, ja viss normāli cilvēciski būtu... Viņi pa tiesām nāk man līdzi, katru reizi, kad esmu tiesā, viņi tiesā man seko un domā, ka tas mani kaut kā salauž vai biedē. Tie cilvēki .... Tev vajag, tu lūdz aizdevumu, nav problēmu, tiks izrakstīta kvīts, ka tu no manis esi paņēmis tik un tik, un tik līdz kaut kādam datumam. Visus parējos jautājumus, ko tu gribi, ko tev vajag, tad gan advokāts, gan es ieteicu, ka vari visu, kā bija. Kas tev samaksāja, kādu summu samaksāja, ko tev lūdza, ka teica, ka parakstus vajag, tev tur Valentīna kaut ko izdarīja? Tev to vajag? Jāsaka, aizej, un es taču saku. Nožēlot, tu taču pats teici, ka no sirds nožēlo, ka tevi nopirka, un no tevis var noņemt atbildību.

N. Žīgurs: Jā, noņems, jā.

G. M. Gulami: Jā, no tevis tiek noņemta, jo tu atklāti nevienu nemaldini - ne tiesu, ne mani, nevienu, bet tos idiotus, tos sazvērniekus - Tihonovu, Rjazanski - gan Dievs nosodīs, gan es arī līdz galam ar to nonākšu. Dievs palīdzēs un juristi, tāpēc ka tie ēzeļi, kas atbrauca tie sazvērnieki, ka „kokvilna pazudusi, nauda tur šurpu turpu”. No kurienes? Kāda nauda? Viņi atbrauca uz Latviju, Trasta Komercbankā lūdza 7 miljonus dolāru piešķirt.

N. Žīgurs: Ai, p..., es nezinu kas tur notiek. Nav saprotams.

G. M. Gulami: Tā padomā, izlem, kā liekas, kā tev vajag. Man šīs, kā saka, šīs spēles patiesībā.

N. Žīgurs: Nē, nu, kā vecis vecim, visu izdarīsim. Izdarīsim varbUt tā, ka jUs varbUt man varat iedot numuru, pieņemsim, rītdien tajā viesnīcā?

G. M. Gulami: Nu, nē. Numuru es nevaru, jo tu zini, kā ir. Tu gribi maksāt?

N. Žīgurs: Nē.

G. M. Gulami: Nu kā tad?

N. Žīgurs: Es sapratu, sapratu. Nevajag uzbāzties vienkārši.

G. M. Gulami: Tur taču.

G. M. Gulami: Ja tu par visu maksā, ir arī atlaide, problēmu nav.

N. Žīgurs: Ja, es sapratu.

G. M. Gulami: Es tev varu dot kā viesim, tā ir publiska ēka, te nevienam nav aizliegts. Kas apmaksā, tam ir. Atlaidi varu pateikt, ka tev ir.

N. Žīgurs: Es sapratu.

G. M. Gulami: Rīt tie idioti pateiks//. Tā jau ir provokācija, viņi jau runā: „Kā? Darbā pieņemsi?” Es saku, ka es nesazvanījos ar Normundu, Normunds pats mani gaidīja, lai satiktu. Tā tas bija pirmajā reizē?

N. Žīgurs: Nē. Es taču ar to kopā gāju.

G. M. Gulami: Bet tu gaidīji. Kad es pienācu, ko tu teici? Tu taču teici: „Es jūs gaidīju?” Tu taču man teici.

N. Žīgurs: Vai tad tā bija? Jūs man prasījāt: „Ko tu te dari?” Es taču runāju ar to.

G. M. Gulami: Tu taču teici: „Es gribu ar jums aprunāties.”

N. Žīgurs: Ar jums, jā, varam arī ar jums runāt.

G. M. Gulami: Nu, lūk, bet ne jau es tev to prasīju, ne jau es tev zvanīju? Piekrīti?

N. Žīgurs: Nē.

G. M. Gulami: Un ne jau es tev zvanīju?

N. Žīgurs: Nē, nē.

G. M. Gulami: Tu taču gaidīji?

N. Žīgurs: Ā, lūk, kompromat.lv lasījāt, atkal tur viņi.

G. M. Gulami: Ā, h..., atkal viņi, kas tā ir par provokāciju?

N. Žīgurs: Bet to taču ne es daru, to dara.

G. M. Gulami: To, ka Akbaru es tur ievilku, es tev pateikšu, kas tā ir provokāciju?

N. Žīgurs: Tas ir fufelis, to visu viņi dara.

G. M. Gulami: Bet kāpēc tu nevari uzrakstīt iesniegumu?

N. Žīgurs: Bet kam es to rakstīšu?

G. M. Gulami: Policijai.

N. Žīgurs: Kas man ticēs?

G. M. Gulami: Policija, tāpēc ka tu rakstīsi, ka „es neko tādu neesmu teicis, man nav tādas informācijas. Negribu to, tā ir reāla provokācija.” Bet tu vari uzrakstīt oficiālu iesniegumu policijā.

N. Žīgurs: Nu, ja tu tā saki. (nav saklausāms).

G. M. Gulami: Nu, jā, ja tu neesi iesaistījies.

N. Žīgurs: Nu, nē.

G. M. Gulami: Bet kāpēc tu par to nevari iesniegumu iesniegt? Lūk, „tā un tā, es gribu, lai aizvāktu, es to atspēkoju”. Tur ir īsi un skaidri, ka tu to esi darījis.

N. Žīgurs: Murgs, murgs.

G. M. Gulami: Ja murgs, tad uzraksti iesniegumu. Viņi jau ir gudrinieki, katrai lietai 50 iesniegumus raksta.

N. Žīgurs: Lai advokāts arī raksta.

G. M. Gulami: Kāds advokāts?

N. Žīgurs: Nu tas, ko iedeva man.

G. M. Gulami: Bet mums tas nav vajadzīgs, kāpēc mums to vajag?

N. Žīgurs: Nu, b..., kā tad es atrisināšu ar to iesniegumu?

G. M. Gulami: Tu taču saki, ka tu to neesi teicis. Kā tad? Viena frāze: „Lūdzu uzsākt krimināllietu, tā kā tie nav mani vārdi.” Ko tur vēl vajag? Ja tev vajag, tad, saku vēlreiz, varu pie advokāta pieiet, pārrunāt, tev palīdzēs arī iesniegumu sastādīt. Tu vienkārši pats neesi izlēmis, vienkārši staigā tā un tā, un tā. Provokācija ir jābeidz. Tev vajag? Nāc, un es Tev palīdzēšu, advokātam pateikšu, tu varēsi uzrakstīt arī par šo gadījumu, kad tev naudu deva šajā krimināllietā, kurā tev liecības uz 25 lapām sagatavoja. Zini, cik tev uz 25 lapām gatavoja, lasīja un lasīja, bet skaidrs, ka tās ir gudri un skaisti uzrakstītas, lai būtu tā, bet patiesībā tu neesi jurists pēc izglītības. Otrais, par..., tā ir provokācija, ko viņi izdomāja, Rjazanskis vai nezinu kas...

N. Žīgurs: T o visu viņš tā kā vilka, vedināja.

G. M. Gulami: ... Tihonovs tagad uzskata, ka manu īpašumu varēs kabatā iebāzt, bet, f..., būs, viņš būs pats atklāts, viņš uzskata, ka Gulamu iesēdinās, viņš tā saka: „Gulamu iesēdināšu.” Lūk!

N. Žīgurs: Par ko?

G. M. Gulami: Kā par ko? Par shēmu, kuru viņš. Viņš taču tev 25 lapas gatavoja. Uz 25 lapām, bet, ja tu nelasīji, es lasīju tavas liecības no tava vārda, tavs paraksts tur bija. Es taču zinu, ka tas ir tas pats, viņi prasīja, vai gatavoja to… Un tā Bogdanova s... Un tas Tihonovs tev kad deva to naudu? Pirms kāzām vai pēc kāzām? Tev kad bija kāzas?

N. Žīgurs: Ziemā.

G. M. Gulami: Kā reiz, viņi taču to pastrādāja 2014. gadā līdz šim visam.

N. Žīgurs: Nē, es jau biju precējies.

G. M. Gulami: Kāpēc tad viņi tev naudu nodeva?

N. Žīgurs: Kādu naudu?

G. M. Gulami: Tu taču saki, ka tev 5 000 nodeva caur to?

N. Žīgurs: Jā, jā.

G. M. Gulami: Nu?

N. Žīgurs: Tas vēl nav zināms, vai tas ir viņš vai Komils, kurš nodod to naudu.

G. M. Gulami: Tev taču Rjazanskis caur Tihonovu? Tihonovs nodeva?

N. Žīgurs: Tā kā jā, no Tihonova, jā. Es tad sapratu, ka no Tihonova, bet es saprotu, ka tas ir Komils.

G. M. Gulami: Nu Komils nodeva Tihonovam, Tihonovs Rjazanskim, Rjazanskis tev?

G. M. Gulami: Bet ta s… cik deva? Bogdanova?

N. Žīgurs: Viņai?

G. M. Gulami: Ja. Bogdanovai taču arī deva, viņa taču skrēja pie tā Mežavilka.

N. Žīgurs: Oi, to es nezinu, bet tur kaut kādu naudu viņa saņēma, viņa jau neko bezmaksas nedara.

G. M. Gulami: Tas ir saprotams. Tas Rjazanskis ko tagad saka?

N. Žīgurs: Viņš man tagad draud. Nu, kā, viņš draud! Ja es, nedod Dievs, kaut ko ne tā, n... tad p... n..., „tas tev cietums, s...”, saka, bet viņam n... būtu jāsaņem.

G. M. Gulami: To saka? Tu vari rakstisku apstiprinājumu dot tam, ka tev draud. Arī tad, kad incidents Vecrīgā bija, viņš to visu.

N. Žīgurs: Nu kā, to taču viņš, tas ir viņa roku darbs.

G. M. Gulami: Tāpēc es saku, ka tev vajag. Tu esi pieaudzis cilvēks, tu pats patiesībā vari iesniegumu uzrakstīt. Ja patiešām atceries, tad aizej pie advokātiem un visu paskaidro. Vieglāk būs. Un viņi, galu galā, tos krāpniekus, tos idiotus, tos izspiedējus, tu taču atceries, cik ilgi Bogdanova gāja. Divus gadus un katru dienu šeit.

N. Žīgurs: Jā, divus gadus, pat vairāk.

G. M. Gulami: Pat vairāk. Nāca, nāca katru dienu. Dievs nosodīja un nosodīs tālāk visus. Tagad viņa nāk un s... viss kabatās - tas ir vājprātīgs, tā ir vājprātīga. Kabatā viņai ir izziņa, saka. Es saku, tā nav taisnība, tas ir visiem jums, kad tā čupiņa savācās, īsta čupa, jūs jau redzējāt. Absolūti, absolūti vēlreiz saku, visu šo spiedienu, visu, kas tika uzrakstīts, man draudēts, īsziņas rakstīja, tie nav no tiem cilvēkiem, kuriem es padošos. Jo viņi, patiesībā saku, tie krāpnieki, tas VID, ne tikai ar mani, bet gadiem ilgi ar visiem tā ir uzvedušies. Gadiem, gadiem, gadiem. Un tur Lursoftā ir redzams, cik man ir objektu, cik man ir nekustamo īpašumu, kādas man ir attiecības, sakari, kādi cilvēki nāk. Viņiem tas deg viss vienā vietā, jo vajag visu izdomāt un netīri izmānīt. Bet es vēlreiz saku, ka man tas, ko viņi izdomā, par visu, visu saku, to, laiks pierādīs un parādīs, paskatīsimies. ... Kādas bija sarunas, kādas bija liecības, visādi, velns viņu zina, pret mani, visa tā netīrā prakse, ko viņi dzīvē ..., pret mani gribēja izmantot, bet saņēma savu. Kas tev ir ar to Tihonovu?

N. Žīgurs: Tihonovu?

G. M. Gulami: Jā.

N. Žīgurs: Tihonovs, Rjazanskis, viņi taču tur visi ir kopā, ar Komilu, visi kopā.

G. M. Gulami: Tihonovs ar Rjazanski arī?

N. Žīgurs: Jā.

G. M. Gulami: Tiekas?

N. Žīgurs: Jā. ...

G. M. Gulami: Tu paskaties, ..., bet kas viņš tas tāds ir Rjazanskis? „Biznesmenis vai mans partneris?”

N. Žīgurs: ... Kā, lai es zinu, dzīvo ....

G. M. Gulami: Tava jaunā draudzene?

N. Žīgurs: Jā. Nedēļu iesniegumu raksta.

G. M. Gulami: Kādu?

N. Žīgurs: ... precēties.

G. M. Gulami: Un tu iesniegumu rakstīsi?

N. Žīgurs: Jā, jā, jā, iesniegumu dzimtsarakstu nodaļai vajag uzrakstīt.

G. M. Gulami: Pasi savu mainīji?

N. Žīgurs: Jā.

G. M. Gulami: Atkal. ...

N. Žīgurs: ...

G. M. Gulami: Skaidrs. Padomā tad, kā tu.

N. Žīgurs: Es pirmdien. Sazvanīšos ar to advokātu un visu to.

G. M. Gulami: Tiec skaidrībā, telefons tev ir, piezvani, aizej. Tavi iesniegumi, vēlreiz izlasi, paraksti. Ja gribi, vēl iesniegumus sagatavos. Aizej, paralēli vienā dienā abus iesniegumus Galvenajā policijā atdosi, tā kā tev draud un tā kā tu gribi pastāstīt kā bija īstenībā, kā tevi nopirka, kā tev tos dokumentus deva parakstīt. Sirdsapziņas priekšā, Dieva priekšā, mierīgai laimei, tev katrs no viņiem draud. Tev zini, rokas tur.

N. Žīgurs: ...

G. M. Gulami: Tu taču esi izglītots cilvēks, pieaudzis, miesassargs, liekas, nevis kaut kāds, par ko var tā runāt. Aizej uz policiju un saki godīgi un kārtīgi: „Lūk, man deva naudu, lūk, gatavoja liecības, lūk, es gribu pateikt, atspēkot, ka nekā tāda nebija, viņi man piespieda, es parakstīju”. Vai arī nevis piespieda, bet gan nopirka. Kā ir, tā saki. Neko vairāk. Zini, man, vēlreiz saku, nevajag kaut ko ne izdomāt, ne blefot, ne apmelot, ka nebija runāt. Vai tad tas nešokē, bet patiesība vai nav līdzīgi tie idioti narkokurjeriem - tie Komils, Momils.. Uz viņiem skaties, un uzreiz ir saprotams, ka... Viņi ir reāli kurjeri. Viņi saka, ka viņi gribēja tādu apjomu atvest, tādu. Kādu h... apjomu atvedīsi, ja līdz tam ar mani veici biznesu un pēc tam šķiet. Ko viņi izdarīja? Vienīgais, ko viņi izdarīja, atbrauca pie mums no Kazahstanas un noformēja kredītu. Parasti uzbeki un citi muļķi, kazahi, ukraiņi, baltkrievi šurp naudu sūta, bet tie atbrauca un 7 miljonus no Latvijas bankas paņēma. Lūk, bizness .... Bet Tihonovs, tas k..., arī sēž un ..., un ne tikai ar manis monitorēšanu nodarbojas, bet arī vēsturi ir radījis. Reāli, norakstīts, viņš ir ar galvu slims tas Tihonovs. Viņš ir reāls reideris. Līdz šīm tiesām, šim gadījumam, tādi kā tu pie manis 50 cilvēki strādā. No rītiem, kad skaties spogulī, ko tu redzi sev pretī? Un tev gribas mani iesēdināt? Tevi vajag iesēdināt, jo tu esi sazvērnieks, par 200 000 nodokļus vajag atņemt, ... un zīmogs (faksimils) viņam ir kabata. Iztēlojies! Zīmogs ir kabata. Tevi, tos, visus velk, velk, velk līdzi. ... Ka tu teici, šeit ir reāli. Lai man pasaka, vai es kādreiz esmu teicis – lūk, tev 10 000, uzraksti pret to iesniegumu. Tam iedod uzrakstīt iesniegumu, to nopērk. Tas Rjazanskis ir krāpnieks, un šo stāstu zina visa Latvija. Kādēļ viņš ir ieinteresēts šajā?

N. Žīgurs: Tihonovs un Komils laikam viņam maksā.

G. M. Gulami: Nu, ja, apmaksā. Ja Komilam ir taisnība.

N. Žīgurs: Un viņš taisa tādu bardaku.

G. M. Gulami: Nu, lūk, ja Komilam ir taisnība, ka Tihonovs ir krāpnieks, ..., n... naudu kādam dot? Par kādiem papīriem vispār tiesāties? Jūs taču pret mani tiesa iesniedzāt, bet ne es iesniedzu tiesā. Lai man pasaka kāds no šiem dalībniekiem - mani kokvilnas cilvēki, treideri, Logistic - visi nāk un saka, ka ir. Es runāšu, ka ir. Bet tur tevi nopirka, vēl s... Bogdanovu, Rjazanski nopirka, arī to portālu …, arī tie bija nopirkti. Kāpēc pirkt? Ja jums ir dokumenti, ja jums taisnība, varat pierādīt, tad kāpēc pirkt?

Pieņemsim, tu esi mans bijušais šoferis. Kāpēc viņi tevi nopirka? Turklāt zināja, ka tu pie manis strādā. Kā viņi tā bailes pazaudēja? Lūk, tev 5 000, uzraksti tur, ka tur tādus parakstus taisīja, mulāžas tādas taisīja. Kokvilnas cilvēki atnāca. Zini, kas ir mulāža? Vienu mulāžu uztaisīt ir trīs mēneši. ... vairāki tūkstoši pazuda tur. Viņi saka, ka ir bez naudas, bez nekā. ... Davai darām tā, ja vajag, es arī piezvanīšu advokātam, ka tu atnāksi. Risini. Gribi, tev vajag, tev palīdzēs. Tu taču arī provokāciju neveici, tiec galā ar savu likteni.

N. Žīgurs: Jā, es tagad...

G. M. Gulami: Nē, patiesībā, tas tev ir mazāk, tev nav jāiet uz policiju, nevajag pašam rakstīt, problēmu nav, ir gatavs. Neesi tāds nabadziņš. Kad Bogdanova bija tiesā, it kā es būtu tev zvanījis, būtu skrējis pēc tevis, lūdzies, kā viņa stāsta. Lūk, es tev došu advokātu. Ņem advokātu un tiec galā, man ir vienalga. Atklāti sakot, atrisināsim kā vīrieši, tu vari teikt: „Jā, es atzīstu, viņi nopirka, viņi mani iegāza, viņi mani apmānīja, es sastrīdējos ar visiem.” Atzīsties, nu ko tev teikt? ... Zini kā ir - sodīt nevar apžēlot! Tev ir visi uzvārdi, jā saki, viņi visi ir krāpnieki, viņi tā un tā. Tiesa tiks galā, redzēsi, kur Tihonovs sēdēs, kā viņi visi. Zini, neroc bedri citam, citādi pats tajā iekritīsi. Es zinu, ka viņš ir pretīgs radījums, cik daudz ir izdarījis, bet vienalga, viņa vieta tur būs. Vienalga, ka viņš ir advokāts vai nav advokāts, visiem p.... Viņš būs ar Rjazanski, ar Bogdanovu, kura sev nopirka to pašu vai arī viņai uzdāvināja to izziņu, ka viņa ir d.... Kāda viņa ir d..., ja līdz šim skraida pie visiem? „Davai, Gulamam vēlreiz naudu paprasīsim.” Pie manis jau runas nonāk, pie kā iet, kam sūta. Es esmu lietas kursā, katru dienu kaut ko dara līdz šim, pa tiesām skaidra. Ja nebūtu ieinteresēta tajā visā, kāpēc nāktu uz tiesu?

N. Žīgurs: Viņa turpina ar savu spēli spēlēt kā visu laiku spēlēja.

G. M. Gulami: Lūk, tie idioti un muļķi, kas sēž. Bija izsalkuši un arī paliks izsalkuši. T agad es dzirdēju, ka Kauguros kā kurjers skraida.

N. Žīgurs: Kurš?

G. M. Gulami: Viņa, Bogdanova. Tu taču esi no turienes?

N. Žīgurs: Bet es taču tur nedzīvoju.

G. M. Gulami: Nē, bet tavi draugi, kaimiņi ir tur?

N. Žīgurs: Nē, nevienu nezinu.

G. M. Gulami: Nu, runas ir, ka viņa ir saistījusies ar tiem visiem narkokurjeriem, izkrāpj tagad un terorizē. ....

N. Žīgurs: Vari man 50 000 aizdot?

G. M. Gulami: Kā tu atdosi 50 000?

N. Žīgurs: Es braukšu, nopelnīšu.

G. M. Gulami: Kur tu brauksi?

N. Žīgurs: Uz Panamu.

G. M. Gulami: Panamu? Kāds tur darbs?

N. Žīgurs: Tur ir kā nopelnīt.

G. M. Gulami: Cik ilgā laikā?

N. Žīgurs: Pusgadu.

G. M. Gulami: Tev, ja tu nemelo, ne dzīvokļa, nekā nav?

N. Žīgurs: Nav.

G. M. Gulami: Nē, nu nevajag neko pārdot, bet ja nu nenopelnīsi?

N. Žīgurs: Nopelnīšu, nebraucu jau vienkārši tā. Man tur ir darbs ....

G. M. Gulami: Bet tie idioti tev neaizdeva - Komils, Momils un visi tie - Tihonovs?

N. Žīgurs: Ko man aizdos? Tad 5 000 iedeva un viss. Ko es viņiem būtu parādā?

G. M. Gulami: Bet tava draudzene apliecinās, ja?

N. Žīgurs: Jā.

G. M. Gulami: Ka nauda ir saņemta, ka pēc pusgada, pieņemsim, septembrī, oktobrī atdos. Nu davai, es padomāšu, labi, lai atkal nebūtu tā. Godīgi sakot, visu laiku, kādas kaudzes ar naudu visi ņēma, zini, kā visi jautāja - to dod, to dod, to dod, aizdevums, aizdevums, aizdevums, bet pēc tam paliku par āzi. Lai nebūtu tā, skaidri un līgumu arī. Advokātam pateikšu to, ka ir aizdevums. Īsi, skaidri, lai viņš sastādītu tev aizdevumu, tad un tad atdosi.

G. M. Gulami: Piezvani, pasaki, ka tu atnāksi.

N. Žīgurs: Jā, jā."

Jāpiebilst, ka šī nav pirmā reize, kad advokāta Tihonova vārds tiek pieminēts saistībā ar dažādiem „neformāliem maksājumiem vajadzīgā rezultāta iegūšanai”.

Pirms nepilniem desmit gadiem Tihonovs gandrīz zaudēja zvērināta advokāta statusu, un toreiz uzņēmēja Gata Saknīša (tagad jau miris) ierakstītajās sarunās ar advokātu bija dzirdams, piemēram, tas, kā advokāts norāda, ka Bogdanovam (iespējams, domāts Ekonomikas policijas pārstāvis) jādod „nu tur kādus piecus” un ka „tas tikai par ierosināšanu”.

Latvijas Televīzijas publiskotajos sarunu ierakstos bija dzirdams arī tas, kā Tihonovs Saknītim skaidro: „Nu tagad rēķini, bļ..., ka par četriem lēmumiem vienam purnam maksāsi par 20 tūkstošiem par katru. A tu man visu laiku, bļ..., katru otro dienu skaiti, bļ..., kad es īpašumus dabūšu, kad es īpašumus dabūšu...”

Pietiek šodien atkārtoti publicē spilgtākos fragmentus no 2006. gadā LTV publiskotajiem advokāta un uzņēmēja sarunu atšifrējumiem.

 

Saruna 1. Kafejnīca

v1 advokāts

v2 uzņēmējs

v1 Divi temati ir, nu... par tavu jautājumu

V2 Jā

v1 pirmais ira-nu pirmais,īsi sakot, ir doma ka, nu, uz četriem tikties, no tagad kaut kad pēc desmit minūtēm, tas jau zināms ir (par finansēm?)

V2 Ar ko tad?(neskaidri)

V1 Nu manējie ar tiem stūra mājas iedzīvotājiem,.. Kas būs, jo šodien bija jābūt

V2 Ā, tam arestam?

V1 Tam lēmumam par apsūdzības uzrādīšanu

v2 Ā, jā

v1 un līdz ar to arī arestam, bet nezinu kas tur notiek, jo aizvakar (Aivars?) vēl zvanīja un dievojās, ka ir visu izdarījis un ka tur viss ir kārtībā

v2 jā

v1 nu tas vis ļaļa(?), viss ir izdarīta, koroče, nu nezinu, nu būs, žģom [cenzēts]ģ, nu jābūt. Šodien saņēmu ziņas no pretējās puses- tie ir samīzuši, jo tagad ir ietupināts vēl viens tiesu izpildītājs(..)

V2 Ja?

V1 Jā, pirms pāris minūtēm,es nezinu datumu, es pa telefonu īpaši negribēju prasīt

v2 paņem kaut ko, kafiju vai konjaku, es iedzeršu viskiju

v1 jā, jā

v2 nu

v1 Otrs- es nezinu, pagaidām kaut kā...(...) manu telefonu noteikti noklausās (smejas)

v2 jā

v1 jau nedēļu... Tāpēc es tāds piesardzīgs...miķus gan mēs iznīcinām regulāri.

v2 ja?

v1 Drošības policija mums raksta regulāri, ka mēs jokojamies ar viņiem, bet viņi paši to nedara

v2 a na[cenzēts] raksta?

v1 nu mums ar viņiem.. Ir kariņš tāds...

v2 ar ko?

v1 nu tur...

v2 ā

v1 rezultāti ir, šur tur parādās presē, mēs tagad uz viļņa, it kā mēģinām ievest kārtību

v2 jā

V1 karoče tā, nu ko es varu stāstīt. Ir Kīzenbahs

v2 kas tas tāds ir? Kas tur tās zemes nopirka, ja?

v1 tieši tā

v2 Kizen- bahs? Ja?

v1 Kīzenbahs. Jā.tas ko es tev stāstu, ja tu neesi (..) ja tu neesi politikā vispēr- taisies tālāk.

v2 jā

v1 tas ir tas, kuram tā Gaisa satiksme pieder

v2 viņam pašam pieder?

v1 principā jā.

v2 krievs vai latvietis?

v1 latvietis. Lai gan, man liekas viņš abās valodās runā labi

v2 nu?

v1 nu viņš atnāca pie mums... Nav ko atkārtoties, es stāstu būtību- Jautājums bija Andrim. Andri- ko man tagad darīt? Pārdot vai kā?

v2 (zvana telefons) halo! Nesaparatu. Kas man zvana? Ā, nu es tev atvedīšu to zemesgrāmatu, tur man liekas, iekšā ira. Tur galvenais aprēķināt summu, ko man nolaidīs, ja apmierinās summa, tad, davai, taisam.

v2 Nu?

v1 Nu viņš saka ko man tagad darīt? Es tur no[cenzēts]u.(...) Un vēl tur gadu, vai cik tur sanāk- divus vai trīs tiesājās.

v2 jā

v1 rezultāta nav. Viņš man saka- ko man darīt. Pārdot vai ko?.. Saruna ar to beidzās

v2 jā

v1 nu vot. Tas ka viņš atnāca. Tagad otrs- ir divas tiesnes apgabalā. Viena ir, kas skata mūsu lietu. Otra- vispār nebija nekādā sakarā. Tā, kas nebija nekādā sakarā, zvana priekšniekam, ka grib tikties. Nu pirms divām nedēļām.

v2 Kuram priekšniekam?

v1 Nu manam priekšniekam. Pirms divām nedēļām.nu ja. Andri, vajag parunāt.

v2 Jā

v1 Nu, labi, ja jau tiesnesis grib satikties.. Kaut ko [cenzēts], [cenzēts] bet pēc būtības,- davai. Sēž meitene, sāk tā nervozēt. A mēs viņu ļoti augstu vērtējām, jo viņa vecene tāda ar savu funktieri, ar savu raksturu un nav dulla. Tādas tur daudz nav. Viņa saka- klausies, ir tāda lieta, Tihonovs ņemās ar Saknīti.

v2 Kas ņemās ar Saknīti?

v1 Tihonovs ņemas.. Nu jā. Ir. Es nezinu kā viņa to formulēja, bet morāle bija tāda lai izlīgst, lai Andris atsaka... Tas tas biroja stāsts. Tad zvanīja vēl viena vecene..

zvana telefons

V2 nu?

v1 Viņa saka- ko darām. Es saku, nezinu. Ej un saki Saknītim, ka mēs (atsakamies) no lietas duj-domāju, nav smuki. Viņš saka, ka pareizi ir, bet ko mēs pēc tam darīsim apgabalā, sakasīsimies ar visiem tiesnešiem. Ar visiem jau nē, bet ar diviem

zvana telefons- zvani vēlāk!

v1 nu, ko darām?

v2 Ar ko?

v1 Jautājums jau tev, ko darīt?

v2 es jau nezinu, kas man par jautājumu? Kas par jautājumu?

v1 nu kaut kas ir jāpiedāvā, mēs arī tā nevaram.

v2 kam jāpiedāvā?

v1 nu tu dzirdēji, visiem runātājiem.

v2 kam, tiesnešiem?

v1 nu paga, nu ko tu

v2 nu bet tu nesakarīgi runā

v1 nu bet ko nesakarīgi, es tev pārstāstu ko man tiesneši saka, ko man sakarīgāk..

v2 nu saki tieši

v1 ko tieši?

v2 es neko nesaprotu

v1 mums ir jāatsakās no lietas vai jāizlīgst,saproti vai nē, es tev trešo reizi atkārtoju. kā man tev citiem vārdiem, ko tu nesaproti.

v2 nu, jāatsakās, a ko jūs darīsiet

v1 nu, tāpēc, es tev izstāstu, es nezinu ko mums darīt.

v2 nu?

v1 nezinu. atteikties mēs negribam. Neatteikties mēs arī īsti nevaram.Šefam es teicu tā- ka mēs izrunāsim ar tevi, moška mēs varam izlīgt. Jautājums uz kādiem noteikumiem, ir ko mēs varam piedāvāt.Jo prasītos Kīzenbaham nākamnedēļ iedodam kaut kādu atbildi.Ko viņam darīt- no viņa nopērk kāds to tavu zemes gabalu kāds trešais, nezinu vai tas ir reāli vai nē, vai no viņa atpērk. Nu tāds ir sarunas priekšmets, džeki beidzot uz sarunām ir iznākuši. Mēs varētu visu uzreiz ar Kīzenbahu, na[cenzēts] tos tiesnešus. Jo var arī nesanākt, tā tur ir apvainojusies. A varbūt viņa domā, ka es ar viņu nerunāšu, jo viņa mani toreiz pameta un uzrāvās. Mana doma ir tāda, varbūt tev nepatiks- vai nu viņiem piedāvāt naudu, vai runāt par tiem īpašumiem...nu tāda ir tā lieta... vai ir jēga pirkt viņu...

Mēs tiesājamies tālāk?

v1 Zinot Andri, mēs par to domājam. Jo sakasīties ar diviem vai trim vadošajiem tiesnešiem apgabalā ir vāks. Tas nozīmē...

v2 Tu domā- viņa noturēsies virs ūdens? Ne[cenzēts]a viņa nenoturēsies, tad kad jūs pateiksiet to, ko es vēl līdz šim nepastāstīju [cenzēts]ģ, un es atardīšu vēl citus, kaut kādus galus eiropā, es iešu uz eiropu [cenzēts]ģ..es tāpat taisīšu

v1 nu ko tu man draudi...

v2 es tev nedraudu

v1 es tev atklāti saku, a tu man draudi

v2 a tev tas liekas normāli, es tev naudu maksāju uz priekšu, es uz jums paļaujos, a jūs man atsakat, tas ir normāli?

v1 Nu ko tu, es tev izstāstu kāda ir situācija un prasu ko darīt, a tu [cenzēts]usties

v2 es ne[cenzēts]ustos

v1 tāpēc jau es tev stāstu, un prasu ko tagad darīt. Tev ta po[cenzēts], a mēs ko tālāk darīsim? Nu mēs tavu lietu vinnēsim vai zaudēsim, tas nemaina lietas būtību,a ko tālāk darīt?

v2 Tad nevajadzēja uzņemties uzreiz, es būtu ar citiem strādājis un viss.

v1 a ko tu būtu panācis?

v2 nezinu, ko būtu panācis!

v1 ne ar vienu citu tu tik tālu nebūtu ticis

v2 a kāda jēga, nauda iztērēta, nervi sabojāti, laiks pagājis un jūs arī neko neesat izdarījuši.

v1 Pārceļam uz pirmdienu?

v2 pričom te pirmdiena

v2 n (..) nu kādi ir piedāvājumi?

lamājas

v1 tu ko, taisies te karot principa pēc vai tev kaut ko vajag?

v2 nu, ja izlīgt, a noteikumi kādi?

v1 nav noteikumu, tev kaut kas jāpasaka. Vai mēs gaidām no viņiem un pateikt nevaram..

v2 labi, es tev saku, tad lai dabūtu to zemi atpakaļ, vajag pus miljonu, ja

v1 nu labi [cenzēts]ģ, labi, pus miljonu,[cenzēts]ģ pus miljonu.. Labi

v2 kopā tas ir, ja. Simtu rēķināsim es jau esmu iedevis. Ja par tiem 400 var izlīgt, ja tas jums ir izdevīgi, lūdzu, lai pārraksta īpašums ir uz manīm un viss, razhods.

v1 šitā baigi reti gadās

v2 kas?

v1 ka sveši tiesneši nāk un lūdz

v2 nu pareizi, es jau neko nezinu, neesmu ar to saskāries, tāpēc jau es paņēmu advokātu.

sveši tiesneši, bet kurus mēs augstu vērtējam.

A kāds tev tas funktieris, ko jādara?

v1 es gribu kā izdarīt- es gribēju sagaidīt apsūdzību un tad turpināt runāt.(pauze) Nu man jau kā.. Grūtāk vai vieglāk, man grūti klientu vietā pieņemt ekonomiskus lēmumus.

v2 es tev saku, es vairāk par pus miljonu nemaksāšu. Vai visu naudu savāciet vai ar viņiem padalieties, man vienalga, vai tiesājamies, tāpat es neapstāšos jebkurā gadījumā. apstāties nav jēgas

v1 tiesnešiem visu?.. bet mums arī kaut kas jāatstāj.

v2 taisiet paši savā starpā. Dumji būtu viņiem maksāt tādu naudu, viņiem 100štukas jau ir par daudz,.. par 20 tūkstošiem pārdot īpašumus..tem boļe, tas bija nelikumīgi, tā nedrīksēja darīt

v1 mhm... Nu ja tu nebūtu visu pa[cenzēts] lietu, tad arī varēs ar tevi runāt tā pēc būtības, tagad tas viss man izsauc smaidu..

v2 nu a ko ta. [cenzēts]. Grūbe naglo tā

v1 nu ar to jārēķinās

v2 nu tagad arī rēķināšos, pirmais advokāts man bija, pirms sa[cenzēts]anās, [cenzēts]..

v1 nu ko paprasīt, ko viņi gatavi piedāvāt?

v2 Paprasi ko viņi grib

v1 labi

v2 vairāk nemaksāšu, ja [cenzēts]. Fiziski 400tūkstoši eiro jau iedoti, lai to cūku notiesā, lai nomet no amata to korumpēto bandu, [cenzēts], jūs vēl te naudu nopelnāt, vēl te [cenzēts]iem maksāt, [cenzēts], lai viņi tālāk strādā, normāli, [cenzēts]?

v1 Nezinu, līdz šim..nav atguvis nevienam. Neskatoties uz to, ka sēž Van Deilena, neskatoties uz to, ka sēdēs Taraneks

v2 Nu kā,Diāna sēž, pēc divām nedēļām viņa ir āra..

v1 nu sēdēja..

v2 nu jā, divas nedēļas, normāli, [cenzēts]? Sēdēja, tūlīt (..) [cenzēts].. Šitā korumpētā valsts. [cenzēts]...

v1 nu ko, korumpētā...

v2 a tā ir, [cenzēts]..

v1 nu ko tur

v2 cūkas, [cenzēts], sušenaja [cenzēts]ģ, tie ierīkotāji [cenzēts], tiesu izpildītāji [cenzēts].. Viņi, moška jāmaina?

v1 zini kā...drīzāk labāk izlīgt. Bet es negribu uz tevi spiest. Es tev izstāstīju kāda ir situācija bez jebkādiem tur zemtekstiem tā zolīdi

v2 nu jā, tad es tev saku- domā. Man ir vienalga, man zemi vajag atpakaļ. Es pat esmu ar mieru, bet vairāk es nemaksāšu.

v1 bet ja mēs pazaudēsim visu šo lietu, ko tad mēs darīsim?

v2 a?

v1 ja mēs visu to, [cenzēts], zaudēsim agrāk vai vēlāk, ko tad?

v2 iesim uz eiropu. Tur man tos papīrus iesniegs papildus vēl...

v1... Tērēt

v2 nekas, izskatīs tā patās

v1 Eiropa skatīs ekonomisku strīdu... Gribu redzēt.... Eiropa to lietu pat nepieņems.... Es nezinu, [cenzēts], ko darīt.... Oooiiii

v2 nu ko, [cenzēts]t viņām [cenzēts] tāpatās

v1 Aizsūtīt viņiem atbildi, lai izdomā ko viņi grib un tikmēr gaidīt apsūdzību? Tā izdarīt?

zvana telefons

v2 Daram tā. Es nezinu, es tajās lietās neesmu kompetents. Es nemāku tā pateikt pareizi kā vajag. Bet ja viņi nāk runāt, tad lai pasaka par tiem diviem (trijiem?) gabaliem ko viņi grib... Un ja ir ponts pirkt, tad pārdod savējos un aleluja

v2 runā pa telefonu

v2 Vai, [cenzēts].... Nu kāda tev versija labāk patiktos? Viņš nāks runāt vai samīzīs tāpatās?

v1 Nezinu

v2 ā?

v1 Nu tie džeki ir tik pat spītīgi cilvēki.

v2 Lai ir spītīgi, [cenzēts]

v1 Zini no kā es baidos, viņi pametši to veceni apakšā

v2 po[cenzēts], [cenzēts]

v1 viņi pametīs tās divas vecenes apakšā.. Kamēr mēs ar tevi iziesim visas trīs instances krimināllietā un kamēr mēs iziesim divas instances civillietā.. Gadi... Cik tas ir.. Seši, kādi, pieci.... Taisnība jau tev ir, na[cenzēts] tur, [cenzēts]..... Sūdīgi ka tā vecene nesanāca... ja viņa iznāktu, tad mēs tiešām varētu domāt, ka viņi ir "samīzušies".. tas būtu pastiprinājums tam..

v2 kura?

v1 Nu Čepjolkina

v2 Viņa ir samīzusies- viņa, Kibermane, šitais- ko tu man teici- Taraneks... Tas no... Uzrakstījis par viņu apsūdzību. Tas žurnālists bija vēl.. A to ko tur uzrakstīja, parādīja, ka viņiem ir bail. Tas viss ir [cenzēts], tas ir iebiedēšanai, tas žurnālists. Viņa neko tur nevar celt, tas viss ir fufelis, viņa neko tur nevar stāstīt. Gudrs cilvēks izlasīja, paskatījās tur uz viņām,pateica- vispār fufelis

v1 nu kā tur...

v2 un dabūs to papīru no (..) ir tas papīrs kas pierāda par to raganu visu.... Nu es domāju, ka vajag viņam neteikt to summu, lai viņi..

v1 jā, tā arī izdarīsim

v2 tad vajag vienkārši uzprasīt... Jo tālāk, jo dziļāk

v1 baigi stulbi jo to viņi baigi labi izdarīja šito gājienu, [cenzēts]

v2 kādā ziņā?

v1 [cenzēts]s gājiens, bet labs.. Tas bija labs

v2 ar tām tiesām?

v1 a-a. Ja godīgi, es to negaidīju. Es gaidīju, ka būs pārpirkšanas mēģinājums, nu bez tiesnešiem....

zvana telefons V1- es tev varu pārzvanīt?

v1 ņeožidal kaut ko tādu. Pat Andris bija autā, [cenzēts]. Kad to veceni jūs ielikāt tajā blakus lietā... Zini kā, viņš pats tāds bijs.. Par to vienu mēs cepamies visu nedēļu, katru dienu pa 5 minūtēm. Spriežam tagad- kā tagad.. Tev jau labi.. Es nezinu, kā tu iemanies vienmēr to nelaimi noķert uz sevi, bizness tev strādā, tev nevajag ne licencētu uzņēmējdarbību, ne ko, bet ja tu būtu piemēram normāls cilvēks un būtu alkohola tirgotājs, nu lai tu saprastu par ko, tev atnāktu un pateiktu- nepatīk kaut kas.. tev atņemtu licenci un iedotu apgabalam, [cenzēts]...

v1 zini cik gadu paietu kamēr mēs salabtu un cik mēs naudu būsim pa[cenzēts]uši... es priekšnieku saprotu, viņš ir izpratis visu, izpratis tarifus un visu pārējo. Viņš saka- nu jā, cik mēs esam iztējuši? Da [cenzēts]a! šinī lietā tas nav ciešams, kur mēs ejam uz apjomu. Nav tik daudz lietas. Pa vidu viņš bija vērsies prokuratūrā. Nu ko var izdarīt Jaunais laiks pret viņu.. Viņš bija pa[cenzēts].. Beigās man pieleca, varēja aiziet lietu finanšu policijā un ierosināt krimināllietu.. paiet pusgads un izcelt ārā savu citu nodaļu un atkal ierubīt to - aiziet un atstāt. iekšlietu ministrijas struktūrai tas pats. Viņiem ir kā- jāsaņem daļu, lai sāk strādāt. iedot cēneri smagajiem lai strādā. (..prēmiju?.) tikai, šitais paņem jumtu un nofonansē. Ar ko beidzās?- ka ar katru, [cenzēts], tajā stulbajā (..) nevis pa cēneri, bet par doļu.

v1 Es saprotu priekšnieku, tās tomēr detaļas, bet nu viņš saka tā - cik iztērēsim? Nu, ap diviem simtiem točna būs. To es droši zinu, jo cikiem jau ir sasolīts. To es droši zinu. Nu. Par cik process ir ilgs un garšs, reālie izdevumu varētu būt ap 250 līdz 300, otvečaju.

v2 jā

v1 jo sotaks aizies uz tiesu sistēmu un sotaks aizies to sistēmu..

v2 jā

v1 tas ir vidēji uz vienu lietu 10-20 eiro tikai. Kas tas ir 10 eiro mūsdienās uz tādu lietu.

v2 jā

v1 es no kā baidos. Iziesim mēs ar tevi vienu sistēmu līdz galam atpogājot, iziesim otru un ņemsim un atdursimies kaut kādā vienā, [cenzēts], pridurkā, kuram es vai tie pateiks, ka nošaus, [cenzēts], ja nolems savādāk. Laukrozi nošāva. Šito tiesnesi arī ceļ ārā rupji diezgan... nu ko es varu piedāvāt? Tiesu ņemam nost... tiesu ņemam nost. Nu tā mēs nedarām... tu to arī neesi sapratis... es tev izstāstu noteikumus

v1 ( klusi stāsta kaut ko ka viss ir na[cenzēts]) pie šitā darba apjoma... Īsti tā, neko sevišķi. Tas ka birojam ir daudz naudas apgrozījums un ienākums, nu tad.. Tā...

v1 es saprotu priekšnieku, ja viņš sa[cenzēts]īs savā piramīdā pirmo posmu... Nu... Tas ir naudā mērāms zaudējums, pie tam vēl liels zaudējums. tie nebūs tiesneši, tas būs kudiš vairāk, jo mēs turamies uz ko- uz sistēmām, ka mēs sistēmā kaut ko saprotam. fiziski. ( līdz ar to....peļņu un visu pārējo..) tie džeki ņem doļā zinādami, ka ja būs sūdi, mēs caur tiesu viņus izvilksim.

v2 nu jā

v1 un ko es saku šefam....par ko mēs vispār bijām autā, kurš bija izgājis uz to veceni ka ir jāpalīdz Čepjolkinai. Kurš bija izgājis un kā un ko viņš viņai bija pateicis, jo tā vecene uz naudu nav kāra. Nu nav tāda, kas nu... Vot tiem diviem džekiem ir tā, ka ja ir vēlēšanās [cenzēts]ģ, po[cenzēts], māti pārdos.

v2 ATNESIET MAN ŪDENI AR CITRONU!!!!!!

v1 tāpēc tas tā satraucoši. Vienbrīd jau likās, ka tā vecene... Nu ne pirmā, ne pēdējā reize, bet nu pirmo reizi redzēju, ka [cenzēts] tiesnesei rokas trīc. Kas viņai ir teicis, ko viņai pateica, kāpēc viņa šitā, bet nu [cenzēts] [cenzēts]. Nezinu, mēģinās....

v2 tu domā, ka nevis Kibermanis, bet tas tur, [cenzēts]..? Nu tā banda taču nāk, ja?

v1 ar objektiem atnāca Kibermanis.

v2 Pats, ja?

v1 Pats jā jā pie Andra.

v2 nu ko viņš teica? Ka viņš ļaus

v1 Sūdi lieli.

v2 kaut kādi murgi vispār.

v1 Priekšnieks atdeva tur kaut kādam birojam. (...tiesai nedod štuku protams) Kaut ko gudru pa[cenzēts]a pirmās piecas minūtes, ka lieta ir baigā.

v2 jā

v1 Es to sarunu dzirdēju. Durvis bija speciāli bija vaļā. Bet es tur ķipa nepiedalos, jo viņš negribēja.

v1 runā pa telefonu

v1 saproti mūsu to palažeņije.

v2 jā

v1 es biju domājis, ka viņi dēl kaut kā tur(...), bet viņi ir ieciklējušies uz mums. Vo,, baigi labais gājiens. Jo Andrim draud biroju spridzināt šobrīt, reizi gadā draudējuši nošaut, ja kaut kas notiek.

v2 super

v1 (.....) Bet uz to tu viņu vairs nepaņemsi. Viņi tad uzspridzināja toreiz. Viņš tieši gribēja to meitu, na[cenzēts] to māju. Ko pasūtīja viens tāds liels vīriņš. Bet tad samīzies un tad nolīguši to prettanku [cenzēts] lielo [cenzēts] to tur. [cenzēts] na[cenzēts]. (.....)

v2 nu labi. Kā tur bija ar to.... Kizen....baumu. Viņš iet uz pārrunām vai? Es saprotu, ka tā ir viņa nauda, ja.

v1 mhm.. Nu štuks tiesāšanos vilkt...

v2 paprasi ko viņi grib.

v1 es nezinu ko viņi grib.

v2 uzprasi reāli ko viņš grib. Vai visas trīs lietas pārrakstīt atpakaļ pie sevīm. Un viss. Tad man pretenziju vairāk nav. Tā varēs?

v1 nu tehniskais izpildījums ir tāds. Pārsūtīt Andrim no rīta. Pazvanīšu viņam, atbrauks, tā arī pateiks viņiem. Šitie džeki jau, tur vairs nav jāiet runāt. Tur ir apmēram tā - Labdien.......... Viņi patiesībā pateica tikai vienu frāzi - Andri, ko man darīt? tāds ļoti labs un tāds ļoti taktisks un zolīds sarunas uzsākums. Bet nu [cenzēts]ģ, tāds nu [cenzēts] (..) Viņi sagaidīja kamēr tā tiesnese ielaižas, pēc tam vēl divas reizes tā iestāde arī pieslēdzās.

v2 un kāpēc tagad nevar? Vajadzēja arestu uzlikt kad viņš pārrakstīja.

v1 Augstākajā mēs veceni iedevām. Un tikmēr būs.

v2 ā-ā

v1 nebiedē mani.

v2 bet nu nācās to risināt, [cenzēts]ģ, [cenzēts]lo.

v1 nu vot nu. Skrien prom, no Saknīšiem bēg jau vienkārši.... Vot, es tev gribēju sižetu pārstāstīt... Mēs viņam ielādējam to tur, sazvanamies... Ko pēc tam?

v2 Par ko tu runā?

v1 oiiii ( nopūšas) bet tu, džek, turi, nevienam, ja?

v1 runā pa telefonu, v2- sarēķiniet!

v1 redz tagad tā vēstule premjeram paņem laiku.

v2 Kāda vēstule?

v1 Varēji taču pateikt ka premjeram sūdzies

v2 kas sūdzas?

v1 bļin, nu kurš aizsūtīja to vēstuli?

v2 nezinu

v1 nu kā, šlepmanis aizsūtīja?

v2 nē, nē, es nezinu kas aizsūtīja

v1 mēs domājām, ka tas esi tu

v2 nē, nē nu Ginča taču iedeva, ka kāds atsūtījis, izņēma no Saeimas. Na[cenzēts] man sūtīt, kas es pastulbs esmu, [cenzēts]?

v1 Kā, tas nebiji tu?

v2 Nē! Neesmu rakstījis nekādu vēstuli. Kas, es idiots esmu, premjeram...

v1 oh... ( nopūšas)

v1 Viņi tagad sēž tur visi, runājās, [cenzēts], stundu jau

v2 Kas?

v1 Stūra māja. Viņiem tagad atnāca no premjera rezolūcija atbildēt līdz 10. februārim, iesniedzot visus dokumentus, [cenzēts]. Šie saka- kā mēs tagad varu apsūdzību uzrādīt, ja es premjeram neatbildēsim

v2 vienīgais, - man Ginča tādu iedeva.

[cenzēts], ko tu te tagad [cenzēts], tu man... Fonts tāds pats, valoda tāda pati

neesmu es rakstījis!

v1 Kalvītim, tas man bija pēdējais instruments. Gadījumā ja tā prāva mums klibo tā riktīgi. Dragās iekšās, [cenzēts], tagad paspēs viņa.

Taču vienalga man ir zobs uz to cūku.

v1 Nē, bet man tagad [cenzēts]ģ....Izrunās un atzvanīs.. Moš piespiedīs izstāstīt pašu arī. Nu jā, viņiem, [cenzēts]ģ, tagad jāraksta vēstule, jākopē lieta. Jāsūta premjeram, atkal trīs dienas, na[cenzēts].

Kad varētu to piedāvājumu- pirmdien- aizsūtīt?

v1 Nu jā, es jau biju, kad es te biju, kad es tev zvanīju? Vakar vai aizvakar. bet biju aizņemts.

Ko viņi grib?

Nu nevajag atkārtot tik daudz reizes. Es jau teicu- nezinu ko viņi grib.

Cerams, pirmdien tu zināsi.

Nu kā, vispirms viņi ielādēs, tad izdomās. Ja vispār izdomās, tad paprasīs ko var piedāvāt.

v2 Skaties lai jums pašiem paliek. 100 es iedevu, 400 vēl iedošu, vairāk es dot netaisos. Pats netaisos nekādu dot, visu došu no tevīm.

Nebūtu tu pats to visu iztērējis, nebūtu nauda izterēta

man po[cenzēts]. Vobšem kopā e stev iedvu 500. 100 ir iedoti, es neskaitu...vēl un žurnālistus neskaitu. Es dodu vēl 400 skaidrā, varu iedot kaut vai pirmdien.

V1 Labi

Saruna 2. Birojs.

v1 Čau. Tēju dzersi?

v2 Nē.

v1 Kas? Nē? Kolu?

v2 Tikko sadzēros.

v1 runā krieviski ar kādu citu par benzīna iepildīšanu. Pīpēt ar negribi?

v2 Jobtvaju.

v1 Nāc, re ku te, labāk te. Nebūs dūmi. [cenzēts]. Nebūsim samaksājuši [cenzēts]. vienu rēķinu, [cenzēts]. Darba [cenzēts] ja?

v2 aha..

v1 Tu tāds nomocījies izskaties..

v2..paldies...

v1 a kas tev pašam kaut kādas problēmas?...veselība?

v2...daudz darba. Mēs tajā kuģniecības strīdā tač iesaistījāmies tagad...

v1 Nu un kā? Iet uz labo pusi kaut kas?

v2 Nu tā. Nu nezin. Domāju, ja tā turpinās, sāks šauties savā starpā drīz..

v1 Viņi? A ko tā?

v2 Nu, tā izskatās..

v1 a, Kas Ventspils ar to kuģeni?..

v2 Ventspils ar Ventspili!

v1 A Ja?

v2 Nu ja, nu. Prikols, ko var izpaust. Zin, kā... Kaut kā pilnīgi debili paliek...

v1 A, kā es nesaprotu, kā viņi nav sadalījuši?

v2 Viņi mēģina sadalīt biznesu, kas viņiem bija kopīgs līdz šim...

v1 Ā.. Za....Esmu tīri [cenzēts] ar visām [cenzēts], [cenzēts].... Nu, piesēdīsim, kaut ko, paskatīsimies, kas tur citādi jau drīz gads būs apkārt...

v2 - Ceturtdien aizsūtīšu lietu uz proķeni..

v1 Šo ceturtdien, ja?

v2 Nu pagājušo nedēļu. Visu...(nopratināju, visu izdarīju? ) aizsūtīju. Nu, bet viņi vairs neceļ?. Nu man tie citi avoti informē, ka viss būs kārtībā. Doma tāda, ka kaut kad rītā, rītā, parīt, ir jābūt proķenē parakstītam apsūdzības rakstam.

v1 Pret ko tieši?

v2 Pret Derumu un Soli.

v1 Deruma?

v2 Nu vērtētāja..

v1 A Un Sole arī?

v2 Sole točna, Deruma arī točna. Viss ir sakārtots. Vēl piektdien viņi uztaisīšot to gājienu ar zirdziņu, par ko šausmīgi priecīga stūra māja. Ka viņi ir izsaukuši tur kaut kādu tur [cenzēts] zemes dienesta veceni... kaut kādu tur.[cenzēts], [cenzēts]. No Siguldas. Tolkam nesapratu, jo mūzika bija baigi skaļā. Līdz galam neiebraucu par kuru ir runa. Bet ideja tāda, ka no tā prieka bija redzams kad. Karoče viņi saka viņai tā, vai nu tu saki, ka tu nebiji, vai nu mēs tev uzrādām apsūdzību kopā.

v1 Kur nebiji?

v2 Nu tur tajā.. uz to māju tavu ar iedzīvotājiem kur aprakstīts ar to tavu zemi... Nu tad sākumā uz ko tā - nu es neatceros nezinu, varbūt biju, varbūt nebiju, tram ta ram. Un tad viņai pateica tā diezgan konkrēti... nē nē, tad es nebiju, nē, nē, nekur nebraucu, jā, jā pareizi es taču nebiju!!!!!

v1 Papīru arī uzrakstīja, ja, ka nebija?

v2 Nu jā, protokols pratināšanas....

v1 Moška logu mājas labāk attaisīt?

v2 Nē, nedaudz pieradu ar. Nedūmo ar vairāk.

v1.(drusciņ dūmo, jūs arī...divatā ar šoferi, [cenzēts]).

v2 Kas vēl? Nu tā kā mēs aizpagājšnedēļ jau runājām piektdien.. tā pagājušo nedēļu nekas mums birojā nenotika. Neviens mums nezvanīja. Jo, Andris, visu cieņu, ieņēma nostāju ja.. tā kā mēs ar tevi tur sarunājām [cenzēts], gribat paši zvanat un piedāvājat, lai gan pirms tam viņš bija pateicis, ka nu... Bet tā tiesnese redz slima ir..

v1 Ā, Man atnāca mājās kaut kāda pavēste 7. martā vai kad ir martā. kaut kāda tiesa atkal....

v2 Nu, tu iedod apskatīties.

v1 Es rītā ar Ilzi tev aizsūtīšu tad rīt... savāks..

v2 Tā ideja kāda..., redz, tā tiesnese, kas te mums to pierāda pati. Kas apgabaltiesā par tiesnesi bija. Tā kas man tur ar priekšniekam ar smadzenes čakarējusi. Bet tā viena galvenā redz slima tagad. Līdz ar to mums mierīga dzīve atkal ir birojā. Kizenbahs nezvanīja, Lazdāne ar nezvanīja. Lai gan bija doma, ka priekšniekam tā ir, ka teikts, ka zvanīs Lazdāne, vai nu... Vai nu viņš viņai vai tur da [cenzēts]ā, ja grib lai pati zvana. Bet nu apstiprinājums tam, ka piektdien ir laikam ir aizgājis,nu, ne laikam, bet točna ir aizgājis..šodien zvana Kizenbahs man uz vakara pusi.

v1 Tev?

v2 Nu man uz biroju. Kizenbahs zvana pēcpusdienā..Es sēžu..Es jau ņirdzu. Točna aizgājis, točna aizgājis. Ņi[cenzēts]a nebūtu nebūtu zvanījis. es jau tev gribēju zvanīt un prasīt, kāpēc nedēļu klusums. Nu bija nedēļu a lūdzu džeki. Tagad aizsūtīju, šie uzzināja. Nu tā.

v1 Jā..

v2 Kas vēl tāds? Sliktā ziņa ir tāda, ka ir diezgan drošas ziņas ienākušās viņiem, stūra mājai, ka pagājušo nedēļ Čepjolkina ir pieņēmusi lēmumu rakstīt visādas kļauzes par tevi. Viņa vēl nav ritīgi izdomājusi kādas par tevi. Bet nu princips. Ir nolēmusi tērēt lielu naudu arī presei.

v1 Jā...

v2 Un treškārt, meklē izeju uz VIDu, lai pārbaudītu tavus pēdējo divu gadu ienākumu... nu... nu visu to.....ienākumus un kā tu maksā nodokļus.

v1 Nu, es maksāju normāli.

v2 tur tie džeki var vairs neraustīsies un kādu ļimonu toč samaksās. ?.

v1 Bet tā arī ir..samaksās...un manā uzņēmumā vispār..

v2 Nu jā.. tāpēc jau ar lēkājās..Bet tas mums, nu, tāda nepatīkama ziņa. Jo bija doma, ka nemeklēsies un ka var mēģināt runāt..

v1 Nu viņi var meklēt..

v2 Puiši ir apvainojušies sakarā ar visiem šitiem pēdējiem notikumiem. Bišķiņ uz tiem saviem kolēģiem. Džeki KNAbī šausmīgi nikni palika. Tagad vienojušies tā, ja viņiem izdosies pēc sarunu izdrukām pierādīt, ka Dxxxxxxxx ir draudzene Čepjolkinai. Nu prokurorei uzraugošā, ko mēs noairējām.. toreiz aktīvi, ja

v1 Ja?

v2 Nu, tad viņi atdos lietu uz KNAB. Par to Dxxxxxxxx. Drošības pēc nomainīs na[cenzēts] visu prokuratūru. Atdos uz ģenerālo. Nu tur, kur es gribēju sākumā, atdot.. kur manējie džeki... Nu un viņi saka, to viņi nākamnedēļ rok. Un ja man gadījumā tiesā problēmas ar prokuratūru, tad uzreiz, lai ziņojot. Tad viņi uzreiz to izspēlēs un nomainīs visu proķeni. Nu kā,sanāk, nu lai tu zinātu. Mums tagad Rīgas tiesu apgabala Centra rajona proķene tagad ir.

v1 Jā..

v2 Nu tas ir tas rajons, kur tā Dxxxxxxxxx strādā. Mēs viņu nomainījām pret citu prokurori. Par ko visi bija tur šokā un apjukumā, jo tā līdz šim nekad nav noticis. Bet tā doma man pašā sākumā bija tāda. Man ideja bija tāda, ka mēs to lietu vispār pārliksim uz ģenerālprokuratūru. Nu lūk... ā. Tāpēc kad tu man zvanīji pa telefonu ceturtdien tev arī teicu. Ceturtdien bija sliktā ziņa, kas joprojām ir ļoti, ļoti slikta. Maizītis... un viņa tā vietniece Āboltiņa ira.... kaut kādā, [cenzēts]ģ sakarā...vai labos draugos.., nu tur ar ģimeni vai kaut kā baigi tuvu ar to Čepjolkinu. Un un un... proķenē bija saņemts diezgan stingrs norādījums no puiša. Nē nu viņš jau pats nezvanīja, zvanīja tā Āboliņa, ka kaut kā tur, ko tur [cenzēts]..tur nerosināt, neuzrādīt apsūdzību. Un nedēļas vidū tas bija sakulminējies tik tālu, ka sākās tur [cenzēts]ušana tur vienu brīdi divas dienas, ka na[cenzēts], kurš tur vispār atļāvis ierosināt krimināllietu. Nu tur kaut kā notika neliela izskaidrošanās.. Nu par cik krimināllieta ir... un starp citu

v1 Jā.. a ko tas tur Bxxxxxxxx?

v2 Tas ir pret. Kategoriski.

v1 A, kā! Cik tad tu viņam iedevi? Kā viņš [cenzēts] pret? Cik tu viņam iedevi? Ja tu viņam kārtīgi iedevi! Normāli?

v2 Redz viņš kā, viņš nekustinās dirsu bez 20 tūkstošiem latu.

v1 Nu, A cik tu viņam iedevi?

v2......Tam nav nozīmes. Sakarā ar to, kad...aa...ka uz visiem kad sadalīs, es tev saku - ja es katram dalīšu pa 20 tūkstošiem latu, tad mēs savus 300 - 400 tūkstošus iztērēsim tikai uz to, lai mēs tiktu līdz pirmās instances sēdei krimināllietā.

v1 Nu, jā...

v2 Jo, nu, es tev tur stāstīju tos uzvārdus, [cenzēts]ģ, tās pakāpes. Tu saproti, tur [cenzēts] kādi 8 līmeņi ir. Bet tas pat nav pats svarīgākais. Redz viņš noteikti nav 20, tāpēc, kas tas ir tas cipars, ar ko viņš vispār sāk runāt. Viņam ir 3-4 avoti, no kuriem viņš barojas. Vairāk viņam nav. Vairāk viņš arī negrib, jo tur viņu labi baro....

v1 Nu, jā. Bet nu no jums viņš taču paņēma?

v2 Sākumā jā..

v1 Nu..

v2 Bet zini kā, [cenzēts], šitieM priekšniekiem..

v1 Nu jā, viņi dubultā ņem

v2 Jā, nauda ir, jā davai

v1 Nu, cik Bxxxxxxxxx dabūja?

v2 Da nezinu, gāja runa par 500 latiem...

v1 Tikai, ja?

v2 [cenzēts]ģ. Tikai.. Joptvai - tikai par ierosināšanu!

v1 Nu jā..

v2 [cenzēts]ģ, es tev stāstu konkrēti.. Ir ierosināšana, [cenzēts]ģ, apsūdzības uzrādīšana, pēc tam ir jānoved līdz tiesai. Jānodod tiesai... Tie ir 4-5 āāāārkārtīgi svarīgi lēmumi, kurš katrs maksā!

v1 Kafiju negribi?

Nē. Nu un tagad rēķinies, [cenzēts], ka par četriem lēmumiem vienam purnam maksāsi 20 tūkstošus par katru. A tu man visu laiku - katru otro dienu : [cenzēts], [cenzēts].. kad es lietu dabūšu, kad es īpašumus dabūšu. Es tev saku vienu, ar tu kaut ko...Tie lēmumi ir jādabū uz tiesu.. a tiesai ir pirmā instance, otrā instance, trešā instance, krimināllieta, pēc tam ir parastā tiesa, pirmā instance, otrā instance... [cenzēts] [cenzēts] tas pasākums kāds ir. Mēs tos 400 -tos tur iztērēsim. Un..... malo ņepahažetsa.. a viņu ideja kāda ir.Viņi izskatās Beidzot ir nodefinējušies. Tāpēc ka es viņu vietā jau agrāk būtu nodefinējies... Kas mums nu tomēr to ir izdarījuši... - Zvana telefons. Jā, Ilmi! Varu. (pauze) Jā, man jau zvanīja! [cenzēts]ģ..atkal.. Mhm....Es tač nezinu! Jūs jau zināt! Nu, ne jau jūs, bet nu.. (troksnis)

v2....Rēķinu apmaksā. (smejas) Klients pats nevar izdarīt to, ko viņš ir solījis. Nu klausies! (smejas)

v2 Es nezinu, kā to var izdarīt! Pieņemu, ka ta ka piedraud ģimenei, tad arī to izdara noteikti! Ja jau 2 nedēļu laikā ir nokritušas 3 uzņēmējdarbības sievietes, precīzāk - divas ir un trešā knapi dzīva. Tad, es domāju, rādītājs ļoti tāds nu,..Es saku, mēs te šodien runājām, te pie jums, vai pie kā tur, es saku... Trīs, trīs Šxxxxx? tuvākie... Pie kam, es saku, vīri jau nodarbojas ar uzņēmējdarbību, ne jau pašas tās meitenes.. Tā kā.. es domāju. Es jau gan viņu nezinu. Bet zinot vecumu, un ja reiz vīrs ir kapteinis,es domāju, tad viņu pašu ietekmēt ir grūti, tad drīzāk ģimeni. Mazbērnus, bērnus. Un ar to arī beidzas balle. Bet es..man būs pēc pusstundas nākamā tikšanās. Tad es varbūt zināšu kaut ko smalkāk. Es uzzvanīšu. Jā. (pauze)

v2 A mēs nevaram. Tāpēc, ka pēc tā kaut kāda, kura tur, pēc likuma par uzņēmumu reģistru, jāsūta pieteikumu parakstītu, bet parakstīt var tikai tas, kas ir tai brīdī paraksta tiesīgie. Mēs viņu iesniedzam...Nu? (Pauze)

v2 Ja tas būs atteikuma iemesls, tad mēs liksim galā šito jauno lēmumu, tāpat viņš rītā iet uz iesniegšanu, tā kā.. Ilze, Ilze no tā tāpat mums izskata ienākošā secībā. No ko mēs, Ja būtu, tad būtu...nu...Es domāju, no tā tāpat neko dižu tas nemaina. (pauze)

v2 Solvita aizstiepa to pa to maiņu? Jau iesniedza, ja? Tad neko, tad gaidam rītdienu. Nu, kāda jēga..No rīta būs skaidrība. Jā.. Būs tas mūsu iesniegums...Ja? Sapratu. Protams. Jauki, atā! (Telefonsaruna beidzas)

v2 Vot Tā! Pie kā mēs palikām. Nē, mēs barojam kas ir... priekšnieks mani lamā. Nu, es domāju, kas attiecas par iztērēto naudu. Jo Daudz mēs parasti netērējām. Nu, bet ir izdevumi pagaidām. Bet iet uz priekšu!

v1 A, kad tev tagad vajadzēs naudu?

v2 A nu...

v1 Kad Apsūdzību uzrādīs?

v2 Ne, nu..

v1 Kad, es skatos, vai apsūdzība jau ir uzrādīta vai nav vēl

v2 Nu..99% ir jau.

v1 A, kad tas būs zināms? Nu, konkrēti?

v2 Tev? Oficiāli Nekad.

v1 Nē, nu oficiāli viņiem?

v2 Viņiem? Nu, es domāju,.Rīt, parīt...

v1 Būs nu, oficiāli?

v2 Nu, kā uzrāda....Kā uzrāda... Izsauc uz proķeni cilvēku.. un nopratina viņu.

v1 Jā

v2 Un beigās paziņo.. nu, ka tu jau paraksties..(smejas) Tad tu redzi, ka tu paraksties nevis kā liecinieks, bet kā apsūdzētais. Viss. Nu, jautājums, kāpēc iet runa, ka rīt vai parīt, ir tāpēc, ka proķene nezin, cik ātri viņi atnāks. Cik..Vienīgā problēma.

v1 Un......to nevar?

v2 Nē, Rīgas centra rajona prokuratūrā.....

v1 ā, pie tā Bxxxxxxxx?

v2 Nu, [cenzēts]ģ. (smejas) Nu, nē. Nu pieraksti kaut kur. (smejas) Nē, nevar taču visu laiku atkārtot. Viņa ir Rīgas centra rajona prokuratūrā. Bxxxxxxx ir ONKAP priekšnieks. Un nav nekāda sakara..

v1 Un viņš šito bremzē tagad, ja?...

v2 Ka lieta, jau na[cenzēts] aizsūtīta..bez viņa paraksta..

v1 Aizsūtīta?

v2..un viņš neko vairs nevar izdarīt. Un viņš auro tagad.Viņš neko nevar izdarīt..

v1 Neko nevar izdarīt?

v2 Nevar izdarīt.Bet manējie saka, lai šodien, pasarg dievs, nevienam nezvana.Nu, jo ceturtdien aizsūtīja, piektdien iesūta, šodien jau pārbaudījuši, vai saņemts, vai viss bijis procesā jau....pīpēs, zvanīs oficiāli kas tavs advokāts, tur uz proķeni, un prasīs, kas tur notiek. un man visu izstāstīs..tipa tā..

v1 tad tu rītā konkrēti zināsi?

v2 Nē, nu viss jau ir kārtībā!

v1 Labi, ja tur ir kas cits, varbūt tev bišķi vajadzēs?

v2 Nu es to simtnieku gribētu.

v1 Nu kad tev viņš vajadzīgs? vienkārši laicīgi..

v2 Nu šodien vai?

v1 Kad?

v2 Šodien..

v1 Nu šodien es nevaru iedot, man nav.

v2 Nu a kad vari, nu mēs pa nedēļu nomētājām.. tā...

v1 Nu jā jā, man būs, man nav problēmu. Uz trešdienu es simtprocentīgi varu iedot.

v2 Nu tad labi. Principā.Ceru, ka viss neiztērēsies, bet kad mēs tiekam līdz kaut kādai instancei pirmajai, krimināllietā, es esmu plānojis, tad viņš iztērēsies. Nu jā nu, man jābūt ir avansam kaut kur birojā.. nu man jāplāno...

v1 Nu jā man solīja līdz nedēļas beigām tos papīru dabūt, kas ira tur. Kurus tas Raivo nodeva tur, nu tas vīrs, ja.. rītā man teica, [cenzēts]ģ, vecene bija, tur četras štukas latu, viņa ar viņu šodien tikās.. kaut kādi papīri būs.. baigākie.. kas tur pierāda..tur tajā krimināllietā

v2 Nu būs tie papīri? Tu solīji..

v1 Nu, es solīju.. nevar tik ātri. Viņš mīž..[cenzēts]ģ. Nu viņš ar iebiedēts ar no tās Lazdānes. un izrādās, ka ir viņa radiniece. Iedos tos papīrus, kas apstiprina, ka radiniece

v2 Nu kurš Kalvītim rakstīja iesniegumu?

v1 Nezinu, [cenzēts]ģ. Padomā pats, na[cenzēts], man rakstīt.

v2 Da viņš [cenzēts] rokrakstā, izteiksmes vārdos, vizuālais, [cenzēts]ģ, burti, izvietojums ir tieši tāds, kādu tu man iedevi to sarakstu atšifrējumu Nu man tādu, [cenzēts]. Ginča iedeva,[cenzēts].. pateica, re kur, viņam bija iesūtīts tāds ministrijā...

v1 [cenzēts], nu nokopē, iedod man ar...

v2 Atceries, tu man sākumā iedevi, lai to sarakstu uztaisu. Nu paskaties,[cenzēts]ģ, to iesniegumu, burti tādi paši, vārdi, viss stiliņš, [cenzēts]....

v1 es tām meitenēm prasīju, viņas teica, ka ar nē.

v2 Točņa, ne. [cenzēts]

v1 Nu [cenzēts]. Moška melo.es saku, par vecenēm. Es no Ginča šito uzzināju.

v2 Bet viņam tač nav azarts to darīt.

v1 Moška tiem. Baigi daudziem Tur daudz draugu. Varbūt tām vecenēm, kas ar gāja tur liecināt. savāc papīrus un dod presei kaut kādam

v2 Nu, trubadūri... iedevu 4 štukas latus, [cenzēts]ģ

v1 Nu ja naudu jau tu dod, tauta jau runā, ka tu naudu dod.Bet jautājums, ir vajag kaut kā izpildīt (krieviski runā pa telefonu)

v2 Nu [cenzēts], ko lai izdomā, man jau galva dulla...

v1 Neko. Nu jāstrādā!

v2 Nu nevar viņu tur tā iebiedēt kā tu teici?Iebiedēt, to tiesu sistēmu?

v1 To biroju? Es domāju otrā sērija sāksies nākamnedēļ...

v2 tad viņi varēs mūs lamāt, darīt ko grib...

v1 jā, bet var iebiedēt? ?

v2 Nu kā iebiedēt, ja? Ja Es tev [cenzēts] pasaku, ka Saeima vot tūlīt pieņems likumu, ka par to, ka fiziskas personas nedrīkst iegūt zemi īpašumā.

v1 Man viņa jau bija iegūta...

v2 Nu, ko tu darītu? Nu, pagaidi. atņems... Saeimā likumu pieņems, ka atņems..naturalizēs. izmaksās kompensāciju...[cenzēts]ģ, ko tad tu darīsi.

v1 a kādā sakarā man?

v2 a vot, man ta kādā sakarā?(uzspēlēti smejas) Man tādā pašā bezsakarā. Atnāc [cenzēts], atnāk džeki, tā mīļi, vai nu jūs kaut kā tā, vai nu jūs saprotat, kas būs turpmāk.. bet zini, visas lietas padirs, [cenzēts]ģ. Es pagājušonedēļ divas lietas mēs izvilkām cauri paralēli tur. Tu, piedod, bet honorārs, vienā lietā vien, par divām instancēm vien bija tur 200 latu. A tur mums pāri paliek principā viss. Nu tur, kaut kā mazs mēs sadalījām tālāk..nu, kudišs...no tā raugoties..

v1 bet, [cenzēts], es negribu, tur ar viņiem nekādu mierizlīgumu tur, na [cenzēts].

v2 Zini, kā. Es gribu tā. Es tā vot tavu norādījumu izpildījām rūpīgi. A situāciju tev izstāstīju vairāk nekā vajag. Parasti tik daudz cilvēkiem cenšos nestāstīt. Tas beigās neko labu pret advokātu, pašās beigās, [cenzēts]ģ... [cenzēts] viņ zin.... Es tev izstāstu reāli visu. Vairāk nekā nav. Ja? Es jau tā par daudz tev ziņoju par to, kā mums notiek lieta.. parasti nekad tik daudz nestāstu. štob bizness ņepereņjaļi..

v1 bet es vispār neko nestāstu. Man jau nav kam stāstīt.

v2 Tu arī nedrīksti stāstīt. Citādi būs [cenzēts]

v1 Bet es vispār, ne Ginčam, ne Mārtiņam, nekam nestāstu. Es pat neesmu viņus redzējis

v2 [cenzēts]ģ, kas mums ir. Es ko gribu... Ja viņi iedos kaut kādu priekšlikumu.Loģisku. Loģisku. Tad gan mēs ar tevi strīdēsimies...

v1 bet kā viņi var iedod normālu priekšlikumu?

v2 "Bet kad es tev mēģinu visu laiku izstāstīt... Tas darbs, kas vēl jāiegulda... tā nauda, kas vēl jāiztērē. Bet rezultāts, [cenzēts]ģ.. kad [cenzēts], viņ zin... kad viņš būs un kā....es tā objektīvi.. Vot, gribi, lai es tev kā Grunte stāstītu, [cenzēts]....jeb kā Ramiņa..........Bļin, kā ventspilniekiem...kā ventspilniekiem [cenzēts] - tā, [cenzēts]... mēs sakām, jūs tur forši džeki vot, jūs tur varat ar Ramiņu tā mierīgāk.. viņa tur viņiem, viss, [cenzēts], tur labi, viss vot, tiesā, tūlīt būs lēmums, nu, tūlīt pirms pilnsapulces, vot ka balsot nedrīkst tur daži džeki... paiet stunda, man zvana tiesnese...saka, klausies priekšsēdētajai, eu, tāda kaut kāda lieta, es zinu, ka jūs tur kaut kur esat saistīti..... sak, neko nezini, par to lietu? Tur kaut kāda advokāte kaut ko ņemās, zin, kā tur klienta klātbūtnē. Klientam, ko darīt...

Tiem tur ar - Po[cenzēts]...

Ai, viņa pati tur izgāzās...

Nu, dzirdēji...skaidrs! Na [cenzēts]... A viņa tur - stāsta, [cenzēts]ģ, ka viss tur sarunāts.....viss tā kā vajag. A, es, nu, tā nedaru!!!!

v1 zvana telefons (runā)

v2 šitas te, [cenzēts]ģ. Nu, es tā nedaru! Es visu izstāstu. Bet, ko...Mēs gribam ilgi strādāt un labi strādāt. Bet tas šodien nav aktuāli. Šodien aktuāli kas - es tev atnesu labo ziņu... ziņa tiešām laba... Aaa.. mums ir paredzēts jau variants B, ja gadījumā sāk tomēr dirsties proķene..bet nu, tpu, tpu, tpu, 99%, ka viņi to nevar darīt...

v1 bet varbūt, ka to papīru dabūs klāt, ka proķenē nevarēs līst, [cenzēts], [cenzēts] viņiem būs...

v2 bet man ir tā, ka davai, sarunājām, ka uz šodienu kaut kā tieku....bet uz to trešdienu točna varēsim sarunāt?..

v1 100% tīgi! varbūt es paspēšu rīt, bet es tev negribu rīt solīt.

v2 tad labi, tad es trešdien tiem tur.. jo nu mēs bijām, vienojušies, kā.. pirmais, tas, kas bija ierosināts..

v1 tad es kopā saku, es dodu pusmiljonu..

v2..trešais.. sapratu...

v1 dariet, [cenzēts]ģ, ko variet. Es tev vēl iedošu to materiālu, [cenzēts].[cenzēts]. man apsolīja...

v2 tad, kad viņš būs, tad arī dosi.

v1 man būs reālie papīri par to tieši Lazdāni..

v2 Labi, labi...lai iet papīri tieši par Lazdāni.

v1 Vot, [cenzēts]. [cenzēts], [cenzēts]...(pauze) zvana Taņai, lai dabū papīrus, kas pierāda radniecību

v2 arī zvana telefons. runā.

v1 Baterija beidzās. Trešdien it kā būs. Man tā slimības lapa jāuztaisa. Tam Raivo, nu tam bijušajam. Iedomājies, ka viņš iedos tos visus papīrus, kas tur prokuratūrā noslēpti.. tad, būs [cenzēts]. ja palaidīs to visu gaisā, tad būs [cenzēts], [cenzēts]

v2 To jau arī vajag..

v1 Tā Lazdāne jau pati jūtās droši. Pašai neko uzdarīt.Pa kraju jau iet tā Sole un tā vērtētāja, ja?

v2 Nu, droši. Ja viņa justos droši, tad Kīzenbahs tur nenāktu..

v1 zvana Taņa.runā pa telefonu. nu, būs trešdien konkrēti papīri.

v2 davai, tad runājam trešdien.ņemot vērā to, ka vajadzēs to naudu.

v1 nauda būs, [cenzēts]. bet tā nevar būt, ka beigās neko nedabūsim?

v2 tur nē. Tur viss būs kārtībā. Viņa zin, ja neparādās. Tā jau nav vienīgā lieta, uz ko mēs strādājam. Viņa jau zin, ja..

v1 nu, bet paskaties, kā tas Bxxxxxxx. Nu, [cenzēts], bet kā tā var! tu iedod piečuku, bet viņam po[cenzēts], [cenzēts].

v2 nu, var.... a, nu ko? Viņš tagad ir sadirsies ar savu lielo priekšnieku.Viņu lielais priekšnieks grib tagad na[cenzēts] grib izmest. Un izmetīs, cik es zinu.

v1 izmetīs, ja?

v2 Mhm. Šito lietu tāpat aizsūtīja. Nafig viņš tur līda? Viņš [cenzēts] tev dzīvi..

v1 čangals, [cenzēts].

v2 a, nu, nu labi Divas nedēļas viņš mums nogrieza vai trīs nedēļas. Pa to laiku norāva reāli. Nu, ko pagaidījām. izspēlējām bišku savādāk. A, vēl, kas... šodien arī Zvērēja, zvērēja, kad...............

v1 Kas ira?

v2 zin, kā džekiem tiesā.. drošībnieki..piedāvā viņiem tematus?..ja viņi nevar tur īsti..un, ja viņš nevar nevar ātri un pareizi..viņi točna nestrādā....

v1 A, zin, ko e gribu, lai tu ar tiem saviem čomiem parunā. Ir iespēja man.. Es jau neesmu sodīts. tikai agrā jaunībā. Ar laiku uztaisīt man uztaisīt oficiālu atļauju vērtēšanai,par labu piķi...

v2 lai pelnītu piķi? Es domāju, ka to var izdarīt.Jā

v1 VAR?

v2 "tad vēl man bija šoks. aizpagājušonedēļ.... par ko man bija šoks? Aa....jā. Tur kur tevi gāja pratināt. Atceries, ka mēs kopā gājām. Pie tās vecenes. To lietu pasūtīja Čepjolkina un samaksāja naudiņu..daudz ne. Bet bišķi

samaksāja. Tāpēc atnesās sākumā nopietni pret to pasākumu. Tāpēc arī mani tur sākumā paaicināja.. tas bija tā, nu. tagad sāk stāstīt. Aaa, nu, tad tiem dažiem plikajiem bija šoks..kā tam aksikam, [cenzēts], taču krimināllieta bija. Nav neviena? Kā nav ? izbeigta jau trīs mēnešus atpakaļ.!! Aaaa, tptu....tas bija tāds labs gājiens. Bxxxxxxxx tik auro.Nu, kā izbeidza tās abas, kā tev solīju

v1 Tad tev būs gali ar ko parunāt. Par to lietu? Oficiāli varbūt..

v2 Nu, labi.

v1 Nu, ne jau tagad, bet par naudu. bet jāuzrunā tagad, [cenzēts].[cenzēts], tu zini.

v2 Labi, es skrienu..

v1 Tad es trešdien tev taisu to.

Iet prom un pa gabalu vēl turpina sarunu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šlesera uzdevums ir spēlēt vāju un haotisku opozīciju, izskatīties impotenti

FotoLai kā es vēlētos iesmiet par Šlesera “ultimāta” iesniegšanas pasākumu, ir arī daži nopietni secinājumi.
Lasīt visu...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

Ja esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu,...

Foto

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

Svētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils...

Foto

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

Covid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi...

Foto

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

Katru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt...

Foto

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

Domas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces...

Foto

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130...

Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...