Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kļuvuši skaidrāki iemesli Valsts prezidenta Andra Bērziņa nekompetencei un nespējai ieņemt skaidru nostāju jautājumos, kas saistīti ar izglītības sfēru: tā vietā, lai šajā jomā paļautos uz kvalificētu speciālistu, prezidenta paspārnē ir izveidota vēl viena papildu "barotava" viņa sabiedrisko projektu vadības padomniecei Karīnai Rāviņai-Vimbai, kura, kā Pietiek jau aprakstījis, bez vēsturnieka izglītības spēj par papildu samaksu pildīt vēl arī Valsts prezidenta vēstures un mazākumtautību padomnieka kompetencē esošus pienākumus.

Pietiek jau informēja, ka Valsts prezidenta Bērziņa sabiedrisko projektu vadības padomniece Rāviņa-Vimba ar prezidenta ziņu tikusi pie laba piepelnīšanās avota: kā izrādās, jau vairāk nekā gadu viņa līdztekus tiešajiem darba pienākumiem, kas viņai dod 1800 latu mēnešalgu, par papildu 180 latiem pilda arī prezidenta vēstures un mazākumtautību padomnieka kompetencē esošus pienākumus. Iepriekš šos pienākumus pildīja vēstures zinātņu doktors Antonijs Zunda, kurš tika atlaists it kā "funkciju pārdales" dēļ.

"Funkciju pārdale" izpaudās tā, ka vēstures padomnieka štata vietas likvidācijā prezidenta aizgādniecībā tika radīta ērta papildu "barošanās" vieta "savējiem cilvēkiem", - jau mēnesi pēc Zundas atlaišanas Rāviņa-Vimba tika nozīmēta "veikt pienākumus, kas iepriekš ietilpa Valsts prezidenta vēstures un mazākumtautību padomnieka kompetencē" - formāli "attiecībā uz Valsts prezidenta sadarbību ar Vēsturnieku komisiju".

Rāviņa-Vimba tā arī nav spējusi atbildēt ne uz jautājumu, vai viņa uzskata, ka ar savu izglītību ir kompetenta veikt pienākumus, kas iepriekš ietilpa Valsts prezidenta vēstures un mazākumtautību padomnieka kompetencē, ne uz jautājumu, kādus tieši pienākumus un aktivitātes 2012. gadā pa mēnešiem viņa veikusi, pildot iepriekš  Valsts prezidenta vēstures un mazākumtautību padomnieka kompetencē ietilpstošos pienākumus saistībā ar Vēsturnieku komisiju, un kuras amatpersonas Vēsturnieku komisijā to var apliecināt.

Kā rāda Rāviņas-Vimbas oficiālais dzīvesgājuma apraksts, viņai nav nekādas izglītības vēstures jomā, ja neskaita vidusskolas vēstures stundas un apmeklētus kursus "Etiķete. No ieskata vēsturē līdz mūsdienām". Rāviņai-Vimbai ir sociālo zinātņu bakalaura grāds politikas zinātnē, kas iegūts Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, un sociālo zinātņu maģistra grāds Eiropas studijās, kas iegūts Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē.

Nu kļuvis zināms, ka šī nav vienīgā Rāviņai-Vimbai radītā papildu "barotava" Valsts prezidenta paspārnē: izrādās, no šā gada 1. februāra papildus pārējiem pienākumiem viņai uzticēts vēl arī "nodrošināt Valsts prezidenta darbību izglītības jomā, koordinēt jautājumus, kas saistīti ar izglītības nozari". Par šo pienākumu veikšanu papildus 1800 latu mēnešalgai un 180 latu "vēsturnieces" piemaksai Rāviņai-Vimbai ik mēnesi tiek vēl 90 latu.

Rāviņa-Vimba otrdien gan nespēja Pietiek paskaidrot, kādus tieši pienākumus un aktivitātes viņa šogad no 1. februāra pa mēnešiem veikusi, nodrošinot Valsts prezidenta darbību izglītības jomā un koordinējot jautājumus, kas saistīti ar izglītības nozari, un kādus tieši ar izglītības nozari saistītus jautājumus šajā laikā koordinējusi. Viņa paziņoja, ka esot atvaļinājumā un uz šādiem jautājumiem spēšot atbildēt tikai pēc tā beigām.

Kā zināms, līdz pagājušā gada jūnija beigām Valsts prezidenta vēstures un mazākumtautību padomnieks bija profesors, vēstures doktors Antonijs Zunda. Viņu Valsts prezidents pagājušā gada jūnija beigās faktiski atlaida, kaut gan oficiāli šī atlaišana tika nosaukta par "pušu vienošanos", par ko Zunda tika informēts dažas nedēļas pirms atlaišanas. Toreiz prezidenta Bērziņa preses padomniece Līga Krapāne apgalvoja, ka lēmums atteikties no Zundas pakalpojumiem esot skaidrojams ar "funkciju pārdali", - attiecīgā padomnieka štata vieta vienkārši tikšot likvidēta.

Pēc Pietiek rīcībā esošajām ziņām, līdzīgas "piebarošanās" iespējas Valsts prezidenta kancelejā nodrošinātas vēl citiem "savējiem", kuriem, pēc Bērziņa ieskata, nepietiek ar 1800 latu mēnešalgu. Par citiem šādiem gadījumiem informēsim tuvākajās dienās.

Novērtē šo rakstu:

0
0