Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Vladimirs

03.03.2017. 21:05

Visu nepieciešamu var padarīt skolā. Ir videonoverošana. Ir policija - dežuranti. Visu var risināt cilvēciski ar vecākiem, psihologiem, ārstiem. Bāriņtisā sež mazizglitoti cilvēki, kuri pumpē savas tiesības, neko nesaprot dzīvē. Bāriņtiesas liekas struktūras. Rokas nost no mūsu bērniem!

Atbildēt

Jelena

03.03.2017. 20:55

Dievs pasargā mūsu ģimenes un musu bērnus no liekas valsts struktūtas - īpaši no Marinas Ozoliņas un līdzīgājiem. Jo tālak mūsu bērni būs no tādiem parazītiem, jo labāk. Viņi domā tikai par savu mierīgu dzīvi un atalgojumu uz iedzīvotāju nodokļu rēķina. Ir skola, ir psihologi, ir skolotāji, kuriem jānodarbojas ar vecākiem, ārsti. Bāriņtiesas nav nekādas tiesas - tas ir padomju laika izkropļots "mantojums".

Atbildēt

!

14.07.2016. 09:48

Vai juristu loma un atbildības deliģēsana nav pārspīlēta? Vai vispār pastāv kāda sadarbība starp klases audzinātāju un vecākiem? Vai vecākus par uzvedības jautājumiem vairs nedrīkst informēt izmantojot piezīmes dienasgrāmatā vai telefoniski vai uz e-pastu?

Atbildēt

disloyalty

19.05.2016. 18:33

LIELISKI strādā Ikšķiles komanda!!SADAUSKAS kundze taja skaita !!!man ari jaiet uz socialo dienestu.PALDIES TAM TANTEEM!!tagad tas skiet moderni nevis skolotajai risinat problemu vai atrast citu pieju bet ka kautkas taa vest pie skolas psihologa,saukt vecakus pie psihologa un tad ja tev ir savs viedoklis tas SADAUSKAI nepatik un hops uzreiz vestule socialajam dienestam!!!
esmu gatava!!man ir ko [email protected]!!!

Atbildēt

Panamas papīrs

13.05.2016. 20:59

»

:(

Tētis, nepastāstot visu, vēlas iegūt sev lētu slavu


Tātad slava palīdzēš šai ģimenei! Re, arī Bēdumāsā pēc šīs publikācijas atrisināja savus konfliktus. Tēvam laiks uz Administratīvo rajona tiesu! Jāpārmāca šie skolas "pedagoģiskie" Makarenko skolēni - nekrietnļi - analfabēti!

Atbildēt

Bēdumāsa

13.05.2016. 17:08

Es savu iepriekš rakstīto,sašutuma pilno komentāru atsaucu! Jo patiesībā visa vaina ir komunikācijā!Šodien spraigās diskusijās ar skolas direktoru,sociālo pedagoģi un audzinātāju visus sasāpējušos jautājumus noskaidrojām.
Tāpēc pupliski atvainojos Ļ.cien.Ž.Rudakovas kundzei un skolas direktoram Č.Batņas kungam.

Atbildēt

:(

13.05.2016. 09:32

Tētis, nepastāstot visu, vēlas iegūt sev lētu slavu.

Atbildēt

Pelecis

12.05.2016. 20:12

»

Hihi

Sociālā blondīne


Tiešām krāsota blondīne.Uzminēji:) Mājās ilgi pratināju bērnu, kurš mācās Ikšķilē - viņš nesaprata kur ir problēma,jo šādus uzvārdus bija tikai dzirdējis un redzējis.Tātad laikam kaut kas nav kārtībā ārpus skolas.

Atbildēt

Skolniece

12.05.2016. 19:50

»

Malda

labi, ka šī Hugo dēls nemācās ar maniem bērniem vienā klasē! Nedod dies bērnam tādus vecākus


Savāds komentārs - necilvēcisks (pieņemu, ka esat kāda no rakstā minētajām "speciālistēm".

Atbildēt

Panamas papīrs

12.05.2016. 16:02

»

jautājums

Skolēnu vecākiem jāmācās un jābūt gataviem karot par savām un savu bērnu tiesībām...


Drīzāk tas bērns ir tā kā no krievvalodīgajiem, kuru vecāki pārlatviskojas, cik var nojaust. Un bērns drīzāk izskatās kā upuris skolā, kā izsmietais.

Iespējams, ka izrēķinās ar okupantiem, man tas patiktu, bet tēva centība aizsargāt savu atvasi liek tomēr domāt par tiesībām vispār un to, kas notiek Vienotības K.Šadurska pārvadītajās skolās. K.šadurska iemīļotākais teiciens ir - "Nekas nav tik viegli, ka runāt par darbu." Ka tās kā publisko tiesību juridiskās personas rīkojas analfabētiski attiecībā pret tiesībām, tiesību normatīviem vispār.

Ieteiktu vecākiem noalgot juristu un vērsties Administratīvajā rajona tiesā pret skolas administrāciju. Citādi nerespektēs nekad. Bērnam skolā skola neko sliktu nenodarīs tāpat. Var iedot bērnam līdzi diktafonu, lai ieraksta sarunas. Jau tas vien, ka skola to zinās, ka sarunas ieraksta, var visu vērst uz labu.

Atbildēt

Panamas papīrs

12.05.2016. 15:52

»

Es

Vismaz


Uzmeklē vājākās vai problematiskās, vai tādas, kuras par tādam varētu pataisīt, safabricējot (tostarp ar mērķtiecīgām provokācijām skolās, ko grūti pierādīt) lietas ar skolu uz vienu roku. Kāpēc? Lai attaisnotu savu pastāvēšanu..vai arī, lai par starpniecības samaksu adoptētu šos bērnus uz Rietumiem, kur tie "ar āriešu asinīm vai blondiem matiem" ir pieprasīti novecojošā Eiropā.

Atbildēt

Es

12.05.2016. 15:35

»

Niknais

Mans priekšstats ir tāds, ka bāŗiņtiesā jāļauj strādāt un lemt tikai tādām personām kurām ir juridiskās zināšanas vismaz bakalaura līmenī, tīra pagātne, un pats galvenais ka šīm personām pašām ir jābūt vecākiem kuru ģimenes ir izaudzinājušas bērnus paragpilsoņus


Vismaz.
Interesanti, ka šie dienesti nekļūdīgi uzmeklē vājākos vecākus un bērnus un tos tad visveiksmīgāk terorizē. Ja tā nav, lai kāds izstāsta piemēru, kad skola ir tikusi ātri galā ar agresīvu bērnu jebkurā klasē.

Atbildēt

jautājums

12.05.2016. 14:38

Skolēnu vecākiem jāmācās un jābūt gataviem karot par savām un savu bērnu tiesībām
--------------------------------------------
Un kā ar citu bērnu tiesībām? Jo tēvs pats atzīst, ka konflikts ir bijis..Skolotājiem algas nav tik lielas, lai sev lieku darbu meklētu un Batņa ir saprātīgs direktors, lai taisītu skandālu no nekā...
Te nu būtu jāprasa klasesbiedriem unviņu vecākiem-kā trešajai, neitrālajai pusei-kas tad tomēr notiek...
Jo tikai tiesības bez pienākumiem ir diezgan bīstama lieta...

Atbildēt

Bēdumāsa

12.05.2016. 14:36

Hmmm...tiešām interesanta situācija un sakritība.Tas liek aizdomāties... Mēs arī esam krituši šīs Ž.Rudakovas nežēlastībā.Mana meita atnāca no Salaspils uz Ikšķili,jo arī tāpat kā raksta autoram tie paši attālumi(laikam esam kaimiņi).Nepietiek jau ar to ka no pāris skolotājiem dzird mājienus- ka Tev bērns,būtu labāk iet atpakaļ uz Salaspili mācīties...Tālākais stāsts ir gana garš.Bet rokraksts tas pats. Ir konflikts-bērns atnāk pilnīgā neģīmī,noraudājusies,trīc,visu izstāsta.... jā ,bija kaut kur vainīga,bet vai tāpēc mana meita bija jānoved līdz tādam stāvoklim ar bļaušanu,draudēšanu...Tas nav normāli- tā ir morāla vardarbība pret bērnu! Gaidīju zvanu-sak,ja jau mana meita tik vainīga,tad runājiet ar vecākiem.Bet nekā klusums... Un tikai vakar(tas ir pēc~20 dienām)man zvana cienītā Ž.Rudakova! Tad kad bērns jau nomierinājies-tas atkal celsies augšā.Nu ko rīt dosimies uz skolu runāt.Piebildīšu,ka meitai ir paniskas bailes no tās sievietes.Manā skatījumā sociālais pedagogs ir domāts lai palīdzētu bērnam... bet mūsu gadījamā bērnam būs vajadzīga psihologa palīdzība pēc sociālā pedagoga morālās vardarbības un pazemošanas.

Atbildēt

reptilis

12.05.2016. 14:19

Vai Latvijā notiek publiskas diskusijas par bērnu un vecāku pienākumiem,atbildību,tiesībām? Vai notiek diskusija - vai bērns ir vecāku vai valsts īpašums? Norvēģijā ,cik saprotu,tad visi reāli ir valsts īpašums - bērni ...vecāki...,tādi modernie -valsts vergi!

Atbildēt

Panamas papīrs

12.05.2016. 12:50

»

jautājums

Nu nezinu, bet...tas konflikts izskatās reāli dīvains...Un no abām iesaistītajām pusēm


Nekā dīvaina - padomju laiku taktika, terorisms, totalitārisms un totāla patvaļā, juridiskais analfabētisms, tāda Latvijas skolu ikdiena šodien.

Privātpersona, skolēni, vecāki, nav spējīgi cīnīties ar šiem morālajiem stulbeņiem, kas strādā skolās, sākot ar skolu direktoriem. Viņus vispār neinteresē ne skolēnu, ne viņu vecāku tiesības. Ir tikai Makarenko pedagoģija skolotāju galvās, kuru nevar izravēt ar valsts varas maiņu vien. Manā skatījumā, tas ir juridiskais analfabētisms no skolas puses. Vai apzināts, gribas teikt, noziegums.

Skolēnu vecākiem jāmācās un jābūt gataviem karot par savām un savu bērnu tiesībām, kamēr skolas sapratīs, ka patvaļai tiks likts gals un būs jāciena gan skolēni, gan viņu vecāki un no skolas kā iestādes tiks prasīta pilna atbildība!

Atbildēt

jautājums

12.05.2016. 12:01

Nu nezinu, bet...tas konflikts izskatās reāli dīvains...Un no abām iesaistītajām pusēm...

Atbildēt

Panamas papīrs

12.05.2016. 08:54

Ja administratīvais process ir sākts, tad būtu jādarbojas administratīvā procesa likuma 61. pantam: „Administratīvā procesa dalībniekam ir tiesības iepazīties ar lietu un izteikt savu viedokli jebkurā procesa stadijā.”

===========================================

Šis ir vienīgais loģiskais un tiesiskais arguments, pie kura vajadzēja dēla tēvam palikt un tālāk konflikts aiziet pa emociju ceļu abām konflikta iesaistītam pusēm. Iestādes un amatpersonas tēvu kā dēla interešu pārstāvi un aizstāvi aizveda pa nepareizu ceļu, kuram viņš, nezinot tiesību normatīvus, emocionāli ir pakļāvies.

Loģiski jānodala strīdus priekšmets un administratīvais process strīda risinājumam. Šajā gadījumā tēvs kā dēla pārstāvis nedrīkstēja apspriest pilnīgi nekādus faktus ar bāriņtiesu, sociālajām darbiniecēm. Tēvs tikai drīkstēja, nepārkāpjot bērna tiesības – neiesaistot bērnu dziļākos konfliktos ar bāriņtiesu, runāt par administratīvo procesu starp skolu un vecākiem.

Tai vietā, lai noskaidrotu, kas pie viņiem mājās ieradušies, veicot jau citas iestādes – bāriņtiesas faktisko rīcību no administratīvā procesa likuma viedokļa , bija jāraksta iesniegums skolai, kurai bija jāsniedz atbilde, no kuras varētu secināt, kā un uz kāda pamata skola pieņēma lēmumu iesaistīt administratīvajā procesā starp skolu un vecākiem bāriņtiesu, ko varētu apstrīdēt.

Pašlaik izskatāt, ka Administratīvajā rajona tiesā var lūgt ierosināt lietu ar lūgumu atzīt par prettiesiskām skolas un bāriņtiesas amatpersonu, sociālo darbinieču, faktisko rīcību – traucējot mājas mieru sociālajam darbiniecēm, draudot ar nezināmām sekām, ja nesadarbosies, skolai neveicot ar APL likumu noteiktos pienākumus – nepiepazīstinot ar nelabvēlīgo privātpersonai lēmumu iesaistīt vecākiem nezināmā konfliktā starp skolu un bērnu, viņa vecākiem bāriņtiesu un sociālās darbinieces. Papildus prasot atlīdzināt naudas izteiksmē morālo kaitējumu, kas nodarīts bērnam un viņa vecākiem, prasīt kompensēt juridiskos izdevumus savu tiesību aizstāvēšanai, pierādot ar čekiem ap 2000 euro vērtībā, kā sarunā ar juristu.

Atbildēt

anonīms

12.05.2016. 08:29

Esmu sadūries ar Rīgas bāriņtiesu. Tas ir murgs. Tieši tā arī ir, kā šajā rakstā- lietu izsāk vispār bez jebkāda pamata. Pietiek vienam zemam cilvēkam atriebības nolūkā kaut ko uzrakstīt un pēc tam gadiem jāstaigā un jāiesniedz Rīgas bāriņtiesai pierādījumi, ka patiesībā nekas tāds nekad nav bijis. Loģiski un pēc likuma būtu jābūt otrādi- bāriņtiesai ir jābūt kaut kādiem konkrētiem faktiem un pierādījumiem, ka kaut kas slikts ir noticis, un tikai tad var uzsākt kādu lietu, nevis bāriņtiesai pašai nekādi pierādījumi neparko nav, bet tā vietā bāriņtiesa pieprasa no jums pierādījumus, ka nekas slikts nav noticis. Tādā veidā tā vietā, lai sargātu bērnus, šī iestāde pārvēršanas par bezjēdzīgu valsts līdzekļu tērētāju, kuru izmanto personīgo rēķinu kārtošanai.

Atbildēt

Niknais

12.05.2016. 04:35

Mans priekšstats ir tāds, ka bāŗiņtiesā jāļauj strādāt un lemt tikai tādām personām kurām ir juridiskās zināšanas vismaz bakalaura līmenī, tīra pagātne, un pats galvenais ka šīm personām pašām ir jābūt vecākiem kuru ģimenes ir izaudzinājušas bērnus paragpilsoņus,

Atbildēt

Plutons

11.05.2016. 22:39

»

saule

tikai starpiiba ar Juusu mineeto piemeeru par celja policiju, sociaalais darbinieks nav iereednis


Bet uz viņu tik un tā attiecas zināmi noteikumi un arī viņam ir priekšniecība, kurai arī ir priekšniecība.

Atbildēt

Plutons

11.05.2016. 21:45

»

saule

jaaa.... piekriitu, tikai jurists pret sociaalo dienestu varees ko iesaakt


Ideja tāda, ka juristam nevarēs pateikt, ka nevar iedot izziņas kopiju, jo viņš konkrēti pa punktiem zinās, kas ierēdnim jādara, un to, ka katram ierēdnim ir augstāks ierēdnis, pie kura vērsties ar sūdzību, un virs tā ir vēl augstāks ierēdnis.
Līdzīgi, kā advokāts Džeriņš čakarē ceļu policiju, jo precīzi zina, kas policistam ir jāizdara konkrētā brīdī un ko no policista var prasīt, bet pēc tam raksta sūdzības par konkrētu policistu rīcību.

Atbildēt

Rino

11.05.2016. 21:26

»

es

Labi, ka ir vecāki, kas argumentēti prot aizstāvēt savas un sava bērna tiesības. Tas dod mums cerības nekļūt par otru Norvēģiju


Un cerēsim, ka šīs vecāks, kurš tik ļoti aizstāv SEVI, nav tiešām varmāka...

Atbildēt

Ehh..

11.05.2016. 21:21

Nesaprotu kaapec vecaki vienkarsi nevareja to visu izrunaat kaut ar skolu vai ar dienestu? Kaada hrena peec vajag to risinaat rakstiski? Galu galas runa tachu ir par vinu beernu! Un manuprat tas jarisina nekaveejoties..nevis caur vestuleem vairaku menesu garumaa.. un vispar-ja kaadai instituucijai..vienalga kadai..ir zinots par da jebkaadu situaaciju-tad vinai ir jaareagee. Tas jau ir lielais jautajums kaadeel sis kungs tik neadekvaati reageejis...skumji..patieshamm skumji ka vecaaki tik bezatbildiigi..

Atbildēt

ExCess

11.05.2016. 21:04

»

Malda

Kas tur argumentēts? Ja sociālo dienestu jauc ar bāriņtiesu, ja neprot izlasīt, kas uzrakstīts, bet ironizē? Kā tāds tēvs var argumentēti pamatot savu viedokli? Bēdu ieleja, nevis "aizstāvēt savas un bērna tiesības". pēc šī murgojuma iznāk, ka citiem bērniem nav tiesību, ir tikai pienākums uzturēties...


Malda - ATSLĀBSTI mazliet!! Neirožu pārsvars pār saprātu nenoslēpjams, iedzer zāles un atlaidies, kazi' - pāries!

Par autora rakstu - tiešām LIELISKI! Gan LIELISKI uzrakstīts (stils/ironija/atsauces), gan par reakciju uz šādu nestandarta situāciju un debīlo "iestāžu" debīlo "bābu" vēl debīlāko uzvedību!! VISU CIEŅU!!!

Atbildēt

Pelecis

11.05.2016. 19:49

Norvēģijā šinī gadījumā vecākiem bērns tiktu atņemts jau tai pat dienā un viņi to vairs neredzētu nekad. Labi,ka autors norādīja linkus,jo tur viss ir pateikts.
Brīnums,ka blondīnes nebrauc ar džipveidīgu auto,jo tonētie stikli jau ir.Vēl blondīnēm vajadzēja melnas brilles un būtu kā pie pacaniem.Bet neko-blondīnes zina,ka autora dēls dzīvo, citur nevis pie vecākiem. Saimnieks iekšā nelaiž,tātad bērns tur nedzīvo.Iespējams,ka Ikšķiles Bāriņtiesnas darboņi bija dēla deklarētajā dzīvesvietā un viņus pasūtīja tālu tālu,jo tamējais tur nedzīvo un nekad nav redzēts.Vispār viņu pienākums ir sākt meklēt bērna patieso dzīvesvietu,jo bērns atbilst bomža pazīmēm.
Bērnudārzu apmeklēt bija pagrūti.Vecāki nestrādā Salaspilī, iespējams,ka sēž mājās un nedara neko (arguments- 80 km.katru dienu).
Tad sākas interesantākais – atradīsim bērnu.Sākas sarakste vairāku mēnešu laikā.Saraksti sāka bērna vecāki nevis blondīnes,tātad nav saprotama autora cepšanās par notiekošo.Saļikam nav pārliecības,ka info saņem adresāts un uzaicina vecāku uz pārrunām.Autors aizmirsa norādīt,ka varēja doties abi vecāki, otrs vecāks,jo attiecībā uz bērna tiesībām likumdošana ir fleksibla (protams personām ir jābūt likumīgi noformētām).
Raksta autors laikam ir aizmirsis,ka problēmas skolā mēģina izrunāt nevis rakstīt ierakstītas vēstules,lai informētu par problēmām skolā.Iespējams,ka bērna māte latviski vispār neko nerunā un neko nesaprot,ko norāda piezīme par tēva valsts valodas zināšanām.
Bērns noteikti skolā paziņoja,ka šajā suņu (gansu) valodā nerunās un tad attiecīgi sākās konflikts,jeb bērna dzīvesvietas meklēšana.
Ieteikums LL – neņemt naudu par katra iedzīvotāja murgu un pirms publiskošanas info bišķi pārbaudīt.Uzskatu,ka portāls ir valadzīgs,bet bez šādiem murgiem. Un izskatās,ka tēvs palūdzis pseido juristu uzrakstīt šo skribelējumu.

Atbildēt

Malda

11.05.2016. 19:38

»

es

Labi, ka ir vecāki, kas argumentēti prot aizstāvēt savas un sava bērna tiesības. Tas dod mums cerības nekļūt par otru Norvēģiju


Kas tur argumentēts? Ja sociālo dienestu jauc ar bāriņtiesu, ja neprot izlasīt, kas uzrakstīts, bet ironizē? Kā tāds tēvs var argumentēti pamatot savu viedokli? Bēdu ieleja, nevis "aizstāvēt savas un bērna tiesības". pēc šī murgojuma iznāk, ka citiem bērniem nav tiesību, ir tikai pienākums uzturēties vienā klasē ar bērnu, kurš emocionāli reaģē. sak, kas tur, nu aizcirta durvis.. nu un???!!

Atbildēt

agent 007

11.05.2016. 19:30

daudzās bāriņtiesās sēž vecas mindžas, kurām pašām dzīve nav izdevusies, nav kas viņas p....is un tad nu briesmīgas bērnu tiesības aizstāves, sevišķi speciālistes puiku audzināšanā,,,,

kad pasaki, kad dēlu gribi iebāzt armijā, tad tādai speciālistei sākas ārpuskārtas reizes, jo bērniņam darīšot pāri.....tas pats, ja puiku sadomāsi iebāzt boksā vai kādā cīņā....


labi ir iet tautas dejās, pederastu kursos un daiļslidošanā..

Atbildēt

Plutons

11.05.2016. 19:16

Savādi tas viss. Ticu, ka var būt skolā problēmas ar bērnu, bet tad dīvaini, ka to neuzzināja māte sapulcē. Kas attiecas uz sociālajiem dienestiem - tēvam nevajadzētu censties pašam visu risināt, bet nolīgt juristu, kurš kārtos šo jautājumu. Nav lēti, bet saglabās nervu šūnas.

Atbildēt

derdz

11.05.2016. 18:22

Pieņemsim, ja arī tā bērna uzvedība skolā pārlieku nepieklājīga, utml., tad te runa par uzvedību, audzināšanu, nevis dzīves apstākļiem. Par uzvedību runā skola ( audzinātāja vispirms un tad/vai ar skolas psihologs ) ar bērna vecākiem. Ja paiet laiks un nemainās bērna uzvedība, jāsazinās ar vecākiem un bāriņ dienestu, lai izskata lietu tālāk, un ja dzīves apstākļi labi, tad ...nav jau tiesību ņemt nost bērnu jo labāks viņš no tā nepaliks dzīvojot pie citiem. Tad jāmaina skolu vai vecākiem patiešām ir kas jādara lietas labā. Man tie dienesti r nepatīk pa lielam.

Atbildēt

es

11.05.2016. 17:37

»

Malda

labi, ka šī Hugo dēls nemācās ar maniem bērniem vienā klasē! Nedod dies bērnam tādus vecākus


Labi, ka ir vecāki, kas argumentēti prot aizstāvēt savas un sava bērna tiesības. Tas dod mums cerības nekļūt par otru Norvēģiju.

Atbildēt

Malda

11.05.2016. 17:14

labi, ka šī Hugo dēls nemācās ar maniem bērniem vienā klasē! Nedod dies bērnam tādus vecākus!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vakcinācija nav risinājums Latvijai

FotoEs kā opozīcijas deputāts neizprotu konsekvences trūkumu valdības lēmumos. Es uzskatu, ka ir jāstiprina veselības aprūpes kapacitāte, nevis jābaida ar viļņiem. Veselības aprūpes kapacitātes stiprināšanā ir aizstāta ar vāji organizētu un brīžiem pat komisku vakcinācijas procesu.
Lasīt visu...

18

„Kancelēšanas” kultūra luterāņu baznīcā attiecībā uz sievietēm ir dominējusi kopš 1993. gada

FotoThis you? (Uzreiz atvainojos par to, ka ne pārāk diplomātiski...) Redzēju, ka raksts ir populārs, jo vairāki draugi FB to šēroja. Pateikšu dažus vārdus. Statistika un šērošana FB viennozīmīgi parāda, ka sabiedrības garīgi ideoloģiskais piedāvājums satiek garīgi ideoloģisko pieprasījumu. Un tagad paņemam piedāvājumu un ģeniālo rakstu, kas sākas ar vārdiem: "Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot." Un tagad pastāstīšu banālu stāstu.
Lasīt visu...

12

Jaunā Rīgas teātra septiņi ētiskie uzvedības noteikumi darbniekiem un skatītājiem

Foto1. Mūsu teātrī ir atļauta runas brīvība bez jebkādiem ierobežojumiem.
Lasīt visu...

6

Nevajag sagaidīt, ka tu pusmūža vecumā aiznesīsi ar lepnumu savu naktspodiņa saturu pie sabiedrības un visi tev glāstīs galviņu

Foto1) Vārda brīvība nenozīmē to, ka tevi nevar kritizēt par taviem izteikumiem, kā arī vēl mazāk vārda brīvība nozīmē, ka tu drīksti liet samazgas virsū citiem un cerēt, ka tādējādi tu izpelnīsies cieņu, apbrīnu, puķes un aizkustinājuma asaras.
Lasīt visu...

21

Kā likvidēt "Facebook" monopolu?

FotoNotikumi ASV un Facebook uzsāktā cenzūras politika ir aktualizējusi jautājumu par Facebook globālo monopolstāvokli un nepieciešamību to likvidēt. Tagad tas kļūst ne tikai par daudzu cilvēku pārliecības jautājumu, bet daudzu politisko spēku un lielu biznesa struktūru izdzīvošanas jautājumu. Lielā mērā ir vietā teikt, ka cilvēkiem visiem kopā ir jāiznīcina Facebook, pretējā gadījumā Facebook iznīcinās cilvēkus. Tomēr tikt galā ar Facebook monopolu nav tik vienkārši, bet ne neiespējami. To tad arī apskatīsim.
Lasīt visu...

20

Kāpēc mērāmies ar kvadrātmetriem?

FotoEs kā ticīgs cilvēks ticu, ka politiķus tomēr vada arī rūpes par mazo cilvēku, ne tikai uzbudinājums no varaskāres.
Lasīt visu...

12

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

FotoNesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli, šobrīd acīmredzot svarīgākas ir LGBT un Navaļnija tēmas, tālab savu vārdu nāksies teikt man, salīdzinoši necilam mūsu valstiņas pilsonim, – latvietim. Viss turpmāk sacītais ir tikai personiskais viedoklis.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

Kamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem –...

Foto

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

Es palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ...

Foto

Elīnas Didrihsones tests

Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone...

Foto

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

Sestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss...

Foto

Fermas rullē

Uzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu...

Foto

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi...

Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru, ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...