Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

30.martā portālā Pietiek publicēts kāda Jevgenija Usova sacerēts raksts ar nosaukumu  „Nacionālās apvienības valdes loceklis izkrāpis gandrīz 1300 eiro nodokļu maksātāju naudas”. Nedaudz vēlāk portālā parādījās vēl viens raksts, nu jau Pietiek vārdā, kurā pārstāstīts iepriekš minētā raksta saturs. Tā kā abas šīs publikācijas satur melīgu informāciju par mani gan kā par cilvēku, gan Ogres novada  domes deputātu, esmu spiests vērsties pie portāla lasītājiem un visas Latvijas sabiedrības, lai kliedētu šos melus un izskaidrotu šo zemisko uzbrukumu patiesos motīvus. 

Deputāta darbu nepārtraucu

Pagājušā gada nogalē tiešām devos jau sen plānotā braucienā uz Dienvidameriku, par kuru jau laikus biju brīdinājis Ogres novada domes vadību. Atrodoties ārpus Latvijas es turpināju aktīvi iesaistīties pašvaldības darbā, izmantojot mūsdienu apstākļos pieejamās tehnoloģijas, tādējādi mans deputāta darbs nekļuva mazāk intensīvs kā iepriekš. Jāuzsver, ka pašvaldības deputāta nolikums neuzliek par pienākumu domes deputātam nepārtraukti atrasties savu pienākumu pildīšanas vietā – būtisks ir darba saturs, nevis forma. Tieši tāpēc, atrazdamies ārpus Latvijas, es rūpīgi izplānoju veidu kā godprātīgi un pilnā apjomā pildīt vēlētāju sev uzticētos pienākumus – sekot, lai viņu intereses tiktu ievērotas un nepieļautu atklātus pārkāpumus Ogres novada pašvaldības darbā. Ar šo uzdevumu es tiku galā, ko apliecina arī Ogres novada iedzīvotāju vairākkārt paustais viedoklis. Būdams ārpus Latvijas, es iesniedzu vairāk kā piecpadsmit deputāta pieprasījumus novada vadībai saistībā ar virkni aktuālu jautājumu – par to var pārliecināties ikviens, izlasot publikācijas portālā Ogrenet (www.ogrenet.lv „Ir cerības apturēt spēļu zāles ierīkošanu Ogres centrā” (12.oktobris), „Pagastu pārvalžu apvienošana ir kārtējais pārsteidzīgais lēmums” (18.oktobris), „Aicinu vēlreiz apsvērt „Baltās Cielavas” uzstādīšanas vietas plusus un mīnusus” (7.novembris) ). Turklāt šie nebūt nav vienīgie jautājumi, kurus aktualizēju, izmantojot deputāta pieprasījuma formu. Būtiski, ka tieši laika periodā, kad atrados ārpus Latvijas, Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs publiski žēlojās, ka deputāts Helmanis burtiski pārpludinot pašvaldību ar saviem pieprasījumiem un tādējādi traucējot normāli strādāt (!). Manuprāt, šis domes vadītāja izteikums vislabāk raksturo manu „vaļošanos Dienvidamerikas pludmalēs” kā to nodēvējis paskvilas autors Usovs.

Izmaksātā alga bija atbilstoša darbam

Attiecībā par man izmaksāto atalgojumu. Periodā, kuru pavadīju ārpus Latvijas pašvaldība man tiešām maksāja minimālo algu 302 eiro apmērā mēnesī (aptuveni 200 latu). Šie līdzekļi līdz pēdējam centam tika ieguldīti sakaru tehnoloģiskā nodrošināšanā, turklāt lielāko daļu no šīm izmaksām es sedzu no personiskiem līdzekļiem – telefona rēķins vien pārsniedza vairākus tūkstošus latu. Par veikto deputāta darbu es regulāri pa pastu sūtīju atskaites Ogres novada domei, kas tās akceptēja un pieņēma un uz kuru pamata man tika aprēķināts pieminētais minimālais atalgojums. Apgalvojums, ka es šādā veidā esmu „izkrāpis” Ogres novada nodokļu maksātāju naudu, tādējādi ir absolūts apmelojums, kas tīši sagroza faktu būtību un vērsts tikai un vienīgi uz publikācijas autoru sīko mērķu sasniegšanu. Piebildīšu, ka pārkāpumus man izmaksātā atalgojuma sakarā neatrada arī speciāli veiktais Ogres novada domes audits, kura laikā tika detalizēti pārbaudītas un izsvērtas manis pa pastu sūtītās darba atskaites. Ja kādam vēl ir šaubas par manis teiktā patiesumu, iesaku noklausīties arī internetā atrodamo Ogres novada domes komiteju sēdes audioierakstu, kurā dzirdama pilna atskaite par manis paveikto darbu, atrodoties ārpus Latvijas.

Usova meli pārkāpj jebkādas robežas

Uzskatu, ka ļoti sīki komentēt pārējos rakstā minētos apgalvojumus ir zem mana goda, jo nevēlos nolaisties līdz tik zemam līmenim kā to izdarījis Usovs. Vēlos vienīgi norādīt, ka šis „eksperts” absolūti neorientējas ne Ogres novada norisēs, ne sabiedriski politiskajā situācijā vispār. (Ja tomēr orientējas, tad tas tikai ir vēl viens apliecinājums publikācijas patiesajiem mērķiem.) Rakstot par manu „aizdomīgo” sasitību ar Meimanas pašvaldību Afganistānā, raksta autors ne ar vārdu nepiemin šīs sadarbības rezultātu – šovasar Ogres 1.vidusskola tiks pie jauna jumta seguma, kuru pilsētai dāvinās ASV inženiertehniskais karaspēks kā pateicību par manis veiktajām misijām šajā tālajā valstī. Attiecībā par „brāļošanos ar krievu amatpersonām”, Usovs galīgi sapinies, jo pilnajā vēstules tekstā, kas tika izsūtīta maniem draugiem un domubiedriem un kuru pilnā apjomā neuzdrošinājās publicēt pat pietiek.com, viņš vienā teikumā ielicis divus faktiski nesavienojamus apgalvojumus – ka man ir kāds mistiskas „saites” ar tikpat mistiskiem „krieviem”, lai gan es esot „Waffen SS” atbalstītājs (?!). Ņemot vērā šodienas realitātes, diezin vai „krievu amatpersonas” būtu gatavas „brāļoties” ar „fašistu” Helmani, pat ja pēdējais to gribētu. Visi šie apgalvojumi ir vīstīrākie izdomājumi un murgi. Jāpiebilst, ka minētajā pilnajā vēstules tekstā Usovs gājis vēl tālāk – viņš atklāti devis mājienus, ka man ir netradicionāla seksuālā orientācija un ka es pat varētu būt saistīts ar bērnu seksuālu izmantošanu. Ar šiem izteikumiem Usovs ir pārkāpis jebkādas pieļaujamās robežās un – esmu pārliecināts – par to viņam būs jāatbild.

Mērķis – ietekmēt konkrētu balsojumu un bremzēt NA deputātu aktivitāti

Šim melīgajam rakstam es saredzu vairākus mērķus. Pirmais – ietekmēt konkrētu balsojumu gaidāmajā komiteju sēdē. Es esmu viens no deputātiem, kurš aktīvi iestājas par iedzīvotāju vairākuma noraidīto ieceri pilsētas zaļajā zonā būvēt lielveikalu. Šo projektu jau gadiem ilgi caur domes gaiteņiem „bīda” uzņēmējs Gunārs Kārkliņš, kurš jau vairākkārt ir centies man dažādi kaitēt un graut manu reputāciju. Tā kā minētais kungs pats ir bijušais domes deputāts, viņa intereses guvušas noteiktu atbalstu arī pašreizējās novada vadības vidū. Esmu pārliecināts, ka tieši Kārkliņš ar klusu atsevisķu domes vadītāju atbalstu ir iniciators šādu apmelojumu radīšanai, jo, acīmredzot, uzbrūkot man, šīs ieceres autori cer mainīt arī manu pozīciju atbalstošo pārējo deputātu viedokli. Esmu pārliecināts, ka šādi mēģinājumi nespēs ietekmēr manu kolēģu pārliecību un šis izlolotais zemiskais mēģinājums kaunpilni izgāzīsies. (Starp citu, pietiek.com publicētā fotogrāfija, kurā es esmu redzams it kā neadekvātā stāvoklī, tapusi tieši kāda mana un Gunāra Kārklīņa kopīgi veikta ceļojuma laikā, šis apstāklis kliedē jebkādas šaubas par Usova „avotu”. Turklāt jānorāda, ka visi, kuri mani pazīst personīgi, nešaubīgi apliecinās, ka es nelietoju ne alkoholu, ne kādas citas apreibinošas vielas – ši fotogrāfija tolaimtapa kā draudzīga un komiska pozēšana „draugam”.) Otrais – maksimāli nodarīt kaitējumu man kā novada domes deputātam, cenšoties ierobežot manu darbību dažādu nelikumību atklāšanā. Pēdējā pusgada laikā, pateicoties manai un citu NA deputātu aktivitātei, uzsāktas vairākas pārbaudes un izmeklēšanas darbības par Ogres novada domē notiekošo – Iepirkumu uzraudzības birojs uzsācis soda procedūras piemērošanu un padziļinātu apstākļu izpēti par vairāk kā 40 Ogres domes veiktajiem iepirkumiem (sižets par ēdināšanas pakalpojumu „pirkšanu”  bija aplūkojams arī TV3 raidījumā „Nekā personīga”, www.TV3.lv/nekapersoniga),  KNAB speciālisti pārbauda vairāku domes amatpersonu atrašanos interešu konfliktā, esam līdzdarbojušies arī pret iedzīvotāju pausto gribu veiktās Mazozolu un Taurupes pagastu pārvalžu apvienošanas nepieļaušanā, esam atklājuši arī aizkulises vairāku domes amatpersonu un viņu radinieku „uzvarās” dažādos pašvaldības konkursos un vēl daudzos citos jautājumos. Trešais – pirms gaidāmām vēlēšanām graut visas NA prestižu. Acīmredzot, šobrīd NA ir sasniegusi tik lielu politisko briedumu un popularitāti sabiedrībā, ka tā kļuvusi par reālu draudu līdzšinējiem varas nesējiem. Tas tikai apliecina, ka mūsu darbs līdz šim ticis vērsts pareizā virzienā un tiks turpināts, neskatoties ne uz kādiem uzbrukumiem. Mēs paliksim pie savas pozīcijas gan konkrētos balsojumos, gan ikdiena darbā pašvaldībā, gan strādājot pie valsts attīstības kopumā. Zemiski paņēmieni lai paliek zemisku cilvēku arsenālā. Mēs turpināsim godīgi strādāt.

P.S. Saistībā ar Usova publikāciju esmu vērsies Valsts policijā ar prasību uzsākt kriminālprocesu par apmelošanu.

* Ogres novada domes deputāts, Nacionālās apvienības valdes loceklis

Novērtē šo rakstu:

42
78

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

Foto2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret “Rīdzenes sarunām” ir jāizturas ļoti nopietni. Patiesībā ir jāizturas maksimāli nopietni. Latvijas Republikā nekas nopietnāks vairs nevar būt. “Rīdzenes sarunas” attiecas uz LR valsts iekārtu. Tātad attiecas uz valsts pamatiem, valstiskuma pamatformu, valsts pastāvēšanas visbūtiskākajiem nosacījumiem. Valsts iekārta vitāli skar katru pavalstnieku, kura apziņā valsts figurē kā dzīves nepieciešamība, dzīves garants, dzīves patrons, dzīves lepnums.
Lasīt visu...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...