Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Viltotais zaķis trauksmes celšanas mērcē

Pēteris Septembrīns Nemeds
24.01.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kad dīkdienis uzvelk taisnības cīnītāja masku, sanāk... čiks. Kas ir pēdējās nedēļās izmisīgi pēc uzmanības alkstošais “taisnīguma cīnītājs”, kurš sevi piesaka kā trauksmes cēlāju? Tieksmē pēc starmešu gaismām šis cilvēks ir ar “burtos pārvērstu verbālo caureju” piegāzis arī “Pietiek.com” slejas, bet “slavas zenītā” nonāca kā “atmaskojoša” sižeta dalībnieks “Nekā Personīga”.

Sižeta “āža kāja” gan bija švaki noslēpta, jo lietuviešu ēku pārvaldīšanas uzņēmuma “Civinity” intereses pārņemt Rīgas liftu saimniecību spraucās ārā no katras sižeta sekundes. Tas, ka “Rīgas Namu pārvaldnieks”, ko it kā pie taisnības mēģina saukt Jānis Augustīns Vaivods, nav sirdsšķīsto mūķeņu apvienība, ir skaidrs pat zīdainim, tomēr ir aizdomas, ka velns nav tik melns, kā mālē.

Lai to saprastu, ir vērts iepazīties ar Vaivoda kungu mazliet tuvāk, jo labais tonis saka, ka mums ir iespējami labi jāiepazīst un jāatbalsta draugi, kuri par mums rūpējas, arī ceļot trauksmes. Īpaši, ja viņš ir tik daudzpusīgs – sīku disciplinārlietu uzraudzītājs, vienlaikus arī kristiešu bards un nu, jau daudz par ilgu bez sirdssilta rezultāta pie sāniem, arī neliela kristiešu iepazīšanās klubiņa loceklis.  

Pilnvērtīgai ainai man gan atbilstoši žanra stilistikai Vaivoda medus mucā jāieliek darvas karote – no Autotransporta direkcijas viņš tika patriekts. Rutīnas darbs, jo īpaši izvirzīto mērķu sasniegšana, nav Vaivoda kunga stiprā puse – pēc visa spriežot, ar to jānodarbojas citiem kolēģiem, jo viņa brīvajam garam nav izveidojusies beznosacījuma sakarība starp atalgojuma saņemšanu un faktiski padarītā darba apjomu, kā arī darba kvalitāti.
Kā apstākļos, kad cilvēks ir patriekts no darba, viņš konkursa kārtībā tiek pie darba RNP? Zinu, ka šis jautājums nodarbina ne tikai manu prātu. Tas noteikti “grauž” arī esošos vadoņus. Iespējams gan, ka atbilde ir acīmredzama un nav tālu jāmeklē - saliekot aprēķinu formulā dažus cilvēkus un notikušā laika grafiku, daudz kas pats no sevis nostājas savās vietās.

Vaivods darbu RNP sāka juridiskajā pārvaldē 2019. gada vasarā, kad par jomu atbildīgais valdes loceklis bija Ivo Lecis, bet mazāk nekā pēc mēneša par pārvaldes vadītāja kļuva Aina Drivniece, jo līdz tam nodaļa bija atstāta bez formālas vadības. Ja brīnāties, kur esat dzirdējuši šos uzvārdus, atgādināšu, ka Drivnieces uzvārds zināms saistībā ar zvērināta tiesu izpildītāja Veinberga lietu, kurā par nenozīmīgu parādu sirmgalve zaudēja dzīvokli un vienlaikus ar dzīvokļa zaudēšanas procesu viņai ar viltota vekseļa palīdzību tika nozagta arī izsolē par dzīvokļa pārdošanu iegūtā nauda – 28 000 eiro apmērā, kas palika no nekustamā īpašuma atsavināšanas izsolē.

Veicot padziļinātas pārbaudes, atklājās, ka RNP sadarbojas tikai ar dažiem īpaši izredzētiem un iemīļotiem tiesu izpildītājiem, kuri saņem miljonos mērāmas piedziņas lietas. Favorīts lietu sadalē pēdējos gados bija tieši Veinbergs.

Jaunā RNP vadība, kas uz to brīdi bija strādājusi vien dažus mēnešus, sāka parādu piedziņas saimniecības pārbaudes. Neticamā kārtā tieši tajā brīdī jaunā, vitālā un spriganā Juridiskās pārvaldes priekšniece Drivniece pēkšņi… saslima. Par viņas tālākajām gaitām man informācijas nav.

Savukārt Lecis, kurš ilgus gadus bija te RNP valdes priekšsēdētājs, te valdes loceklis, zaudējot amatu RNP, kļuva par “Civinity” augstas raudzes darbinieku, par ko var pārliecināties sociālajos tīklos publicētajos foto, kur viņš ar vēl pārīti ne tik pazīstamu uzņēmuma pārstāvju nofotografēts uz Rīgas domes kāpnītēm, īsi pirms došanās aizkulišu cīņā par Rīgas liftu saimniecības pārņemšanu. Interesanti, ka arī Vaivoda svarīgākais jājamzirdziņš TV sižetā bija liftu jautājums. Droši vien tā ir sakritība, jo es joprojām ticu mediju bezkaislīgai un neieinteresētai faktu atspoguļošanai. Joprojām ticu... Ticu.. Ticu. Atvainojos, man bija jānostiprina šis joks zemapziņas līmenī.

Turpinoties lielajām pārmaiņām galvaspilsētas domē, 2020. gadā kārtējo reizi mainījās arī RNP vadība, uzņēmumā notika iekšējās pārbīdes, savu ietekmi lēnām sāka zaudēt odiozais un pazīstamais RNP valdes konsultants, pašvaldības deputāts Valērijs Petrovs. Krēsls sāka ļodzīties arī valdes biroja vadītājam Aleksejam Aņisimovam. Pirmais, kurš amatā nonāca ar “Saskaņas” gādību, vēlāk gāza pašvaldības koalīciju un aizsāka juku laikus domē, bet otrais, nešķiramais vasalis, deva priekšroku palikt ēnā, tomēr RNP abi bija zināmi kā faktiskie uzņēmuma vadītāji. Turklāt zinātāji teic, ka domes koalīcija tika palikta zem sitiena tāpēc, ka abus kungus rupji norāva no siles, kurā viņi jau ne pirmo gadu, nekaunēdamies - skaļi čāpstinot un atraugājoties, bija “ielīduši ar visām četrām”.

Kāpēc tas viss ir svarīgi stāstā par J.A.Vaivodu? Tāpēc, ka J.A.Vaivoda pēdējais amats RNP bija saistīts ar Iekšējās kontroles nodaļu. Struktūrvienību, ko faktiski izveidoja V.Petrovs kopā ar A.Aņisimovu, lai labāk pieskatītu “savu” sili, tas ir saimniecību, tas ir RNP. Par iekšējās kontroles nodaļas vadītāju 2016. gadā tika iecelts Hermanis Eriņš. Plašākai sabiedrībai nezināms kungs, kurš no priekiem par izrādīto uzticību tajā pašā 2016. gadā ar A.Aņisimova brāli Maksimu Aņisimovu nodibināja uzņēmumu SIA "ERA Group". 

M.Aņisimovs savukārt “godīgas daudzu pretendentu konkurences” rezultātā bija iekārtojies RNP IT struktūrvienības vadītāja krēslā. IT nozares speciālisti tā laika RNP dēvēja dažādos interesantos vārdos, bet bez cenzēšanas to publicēt nedrīkst. Maigākais ir “melnais caurums” jo nauda IT jomā tika grūsta iekšā bez jēgas un saprašanas. Precizitātei nedrīkstam aizmirst, ka IT lietas RNP ierasti bija I.Leča pārziņā. Tas īsumā viss par Iekšējo kontroles nodaļu, kurā bezkaislīgais J.A.Vaivods sāka “cīņu par labāku nākotni visiem”, ja tā var izteikties.

Pēc uzskaitītajiem faktiem, šķiet, ir lieki brīnīties par to, kāpēc Iekšējā kontroles nodaļa nepamanīja miljonos mērāmās īpatnības lietu nodošanā zvērinātiem tiesu izpildītājiem. Vai medijos piebļauto stāstu par čaulas kompāniju “Ferrus”, ar ko RNP bija spiests lauzt līgumu.

Pēc zinātāju nostāstiem, līdzīgi kā Autotransporta direkcijā, Vaivods sevi ar tiešo pienākumu izpildīšanu arī Iekšējās kontroles nodaļā neapgrūtināja. Termiņi tika kavēti it visā un ar glanci. Iespējams, vienkārši Vaivods, kā jau sīku personāla pārkāpumu tvarstītājs, bez atbilstošas pieredzes iepirkumu jomā, sāka izlikties par iepirkumu ekspertu un vienkārši netika galā. Bet šķiet, ka nesatraucās par ķibelēm, jo, kā teikts senā krievu parunā, zaldāts guļ, dienests rit.

Saaktivizējās gan tieši tajā brīdī, kad saprata, ka viņa tiešais priekšnieks atstās savu iepriekš tik omulīgo sēdvietu. Eriņš līdz ar jauno vadību bija zaudējis jebkādu “aizmuguri”, kā arī nespēja sniegt saprotamas un argumentētas atbildes par daudziem skandaloziem notikumiem, kas nepamanīti bija paslīdējuši garām Iekšējās kontroles “modrajam” acu skatam. Nav saprotams, kā un kāpēc Vaivods bija iedomājies, ka kļūs par Iekšējās kontroles nodaļas vadītāju, jo nebija nekādu indikāciju, ka tas varētu notikt – tam par labu nerunāja ne viņa darba rezultāti, ne nākotnes vīzija, ka viņš varētu strauji uzlabot sniegumu.

Brīdī, kad arī viņš saprata, ka nodaļas vadītāja vietu viņam neredzēt kā savas ausis, jo nodaļas darbs, arī pateicoties viņa “ieguldījumam”, vērtējot price/performance jeb snieguma un paveiktā darba apjoma attiecību, rezultātu ziņā izrādījās izteikti neefektīvs. Līdz gala rezultātam tika novesti tikai santehniķu, elektriķu, sētnieku un citu mūsu dzīvē svarīgu profesionāļu pārkāpumi. Cita līmeņa uzdevumi nodaļai bija par grūtu.

Protams, papīrs pacieš visu, tāpēc bija sadrukāti daži pseidodokumenti ar skaļiem nosaukumiem par it kā atrastiem pārkāpumiem. Diemžēl, līdzīgi kā reizēm notiek ar dažām tiesībsargājošajām iestādēm – skaļiem paziņojumiem ne vienmēr ir segums pierādījumos un turpinājums tiesas zālē.

Brīdī, kad Vaivods saprata, ka nodaļa tiks likvidēta un viņš nebūs ne tikai tās vadītājs, bet arī darbinieks, viņam “pēkšņi” iestājās apskaidrība, ka RNP visi ir korumpanti. Protams, izņēmums bija viņš un vēl pāris darbinieki. Turpmākajos mēnešos viņš skaļi deklarēja jebkurā vietā, kur pulcējās lielāks skaits darbinieku. Ja cilvēku tiešā tuvumā nebija, viņš par to aizgrābtā balsī izkliedza nezināmiem, iespējams, izdomātiem klausītājiem tālruņa klausulē. Svarīgo ziņu, ka viņam ir daudz “kompromāta”, un pavadziņu, ka tāpēc “labāk nevajag” viņu aiztikt, mēģināja arī novadīt līdz valdei. Lai vadība apzinās sekas, ja pēc veselu divu gadu ilgas karjeras vairākos “ūbersvarīgos” amatos nelietīgi izlems viņu atstāt bez iztikas līdzekļiem.

Skaidrs, ka pēc tam, kad no vienas darba vietas esi izmests, bet nākamajā strādājis par “melno darbu izsūtāmo” pie cilvēku grupas ar savdabīgām interesēm, darba atrašana var būt apgrūtināta. Iespējams, tāpēc Vaivodā pēkšņi pamodās “trauksme”, kuru viņš vēlējas “celt”. Te gan jāpievieno neliela atruna – trauksmes cēlājs klasiskā izpratnē ir cilvēks, kurš ceļ trauksmi, kad redz problēmu. Neatliekot to līdz momentam, kad par kaut ko jākaulējas ar darba devēju. Trauksmes cēlājam, kura rīcības motivācija ir sirdsapziņa un labāka nākotne visiem, būtu jāziņo uzreiz, nevis ilgstoši jākrāj mapītes.

Sākt baurot brīdī, kad viņam lūdza pievērsties jauniem izaicinājumiem? Vai man vienam šķiet, ka ticamības moments ir nozagts? Nemēģināšu apgalvot, ka šāda rīcība grauj pašu trauksmes celšanas būtību, bet tam noteikti ir negatīva ietekme uz visu trauksmes celšanas procesu.

Secinājuma daļā vēlos teikt, ka RNP acīmredzami ir problēmas ar darbiniekiem. Šķiet, ka katrs otrais, trešais darbinieks, kuram nav rīcības plāns sākt strādāt kādā konkurentu uzņēmumā un iegūtās zināšanas (informāciju) izmantot ar augstu atdevi, pēc darba tiesisko attiecību izbeigšanas ar uzņēmumu sāk “atmaskošanas” krusta karu. Tā Drivniece, izmantojot savu draudzeni, Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centra (tagad Iekšējo pārbaužu un korupcijas novēršanas nodaļa) darbinieci, aizvadītajā gadā realizēja neskaitāmas pārbaudes, draudzenes bijušajai darbavietai nosūtot desmitiem informācijas pieprasījumu.

Vaivodam šķiet, ka viņš domā plašāk, tāpēc sākumā informācija par “pēkšņi atklātajiem pārkāpumiem” tika nosūtīta visām svarīgākajām tiesībsargājošajām iestādēm, ietverot arī Iepirkumu uzraudzības biroju un izlaižot vien pāvestu. Iepirkumu uzraudzības birojam gan jāuzmanās – ja viņi nespēs pielāgoties Vaivoda paradigmai, arī viņi nonāks tautas ienaidnieku sarakstā.

Kāds šobrīd ir pseido trauksmes cēlāja mērķis? Gan jau, ka to ir aizmirsis viņš pats, jo jaunākajos “Vaivoda suņa murgu” sējumos korumpanta birka ir piekarināta vairumam no esošās Rīgas domes vadības. Ticamības moments ir zudis, jo korumpanti ir nevis tie, kuri ir korumpanti pēc noteiktām pazīmēm, bet tie, kuri nevienojas ar Vaivodu vienotā meldiņā.

Pie secinājumiem rekomendēju RNP uzlabot namu pārvaldīšanu un darbinieku atlasi. Ticu - ja šajās kategorijās tiks sasniegti uzlabojumi, rīdzinieki saņems labāku pakalpojumu. Lai to izdarītu, nepieciešami profesionāli darbinieki, kuri strādā, nevis iecerējuši kļūt par informētiem pseidomocekļiem, lai būtu argumenti sevi saglabāt algas sarakstos. Tā mēs nonāksim pie darbiniekiem, kuri dara savu darbu, un šī procesa sekas būtu daudz laimīgāki rīdzinieki.

Novērtē šo rakstu:

88
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...