Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

"Vienotības" firmas zīme

Edgars Eglītis
01.10.2013.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms iepriekšējām vēlēšanām kāds man draugs savu balsojumu par Vienotību pamatoja, ka „divreiz tak viņi pensionārus neapmānīs un, ja nenobalsos par Vienotību, tad krievi pārņems varu”. Gan jau, ka mans draugs nav vienīgais tāds Vienotības melu upuris.

Interesanti, viņi paši tajā Vienotībā arī tic saviem meliem? Nē, netic, jo savus solījumus dod ar kabatās sakrustotiem pirkstiem.

Banku interešu lobēšana un taupība uz bērnu un pensionāru rēķina ir neatņemama Vienotības firmas zīme. Balsojumā par Eiropas Parlamenta iniciatīvu, ka no mājokļa izliktos iemītniekus būtu jāatbrīvo no hipotekārā kredīta atmaksas, Vienotību pārstāvošie Latvijas deputāti atturējās un ieviest šo iniciatīvu Latvijā pat nepiedāvā.

Dalībvalstīm vajadzētu novērst situāciju, kad no mājokļiem izlikti iedzīvotāji ir spiesti turpināt hipotekāro kredītu atmaksu, teikts EP pieņemtajā rezolūcijā, kurā arī uzsver, ka ieguldījumi sociālajos mājokļos var palīdzēt Eiropai pārvarēt krīzi.

"Pienācīgas dzīvesvietas saglabāšana ir viena no būtiskākajām Eiropas iedzīvotāju raizēm. Daudzas ES mājsaimniecības saskaras ar situāciju, kad par mājokli jāmaksā līdz pat 40% no ikmēneša ienākumiem. Pienācīgs sociālo mājokļu piedāvājums var palīdzēt samazināt arī nekustamā īpašuma "burbuļu" risku," komentējusi par paziņojuma izstrādi atbildīgā EP deputāte Karima Delli (Zaļie/EFA, Francija).

Vienotības pārstāvji to sauc par pirmsvēlēšanu populismu. Šai partijai jebkuras iedzīvotāju vajadzības ir populisms, kas traucē valsts asinsritei (Vienotības izpratnē) - bankām.

Nevienam vairs nav noslēpums, ka problēmas sākās ar banku bezatbildīgo kreditēšanu, kuru pilnīgā pašplūsmā palaida gan Latvijas Banka, gan banku uzraugs FKTK. Vai esam guvuši no tā kādu mācību? Nē, Vienotība akli turpina izpildīt visas komercbanku vēlēšanās, neskatoties uz sekām, kādas tas atstāj.

Nu un, ka valsti ir pametuši jau kādi 300 tūkstoši iedzīvotāju, nu un, ka 500 tūkstoši izpildu lietu par parādu piedziņu, nu un, ka vairāk nekā 100 iedzīvotāji katru mēnesi piesaka savu fiziskās personas maksātnespēju un tikpat daudz Latvijas uzņēmumi katru mēnesi bankrotē, nu un, ka katru dienu izsolēs tiek pārdoti desmitiem ģimeņu mājokļu un šīs ģimenes tiek izliktas uz ielas, - kamēr pašu Vienotības spici tas neskar, tikmēr tā nav Vienotības problēma.

Varam tikai minēt, kā izpaudīsies Vienotības rūpes par sociālas nevienlīdzības mazināšanu, cik cilvēku pēc šīm aktivitātēm neatradīs citu izeju kā aizbraukt no valsts vai ielēkt upē, ja nepietiks naudas ceļam.

To pierāda Vienotības izcilās rūpes par bērniem - nezin kāpēc viņi domā, ka bērnam pietiek ar 45 latiem mēnesī, kaut gan Statistikas pārvalde ir aprēķinājusi, ka katrai personai ir nepieciešami 180 Ls mēnesī.

Jebkurš, kurš saka, ka bērniem arī ir nepieciešami iztikas līdzekļi, Vienotības deputātuprāt ir populists un valsts ienaidnieks. Es pat necentīšos identificēt konkrētu Vienotības pārstāvi, jo runas pērles ir bārstījuši tik daudzi, ka visus nespēšu piesaukt un nepiesauktie apvainosies.

Valsts gan Vienotības izpratnē laikam ir tikai komercbankas, kurām ir atvēlēta vieta pie valdības galda, apspriežot valsts budžetu pēc visa tā, ko komercbankas ar valsts ekonomiku ir sastrādājušas pēdējos desmit gados, faktiski novedot valsti līdz bankrotam.

Tik nu tālu esam, ka bez banku starpniecības nav iespējams pat saņemt dokumentu kopijas no valsts iestādēm, piemēram, tiesas. Esam spiesti visos darījumos virs 1000 latiem izmantot banku starpniecību - ne bez maksas. Laikam jau tā ir maza samaksa par iespēju kādu laiku atlikt kredīta atmaksu valdībai pietuvinātajām personām.

Pēc gada atkal ir Saeimas vēlēšanas: balsojiet droši par Vienotību, jo štrunts, ka iedzīvotājiem dzīve ir padarīta nepanesama, „trīsreiz tak viņi pensionārus neapmānīs un, ja nenobalsosiet par Vienotību, tad krievi pārņems varu”.

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft