Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar Saeimas Vienotības frakcijas vadītāja Dzintara Zaķa auto darījumu partijas iekšienē pēdējās dienās notiek spraigas diskusijas. Publicējam apjomīgu fragmentu no vienas šādas Vienotības biedru elektroniskā pasta diskusijas, ko Pietiek nodeva viens no šīs viedokļu apmaiņas saņēmējiem.

Veiko Spolītis:

Buusim korekti, lai ari Dzintara gadijums no etikas viedokla ir MILZONIIGA darvas karote V medus mucaa, tomēr shajaa gadiijumaa PVN nesamaksahana nav valsts apzagshana!

Uznemoties t. s devil's advocat lomu, patiesiba Dzintars ir ka uznemejs darbojies tiesiski pareizi, jo tas ir veids ka uznemejdarbiba strada. Nevis Dzintara firma perk auto bez PVN nomaxas, bet tas tiek "amortizeets" caur Dzintara uznemejdarbibu vinja firmai peerkot pakalopjumus un preces un samaksaajot PVN ilgaka perioda - tatad runajam par gramatvediskam darbibam kuras jebkuram uznemejam lauj baudit atvieglojumus PVN samaksas kartiba, kamer ierindas pateretajs shadus atvieglojumus nevar izmantot, jo jasamaksa par visu uzreiz, bez nekadas laika nobides.

Shada veida uznemums var stradat razhigak, veicinat lielaku apgrozijumu, palielinat IKP utt. un tjpr. Shada veida Dzintars ir paraadijis uznemejam piemiitoshu speju domat uz priekshu samazinot iespejamas izmaksas, bet diemzhel esot vienlaiciigi politikis shis lietas neiet kopaa...:)

Informacijas zagshana no e-pasta NEPIENEMAMA!

Juris Vidiņš:

Šo diskusiju ierosināju ne jau tamdēļ, lai noskaidrotu, kam šis nesmukums jāizmeklē, kāda ir Lapsas personība, kuram politiskam spēkam skandāls ir izdevīgs.

Jau no paša sākuma ir skaidrs, ka KNAB neko neatradīs, jo tieša likuma pārkāpuma nav. Man skaidrs kā āmen baznīcā - ir notikusi likuma ietvaros shēmošana, lai izvairītos no PVN samaksas, t.i.valsts apzagšana.

Runa ir par partijas morālo seju un par to esam visi atbildīgi Latvijas pilsoņu priekšā. Vai tie būtu Āboltiņa un Kaugere, Zaķis un Vidiņš, Pulks un Brence, Jaunups un Šēnbergs, Kampars un jebkurš ierindas partijas biedrs - visi vienlīdz atbildīgi. Ja arī šoreiz Valde aprobežosies tikai ar taisnošanos, vai arī kā izskanējis mēdijos Zaķis automašīnu pārdošot (bet fakts taču paliks!),ar ko mēs būsim labāki par aizsaulē aizgājušām TP, LC, PP. 

Pāvils Aronietis:

Nenoliedzami, ka Lapsas publicētais materiāls ir izraisījis plašu rezonansi, jo liek sabiedrībai apšaubīt augstas amatpersonas un Vienotības biedra godprātīgu rīcību. Mans nolūks nav vēlreiz atgremot PVN piemērošanas/izvairīšanās nianses, vai arī žurnālistu darbības tiesiskos aspektus.

Gribēju uzdot citu jautājumu. Proti, kāpēc šis jautājums jāskata KNAB? Vai tad ir runa par koruptīvu darbību iespējamību? Ir taču Valsts Ieņēmumu Dienests, kura tiešā kompetencē ir jautājumi par PVN likuma normu ievērošanu. Manuprāt, pamatojoties uz publiskajā vidē izskanējušo informāciju, VID-am ir parādījies pamats veikt tematisko pārbaudi attiecīgos uzņēmumos, kā arī sniegt atzinumu par šo konkrēto automašīnas iegādes darījumu.

Un Vienotības vistiešākajās interesēs būtu sekmēt, lai VID izvērtē šo darījumu un sniedz publisku atzinumu iespējami īsākā laikā, nevis uzgāzt KNAB-am svešas piekritības jautājumu un vēl vairāk tracināt sabiedrību ar lietas vilcināšanu, kad KNAB paziņos, ka pārsūta lietas materiālus VID-am.

Lauris Kļaviņš:

Jāatzīst, ka likuma 7.pantā ir arī šāds punkts: Aizliegta un saskaņā ar likumu tiek sodīta masu informācijas līdzekļu izmantošana, lai iejauktos personu personiskajā dzīvē. Attiecīgi, jautājums kā vispār eksistē Privātā Dzīve, Vakara Ziņas utml. izdevumi.

Ok, tas ne pa tēmu. Tas, ko vēlējos pateikt, ka 7.pants tieši šajās daļās vispār nav mainīts kopš 1991.gada. (nācis tikai klāt par bērnu tiesībām un pikanta satura materiāliem). Kurš un kādās interesēs likumus rakstīja tajos laikos? Pieņemu, ka lai atsauktos uz šo likumu par presi, kā vienu no pareizākajiem atskaites punktiem, vajadzētu pastudēt ārvalstu praksi, teiksim to, kādi šie likumi izskatās Skandināvijā, Igaunijā, Vācijā - respektīvi, valstīs ar ilgāku un/vai kvalitatīvāku pieredzi preses brīvības ziņā nekā Latvija.

Tā kā neesmu to darījis, tālāk neko nekomentēšu. Varbūt kādam ir laiks to pārbaudīt. Starp citu, Latvija šobrīd ir 50 vietā pēc indeksa, ko dažās sekundēs atradu Wikipēdijā un "Reporters without borders", Igauņi - trešajā. http://en.wikipedia.org/wiki/Press_Freedom_Index http://en.rsf.org/press-freedom-index-2011-2012,1043.html Mūsu likuma sekas???

Attiecībā par Zaķa k-ga gadījumu - protams, vietā būtu teiciens "liela brēka, maza vilna", bet jāatzīst, ka "smuki" tas nav. Lai jau KNAB vērtē, un, lai jau Lapsas k-gam arī tiek pēc tiesas un taisnības, ja kāds uzskata un var pierādīt, ka viņš likumu ir pārkāpis.

Manuprāt, daļa no informācijas, ko viņš sabiedrībai ir atklājis gan ar savām grāmatām, gan pietiek.com darbību, ir veicinājusi sabiedrisko labumu un sabiedrības izpratni par to, kas valstī notiek nepareizi, krietni vairāk nekā šie apgrūtinājumi, kas ik pa laikam rodas kādam no politiķiem.

Protams, vienmēr var prasīt, kā intereses viņš pārstāv, bet... ja Lapsas k-gs vai kāds cits atklāj "shēmu" kurā persona X pastarpināti valstij nozog/izsaimnieko/pazaudē 200 miljonus un mēģina pēdas noslēpt, bet kāds cits pasaka, ka viņš to dara personas Y interesēs, kura tagad pastarpināti iegūs XY miljonus no tā, ka nenotiks šī 200 miljonu izsaimniekošana... tad man šķiet, ka valstī kaut kas nav kārtībā.

Pēc būtības, katram santīmam no nodokļu maksātāju naudas ir jābūt atrodamam un tā izlietojumam jābūt pierādāmam un saprotamam pat personai ar 5.klašu izglītību. Nav jau tik svarīgi, ka redz kāds Y kaut ko varētu iegūt. Svarīgāk ir saprast, ka kaut kas ir bijis greizi un, protams, novērst iespēju visādiem X un Y nopelnīt uz valsts rēķina.

Žēl ka pie mums nav pārliecības, ka to var izdarīt. Lai ko kāds atmaskotu, seko teksti par "viņš to dara kāda interesēs", "šie dati iegūti nelikumīgi (un tāpēc tie ir meli? Kāpēc tie nebija zināmi "likumīgi"?)", un "nav svarīgi, ka ir atklāta nolaidība par n-tajiem miljoniem, kas rada milzīgus zaudējumus valstij, svarīgi ir, ka kāds to ir atmaskojis un par šo atmaskošanu šai personai tagad tiks x gadi cietumā, kamēr attiecībā par daudzmiljonu nolaidību mēs veiksim disciplinārizmeklēšanu un izteiksim brīdinājumu atbildīgajām personām" - palasiet taču, ko teica dažādas amatpersonas pēc VID datubāzes cauruma atklāšanas. Neo izdarīja mums lāča pakalpojumu, bet valsts gribēja viņu iemest cietumā??? Pilnīgs absurds...

Mans vairāki paziņas ir strādāja IT nodaļās valsts iestādēs... tas taču ir pilnīgs ārprāts, kāda apmēra valsts nozagšana tur notiek! Būtu tiesiska valsts, sen jau būtu uzrakstījis iesniegumu KNAB vai Policijai, bet te jau tikai var iedzīvoties problēmās, ja paceļ galvu virs pelēkās masas vai saka, ka kaut ko nedarīs, jo tā "nav pareizi pret valsti".

Papildu tam, noteikti pēc kāda laika saņemtu atbildīgās iestādes atbildi, ka "nav nozieguma sastāva" vai "iestājies noilgums". Gluži kā ar zināmās amatpersonas spēļu ieroci un stirnu, kas jau bija nosprāgusi. Ideāli kontrolējamu sabiedrību oligarhi uzmodelējuši.

Jebkurā gadījumā, kamēr tiesu vara un attiecīgie likumi mums būs kā šobrīd, nekas uz labo pusi nemainīsies. Ne ārvalstu investīcijas nāks, ne goda un cieņas aizskārumi tiks godīgi iztiesāti, ne korupcija augstākajos līmeņos mazināsies. Manuprāt, tā ir primārā, galvenā un sarežģītākā valsts problēma šobrīd.

Un, attiecīgi, paliek atklāts jautājums - kāpēc tieši Tieslietu Ministrija ir atdota NA un Bērziņa k-gam?

Silvija Kaugere:

Domāju, ka Satversme un likumi attiecas uz visiem, tajā skaitā politiķiem, gan pienākumu, gan arī tiesību ziņā uz likumdošanas ievērošanu. Kritika ir nepieciešama un vajadzīga, taču tā nedrīkst ari pārkāpt likumu no masu informācijas līdzekļu puses, ne tikai no politiķu puses. Īsuma par sekojošam normām:

LR ir spēkā likums "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem", kas nosaka:

24. pants. Žurnālista tiesības

Žurnālistam ir tiesības: 1) vākt informāciju jebkādā ar likumu neaizliegtā veidā un no jebkura ar likumu neaizliegta informācijas avota, 2) izplatīt ziņas, izņemot tās, kas nav izplatāmas saskaņā ar šā likuma 7. pantu.

7. pants. Nepublicējamā informācija

Aizliegts publicēt personu korespondences, telefonsarunu un telegrāfisko ziņojumu saturu bez adresāta un autora vai viņu mantinieku piekrišanas. Aizliegts publicēt informāciju, kura aizskar fizisko un juridisko personu godu un cieņu un ceļ tam neslavu.

16. pants. Masu informācijas līdzekļa redaktors (galvenais redaktors)

Redaktors (galvenais redaktors) atbild par masu informācijas līdzekļa redakcijas un citu tā struktūrvienību darbu atbilstoši savai kompetencei, kuru nosaka šis likums, citi normatīvie akti. Redaktors (galvenais redaktors) atbild par masu informācijas līdzeklī publicējamo materiālu saturu.

LR Satversme nosaka: "VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības 89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem. 92. Ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu. Nepamatota tiesību aizskāruma gadījumā ikvienam ir tiesības uz atbilstīgu atlīdzinājumu. 96. Ikvienam ir tiesības uz privātās dzīves, mājokļa un korespondences neaizskaramību. J. Čakste, Satversmes Sapulces prezidents R. Ivanovs, Satversmes Sapulces sekretārs.”

Pirmās Latvijas Republikas laikā pieņemtā Satversme skaidri nosaka cilvēka tiesības. Portālam informējot sabiedrību, kas ir žurnālistu pienākums, nebūtu vienlaicīgi jāpārkāpj ne Satversme, ne likums, pat ja aprakstāmās personas ir politiķi. Ja ir pārkāpumi, par to sniedz materiālus KNAB vai tiesā un pirms to pārbaudes neviens nav tiesīgs apgalvojuma formāta iznest tikai tiesai piekritīgu lēmumu vai publicēt materiālus no Dz. Zaķa sarakstes, kas ir tiešs Satversmē un pārējos likumdošanas aktos, kuros ir runa par šim normām, noteiktā pārkāpums.

Dz. Zaķim pašam ir iespēja pieņemt vislabāko lēmumu, izvērtēt, cik notikušajā ir politiskas cīņas un cik reāli ir - visa pārējā. Latvijā ir liela problēma zems uzticības līmenis politiķiem, tas, ja notiek dažādi pārkāpumi, tikai grauj kopējo situāciju stabilas valsts attīstības nodrošināšanai, jo mazina iedzīvotāju uzticību politiķiem.

Portāls ne reizi vien ir publicējis ar likumu noteiktas nepublicējamas ziņas, arī izmeklēšanas materiālus un klajus apvainojumus, kas iet zem 7. panta papildus, taču vienmēr paliek jautājums, vai pārkāpjot likumu tiek panākts patiešām labs mērķis un kāds vēl ir mērķis, taisnību noskaidrot var arī bez ažiotāžas, kas pārkāpj personu tiesības uz likumisku stāvokli jautājuma izvērtēšanā.

Ineta Muižniece:

Likumi par goda un cieņas aizskaršanu ir. Ir arī kriminālatbildība par neslavas celšanu.

Šajā gadījumā gan es nesaskatu ne vienu ne otru iespēju. Pie mums ir vārda brīvība un - politiķus drīkst kritizēt un vērtēt ikviens, kā vien vēlas - kamēr nesāk klaji apmelot.

Gints Kalniņš:

Par VILTĪGĀS LAPSAS darbiem būtu jāpievērš īpaša uzmanība par VIENOTĪBAS tēla tendenciozu graušanu! Skaidri redzams, ka viņš pilda kādu pasūtījumu, par naudu! Vai nevajadzētu izstrādāt likumus, kas varētu saukt pie atbildības tos mediju pārstāvjus, kas veic šādas darbības! Šoreiz Zaķa gadījums gan izskatās ne visai tīrs.

Artūrs Mazurs:

PVN summa jau nemainās un nekur nepazūd. Ja uzņēmums nopērk mašīnu no Lietuvas, tad summa netiek aplikta ar PVN, savukārt uzņēmums nevar norakstīt PVN kā priekšnodokli un samaksā tos pašus 8800EUR no pamatdarbības gūtajiem ienākumiem. Ja mašīnu pirktu no MMG pa tiešo, tad uzņēmums PVN samaksātu uzreiz pārdevējam un norakstītu kā priekšnodokli, jeb no valsts dabūtu atpakaļ tos 8800EUR. Mainās tikai divas lietas: laiks kad tiek nodoklis samaksāts valstij un komersants kas to nodokli iemaksā valsts kasē. Nekā slikta tur neredzu. Izskatās, ka te vairāk runa ir par tēla veidošanu vai graušanu.

Silvija Kaugere:

Latvijai vajag brīvu presi, jo jautājumi, kas risināmi pastāv, taču Latvija nav izņēmums, problēmas par likuma burtu un garu ir pilnīgi visā pasaulē. Brīva prese nozīmētu maksimāli objektīvu un pamatotu informāciju, vienādus noteikumus visiem spēkiem un patiesi likumisku darbības veidu. Ja kāds preses izdevums vai medijs operē ar faktiem, kurus tiesa var atzīt par nepamatotiem un ja ar tiem - tiek ietekmēta sabiedriskā doma ar apšaubāmām metodēm, piemēram, zagtiem pasta materiāliem, kas ir likumdošanas un LR Satversmes pārkāpums, utt, vienmēr paceļas jautājums arī par mērķi, ar kādu publikācijas tiek veiktas. Ir zināms, ka ne vienmēr mērķi sakrīt ar definētajiem, bet vērsti vienīgi vienas vai otras ekonomiskas un politiskās zonas interesēs.

Problēma ar preses un mediju īpašniekiem, to tiešajiem vai netiešajiem ietekmētajiem ir visā pasaulē, ne tikai Latvijā. Laikrakstu ar izcilu nosaukumu INDEPENDENT iegādājās Krievijas miljardieris A.Ļebedevs un brīvais tirgus dod šādu iespēju, taču cik godprātiga ir redakcija jebkurā medijā pasaules notikumu atspoguļojumā, atkarīgs lielā mēra no iegādes mērķa. Portāls Pietiek.com, tāpat kā Ves.lv, tāpat kā Telegraf, tāpat kādaudzi citi portāli un drukātas preses izdevumi pārstāv ne vienmēr objektīvas un pamatotas, bet bieži izteikti subjektīvas un viena vai otra virziena un pat daudzkārt tieši politisku spēku intereses varas pārdalē Latvijā. Šī iemesla dēļ ir svarīgi prasīt likumību ievērot ne tikai politiķiem, bet arī redakcijām, tajā skaitā materiālu ieguvē, kas nepārkāpj LR Satversmē noteiktās normas.

Tas, ka politiķiem vairāk kā pat citiem, būtu jāseko gan likuma burtam, gan garam, ir pareizi un ja tā būs, tad Latvija būs pirmā valsts pasaulē, kur politiķi būs garīgi misionāri pēc būtības, pagaidām brīvā pasaulē ir tā, ka, ja līdzekļi ir legāli un legāli tiek iegādātas preces, cilvēks var izvēlēties pirkt jebko - Aston Martin, Ferrari vai Krievijas VAZ, vai tās pirkt esot kā uzņēmuma īpašnieks, ieguldot pamatkapitālā vai citādi vai privāti. Vai izmantot valsts īrētu  un piešķirtu transportu, kur viss tiek apmaksāts no valsts budžeta, ne uzņēmuma.

Glen, Latvijā patiešam nav uzražota automašīna un mums ir jāpērk VOLVO vai ROVER, VAZ vai tikai divriteni, kas ražots Latvijā, bet ja tā būs uzražota tā vai citādi nākotnē, tas būtu tikai apsveicami, Porshe veidoja latvietis Lapiņš, Latvijas inženiertehniskā doma, mūsu konstruktori - savulaik radīja VEF MINOX un otro ātrvilcienu pasaulē tūlīt aiz Japānas, kas bija - izcili tehnoloģiski sasniegumi atbilstošajā laikaposmā pasaules mērogā. Mūsu inženieri ir talantīgi, te ir vietā atcerēties arī to, ka mazā Igaunija radīja Skype un Somija, kas palika brīva un nebija 50 gadus PSRS okupācijas zonā kā Latvija, radīja savu NOKIA.

Not buy Latvia, but only love Latvia and buy - the best goods more and more here! Veiksmes darbos! :)

Silvija Kaugere:

Mums ir Ētikas komisija, kas var vērtēt ētiskumu labāk, bet tomēr uz aizdomu pamata, bez faktu pārbaudes KNAB un dokumentāri, domāju ka nav pieņemams izteikt jebkādu nosodošu vai attaisnojošu viedokli un par ētiku - kā tas ir vispār iegādājoties pēc iespējas lētāk preces, var runāt dažādi.

Ja runājam par ienākumiem Latvijas valstij nodokļos, tad padomāsim arī par to, ka tad faktiski politiķiem ir jāpērk maksimāli arī tikai un vienīgi Latvijas preces un preces Latvijā vispār, nebalstot citu valstu ekonomiku. Ja izvēlas pirkt, piemēram, Nīderlandes tomātus, kas varbūt ir lētāki un nevis Latvijas tomātus pārtikas veikalā vai apģērbu Berlīnē nevis Rīgā, no ētikas viedokļa  - zināmā mērā varētu pārmest tādā gadījumā, ka Latvijas politiķis nepērk, piemēram, Latvijas preci, bet izvēlējās pie kases samaksāt mazāk nodokļos Latvijas valstij nekā varēja samaksāt par Latvijas preci un tādēļ ienākumi aiziet garām Latvijas ražotajiem, kuri pēc tam ir savukārt ar mazākām iespējām samaksāt savus nodokļus valstij, jo tos izkonkurē - ārzemju produkcijas piedāvātāji, tie ir spiesti reizēm bankrotēt, nedodot darbavietas Latvijas iedzīvotājiem, utt. Šādā veidā varētu droši vien diskreditēt vēl daudzus politiķus, kuri varbūt iepērkas - lētāk ārzemēs vai neizvēlas iespējami dārgāko preci ik reizes Latvijā.

Kāpēc, piemēram, Nils Ušakovs neizvēlas braukt ik dienas ar Ērenpreisa ražojuma divriteni, bet izmanto ārzemēs ražotu autotransportu? Man liekas neētiski tas, ka Lato Lapsa iznes jau spriedumus LR tiesas vietā, nevis iesniedz pārbaudei faktus, lai pārliecinātos par to, vai ir pretlikumīga rīcība, bet dienu iepriekš jau izziņo ka būs vainīgs kāds politiķis. Tas liecina vairāk par vēlmi iedragāt cilvēku pārliecību Latvijā publiskajā telpā par atsevišķiem politiķiem pēc iespējas plašāk un partijas destabilizējošāk, lai nodrošinātu pavisam citas intereses, nevis konkrēti - likumību, kura, iespējams, pat nav pārkāpta.

Tajā pašā laikā tas, ko katrs pērk, cik dārgas vai lētas preces un kā pērk, ir  katra paša sirdsapziņas jautājums un var tikai vēlēt Dzintaram Zaķim kā frakcijas vadītājam pieņemt pareizāko lēmumu pēc tā politiskās, likumiskās un ētiskās būtības nevis pēc tā, ko uzspiež jau pirms KNAB lēmuma viena vai otra puse, Lato Lapsas portāls vai jebkādi citi viedokļi dažādās linča tiesās. Domāju, ka Ir jāsagaida - KNAB lēmums un jāanalizē arī tas, kāpēc notiek politiķu diskreditācija katrā atsevišķā gadījumā L.Lapsas portālā, jo nebūt visi gadījumi, kas aprakstīti, nav pamatoti - ne likumiski, ne ētiski.

Pēteris Krišjānis:

Šobrīd mums kā partijai nevajadzētu diskutēt, kas ir likumīgi vai nav - to pateiks KNAB. Problēma ir tāda ka *ja* šis darījums ir noticis precīzi tā kā aprakstīts, tad tas ir neētiski un galvenais - kādu signālu tas sūta tautai. Jau tā ar nodokļu maksāšanu ir mocības. Tā nav nekāda mākslīga latiņu stādīšana augstāk, tas ir jautājums kā mēs skatām kā tautas pārstāvjus. Zaķa kungu cienu, bet šis ir tomēr sāpīgs sitiens viņam kā politiķim. Es zinu ka šodien un nākošajās dienās tiks lasītas lekcijas kā viņam jārīkojas, bet es ļoti ceru ka viņš pats apsvērs visus par un pret un pieņems pareizo lēmumu.

Arnis Juraga:

Zaķa kungam jārēķinās, ja auto iegāde notikusi kā aprakstīts portālā pietiek.com, tad lai arī "ir ievērots likums" (par ko es laikam nešaubos), tomēr no ētikas viedokļa "nesmukums ir sanācis".

Tagad ir svarīgi ar kādu attieksmi un nostāju tiks atrisināta šī situācija. Baidos, ka Lato Lapsa nav sniedzis nekādu "apmelojošu informāciju". Portāls ir publicējis sev pieejamo informāciju, un tur nu lekties jau ir par vēlu...

Atgādinu vēlreiz - par darījuma veikšanu abām pusēm, gan Zaķa kungam, gan Lato Lapsam ir aptuveni vienāds viedoklis. Tāpēc tālāko izšķir tikai ētika. Jo likuma burts droši vien ir ievērots.

Silvija Kaugere:

Pirms spriest par šo gadījumu, mazliet par Lato Lapsas darbību medijos iepriekš un dažiem juridiskajiem aspektiem.

SC ir atzinis, ka viņu sastāvā un atbalstītājos ir cilvēki, kuriem ir piederība un saistība ar medijiem un ietekme uz politiku, tātad, faktiski oligarhi. Viens no tiem ir Aleksandrs Šeiņins, kas darbojās kā izdevniecības nama "Petit" prezidents un aktīvi sadarbojās ar Krievijas mediju grupu.

 Šīs spēcīgās mediju kompānijas, kurā darbojās A.Šeiņins, kontrolē bija un ir sekojoši izdevumi: Čas, Subota, Reklama, Ekspress gazeta v Baltii, Rīgas Santīms, VIP Lounge, uc. Kā zināms, VIP Lounge kopā ar Aleksandru Šeiņinu kā SC aktīvu atbalstītāju, ilglaicīgi redakcijas vadībā darbojās visiem labi zināmais Lato Lapsa. Viņa darbība ir pazīstama jau sen arī pirms tam, aktīvi aizstāvot zināmas virzības intereses Latvijā. 

Kā zināms, mediju redaktoru un arī žurnālistu izvēle ir daudzo gadījumos īpaša, jo mediji ir viens no būtiskiem sabiedriskās domas veidotājiem par vai pret politiskiem spēkiem Latvijā. Savulaik ne tikai minēto mediju, bet arī laikraksta Telegraf īpašnieku maiņa  noritēja tā, ka kontrole tajā pastāv SC darbībai tuviem spēkiem un   tajā savukārt darbojās arī SC politikas kvēls atbalstītājs un A.Rubika padomnieks Jānis Jurkāns. Tas pats ir sakāms par daudziem portāliem un cita veida medijiem, kā Ves.lv un citiem. 

Sakarā ar L.Lapsas rakstiem portālā Pietiek.com, kur ne reizi vien ir bijuši publicēti materiāli, kuri apgalvojuma formātā pirms faktu apstiprināšanas vai noraidīšanas tieslietu institūcijās saceļ ažiotāžu tā nomelnojot cilvēkus un sakarā ar pēdējo sacelto ažiotāžu medijos aicinu paraudzīties arī uz virsrakstu Pietiek.com rakstā, ko Lato Lapsa ir ievietojis  savā portālā: "Saeimas deputāts Dzintars Zaķis īstenojis nodokļu apiešanas shēmu, valsts "atbrīvota" no 8800 eiro".  Pēc virsraksta varētu domāt, ka Latvijā ir izveidota jauna  tieslietu institūcija Pietiek.com, kura pieņem tikai tiesas   kompetencē esošus lēmumus saskaņā ar CL un KL un kur pasludina viennozīmīgi kā tiesas lēmumus apgalvojuma formātā faktus par personu vainu, ko vēl nav vispār izskatījušas tieslietu iestādes un dotajā gadījuma KNAB.  Ja ir jebkādi juridiski pamatoti fakti par pārkāpumiem, tos tomēr var izvērtēt un apgalvojumus izteikt - tikai tiesa vai izmeklēšanas institūcijas, ja nav - tad neviens nav tiesīgs savukārt likt šādus virsrakstus ar apgalvojuma formātu un tā radīt jau zināmu kaitējumu personai, kas ir arī LR amatpersona un nodrošina koalīcijas līdzsvarotu darbu. 

Domāju, ka Saeimas frakcijas vadītājs Dz.Zaķis pats ļoti labi var ieviest skaidrību šajos jautājumos, izsakot savu pamatojumu notiekošajam, savu viedokli, tāpat secīgi to darīs KNAB kā  tiesībsargājoša institūcija. Pirms tam nav iespējams spriest par to, vai izteiktajiem apgalvojumiem ir reāls pamats vai tā ir Lato Lapsas realizēta darbība. Pirms KNAB nav izteicis savus secinājumus, saceltā medijos ažiotāža ir Lato Lapsas kā žurnālista kārtējais viedoklis ar zināmu mērķi, kāpēc tas notiek, bez tam - pastāv joprojām iespējamas aizdomas par iespējami tendenciozu šī portāla darbu viena vai otra konkrēta spēka labā zināmā saistībā ar to, kas var būt pat nelabvēlīgs Latvijas Republikai.

Juris Vidiņš:

Labvakar, dārgie partijas biedri!

Pat ļaunākos nakts murgos nepieļauju iespēju, ka Vienotības Saeimas frakcijas vadītājs varētu apzagt valsti, nemaksājot PVN par automašīnas iegādi. Iesaku Zaķa kungam nekavējoši sūdzēt tiesā Lapsu par apmelojumiem, frakcijai un partijas valdei līdz KNAB slēdzienam frakcijas vadību uzticēt vienam no vietniekiem un apturēt līdz lietas noskaidrošanai Zaķa kunga darbību partijā.

Nepiekrītu Zaķa kunga viedoklim, kuru viņš izteica šī vakara TV3 ziņu raidījumā, ka valsts būs ieguvēja no šī darījuma.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

FotoŠībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir sasnieguši savā ziņā jau pašu augstāko pakāpi. Tas, ka Krievijas Konstitūcijas 14.pantā pēc būtības ierakstīts, ka reliģija ir nošķirta no valsts1, neko nenozīmē. Jo Krievijas priekštecei – PSRS arī bija visprogresīvākā konstitūcija, tikai deklaratīva.
Lasīt visu...

21

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

FotoMēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un ieteikumiem, kas izriet no zinātnes pētījumiem par COVID-19 izplatību, par to, kādi faktori to pastiprina vai ierobežo.
Lasīt visu...

21

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

FotoVēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču nevieni krājumi nav bezgalīgi, un arī lielums “tik daudz” agrāk vai vēlāk izsīks (vai tiks izpļeckāts, kas Latvijas gadījumā ir ticamāk).
Lasīt visu...

21

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

FotoTikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par nesen atvērto Krievijas bruņoto spēku katedrāli (BS Katedrāle). Šis raksts no Eiropas vērtību virsotnes ar mājieniem un ļoti tiešiem secinājumiem liek lasītājam saprast, ka BS Katedrāle nav demokrātiska, nav taisnīga un tīri cilvēciski ir viltīga un zemiska.
Lasīt visu...

21

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

FotoDaudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju, bet būtu kādi ierindas darbinieki vai pašnāvnieki.
Lasīt visu...

21

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

FotoEs labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai operāciju zālē bez maskas neietu. Man nav grūti uzlikt masku arī veikalā un vilcienā, bet neredzu jēgu, jo no vīrusa maska nesargā gandrīz nemaz.
Lasīt visu...

21

Par pulksteņa grozīšanu

FotoReizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons, kurš aizrāvās ar vaboļu un insektu kolekcionēšanu. Hudzonam ļoti gribējās, lai pēc darba viņam atliek vairāk dienasgaismas stundu savam hobijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...

Foto

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

Nesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas...

Foto

Maskēt kopējo atbildību

Aizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas...

Foto

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

Rudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad...

Foto

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

Koronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti...

Foto

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

Uz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis...

Foto

Signāls

Vai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes....

Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...