Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu otrās grupas invalīds, kuram simptomu mazināšanai regulāri jālieto medikamenti, no kuriem par dažiem ārsts teicis liktenīgus vārdus - līdz mūža galam. Tā nu reizi mēnesī vai trijos sazinos ar ārstu, lai noformētu kārtējo e-recepti.

Taču pirmo reizi desmit gadu laikā aptiekā man paziņoja nevis, ka zāļu nav uz vietas un tās jāpasūta no noliktavas, bet ka to vispār nav noliktavā. Tā kā aptieku tīklam ir iespēja redzēt, kurā citā tīkla aptiekā vēl palikušas šīs zāles, palūdzu to noskaidrot.

"Jūrmalā nav," skanēja farmaceites verdikts. Nācās paskaidrot,  ka es nejautāju, kur nav, bet kur ir. "Rīgā," atcirta aptieķniece.  Nācās aizrādīt, ka Rīgā ir daudz šī tīkla aptieku un man interesētu doties tieši uz to, kurā konkrētās zāles var iegādāties. "Ir tikai divi iepakojumi Sarkandaugavas aptiekā," mazliet papukojusies un noburkšķējusi par uzmācīgo pacientu, paziņoja farmaceite, piebilstot, ka citur nav un nav arī zināms, kad būs, lai es gaidot, kad ražotājs piegādās.

Man gan šķita, ka pacientam, kuram tiek izrakstītas zāles hronisku sāpju mazināšanai, ir diezgan sadistiski ieteikt, izbaudot nepārejošas sāpes, gaidīt nezināmu nākotni, kad atrisināsies globālās zāļu piegādes problēmas.

Tā kā nebija īpašas vēlmes ceļot uz Sarkandaugavu, iegriezos „Saules aptiekā” Brīvības un Ģertrūdes ielas stūrī, kur pēc iepriekšējas pieredzes bija izdevies iegādāties zāles, kas citur nebija pieejamas. Tur arī paskaidroja, ka konkrētā medikamenta nav, bet piedāvāja divas un trīs reizes dārgākus medikamentus ar to pašu aktīvo vielu. Parēķināju, ka tomēr ir atšķirība, vai medikaments maksā 9 vai 38 eiro, un atteicos, samierinoties ar došanos uz Sarkandaugavu.

Sarkandaugavas „Mēness aptiekā” tiešām manas zāles bija, bet farmaceite paziņoja,  ka mana recepte ir nobloķēta un tās nav iespējams izsniegt. Ieteica sazināties ar aptieku, kurā biju iepriekš, lai tur tiktu veikta receptes atbloķēšana.

„Saules aptieka” paziņoja,  ka neko atbloķēt nevar un jāgaida, kad pēc 24 stundām recepte automātiski atbloķēsies. Tā esot e-receptes sistēmas kļūda.

Paskaidroju, ka nav ne mazākās vēlēšanās mērot ceļu no Majoriem uz Sarkandaugavu divas dienas pēc kārtas, un tad aptiekas vadītāja ieteica pasūtīt zāļu piegādi mājās,  kas maksāšot četrus eiro.  Es parēķināju, ka četri eiro ir mājās gatavotas vakariņas visai ģimenei un šādu summu es neesmu gatava ziedot kurjerdienestam. Turklāt zāles, kuras man nepieciešamas jau šodien, piegādās tikai pēc četrām dienām. Aleluja – četras dienas mocīties sāpēs. Urā!

Tomēr mērķtiecīgi vēlējos tikt pie savām zālēm par to cenu, ko biju pieradusi maksāt. Sazinājos ar Nacionālo veselības dienestu, kur informatīvā tālruņa operatore paziņoja, ka neko nevarot izdarīt, jo viņai nav tiesību izmantot personas datus.  Lai zvanot e-receptes tehniskajai daļai, kas problēmu atrisināšot. 

Tehniskā daļa savukārt paskaidroja, ka recepti atbloķēt var tikai „Saules aptieka” un sistēmas uzturētāji to nevar. Vienkārši „Saules aptieka” nekorekti aizvērusi neizsniegto recepti. Sazinājos atkārtoti ar „Saules aptieku”, kura spītīgi palika pie sava - 24 stundas un viss.

Zvanīju atpakaļ e-receptes sistēmas tehniķiem un lūdzu, lai viņi sazinās ar „Saules aptieku” un paskaidro, kas jādara, bet tehniķi lika man pašai zvanīt „Saules aptiekai” un teikt, lai „Saules aptieka” sazinās ar e-receptes sistēmas tehniķiem un noskaidro, kā veikt atbloķēšanu.

Ar šo ziņu, gluži kā spēlējot klusos telefonus, zvanīju atkal „Saules aptiekai”, kura turpināja malt par 24 stundām un āmen.

Sazinājos ar Veselības ministriju, kur ieteica atkārtoti vērsties Nacionālajā veselības dienestā un lūgt, lai NVD speciālisti sazinās ar Saules aptieku un visu izskaidro.

Kārtējo reizi zvanīju NVD e-receptes tehniķiem un teicu, ka ministrijā teica - jums šī problēma jāatrisina. Tad nu NVD darbiniece palūdza nosaukt „Saules aptiekas” telefonu (es gan nesaprotu, kādēļ man „Google” bija jāmeklē šis tālruņa numurs un kādēļ NVD darbinieks pats nevar internetā atrast telefonu) un solījās tuvāko divu stundu (!) laikā atzvanīt, kad recepte būs atbloķēta. 

Tātad man ziemas vidū tiek dota iespēja Sarkandaugavā divas stundas uz ielas pagaidīt. Aptuveni pēc divu stundu pastaigas pa Sarkandaugavas ieliņām, iegriežoties laiku pa laikam sasildīties kādā veikalā, sagaidīju zvanu no NVD, kur paskaidroja, ka viņi esot „Saules aptiekai” gan telefoniski izskaidrojuši, kas jādara, lai atbloķētu recepti, gan nosūtījuši e-pastā rakstisku skaidrojumu. Lai es tagad sazinoties ar „Saules aptieku” un noskaidrojot, vai recepte ir atbloķēta.

Nu labi, viens zvans „Saules aptiekai”, un problēma jau šķiet teju atrisināta. „Saules aptiekas” pārstāve apgalvo, ka visas NVD instrukcijas izpildījuši, un jautā, vai recepte ir atbloķēta. Skaidroju, ka es to nu nekādi nevarētu zināt, jo diez vai man ceļojumā uz Sarkandaugavu pēc zālēm ir paķēries līdzi dators, lai izpētītu savu e-receptes profilu.

Dodos uz aptieku un saku, ka recepte ir atbloķēta un esmu gatava pirkt zāles, bet farmaceite paziņo, ka recepte joprojām ir bloķēta. Kārtējais zvans „Saules aptiekai”, kura paskaidro, ka NVD instrukcijas esot atsūtītas pavisam citas problēmas risināšanai, bet ne receptes atbloķēšanai, un kārtējo reizi refrēns par maģiskajām 24 stundām.

Zvanu NVD, kuri paskaidro, ka „Saules aptiekai” ir nosūtītas visas instrukcijas, „Saules aptieka” paliek pie sava – instrukcijas nekam neder, gaidiet 24 stundas.

Aptiekas vadītājai pēkšņi iešāvās prātā ideja, ka varbūt var vienkārši sazināties ar ārstu, lai anulē bloķēto recepti un izraksta jaunu. Kā zināms, mūsu ģimenes ārsti pārsvarā sēž un kūļā kājas, gaidot, kad kāds varbūt piezvanīs un palūgs kādu receptīti vai nosūtījumu uzrakstīt. Parasti mana ģimenes ārste izlasa visus atsūtītos pacientu ziņojumus pēc pieņemšanas beigām un tad ķeras pie telefona un e-konsultācijām. Paskatījos pulkstenī un sapratu, ka jauna recepte arī varētu uztapt ne ātrāk kā vēl pēc divām stundām.

Te gan Laimes māte par mani apžēlojās, un ģimenes ārstes māsiņa nekavējoties reaģēja uz manu lūgumu un, saprotot sarežģīto situāciju, atļāvās palūgt dakterei manipulācijas ar e-receptēm izdarīt nekavējoties. Tā nu konstatēju, ka no brīža, kad sāku zāļu pirkumu, ir pagājušas apaļas 24 stundas, no kurām pēdējās četras pamatīgā stresā, nemitīgi sazinoties pa telefonu un atkal un atkal skaidrojot situāciju un saņemot maģisko vēlējumu – gaidiet vēl 24 stundas un ceļojiet 35 kilometrus ar vilcienu un trolejbusu kopumā četru stundu garumā divas dienas pēc kārtas!

Es nezinu, vai mani interesē noskaidrot, kurš melo – „Saules aptieka” vai NVD, bet skaidrs, ka lieliskā e-veselība, kas ir Krišjāņa Kariņa, Andas Čakšas, Ilzes Viņķeles un Daniela Pavļuta atbildība, nevis uzlabo iedzīvotāju veselību, bet rada papildu stresu un neērtības, kas nenāk par labu tiem, kuriem jau tā veselības uzlabošanai jālieto medikamenti.

Novērtē šo rakstu:

246
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...