Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu otrās grupas invalīds, kuram simptomu mazināšanai regulāri jālieto medikamenti, no kuriem par dažiem ārsts teicis liktenīgus vārdus - līdz mūža galam. Tā nu reizi mēnesī vai trijos sazinos ar ārstu, lai noformētu kārtējo e-recepti.

Taču pirmo reizi desmit gadu laikā aptiekā man paziņoja nevis, ka zāļu nav uz vietas un tās jāpasūta no noliktavas, bet ka to vispār nav noliktavā. Tā kā aptieku tīklam ir iespēja redzēt, kurā citā tīkla aptiekā vēl palikušas šīs zāles, palūdzu to noskaidrot.

"Jūrmalā nav," skanēja farmaceites verdikts. Nācās paskaidrot,  ka es nejautāju, kur nav, bet kur ir. "Rīgā," atcirta aptieķniece.  Nācās aizrādīt, ka Rīgā ir daudz šī tīkla aptieku un man interesētu doties tieši uz to, kurā konkrētās zāles var iegādāties. "Ir tikai divi iepakojumi Sarkandaugavas aptiekā," mazliet papukojusies un noburkšķējusi par uzmācīgo pacientu, paziņoja farmaceite, piebilstot, ka citur nav un nav arī zināms, kad būs, lai es gaidot, kad ražotājs piegādās.

Man gan šķita, ka pacientam, kuram tiek izrakstītas zāles hronisku sāpju mazināšanai, ir diezgan sadistiski ieteikt, izbaudot nepārejošas sāpes, gaidīt nezināmu nākotni, kad atrisināsies globālās zāļu piegādes problēmas.

Tā kā nebija īpašas vēlmes ceļot uz Sarkandaugavu, iegriezos „Saules aptiekā” Brīvības un Ģertrūdes ielas stūrī, kur pēc iepriekšējas pieredzes bija izdevies iegādāties zāles, kas citur nebija pieejamas. Tur arī paskaidroja, ka konkrētā medikamenta nav, bet piedāvāja divas un trīs reizes dārgākus medikamentus ar to pašu aktīvo vielu. Parēķināju, ka tomēr ir atšķirība, vai medikaments maksā 9 vai 38 eiro, un atteicos, samierinoties ar došanos uz Sarkandaugavu.

Sarkandaugavas „Mēness aptiekā” tiešām manas zāles bija, bet farmaceite paziņoja,  ka mana recepte ir nobloķēta un tās nav iespējams izsniegt. Ieteica sazināties ar aptieku, kurā biju iepriekš, lai tur tiktu veikta receptes atbloķēšana.

„Saules aptieka” paziņoja,  ka neko atbloķēt nevar un jāgaida, kad pēc 24 stundām recepte automātiski atbloķēsies. Tā esot e-receptes sistēmas kļūda.

Paskaidroju, ka nav ne mazākās vēlēšanās mērot ceļu no Majoriem uz Sarkandaugavu divas dienas pēc kārtas, un tad aptiekas vadītāja ieteica pasūtīt zāļu piegādi mājās,  kas maksāšot četrus eiro.  Es parēķināju, ka četri eiro ir mājās gatavotas vakariņas visai ģimenei un šādu summu es neesmu gatava ziedot kurjerdienestam. Turklāt zāles, kuras man nepieciešamas jau šodien, piegādās tikai pēc četrām dienām. Aleluja – četras dienas mocīties sāpēs. Urā!

Tomēr mērķtiecīgi vēlējos tikt pie savām zālēm par to cenu, ko biju pieradusi maksāt. Sazinājos ar Nacionālo veselības dienestu, kur informatīvā tālruņa operatore paziņoja, ka neko nevarot izdarīt, jo viņai nav tiesību izmantot personas datus.  Lai zvanot e-receptes tehniskajai daļai, kas problēmu atrisināšot. 

Tehniskā daļa savukārt paskaidroja, ka recepti atbloķēt var tikai „Saules aptieka” un sistēmas uzturētāji to nevar. Vienkārši „Saules aptieka” nekorekti aizvērusi neizsniegto recepti. Sazinājos atkārtoti ar „Saules aptieku”, kura spītīgi palika pie sava - 24 stundas un viss.

Zvanīju atpakaļ e-receptes sistēmas tehniķiem un lūdzu, lai viņi sazinās ar „Saules aptieku” un paskaidro, kas jādara, bet tehniķi lika man pašai zvanīt „Saules aptiekai” un teikt, lai „Saules aptieka” sazinās ar e-receptes sistēmas tehniķiem un noskaidro, kā veikt atbloķēšanu.

Ar šo ziņu, gluži kā spēlējot klusos telefonus, zvanīju atkal „Saules aptiekai”, kura turpināja malt par 24 stundām un āmen.

Sazinājos ar Veselības ministriju, kur ieteica atkārtoti vērsties Nacionālajā veselības dienestā un lūgt, lai NVD speciālisti sazinās ar Saules aptieku un visu izskaidro.

Kārtējo reizi zvanīju NVD e-receptes tehniķiem un teicu, ka ministrijā teica - jums šī problēma jāatrisina. Tad nu NVD darbiniece palūdza nosaukt „Saules aptiekas” telefonu (es gan nesaprotu, kādēļ man „Google” bija jāmeklē šis tālruņa numurs un kādēļ NVD darbinieks pats nevar internetā atrast telefonu) un solījās tuvāko divu stundu (!) laikā atzvanīt, kad recepte būs atbloķēta. 

Tātad man ziemas vidū tiek dota iespēja Sarkandaugavā divas stundas uz ielas pagaidīt. Aptuveni pēc divu stundu pastaigas pa Sarkandaugavas ieliņām, iegriežoties laiku pa laikam sasildīties kādā veikalā, sagaidīju zvanu no NVD, kur paskaidroja, ka viņi esot „Saules aptiekai” gan telefoniski izskaidrojuši, kas jādara, lai atbloķētu recepti, gan nosūtījuši e-pastā rakstisku skaidrojumu. Lai es tagad sazinoties ar „Saules aptieku” un noskaidrojot, vai recepte ir atbloķēta.

Nu labi, viens zvans „Saules aptiekai”, un problēma jau šķiet teju atrisināta. „Saules aptiekas” pārstāve apgalvo, ka visas NVD instrukcijas izpildījuši, un jautā, vai recepte ir atbloķēta. Skaidroju, ka es to nu nekādi nevarētu zināt, jo diez vai man ceļojumā uz Sarkandaugavu pēc zālēm ir paķēries līdzi dators, lai izpētītu savu e-receptes profilu.

Dodos uz aptieku un saku, ka recepte ir atbloķēta un esmu gatava pirkt zāles, bet farmaceite paziņo, ka recepte joprojām ir bloķēta. Kārtējais zvans „Saules aptiekai”, kura paskaidro, ka NVD instrukcijas esot atsūtītas pavisam citas problēmas risināšanai, bet ne receptes atbloķēšanai, un kārtējo reizi refrēns par maģiskajām 24 stundām.

Zvanu NVD, kuri paskaidro, ka „Saules aptiekai” ir nosūtītas visas instrukcijas, „Saules aptieka” paliek pie sava – instrukcijas nekam neder, gaidiet 24 stundas.

Aptiekas vadītājai pēkšņi iešāvās prātā ideja, ka varbūt var vienkārši sazināties ar ārstu, lai anulē bloķēto recepti un izraksta jaunu. Kā zināms, mūsu ģimenes ārsti pārsvarā sēž un kūļā kājas, gaidot, kad kāds varbūt piezvanīs un palūgs kādu receptīti vai nosūtījumu uzrakstīt. Parasti mana ģimenes ārste izlasa visus atsūtītos pacientu ziņojumus pēc pieņemšanas beigām un tad ķeras pie telefona un e-konsultācijām. Paskatījos pulkstenī un sapratu, ka jauna recepte arī varētu uztapt ne ātrāk kā vēl pēc divām stundām.

Te gan Laimes māte par mani apžēlojās, un ģimenes ārstes māsiņa nekavējoties reaģēja uz manu lūgumu un, saprotot sarežģīto situāciju, atļāvās palūgt dakterei manipulācijas ar e-receptēm izdarīt nekavējoties. Tā nu konstatēju, ka no brīža, kad sāku zāļu pirkumu, ir pagājušas apaļas 24 stundas, no kurām pēdējās četras pamatīgā stresā, nemitīgi sazinoties pa telefonu un atkal un atkal skaidrojot situāciju un saņemot maģisko vēlējumu – gaidiet vēl 24 stundas un ceļojiet 35 kilometrus ar vilcienu un trolejbusu kopumā četru stundu garumā divas dienas pēc kārtas!

Es nezinu, vai mani interesē noskaidrot, kurš melo – „Saules aptieka” vai NVD, bet skaidrs, ka lieliskā e-veselība, kas ir Krišjāņa Kariņa, Andas Čakšas, Ilzes Viņķeles un Daniela Pavļuta atbildība, nevis uzlabo iedzīvotāju veselību, bet rada papildu stresu un neērtības, kas nenāk par labu tiem, kuriem jau tā veselības uzlabošanai jālieto medikamenti.

Novērtē šo rakstu:

246
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...