Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trīs gadus vecais sudrabotais limuzīns Mercedes Benz S500, kuru, kaucošām sirēnām pavadītu, ielās pieraduši redzēt rīdzinieki, aizejošajam Valsts prezidentam Valdim Zatleram vairs nešķiet gana labs. Izmantojot eksprezidentiem likumā dotās tiesības uz valsts piešķirtu automašīnu, Zatlers sev pieprasījis jaunu luksusauto, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija. 

Pašlaik Zatlers vēl neesot izšķīries, kādas markas luksus klases limuzīnu vēlas – Mercedes Benz vai Audi. Tāpat esot grūti izlemt, vai izvēlēties sudrabotu krāsu, kas būtu praktiskāka, vai melnu, kas Zatleru ģimenes estētiskajām vēlmēm šķiet tīkamāka, stāsta avoti Rīgas pilī. 

2008. gada izlaiduma automašīna Mercedes Benz S500, ko prezidenta Zatlera vajadzībām pirms trim gadiem no sava budžeta līdzekļiem iegādājās Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecība, pat bāzes komplektācijā maksā vismaz 70 000 latu.

Drošības dienesta speciālisti šo auto atzinuši par lieliskā kārtībā esošu, jo trīs gadus kopš iegādes limuzīns ekspluatēts ļoti saudzīgi. Tādēļ racionālu pamatojumu, kādēļ Zatleram, kurš kopš 8. jūlija būs eksprezidenta statusā, pieprasīt jaunu auto, problēmas risināšanā iesaistītie nesaredz „Mašīnai nav ne vainas, spīd un laistās, šoferis arī labs – nedzen un bedrēs nebrauc. Viņam [Zatleram] vienkārši tā mašīna ir apnikusi,” Pietiek izteicās kāds informēts avots Valsts prezidenta kancelejā.

Ņemot vērā, ka Zatlers nav pārvēlēts uz otro termiņu un no 8. jūlija amata pienākumus sāks pildīt jaunievēlētais Valsts prezidents Andris Bērziņš, automašīnu nāktos iegādāties jebkurā gadījumā. Ne Valsts prezidenta kancelejas, ne Aizsardzības ministrijas rīcībā neesot otra luksusa klases automobiļa, ko piedāvāt prezidenta vai eksprezidenta vajadzībām. Jautājums pašlaik esot par to, kurš vizināsies ar jauno auto – Zatlers vai Bērziņš. Kad Pietiek trešdien jautāja Bērziņam, vai viņš būtu ar mieru lietot trīs gadus veco Mercedes Benz jeb tomēr vēlētos jaunu auto, jaunievēlētais prezidents atbildēja, ka viņu šādas problēmas neinteresējot. „Es viņu redzu kā bleķa kasti – man pilnīgi vienalga,” atteica Bērziņš, kuram pašam pieder 2007. gada izlaiduma Mercedes Benz ML 320.

To, ka eksprezidentam pienākas automašīna, kuru pēc amata atstāšanas viņa lietošanā nodod valsts, noteic likums Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu un Ministru kabineta 7. jūnijā pieņemtie noteikumi Par personas, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu, sociālajām garantijām un darbības nodrošināšanu.

Tieslietu ministrija bija rosinājusi šajos noteikumos ietvert kritērijus, pēc kādiem eksprezidentiem izvēlas dzīvokli un auto, bet noteikumu izstrādātāja Finanšu ministrija šādu ierosinājumu noraidīja, uzskatot, ka katrā konkrētā gadījumā vēlmes var atšķirties.  

Auto prezidenta un eksprezidenta vajadzībām tiek iegādāts no Aizsardzības ministrijas budžeta līdzekļiem. Gadījumā, ja, veidojot šā gada budžetu, ministrija nebūs rēķinājusies ar iespēju, ka Zatlers netiks pārvēlēts uz otro termiņu, nāksies prasīt naudu valdībai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Eksprezidenta Gunta Ulmaņa lietošanā ir četrus gadus veca 2007. gada izlaiduma automašīna BMW 750. Četru gadu nomas līgums ar SIA BM Auto, kura vērtība bija 51 840 latu, beigsies šogad augustā.

Eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas lietošanā 2007. gadā pēc viņas prezidentūras beigām tika nodots Mercedes Benz 500 sudraba krāsas luksusa klases limuzīns, kas iegādāts par 66 994 latiem. Šo 2006. gada izlaiduma automašīnu Aizsardzības ministrija iegādājās 2006. gadā NATO Rīgas samita vajadzībām, un tas bija faktiski nelietots.

Saskaņā ar likumu eksprezidentam ir tiesības uz valsts nodrošinātu apsardzi četrus gadus pēc prezidenta amata atstāšanas, bet pēc tam par apsardzes nepieciešamību lemj Ministru kabinets katrā gadījumā atsevišķi, uzklausot drošības iestāžu informāciju un ņemot vērā eksprezidenta viedokli. No likuma redakcijas izriet, ka eksprezidents apsardzi var arī nepieprasīt. Pašreizējais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Edgars Rinkēvičs Pietiek apstiprināja, ka Zatlers vēlas izmantot tiesības uz apsardzi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jaunā normāluma greizie spoguļi

FotoDr. E. Mednis sava Telegram informē: “Pie mums Latvijā tagad notiek šādi – tikko tu runā ne to, ko Politbirojs lēmis, tā tevi momentā cenšas nomelnot visi, kam nav slinkums un pie tam saskaņoti. Tikko Dragiļevas kundze no DeFacto, tagad Žukovas kundze – privātpersona, bet no tā brīvajā laikā delfi.lv redaktore un žurnāliste vērsusies gan Veselības inspekcijā, gan arī Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisijā ar lūgumu man anulēt sertifikātu un līdz ar to liegt iespēju praktizēt kā ārstam.
Lasīt visu...

21

Cilvēka mikrobioms un rezistence pret mikrobiem, vīrusiem un vakcīnām

FotoŠķiet, ka ne tikai es, bet daudzi ārsti ikdienā cenšas atbildēt uz jautājumiem: kā tad tā – vakcinējos pret SARS-CoV-2, saņēmu pat balstvakcīnu, bet saslimu ar Covid–19, nonācu slimnīcā? Kā tad tā – esmu trīskārt vakcinējies pret Covid–19, bet man neļauj staigāt bez maskas, neļauj apmeklēt ballīti vai nosvinēt dzimšanas dienu restorānā pie viena galdiņa ar tādiem pašiem vakcinētiem un balstvakcinētiem radiem? Kā tad tā – pasaulē nav vakcīnu salīdzinošu pētījumu, bet Latvijā uzskata, ka adenovīrusu vakcīnas (Asta-Zeneca un [email protected]) ir sliktākas un tām vajag ātrāku čaklāku balstvakcināciju. 
Lasīt visu...

12

Astra izsvilptu varmākas

FotoDomāju, ka Gunāram Astram no aizsaules rūgti bija vērot, kā kangari, kas jau ir piesavinājušies nacionālos simbolus, tagad vēlas sev pierakstīt arī viņu. Levita un Bordāna dalība Astras pieminekļa atklāšanā, manuprāt, bija latviešu mocekļa piemiņas zaimošana. Tiesa, arī pats monuments apgriezta krusta formā ir visai provokatīvs.
Lasīt visu...

21

Politika ir cīņa par varu un naudu

FotoIzņēmuma kārtā es ievadam mēģinu definēt sakāmo vienā rindkopā, – lūk, kas no tā man iznāca!
Lasīt visu...

21

Karikatūrists varas kalpībā

Foto“Liekam kluci” pie apgrieztā krustā “piesistā” latviešu brīvības cīnītāja veidola varas bļodlaiža Zemgus Zaharāns redz “zemcilvēkus”, kas uzdrošinājās izsvilpt savus “cienījamos” mocītājus, kuri reklamējās uz sava pretmeta Gunāra Astras fona.
Lasīt visu...

12

JKP Bordāns sadarbojas ar Astras zaimotājiem, ciniski izmanto viņa piemiņu

FotoGunāru Astru dēvēt par disidentu nav precīzi un atbilstoši. Disidenti ir drosmīgie, kuri cīnās par brīvību savās valstīs, cenšas lauzt tirānu režīmus. Astra cīnījās par savas zemes - Latvijas brīvību, kuru bija okupējusi komunistu impērija - PSRS. Padomju Savienība nekādā gadījumā nebija Gunāra Astras zeme. Viņš bija Latvijas brīvības cīnītājs, nevis PSRS disidents.
Lasīt visu...

3

Jūs neticēsiet, bet es esmu pamanījis – nepieciešamas izmaiņas partiju finansējumā no valsts budžeta

FotoValsts budžeta finansējuma palielināšana politiskajām partijām, vienlaikus samazinot to iespējas piesaistīt privātpersonu ziedojumus, 2019. gadā bija pareizs un sen nepieciešams lēmums. Tas novērsa būtisku mūsu demokrātiskās valsts iekārtas nepilnību un ilgtermiņā noteikti uzlabos politiskās vides kvalitāti. Nedrīkst būt tā, ka politisko partiju darbība ir atkarīga no to spējas piesaistīt privātpersonu ziedojumus. Tas rada partiju atkarību no ziedotāju labvēlības, kas parasti nav tīri nesavtīga.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediķi varas kalpībā

“Vīruss nevar izplatīties starp vakcinētiem cilvēkiem,” - šādas muļķības vēl vasarā melsa Pēteris Stradiņš, kuram piebalsoja citi dakteri. Kas melo vasarā, tas melo...

Foto

Es labāk būšu BRĪVS ieslodzījumā nekā IESLODZĪTS brīvībā!

Es kliegšu! Kliegšu un lamāšu tos kretīnus, kas uzdodas par kungiem manā Tēvzemē. Es lamāšu tos, kas sevi...

Foto

Levitam šobrīd ir arī citas vissvarīgākās prioritātes: Satversmes simtgade dod iespēju plašai diskusijai par demokrātijas stiprināšanu!

18. janvārī valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju...

Foto

Situācija ir kritiska, valdības enerģētikas krīzes risinājumi ir lēni un nepietiekami

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo...

Foto

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu,...

Foto

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

Lai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu,...

Foto

Viedais Anonymous

Vispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens...

Foto

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

Vietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem....

Foto

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

Pretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums...

Foto

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt!...

Foto

Modelēšana – “KO DARĪT?”

Nesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”,...

Foto

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

Činavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par...

Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...