Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Vieta, kur „mirstīgais” netiek

Ex-seržants (literārs pseidonīms)
12.02.2013.
Komentāri (83)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis raksts tapa Pietiek publikācijas iespaidā saistībā ar it kā izmantoto valsts auto personīgām vajadzībām no Saeimas priekšsēdētājas biedres un Reformu partijas (RP) pārstāves I.Lībiņas–Egneres puses. Iespējams, ka šai publikācijai nebūtu pievērsis īpašu uzmanību, ja vien

- šī raksta tēma nebūtu apskatīta kontekstā ar citu, manā vērtējumā nozīmīgāku notikumu, un proti - pieminētās personas organizēto „ekskursiju” jeb „šovu” vairākiem deputātiem uz Brīvības pieminekļa Goda telpu, uzņemoties namamātes lomu,

- un ja nebūtu nācies jau iepriekš sastapties ar RP „kodola” dubulto standartu attiecība uz pašu pieņemtā Ētikas kodeksa ievērošanu

Ja par otro jautājuma pusi šajā rakstā netiks runāts jo tā ir tēma atsevišķam rakstam, tad pirmajam pievērsīšos sīkāk.

Kas tad ir noticis ? Nekas īpašs - piefiksēta valsts amatpersona, kāpjot dienesta auto darba laikā pie tirgus paviljona ar iepirkumu saini līdzīgi, kā kādreiz tika pieķerts AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs. Atrast ticamu iemeslu, lai attaisnotos šādos gadījumos, īpašas grūtības nesagādā, ko arī izdarīja I.Lībiņa-Egnere, publicējot attiecīgu paziņojumu RP mājas lapā.

Skaidrojot situāciju, cienījama deputāte neaizmirst pārmest žurnālistiem par viņas viedokļa nenoskaidrošanu šajā jautājumā, taču kautrīgi noklusē to, ka saistībā ar pieminēto Brīvības pieminekļa apmeklējumu žurnālisti uzdeva virkni jautājumu, uz kuriem atbilde, ja var ticēt Pietiek publikācijai, no Lībiņas-Egneres kundzes netika saņemta. Tāpat deputāte neaizmirst pieminēt, ka šādi un līdzīgi raksti, visticamākais, ir „melnais PR” un provokācija.

Šī retorika no RP puses nav nekas jauns – novelt pašu radītās problēmas uz citiem. Tam piebalso draudzīgā korī politiķes „advokāti”, komentējot rakstu un uzbrūkot tiem, kas domā citādāk, turklāt bireži vien nespējot argumentēt savu pozīciju.

Kā jau ierasts, šīs partijas fanu vidē dominē svēta pārliecība, ka visi, kas nepiekrīt viņu viedoklim vai, pasarg, Dievs, mēģina kritizēt kādu no „kodola”, ir Lemberga noalgoti un vispār visas pasaules lembergi ir apvienojušies, lai traucētu, bremzētu un apmelotu.

Tam piemērs autora ar niku „Kazinemirs” koments (08.02.2013. 19:32): „Momentānā PUZES SULAIŅU histēriskā reakcija pret manu komentāru tikai apliecina KA ŠIS IR pASŪTIJUMA RAKSTS AR IEPRIEKŠANGAŽĒTU PROFESIONĀLU ĶĒZĪTĀJU KOMANDU” (komenta oriģinālā versija).

Līdzīgi „stabulē” cits „nepelnīti apvainotās” aizstāvis „jozis” (koments 10.02.2013. 12:32) un virkne citu „līdzīgi domājošo”. Bet tad, kad šie sašutušie dabū pārliecināties, ka kritiķi tomēr nav Lemberga noalgoti, tad pirmā brīdī iestājas apjukums, jo nevar apjēgt, ka kāds var „iespringt” lietā, kur neatlec personīgs labums (Kazinemira koments 09.02.2013. 12:07).

Tomēr drīz vien „svētais” sašutums pārvar apjukumu, un seko nākošais izskaidrojums kritikai: „Uz tevi tas neatiecas, jo tu neesi pat oligarhu sulainis - jo pat tur tevi neņems darbā, bet vienkārši nenovīdīgs lūzeris, ko onlainā neviens neuzklausa. Ar visu savu 30 gadu stāžu neko neesi sasniedzis - vienīgi purkšķini netā par kaut kādām zaptes slepkavām un šķiru cīņu. Skumji, bet no tieši tādas vides savulaik nāca gan tanku bučotāji gan stukači.” ( jozis 10.02.2013. 17:15).

Uzjautrina tas, ka šī noskumušā subjekta pieminētie tanki izteikti Zatlera versijā bija viens no iemesliem, kāpēc šī raksta autors pārtrauca atbalstīt ZRP. Tuvu neesmu Lemberga fans, taču jāatzīst, ka Ventspils mēram (izskatās, ka viņš tāds ir arī pašlaik, neskatoties uz Sprūdža trokšņaino šovu) bija taisnība, izsakoties vienā no debatēm ar ZRP, ka katrs domā atbilstoši savai sabojātības pakāpei.

Viss augstāk minētais liek izdarīt dažus secinājumus par „sauso atlikumu” RP. Domāju, ka nekļūdīšos, ja teikšu, ka sākuma periodā ZRP iestājās ne vien Tenberga izsitēji, bet arī zināmā mēra ideālisti, kas noticēja Zatlera muldēšanai, jo gribēja tam noticēt, neskatoties uz to, ka dzīves pieredze teica: „Netici, rīkojums Nr.2 ir merkantils projekts.” Toties drīz vien liela daļa no viņiem saprata, kas ir kas, par ko liecina hronisks kvoruma trūkums partijas pilnsapulcēs.

Izskatās, ka „sauso atlikumu” pašreiz sastāda aprobežota un dzīvi nepieredzējusi jaunatne, pašlabuma un vieglas maizes tīkotāji, kas citur nav spējuši „ieriktēties”, kā arī tie sākotnējie ideālisti, kas ir iesaistījušies pārāk dziļi un spiesti pielāgot savu vērtību skalu un principus realitātei.

Savulaik Zatlers deklarēja plašu jaunatnes iesaistīšanu ”visas tautas partijā”. Partijas pilnsapulcē 2011. gada augustā uzkrītoša bija ne vien dūšīgu onkuļu no apsardzes dienesta pārpilnība, bet arī plikstilbainu meiteņu skaits ar šaudīgām ačtelēm. Toreiz vēl nodomāju - ko gan viņas ierakstīja partijas kandidāta anketas ailē „Ko Jūs līdz šim esat darījis Latvijas valsts labā”? Izskatās, ka arī šeit bija aprēķins - jauniem un nepieredzējušiem vieglāk „sakarināt makaronus”, tā teikt, „neskaties uz maniem darbiem, bet klausies manos vārdos”. Jāsaka gan, ka daži „nepieredzējuši” jaunieši diezgan ātri kārtīgi „uzmeta” pieredzējušo onkuli Zatleru.

Un tagad par to, kas man personīgi likās būtiskākais un kam skaidrojumu diemžēl cienījamā deputāte tā arī nesniedza.

06.12,2013 tika demonstrēts TV3 šovs raidījumu sērijas „Gandrīz ideālas vakariņas” ietvaros, kur namamātes lomā uzstājās Inese Lībiņa-Egnere. Raidījuma ierakstu var noskatīties šeit - http://www.tv3play.lv/play/291927/

Kas gan ir noticies? Vai arī nekas ievērības cienīgs? Pirmajā brīdī varētu tā likties - sanāca kopā četri deputāti draudzīgās vakariņās. Jāpiebilst gan, ka, ja kāds sevi uzskata par ideoloģisku pretinieku kā, piemēram, Parādnieks un arī Circene (varbūt kļūdos) attiecībā uz Saskaņas centru, tad pavadīt savu brīvo laiku, smaidīt un dzert kopā šņabi, vienlaicīgi zākājot vienam otru publiskā telpā, laikam nav labais tonis. Sēdēt Saeimā un komisijās - tas ir darbs, ja gribat - cīņa, bet, ja kopīgs tusiņš, tad neviļus rodas iespaids par teātri, ko figuranti dēvē par politisko cīņu.

RP pārstāvei šeit nav ko pārmest, ja jau pats Zatlers vēl 2011.gada novembra frakcijas sēdē prognozēja koalīcijas, kuru pats bija ar parakstu apstiprinājis, sabrukumu un valdības krišanu uzreiz pēc Putina ievēlēšanas par prezidentu http://www.pietiek.com/raksti/slepens_audio_zatlers_prognozejis_valdibas_krisanu_marta_un_valdibu_ar_saskanu_jau_maija

 Savukārt otrā Zatlera partijas persona S.Sondore-Kukule ir atklājusi, ka viņas partijai un SC ir kopīgas programmas un ar „labu pārvaldību” saskaņiešu kontrolētās pašvaldībās arī viss ir kārtībā - „Reformu partija (RP) nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās potenciālos sadarbības partnerus izraudzīsies pēc partiju programmām un principiem par labu pārvaldību, taču noraida nacionālu pieeju, tāpēc gatava sadarboties arī ar Saskaņas centru, portālam Delfi pastāstīja RP pārstāve Sandra sondore-Kukule” (Delfi 12.07.2012).

Nu, labi, lai tusē, ja jau neatvairāma vēlme. Bet „šovs” ar pieminekli gan izraisa virkni jautājumu papildus jau Pietiek uzdotajiem. Piemēram - uz kādu pilnvaru pamata cien. deputāte bija uzņēmusies namamātes funkcijas šajā pasākumā? Kas viņu bija pilnvarojis uzaicināt Saskaņas centra deputātu - partijas pārstāvi, kuras atbalstītāji 9. maijā vicina komunistu sarkanos un Krievijas karogus, nēsājas apkārt ar čekista Putina ģīmetnēm un negrib atteikties no padomiski staļiniskā mantojuma, kas iesakņojies dziļi galvā, partijas, kas nule kā atbalstīja valodas referendumu, partijas, kas neatzīst 1940.gada okupāciju un piebalso Krievijas vēstures viltotājiem, partijas, kuras politikas galamērķis ir LV ekonomiskās un politiskās neatkarības de facto zaudēšana atbilstoši sava elektorāta vairākuma vēlmēm un savu Kremļa „sadarbības partneru” ģeopolitiskajam nostādnēm par „interešu sfērām”.

Agešina kungam atšķirībā no pārējiem dalībniekiem sava elektorāta viedoklis nav vienaldzīgs, ko apstiprina ne vien valodu referendums, bet arī raidījuma nobeigumā pateiktais: "Es vēlos, lai cilvēki mani pareizi saprastu, un man liekas, ka cilvēki mani labāk saprastu, ja es tur būtu ar Circeni un nevis ar Imantu.”

Circene gan šai jautājumā neko neteica, par to Parādnieks kaut ko mulsi smaidīdams runāja par komandtiltiņu, kur abi kopā ar saskaņieti, un tā arī nepalika skaidrs, ko gribēja pateikt.

Viss tas - kontekstā ar tā leģionāra lūguma ignorēšanu, cilvēka, kas riskēja ar dzīvību, cīnoties par lietu, ko simbolizē šis piemineklis, turklāt, ja jau nav palicis vienaldzīgs arī tagad, tad acīmredzot darīja to aiz pārliecības, nevis apstākļu spiests,  Un nav svarīgi, ka cīņa izrādījās bezjēdzīga, jo tolaik izvēles īpašas nebija.

Šajā sakarā vēl gribētu pieminēt vienu kārtējā „advokāta” komentu ar niku „una”: „…Viss augstākminētais liek atcerēties divus mēnešus vecu TV šovu, kur šī pati persona atļāvās gatavot 15 latu vērtu Latvijā audzētu un tai pat tirgū pirktu stori, bet vēlāk, kopā ar citiem deputātiem šova dalībniekiem apmeklēja Latvijas valstij un tautai nozīmīgu un svētu vietu, kur katrs mirstīgais nevar iekļūt. Pie kam, visi jau bija nobaudījuši pirmo ēdienu… Darbaļaužu viedokļa paudēji: kāds atvaļināts apakšvirsnieks un pāris klīnisku rupekļi, satraukti vērš sabiedrības uzmanību uz šo katastrofālo netaisnību UN PRAKTISKI NOLĀD RP.” (una 10.02.2013. 19:49). Autorei neērtuma sajūtu neizraisa nolikt vienlīdzības zīmi starp jēdzieniem „Latvijas valstij un tautai nozīmīga un svēta vieta” un „šovs”. Bet „nemirstīgo” kārtā laikam būs iecēlusi Agešinu.

Interesanti, ka šī noslēpumainā persona un kaismīgā Ineses fane figurē arī komentos pavisam citu rakstu sakarā, piemēram, A.Margēvičas 0.februāra rakstā par Daimler lietu (una- 08.02.2013. 19:06 ). Teksti tie paši: „…deputāte ir izskatīga, atļaujas eleganti ģērbties, beigusi universitāti Vācijā, precējusies ar Vācijas pilsoni, būdama jauna jau aizstāvējusi doktora disertāciju un ir dodente LU, veiksmīgi vada saemas komisiju, pārvalda 5 valodas…”. Dīvaini tikai, ka oponenti nez kāpēc uzrunā komentu autori vārdā „Inese” un sūta prom uz tirgu.

„Aizkustinājuma asaras” sagriežas acīs vērojot, kā zatleri, bērziņi, āboltiņas un parādnieki noliek ziedus vietā, kur dažas dienas atpakaļ kāds kārtējais pielējies ārzemnieks ar baudu nourinējis, bet saskaņietis, sēžot Goda telpā, iedeva kārtīgu pliķi nelokāmam nacionālo interešu aizstāvim Parādniekam. Šie cēlie stāvi un nopietni skarbās sejas izteiksmes neizraisa nekādas šaubas par gatavību upurēties uz barikādēm, ja naidnieks atkal parādīsies pie apvāršņa.

Tuvojas 16.marts. Domāju, ka šis tusiņš Parādniekam nebūs šķērslis, lai sarīkotu kārtējo šovu pie pieķēzītā (tiešā un pārnestā nozīmē) pieminekļa ar karogu vicināšanu no vienas puses un nobarotu subjektu strīpainās jakās ālēšanos no otras puses. Žēl tikai, ka leģionāri (tie, kas aiz „nepareizās” pārliecības, bet ne piesmērējušās aizmugures žurkas) ļaus atkal sevi padarīt par klauniem citu rokās. Ir jau citas vietas ar piemiņas zīmēm, kur cīņu biedrus atcerēties.

Kur būs Lībiņas nākošais „šovs”? Varbūt Brāļu kapos, lai stori pārrijušies Agešins vai Kabanovs varētu skaļi no zarnām izlaist gaisu, piemēram, vietā, kur 27.06.1940 kalpakietis seržants Jānis Gailis nošāvās, izsakot savu protestu pret valsts pazemojumu? Jeb varbūt pie ģenerāļa L.k.o.k. L. Bolšteina kapa, kas nošāvās dienā , kad Iekšlietu ministrijas vadību pārņēma Vilis Lācis ? Vai uz izlūkdienesta vadītaja pulkveža L.k.o.k Fr.Celmiņa kapa, kurš arī ielaida sev lodi pierē, lai sarkanajiem neizdotu savus aģentus?

Pēc ekskursijas Agešins paziņo, ka viņam „ir iestājies iekšējs miers un saskaņa” (32:30).

Tad, kad Jūs, saskaņieši, un Jūsu elektorāts iemācīsieties cienīt valsti, kurā dzīvojat, beigsiet viltot vēsturi, sacerot pasakas par leģionāriem un LV „labprātīgu” iestāšanos PSRS, atteiksieties no padomiski staļiniskā mantojuma un respektēsiet pamatnācijas vēlmi dzīvot patiesi neatkarīgā valstī, tad būs saskaņa un tad varat iet uz šai nācijai nozīmīgām vietām izrādīt pienācīgu godu. Un „šovi” lai tur izpaliek.

Novērtē šo rakstu:

47
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...