Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Daudzi iemesli, kāpēc es neplānoju savus bērnus vest atpakaļ uz Latviju ne šogad, ne citu gadu. Un kāpēc es to iesaku ikvienam, izņemot visiem tiem, kuri balsoja par esošo varu.

Pirmā daļa.

1. Pirmais iemesls ir personisks. Atceros, kā mani izņirdza, izsmēja, apsaukāja un represēja. Ka esmu garīgi slims, ka esmu narkomāns, ka valsts apdraudējums un kas tik vēl ne. Dzīves gudrība ir vienkārša - pilnībā izslēgt jebkādus kontaktus ar ikvienu tādu, kas izņirdza, apsmēja, represēja un balsoja par esošo varu vai nebalsoja par mani. Arī tiem, kuri bija par slinku vai neaptēstu. Arī tiem, kuri bija vienaldzīgi. Kam man tie ļaudis? Viņi man ne silts, ne auksts. Tieši tāpat kā es viņiem. Viss godīgi. Otra dzīves gudrība. Rādi viņiem to, kas viņiem nepatīk - piemēram, es labi izskatos, šeit inflācija gadā ir 5,8 procenti, spīd saule un tādā garā. Pirmais iemesls ir mazākais. Pārējie ir būtiskāki.

2. Otrais. Dzīves dārdzība. Ja es būtu palicis ar ģimeni Latvijā, tad man šī ziema būtu ļoti smaga. Vispirms tehniski man būtu atņemts viss. Pēc tam ikdienas izmaksas par jebko būtu kosmoss. Es nevarētu uzturēt ģimeni Latvijā, jo darbu es arī nedabūtu tādu, kas ļauj nevis izdzīvot, bet dzīvot.

3. Bērnu izglītība, apģērbs, ēdiens, veselības aprūpe. Būs gads tūliņ apkārt, kopš mani bērni ir prom. Ieguvumi ir visur. Valodas. Esmu jau rakstījis, Adrianai vakar palika septiņi gadi, un viņa var runāt angļu, franču un spāņu valodās. Un ne tikai runāt, bet rakstīt, rēķināt, skaitīt dzejoļus utt. Latvijā tas nebūtu iespējams. Latvijā taisītu kniksi Kariņam skolotājas ar ondulāciju pavadījumā. Vai arī būtu iespējams, bet tad izmaksātu tik dārgi, cik nevaru atļauties.

Apģērbs, protams, ir stipri lētāk, un turklāt nevajag visas ziemas dārgās siltās drēbes. Es neesmu uzvilcis jaku nevienu dienu, jo ziema šeit ir kā vēls pavasaris Latvijā. Izmaksu ietaupījums uz bērnu apģērbu ir milzīgs. Pārtika - kopumā lētāka, turklāt pēc ilgāka dzīves laika šeit varu apgalvot - Latvijā daudzviet tirgo ļoti nekvalitatīvu pārtiku. Pārtika savukārt ietekmē veselību gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Bērnu slimošana, tfu, tfu, tfu, šeit ilgst vienu dienu. Kaimiņiem saslima meita, temperatūra, saaukstēšanās, pēc dienas jau bija skolā. Ja ir veselības apdrošināšana, pieejams jebkurš ārsts jebkurā privātklīnikā. Ja nav apdrošināšana, būs padārgi ārstēties, bet slimošana vispār ir mazāk. Medikamentu krīzes nav. Tabletes gan aptiekās nedod cilvēkiem kā Latvijā uz katra stūra, un visi var dabūt visu. Principā te vispār nevar neko sarunāt aptiekā bez receptes, un ārsts arī receptes nerakstīs tikai tāpēc, ka gribas. Nu aptuveni tā. Frizieris - Akselam maksāja matus apgriezt 13 eiro.

4. Interesanta detaļa notika, kad atsekoju visus Latvijas profilus. Izbeidzās karš. Ļoti uzskatāmi. Tad visa tā gaušanās par grūto dzīvi arī kā ar rokas mājienu. Kļuva kaut kāds dzīvespriecīgs socmediju strīms. Bez pelēkām asarām.

Otrā daļa.

Un tagad par to, kāpēc Latvijā ir tā, kā ir. To iemeslu ir daudz. Te būs tikai daži.

5. Man skolā bija tāds ētikas pasniedzējs LL. Viņš krāpa savu sievu ar studentēm. Nu kuram negadās. Vienreiz bija tāds gadījums, ka sieva šo lidostā pieķēra, kad bija ar studenti atlidojis no siltajām zemēm. Oksfordā, Kembridžā un jebkur citur tādu izmestu no skolas ar lielu blīkšķi un karjera arī būtu galā. Bet Latvijā LL ir ētikas guru :))).

6. Lielākais cīnītājs pret korupciju RV [Romualds Vonsovičs] regulāri vazājās gadiem pa tiesnešu kabinetiem. Īpaši Augstāko tiesu. Un neko. Visi zina, visiem po…uj. Sieva BS [Baiba Strautmane] ar visiem medijiem piesedz, gremdējot ikvienu, kurš ir konkurents vai pretinieks. Visi to zina, visiem po…uj. Tiesās vajagot lielākas algas. Korupciju izskaust nevajag, to, ka tiesu sistēma strādā koruptīvās sistēmas labā, to izskaust arī nevajag, tikai algas. Nafig Jums algas? Tāpat klanāties varai, tai jau pielika, kamēr pārējiem pie komunālajiem pakalpojumiem. Mums šomēnes bija zemākais komunālo rēķins, vasarā bija vairāk.

7. VID gadiem vada daži grupējumi, kas piesedz vienus un drāž tos, kas tiem pirmajiem traucē. Visi zina, kuri un kā, bet visiem po…uj.

8. Policijas vadība visi ne tikai nesportiski resnīši, bet gadu gadiem piesedz kaut vai to paša Kariņa Skolas ielas naudas atmazgāšanas gadījumu. Visi zina, visiem po…uj. Premjeram tak drīkst.

9. Medijos visos var visu sarunāt. Delfos, TVNET, lai ieliktu rakstu, jāiet uz vienu PR aģentūru, Kas Jauns uz citurieni utt. Visi zina, visiem po…uj. TV un radio gadiem izpilda Vienotības apkalpošanu. Spriņģes kundze nu jau vairs pat neizliekas. Latkovskis no NRA tāds pats pakalpiņš, tikai citiem. Un tādā garā.

10. Iepirkumi - visi zina, kā Latvijā notiek iepirkumi. Kiršteina dēls ir tikai viens piemērs. Bet to piemēru ir, sākot no stabiņiem, beidzot ar jebko. Ir vispār kāds iepirkums bez otkata?

11. Slimnīcas. Daži barojas, kas atsūkā varai, pārējie badā. To arī visi zina. Un visiem po…uj. Un tad Fūrmanis, tipa ārsts. Kā ārsts var būt garīgi nelīdzsvarots tips? Nu vesels cilvēks taču neuzvestos tā, ka nepazīstamam cilvēkam sūtītu rupjības par p…pelēm? Fūrmanis to dara, ārsts tipa, kuram gan pašam vajag palīdzību.

12. Skolas slēdz. Cietumus un divas vai trīs drošībnieku ēkas ar otkatiem ceļ.

13. Nodokļi. Ikviens, kurš daudz maz grib izdzīvot, jau sen ir pārreģistrējies vismaz Igaunijā.

14. Bankas. Nu kapitālo remontu izjutuši ir daudzi. Ļoti daudzi. Īpaši tie, kuri atskaitījās par 20 eiro pārskaitījumu.

15. Kur ir pazudis krīzes izcilais menedžeris Pīlēns? Sauļojas Maldivās? Solīja tak kara istabu un gudrus padomus. Pied…rsa. Jums to teica pirms vēlēšanām, bet atkal kā dalbajobi noticējāt, jo džeki baltus kreklus bija reklāmā uzvilkuši. Nu gudru cilvēku nevar piekrāpt 30 gadus. Neiespējami. Ministrs Šmits ne tikai solīja Pabrika gaumē nekad neiet Kariņa valdībā, bet cīnīties par tautas vēlētu prezidentu. Situācija mainījusies. Tautai nevar uzticēt vēlēt prezidentu, izjauks karteli.

16. Opozīcija, ja godīgi, no attāluma izskatās komiska. Tāpēc tā arī tika pieļauta par opozīciju. Jo šī karteli neizjauks. Tā kā vairums jau bija pamanījuši Saskaņas sazobi ar Vienotību, tad bija vajadzīgas jaunas "opozīcijas" partijas, ar kurām sabiedēt varas partiju vēlētājus un, lai varētu turpināt ideālo shēmu ar sarkanajām līnijām. Rosļiks un dziedošais buldozers tam labi noder. Tas viss tika teikts pirms vēlēšanām, bet nevar to iestāstīt tiem, kuriem patīk raudāt pelēkām asarām no reizes uz reizi.

17. Nozaga vēlēšanas? Nē. Ap 750 tūkstoši nobalsoja par esošo varu. Tie tā grib dzīvot. 70 tūkstoši savas dumjības dēļ izmeta balsis miskastē, 50 tūkstoši iedomājās, ka buldozers glābs valsti, tiem atmiņas nav vispār, mazāk nekā zelta zivtiņai.

Visu es neuzskaitīju. Bet kurā rindiņā man nav taisnība?

Un nobeigums. TV Aizliegtajā paņēmienā rādīja sižetu par bērnu dzemdēšanu Latvijā. Tika intervētas sievietes, kuras nedzīvo Latvijā. Neviens jautājums, kāpēc viņas nedzīvo Latvijā. Jo atbilde ir - Latvijā bērni dzimst arvien mazāk, jo tas ir Vienotības, Nacionālās apvienības un viņu uz katrām vēlēšanām izveidoto pozīcijas un opozīcijas satelītu darbības rezultāts.

Pārējās ideoloģiskās muļķības meitenēm, kuras ir apmaldījušās, var izskaidrot vienkārši. Palūkojiet, cik statistiski daudz laimīgu ir vientuļu omīšu vecumdienās, salīdzinot ar vecmammām, pie kurām brauc mazbērni. Drāzties apkārt līdz 30 gadiem ir jauki, piekrītu. Bet kam Jūs pēc 30 vairs būsiet vajadzīgas. Pat manā vecumā divdesmitgadīgas jau stāv rindā . Es ciniski. Jo nedzird jau to, ka bērni vienkārši ir pats labākais, kas var būt. Neviena egoistiska izprieca nav salīdzināma ar to, par ko mēs kļūstam, kad esam vecāki. Atbildīgi un mīloši vecāki. Ne tie piecdesmit tūkstoši bezatbildīgo.

Novērtē šo rakstu:

187
37

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

FotoKas noteica "Saskaņas" rezultātu Saeimas vēlēšanās? Vai pieļāvām kļūdas, no kurām varēja izvairīties? Vai samaksājām par principiem? Vai katrs no mums izdarīja/neizdarīja visu labākam rezultātam? Un kādus secinājumus esam izdarījuši? Pašlaik katram ir īstais laiks meklēt atbildes uz šiem jautājumiem.
Lasīt visu...

21

No mūsu drosmes atkarīgs

FotoPirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja: “Arvien vēl šis jautājums stāv, kur bijis. Un, protams, diezgan nenormālā stāvoklī, pateicoties skaidras likumības un ieskatu trūkumam par šo lietu Latvijā.
Lasīt visu...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...