Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jautājumu par to, kas patiesībā notiek ar eksprezidenta Valda Zatlera pērn izveidoto Reformu partiju (RP), vedina uzdot Pietiek rīcībā nonākusī partijas biedru sarakste. Tajā tagad jau no partijas aizgājušais RP Ventspils nodaļas valdes loceklis Zigurds Štelmahers, apelējot pie partijas ētikas kodeksa, tiek nosodīts par privātā sarakstē izteiktu personīgo viedokli par Zatleru un aicināts RP Ētikas komisijai sniegt skaidrojumus par saviem izteikumiem.

Kā liecina Pietiek rīcībā nonākusī RP biedru sarakste, partijas Ētikas komisijas locekļa Guntara Viziņa ievērību izpelnījusies Štelmahera privātā komunikācijā ar RP Kurzemes nodaļas biroja vadītāju Vivitu Bulahu izteikts viedoklis par Zatleru.

Proti, Štelmahers atbildot uz RP biedriem Bulahas nosūtītu e-pastu par Zatlera veselības problēmām, nav izrādījis sapratni un iejūtību, bet tā vietā visai kritiski izteicies par Zatleru.

Šie izteikumi, kā izriet no sarakstes, ko publiskojam, raisījuši jautājumus ne vien RP Kurzemes reģionālās nodaļas biroja vadītājai, bet arī RP Ētikas komisijai, kuras vadītājs Viziņš rosinājis Štelmaheru partijas Ētikas komisijai sniegt paskaidrojumus par „saviem aizskarošajiem komentāriem par Valdi Zatleru”.

Sarunā ar Pietiek jautāts, kuru no RP ētikas kodeksa punktiem, privātā sarakstē izsakoties par Zatleru, Štelmahers pārkāpis, Viziņš uzreiz nevarēja atbildēt. Pēc neilgas pauzes viņš atminējās, ka tas laikam esot ētikas kodeksa punkts 3.5. („ZRP biedrs kopj savu runu un valsts valodas prasmi, nelieto aizskarošus vārdus vai žestus un darbības, kas var aizvainot citas personas cieņu un godu.”)

Vienlaikus Viziņš atzina, ka RP Ētikas komisijas mērķis neesot bijis konfliktēt ar Štelmaheru, bet gan izrunāt to, kāpēc viņš tik nepieklājīgi izteicies par Zaltleru.

Vaicāts, vai RP Ētikas komisijas ievērību izpelnījusies, piemēram, Sandras Kukules tikšanās ar Ventspils miljonāru Oļegu Stepanovu un Kukules vīra biznesa darījumi, Viziņš minstinājās un sliecās norādīt, ka neviens šādu jautājumu RP Ētikas komisijā neesot rosinājis. Ja tāds jautājums tikšot rosināts, Ētikas komisija to noteikti izskatīšot, teica Viziņš.

Uz jautājumu, vai RP biedru iekšējā komunikācijā tiek ierobežota viedokļu daudzveidība un partijas biedriem aizliegts izteikt kritisku viedokli par partijas vadītāju, Viziņš norādīja kā tā jau neesot. Štelmahera e-pasta sarakstē izteiktie komentāri par Zatleru esot bijuši vienkārši nepieklājīgi.

Pietiek publisko daļu sarakstes, kas raisījusi RP Ētikas komisijas uzmanību.

Citējot Vivita Bulaha < >:
Cienījamie Reformu partijas biedri!

Vēlos paziņot, ka mūsu reformu partijas priekšsēdētāja Valda Zatlera veselības stāvoklis pēc veiktās operācijas ir pasliktinājies. Šodien viņš tiek pārvests ārstēties uz Briseli.
Būsim domās kopā ar viņu un novēlēsim izveseļošanos!

Ar cieņu RP Kurzemes reģiona biroja vadītāja V.Bulaha

Citējot Zigurds <>:

sorrY! nekādas līdzjūtības, ķiegelis nevienam vienkārši tāpat uz galvas nekrīt! visam ir savs dieva plāns, un par visu ir jāmaksā, līdz ar to, ši slimība ir tikai brīdinajums citiem, kuri ir piekrāpuši tautu!

Citējot Vivita Bulaha < >:

Padomā, vai Tavi vārdi šoreiz ir vietā! 

Citējot Zigurds < >:

pat ļoti vietā! vienīgā pozitīvā vēsts ir tā, ka viņš saprata, savu kļūdu, redzi es sen jau darbojos ezoterikā un oklutismā, tāpēc ne viss ir tā, ka izskatas, tiem, kas no tā neko nesaprot! tapec tavā izpratnē var būt tie ir zaimi, atvaino, es vienkarši saku to, kā tas ir.

Citējot Guntars Viziņš < >:

Labdien, Štelmahera kungs!

Reformu partijas Ētikas komisijas rīcībā ir nonākusi Jūsu sarakste ar RP Kurzemes reģiona biroja vadītāju. Tā diemžēl neliecina par Jūsu rīcības atbilstību Reformu partijas Ētikas kodeksa normām. Ētikas komisijas vārdā lūdzu Jūsu rakstisku skaidrojumu saviem aizskarošajiem komentāriem attiecībā pret Valdi Zatleru. Pēc iepazīšanās ar to, Ētikas komisija lūgs Jums pieņemamā laikā ierasties uz Ētikas komisijas sēdi. Skaidrojumu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi - [email protected].

Ar cieņu,

Guntars Viziņš

RP Ētikas komisijas loceklis

Tikmēr Štelmahers sarunā ar Pietiek atzina, ka RP nav spējusi īstenot partijas dibināšanas programmā deklarētos mērķus. Viņš mudinot RP atgriezties pie pērn vasarā, pirms 11.Saeimas vēlēšanām izziņotās programmas un publiski pausto solījumu īstenošanas.

Štelmahers ir bijušais Valsts policijas darbinieks, tiesu eksperts, pašreiz atrodas izdienas pensijā. Izteikumos par RP viņš ir skarbs, taču saka, ka viņa mērķis ir panākt, lai partijas līderi beidzot ķeras pie reformām un īsteno pirms vēlēšanām solīto.

Vai saistībāar šo iekšējo saraksti ar RP Kurzemes reģiona biroja vadītāju jūs jūtaties pārkāpis RP ētikas kodeksu?

Mana retorika vienmēr ir bijusi asa. Kāpēc tā tāda ir bijusi? Es aicinu partijas „kodolu” saprast, ko viņi dara, lai viņi neapmāna tautu. Es atzīstu tikai to, ka esmu izteicies asi, ka kāds to tā varēja uztvert, bet, nē, es nepiekrītu tam, ka esmu pārkāpis RP ētikas kodeksu.

Turklāt otra lieta – tā bija mana privāta sarakste un mans privāti, nevis publiski pausts viedokli. Tāpēc nesaprotu, kāpēc manu privāto saraksti un viedokli vajadzētu iztirzāt partijas Ētikas komisijā.

Es izteicu tikai savu viedokli. Kāpēc man nevarētu būt savs viedoklis? Turklāt mēs – RP Ventspils nodaļa tobrīd bijām uzrakstījuši svarīgu vēstuli RP valdei, partijas Saeimas frakcijai un Ētikas komisijai par to, ka RP ir novirzījusies no sava dibināšanas mērķa, ka partija neīsteno priekšvēlēšanu programmā solīto. Atbildē mēs neko nesaņēmām. Ne no valdes, ne frakcijas, ne Ētikas komisijas. Kā vienīgā atbilde atnāca man adresētais aicinājums sniegt paskaidrojumus par to, ka neesmu izteicis līdzjūtību Zatleram.

Un tad sanāk, ka mani par manu viedokli tā vienkārši nozākā. Tāpēc es arī pieņēmu lēmumu, ka man šajā partijā nav ko darīt. Ja tur ir cilvēki, kuriem it kā ir acis, bet viņi neredz, un tur ir cilvēki, kuriem it kā ir ausis, bet viņi nedzird, tad ko šādā partijā darīt?

Turklāt, ja jau mēs runājam par augstu ētiku un morāli, tad man nav skaidrs, kāpēc Zatleram vajag dārgu automašīnu un dzīvokli par pusmiljonu latu. Ja jau viņš ir tik cēls un pūkains, kā tas tiek pasniegts, tad jau viņam vajadzēja izrādīt lielāku pieticību. Ja tauta dzīvo nabadzībā, tad taču varēja nopirkt lētāku, vienkāršu automašīnu, tad jau varēja arī atteikties no dzīvokļa par pusmiljonu. Vai tad viņš tiešām ir no Zooloģiskā dārza vai meža, ka viņam nav kur dzīvot?

Vai tikai Ētikas komisijas aicinājums sniegt paskaidrojumus bija tas, kāpēc pieņēmāt lēmumu izstāties no RP?

Nav jau nekāds noslēpums, ka tāpat kā daudzi citi cilvēki es RP iesaistījos viena cēla mērķa vadīts – mainīt šajā valstī kaut uz labu, jo tā sistēma jau bija iestagnējusi.

Zatlera rosinātais referendums par Saeimas atlaišanu to jau pierādīja. Tie mērķi, kāpēc es un, domāju, arī citi iestājās RP, bija cēli, - ka mēs tagad beidzot izdarīsim šīs valsts labā, ka iedzīvotājiem nevajadzēs braukt prom, meklēt darbu ārzemēs, ka mēs paši sakārtosim šo valsti.

Bet kas izrādījās? Pēc vēlēšanām, kad bija jāsāk reāli darbi, kad bija jāsāk pildīt solījumi – partijas spice tos aizmirsa.

Bet ir taču cilvēki, vēlētāji, uz kuriem nedrīkst tā vienkārši uzspļaut, ir jāatbild, kur tad ir tie rezultāti, jo mēs viņiem esama apsolījuši. Es arī kandidēju 11.Seimas vēlēšanas un solīju, ka būs pārmaiņas. Tagad pēc gada - izrādījies, ka nekā tāda nav. Tagad iznāk, ka Zatlers ir mani uzmetis un es līdz ar viņu esmu uzmetis tos cilvēkus, kuriem tika solītas pārmaiņas.

Partijas reitings ir nokrities līdz nepilniem 3%, un arī mani no visām pusēm sit - jūs taču solījāt. Es tagad gribu atvainoties tiem cilvēkiem.

Kāpēc tā ir noticis – vai tāpēc kā RP ir pakļāvusies ierastajam politikas procesam, vai tā ir partijas mazspēja vai intelektuālā potenciāla trūkums?

Domāju, ka tie ir visi minētie argumenti un plus vēl tāda milzīga nevēlēšanās parādīt savu mugurkaulu un pildīt savus solījumus – cīnīties ar oligarhiem, īstenot reformas. Rezultātā jau tā visa nav. Ir tikai tādi īstermiņa mērķi – uztaisīt politisko vai privāto kapitālu un viss.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

FotoŠoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas cepurītēm vai Jeremejeva paranoju, bet gan par COVID-19 nāves izkapti darbībā Krievijas plašajos laukos.
Lasīt visu...

12

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

FotoNesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas saistīti ar Covid19. Citiem vārdiem sakot, Toms uzsāka nodarboties ar ļoti ienesīgu un šodien ļoti populāru darbību - baznīcas vajāšanu.
Lasīt visu...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...