Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā kā veselības ministre Ilze Viņķele un viņas vadītā Veselības ministrija turpina dezinformēt sabiedrību par rīcību saistībā ar koronavīrusa epidēmijas apkarošanu, bloķēt ierēdņiem un ministrei nevēlamus profilus sociālajos tīklos un slēpt no sabiedrības informāciju par budžeta līdzekļu tērēšanu un saviem izvēlētajiem darījumu partneriem, atalgojuma palielināšanu un citiem jautājumiem, ministrijai un tās pakļautības iestādēm ir nosūtīti vairāki apjomīgi informācijas pieprasījumi, - šodien Pietiek publicē nozīmīgākos uzdotos jautājumus:

1) Kad tieši (miniet konkrētu datumu) Jūsu iestāde sāka monitorēt informāciju saistībā ar vīrusu, kas izraisa saslimšanu, kas oficiāli tika nosaukta par Covid 19? Kura tieši vai kuras tieši Jūsu iestādes amatpersonas pieņēma lēmumu par šādas monitorēšanas sākumu? Kuras tieši struktūras un darbinieki tika nozīmēti šī monitoringa veikšanai? Kāds tieši uzdevums viņiem tika dots? Kādi tieši publiski informācijas avoti tika monitorēti? Kādi vēl informācijas avoti tika izmantoti?

Atbildēm pievienojiet attiecīgo lietvedības dokumentu kopijas, kas apliecinātu sniegto atbilžu patiesīgumu. Atbildēm pievienojiet arī sniegtos monitoringa ziņojumus par laiku no monitoringa sākuma datuma līdz 2020. gada 31. martam.

2) Šā gada 28. janvārī veselības ministre Ilze Viņķele savā verificētajā profilā sociālajā tīklā Twitter veica šādu ierakstu: „Tieša koronavīrusa apdraudējuma Latvijas iedzīvotājiem nav, situācija tiek uzraudzīta.”

Kāds bija attiecīgās dienas monitoringa ziņojums par epidemioloģisko situāciju Ķīnā un citviet pasaulē? Uz kādu vēl informāciju tika balstīts veselības ministres paziņojums? Vai ministre bija informēta par publiski sen zināmo informāciju par vīrusa izplatību, lipīgumu un inkubācijas periodu? Ar kādiem tieši epidemiologiem ministre bija konsultējusies pēdējās trīs dienās pirms šī paziņojuma? Atbildēm pievienojiet attiecīgo lietvedības dokumentu kopijas, kas apliecinātu sniegto atbilžu patiesīgumu.

3) Kā tieši Veselības ministrija šī paziņojuma izteikšanas laikā – 28. janvārī veica „situācijas uzraudzīšanu”? Kā tieši Veselības ministrija līdz šī paziņojuma izteikšanas datumam – 28. janvārim veica „situācijas uzraudzīšanu”? Atbildei pievienojiet attiecīgo lietvedības dokumentu kopijas, kas apliecinātu sniegtās atbildes patiesīgumu.

4) Kādu iemeslu dēļ ar Covid 10 saistītu analīžu veikšanai netiek izmantota P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā laboratorija? Kas un kad, ar kādu argumentāciju pieņēma lēmumu par šīs laboratorijas neizmantošanu?

5) Kādus lēmumus par atalgojumu to veselības aprūpes iestāžu vadībai, kuru kapitāldaļu turētāja ir Veselības ministrija, Veselības ministrija ir pieņēmusi laikā no šā gada 1. marta līdz šā gada 14. aprīlim? Atbildei pievienojiet attiecīgo lietvedības dokumentu kopijas.

6) Kāds skaits aizsargtērpu, ķirurģisko masku un respiratoru šā gada 1. februārī atradās Veselības ministrijas pārraudzībā esošajās slimnīcās un valsts rezervēs?

7) Ar kādu pamatojumu un uz kādas tieši informācijas pamata veselības ministre šā gada februārī apgalvoja, ka nepieciešamo resursu esot pietiekami, ja zināms, ka šā gada martā un aprīlī izrādījās, ka veselības aprūpes iestādēm katastrofāli trūkst gan dezinfekcijas līdzekļu, gan individuālās aizsardzības līdzekļu?

8) Kādas tieši darbības Veselības ministrija 2019. gadā ir veikusi, lai uzlabotu gatavību krīzes katastrofu un epidēmiju situācijām?

9) Kādu tieši iemeslu dēļ Veselības ministrija ir nokavējusi pašas pieteikto veselības reformas pasākumu realizāciju? Kuras tieši amatpersonas ir par to atbildīgas?

10) Kādus tieši ieteikumus Veselības ministrija ir sniegusi atbildīgajām institūcijām saistībā ar iebraucošo personu veselības kontroli laika posmā no 2020. gada 1. marta līdz 2020. gada 14. aprīlim. Par katru ieteikumu miniet tā sniegšanas datumu, personas, kas to sniegušas, un personas, kam tas sniegts.

11) Šā gada 25. februārī veselības ministre sociālajā tīklā Twitter sniedza šādas ziņas: „Ar kolēģiem @veselibasmin, @SPKCentrs, @NMPdienests minitorējam ziņas par jauno koronavīrusu. Par nepatiesas informācijas izplatīšanu sociālajos tīklos Covid-19 sakarā, kas vairo bailes un paniku, vērsīsimies @Valsts_policija. Esi informēts, nevis maldini.”. Par katru gadījumu, kad Jūsu iestāde vai kāda no veselības ministres minētajām iestādēm saistībā ar veselības ministres minēto tematiku vērsusies Valsts policijā kopš šā gada 25. februāra, miniet datumu, vēršanās tēmu un vēršanās iznākumu.

12) Šā gada 12. martā veselības ministre sociālajā tīklā Twitter sniedza šādas ziņas: „Apzinām darbus un vietas, kurās lūgsim brīvprātīgo palīdzību. LU atsaucās palīdzēt ar komunikācijas zinātņu studentiem, kas lieti noderēs n-kārtīgi pieaugošas soc.tīklu jautājumu un komentāru slodzes nokopšanai.” Sniedziet informāciju par to, kā tieši kopš minētā datuma ir tikusi „nokopta komentāru slodze”, kas tieši un kādos kanālos to ir veicis, kādas tieši „komentāru slodzes nokopšanas” metodes ir izmantotas un vai personas, kas to veikušas, ir saņēmušas kādu samaksu.

13) Miniet visus gadījumus, kad Veselības ministrija 2019. gadā būtu vērsusies pie Ministru prezidenta, Valsts kontrolē, Saeimā vai tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar to, ka valsts materiālajās rezervēs noteiktajām normām neatbilstošā daudzumā ir gan dažādi medikamenti, tostarp, antibiotikas, gan vienreizlietojamie cimdi, bahilas, roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļi, operācijas maskas un citi līdzekļi. Ja šāda vēršanās nav notikusi, miniet Veselības ministrijas amatpersonas, kuras ir atbildīgas par to, ka šāda vēršanās nav notikusi.

14) Sniedziet šādu informāciju: Jūsu iestādes ministra padomnieka komunikācijas jautājumos amata aprakstu, Jūsu iestādes ministra padomnieka komunikācijas jautājumos pienākumu aprakstu, citus iekšējos normatīvus, kas apraksta Jūsu iestādes ministra padomnieka komunikācijas jautājumos darbību, informāciju par Jūsu iestādes ministra padomniekam komunikācijas jautājumos noteikto mēneša atalgojumu, informāciju par Jūsu iestādes ministra padomniekam komunikācijas jautājumos šā gada pirmajos trīs mēnešos piešķirtajām piemaksām, prēmijām un naudas balvām un pamatojumu katram no šiem piešķīrumiem.

15) Jūsu iestādes Komunikācijas nodaļas funkciju un pienākumu aprakstu, iekšējos normatīvus, kuros noteikta kārtība, kādā veidā, kādā formā un cik operatīvi Jūsu iestāde atbild uz žurnālistu jautājumiem, kas uzdoti, izmantojot Jūsu iestādes publiski norādīto mediju saziņas elektroniskā pasta adresi [email protected], katra Jūsu iestādes Komunikācijas nodaļas darbinieka amata aprakstu, informāciju par katram Jūsu iestādes Komunikācijas nodaļas darbiniekam noteikto mēneša atalgojumu, informāciju par katram Jūsu iestādes Komunikācijas nodaļas darbiniekam šā gada pirmajos trīs mēnešos piešķirtajām piemaksām, prēmijām un naudas balvām un pamatojumu katram no šiem piešķīrumiem.

16) Informāciju par to, kas un kad pieņēma lēmumu par Veselības ministrijas sociālā tīkla Twitter profilu @veselibasmin, informāciju par to, kādu funkciju veikšanai tika izveidots minētais profils un ar kādu mērķi tajā tiek publicēta informācija, informāciju par personām, kas veic minētā profila uzturēšanu un informācijas izvietošanu tajā, par katru personu minot tās ieņemamo amatu, informāciju par to, kādu sumu no budžeta līdzekļiem ik mēnesi prasa minētā profila uzturēšana un informācijas izvietošana tajā, informāciju par to, cik personām laikā no 2020. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 11. aprīlim ir bloķēta pieeja minētā profila publicētajai informācijai, informāciju par iemesliem, kuru dēļ katrai no šīm personām ir bloķēta pieeja minētā profila publicētajai informācijai, informāciju par personu/personām, pēc kuru lēmuma katrai no šīm personām ir bloķēta pieeja minētā profila publicētajai informācijai. Līdz ar informāciju, kas pieprasīta katrā no šiem punktiem, nosūtiet man arī lietvedības dokumentācijas kopijas, kas apliecinātu sniegtās informācijas patiesīgumu.

17) Jūsu iestādes vadītāja atbildi uz jautājumu – ar kādām tiesībām Jūsu iestādes darbinieki bloķē pieeju par valsts budžeta līdzekļiem tapušam informācijas kanālam, kurā sabiedrības vajadzībām tiek izvietota sabiedriski nozīmīga informācija.

18) Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājam Imantam Paeglītim no šā gada 1. janvāra? Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta RAKUS valdes loceklim Kasparam Plūmem no šā gada 1. janvāra? Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta RAKUS valdes loceklim Aleksejam Višņakovam no šā gada 1. janvāra? Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta RAKUS padomes loceklim Valtam Ābolam no šā gada 27. marta? Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta PSKUS padomes loceklei Tīnai Kukkai no šā gada 27. marta? Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta PSKUS padomes priekšsēdētājam Erki Molderam no šā gada 27. marta?

19) Vai kopš minētajiem datumiem kādas no minētajām personām darba samaksas nosacījumos ir notikušas kādas pārmaiņas? Ja jā, tad kad un kādas? Vai attiecībā uz kādas no minētajām personām darba samaksu (pamatalgu, piemaksām, prēmijām u.c.) RAKUS valde, padome, kapitāldaļu turētājs vai kāda cita persona kopš minētajiem datumiem ir pieņēmusi kādus lēmumus? Ja jā, tad kas, kad un kādus?

20) Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) valdes loceklei Elitai Bušai no šā gada 1. janvāra? Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta PSKUS valdes loceklim Jānim Komisaram no šā gada 1. janvāra? Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta PSKUS valdes loceklei Ilzei Kreicbergai no šā gada 1. janvāra? Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta PSKUS valdes priekšsēdētājam Rinaldam Muciņam no šā gada 25. februāra? Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta PSKUS padomes loceklim Reinim Ceplim no šā gada 25. februāra? Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta PSKUS padomes loceklim Renaldam Jurkevičam no šā gada 25. februāra? Kāda darba samaksa (pamatalga, piemaksas, prēmijas u.c.) bija noteikta PSKUS padomes loceklim Jurim Lapšem no šā gada 25. februāra?

21) Vai kopš minētajiem datumiem kādas no minētajām personām darba samaksas nosacījumos ir notikušas kādas pārmaiņas? Ja jā, tad kad un kādas? Vai attiecībā uz kādas no minētajām personām darba samaksu (pamatalgu, piemaksām, prēmijām u.c.) PSKUS valde, padome, kapitāldaļu turētājs vai kāda cita persona kopš minētajiem datumiem ir pieņēmusi kādus lēmumus? Ja jā, tad kas, kad un kādus?

22) Informāciju par katru Jūsu iestādes iegādāto individuālo aizsardzības līdzekļu pārbaudi laikā no 2020. gada 1. marta līdz 2020. gada 11. aprīlim: pārbaudītā individuālā aizsardzības līdzekļa nosaukums, drošības klase, ražotājs, piegādātājs, iegādes cena, pārbaudes datums, pārbaudes veicēji, pārbaudes veicēju kvalifikācija, kas ļauj veikt šādas pārbaudes un sniegt kvalificētus atzinumus, pārbaudes metodika un iestāde, kas šo metodiku apstiprinājusi, pārbaudes rezultāts.

Novērtē šo rakstu:

172
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Iznīcinot reģionālos medijus, draud veidoties brīva telpa ienaidnieka dezinformācijai

Foto“Tas viennozīmīgi ir valsts drošības jautājums,” pēc notikušā konkursa vērtējot atteikumu reģionālajiem medijiem piešķirt Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļus digitalizācijai, teic Latvijas preses izdevēju asociācijas (LPIA) valdes priekšsēdētāja vietnieks un atbildīgais par reģionālajiem medijiem Guntars Līcis. Daudziem medijiem tas nozīmēs darbības pārtraukšanu. Taču bez reģionālajiem medijiem veidosies dezinformācijas zonas, ko ar savu saturu piepildīs ienaidnieki. Un to mums ir daudz.
Lasīt visu...

21

Kas notiek ar mūsu valsti: vai Latvijā var brīvi iekļūt arī 46 Krievijas kaujinieki?

FotoKā tā var būt, ka mūsu valstī, kas savai aizsardzībai tērē 3% no IKP, Valsts policijas krāsās daiļotā braucamrīkā pa Tēvijas ārēm laiski vizinās 46 migranti, bet varbūt ienaidnieka speciālo uzdevumu kaujinieki? Kā tā var būt, ka mēs tērējam milzu naudu robežas aprīkošanā ar žogiem, sietiem un betona bluķiem, bet tā dēvētie migranti brīvi maršē tam visam pāri? Kā tā var būt, ka parlamentārā uzrauga, Saeimas atbildīgās komisijas priekšsēdētāja rīcībā vairāk nekā diennakti pēc notikušā nav pilnas informācijas par šī vājprāta iemesliem? Atkal izrādīsies, ka neviens ne par ko nav atbildīgs? Vainīgais būs kāds nošļucis pierobežas kaprālis? Te ir valsts vai kas?
Lasīt visu...

21

Vai Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Švinka atbalsta "Hamas" teroristus?

FotoPirmdien tīmeklī Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka (“Progresīvie”) publicēja savu tvītu: “Šodien paiet gads kopš dienas, kas satricināja pasauli, kad Hamas realizētais terorisms atņēma dzīvības tik daudziem nevainīgiem cilvēkiem Izraēlā un daudzi tika saņemti par ķīlniekiem. Terorisms ir noziegums, nevainīgu civiliedzīvotāju nogalināšana ir noziegums, ķīlnieku sagrābšana ir noziegums. Šodien pieminam 7. oktobra nevainīgos upurus!”
Lasīt visu...

21

Kāpēc izgāzās kristietības dialogs ar liberālismu

FotoFragments no Rišarda Legutko 2012. gadā iznākušās grāmatas Ierindas cilvēka triumfs (Triumf człowieka pospolitego), kas angļu un citos tulkojumos pazīstama ar nosaukumu Dēmons demokrātijā. Totalitārisma tendences brīvajās sabiedrībās.
Lasīt visu...

21

Lielbritānijas karstā vasara

FotoNo 2024. gada 30. jūlija līdz 5. augustam Lielbritānijā notika protesti un nemieri, kas vērsti pret imigrāciju. Šie notikumi masu medijos tika interpretēti pamatā kā “galēji labējo” protesti, kurus izprovocējušas “viltus ziņas” par 29. jūlijā Sautportā notikušo slaktiņu, kur imigrantu izcelsmes vīrietis nodūra trīs bērnus. Tāpat tika uzsvērts protestu destruktīvisms un vardarbība.
Lasīt visu...

12

Kur pazudušas bailes no naftas krājumu izsīkšanas. Mazliet fantastiska vīzija

FotoKur palikuši strīdi, cik ilgam laikam palicis dažnedažādo resursu, ar ko māte Zeme mūs baro? Piemēram, tā pati nafta. Tie, kam virs 40, noteikti atceras, ka tā bija top tēma 90. gados un šī gadsimta sākumā. Patiesībā tā bija tēma un dažādu zinātnisko prognozētāju maize jau krietni senāk.
Lasīt visu...

13

Pensiju 2.līmeņa iemaksu samazināšana grauj uzticību valsts pensijai

FotoFinanšu nozares asociācija (FNA) neatbalsta valdības ieceri samazināt iemaksas pensiju 2.līmenī par 1%, jo ar šādu soli valdība risina šodienas problēmas uz nākotnes pensionāru jeb šodienas strādājošo rēķina.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi