Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

mauglis

13.04.2024. 17:59

īpaši aizsargājamās sugas Latvijā ir tikai divas: invazīvā suga aita un padomju tautas mednieks

Atbildēt

Z

11.04.2024. 22:50

Ja vilki viena naktī noplēš 30 aitas, tad ar vilkiem kaut kas nav kārtībā gan......Nez vai laukos tagad vilku nav daudz vairāk nekā cilveku.Visi salīduši pilsētās : no vilkiem baidās))))))))

Atbildēt

mednieks

10.04.2024. 10:29

nu, tad var ar nočņiku vaļīt naktī briežus, vai nevar?

Atbildēt

Šajos medību klubos piedalās medībās gan Saeimas deputāti, gan ministri.

10.04.2024. 09:27

2019.gads (Nekā personīga)

Valsts kontrole ir pabeigusi revīziju Aizsardzības ministrijā un armijā. Revidenti kritizē aizsardzības spēkus par neizskaidrojamu pretimnākšanu medniekiem Ādažu poligonā.

Poligonā gandrīz 20 gadus medī militāristu mednieku klubs, kas nekad nav maksājis par medību tiesību izmantošanu. Pirms pāris gadiem paplašinot pārslogoto Ādažu poligonu ar tam piegulošajiem mežiem, bruņotie spēki pārņēmuši arī tur noslēgtos medību līgumus ar vēl trīs medību klubiem. Līdz ar to poligona vadībai jāuzņemas armijai neraksturīgas medību administrēšanas funkcijas, saskaņojot savus plānus ar medniekiem.(!!!)

Ādažu militārajā poligonā nepiederošām personām uzturēties ir aizliegts. Tas attiecas uz sēņotājiem ogotājiem un pārējiem dabas mīļotājiem. Izņēmums ir mednieki. Tiem ir izdevies panākt, ka armija viņu izklaides respektē.

Ādažu poligons ir vienīgais militārais objekts, kurā notiek medības. Tādas tiesības jau 20 gadus ir biedrībai “Armijas medību klubs “Lilaste””. Klubam gan ar armiju oficiālas saites nav. Tā biedros ir esošie un bijušie militāristi. Kluba vadībā patlaban ir bijušais gaisa spēku komandieris Aleksandrs Stepanovs. Pirmsākumos to vadīja bijušais NBS komandieris Juris Dalbiņš un ieroču biznesa dūzis Arnolds Libeks.

“Šajos noslēgtajos līgumos, kas ir jau no 2001.gada, vispār nav paredzēta nekāda maksa par šo platību izmantošanu medību vajadzībai. Un pie tam tie nosacījumi, kas ir ierakstīti šajā līgumā, ar šo sporta un armijas klubu “Lilaste”, ir vispār šokējoši. Nacionālie bruņotie spēki apņemas netraucēt šim medību klubam savu darbību veikšanā,(!!!!!!)" Valsts kontroliere.

Līdz 2014.gadam “Lilaste” bijis vienīgais mednieku klubs poligonā. Pēc poligona paplašināšanas 2016.gadā tam jārespektē vēl trīs mednieku klubi – “Vecmurjāņi”, “Asni” un “Vanagi”.

Militārie objekti ir izmantojami mūsu nacionālo bruņoto spēku uzdevumu izpildei. Tas ir pilnīgi skaidri noteikts. Šobrīd mēs redzam to, ka šie līgumi ir noslēgti uz gana ilgiem termiņiem, izmantojot iespēju slēgt šajā 30 gadu periodā, un tur ir noteikti nacionāliem bruņotiem spēkiem neraksturīgi uzdevumi..

Nauda par medību tiesību izmantošanu no militāristu kluba “Lilaste” nav prasīta (!!), jo 2006.gadā reformējot īpašumu pārvaldīšanu, līgums noklīdis(!!)

“Tas ir vēsturiskais līgums, kas ir savā laikā noslēgts bruņotajiem spēkiem ar šo te kolektīvu, un pārņemot zemes, kad pārņēma attiecīgi Militārās infrastruktūras centrs, šis līgums netika pārņemts. Mēs tagad veiksim izmeklēšanu par šo situāciju un attiecīgi, protams, nodosim šo līgumu, un izlabosim šo situāciju,”Jānis Garisons, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs.

Aizsardzības ministrija un bruņotie spēki poligonu paplašināšanā cenšas respektēt vietējo iedzīvotāju intereses. Šī iemesla dēļ sēņotāji un ogotāji netiek dzīti ārā no poligoniem, ja vien netraucē mācības. Tas ir arī galvenais iemesls, kāpēc tiek respektēta Latvijas valsts mežu prasība pārņemt saistības ar medību kolektīviem.

“Ja mēs atsakāmies no šāda principa, ka mēs ļaujam izmantot, tad tur ir ietekme. Un arī sākotnēji, kad mēs virzījām lēmumus par poligonu izveidošanu, principā līdz šim šis ir bijis viens no kritiskākajiem punktiem poligonu izveidošanā, jo visvairāk ir uztraukušies mednieki, un es pieņemu, ja mēs izlemsim par jaunu poligonu veidošanu, pateiksim, ka mēs izliksim ārā visus medniekus, es domāju, ka mēs saskarsimies ar diezgan lielu pretestību tajā brīdī,” skaidro Garisons.

Latvijā visi meži un lauki ir sadalīti starp medību kolektīviem un to pārdalīšana izraisa konfliktus, jo no iecirkņa lieluma ir atkarīgs, vai tur var medīt tikai stirnas, vai arī aļņus. Tos var šaut, ja iecirknī ir vismaz 2500 hektāru meža.

Valsts mežiem ir 900 līgumi ar medniekiem. Tādi bija noslēgti arī par mežiem, ko Ādažu poligona paplašināšanai 2014.gadā nolūkoja Aizsardzības ministrija. Kad sarunas ar ministriju jau bija uzsāktas, “Latvijas valsts meži” ar medību kolektīviem pārslēdza līgumus uz 30 gadiem (!!)

Iebildumu un diskusiju par medībām armijas poligonā nebija. “Latvijas valsts mežus” kontrolējoša Zemkopības un Aizsardzības ministrija tobrīd bija viena politiskā spēka Zaļo un zemnieku savienības kontrolē.

Tiesības medīt Ādažu poligonā līdz 2048. gadam 4,5 hektāru ir Vecmurjāņu medību klubam. Kluba valdes loceklis ir Kaspars Šuikovskis.

“Nekā personīga”: Vai tur nav kaut kādā veidā bijis mednieku lobijs, no Zemkopības ministrijas, no valsts mežu puses, lai armijai uzspiež, ka tas līgums ir jāpārņem?
..Šajos medību klubos, kā es saprotu, piedalās medībās gan Saeimas deputāti, gan ministri. Vai tas arī nav spēlējis kādu lomu?

Šuikovskis: Pilnīgas muļķības! Mēs esam 40 vienkārši lauku zēni. Un, ja kāds gribēs ar mums tiesāties, pārdosim pēdējo govi un tiesā vinnēsim!

“Nekā personīga”: Tad nav neviens bijis, ne tajā Lilastes klubā, ne Murjāņu klubā? Es saprotu, ka ne kā biedri, viņi jau “Lursoftā” neparādās, bet kā medību dalībnieki?

Šuikovskis: Es par citiem klubiem nemāku atbildēt, tāpēc ka mums riņķī teiksim Vecmurjāņu klubam ir vismaz astoņi dažādi mednieku formējumi. Un veselībai vislabākais ir nebāzt degunu svešās darīšanās!

“Apkopojot to, ko mēs redzam revīzijās, tas jau nav tikai vienā, šajā aizsardzības nozarē. Jau iepriekšējā mūsu revīzijā, ko mēs veicām, iekšlietu jomā, nu, mednieku klubs ugunsdzēsēju depo. Ar visām iespējam izmantot visu, ko vien tur vēlās, tāpat netiek iekasēta samaksa. Tas jau ir aizgājis… Nu, tāda neierobežota vaļa, kas tiek dota un valstij netiek gūti tai pienākošies ienākumi,” pauž tā laika Valsts kontroliere.

Atbildēt

Mednieku apliecību viltošana VMD notikusi 12 gadus! Vēl kādi jautājumi?

10.04.2024. 07:43

2022.gads. Nelikumīgas nakts medības Garkalnē ar cilvēka nošaušanu. Meža gaļas biznesa bonzas, LATMA vadoņa Haralda Barvika Pierīgas mednieku klubs. Atbildīgais par medību platībām Pierīgas mednieku klubā Kaspars Šuikovskis.

“Par medību platībām Stopiņu pusē atbild Pierīgas mednieku kluba valdes loceklis Kaspars Šuikovskis. Viņš apliecina, ka medības ar viņu bija saskaņojis kluba biedrs Jānis Leimans, bijušais Stopiņu novada deputāts, aktīvs kluba biedrs, kurš organizē dzīvnieku piebarošanu un būvē torņus.”
NRA, 20.06.2010, Sistemātiski viltotas mednieka apliecības.

2010.gadā VMD tika konstatēta apjomīga mednieka apliecību viltošana, kas ļāva cilvēkiem bez zināšanām tikt pie medību ieroča. Tika atklāts, ka apliecību nelikumīga izsniegšana VMD bijusi sistēma. Ja iepriekš tika uzskatīts, ka tās viltotas pēdējos piecos gados, tad izmeklēšanas procesā izrādījās, ka viltošana notikusi 12 gadus - ir aizdomas, ka viltotas mednieku apliecības tikušas izsniegtas vismaz 500 personām. 94 gadījumos šīs aizdomas pilnībā apstiprinājušās un šīm personām apliecības anulētas.

Aizdomas par blēdībām atļauju izsniegšanā bijušas pret VMD Medību daļas vadītāju Jāni Baumani un Rīgas reģionālās virsmežzines vietnieku Kasparu Šuikovski. Abi uzrakstīja atlūgumus un no Meža dienesta aizgāja. Rīgas virsmežniecības Medību daļas vadītājs Dzintars Rozens uz trim gadiem tika pazemināts amatā, mežniecības lietvedei izteikta piezīme, bet virsmežzinei Maigai Pikšenai tika izteikts rājiens.

Jānis Kinna, tā laika VMD vadītājs, neizslēdza, ka daudzu apliecību viltošanu neizdosies pierādīt un šie cilvēki brīvi varēs glabāt ieroci bez zināšanām par to pielietojumu un meža dzīvniekiem.
Kaspars Šuikovskis, Ropažu novads, Mežsaimniecības inženieris, Pierīgas mednieku kluba valdes loceklis, mednieku kluba “Vecmurjāņi” vadītājs.
nra.lv 13.12.2009

Iespējamo organizētāju pēdas ved uz Rīgas reģionālo virsmežniecību, kur strādā divi no mednieku eksaminācijas komisijas - virsmežzines vietnieks Kaspars Šuikovskis un medību daļas vadītājs Dzintars Rozens. Viņi pašlaik eksāmenus nerīko - tie apturēti. Novembra beigās gan Šuikovskis, gan Rozens devušies atvaļinājumā. Pret viņiem disciplinārlietas ierosinās, kad būs atgriezušies darbā.

Šuikovskis telefonsarunā ar "Nekā personīga" skaidro, ka par izmeklēšanu neuztraucas. .. Citās domās ir Valsts meža dienesta vadība. Kinna pieļauj, ka izmeklēšanai noslēdzoties, kādam varētu būt arī savs amats jāzaudē. Valsts meža dienests gatavo materiālus Valsts policijai, kriminālprocesa sākšanai. Iespējams, daļa cilvēku apliecības pirka, jo nepietiekami zināja valsts valodu un eksāmenu nevarēja nolikt, daļa vienkārši tāpēc, ka visu pieradusi tādā veidā izkārtot, norāda "Nekā personīga".

Atbildēt

Izlaupīšanas statistiskā inventarizācija

10.04.2024. 07:09

Hārvesterija “Silava”

Ansis Actiņš Zinātniskais asistents
Ieva Adamoviča Zinātniskā asistente
Andis Adamovičs Zinātniskais asistents, monitoringa grupas vadītājs
Aigars Jansons Zinātniskais asistents, monitoringa grupas vadītājs
Jurģis Jansons VADOŠAIS IZLAUPĪŠANAS BRIGADIERIS
Igors Krasavcevs Pētnieks
Mārtiņš Lūkins Zinātniskais asistents
Raimonds Putniņš Zinātniskais asistents, monitoringa grupas vadītājs
Ģirts Razma Zinātniskais asistents, monitoringa grupas vadītājs
Guntars Šņepsts Pētnieks
Juris Zariņš Pētnieks
Uldis Zvirbulis Zinātniskais asistents, monitoringa grupas vadītājs

Izlaupīšanas ekoloģijas sektors
Baiba Bambe Pētniece
Ilze Barone Zinātniskā asistente
Jānis Donis Pētnieks
Linda Gerra-Inohosa Pētniece
Jurģis Jansons VADOŠAIS APVIENOTĀS IZLAUPĪŠANAS BRIGĀDES BRIGADIERIS
Edgars Jūrmalis Zinātniskais asistents
Dārta Kaupe Zinātniskā asistente
Zane Kļaviņa Zinātniskā asistente
Ivars Kļaviņš Zinātniskais asistents
Māris Laiviņš Vadošais pētnieks
Zane Lībiete Vadošā pētniece
Ilze Matisone Pētniece
Pāvels Rigalovs Zinātniskais asistents
Lelde Sileniece Zinātniskā asistente
Agita Treimane Zinātniskā asistente
Jānis Vuguls Zinātniskais asistents
Pēteris Zālītis Vadošais pētnieks
Leonīds Zdors Pētnieks

Izlaupīšanas adaptācijas sektors
Endijs Bāders Vadošais pētnieks
Anita Baumane Zinātniskā asistente
Beate Bērziņa Zinātniskā asistente
Kārlis Bičkovskis Zinātniskais asistents
Roberts Čakšs Zinātniskais asistents
Iveta Desaine Pētniece
Arnis Gailis Pētnieks
Sabīne Ieviņa Zinātniskā asistente
Diāna Jansone Zinātniskā asistente
Līga Jansone Pētniece
Āris Jansons Vadošais pētnieks
Ieva Jaunslaviete Zinātniskā asistente
Juris Katrevičs Zinātniskais asistents
Laura Ķēniņa Pētniece
Māra Kitenberga Pētniece
Toms Kondratovičs Zinātniskais asistents
Oskars Krišāns Pētnieks
Edijs Leoke Zinātniskais asistents
Līga Liepa pētniece
Agnese Anta Liepiņa Zinātniskā asistente
Roberts Matisons Vadošais pētnieks
Una Neimane Vadošā pētniece
Kristaps Ozoliņš Zinātniskais asistents
Zigmārs Rendenieks Pētnieks
Raitis Rieksts-Riekstiņš Zinātniskais asistents
Mārcis Saklaurs Zinātniskais asistents
Valters Samariks Zinātniskais asistents
Ineta Samsone Pētniece
Andris Seipulis Zinātniskais asistents
Valts Vīndedzis Zinātniskais asistents
Inga Zariņa Zinātniskā asistente
Pauls Zeltiņš Zinātniskais asistents
Mārtiņš Zeps Vadošais pētnieks
Daiga Zute Pētniece

Izlaupīšanas ģenētisko resursu centrs
Krišs Bitenieks Zinātniskais asistents
Agnese Gailīte Pētniece
Baiba Krivmane Pētniece
Maryna Ramanenka Pētniece
Dainis Edgars Ruņģis Vadošais pētnieks
Viktorija Sirsniņa Zinātniskā asistente
Vilnis Šķipars Pētnieks
Ilze Šņepste Pētniece

Izlaupīšanas atjaunošanas sektors
Arta Bārdule Vadošā pētniece
Andis Bārdulis Pētnieks
Alise Bleive Zinātniskā asistente
Santa Celma Zinātniskā asistente
Jordane Jean-Claude Champion izlaupīšanas inženieris
Mudrīte Daugaviete Vadošā pētniece
Kārlis Dūmiņš Zinātniskais asistents
Dagnija Lazdiņa Vadošā pētniece
Andis Lazdiņš Vadošais pētnieks
Jānis Liepiņš Pētnieks
Kaspars Liepiņš Vadošais pētnieks
Kristaps Makovskis Pētnieks
Dana Purviņa Zinātniskā asistente
Toms Artūrs Štāls Zinātniskais asistents
Jeļena Stola Zinātniskā asistente
Viktorija Vendiņa Zinātniskā asistente
Sindija Žīgure Zinātniskā asistente
Austra Zuševica Zinātniskā asistente
Izlaupīšanas fitopatoloģijas sektors
Annija Auniņa Zinātniskā asistente
Laima Ciseļonoka Zinātniskā asistente
Tālis Gaitnieks Vadošais pētnieks
Kristīne Kenigsvalde Zinātniskā asistente
Dārta Kļaviņa Vadošā pētniece
Lauma Silbauma Zinātniskā asistente
Zane Striķe Zinātniskā asistente
Astra Zaļuma Zinātniskā asistente

Izlaupīšanas entomoloģija
Līva Legzdiņa Zinātniskā asistente
Elza Otaņķe Zinātniskā asistente
Agnis Šmits Vadošais pētnieks
Zane Striķe Zinātniskā asistente
Gundars Vāveriņš Zinātniskais asistents

Izaupīšanas enerģētikas sektors
Ritvars Ancāns Zinātniskais asistents
Aldis Butlers Zinātniskais asistents
Jānis Ivanovs Zinātniskais asistents
Ieva Ivbule Zinātniskā asistente
Santa Kalēja Pētniece
Linards Ludis Krumšteds Zinātniskais asistents
Andis Lazdiņš Vadošais pētnieks
Ieva Līcīte Zinātniskā asistente
Raitis Normunds Meļņiks Zinātniskais asistents
Edgars Muižnieks Zinātniskais asistents
Ilze Ozola Pētniece
Guna Petaja Zinātniskā asistente
Kaspars Polmanis Pētnieks
Ilona Skranda Zinātniskā asistente
Gints Spalva Zinātniskais asistents
Mārtiņš Vanags-Duka Zinātniskais asistents
Agris Zimelis Pētnieks
Zaiga Anna Zvaigzne Zinātniskā asistente

Melnās izlaupīšanas sektors
Guna Bagrade Vadošā pētniece
Gundega Done Zinātniskā asistente
Aivars Ornicāns Zinātniskais asistents
Jānis Ozoliņš Vadošais pētnieks
Digna Pilāte Pētniece
Alda Stepanova Zinātniskā asistente
Jurģis Šuba Pētnieks
Agrita Žunna Zinātniskā asistente

Laupījuma izejvielu pārstrāde
Uldis Grīnfelds Vadošais pētnieks
Augu fizioloģijas laboratorija
Toms Kondratovičs Zinātniskais asistents
Ineta Samsone Pētniece
Kristiāna Šica-Šteinberga Zinātniskā asistente
Dace Treigute Pētniece

Izlaupīšanas produktu laboratorija
Arta Bārdule Vadošā pētniece
Aldis Butlers Zinātniskais asistents
Andis Lazdiņš Vadošais pētnieks
Edgars Muižnieks Zinātniskais asistents
Dana Purviņa Zinātniskā asistente
Jeļena Stola Zinātniskā asistente

Atbildēt

Tuklais mednieks, kam vairs nestāv plinte

09.04.2024. 20:43

Tieši tā - medniekus primāri interesē trofeju medības un nekas vairāk. Ja te kaut, kas ir massā savairojies tad tās ir meža cūkas un stirnas, kas jau bez maz manā lauku mājā pie paša lieveņa ganās. Savā mūžā (45) nevienu vilku tuvāk par 1km neesmu redzējis un tas ko itkā redzēju - nepateikšu vai bija vilks, kaimiņš apgalvoja ka ir. Ir parādījušies dirsā daudz sīkie plēsēji - lapsas un pat jenoti. Vilku gan nav. Vai nav tā, ka cūku, stirnu un sīko plēsēju pārbagātība stāsta mums par ko gluži pretēju?

Atbildēt

Būsim godīgi

09.04.2024. 18:26

Liekuļi nevis dzīvnieku draugi. Būsim godīgi ar ko govs un mājas cūka ir sliktāka par briedi un meža cūku. Gotiņu un cūku izdzen no kūts un bezpalīdzīgu aizved uz gaļas kombinātu un tur nogalina, un Jūs dzīvnieku aizstāvji viņus bez mazākās žēlastības apēdat. Vai tad gotiņai mazāk sāp nekā briedim, kad tai atņem dzīvību. Vai daktera kungs ir vegāns?

Atbildēt

Dzirdēts

09.04.2024. 16:52

Igaunijā ir atvērts tiesvedības process par neadekvāti augstu vilku izšaušanas limitu. Tā ir daļa no vilku Baltijas populācijas, kas tiek masveidā izšauta Latvijā. Vilku populācija Igaunijā jau kādu laiku ir sliktā stāvoklī. Lieta jau nonākusi Eiropas Savienības tiesā. Redzēsim, kāds būs rezultāts.

Atbildēt

negatīva attieksme pret trofeju medībām

09.04.2024. 16:27

Katrus trīs gadus Eiropas Parlamenta vides komiteja apstiprina mednieku ieskatā ļoti problemātisku rezolūciju attiecībā uz CITES un trofeju medībām. Rezolūcija palika nemainīga – ar negatīvu attieksmi pret trofeju medībām.

Atbildēt

Latvija - EP direktīvu pārkāpēja lielvalsts!

09.04.2024. 16:18

Attiecībā uz lauksaimniecības dzīvniekiem, Latvija totāli pārkāpj Eiropas Padomes Direktīvu 98/58EK Par lauksaimniecībā izmantojamo dzīvnieku aizsardzību! Konkrēti 12.pantu, kas nosaka, ka ārā turēti dzīvnieki jāaizsargā pret nelabvēlīgiem laika apstākļiem, plēsējiem un draudiem dzīvnieku veselībai.
Un PVD nepilda savu tiešo pienākumu, uzraudzība par šo Latvijā netiek nodrošināta!

Atbildēt

autoram ilūzija par reālo sadistu Aivaru Dunduru

09.04.2024. 15:54

kāds zinātājs pēc Dombrovskas notekcaurules epizodes ar Aivaru Dunduru:

-Nožēlojamais, izkurtējušais padlaiku lielo plēsēju “apkarotājs” aivars dundurs. Īsts padlaiku domāšanas un tradīciju relikts! Melu datu par vilkiem izplatītājs.. Pretīgi skatīties un klausīties uz šo aizsargājamo savvaļas dzīvnieku slaktētāju. Un plintniece dombrovska – vilcēnu slaktēšanas apoloģēte - blakus trīsuļo aiz sajūsmas Šim pālim dunduram interesantākais esot, kad dzīvnieks esot aizšauts un 3 dienas (!!!) esot tas jādzen rokā! Te nu atklājas šo divkājaino radību ar šaujamajiem Latvijā izkropļotā psihe un valsts kaktu politika aizsargājamo dzīvnieku, tajā skaitā lielo plēsēju aizsardzībā.
Dombrovskai tā pati diagnoze – nenormāli patīkot dzenāt ievainotus, aizšautus savvaļas dzīvniekus!
Šis izkurtējušais padlaiku večuks skaidri pasaka – ir cilvēki, kas sapērk dārgas, skaistas mantiņas, saiet savā starpā kopā un viens ar otru dižojas – man ir šitāds, man ir tāds...!!! Večuks klāsta, ka kādreiz esot par viņiem smaidījis, bet tagad, redz, nē.. psihiskā novirze ir jau tik tālu progresējusi večukam, ka dzīvnieku slaktēšanu jau nosaucis par “absolūti demokrātisku lietu”..

Atbildēt

ZILGME

09.04.2024. 15:14

O vecais āksts ir kompetents arī šai jautājumā.Vai Latvijā vispār ir kāds caurums,kur šitais liekēdis nebūtu mēģinājis ielīst?

Atbildēt

muahaha

09.04.2024. 14:20

»

Felikss

Vilks medī arī kaifa pēc. Aitu barā nokož padsmit,kaut apēst nejaudā pat vienu


nevis vilki, bet klaiņojošie suņi, kaifotāj!

Atbildēt

hmm

09.04.2024. 13:24

Ir tāda ražojoša nozare, kā medību saimniecība. Ar finanšu apriti, kas papildina valsts budžetu. Ar veselīgu produkciju, kas papildina mūsu pašu galdus un tiek sūtīta kā palīdzība Ukrainai. Ar cilvēkiem, kas aizstāvēs mūs, ja nedod Dievs pienāks X stunda. Un ir šādi cilvēki, kas uzskata, ka nauda, kuru izmaksās ražojošiem zemniekiem par visdažādākajām kompensācijām aug kokos. Pēterim bija iespēja vismaz paklusēt, bet pajocīgs viņš ir bijis jau no bērnības.

Atbildēt

Lasītājs

09.04.2024. 12:57

Pavaicājiet Zemkopības ministrijai, kāpēc viņi pretojas EK prasībai un nedod naudu lauksaimniekiem plēsējžogu ierīkošanai! To, kas visā ES ir sen nolemts, paredzēts KLP ielikts attiecīgajā rīcības programmā visi finansējuma avoti norādīti, tie valstij obligāti jāiedala, ja valstī pastāv tāds lauksaimniecības virziens kā aitkopība. LV tas vienkārši jāizpilda. Bet LV kārtējo reizi šmaucas un noteikumus nepilda.

Atbildēt

lauziens mafijai

09.04.2024. 12:30

vakardienas Satversmes tiesas spriedums uzrādīja, kādā nozagtā valstī dzīvojam. Latvijā ir pieļauts, ka viena nelietīga baļķinieku un plintnieku mafija ar ZM ierēdņiem priekšgalā, tā vienkārši Ministru kabineta vietā var pieņemt neleģitīmus normatīvos aktus un izlaupīt dabas resursus. Tā pavisam mierīgi.

Atbildēt

corrupt

09.04.2024. 12:11

»

:D

Barviks un Dombrovska lupatiņā klusi cer, ka Ozols šos neuzmetīs. Taču Ozols glābs vispirms savu ādu


Haralda Barvika māsa Jogita Bērce arī atsaldēta dzīvnieku killere tika padzīta no Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra Apgādes nodaļas par konkrētiem pārkāpumiem! Tagad šī ielīdusi Dabas aizsardzības pārvaldē Iepirkumu nodaļā, vada iepirkumus! Gribētu zināt, kas viņu tur iekārtojis.

Atbildēt

:D

09.04.2024. 11:36

Babulis sačurājas pie vārda Helmut Dammann - Tamke:D

Atbildēt

maksā par cepšanos

09.04.2024. 11:19

»

Liana B.

Dombrovsku interesē atjaunot lūšu medības. Maksas medības, jo Krievija ir aizslēgta, bet trofejas rietumniekiem gribas. Lāči, vilki, lūši kā aizsargājami plēsēji ir saistīti, tad nu cepas par tiem nabaga vilkiem, lai samazinātu visu trīs sugu aizsardzības statusu. Apīnis runā par veciem un slimiem vlkiem...


Viņa vienkārši kūda sabiedrību. Latvija nekādu aizsardzības statusu nevienai sugai samazināt nevar. Ietekmes Eiropā nekādas. Lai kā Dombrovskene maisītos kā krizdole pa putraimiem ar Eiropas killeriem atkarībniekiem, brauktu uz viņu sabantujiem, tas ir oda līmenis. Muļka vietējo plintnieku kolektes tērēšana.

Atbildēt

Icaks.

09.04.2024. 11:18

Iskatās, ka daktera k-gs savā profesijā ir tik caurkritis, ka izmisīgi jāmeklē atzinība jomās, kurās ir vēl mazāk saprašanas.
Varētu padomāt, ka ar medīcīnu mums viss ir tik labi, ka tajā jomā īstiem speciem kļuvis garlaicīgi.
Dakter - pārstājiet sevi pazemot ar izpaušanos tēmās, kuras nepārzinat. Tādā veidā var iegūt tikai dumjākās sabiedŗibas daļas atzinību. Vai tas ir tas, iekš kā redzat savu misiju?

Atbildēt

Liana B.

09.04.2024. 11:05

Dombrovsku interesē atjaunot lūšu medības. Maksas medības, jo Krievija ir aizslēgta, bet trofejas rietumniekiem gribas. Lāči, vilki, lūši kā aizsargājami plēsēji ir saistīti, tad nu cepas par tiem nabaga vilkiem, lai samazinātu visu trīs sugu aizsardzības statusu. Apīnis runā par veciem un slimiem vlkiem, bet vēl jau jaunuļi, kas nevar iemācīties pilnvērtīgi medīt, jo vecāki nomedīti. Igauņi pētīja, ka vilku vecums tādā nepilnvērtīgā barā ir 2 gadi. Un šauj vilkus nesakarīgi, nevis tur, kur tiešām skaits jāierobežo, bet tur , kur sanāk. Kas vispār zina , cik nošauti, ja aizšautiem neseko? Bet bilde brrrr... sliktākas redzētas tikai, kad viena ķīniešu muitniece ar kontrabandas kucēnu selfijus 5 minūtes taisīja pirms suņuku nošpricēja. Bet Dombrovsku dzīvajā var dzirdēt jūtūbā, kopā jau laikam ar kādu žurnālistu:), kas neko vairāk par 3 piekrītošām frāzēm viņas monologiem piebilst neprot. Tā gan ir šausmas!!!

Atbildēt

09.04.2024. 11:02

»

Kika

Vēl šai bandai jāpieskaita AS Latvijas valsts meži, kas finansē šos neliešus


AS "Latvijas valsts meži" ir galvenais finansētājs valsts, tātad, sabiedrībai piederošā resursa izlaupīšanas projektiem. Viņi, kā zināms, praktizē mutes aizbāšanu arī sabiedriskajiem medijiem gan ar naudu un dažādām pateicībām, gan ar draudēšanu.

Atbildēt

pārsmieties var par cirtējmafiju

09.04.2024. 10:26

»

!

Benta ir tukša vieta tajā stallī, Ozols + Bārs tandēms tur mucā mēslus jauc. Tagad Ozols pārcēlās uz VMD, staļļa 'sutku' Bāru atstāja par galveno mucas apsargu


Tad, kad Stašāne taisīja reformu VMD, tā zagļu šļura VMD kliedza un brēca, kad gribēja apvienot mafijas struktūrvienības un no desmit laupītāju kantoriem pa visu Latviju izveidot piecus. Ak, debess, kas par kviecieniem bija! Kādas tik publiskas vaimanāšanas akcijas netika rīkotas! Kādu skandāli un murgainas ārodbiedrības tika iedarbinātas! Šitie killeri, kas tie paši koku cirtēji un meža resursa izlaupītāji vien ir, arī kliedza - korupcija VMD! Tagad, kad Ozols to pašu visu dara, VMD laupītāju brandža stāv klusu!:D Dombrovskas kanāls tāpat. It kā nekas nebūtu.
Smieklīgi. Tik tāda īsa ziņa uzpeldēja:
Sākot ar 2024. gada 1. aprīli Valsts meža dienesta struktūrā un darba organizācijā paredzētas izmaiņas. Līdzšinējo desmit virsmežniecību vietā būs piecas.
Pārmaiņas skaidro Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Arvīds Ozols: “Strukturālā optimizācija tika veikta, realizējot mūsu stratēģijā izvirzīto mērķi - izveidot efektīvu iestādes struktūru.

Atbildēt

autoram

09.04.2024. 10:09

»

Kārtējais Apiņa murgs

Kad Apinim iekodīs vilks, tad dziedās citu dziesmu. Trulais dakteris labāk būtu cilvēkus ārstējis, nevis kārtējo rakstu cepj par to, ko nesaprot


Pajoliņ, vilki cilvekus ēd tikai pasakās.
Mednieki sava prieka un izklaides pec ar mieru nošaut ikvienu dzīvu meža radību. Lūšus šāva prieka pēc, nesen, pateicoties vides organizacijām, no barviku nagiem tika izglābtad vairākas putnu sugas. Pirms dažiem gadiem barviki panaca tiesības medīt pusaudžiem.
Paldies Apinim, citadi šie barvikveidīgie uzpērk žurnalistus un t.s.ekspertus, kas par naudu uzraksta vajadzīgo rakstu vai atzinumu.

Atbildēt

viens lauķis

09.04.2024. 10:04

vēl nesen makten gudrs taisījās un publiski teica, ka labprāt vilkiem katru gadu noliktu mežā kādas pāris aitas apēšanai, lai tik tie nenāktu viņa neaizsargātajām aitām virsū, tad nu, visdrīzāk, šādi lauķi, sīklopu audzētāji un reizē mednieki, arī speciāli izliek aitas pie meža vilku pievilināšanai. Lai var taurēt un taisīt histēriju, ka vilki matus no galvas viņam plēš nost.

Atbildēt

!

09.04.2024. 09:57

»

paskat, kāda šļura savilkusies valsts maizē!

Zemkopības ministrijas Meža resursu un medību nodaļa...


Benta ir tukša vieta tajā stallī, Ozols + Bārs tandēms tur mucā mēslus jauc. Tagad Ozols pārcēlās uz VMD, staļļa 'sutku' Bāru atstāja par galveno mucas apsargu

Atbildēt

Pirātu partija

09.04.2024. 09:46

Apini uztrauc vilki, bet neuztrauc sadurtie, globālistu apmuļķotie simtiem tūkstoši iedzīvotāju.
Lielā farma uzspieda, noslepenoja līgumus, kurus globalistu ieliktenis, knariņš parakstīja.
Pēc noslēgtiem līgumiem durstīšanas suslu no Pfaizer vēl tagad iepērk, tikai tā saucās savādāk, piemēram pret “Ērču encafalītu”.
Itālijā, tā laika veselības ministru, no cietušo ģimenes locekļiem, apsargā desmit bruņoti menti.
Papļūtu neviens neapsargā, knariņu neviens neapsargā. Kāpēc sadurto radinieki negrib atriebties šiem globālistu ielikteņiem. Ierēdņu plangtons atkal ies un nobalsos par NewVemjotību, bet pārējie vispār neaizies, jo no tā taču ne kas nemainās.
Cilvēkiem jāstāsta, ka jebkura vakcīna, īpaši uz mRNS bāzes , paugstina sadurtā jūtību pret visiem ārējiem faktoriem. Japāna pieņēma lēmumu aizliegt visas mRNS vakcīnas!
Fakcīna ir lēnās iedarbības bumba, tās rezultatā latvāņu populācijā zūd rezistīvi iedzīvotaji, tie paliek atkarīgi no lielās farmas. Kāmēr rij zāles viss kārtībā. Globālistu zāles neārstē, bet padara atkarīgus.
Vakcīnas ir kļuvušas par globālistu masu iznīcināšanas ieroci, nav nekaitīgu vakcīnu.
Latvijai tuvākie pieci gadi būs kritiski, vai nu spēsim nomest kleptokrātisko režīmu, vai tādas valsts vairs nebūs, tā pat, kā drīz Izraēla.
Negrib Izraēla mainīties, dzīve piespiedīs, būs cieti, uzreiz kā Ukrainā beigsies karš.

Atbildēt

A.L.P.

09.04.2024. 09:35

Malacis ,Apinis ! Vismaz šajā jautājumā mūsu domas sakrīt.Tie gaļas veikala (meža) izmantotāji savā alkatībā un slepkavošanas kārē būtu jāpārbauda psihiatram --- vai viņi nav bīstami arī cilvēku sabiedrībai !Ir taisnība, ka dzīvnieku populācija ir jāierobežo (vilki,lāči,mežacūkas u.c.) ,jo mežu platības sarūk un bīstami dzīvnieki sāk apgūt pilsētvidi .Ar slepkavniecisku kāri apveltīti cilvēki nebūtu pielaižami pie ieročiem . Kas notiek medībās ? Veči piedzerās un tad jau nošaut citu mednieku ir tīrais nieks !

Atbildēt

paskat, kāda šļura savilkusies valsts maizē!

09.04.2024. 09:31

Zemkopības ministrijas Meža resursu un medību nodaļa

Rita Benta
krāpnieku kantora vadītāja

Lāsma Āboliņa
krāpnieku kantora vadītāja vietniece

Lelda Pamovska
visvecākā no muļķēm

Jānis Bārs
Vecākais dalbajobs

Inga Ozola
Vecākā muļķe

Anita Krampe
Vecākā muļķe

Evelīna Skrastiņa
Vecākā muļķe

Atbildēt

Astoņzobu mizgrauzis

09.04.2024. 09:17

»

Arī Dakteris

Apiņa kungs...


Ļoti sakarīgs skats no malas! Labs raksts!

Atbildēt

Ļoti labs raksts

09.04.2024. 09:17

paldies Apinim!

Atbildēt

Hm

09.04.2024. 09:04

Nez kāpēc apiņu Pēteris nav aizgājis dzīvot pie vilkiem, ja jau tie ir tik labi un jauki?

Atbildēt

Kārtējais Apiņa murgs

09.04.2024. 08:52

Kad Apinim iekodīs vilks, tad dziedās citu dziesmu. Trulais dakteris labāk būtu cilvēkus ārstējis, nevis kārtējo rakstu cepj par to, ko nesaprot.

Atbildēt

Viks

09.04.2024. 08:44

Silava, VMD, ZM ir viena banda. Ministrijā Meža departamentā visu laiku sēdēja Ozols, tas tad arī fabricēja neleģitīmus normatīvus uz fiktīvu datu pamta visā mežu nozarē - gan par tievāku koku ciršanu, ko tagad Satversmes tiesa atcēla, gan par aizsargājamo sugu populācijām. Vislielākā datu krāpniecība, ko pastrādājuši visi šie nosauktie bandītiskie valsts kantori, ir par vilku populāciju.


Atbildēt

tā nopuvušā lepras slimnieka, killera Barvika

09.04.2024. 08:27

apmaksātās asiņainās spridzinātājas, kuras nebeidz kūdīt pret vilkiem, lūšiem, lāčiem, un, kuras Apinis rakstā piemin, ir Linda Dombrovska, Kate Šterna, Emīlija Mariševa, Sintija Dozberga

Atbildēt

no slepkavošanas atkarīgā vājprātīgā sabiedrības zombētāja Dombrovska bildē!

09.04.2024. 08:13

vajadzētu šai melei un krāpniecei uzlaist virsū kontroli

Atbildēt

bet

08.04.2024. 21:10

Pēteri Apini: Kas finansē tavas TV runas ??????????Esi godīgs un pasaki.

Atbildēt

edis

08.04.2024. 20:33

Grozi,ka gribi,bet taisniba ir-vilkam tacu ir jaed.Vins nemedi sava ,,kaifa,,pec.Un,jautajums,kurs tad isti kura teritorija atrodas ir pardomu verts.Vismaz,lai aizdomatos.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...