Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Vladimirs

03.03.2017. 22:05

Visu nepieciešamu var padarīt skolā. Ir videonoverošana. Ir policija - dežuranti. Visu var risināt cilvēciski ar vecākiem, psihologiem, ārstiem. Bāriņtisā sež mazizglitoti cilvēki, kuri pumpē savas tiesības, neko nesaprot dzīvē. Bāriņtiesas liekas struktūras. Rokas nost no mūsu bērniem!

Atbildēt

Jelena

03.03.2017. 21:55

Dievs pasargā mūsu ģimenes un musu bērnus no liekas valsts struktūtas - īpaši no Marinas Ozoliņas un līdzīgājiem. Jo tālak mūsu bērni būs no tādiem parazītiem, jo labāk. Viņi domā tikai par savu mierīgu dzīvi un atalgojumu uz iedzīvotāju nodokļu rēķina. Ir skola, ir psihologi, ir skolotāji, kuriem jānodarbojas ar vecākiem, ārsti. Bāriņtiesas nav nekādas tiesas - tas ir padomju laika izkropļots "mantojums".

Atbildēt

!

14.07.2016. 10:48

Vai juristu loma un atbildības deliģēsana nav pārspīlēta? Vai vispār pastāv kāda sadarbība starp klases audzinātāju un vecākiem? Vai vecākus par uzvedības jautājumiem vairs nedrīkst informēt izmantojot piezīmes dienasgrāmatā vai telefoniski vai uz e-pastu?

Atbildēt

disloyalty

19.05.2016. 19:33

LIELISKI strādā Ikšķiles komanda!!SADAUSKAS kundze taja skaita !!!man ari jaiet uz socialo dienestu.PALDIES TAM TANTEEM!!tagad tas skiet moderni nevis skolotajai risinat problemu vai atrast citu pieju bet ka kautkas taa vest pie skolas psihologa,saukt vecakus pie psihologa un tad ja tev ir savs viedoklis tas SADAUSKAI nepatik un hops uzreiz vestule socialajam dienestam!!!
esmu gatava!!man ir ko [email protected]!!!

Atbildēt

Panamas papīrs

13.05.2016. 21:59

»

:(

Tētis, nepastāstot visu, vēlas iegūt sev lētu slavu


Tātad slava palīdzēš šai ģimenei! Re, arī Bēdumāsā pēc šīs publikācijas atrisināja savus konfliktus. Tēvam laiks uz Administratīvo rajona tiesu! Jāpārmāca šie skolas "pedagoģiskie" Makarenko skolēni - nekrietnļi - analfabēti!

Atbildēt

Bēdumāsa

13.05.2016. 18:08

Es savu iepriekš rakstīto,sašutuma pilno komentāru atsaucu! Jo patiesībā visa vaina ir komunikācijā!Šodien spraigās diskusijās ar skolas direktoru,sociālo pedagoģi un audzinātāju visus sasāpējušos jautājumus noskaidrojām.
Tāpēc pupliski atvainojos Ļ.cien.Ž.Rudakovas kundzei un skolas direktoram Č.Batņas kungam.

Atbildēt

:(

13.05.2016. 10:32

Tētis, nepastāstot visu, vēlas iegūt sev lētu slavu.

Atbildēt

Pelecis

12.05.2016. 21:12

»

Hihi

Sociālā blondīne


Tiešām krāsota blondīne.Uzminēji:) Mājās ilgi pratināju bērnu, kurš mācās Ikšķilē - viņš nesaprata kur ir problēma,jo šādus uzvārdus bija tikai dzirdējis un redzējis.Tātad laikam kaut kas nav kārtībā ārpus skolas.

Atbildēt

Skolniece

12.05.2016. 20:50

»

Malda

labi, ka šī Hugo dēls nemācās ar maniem bērniem vienā klasē! Nedod dies bērnam tādus vecākus


Savāds komentārs - necilvēcisks (pieņemu, ka esat kāda no rakstā minētajām "speciālistēm".

Atbildēt

Panamas papīrs

12.05.2016. 17:02

»

jautājums

Skolēnu vecākiem jāmācās un jābūt gataviem karot par savām un savu bērnu tiesībām...


Drīzāk tas bērns ir tā kā no krievvalodīgajiem, kuru vecāki pārlatviskojas, cik var nojaust. Un bērns drīzāk izskatās kā upuris skolā, kā izsmietais.

Iespējams, ka izrēķinās ar okupantiem, man tas patiktu, bet tēva centība aizsargāt savu atvasi liek tomēr domāt par tiesībām vispār un to, kas notiek Vienotības K.Šadurska pārvadītajās skolās. K.šadurska iemīļotākais teiciens ir - "Nekas nav tik viegli, ka runāt par darbu." Ka tās kā publisko tiesību juridiskās personas rīkojas analfabētiski attiecībā pret tiesībām, tiesību normatīviem vispār.

Ieteiktu vecākiem noalgot juristu un vērsties Administratīvajā rajona tiesā pret skolas administrāciju. Citādi nerespektēs nekad. Bērnam skolā skola neko sliktu nenodarīs tāpat. Var iedot bērnam līdzi diktafonu, lai ieraksta sarunas. Jau tas vien, ka skola to zinās, ka sarunas ieraksta, var visu vērst uz labu.

Atbildēt

Panamas papīrs

12.05.2016. 16:52

»

Es

Vismaz


Uzmeklē vājākās vai problematiskās, vai tādas, kuras par tādam varētu pataisīt, safabricējot (tostarp ar mērķtiecīgām provokācijām skolās, ko grūti pierādīt) lietas ar skolu uz vienu roku. Kāpēc? Lai attaisnotu savu pastāvēšanu..vai arī, lai par starpniecības samaksu adoptētu šos bērnus uz Rietumiem, kur tie "ar āriešu asinīm vai blondiem matiem" ir pieprasīti novecojošā Eiropā.

Atbildēt

Es

12.05.2016. 16:35

»

Niknais

Mans priekšstats ir tāds, ka bāŗiņtiesā jāļauj strādāt un lemt tikai tādām personām kurām ir juridiskās zināšanas vismaz bakalaura līmenī, tīra pagātne, un pats galvenais ka šīm personām pašām ir jābūt vecākiem kuru ģimenes ir izaudzinājušas bērnus paragpilsoņus


Vismaz.
Interesanti, ka šie dienesti nekļūdīgi uzmeklē vājākos vecākus un bērnus un tos tad visveiksmīgāk terorizē. Ja tā nav, lai kāds izstāsta piemēru, kad skola ir tikusi ātri galā ar agresīvu bērnu jebkurā klasē.

Atbildēt

jautājums

12.05.2016. 15:38

Skolēnu vecākiem jāmācās un jābūt gataviem karot par savām un savu bērnu tiesībām
--------------------------------------------
Un kā ar citu bērnu tiesībām? Jo tēvs pats atzīst, ka konflikts ir bijis..Skolotājiem algas nav tik lielas, lai sev lieku darbu meklētu un Batņa ir saprātīgs direktors, lai taisītu skandālu no nekā...
Te nu būtu jāprasa klasesbiedriem unviņu vecākiem-kā trešajai, neitrālajai pusei-kas tad tomēr notiek...
Jo tikai tiesības bez pienākumiem ir diezgan bīstama lieta...

Atbildēt

Bēdumāsa

12.05.2016. 15:36

Hmmm...tiešām interesanta situācija un sakritība.Tas liek aizdomāties... Mēs arī esam krituši šīs Ž.Rudakovas nežēlastībā.Mana meita atnāca no Salaspils uz Ikšķili,jo arī tāpat kā raksta autoram tie paši attālumi(laikam esam kaimiņi).Nepietiek jau ar to ka no pāris skolotājiem dzird mājienus- ka Tev bērns,būtu labāk iet atpakaļ uz Salaspili mācīties...Tālākais stāsts ir gana garš.Bet rokraksts tas pats. Ir konflikts-bērns atnāk pilnīgā neģīmī,noraudājusies,trīc,visu izstāsta.... jā ,bija kaut kur vainīga,bet vai tāpēc mana meita bija jānoved līdz tādam stāvoklim ar bļaušanu,draudēšanu...Tas nav normāli- tā ir morāla vardarbība pret bērnu! Gaidīju zvanu-sak,ja jau mana meita tik vainīga,tad runājiet ar vecākiem.Bet nekā klusums... Un tikai vakar(tas ir pēc~20 dienām)man zvana cienītā Ž.Rudakova! Tad kad bērns jau nomierinājies-tas atkal celsies augšā.Nu ko rīt dosimies uz skolu runāt.Piebildīšu,ka meitai ir paniskas bailes no tās sievietes.Manā skatījumā sociālais pedagogs ir domāts lai palīdzētu bērnam... bet mūsu gadījamā bērnam būs vajadzīga psihologa palīdzība pēc sociālā pedagoga morālās vardarbības un pazemošanas.

Atbildēt

reptilis

12.05.2016. 15:19

Vai Latvijā notiek publiskas diskusijas par bērnu un vecāku pienākumiem,atbildību,tiesībām? Vai notiek diskusija - vai bērns ir vecāku vai valsts īpašums? Norvēģijā ,cik saprotu,tad visi reāli ir valsts īpašums - bērni ...vecāki...,tādi modernie -valsts vergi!

Atbildēt

Panamas papīrs

12.05.2016. 13:50

»

jautājums

Nu nezinu, bet...tas konflikts izskatās reāli dīvains...Un no abām iesaistītajām pusēm


Nekā dīvaina - padomju laiku taktika, terorisms, totalitārisms un totāla patvaļā, juridiskais analfabētisms, tāda Latvijas skolu ikdiena šodien.

Privātpersona, skolēni, vecāki, nav spējīgi cīnīties ar šiem morālajiem stulbeņiem, kas strādā skolās, sākot ar skolu direktoriem. Viņus vispār neinteresē ne skolēnu, ne viņu vecāku tiesības. Ir tikai Makarenko pedagoģija skolotāju galvās, kuru nevar izravēt ar valsts varas maiņu vien. Manā skatījumā, tas ir juridiskais analfabētisms no skolas puses. Vai apzināts, gribas teikt, noziegums.

Skolēnu vecākiem jāmācās un jābūt gataviem karot par savām un savu bērnu tiesībām, kamēr skolas sapratīs, ka patvaļai tiks likts gals un būs jāciena gan skolēni, gan viņu vecāki un no skolas kā iestādes tiks prasīta pilna atbildība!

Atbildēt

jautājums

12.05.2016. 13:01

Nu nezinu, bet...tas konflikts izskatās reāli dīvains...Un no abām iesaistītajām pusēm...

Atbildēt

Panamas papīrs

12.05.2016. 09:54

Ja administratīvais process ir sākts, tad būtu jādarbojas administratīvā procesa likuma 61. pantam: „Administratīvā procesa dalībniekam ir tiesības iepazīties ar lietu un izteikt savu viedokli jebkurā procesa stadijā.”

===========================================

Šis ir vienīgais loģiskais un tiesiskais arguments, pie kura vajadzēja dēla tēvam palikt un tālāk konflikts aiziet pa emociju ceļu abām konflikta iesaistītam pusēm. Iestādes un amatpersonas tēvu kā dēla interešu pārstāvi un aizstāvi aizveda pa nepareizu ceļu, kuram viņš, nezinot tiesību normatīvus, emocionāli ir pakļāvies.

Loģiski jānodala strīdus priekšmets un administratīvais process strīda risinājumam. Šajā gadījumā tēvs kā dēla pārstāvis nedrīkstēja apspriest pilnīgi nekādus faktus ar bāriņtiesu, sociālajām darbiniecēm. Tēvs tikai drīkstēja, nepārkāpjot bērna tiesības – neiesaistot bērnu dziļākos konfliktos ar bāriņtiesu, runāt par administratīvo procesu starp skolu un vecākiem.

Tai vietā, lai noskaidrotu, kas pie viņiem mājās ieradušies, veicot jau citas iestādes – bāriņtiesas faktisko rīcību no administratīvā procesa likuma viedokļa , bija jāraksta iesniegums skolai, kurai bija jāsniedz atbilde, no kuras varētu secināt, kā un uz kāda pamata skola pieņēma lēmumu iesaistīt administratīvajā procesā starp skolu un vecākiem bāriņtiesu, ko varētu apstrīdēt.

Pašlaik izskatāt, ka Administratīvajā rajona tiesā var lūgt ierosināt lietu ar lūgumu atzīt par prettiesiskām skolas un bāriņtiesas amatpersonu, sociālo darbinieču, faktisko rīcību – traucējot mājas mieru sociālajam darbiniecēm, draudot ar nezināmām sekām, ja nesadarbosies, skolai neveicot ar APL likumu noteiktos pienākumus – nepiepazīstinot ar nelabvēlīgo privātpersonai lēmumu iesaistīt vecākiem nezināmā konfliktā starp skolu un bērnu, viņa vecākiem bāriņtiesu un sociālās darbinieces. Papildus prasot atlīdzināt naudas izteiksmē morālo kaitējumu, kas nodarīts bērnam un viņa vecākiem, prasīt kompensēt juridiskos izdevumus savu tiesību aizstāvēšanai, pierādot ar čekiem ap 2000 euro vērtībā, kā sarunā ar juristu.

Atbildēt

anonīms

12.05.2016. 09:29

Esmu sadūries ar Rīgas bāriņtiesu. Tas ir murgs. Tieši tā arī ir, kā šajā rakstā- lietu izsāk vispār bez jebkāda pamata. Pietiek vienam zemam cilvēkam atriebības nolūkā kaut ko uzrakstīt un pēc tam gadiem jāstaigā un jāiesniedz Rīgas bāriņtiesai pierādījumi, ka patiesībā nekas tāds nekad nav bijis. Loģiski un pēc likuma būtu jābūt otrādi- bāriņtiesai ir jābūt kaut kādiem konkrētiem faktiem un pierādījumiem, ka kaut kas slikts ir noticis, un tikai tad var uzsākt kādu lietu, nevis bāriņtiesai pašai nekādi pierādījumi neparko nav, bet tā vietā bāriņtiesa pieprasa no jums pierādījumus, ka nekas slikts nav noticis. Tādā veidā tā vietā, lai sargātu bērnus, šī iestāde pārvēršanas par bezjēdzīgu valsts līdzekļu tērētāju, kuru izmanto personīgo rēķinu kārtošanai.

Atbildēt

Niknais

12.05.2016. 05:35

Mans priekšstats ir tāds, ka bāŗiņtiesā jāļauj strādāt un lemt tikai tādām personām kurām ir juridiskās zināšanas vismaz bakalaura līmenī, tīra pagātne, un pats galvenais ka šīm personām pašām ir jābūt vecākiem kuru ģimenes ir izaudzinājušas bērnus paragpilsoņus,

Atbildēt

Plutons

11.05.2016. 23:39

»

saule

tikai starpiiba ar Juusu mineeto piemeeru par celja policiju, sociaalais darbinieks nav iereednis


Bet uz viņu tik un tā attiecas zināmi noteikumi un arī viņam ir priekšniecība, kurai arī ir priekšniecība.

Atbildēt

Plutons

11.05.2016. 22:45

»

saule

jaaa.... piekriitu, tikai jurists pret sociaalo dienestu varees ko iesaakt


Ideja tāda, ka juristam nevarēs pateikt, ka nevar iedot izziņas kopiju, jo viņš konkrēti pa punktiem zinās, kas ierēdnim jādara, un to, ka katram ierēdnim ir augstāks ierēdnis, pie kura vērsties ar sūdzību, un virs tā ir vēl augstāks ierēdnis.
Līdzīgi, kā advokāts Džeriņš čakarē ceļu policiju, jo precīzi zina, kas policistam ir jāizdara konkrētā brīdī un ko no policista var prasīt, bet pēc tam raksta sūdzības par konkrētu policistu rīcību.

Atbildēt

Rino

11.05.2016. 22:26

»

es

Labi, ka ir vecāki, kas argumentēti prot aizstāvēt savas un sava bērna tiesības. Tas dod mums cerības nekļūt par otru Norvēģiju


Un cerēsim, ka šīs vecāks, kurš tik ļoti aizstāv SEVI, nav tiešām varmāka...

Atbildēt

Ehh..

11.05.2016. 22:21

Nesaprotu kaapec vecaki vienkarsi nevareja to visu izrunaat kaut ar skolu vai ar dienestu? Kaada hrena peec vajag to risinaat rakstiski? Galu galas runa tachu ir par vinu beernu! Un manuprat tas jarisina nekaveejoties..nevis caur vestuleem vairaku menesu garumaa.. un vispar-ja kaadai instituucijai..vienalga kadai..ir zinots par da jebkaadu situaaciju-tad vinai ir jaareagee. Tas jau ir lielais jautajums kaadeel sis kungs tik neadekvaati reageejis...skumji..patieshamm skumji ka vecaaki tik bezatbildiigi..

Atbildēt

ExCess

11.05.2016. 22:04

»

Malda

Kas tur argumentēts? Ja sociālo dienestu jauc ar bāriņtiesu, ja neprot izlasīt, kas uzrakstīts, bet ironizē? Kā tāds tēvs var argumentēti pamatot savu viedokli? Bēdu ieleja, nevis "aizstāvēt savas un bērna tiesības". pēc šī murgojuma iznāk, ka citiem bērniem nav tiesību, ir tikai pienākums uzturēties...


Malda - ATSLĀBSTI mazliet!! Neirožu pārsvars pār saprātu nenoslēpjams, iedzer zāles un atlaidies, kazi' - pāries!

Par autora rakstu - tiešām LIELISKI! Gan LIELISKI uzrakstīts (stils/ironija/atsauces), gan par reakciju uz šādu nestandarta situāciju un debīlo "iestāžu" debīlo "bābu" vēl debīlāko uzvedību!! VISU CIEŅU!!!

Atbildēt

Pelecis

11.05.2016. 20:49

Norvēģijā šinī gadījumā vecākiem bērns tiktu atņemts jau tai pat dienā un viņi to vairs neredzētu nekad. Labi,ka autors norādīja linkus,jo tur viss ir pateikts.
Brīnums,ka blondīnes nebrauc ar džipveidīgu auto,jo tonētie stikli jau ir.Vēl blondīnēm vajadzēja melnas brilles un būtu kā pie pacaniem.Bet neko-blondīnes zina,ka autora dēls dzīvo, citur nevis pie vecākiem. Saimnieks iekšā nelaiž,tātad bērns tur nedzīvo.Iespējams,ka Ikšķiles Bāriņtiesnas darboņi bija dēla deklarētajā dzīvesvietā un viņus pasūtīja tālu tālu,jo tamējais tur nedzīvo un nekad nav redzēts.Vispār viņu pienākums ir sākt meklēt bērna patieso dzīvesvietu,jo bērns atbilst bomža pazīmēm.
Bērnudārzu apmeklēt bija pagrūti.Vecāki nestrādā Salaspilī, iespējams,ka sēž mājās un nedara neko (arguments- 80 km.katru dienu).
Tad sākas interesantākais – atradīsim bērnu.Sākas sarakste vairāku mēnešu laikā.Saraksti sāka bērna vecāki nevis blondīnes,tātad nav saprotama autora cepšanās par notiekošo.Saļikam nav pārliecības,ka info saņem adresāts un uzaicina vecāku uz pārrunām.Autors aizmirsa norādīt,ka varēja doties abi vecāki, otrs vecāks,jo attiecībā uz bērna tiesībām likumdošana ir fleksibla (protams personām ir jābūt likumīgi noformētām).
Raksta autors laikam ir aizmirsis,ka problēmas skolā mēģina izrunāt nevis rakstīt ierakstītas vēstules,lai informētu par problēmām skolā.Iespējams,ka bērna māte latviski vispār neko nerunā un neko nesaprot,ko norāda piezīme par tēva valsts valodas zināšanām.
Bērns noteikti skolā paziņoja,ka šajā suņu (gansu) valodā nerunās un tad attiecīgi sākās konflikts,jeb bērna dzīvesvietas meklēšana.
Ieteikums LL – neņemt naudu par katra iedzīvotāja murgu un pirms publiskošanas info bišķi pārbaudīt.Uzskatu,ka portāls ir valadzīgs,bet bez šādiem murgiem. Un izskatās,ka tēvs palūdzis pseido juristu uzrakstīt šo skribelējumu.

Atbildēt

Malda

11.05.2016. 20:38

»

es

Labi, ka ir vecāki, kas argumentēti prot aizstāvēt savas un sava bērna tiesības. Tas dod mums cerības nekļūt par otru Norvēģiju


Kas tur argumentēts? Ja sociālo dienestu jauc ar bāriņtiesu, ja neprot izlasīt, kas uzrakstīts, bet ironizē? Kā tāds tēvs var argumentēti pamatot savu viedokli? Bēdu ieleja, nevis "aizstāvēt savas un bērna tiesības". pēc šī murgojuma iznāk, ka citiem bērniem nav tiesību, ir tikai pienākums uzturēties vienā klasē ar bērnu, kurš emocionāli reaģē. sak, kas tur, nu aizcirta durvis.. nu un???!!

Atbildēt

agent 007

11.05.2016. 20:30

daudzās bāriņtiesās sēž vecas mindžas, kurām pašām dzīve nav izdevusies, nav kas viņas p....is un tad nu briesmīgas bērnu tiesības aizstāves, sevišķi speciālistes puiku audzināšanā,,,,

kad pasaki, kad dēlu gribi iebāzt armijā, tad tādai speciālistei sākas ārpuskārtas reizes, jo bērniņam darīšot pāri.....tas pats, ja puiku sadomāsi iebāzt boksā vai kādā cīņā....


labi ir iet tautas dejās, pederastu kursos un daiļslidošanā..

Atbildēt

Plutons

11.05.2016. 20:16

Savādi tas viss. Ticu, ka var būt skolā problēmas ar bērnu, bet tad dīvaini, ka to neuzzināja māte sapulcē. Kas attiecas uz sociālajiem dienestiem - tēvam nevajadzētu censties pašam visu risināt, bet nolīgt juristu, kurš kārtos šo jautājumu. Nav lēti, bet saglabās nervu šūnas.

Atbildēt

derdz

11.05.2016. 19:22

Pieņemsim, ja arī tā bērna uzvedība skolā pārlieku nepieklājīga, utml., tad te runa par uzvedību, audzināšanu, nevis dzīves apstākļiem. Par uzvedību runā skola ( audzinātāja vispirms un tad/vai ar skolas psihologs ) ar bērna vecākiem. Ja paiet laiks un nemainās bērna uzvedība, jāsazinās ar vecākiem un bāriņ dienestu, lai izskata lietu tālāk, un ja dzīves apstākļi labi, tad ...nav jau tiesību ņemt nost bērnu jo labāks viņš no tā nepaliks dzīvojot pie citiem. Tad jāmaina skolu vai vecākiem patiešām ir kas jādara lietas labā. Man tie dienesti r nepatīk pa lielam.

Atbildēt

es

11.05.2016. 18:37

»

Malda

labi, ka šī Hugo dēls nemācās ar maniem bērniem vienā klasē! Nedod dies bērnam tādus vecākus


Labi, ka ir vecāki, kas argumentēti prot aizstāvēt savas un sava bērna tiesības. Tas dod mums cerības nekļūt par otru Norvēģiju.

Atbildēt

Malda

11.05.2016. 18:14

labi, ka šī Hugo dēls nemācās ar maniem bērniem vienā klasē! Nedod dies bērnam tādus vecākus!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...