Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Viltotais zaķis trauksmes celšanas mērcē

Pēteris Septembrīns Nemeds
24.01.2022.
Komentāri (54)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kad dīkdienis uzvelk taisnības cīnītāja masku, sanāk... čiks. Kas ir pēdējās nedēļās izmisīgi pēc uzmanības alkstošais “taisnīguma cīnītājs”, kurš sevi piesaka kā trauksmes cēlāju? Tieksmē pēc starmešu gaismām šis cilvēks ir ar “burtos pārvērstu verbālo caureju” piegāzis arī “Pietiek.com” slejas, bet “slavas zenītā” nonāca kā “atmaskojoša” sižeta dalībnieks “Nekā Personīga”.

Sižeta “āža kāja” gan bija švaki noslēpta, jo lietuviešu ēku pārvaldīšanas uzņēmuma “Civinity” intereses pārņemt Rīgas liftu saimniecību spraucās ārā no katras sižeta sekundes. Tas, ka “Rīgas Namu pārvaldnieks”, ko it kā pie taisnības mēģina saukt Jānis Augustīns Vaivods, nav sirdsšķīsto mūķeņu apvienība, ir skaidrs pat zīdainim, tomēr ir aizdomas, ka velns nav tik melns, kā mālē.

Lai to saprastu, ir vērts iepazīties ar Vaivoda kungu mazliet tuvāk, jo labais tonis saka, ka mums ir iespējami labi jāiepazīst un jāatbalsta draugi, kuri par mums rūpējas, arī ceļot trauksmes. Īpaši, ja viņš ir tik daudzpusīgs – sīku disciplinārlietu uzraudzītājs, vienlaikus arī kristiešu bards un nu, jau daudz par ilgu bez sirdssilta rezultāta pie sāniem, arī neliela kristiešu iepazīšanās klubiņa loceklis.  

Pilnvērtīgai ainai man gan atbilstoši žanra stilistikai Vaivoda medus mucā jāieliek darvas karote – no Autotransporta direkcijas viņš tika patriekts. Rutīnas darbs, jo īpaši izvirzīto mērķu sasniegšana, nav Vaivoda kunga stiprā puse – pēc visa spriežot, ar to jānodarbojas citiem kolēģiem, jo viņa brīvajam garam nav izveidojusies beznosacījuma sakarība starp atalgojuma saņemšanu un faktiski padarītā darba apjomu, kā arī darba kvalitāti.
Kā apstākļos, kad cilvēks ir patriekts no darba, viņš konkursa kārtībā tiek pie darba RNP? Zinu, ka šis jautājums nodarbina ne tikai manu prātu. Tas noteikti “grauž” arī esošos vadoņus. Iespējams gan, ka atbilde ir acīmredzama un nav tālu jāmeklē - saliekot aprēķinu formulā dažus cilvēkus un notikušā laika grafiku, daudz kas pats no sevis nostājas savās vietās.

Vaivods darbu RNP sāka juridiskajā pārvaldē 2019. gada vasarā, kad par jomu atbildīgais valdes loceklis bija Ivo Lecis, bet mazāk nekā pēc mēneša par pārvaldes vadītāja kļuva Aina Drivniece, jo līdz tam nodaļa bija atstāta bez formālas vadības. Ja brīnāties, kur esat dzirdējuši šos uzvārdus, atgādināšu, ka Drivnieces uzvārds zināms saistībā ar zvērināta tiesu izpildītāja Veinberga lietu, kurā par nenozīmīgu parādu sirmgalve zaudēja dzīvokli un vienlaikus ar dzīvokļa zaudēšanas procesu viņai ar viltota vekseļa palīdzību tika nozagta arī izsolē par dzīvokļa pārdošanu iegūtā nauda – 28 000 eiro apmērā, kas palika no nekustamā īpašuma atsavināšanas izsolē.

Veicot padziļinātas pārbaudes, atklājās, ka RNP sadarbojas tikai ar dažiem īpaši izredzētiem un iemīļotiem tiesu izpildītājiem, kuri saņem miljonos mērāmas piedziņas lietas. Favorīts lietu sadalē pēdējos gados bija tieši Veinbergs.

Jaunā RNP vadība, kas uz to brīdi bija strādājusi vien dažus mēnešus, sāka parādu piedziņas saimniecības pārbaudes. Neticamā kārtā tieši tajā brīdī jaunā, vitālā un spriganā Juridiskās pārvaldes priekšniece Drivniece pēkšņi… saslima. Par viņas tālākajām gaitām man informācijas nav.

Savukārt Lecis, kurš ilgus gadus bija te RNP valdes priekšsēdētājs, te valdes loceklis, zaudējot amatu RNP, kļuva par “Civinity” augstas raudzes darbinieku, par ko var pārliecināties sociālajos tīklos publicētajos foto, kur viņš ar vēl pārīti ne tik pazīstamu uzņēmuma pārstāvju nofotografēts uz Rīgas domes kāpnītēm, īsi pirms došanās aizkulišu cīņā par Rīgas liftu saimniecības pārņemšanu. Interesanti, ka arī Vaivoda svarīgākais jājamzirdziņš TV sižetā bija liftu jautājums. Droši vien tā ir sakritība, jo es joprojām ticu mediju bezkaislīgai un neieinteresētai faktu atspoguļošanai. Joprojām ticu... Ticu.. Ticu. Atvainojos, man bija jānostiprina šis joks zemapziņas līmenī.

Turpinoties lielajām pārmaiņām galvaspilsētas domē, 2020. gadā kārtējo reizi mainījās arī RNP vadība, uzņēmumā notika iekšējās pārbīdes, savu ietekmi lēnām sāka zaudēt odiozais un pazīstamais RNP valdes konsultants, pašvaldības deputāts Valērijs Petrovs. Krēsls sāka ļodzīties arī valdes biroja vadītājam Aleksejam Aņisimovam. Pirmais, kurš amatā nonāca ar “Saskaņas” gādību, vēlāk gāza pašvaldības koalīciju un aizsāka juku laikus domē, bet otrais, nešķiramais vasalis, deva priekšroku palikt ēnā, tomēr RNP abi bija zināmi kā faktiskie uzņēmuma vadītāji. Turklāt zinātāji teic, ka domes koalīcija tika palikta zem sitiena tāpēc, ka abus kungus rupji norāva no siles, kurā viņi jau ne pirmo gadu, nekaunēdamies - skaļi čāpstinot un atraugājoties, bija “ielīduši ar visām četrām”.

Kāpēc tas viss ir svarīgi stāstā par J.A.Vaivodu? Tāpēc, ka J.A.Vaivoda pēdējais amats RNP bija saistīts ar Iekšējās kontroles nodaļu. Struktūrvienību, ko faktiski izveidoja V.Petrovs kopā ar A.Aņisimovu, lai labāk pieskatītu “savu” sili, tas ir saimniecību, tas ir RNP. Par iekšējās kontroles nodaļas vadītāju 2016. gadā tika iecelts Hermanis Eriņš. Plašākai sabiedrībai nezināms kungs, kurš no priekiem par izrādīto uzticību tajā pašā 2016. gadā ar A.Aņisimova brāli Maksimu Aņisimovu nodibināja uzņēmumu SIA "ERA Group". 

M.Aņisimovs savukārt “godīgas daudzu pretendentu konkurences” rezultātā bija iekārtojies RNP IT struktūrvienības vadītāja krēslā. IT nozares speciālisti tā laika RNP dēvēja dažādos interesantos vārdos, bet bez cenzēšanas to publicēt nedrīkst. Maigākais ir “melnais caurums” jo nauda IT jomā tika grūsta iekšā bez jēgas un saprašanas. Precizitātei nedrīkstam aizmirst, ka IT lietas RNP ierasti bija I.Leča pārziņā. Tas īsumā viss par Iekšējo kontroles nodaļu, kurā bezkaislīgais J.A.Vaivods sāka “cīņu par labāku nākotni visiem”, ja tā var izteikties.

Pēc uzskaitītajiem faktiem, šķiet, ir lieki brīnīties par to, kāpēc Iekšējā kontroles nodaļa nepamanīja miljonos mērāmās īpatnības lietu nodošanā zvērinātiem tiesu izpildītājiem. Vai medijos piebļauto stāstu par čaulas kompāniju “Ferrus”, ar ko RNP bija spiests lauzt līgumu.

Pēc zinātāju nostāstiem, līdzīgi kā Autotransporta direkcijā, Vaivods sevi ar tiešo pienākumu izpildīšanu arī Iekšējās kontroles nodaļā neapgrūtināja. Termiņi tika kavēti it visā un ar glanci. Iespējams, vienkārši Vaivods, kā jau sīku personāla pārkāpumu tvarstītājs, bez atbilstošas pieredzes iepirkumu jomā, sāka izlikties par iepirkumu ekspertu un vienkārši netika galā. Bet šķiet, ka nesatraucās par ķibelēm, jo, kā teikts senā krievu parunā, zaldāts guļ, dienests rit.

Saaktivizējās gan tieši tajā brīdī, kad saprata, ka viņa tiešais priekšnieks atstās savu iepriekš tik omulīgo sēdvietu. Eriņš līdz ar jauno vadību bija zaudējis jebkādu “aizmuguri”, kā arī nespēja sniegt saprotamas un argumentētas atbildes par daudziem skandaloziem notikumiem, kas nepamanīti bija paslīdējuši garām Iekšējās kontroles “modrajam” acu skatam. Nav saprotams, kā un kāpēc Vaivods bija iedomājies, ka kļūs par Iekšējās kontroles nodaļas vadītāju, jo nebija nekādu indikāciju, ka tas varētu notikt – tam par labu nerunāja ne viņa darba rezultāti, ne nākotnes vīzija, ka viņš varētu strauji uzlabot sniegumu.

Brīdī, kad arī viņš saprata, ka nodaļas vadītāja vietu viņam neredzēt kā savas ausis, jo nodaļas darbs, arī pateicoties viņa “ieguldījumam”, vērtējot price/performance jeb snieguma un paveiktā darba apjoma attiecību, rezultātu ziņā izrādījās izteikti neefektīvs. Līdz gala rezultātam tika novesti tikai santehniķu, elektriķu, sētnieku un citu mūsu dzīvē svarīgu profesionāļu pārkāpumi. Cita līmeņa uzdevumi nodaļai bija par grūtu.

Protams, papīrs pacieš visu, tāpēc bija sadrukāti daži pseidodokumenti ar skaļiem nosaukumiem par it kā atrastiem pārkāpumiem. Diemžēl, līdzīgi kā reizēm notiek ar dažām tiesībsargājošajām iestādēm – skaļiem paziņojumiem ne vienmēr ir segums pierādījumos un turpinājums tiesas zālē.

Brīdī, kad Vaivods saprata, ka nodaļa tiks likvidēta un viņš nebūs ne tikai tās vadītājs, bet arī darbinieks, viņam “pēkšņi” iestājās apskaidrība, ka RNP visi ir korumpanti. Protams, izņēmums bija viņš un vēl pāris darbinieki. Turpmākajos mēnešos viņš skaļi deklarēja jebkurā vietā, kur pulcējās lielāks skaits darbinieku. Ja cilvēku tiešā tuvumā nebija, viņš par to aizgrābtā balsī izkliedza nezināmiem, iespējams, izdomātiem klausītājiem tālruņa klausulē. Svarīgo ziņu, ka viņam ir daudz “kompromāta”, un pavadziņu, ka tāpēc “labāk nevajag” viņu aiztikt, mēģināja arī novadīt līdz valdei. Lai vadība apzinās sekas, ja pēc veselu divu gadu ilgas karjeras vairākos “ūbersvarīgos” amatos nelietīgi izlems viņu atstāt bez iztikas līdzekļiem.

Skaidrs, ka pēc tam, kad no vienas darba vietas esi izmests, bet nākamajā strādājis par “melno darbu izsūtāmo” pie cilvēku grupas ar savdabīgām interesēm, darba atrašana var būt apgrūtināta. Iespējams, tāpēc Vaivodā pēkšņi pamodās “trauksme”, kuru viņš vēlējas “celt”. Te gan jāpievieno neliela atruna – trauksmes cēlājs klasiskā izpratnē ir cilvēks, kurš ceļ trauksmi, kad redz problēmu. Neatliekot to līdz momentam, kad par kaut ko jākaulējas ar darba devēju. Trauksmes cēlājam, kura rīcības motivācija ir sirdsapziņa un labāka nākotne visiem, būtu jāziņo uzreiz, nevis ilgstoši jākrāj mapītes.

Sākt baurot brīdī, kad viņam lūdza pievērsties jauniem izaicinājumiem? Vai man vienam šķiet, ka ticamības moments ir nozagts? Nemēģināšu apgalvot, ka šāda rīcība grauj pašu trauksmes celšanas būtību, bet tam noteikti ir negatīva ietekme uz visu trauksmes celšanas procesu.

Secinājuma daļā vēlos teikt, ka RNP acīmredzami ir problēmas ar darbiniekiem. Šķiet, ka katrs otrais, trešais darbinieks, kuram nav rīcības plāns sākt strādāt kādā konkurentu uzņēmumā un iegūtās zināšanas (informāciju) izmantot ar augstu atdevi, pēc darba tiesisko attiecību izbeigšanas ar uzņēmumu sāk “atmaskošanas” krusta karu. Tā Drivniece, izmantojot savu draudzeni, Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centra (tagad Iekšējo pārbaužu un korupcijas novēršanas nodaļa) darbinieci, aizvadītajā gadā realizēja neskaitāmas pārbaudes, draudzenes bijušajai darbavietai nosūtot desmitiem informācijas pieprasījumu.

Vaivodam šķiet, ka viņš domā plašāk, tāpēc sākumā informācija par “pēkšņi atklātajiem pārkāpumiem” tika nosūtīta visām svarīgākajām tiesībsargājošajām iestādēm, ietverot arī Iepirkumu uzraudzības biroju un izlaižot vien pāvestu. Iepirkumu uzraudzības birojam gan jāuzmanās – ja viņi nespēs pielāgoties Vaivoda paradigmai, arī viņi nonāks tautas ienaidnieku sarakstā.

Kāds šobrīd ir pseido trauksmes cēlāja mērķis? Gan jau, ka to ir aizmirsis viņš pats, jo jaunākajos “Vaivoda suņa murgu” sējumos korumpanta birka ir piekarināta vairumam no esošās Rīgas domes vadības. Ticamības moments ir zudis, jo korumpanti ir nevis tie, kuri ir korumpanti pēc noteiktām pazīmēm, bet tie, kuri nevienojas ar Vaivodu vienotā meldiņā.

Pie secinājumiem rekomendēju RNP uzlabot namu pārvaldīšanu un darbinieku atlasi. Ticu - ja šajās kategorijās tiks sasniegti uzlabojumi, rīdzinieki saņems labāku pakalpojumu. Lai to izdarītu, nepieciešami profesionāli darbinieki, kuri strādā, nevis iecerējuši kļūt par informētiem pseidomocekļiem, lai būtu argumenti sevi saglabāt algas sarakstos. Tā mēs nonāksim pie darbiniekiem, kuri dara savu darbu, un šī procesa sekas būtu daudz laimīgāki rīdzinieki.

Novērtē šo rakstu:

83
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

FotoRažotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana un jāpadara neizdevīga atkritumu apglabāšana. Šķiet pašsaprotami, vai ne? Diemžēl pašlaik valdība nesaprotamu iemeslu dēļ bremzē jau ar visām iesaistītajām pusēm apspriestu likumprojektu un dod priekšroku no iedzīvotāju kabatām katru gadu maksāt ES 15 miljonus par nepārstrādātu plastmasas iepakojumu.
Lasīt visu...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....