Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Vienoti – pie siles!

Ivars Zariņš, 11. Saeimas deputāts
18.09.2013.
Komentāri (31)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Katras problēmas risinājums prasa resursu patēriņu. Laikam nav tādas jomas valstī, kurā nebūtu samilzušu vai ielaistu problēmu, jo to risināšanai nepietiekot naudas – tā mums tiek cītīgi skaidrots šo neizdarību iemesls.

Nu valsts attīstības veicināšanai tiek veidota vienota Attīstības finanšu institūcija (AFI). Tas nenoliedzami ir solis pareizajā virzienā un var padarīt šo procesu salāgotāku un efektīvāku, jo pašlaik pieejamie valsts atbalsta finanšu instrumenti ir saskaldīti un atrodas dažādu ministriju pārraudzībā, to savstarpējā koordinācija ir uzticēta Ministru kabinetam, un tāpat kā visi pārējie procesi valstī arī šī koordinācija ir gandrīz nekāda. Vienotas institūcijas izveide varētu to novērst.

Taču tikai ar pareizu ārējo formu vien nebūs pietiekami, lai īstenotu efektīvu un pārskatāmu valsts attīstībai paredzētā finansējuma izmantošanu.

Tāpēc mulsinošs un pārdomas raisošs, lai neteiktu vairāk, ir veids, kādā ir nolemts īstenot un pārraudzīt šo vienoto institūciju, caur kuru ritēs lauvas tiesa valsts attīstībai pieejamā finansējuma, kas ir mērāms miljardos.

Nē, tā nebūs kredītiestāde ar kredītiestādei atbilstošu darbības un pārraudzības mehānismu, kas nozīmē, ka tai nebūs jāatbilst skaidriem, starptautiski noteiktiem finanšu institūciju uzraudzības standartiem, kas liek stingri ievērot pareizus principus risku vadībā (finansējuma piešķiršanā), to nekontrolēs iestādes ar atbilstošu kompetenci finanšu jomā, kā tas tiek darīts ar kredītiestādēm un kā tas ir noteikts arī Latvijas likumdošanā. Valdības piedāvātajā variantā tiek paredzēts, ka AFI darbības pārraudzība būs pakļauta tikai politiskajai konjunktūrai un to īstenos četras ministriju - FM, EM, VARAM un ZM (ministru) - izvirzītas personas…

Lai spētu īstenot šādu mehānismu, atsevišķi politiskie spēki pašlaik cenšas steidzamīibas kārtībā dzīt cauri Saeimai vajadzīgos likuma grozījumus, kas radītu likumīgu iespēju izveidot šādu finansēšanas mehānismu.

Laikam acu aizmālēšanai sabiedrībai valdības izstrādātajos dokumentos tiek minēta iespējamība padomē iesaistīt arī vienu starptautisko finanšu struktūras pārstāvi. (Nez, pēc kādiem principiem un no kuras vienas struktūras tiks izvēlēts un piesaistīts šis padomes loceklis?) Pēc būtības tā jau ir ņirgāšanās pašiem par sevi - tāds savas mazspējas ekshibicionisms, jo normāli jau padomes pamatuzdevums būtu sekot, lai AFI finansējums tiktu izmantots saskaņā ar Nacionālā attīstības plāna (NAP) paredzēto - tad sanāk, ka pat to mēs paši nespējam un mums ir vajadzīgs kāds, kuram mēs iztulkosim angliski savu NAP, lai mums pateiktu, kas tur īsti latviski ir rakstīts un kas mums ir jādara?

Vai arī sanāk, ka mūsu Nacionālais attīstības plāns ir tikai fikcija (ko aizvien vairāk apliecina arī valdības rīcība citās jomās), kas ir vajadzīgs tikai, lai varētu tikt pie Eiropas naudas, un īstā tā sadale sāksies pēc tam, izmantojot kādu “ starptautisku ekspertu” viedokli, nevis NAP?

Kāds te savulaik runāja par valsts izzagšanu, par cīņu pret oligarhiem – tā ir kā mazu nerātņu alošanās, salīdzinot ar to, kas nu tiek rūpīgi veidots.

Lai to īstenotu, no sabiedrības slepenā sēdē valdība ir pieņēmusi lēmumu par Latvijas Hipotēku un zemes bankas kā kredītiestādes likvidēšanu, jo citādāk, to iekļaujot AFI sastāvā, pār AFI nāktos īstenot kredītiestādēm atbilstošu pārraudzību, kas savukārt nozīmē, ka visas sastrādātās ” šmuces”, izdalītie „politkredīti”, lai kā censtos to noslēpt, izlīstu kā īlens no maisa - kā savulaik tas jau notika ar LHZB, tāpēc tagad, tiekot vaļā no licences, varēs atbrīvoties no šādas AFI uzraudzības.

Savdabīgs ir Ministru kabineta sagatavotajos dokumentos paustais pamatojums (kuru pirms tam ir nācies dzirdēt no skandināvu banku lobija puses…), kādēļ AFI nav jāveido kā kredītinstitūcija: ja jau nav paredzēts piesaistīt noguldījumus no iedzīvotājiem, tad jau kredītiestādes licence AFI nav vajadzīga, tas valstij būs tikai lieks apgrūtinājums.

Tas ir tāpat kā apgalvot, ka putnam nav vajadzīgi spārni, ja taisīt dūnu spilvenus no tiem nav paredzēts. Spārni (licence) ir vajadzīgi pavisam kam citam - lai putns spētu lidot, nevis rāpotu pa zemi, tas ir - lai AFI piešķirtu pavisam citu rīcībspējas līmeni, un proti - bankas statuss ļautu daudz efektīvāk izmantot AFI kapitālu, jo saskaņā ar banku darbības uzraudzības standartiem bankas var izsniegt kredītus vai sniegt garantijas atbilstoši kapitāla pietiekamības prasībām. Tas nozīmē, ka uz katru miljonu eiro kapitālā, AFI varētu izsniegt 8-10 milj. eiro garantijas vai kredītus valsts attīstībai. Tas ir, gandrīz desmitkārtīgi vairot mūsu valsts attīstības finansēšanas iespējas!

Un tas noteikti būtu jādara - ja tiešām kādam rūp padarīt mūsu ražošanu produktīvāku, veicot nepieciešamās investīcijas infrastruktūrā un īstenojot sekmīgu inovāciju politiku, lai beidzot īstenotu energoefektivitātes programmas vajadzīgajā apjomā, kas padarītu mūs reāli neatkarīgākus no Krievijas gāzes, lai varētu finansēt mūsu zemniekus un zeme vairs nebūtu jāpārdod svešzemniekiem, lai varētu īstenot mājokļu programmu jaunajām ģimenēm, kuras vēlas strādāt šeit, nevis ir spiestas doties uz ārzemēm – visu to, ko komercbankas nevēlas darīt vai kas nav izdevīgi.

Bet izskatās, ka tas viss valdībai ir vajadzīgs tikai deklarācijās - valdības piedāvātajā AFI risinājumā tas nebūs iespējams, jo tikai kredītinstitūcijai, kura darbojas atbilstoši starptautiskiem banku uzraudzības standartiem, būs nepieciešamā uzticamība, kas nodrošina iespējas piesaistīt resursus starptautiskajā kapitāla tirgū - ne tikai ar valsts garantijām, bet arī bez tām. Valdības piedāvātajā risinājumā tas būs iespējams tikai ar valsts garantijām. Un, kā valdība rīkojās ar tām - mēs tagad jau zinām…

Tā kā AFI bankas licences nebūs, visi attīstības resursi būs jātur un jāapkalpo caur kādu visdrīzāk jau skandināvu komercbanku. Un kādēļ gan valsts tos nevarētu turēt savā bankā, lai varētu efektīvāk izmantot savai attīstībai, nevis komercbanku ienākumu vairošanai? Aizbildināšanās ar Eiropas prasībām nav īsti vietā. Tā atkal ir mūsu mazspējīgā (vai varbūt manipulatīvā?) interpretācija kāda interesēs, jo patiesībā Eiropas likumdošana paredz tieši pretējo: situācijās, kad komercbankas nav spējīgas (vai nevēlas) veikt finansēšanu valstij nepieciešamos sektoros, valsts ir tiesīga radīt un izmantot tādus mehānismus, ar kuriem aizpildīt šos tirgus izkropļojumus - tas tieši ir Latvijas gadījums, pat nepieciešamība to darīt.

Pietiek pārgudri atrunāties! Ko dara sieva, kuras vajadzības virs nav spējīgs apmierināt, bet nodarbojas tikai ar gudru runāšanu?... Tāpat arī šajā gadījumā - uzņēmēji ir spiesti izvēlēties ēnu ekonomikas dotās iespējas, bet cilvēki – pamest šo valsti. Un kurš par to būtu jāvaino?

Novērtē šo rakstu:

74
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

"Vienotība" un rudenīga seksa pamatlikums: kam puņķi, tas apakšā

FotoBez pārsteigumiem: visnotaļ pro–eiropeiskā, pro–vērtību un pro–cilvēktiesību, pro–viskaukas Vienotība, pat bez mazākās žagošanās un bez pieklājīgas gražošanās, zibenīgi piekrīt Nacionālās apvienības īsajam un cietajam ultimātam, nekādu variantu par vējonisma izpausmi nepilsoņu bērnu sakarā, un basta. Kas notiek? Nekas sevišķs, koalīcijā tāda pati kārtība kā rudens seksā: kuram puņķi, tas apakšā. Un puņķainie šoreiz ir jau tikpat kā nosprāgušās Vienotības paliekas.
Lasīt visu...

21

VVF – „trekno gadu” prezidente. Mīti un realitāte

FotoBijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nekad nav īpaši vairījusies no asas un tiešas valodas. Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka viņa ir viena no visu laiku izcilākajām politiķēm. Daudzi Latvijas pilsoņi viņu bezgala ciena un slavē par ieguldījumu valsts attīstībā. Tomēr atrodas daži, kuri uzdrošinās nepiebalsot augstajam novērtējumam. Viņi saka, ka pat cienījamā Vaira Vīķe-Freiberga nav bijusi nevainojama un ne viss, ko viņa stāsta, ir patiesība pēdējā instancē. Vai nav pienācis laiks īsi aplūkot viņas devumu Latvijas valstij? Padomāt – vai, raugoties ar saules neapžilbinātu skatu, vismaz daži vispārpieņemti fakti nav uzskatāmi par mītiem?
Lasīt visu...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

21

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

FotoAizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas vienības sastāvā? Tas bija kāda kolēģa raksta retvīts, kurā viss paskaidrots par apdrošināšanas maksu, iemesliem un summu lielumiem. Apdrošināšanas summa (123 000 eiro) bija kompensēta ar nodokļu naudas palīdzību, kurā savu daļu maksāju arī es – kā jau Latvijā strādājoša persona.
Lasīt visu...

12

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

Foto1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un viņu zīdainīšus, viņu mazgadīgos un nepilngadīgos bērnus... Māmuliņas, tētiņi, vecmāmiņas un vectētiņi... Viņus visus arestēja un izsūtīja uz Sibīriju... Daudzi neizdzīvoja..... Daudzi, arī dzīvi palikuši, neatgriezās..... Tās cilvēku grupas vārds ir “Helsinki-86”.
Lasīt visu...

21

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

FotoNu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko pasākt ar klientu, kuram “kaut ko vajag”. Padoma vietā uzmācos ar savu ierasto jautājumu: vai stratēģijas dokuments ir? Proti, lai taisītu puslīdz sakarīgu taktisku iznācienu, tas jābalsta iepriekš apstiprinātā stratēģijā. Kāds tur dokuments, kāda stratēģija, manas pārgudrības esot nevietā. Klientam kaut ko vajag. Kaut ko. Vajag. Jo tad būs rēķins un būs samaksa.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

To zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs...

Foto

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

Portāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas...

Foto

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

Šodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas...

Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...