Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan kritiskā situācijā nonākušā uzņēmuma Liepājas metalurgs vadība apgalvo, ka jau pērn esot sākusi veikt dažādus taupības pasākumus, metalurģijas kompānijas pagājušā gada pārskats rāda, ka tās administratīvās izmaksas pērn vēl pieaugušas, sasniedzot iespaidīgu summu - vairāk nekā 4,8 miljonus latu.

Iepriekš, kā zināms, uzņēmuma saimnieki bija saņēmuši ļoti iespaidīgu atalgojumu, - Pietiek jau publicējis dokumentus, no kuriem izriet, ka uzņēmuma faktiskais saimnieks Sergejs Zaharjins (attēlā) agrāk gada laikā atalgojumā uzņēmumā saņēmis pat gandrīz miljonu latu.

Rīcības plānā, ko uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Zaharjins marta beigās bija iesniedzis valdībai, kā viens no punktiem bija minēta Liepājas metalurga vadības gatavība ne tikai paaugstināt ražošanas efektivitāti, bet arī samazināt administratīvā aparāta izmaksas.

Taču, kā rāda nule publiskotais Liepājas metalurga 2012. gada pārskats, pērn uzņēmuma administratīvās izmaksas ne tikai na vsamazinājušās, bet pat palielinājušās no 4,52 līdz 4,80 miljoniem latu.

Tostarp pērn ir palielinājušās arī uzņēmuma administrācijas (kopā tajā ir 187 cilvēki) algas: 2011. gadā to kopapjoms bijis 2,20 miljoni latu, bet pērn - jau 2,34 miljoni latu. Attiecīgi palielinājušās arī sociālās izmaksas.

Palielinājušies arī uzņēmuma pārvaldes uzturēšanas izdevumi (transports, apsardze, sabiedrisko attiecību dienesta izmaksas, tehniskā literatūra, prese, kanceleja un citas pārvaldes izmaksas) - no 944 tūkstošiem latu aizpērn uz 1,12 miljoniem latu pagājušajā gadā. Vairāk tērēts arī sakaru izdevumiem un komandējumiem.

Administrācijas izmaksas atbilstoši Liepājas metalurga struktūras shēmai ietver tās pārvaldes daļas, kas nav tieši saistītas ar ražošanu, bet nodrošina ražošanas procesu: bez galvenajiem speciālistiem (izpilddirektora, galvenā inženiera, galvenā enerģētiķa, u.c.) tie ir ražošanas un sagādes daļas, finanšu daļas, plānu-ekonomiskās daļas, tehniskās daļas darbinieki un citi pārvaldes darbinieki.

Kā rāda gada pārskats, pērn arī ir būtiski palielinājies uzņēmuma kopējais darbinieku skaits: 2011. gadā vidējais nodarbināto skaits bijis 2195 darbinieki, bet pērn - jau 2325 darbinieki.

Ne Liepājas metalurga vadība, ne Zaharjins pagaidām nav vēlējušies komentēt šos datus.

Novērtē šo rakstu:

0
0