Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), kas turpmāk būs pazīstama kā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, mēnesi garā sarakstē tā arī nav sniegusi atbildi par finansējuma izlietojumu tā dēvētajā „Dūrīša kaķu Covid-19 pētījumā” – par godu līdzšinējam Veselības ministrijas parlamentārajam sekretāram, 13. Saeimas deputātam un „Attīstībai/Par” pārstāvim Ilmāram Dūrītim –, kurā tika skaidrota iespēja cilvēkam inficēties ar Covid-19 no kaķa. Divi profesori ir vienīgi apgalvojuši, ka izlietotās summas esot mazākas, nekā minēts publikācijās, taču neparko nav vēlējušies tās nosaukt.

Pietiek vērsās pie LLU komunikācijas un mārketinga centra vadītājas pienākumu izpildītājas Lanas Janmeres ar lūgumu iepazīties ar pētījuma par iespēju cilvēkam inficēties ar Covid-19 no kaķiem rezultātiem.

L. Janmere vispirms uz jautājumu neatbildēja, bet pēc atkārtota e-pasta nosūtīšanas ar atgādinājumu sniegt informāciju atbildēja, ka pārsūtījusi Pietiek lūgumu pētījuma vadītājam Kasparam Kovaļenko, kurš vienīgais var sniegt informāciju, bet, iespējams, neesot vēl atbildējis savu darba pienākumu dēļ.

“Profesors ir noslogots gan darbā ar studentiem, gan pētījumos,” norādīja L. Janmere, piebilstot, ka pētījums  ir jau noslēdzies aizvadītajā gadā. “Kolēģi no citiem medijiem Kovaļenko kungu par to ļoti plaši intervējuši,” uzsvēra LLU komunikācijas un mārketinga centra vadītāja.

Uz norādi, ka Pietiek interesē pats pētījums, nevis sniegtās intervijas, kā arī lūgumu darīt zināmu, kā sazināties ar profesoru, L. Janmere izsniedza K. Kovaļenko e-pasta adresi, norādot, ka jau sākotnējā vēstule nosūtīta profesoram,

K. Kovaļenko atbildēja, ka pašlaik ir komandējumā un atgriezīsies pēc nedēļas un painteresējās, kādā formā Pietiek vēlas interviju. Tad profesoram tika atbildēts, ka vispirms ir vēlēšanās iepazīties ar pētījuma galarezultāta dokumentu, pētījuma aprakstu un pārskatu par finansējuma izlietojumu.

Taču pēc nedēļas atbildes tā arī netika saņemtas, un uz atgādinājumu, ka joprojām tiek gaidīta informācija, K. Kovaļenko atbildēja, ka atrodas komandējumā un diemžēl Dienvidaustrumu valstīs ir praktiski nelietojams internets. “Tā kā mums bija tikai neliela daļa VPP projektā "Multidisciplināra pieeja COVID19 un citu nākotnes epidēmiju monitorēšanai, kontrolei un ierobežošanai Latvijā", tad jums jāsazinās ar projekta vadītāju prof. Ugu Dumpi.

Pārlasot iepriekš publicēto rakstu par I.Dūrīti. vēlos norādīt, ka kaķu paraugu iegūšanai un izmeklēšanai bija atvēlēti vien ap 5% no kopējā projekta finansējuma. Atalgojumu šajā pētījuma daļā saņēma vien divas doktorantes, bet gan es, gan doc. A.Vekšins darba pienākumus veicām bez maksas. Iegūtie dati pašlaik tiek gatavoti publicēšanai starptautiski
recenzējamos zinātniskos žurnālos (tiklīdz tie būs publicēti, tā jums šos rakstus nosūtīšu),” atbildēja profesors.

Uz norādi, ka Pietiek tomēr vēlas saņemt informāciju par finansējuma izlietojumu, K. Kovaļenko aicināja par visām detaļām vērsties pie profesora Ugas Dumpja.

U. Dumpis ar atbilžu sniegšanu bija naskāks, taču informāciju par finansējuma izlietojumu tā arī nesniedza. “Jūsu minētais pētījums ar kaķiem tika veikts praktiski bez finansējuma un apvainojums par 0,5 miljonu iztērēšanu šim pētījumam ir absolūti nepamatots. Pētījumā piedalījās ap 70 cilvēku no 6 zinātniskajām institūcijām,” atsūtot saites uz pētījuma rezultātu publikācijām internetā, skaidroja U. Dumpis.

Taču uz atkārtotu lūgumu sniegt informāciju par finansējuma izlietojumu, Dumpis paziņoja, ka,,, tā jau esot sniegta. “Pietiek.com šāda detalizēta informācija no LU tika nosūtīta. Ar visām algām, fakultātēm bez uzvārdiem. Atceros skaidri.  Mūsu sadarbības projektā vislielāko finansējumu saņēma RSU (ap 100 000 Eiro) par seroprevalences pētījuma veikšanu. Pārējie partneri saņēma mazāk.  LU bija iesaistītas trīs fakultātes un kopā finansējums noteikti bija mazāks kā 100 000 Eiro. LU medicīnas fakultāte, kurā piedalījās manis vadītā pētnieku grupa, saņēma mazāk kā 50 000 Eiro. Jāsaprot, ka liela daļa izdevumu aizgāja reaģentiem. Šķiet, ka Latvijas Lauksaimniecības Universitātei (kaķu pētījums) tas bija ap 10 tūkstošiem Eiro nevis pusmiljons, kā Jūs rakstāt. Viņu piedalīšanās vairāk bija simboliska no konsorcija viedokļa. Dūrīša kungam ar pētījumu nebija nekāda sakara,” atbildē rakstīja U. Dumpis.

Kad Pietiek norādīja, ka nekāda informācija nav saņemta un būtu jauki ar to beidzot iepazīties, U. Dumpis paziņoja, ka viņam tādas informācijas nemaz. “Es pat neparakstu finansiālās atskaites. Es nodarbojos ar zinātni un koordinēju tikai vienu darba paku šajā apakšprojektā. Finansējums uzreiz aizgāja visām zinātniskajām institūcijām pa taisno atbilstoši projekta darba pakām. Skaidri zinu, ka Pietiek.com saņēma informāciju par finansējumu no visām zinātniskajām institūcijām, jo bija oficiāli to pieprasījumi.

Varu tikai vēlreiz apliecināt, ka manis nosauktās aptuvenās summas ir pareizas. Ja Jums šķiet, ka 0,5 miljonu summa uz šo lielo konsorciju ar izdarītajiem darbiem ir liela, tad diemžēl jāatzīst, ka neizprotat, cik maksā zinātne kaut vai reaģentos. Es varu tikai iztēloties, kāda būtu Jūsu vilšanās, ja Jūs uzzinātu, cik liels bija mans atalgojums šajā projektā.  Bet Jūs tāpat, līdzīgi visiem konspirācijas teoriju piekritējiem  tam neticēsiet, vienalga ko es teikšu,” paziņoja profesors. Lieki teikt, ka šo summu viņš atklāt nevēlējās.

Pietiek vēlreiz vērsās pie LLU ar lūgumu sniegt informāciju par finansējuma izlietojumu, taču atbilde tā arī nav saņemta. Turpinājums sekos.

Novērtē šo rakstu:

108
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...