Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pretrunīgi vērtētais KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis vērsies ar iesniegumu pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, apstrīdot premjera rezolūciju par starpinstitūciju komisijas darba atjaunošanu un uzdevumu iesniegt priekšlikumus par jaunu KNAB struktūras modeli. Tikmēr premjers izdevis jaunu, precizētu rezolūciju, līdz ar kuru Vilnīša prokuratūrā apstrīdētā rezolūcija spēku jau zaudējusi.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Vilnītis vērsies ar iesniegumu pie ģenerālprokurora Kalnmeiera, lūdzot izvērtēt premjera Valda Dombrovska 13.novembrī attiecībā uz KNAB izdotās rezolūcijas tiesiskumu.

Prokuratūras preses centrā otrdien vakarā Pietiek apstiprināja, ka Vilnīša iesniegumus ir saņemts un tiks nodots adresētam - ģenerālprokuroram Kalnmeieram.

Tiesa, Vilnīša iesniegums par 13.janvāra premjera rezolūcijas tiesiskuma apstrīdēšanu varētu būt novēlots, jo Dombrovskis pa šo laiku saistībā ar KNAB jau izdevis jaunu, precizētu rezolūciju. Līdz ar to iepriekšējā rezolūcija, kuru apstrīd Vilnītis jau vairs nav spēkā.

To, ka premjers ir parakstījis jaunu rezolūciju par KNAB, Pietiek apstiprināja Dombrovska preses pārstāvē Līga Krapāne. Pēc viņas teiktā, jaunajā rezolūcijā precizēts starpinstitūciju komisijas sastāvs un nedaudz precizēts arī rezolūcijas saturs, nosakot, ka atzinumu komisija sniedz premjeram, nevis Valsts prezidenta vadītajai Nacionālās drošības padomei (NDP). Līdz ar to no komisijas sastāvā izslēgts Valsts prezidenta pārstāvis, nacionālās drošības padomnieks Raimonds Rožkalns.

Ar 13.novembra rezolūciju premjers pagarināja KNAB reformas izvērtēšanas starpinstitūciju komisijas darbu, uzdodot tai analizēt Vilnīša rīcības atbilstību labas pārvaldes principiem, kā arī tās tiesiskos aspektus. Rezolūcijā bija noteikts, ka Vilnīša rīcības novērtējums un priekšlikumi par biroja struktūras jauno modeli komisijai jāsagatavo un jāiesniedz premjeram līdz nākamā gada 10.janvārim. Savukārt Vilnītim premjers uzdeva līdz 6.decembrim sagatavot un iesniegt priekšlikumus par KNAB struktūras jauno modeli, nosakot, ka pirms tam tie jāizskata KNAB padomē un jāsaskaņo ar starpinstitūciju komisiju.

Tāpat Dombrovskis uzdeva komisijai izvērtēt biroja priekšnieka atsevišķu lēmumu un faktiskās rīcības tiesiskumu un atbilstību valsts interesēm un demokrātiskās pārvaldes principiem. Ar 13.novembra premjera rezolūciju tika mainīts arī komisijas sastāvs, Saeimas deputāta mandātus zaudējušo Jura Dalbiņa (TP) un Dzintara Jaundžeikara (LPP/LC) vietā ieceļot jaunajā parlamentā ievēlētos Gundaru Daudzi (ZZS) un Aināru Latkovski (Vienotība).

Situāciju KNAB sarežģījusies kopš pavasara, lielākā daļa biroja darbinieku, to vidū KNAB priekšnieka vietnieki Juta Strīķe un Alvis Vilks neatbalsta Vilnīša iecerētās KNAB reformas, uzskatot, ka to mērķis ir vājināt KNAB lomu korupcijas apkarošanā.

Konflikts vēršas plašumā, Strīķe un Vilks otrdien solīja premjeram un ģenerālprokuroram iesniegt informāciju par aptuveni 70 prettiesiskām Vilnīša darbībām.

Tiesa, lai arī konflikts KNAB vadībā ir tik saasināts, premjers pagaidām nav saņēmies radikāliem risinājumiem, piemēram, lēmumam rosināt Vilnīša atstādināšanu. Tas skaidrots ar to, ka nav politiskas vienošanās, kas nodrošinātu parlamentā balsu vairākumu Vilnīša atstādināšanai.

Kuluāros arī izskan, ka valdība līdz 2011.gada budžeta pieņemšanai nav gatava radikāli risināt samilzušo konfliktu KNAB un tā vadībā.

Vilnītis prokuratūrā vērsās jau jūnijā, kad apstrīdēja premjera rezolūciju, ar kuru Dombrovskis viņam uzdeva atcelt iecerēto KNAB reorganizāciju un grozījumus biroja reglamentā. Toreiz prokuratūra atzina, ka Vilnītis rīkojies savas kompetences ietvaros. Augustā pēc NDP ierosinājuma tika izveidota speciālā starpinstitūciju komisija, kura vadīja virsprokurors Arvīds Kalniņš un kurā darbojās arī SAB un Drošības policijas priekšnieki.

Pietiek rakstīja, ka komisija savu atzinumu par Vilnīša iecerētajām KNAB reformām sniedza oktobra beigās, un tajā bija secināts, ka Vilnītis, plānojot biroja reformu, lai uzlabotu darbu reģionos, rīkojies likumīgi. Vilnītis bija piedāvājis tādu biroja reorganizācijas shēmu, pret kuru kategoriski iebilda vairums KNAB darbinieku.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par VDK materiālu publicēšanu

FotoŠogad publicējamās dokumentu grupas būs pieejamas Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) tīmekļvietnē nākošajā dienā pēc Ministru kabineta noteikumu "Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 6.novembra noteikumos Nr.747 "Latvijas Nacionālā arhīva darbības noteikumi"" stāšanās spēkā.
Lasīt visu...

21

Iedzimtais grēks

FotoNevaru apgalvot, ka Latvijā opozīcija ir daudzskaitlīga. Šai rakstā nevēlos diskutēt par to, kas vispār ir opozīcija, kuri no tā sauktās opozīcijas atšķiras no pozīcijas tikai ar to, ka ir palikuši ārpus strīpas. Gribu parunāt par būtību, ielūkoties problēmā un rast tai risinājumu.
Lasīt visu...

6

Jāšaubās, vai Ekonomikas ministrijai vispār ir atbilstoša kompetence OIK atbalsta shēmas īstenošanai

FotoPieprasījums Ministru prezidentam Mārim Kučinskim par Ministru kabineta 2018. gada 24. aprīļa rīkojumā Nr. 172 izveidotās “darba grupas elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas atcelšanai” noteikto darba uzdevumu.
Lasīt visu...

21

Aldis Pielaizītais, Atis Mieramika un krogusmeita Liepiņa

FotoJūras pirātiem ir divi veidi, kā ieņemt kuģus. Viens ir brutāls… kad pirāti, bruņojušies ar dunčiem, ķekšiem un āķiem, iet uz abordāžu. Ar kauju ieņem kuģi, iemet kapteini jūrā par barību haizivīm, bet pārējos ņem savās rindās, iepriekš liekot tiem zvērēt pie haizivs zoba par mūžīgu uzticību pirātu vadonim. Vienkājainais vadonis ieņem komandtiltiņu un kļūst par kuģa saimnieku. Lieta darīta.
Lasīt visu...

21

Tautas mobilizācijas un tautas apātijas dialektika

FotoAbu virsrakstā minēto sociālo fenomenu dialektika ir spraiga un vēsturiski pierādīta. Tautas mobilizācijas un tautas apātijas pulsācijā var nekļūdīgi saskatīt mijiedarbību, kopsakaru, pretmetu kolīzijas, cīņu starp veco un jauno. Viss tik tikko uzskaitītais organiski piemīt lietu, parādību un procesu dialektikai.
Lasīt visu...

10

Satrunējušais nams: augustā tapusi eseja Latvijas valstij

FotoValsts bez taisnīguma ir kā ēka bez pamatiem. Agri vai vēlu tā sabruks. Latvijas valsts ēka ir avārijas stāvoklī, tā ir tuvu sabrukšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atpakaļ pie dabas: Gobzemam vienkārši pietrūka brīnumsmāķa

Neiet tiem mūsu premjerēšanas kandidātiem, galīgi neiet. Gribot negribot jāsāk domāt par iemesliem, kādēļ gan pēc tūlītējiem paziņojumiem par...

Foto

Vējoņa kungs, es ļoti (gandrīz tikpat ļoti kā Gobzems) gribētu kļūt par Latvijas premjerministru

Dažādos laikos esmu ticies ar daudzu valstu prezidentiem: Bašāru al Asadu (Sīrija),...

Foto

Garāka par mūžu vēlēšanu nakts ilgst

Tā varēja teikt gan par 13. Saeimas vēlēšanu rezultātu nakti, gan par visu priekšvēlēšanu kampaņu. Tā bija ilga, melna, emocionāli...

Foto

Brāķis

Ir lietas, kuras nav iespējams aprakstīt īsi. Ja tā nebūtu, tad vidusskolas vai augstskolas programma ietilptu tvitera ziņojumā. Zinām, ka tā nav. Arī šie nopietnie...

Foto

Vējonis ir labs, Šlesers nav labs, mans piedāvājums vienmēr ir vislabākais, pirmdien no rīta būs preses konference, nē, tomēr nebūs

Pirmdien pulksten 10.00 preses konference par...

Foto

Servitūts

Servitūts ir koplietošanas izraisīts apgrūtinājums. Tas nav izdevīgs visiem, bet ir vienīgais veids, kā sadzīvot, tas ir mazākais ļaunums. Tas ir tāds piespiedu regulējums par...

Foto

Ko darīt jaunajiem lāčplēšiem

2018.gada 16.novembra pēcpusdienā „Delfos” bija ievietota negaidīta un intriģējoša informācija. Izcilais sportists un cilvēks ar godīga cilvēka seju (liels retums varas spēlmaņu...

Foto

Es viennozīmīgi uzskatīšu, ka tieši JKP būs manas potenciālās valdības gāzēji

Arvien vairāk izskatās, ka JKP deputāti meklē ieganstus, lai paši nemaz pozīcijā neatrastos nekad....

Foto

Jauno konservatīvo partiju raksturojošie elementi ir mantkārība, melīgums, demagoģija un populisms

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Valsts prezidenta nominēto Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu...

Foto

Jāņa Bordāna atbilde Aldim Gobzemam

Jaunā konservatīvā partija ir nākusi politikā, lai pozitīvā veidā mainītu mūsu valsts Latvijas politisko kultūru, lai liktu cilvēkiem sajust, ka valsts...

Foto

Daži juridiski iebildumi pret ANO vienošanos “Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju”

Esmu sagatavojusi nelielu juridisko izvērtējumu par ANO Migrācijas Paktu. Kam interesē,...

Foto

Latvijas inteliģences atklāta vēstule

Mēs aicinām iestāties PRET Apvienoto Nāciju Organizācijas vienošanās „Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju” (turpmāk - Kompakts) atbalstīšanu Marokā...

Foto

Jauns līmenis fiskālās disciplīnas bezatbildībā

Fiskālās disciplīnas likumu, līdzīgi kā jebkuru tiesību aktu, var interpretēt pēc vismaz četrām metodēm (gramatiskās, sistēmiskās, vēsturiskās, teleoloģiskās (mērķa) metodes). ...

Foto

Emocionālās analoģijas

Pēc 2018.gada 6.oktobra Latvijā visnepatīkamāk jūtas cilvēki. Cilvēkos nepatiku izraisa postcilvēku uzvara 13.Saeimas vēlēšanās. Cilvēkus postcilvēku uzvara apkauno un pazemo. Apkaunojums un pazemojums bija...

Foto

Rīgas Dome pilsētas siltumapgādes problēmās nepatiesi vaino Valsts kontroli

Rīgas dome un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” vairakkārt kā atbildīgo par to, kādēļ Rīgas iedzīvotāji, kuru namus...

Foto

Kad Otto Ozols atklāja Artusa Kaimiņa liekulības masku?

Kad un kurā brīdi Otto Ozols atšifrēja Artusa Kaimiņa divkoša dabu un slepeno sadarbību ar politisko eliti? Domāju,...

Foto

Atklāta vēstule Ārlietu ministrijai no partijas “No sirds Latvijai”

Oktobra otrajā pusē pasaules mediju uzmanība bija pievērsta diviem barbariskiem aktiem, kas neatstāja vienaldzīgu nevienu....

Foto

Nožēlojamie (tas nav Viktors Igo)

Biedrības “Latvietis” pārstāvis Leonards Inkins ir Pietiek iesūtījis savu sarunu ar Lieni Apini no laikraksta DDD....

Foto

Nenoslīkt pašu ambīcijās

Nu jau kādu laiku dzīvoju/strādāju Helsinkos, Somijā. Lai arī Somija ģeogrāfiski mums tuva, man (un esmu diezgan drošs, ka daudziem LV cilvēkiem ir...

Foto

Inteliģences pieci stūrakmeņi

1.Ģenēzes stūrakmens. Latviešu tauta nekad nav bijusi un nekad nebūs izņēmums. Latviešu tautas tāpat kā jebkuras citas tautas kultūras attīstības parametrus, vēsturisko apziņu un...

Foto

Par portālu „Delfi” un primitīvu cenzūru

Stāsts ir par portālu Delfi. Lai pārāk neizplūstu, pievērsīšos divām lietām. Jau kādu laiku atpakaļ rakstiem par vēlēšanām mainījās komentēšanas sadaļa....

Foto

Vispirms – ierēdņu bezatbildība, pēc tam – mēģinājumi atrast kādu vainīgo

Uzņēmums "Grindeks" ir viens no visveiksmīgāk strādājošajiem biržā kotētajiem Latvijas uzņēmumiem, un likumsakarīgi, ka arī...

Foto

Rinkēvičs - caurkritušu politiķu un “savējo” pansionāta turētājs

Mērenu paniku noteikta burbuļa aprindās ir izraisījusi ziņa, ka pašreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs varētu zaudēt savu amatu....

Foto

Briesmīgā sazvērestība pret Barču un Klaužu

Pēdējo dienu smieklīgākā aktualitāte, manuprāt, ir tā, ka Jānis Klaužs un Aija Barča, kuri 12.Saeimā bija ievēlēti no sarkanzaļo zemnieku, strādnieku un...

Foto

Par ikgadējo inventarizāciju Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Papildu darbs, bet nemaksā

Daļai no P.Stradiņa slimnīcas darbiniekiem trešo gadu pēc kārtas 2018. gadā atkal liks veikt...

Foto

Vai JKP neredz, ka ķeras apskāvienos ar Šlesera politprojekta uzlecošo zvaigzni?

Šovasar es par savu viedokli tiku „sists” gandrīz visās sociālo portālu platformās - Facebook, Twitter, Spoki u.c....

Foto

KPV un JKP mīlas dancis

Koalīcijas procesa veidošanu var saukt, kā grib, taču pašreiz potenciālais koalīcijas veidojums man izteikti nepatīk. Iespējams, tādēļ, ka es tajā visā...