Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Uzvarēja Vienotība, bet vislabāk jūtas Aivars Lembergs. Tā varētu raksturot situāciju divas dienas pēc vēlēšanām, kad nav skaidrs, kurš no diviem reālākajiem partiju salikumiem veidos valdību – Vienotība + ZZS + VL-TB/LNNKar 63 balsīm vai Vienotība + ZZS + Saskaņas centrs (SC) ar 84 balsīm. Teorētiski pastāv arī citi varianti. Uz pirmajām sarunām ar Vienotību pēcvēlēšanu dienā Lembergs ieradās švītīgi ģērbies, nosvērts un diplomātisks. „Viņš ir pietiekoši gudrs, lai nespiestu,” uz jautājumu, vai Lembergs sarunās nediktē savus noteikumus, Pietiek norādīja kāds Vienotības pārstāvis. Arī citi Lemberga pašreizējo komunikācijas stilu raksturojuši ar vāriem „pieklājīgs” un „laipns”.

Nevarot cīnīties ar trim oligarhiem uzreiz

Vienotībai arī ir šaubas par lielās 84 balsu koalīcijas izveidi kopā ar SC un ZZS – kaut vai tādēļ, ka tad abi pieaicinātie partneri kopā veidotu bloku ar 51 balsi iepretim premjera partijai, kurai aiz muguras būtu Vienotības frakcija ar 33 balsīm. Tomēr partijām arī ir kārdinājums pirmo reizi izveidot stabilu valdību uz četriem gadiem, bet tas būtu iespējams ar plašu koalīciju, kura spētu uzdrīkstēties smagiem lēmumiem.

Šī un citu apsvērumu dēļ atsevišķi Vienotības sarunvedēji Pietiek pirmdien uzsvēra, ka ir smagās pārdomās, vai nespert soli pretī SC, aiz valdības durvīm atstājot ZZS . Tas Vienotībai ļautu gan sabiedrībai, gan daļai savu biedru, kuri šaubās par koalīciju ar SC, pamatot, ka šāds solis tiek sperts ar mērķi nelaist varā oligarhu Lembergu.

Vienlaikus izskan, ka „Lembergs ir bīstams kā iekšā, tā ārā”. Proti, šobrīd Lembergs izbaudot Andra Šķēles un Aināra Šlesera sakāvi vēlēšanās, bet, atstāts ārpus koalīcijas, formāts 3A var atdzimt, apdraudot valdības stabilitāti. „Cīnīties uzreiz pret visiem oligarhiem var izdoties 15 mēnešus,” atsaucoties uz JL pieredzi, Pietiek teica partijas Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, tā pamatodams, kādēļ Vienotība sēž pie viena galda ar Lembergu.

Ar SC runā gan Vienotība, gan Lembergs

„Koalīcija ar 62 balsīm ir tikpat stabila kā ar 63 balsīm,” sarunā ar ZZS pirmdien bija izmetusi Jaunā laika līdere Solvita Āboltiņa, atstāstīja kāds ventspilnieku pārstāvis. Tas bija uztverts kā brīdinājums no Vienotības puses, ka tā var izveidot arī koalīciju ar 62 balsīm divatā ar SC. Vienlaikus ventspilnieki citā sarunu formātā bija atgādinājuši, ka ZZS divatā ar SC ir 51 balss, kas ir nepieciešamais minimums koalīcijas izveidei ar vienas balss vairākumu Saeimā.

Kuluāros bija dzirdams viedoklis, ka „Lembergam vajag pārliecību, ka viņš ir galvenais, tādēļ viņš spēlē dubultspēli un turēs siltu SC”. Kāds informēts avots pirmdien notikušo kustību it kā SC virzienā Pietiek raksturoja tikai kā Vienotības un ZZS pozicionēšanos pie sarunu galda, kuru beigu beigās abi politiskie spēki pametīs divatā.

Ikreiz pēc oficiālajām sarunām tiek noliegts, ka tajās apspriests iespējamais ministru portfeļu sadalījums. Tomēr Pietiek zināms, ka domu apmaiņa starp potenciālajiem valdības partneriem par šo tēmu ir notikusi šaurākā lokā ārpus Saeimas telpām. Vienotība rēķinās, ka bez tradicionālajiem labklājības un zemkopības ministru portfeļiem ZZS vēlēsies savā pārziņā arī vienu no saimnieciskajiem amatiem – ekonomikas vai satiksmes ministra amatu, visticamāk – pēdējo. Tādēļ tiek runāts, ka ārpus valdības var palikt JL ekonomikas ministrs Artis Kampars. Apspriesta arī Reģionālās attīstības un pašvaldību ministrijas (RAPLM) apvienošana ar Vides ministriju, kuru vairākus gadus vadījis Raimonds Vējonis.

Tāpat Vienotība rēķinās, ka ZZS ir svarīgi izmantot vismaz veto tiesības tieslietu ministra amata kandidātiem, pat ja zaļie zemnieki uz šo amatu nepretendētu paši. Vairākkārt šī amata kontekstā neoficiāli pieminēta Āboltiņa, kura jau reiz ir bijusi tieslietu ministre un pašlaik iezīmējas kā tas Vienotības līderis, kuram vislabāk izdodas sarunāties ar Lembergu. Viņa Pietiek norādīja, ka neapsver darbu valdībā, jo „kādam jāvada partija”.

Balsis, uz kurām nevar paļauties

Kāds premjera Valda Dombrovska partijas biedrs Pietiek atzina, ka koalīcija Vienotība + ZZS + VL-TB/LNNK, kurai formāli ir 63 balsis, patiesībā ar visām šīm balsīm nevar rēķināties, jo raibais ievēlēto deputātu sastāvs rada šaubas, vai visi viņi būs gatavi nobalsot par 2011. gada budžetu. Šaubas par atsevišķiem saviem deputātiem ir arī pašai Vienotībai.

Turklāt vēlēšanu rezultātu apkopošana pirmdien parādīja – no apvienības Visu Latvijai-TB/LNNK Saeimā ievēlēti septiņi VL pārstāvji: Inese Laizāne, Imants Parādnieks, Raivis Dzintars, Visvaldis Lācis, Jānis Dombrava, Jānis Iesalnieks un Einārs Cilinskis, bet tikai viens TB/LNNKpārstāvis – Dzintars Rasnačs. Gan Vienotībā, gan ZZS ir bažas, ka VL politiķi, no kuriem vairums nav iepriekš pārbaudīti ar varu, Saeimu vairāk izmantos kā savu tribīni un nebūs gatavi uzņemties līdzatbildību par smagajiem lēmumiem, kas sagaida valdību. Arī Lācis, kurš 9. Saeimā tika ievēlēts no ZZS , bet pēc tam frakciju pameta, izcēlās ar brīvdomību koalīcijai svarīgos balsojumos.

ZZS faktiskā līdera Lemberga kā „patiesā vēlēšanu uzvarētāja” situāciju noteic tas, ka viņam nav ideoloģisku šķēršļu runāt ar visiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem – atšķirībā no Vienotības, kurai ir grūti otrā dienā pēc vēlēšanām paskaidrot koalīcijas sarunas ar SC. Lembergs priekšvēlēšanu kampaņas laikā ne reizi neapšaubīja sadarbības iespēju ar SC, kamēr Vienotība daļēji savu kampaņu balstīja uz premjera kandidātu Dombrovska un Jāņa Urbanoviča (SC) pretnostatīšanu.

Urbanovičs: esmu gatavs nest politiskos upurus

Urbanovičs pirmdien uzklausīja Dombrovska piedāvājumu slēgt sadarbības līgumu un saņemt vienu ministra amatu valdībā, SC tomēr formāli nekļūstot par koalīcijas partneriem. Sadarbības līgums attiektos arī uz darbu Saeimā, kur SC, kā vēlēšanās otro labāko rezultātu ieguvušam spēkam, ir iespaidīga 29 deputātu pārstāvība. Runa ir par vairāku Saeimas komisiju vadību, kā arī vietu prezidijā. Neoficiāli zināms, ka SC piedāvāta Reģionālās attīstības un pašvaldības ministrijas (RAPLM) vadība, kur kā kandidāts minēts Jānis Tutins. Tomēr šis piedāvājums vēlāk tika novērtēts tikai kā taktisks solis, jo, kā tūlīt pēc sarunām uz Pietiek jautājumu, ko vēlas SC, izmeta viens no Vienotības sarunvedējiem, -„problēma ir tā, ka viņi neko negrib”. Arī ZZS līderis Saeimā Augusts Brigmanis noraidīja iespēju savienot sadarbības līgumu ar ministra portfeļa piedāvāšanu – šādā gadījumā runa varot būt tikai par SC uzaicināšanu koalīcijā. Bet ZZS un Lembergs ietur pauzi, uzsverot, ka izšķiršanās pirmo reizi valdību veidot kopā ar SC ir jāizdara vēlēšanu uzvarētājam Vienotībai.

„Dombrovskis man Saeimā nevar iedot neko, ko es nevaru paņemt pats. Viņiem ar mani nāksies vienoties tāpat,” Pietiek pēc sarunāmteica Urbanovičs. Viņš negrasoties „drepstināties līdzi” Vienotībai un „tielēties par amatiem”. Urbanovičs no Dombrovska gaidot nostādnes par 2011. gada budžetu, un spēja vienoties par tām tad arī noteikšot sadarbības iespējas. Ja SC varētu iesaistīties koalīcijā kā pilnvērtīgs partneris, Urbanovičs esot gatavs arī uz „politiskiem upuriem”, palīdzot Dombrovskim pieņemt budžetu. „Es vienīgais varu palīdzēt Dombrovskim.” SC vēlētājiem prioritāras esot tieši tās pašas sociālekonomiskās problēmas, kādas ir Dombrovska vēlētājiem. „Jā, mani vēlētāji grib ceļu uz integrētu sabiedrību, bet to pašu grib 90% Latvijas iedzīvotāju, bet galvenās viņiem ir sociālekonomiskās problēmas,” teica SC līderis Saeimā.

Zināms, ka Urbanovičam ar Lembergu sakrīt pozīcija, ka sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem jācenšas panākt vienošanās par budžeta deficīta palielināšanu no pieļaujamajiem 6% uz 7-8%.

Teorētiski iespējamās koalīcijas

Vienotība + ZZS + VL-TB/LNNK (63 balsis)

Vienotība + ZZS (55 balsis)

Vienotība + SC (62 balsis)

Vienotība + SC + ZZS (84 balsis)

SC + PLL+ ZZS (59 balsis)

SC + ZZS (51 balss)

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kāda ir Saeimas atbildība?

FotoLatvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu govi.
Lasīt visu...

18

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

FotoLatvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus, valsts un pašvaldības iestādes) piedāvājumus izdot darbus Latvijā un ārvalstīs. Lai cik cēla ir ideja, nav iedomājama situācija, ka autors par sava darba publicēšanu nesaņem nekādu autoratlīdzību. Arī tad ja, projektu vadītāji apelē pie autora patriotisma jūtām un runā par Latvijas 100. jubileju.
Lasīt visu...

21

Muhameda portrets

FotoCeturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā Somijas pilsētā Turku marokāņu musulmanis ar nazi nodūra divus cilvēkus. Vēl kaut kas notika Diseldorfā, Vācijā, bet par to nav skaidras informācijas.
Lasīt visu...

21

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

FotoLatvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību. Pašvaldību un valsts atbildīgās amatpersonas saņem atalgojumu, kas nav atkarīgs no viņu darba rezultātiem – padarītā vai nepadarītā.
Lasīt visu...

21

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

Foto2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret “Rīdzenes sarunām” ir jāizturas ļoti nopietni. Patiesībā ir jāizturas maksimāli nopietni. Latvijas Republikā nekas nopietnāks vairs nevar būt. “Rīdzenes sarunas” attiecas uz LR valsts iekārtu. Tātad attiecas uz valsts pamatiem, valstiskuma pamatformu, valsts pastāvēšanas visbūtiskākajiem nosacījumiem. Valsts iekārta vitāli skar katru pavalstnieku, kura apziņā valsts figurē kā dzīves nepieciešamība, dzīves garants, dzīves patrons, dzīves lepnums.
Lasīt visu...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...