Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēl viena Anda Kudora demagoģijas čupa sakarā ar tekstu, ko Krievijas prezidents nesen uzrakstīja par Ukrainu, iznāk tieši dažas dienas pēc Latvijas prezidenta reitingu publicēšanas.

Šeit ir vērts atzīmēt, ka Putina teksts par Ukrainu tika publicēts 12. jūlijā un Andim bija pietiekami daudz laika, lai uzrakstītu savu komentāru par to daudz agrāk nekā augusta vidū. To Andis neizdarīja un tikai tagad mēģina novirzīt uzmanību no viena prezidenta uz citu tieši tad, kad tiek publicēts Egila Levita katastrofāli zemais reitings. Iespējams, ka tā ir tikai sakritība.

Lielākā daļa ukraiņu skata Krieviju kā agresoru un nevēlas ar to būt vienos un tajos pašos integrācijas projektos.

Argumentu par to, cik ļoti ukraiņi ienīst Krieviju, patīk izmantot ukraiņu nacionālistiem. Viņi sāk runāt par naidu pret krieviem, kad viņiem jautā, kāpēc Ukrainā visu laiku pieaug valsts parāds, kāpēc algas Ukrainā ir vienas no zemākajām civilizētajā pasaulē un kāpēc miljoniem ukraiņu bija spiesti imigrēt pēc 2014. gada revolūcijas, tostarp uz Krieviju? Galu galā, ja ukraiņi tik ļoti ienīst Krieviju, tad kāpēc viņi aizbrauc tur strādāt?

Protams ka ne uz vienu no šiem jautājumiem ukraiņu nacionālisti nevar atbildēt nevar, un tāpēc viņiem ir jānovirza tēma uz krieviem, naidu, karu utt. To pašu dara arī Andis savā tekstā.

Palieku gan pie pārliecības, ka Putins & Co netic nekādām ideoloģijām un neseko nekādām vērtībām, izņemot varu un naudu.

Ja Andim būtu kaut neliela izpratne par Krievijas politiskajiem procesiem, viņš zinātu, ka ideoloģiju Krievijā aizliedz konstitūcija un tāpēc Putins & Co fiziski nevar pieturēties pie kādas ideoloģijas.

Paldies par to, ir jāsaka ASV Valsts departamentam, kura darbinieki 90. gadu sākumā palīdzēja proamerikāniskam demokrātiskajam prezidentam Borisam Jeļcinam sastādīt Krievijas konstitūcijas saturu. Viņi to darīja, protams, ne tāpēc, ka gribēja pilnībā iznīcināt Krieviju, bet tāpēc, ka vienkārši vēlējās dalīties ar krieviem ar savu politisko pieredzi. Un tas, ka šīs pieredzes dalīšanas laikā Amerika ar ķīlu izsoļu un marionešu oligarhu palīdzību mēģināja uzpirkt visus iespējamos resursus Krievijā, protams, ir nekas cits ka nejaušība.

Lai saprastu, cik dziļi amerikāņi iespiedās Krievijas valdībā, es teikšu, ka deviņdesmito gadu sākumā ASV Valsts departamenta darbiniekiem bija savi biroji Maskavas Baltajā namā, uz kuriem bija izkārtas plāksnītes ar viņu vārdiem.

Bet Andis aizmirst mums par to pastāstīt un tā vietā ideoloģijas trūkumā vaino prezidentu Putinu, kuram ar to nav nekāda sakara.

Krievijas valsts galva (Putins) atgādina sava politiskā skolotāja Anatolija Sobčaka viedokli.

Šeit Andis mēģina mums pastāstīt, ka Putins kā pamatskolas skolnieks skrēja pēc Sobčaka un, atvēris muti, pierakstīja katru „sava skolotāja” vārdu.

Pirmkārt, kad 1990. gadā Putins un Sobčaks strādāja kopā Sanktpēterburgas administrācijā, Putinam jau bija 38 gadi. Viņš nebija iesācējs, nepieredzējis speciālists, bet bija pieaugušs un pieredzējis profesionālis.

Otrkārt, kad 1990. gadā Putins un Sobčaks strādāja kopā Sanktpēterburgas administrācijā, Putins jau bija nostrādājis VDK 15 gadus un tur sasniedza diezgan iespaidīgu karjeru.

Treškārt, kad 1990. gadā Putins un Sobčaks strādāja kopā Sanktpēterburgas administrācijā, Putins jau piecus gadus bija strādājis ārvalstu izlūkdienestā VDR. Padomju laikos VDR bija VDK stratēģiski nozīmīga teritorija, kur dienēt sūtīja tikai daudzsološākos kadrus ar svešvalodu zināšanām. Padomju laikos bija gandrīz neiespējami nejauši vai pēc “blata” iekļūt izlūkdienestā VDR teritorijā.

Ņemot to visu vērā, varam secināt, ka Anda vārdi par „skolnieku Putinu” ir meli.

Putins skaidro, ka šķelšanās esot notikusi gan pašu krievu kļūdu dēļ, gan "to spēku mērķtiecīgas darbības dēļ, kuri vienmēr ir tiekušies pēc mūsu vienotības graušanas”. Te Aleksandrs Lukašenko un Putins runā līdzīgi: "tie spēki"... Vai "tie spēki" ir arī kavējuši likuma varas funkcionēšanu, vairojuši valsts nozagšanu, totālo korupciju un blata sistēmu Krievijā, kura ir padarījusi Putina draugus par miljardieriem?

Te Andis ar kārtējās demagoģijas par korupciju un miljardieriem palīdzību cenšas novērst mūsu uzmanību no “tiem spēkiem”, par kuriem raksta Putins. Andis labi apzinās, ka Amerika katru gadu tērē miljardiem dolāru, lai destabilizētu situāciju Krievijā, taču atzīt to Andis nevēlas. Andis zina gan par sankcijām, gan par grantiem, gan par NVO, gan par specdienestu mācību nometnēm, gan par spiegiem, bet izliekas, ka visas šīs lietas neeksistē.

Te der atcerēties, ka nauda, ko “tie spēki” tērē spiedienam uz Krieviju, nepagāja garām pašam Andim. 2014. gadā ASV Izglītības ministrija ar Wilson Center palīdzību Andim piešķīra grantu "pētījumam" jeb, citiem vārdiem sakot, finansēja Anda spiegošanas aktivitātes par labu Amerikai. Kād Andis raksta par “tiem spekiem” viņš raksta pats par sevi.

(Putins) "Ir saglabājušies miljonu cilvēku jūtas, kuri izturas pret Krieviju nevis vienkārši labi, bet ar lielu mīlestību, tāpat kā arī mēs pret Ukrainu." (Andis) Pasakiet to nogalināto ukraiņu kareivju sievām, mātēm un bērniem!

Te Andis nedaudz koķetē ar ultraradikālajām nacionālistiskajām idejām, kas tagad ir tik populāras Ukrainā. Pirmkārt, mums tiks piedāvāts uzklausīt tikai tos, kuru radinieki nomira Donbasā. Tad mums tiks piedāvāts vispār neklausīties tajos, kuriem ir pozitīva attieksme pret Krieviju. Tad mums, iespējams, tiks piedāvāts atriebties tiem, kuriem ir pozitīva attieksme pret Krieviju, par tiem, kas miruši Donbasā. Un noslēgumā mums piedāvās izveidot koncentrācijas nometnes tiem, kas nemētājas ar dubļiem uz Krieviju.

Ņemot vērā, cik strauji Ukrainā attīstās ultraradikālu nacionālistu organizāciju darbība, doma par nometnēm diemžēl agrāk vai vēlāk var piepildīties dzīvē. Un saskaņā ar neoficiāliem avotiem pazemes koncentrācijas nometnes Ukrainā pastāv jau kopš 2015. gada.

Kremlī maļ maļamo – nevienai kaimiņu tautai nav pašai savas gribas. Ir vai nu Rietumu uzspiestā, jo paši cilvēki taču Latvijā, Lietuvā, Ukrainā varētu tikai gribēt sirdi plosošo draudzību ar Krieviju.

Ja par to, kāda ietekme Latvijā ir Amerikas vēstniecībai mēs visi labi apzināmies pat bez Anda, tad ko mēs varam teikt par Amerikas un Ukrainas attiecībām? Vai Andim ir taisnība, kritizējot Kremļa vārdus par to, ka Ukrainai nav suverenitātes?

Labs pierādījums Ukrainas patiesās suverenitātes trūkumam ir formāts, kādā amerikāņi parasti apspriež situāciju Ukrainā. Parasti šīs ir tikšanās, kas notiek starp Krievijas, Amerikas un Eiropas līderiem un kurās gandrīz nekad nav klāt pārstāvju no Ukrainas puses.

Tā, piemēram, 2016. gada 28. jūnijā Donalds Tramps un Krievijas prezidents pabeidza divpusēju sanāksmi Osakā notiekošā G20 samita laikā. Saskaņā ar Baltā nama informāciju viņi cita starpā apsprieda arī Ukrainu.

Vai arī 2021. gada 17. jūnijā ASV prezidents Džo Baidens un Krievijas prezidents Vladimirs Putins, tiekoties Ženēvā, apsprieda situāciju Ukrainā un Minskas vienošanām.

Prezidents Baidens vairākkārt apspriedis situāciju Ukrainā ar Putinu, taču nekad nav ticies ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, neskatoties uz daudzajiem Zelenska lūgumiem tikties ar viņu.

Un šeit ir tas, ko Putins atbildēja uz jautājumu, kāpēc viņš netiekas personīgi ar Ukrainas prezidentu: "Kāpēc man tikties ar Zelenski, ja viņš nodeva savu valsti pilnīgai ārējai kontrolei? Jautājumi tiek atrisināti Vašingtonā, daļēji Parīzē."

Putins vēl un vēl norāda, ka Ukraina apkalpo citu intereses un tāpēc ir naidīga pret Krieviju. Šādi tiek apmānīti politikā mazāk izglītotie, kuri nezina, ko Rietumos domā par Ukrainu un Baltkrieviju. Parīzē, Briselē un Berlīnē būtu mazāk galvas sāpju, ja nebūtu tādu valstu Krievijas kaimiņos, kam ir tik sarežģītas attiecības ar Maskavu Kremļa reģionālo ambīciju dēļ. Rietumeiropa mierīgi pirktu gāzi no "Gazprom", bet te Ukraina ar savām višivankām un degošo Donbasu. slānekļa gāze

Parīzei, Briselei un Berlīnei ļoti vēlētos redzēt kārtību Donbasā, taču ne tāpēc, ka viņi ir pacifisti, bet tāpēc, ka caur Ukrainu no Krievijas uz Eiropu tiek piegādāta dabasgāze.

Tagad Ukrainā notiek karš, un Ukrainas gāzes tranzīta cauruļvada drošība ir apdraudēta. Eiropai šī situācija nozīmē pastāvīgu risku palikt bez Krievijas gāzes. Ja desmitiem tūkstošu Eiropas rūpniecības uzņēmumu un simtiem miljonu Eiropas mājsaimniecību paliks bez gāzes, Eiropai tas nozīmēs civilizācijas katastrofu.

Andim par to visu ir taisnība. Bet Andis pilnīgi nejauši, protams, aizmirst mums pateikt, ka apdraudēto tranzīta gāzi no Krievijas var viegli aizstāt ar visuzticamāko, godīgāko un demokrātiskāko gāzi pasaulē - amerikāņu slānekļa gāzi. Un acīmredzot tā ir vienkārša sakritība, ka tieši amerikāņu specdienesti bija iesaistīti nemieru organizēšanā 2014.gadā Ukrainā, kuri cita starpā apdraudēja Krievijas gāzes tranzītu drošību, bet Amerikas slānekļa gāzi padarīja par uzticamu alternatīvu.

Interesanti atzīmēt, ka ar uzticamas, demokrātiskas slānekļa gāzes popularizēšanu Eiropā nodarbojas arī Anda čomi no partijas JKP. Viņi ļoti aktīvi lobē slānekļa gāzes termināļa celtniecību Skultē un bāros dzer alu kopā ar amerikāņu slānekļa gāzes lobētāju Pēteri Ragaušu. Bilde, kurā redzams, kā Anda čomi no JKP partijas Gatis Eglītis un Janis Bordans dzer alu kopā ar Pēteri Ragaušu, atrodama šeit:

https://pietiek.com/raksti/saulkrastu_novads_vajadzigs_gazes_superprojekta_biditajiem

Volodimirs Zelenskis intervijā asprātīgi teica: "Mēs patiesi neesam viena tauta. Ja būtu, tad Maskavā visdrīzāk lietotu grivnas, bet virs Valsts domes plīvotu dzelteni zils karogs."

Iepriekš savā tekstā Andis pārmet Putinam & Co ideoloģijas trūkumu un saka, ka šiem cilvēkiem rūp tikai nauda un vara. Bet, kad prezidents Zelenskis, par savas valsts identitāti runājot visaugstākajā līmenī, var atcerēties tikai grivnu un karoga krāsu, Andis nesteidzas viņam pārmest ideoloģijas trūkumu. Šī ir vēl viena Anda dubultstandartu porcija.

Putins norādīja, ka Zelenska solījumi panākt mieru (Donbasā) esot izrādījušies meli. Viņam nonākot pie varas, situācija Donbasā esot tikai pasliktinājusies. Šos vārdus Ukrainas prezidentam vajadzētu uztvert kā komplimentu.

Pēc Anda domām, kā kompliments Zelenskim ir jāuztver vārdi, par to ka Donbasā turpina mirt cilvēki. Vai jūs saprotat? Andis aicina Zelenski priecāties par nevainīgu cilvēku, bērnu un sieviešu nāvem. Uzrakstījis šos vārdus, Andis labākajā gadījumā uzvedas kā sadists, bet sliktākajā gadījumā kā fašists.

https://www.delfi.lv/news/versijas/andis-kudors-putina-raksts-milestibas-draudi-ukrainai.d?id=53481989

Novērtē šo rakstu:

37
37

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...