Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Vladimirs

03.03.2017. 21:05

Visu nepieciešamu var padarīt skolā. Ir videonoverošana. Ir policija - dežuranti. Visu var risināt cilvēciski ar vecākiem, psihologiem, ārstiem. Bāriņtisā sež mazizglitoti cilvēki, kuri pumpē savas tiesības, neko nesaprot dzīvē. Bāriņtiesas liekas struktūras. Rokas nost no mūsu bērniem!

Atbildēt

Jelena

03.03.2017. 20:55

Dievs pasargā mūsu ģimenes un musu bērnus no liekas valsts struktūtas - īpaši no Marinas Ozoliņas un līdzīgājiem. Jo tālak mūsu bērni būs no tādiem parazītiem, jo labāk. Viņi domā tikai par savu mierīgu dzīvi un atalgojumu uz iedzīvotāju nodokļu rēķina. Ir skola, ir psihologi, ir skolotāji, kuriem jānodarbojas ar vecākiem, ārsti. Bāriņtiesas nav nekādas tiesas - tas ir padomju laika izkropļots "mantojums".

Atbildēt

!

14.07.2016. 09:48

Vai juristu loma un atbildības deliģēsana nav pārspīlēta? Vai vispār pastāv kāda sadarbība starp klases audzinātāju un vecākiem? Vai vecākus par uzvedības jautājumiem vairs nedrīkst informēt izmantojot piezīmes dienasgrāmatā vai telefoniski vai uz e-pastu?

Atbildēt

disloyalty

19.05.2016. 18:33

LIELISKI strādā Ikšķiles komanda!!SADAUSKAS kundze taja skaita !!!man ari jaiet uz socialo dienestu.PALDIES TAM TANTEEM!!tagad tas skiet moderni nevis skolotajai risinat problemu vai atrast citu pieju bet ka kautkas taa vest pie skolas psihologa,saukt vecakus pie psihologa un tad ja tev ir savs viedoklis tas SADAUSKAI nepatik un hops uzreiz vestule socialajam dienestam!!!
esmu gatava!!man ir ko [email protected]!!!

Atbildēt

Panamas papīrs

13.05.2016. 20:59

»

:(

Tētis, nepastāstot visu, vēlas iegūt sev lētu slavu


Tātad slava palīdzēš šai ģimenei! Re, arī Bēdumāsā pēc šīs publikācijas atrisināja savus konfliktus. Tēvam laiks uz Administratīvo rajona tiesu! Jāpārmāca šie skolas "pedagoģiskie" Makarenko skolēni - nekrietnļi - analfabēti!

Atbildēt

Bēdumāsa

13.05.2016. 17:08

Es savu iepriekš rakstīto,sašutuma pilno komentāru atsaucu! Jo patiesībā visa vaina ir komunikācijā!Šodien spraigās diskusijās ar skolas direktoru,sociālo pedagoģi un audzinātāju visus sasāpējušos jautājumus noskaidrojām.
Tāpēc pupliski atvainojos Ļ.cien.Ž.Rudakovas kundzei un skolas direktoram Č.Batņas kungam.

Atbildēt

:(

13.05.2016. 09:32

Tētis, nepastāstot visu, vēlas iegūt sev lētu slavu.

Atbildēt

Pelecis

12.05.2016. 20:12

»

Hihi

Sociālā blondīne


Tiešām krāsota blondīne.Uzminēji:) Mājās ilgi pratināju bērnu, kurš mācās Ikšķilē - viņš nesaprata kur ir problēma,jo šādus uzvārdus bija tikai dzirdējis un redzējis.Tātad laikam kaut kas nav kārtībā ārpus skolas.

Atbildēt

Skolniece

12.05.2016. 19:50

»

Malda

labi, ka šī Hugo dēls nemācās ar maniem bērniem vienā klasē! Nedod dies bērnam tādus vecākus


Savāds komentārs - necilvēcisks (pieņemu, ka esat kāda no rakstā minētajām "speciālistēm".

Atbildēt

Panamas papīrs

12.05.2016. 16:02

»

jautājums

Skolēnu vecākiem jāmācās un jābūt gataviem karot par savām un savu bērnu tiesībām...


Drīzāk tas bērns ir tā kā no krievvalodīgajiem, kuru vecāki pārlatviskojas, cik var nojaust. Un bērns drīzāk izskatās kā upuris skolā, kā izsmietais.

Iespējams, ka izrēķinās ar okupantiem, man tas patiktu, bet tēva centība aizsargāt savu atvasi liek tomēr domāt par tiesībām vispār un to, kas notiek Vienotības K.Šadurska pārvadītajās skolās. K.šadurska iemīļotākais teiciens ir - "Nekas nav tik viegli, ka runāt par darbu." Ka tās kā publisko tiesību juridiskās personas rīkojas analfabētiski attiecībā pret tiesībām, tiesību normatīviem vispār.

Ieteiktu vecākiem noalgot juristu un vērsties Administratīvajā rajona tiesā pret skolas administrāciju. Citādi nerespektēs nekad. Bērnam skolā skola neko sliktu nenodarīs tāpat. Var iedot bērnam līdzi diktafonu, lai ieraksta sarunas. Jau tas vien, ka skola to zinās, ka sarunas ieraksta, var visu vērst uz labu.

Atbildēt

Panamas papīrs

12.05.2016. 15:52

»

Es

Vismaz


Uzmeklē vājākās vai problematiskās, vai tādas, kuras par tādam varētu pataisīt, safabricējot (tostarp ar mērķtiecīgām provokācijām skolās, ko grūti pierādīt) lietas ar skolu uz vienu roku. Kāpēc? Lai attaisnotu savu pastāvēšanu..vai arī, lai par starpniecības samaksu adoptētu šos bērnus uz Rietumiem, kur tie "ar āriešu asinīm vai blondiem matiem" ir pieprasīti novecojošā Eiropā.

Atbildēt

Es

12.05.2016. 15:35

»

Niknais

Mans priekšstats ir tāds, ka bāŗiņtiesā jāļauj strādāt un lemt tikai tādām personām kurām ir juridiskās zināšanas vismaz bakalaura līmenī, tīra pagātne, un pats galvenais ka šīm personām pašām ir jābūt vecākiem kuru ģimenes ir izaudzinājušas bērnus paragpilsoņus


Vismaz.
Interesanti, ka šie dienesti nekļūdīgi uzmeklē vājākos vecākus un bērnus un tos tad visveiksmīgāk terorizē. Ja tā nav, lai kāds izstāsta piemēru, kad skola ir tikusi ātri galā ar agresīvu bērnu jebkurā klasē.

Atbildēt

jautājums

12.05.2016. 14:38

Skolēnu vecākiem jāmācās un jābūt gataviem karot par savām un savu bērnu tiesībām
--------------------------------------------
Un kā ar citu bērnu tiesībām? Jo tēvs pats atzīst, ka konflikts ir bijis..Skolotājiem algas nav tik lielas, lai sev lieku darbu meklētu un Batņa ir saprātīgs direktors, lai taisītu skandālu no nekā...
Te nu būtu jāprasa klasesbiedriem unviņu vecākiem-kā trešajai, neitrālajai pusei-kas tad tomēr notiek...
Jo tikai tiesības bez pienākumiem ir diezgan bīstama lieta...

Atbildēt

Bēdumāsa

12.05.2016. 14:36

Hmmm...tiešām interesanta situācija un sakritība.Tas liek aizdomāties... Mēs arī esam krituši šīs Ž.Rudakovas nežēlastībā.Mana meita atnāca no Salaspils uz Ikšķili,jo arī tāpat kā raksta autoram tie paši attālumi(laikam esam kaimiņi).Nepietiek jau ar to ka no pāris skolotājiem dzird mājienus- ka Tev bērns,būtu labāk iet atpakaļ uz Salaspili mācīties...Tālākais stāsts ir gana garš.Bet rokraksts tas pats. Ir konflikts-bērns atnāk pilnīgā neģīmī,noraudājusies,trīc,visu izstāsta.... jā ,bija kaut kur vainīga,bet vai tāpēc mana meita bija jānoved līdz tādam stāvoklim ar bļaušanu,draudēšanu...Tas nav normāli- tā ir morāla vardarbība pret bērnu! Gaidīju zvanu-sak,ja jau mana meita tik vainīga,tad runājiet ar vecākiem.Bet nekā klusums... Un tikai vakar(tas ir pēc~20 dienām)man zvana cienītā Ž.Rudakova! Tad kad bērns jau nomierinājies-tas atkal celsies augšā.Nu ko rīt dosimies uz skolu runāt.Piebildīšu,ka meitai ir paniskas bailes no tās sievietes.Manā skatījumā sociālais pedagogs ir domāts lai palīdzētu bērnam... bet mūsu gadījamā bērnam būs vajadzīga psihologa palīdzība pēc sociālā pedagoga morālās vardarbības un pazemošanas.

Atbildēt

reptilis

12.05.2016. 14:19

Vai Latvijā notiek publiskas diskusijas par bērnu un vecāku pienākumiem,atbildību,tiesībām? Vai notiek diskusija - vai bērns ir vecāku vai valsts īpašums? Norvēģijā ,cik saprotu,tad visi reāli ir valsts īpašums - bērni ...vecāki...,tādi modernie -valsts vergi!

Atbildēt

Panamas papīrs

12.05.2016. 12:50

»

jautājums

Nu nezinu, bet...tas konflikts izskatās reāli dīvains...Un no abām iesaistītajām pusēm


Nekā dīvaina - padomju laiku taktika, terorisms, totalitārisms un totāla patvaļā, juridiskais analfabētisms, tāda Latvijas skolu ikdiena šodien.

Privātpersona, skolēni, vecāki, nav spējīgi cīnīties ar šiem morālajiem stulbeņiem, kas strādā skolās, sākot ar skolu direktoriem. Viņus vispār neinteresē ne skolēnu, ne viņu vecāku tiesības. Ir tikai Makarenko pedagoģija skolotāju galvās, kuru nevar izravēt ar valsts varas maiņu vien. Manā skatījumā, tas ir juridiskais analfabētisms no skolas puses. Vai apzināts, gribas teikt, noziegums.

Skolēnu vecākiem jāmācās un jābūt gataviem karot par savām un savu bērnu tiesībām, kamēr skolas sapratīs, ka patvaļai tiks likts gals un būs jāciena gan skolēni, gan viņu vecāki un no skolas kā iestādes tiks prasīta pilna atbildība!

Atbildēt

jautājums

12.05.2016. 12:01

Nu nezinu, bet...tas konflikts izskatās reāli dīvains...Un no abām iesaistītajām pusēm...

Atbildēt

Panamas papīrs

12.05.2016. 08:54

Ja administratīvais process ir sākts, tad būtu jādarbojas administratīvā procesa likuma 61. pantam: „Administratīvā procesa dalībniekam ir tiesības iepazīties ar lietu un izteikt savu viedokli jebkurā procesa stadijā.”

===========================================

Šis ir vienīgais loģiskais un tiesiskais arguments, pie kura vajadzēja dēla tēvam palikt un tālāk konflikts aiziet pa emociju ceļu abām konflikta iesaistītam pusēm. Iestādes un amatpersonas tēvu kā dēla interešu pārstāvi un aizstāvi aizveda pa nepareizu ceļu, kuram viņš, nezinot tiesību normatīvus, emocionāli ir pakļāvies.

Loģiski jānodala strīdus priekšmets un administratīvais process strīda risinājumam. Šajā gadījumā tēvs kā dēla pārstāvis nedrīkstēja apspriest pilnīgi nekādus faktus ar bāriņtiesu, sociālajām darbiniecēm. Tēvs tikai drīkstēja, nepārkāpjot bērna tiesības – neiesaistot bērnu dziļākos konfliktos ar bāriņtiesu, runāt par administratīvo procesu starp skolu un vecākiem.

Tai vietā, lai noskaidrotu, kas pie viņiem mājās ieradušies, veicot jau citas iestādes – bāriņtiesas faktisko rīcību no administratīvā procesa likuma viedokļa , bija jāraksta iesniegums skolai, kurai bija jāsniedz atbilde, no kuras varētu secināt, kā un uz kāda pamata skola pieņēma lēmumu iesaistīt administratīvajā procesā starp skolu un vecākiem bāriņtiesu, ko varētu apstrīdēt.

Pašlaik izskatāt, ka Administratīvajā rajona tiesā var lūgt ierosināt lietu ar lūgumu atzīt par prettiesiskām skolas un bāriņtiesas amatpersonu, sociālo darbinieču, faktisko rīcību – traucējot mājas mieru sociālajam darbiniecēm, draudot ar nezināmām sekām, ja nesadarbosies, skolai neveicot ar APL likumu noteiktos pienākumus – nepiepazīstinot ar nelabvēlīgo privātpersonai lēmumu iesaistīt vecākiem nezināmā konfliktā starp skolu un bērnu, viņa vecākiem bāriņtiesu un sociālās darbinieces. Papildus prasot atlīdzināt naudas izteiksmē morālo kaitējumu, kas nodarīts bērnam un viņa vecākiem, prasīt kompensēt juridiskos izdevumus savu tiesību aizstāvēšanai, pierādot ar čekiem ap 2000 euro vērtībā, kā sarunā ar juristu.

Atbildēt

anonīms

12.05.2016. 08:29

Esmu sadūries ar Rīgas bāriņtiesu. Tas ir murgs. Tieši tā arī ir, kā šajā rakstā- lietu izsāk vispār bez jebkāda pamata. Pietiek vienam zemam cilvēkam atriebības nolūkā kaut ko uzrakstīt un pēc tam gadiem jāstaigā un jāiesniedz Rīgas bāriņtiesai pierādījumi, ka patiesībā nekas tāds nekad nav bijis. Loģiski un pēc likuma būtu jābūt otrādi- bāriņtiesai ir jābūt kaut kādiem konkrētiem faktiem un pierādījumiem, ka kaut kas slikts ir noticis, un tikai tad var uzsākt kādu lietu, nevis bāriņtiesai pašai nekādi pierādījumi neparko nav, bet tā vietā bāriņtiesa pieprasa no jums pierādījumus, ka nekas slikts nav noticis. Tādā veidā tā vietā, lai sargātu bērnus, šī iestāde pārvēršanas par bezjēdzīgu valsts līdzekļu tērētāju, kuru izmanto personīgo rēķinu kārtošanai.

Atbildēt

Niknais

12.05.2016. 04:35

Mans priekšstats ir tāds, ka bāŗiņtiesā jāļauj strādāt un lemt tikai tādām personām kurām ir juridiskās zināšanas vismaz bakalaura līmenī, tīra pagātne, un pats galvenais ka šīm personām pašām ir jābūt vecākiem kuru ģimenes ir izaudzinājušas bērnus paragpilsoņus,

Atbildēt

Plutons

11.05.2016. 22:39

»

saule

tikai starpiiba ar Juusu mineeto piemeeru par celja policiju, sociaalais darbinieks nav iereednis


Bet uz viņu tik un tā attiecas zināmi noteikumi un arī viņam ir priekšniecība, kurai arī ir priekšniecība.

Atbildēt

Plutons

11.05.2016. 21:45

»

saule

jaaa.... piekriitu, tikai jurists pret sociaalo dienestu varees ko iesaakt


Ideja tāda, ka juristam nevarēs pateikt, ka nevar iedot izziņas kopiju, jo viņš konkrēti pa punktiem zinās, kas ierēdnim jādara, un to, ka katram ierēdnim ir augstāks ierēdnis, pie kura vērsties ar sūdzību, un virs tā ir vēl augstāks ierēdnis.
Līdzīgi, kā advokāts Džeriņš čakarē ceļu policiju, jo precīzi zina, kas policistam ir jāizdara konkrētā brīdī un ko no policista var prasīt, bet pēc tam raksta sūdzības par konkrētu policistu rīcību.

Atbildēt

Rino

11.05.2016. 21:26

»

es

Labi, ka ir vecāki, kas argumentēti prot aizstāvēt savas un sava bērna tiesības. Tas dod mums cerības nekļūt par otru Norvēģiju


Un cerēsim, ka šīs vecāks, kurš tik ļoti aizstāv SEVI, nav tiešām varmāka...

Atbildēt

Ehh..

11.05.2016. 21:21

Nesaprotu kaapec vecaki vienkarsi nevareja to visu izrunaat kaut ar skolu vai ar dienestu? Kaada hrena peec vajag to risinaat rakstiski? Galu galas runa tachu ir par vinu beernu! Un manuprat tas jarisina nekaveejoties..nevis caur vestuleem vairaku menesu garumaa.. un vispar-ja kaadai instituucijai..vienalga kadai..ir zinots par da jebkaadu situaaciju-tad vinai ir jaareagee. Tas jau ir lielais jautajums kaadeel sis kungs tik neadekvaati reageejis...skumji..patieshamm skumji ka vecaaki tik bezatbildiigi..

Atbildēt

ExCess

11.05.2016. 21:04

»

Malda

Kas tur argumentēts? Ja sociālo dienestu jauc ar bāriņtiesu, ja neprot izlasīt, kas uzrakstīts, bet ironizē? Kā tāds tēvs var argumentēti pamatot savu viedokli? Bēdu ieleja, nevis "aizstāvēt savas un bērna tiesības". pēc šī murgojuma iznāk, ka citiem bērniem nav tiesību, ir tikai pienākums uzturēties...


Malda - ATSLĀBSTI mazliet!! Neirožu pārsvars pār saprātu nenoslēpjams, iedzer zāles un atlaidies, kazi' - pāries!

Par autora rakstu - tiešām LIELISKI! Gan LIELISKI uzrakstīts (stils/ironija/atsauces), gan par reakciju uz šādu nestandarta situāciju un debīlo "iestāžu" debīlo "bābu" vēl debīlāko uzvedību!! VISU CIEŅU!!!

Atbildēt

Pelecis

11.05.2016. 19:49

Norvēģijā šinī gadījumā vecākiem bērns tiktu atņemts jau tai pat dienā un viņi to vairs neredzētu nekad. Labi,ka autors norādīja linkus,jo tur viss ir pateikts.
Brīnums,ka blondīnes nebrauc ar džipveidīgu auto,jo tonētie stikli jau ir.Vēl blondīnēm vajadzēja melnas brilles un būtu kā pie pacaniem.Bet neko-blondīnes zina,ka autora dēls dzīvo, citur nevis pie vecākiem. Saimnieks iekšā nelaiž,tātad bērns tur nedzīvo.Iespējams,ka Ikšķiles Bāriņtiesnas darboņi bija dēla deklarētajā dzīvesvietā un viņus pasūtīja tālu tālu,jo tamējais tur nedzīvo un nekad nav redzēts.Vispār viņu pienākums ir sākt meklēt bērna patieso dzīvesvietu,jo bērns atbilst bomža pazīmēm.
Bērnudārzu apmeklēt bija pagrūti.Vecāki nestrādā Salaspilī, iespējams,ka sēž mājās un nedara neko (arguments- 80 km.katru dienu).
Tad sākas interesantākais – atradīsim bērnu.Sākas sarakste vairāku mēnešu laikā.Saraksti sāka bērna vecāki nevis blondīnes,tātad nav saprotama autora cepšanās par notiekošo.Saļikam nav pārliecības,ka info saņem adresāts un uzaicina vecāku uz pārrunām.Autors aizmirsa norādīt,ka varēja doties abi vecāki, otrs vecāks,jo attiecībā uz bērna tiesībām likumdošana ir fleksibla (protams personām ir jābūt likumīgi noformētām).
Raksta autors laikam ir aizmirsis,ka problēmas skolā mēģina izrunāt nevis rakstīt ierakstītas vēstules,lai informētu par problēmām skolā.Iespējams,ka bērna māte latviski vispār neko nerunā un neko nesaprot,ko norāda piezīme par tēva valsts valodas zināšanām.
Bērns noteikti skolā paziņoja,ka šajā suņu (gansu) valodā nerunās un tad attiecīgi sākās konflikts,jeb bērna dzīvesvietas meklēšana.
Ieteikums LL – neņemt naudu par katra iedzīvotāja murgu un pirms publiskošanas info bišķi pārbaudīt.Uzskatu,ka portāls ir valadzīgs,bet bez šādiem murgiem. Un izskatās,ka tēvs palūdzis pseido juristu uzrakstīt šo skribelējumu.

Atbildēt

Malda

11.05.2016. 19:38

»

es

Labi, ka ir vecāki, kas argumentēti prot aizstāvēt savas un sava bērna tiesības. Tas dod mums cerības nekļūt par otru Norvēģiju


Kas tur argumentēts? Ja sociālo dienestu jauc ar bāriņtiesu, ja neprot izlasīt, kas uzrakstīts, bet ironizē? Kā tāds tēvs var argumentēti pamatot savu viedokli? Bēdu ieleja, nevis "aizstāvēt savas un bērna tiesības". pēc šī murgojuma iznāk, ka citiem bērniem nav tiesību, ir tikai pienākums uzturēties vienā klasē ar bērnu, kurš emocionāli reaģē. sak, kas tur, nu aizcirta durvis.. nu un???!!

Atbildēt

agent 007

11.05.2016. 19:30

daudzās bāriņtiesās sēž vecas mindžas, kurām pašām dzīve nav izdevusies, nav kas viņas p....is un tad nu briesmīgas bērnu tiesības aizstāves, sevišķi speciālistes puiku audzināšanā,,,,

kad pasaki, kad dēlu gribi iebāzt armijā, tad tādai speciālistei sākas ārpuskārtas reizes, jo bērniņam darīšot pāri.....tas pats, ja puiku sadomāsi iebāzt boksā vai kādā cīņā....


labi ir iet tautas dejās, pederastu kursos un daiļslidošanā..

Atbildēt

Plutons

11.05.2016. 19:16

Savādi tas viss. Ticu, ka var būt skolā problēmas ar bērnu, bet tad dīvaini, ka to neuzzināja māte sapulcē. Kas attiecas uz sociālajiem dienestiem - tēvam nevajadzētu censties pašam visu risināt, bet nolīgt juristu, kurš kārtos šo jautājumu. Nav lēti, bet saglabās nervu šūnas.

Atbildēt

derdz

11.05.2016. 18:22

Pieņemsim, ja arī tā bērna uzvedība skolā pārlieku nepieklājīga, utml., tad te runa par uzvedību, audzināšanu, nevis dzīves apstākļiem. Par uzvedību runā skola ( audzinātāja vispirms un tad/vai ar skolas psihologs ) ar bērna vecākiem. Ja paiet laiks un nemainās bērna uzvedība, jāsazinās ar vecākiem un bāriņ dienestu, lai izskata lietu tālāk, un ja dzīves apstākļi labi, tad ...nav jau tiesību ņemt nost bērnu jo labāks viņš no tā nepaliks dzīvojot pie citiem. Tad jāmaina skolu vai vecākiem patiešām ir kas jādara lietas labā. Man tie dienesti r nepatīk pa lielam.

Atbildēt

es

11.05.2016. 17:37

»

Malda

labi, ka šī Hugo dēls nemācās ar maniem bērniem vienā klasē! Nedod dies bērnam tādus vecākus


Labi, ka ir vecāki, kas argumentēti prot aizstāvēt savas un sava bērna tiesības. Tas dod mums cerības nekļūt par otru Norvēģiju.

Atbildēt

Malda

11.05.2016. 17:14

labi, ka šī Hugo dēls nemācās ar maniem bērniem vienā klasē! Nedod dies bērnam tādus vecākus!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Totālā kontrole

FotoDaudz ir dzirdēts par sazvērestībām, un ir pat tāds ironisks apzīmējums – sazvērestību teorijas. Vai tiešām jūs domājat, ka sazvērestības nekad nav notikušas? Teiksiet - ir, bet tas bija sen un vairs nav taisnība.
Lasīt visu...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas glorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...

12

Mārtiņš Bondars = politiskā prostitūta?

FotoStarp citu, to pirmais pateica Artuss Kaimiņš. Un pēc šī raksta izlasīšanas dīvainā kārtā šādam apgalvojumam varētu piekrist pat premjers Krišjānis Kariņš. Un Raimonds Pauls jau noteikti. Jo ļoti iespējams, ka zināmā mērā par Maestro un tūkstošiem citu Krājbankas noguldītāju apmuļķošanu saņemtā asinsnauda palīdz nodrošināt Bondaru pārim ierasto spožo un padārgo dzīves stilu. Citi iespējamie scenāriji, kā Latvijas liberālās politikas “spīdeklis” Mārtiņš Bondars un viņa daiļā kundze Ieva gūst ienākumus, ir pāris krimināllietu ierosināšanas vērti.
Lasīt visu...

18

Grāmatas nav nekāds alkohols, lai tām samazinātu nodokli

FotoFinanšu ministrija kompetences ietvaros ir izskatījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 2019.gada 12.jūnija vēstuli, kurā atkārtoti tiek lūgts atbalstīt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) likmes noteikšanu jebkura formāta grāmatām ne lielāku par 5 procentiem, un sniedz šādu informāciju.
Lasīt visu...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

Fotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes...

Foto

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

Iesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

Rietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī...

Foto

Pūce un meža kapitālvērtība

Koku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu...

Foto

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

Iepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka...

Foto

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

Pienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs...

Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...