Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc sestdienas brauciena uz Tukumu, lai uz vietas iepazītos ar Arta Kampara īpašumiem, Pietiek vairs nav faktiski nekādu šaubu par to, ko pirms dažām dienām portāla publicētajā rakstā „Kā Kampars spēs iztikt šogad, ja sievai „tumbočkā” nav vēl dažu plauktiņu?” bija secinājis kāds lasītājs, - ar ekonomikas ministra oficiāli deklarētajiem ienākumiem šo īpašumu un ģimenes uzturēšanai acīmredzami nepietiek.

Saskaņā ar Kampara valsts amatpersonas deklarāciju viņa pastāvīgie ienākumi – neskaitot sievas 27 tūkstošu latu dāvinājumu un pie ienākumiem nemaz nenorādītajiem 35 tūkstošiem no nezināma „investora” – gadā ir 21 tūkstotis latu, mēnesī attiecīgi – 1750 latu pirms nodokļu nomaksas.

Ņemot vērā, ka Kamparam ir trīs bērni, no kuriem vecākais dēls jau ir pilngadīgs, Ludberks bilance algu kalkulators rāda, ka tādējādi Kampara ikmēneša ienākumi „uz rokas” ir 1220 latu. Tie arī ir vienīgie Kamparu ģimenes oficiālie ienākumi, - ministrs pats ir publiski atzinis, ka viņa dzīvesbiedre Ilva jau sešus gadus nestrādā.

No šiem ienākumiem ir jāatskaita ikmēneša kredīta maksājumi par Kamparu ģimenes iespaidīgo māju (precīzāk – divas savienotas ēkas un vēl vienu palīgēku) Tukumā, Salas ielā (attēlos), - hipotekārā kredīta atlikums saskaņā ar Kampara deklarāciju šā gada sākumā ir bijis 194,3 tūkstoši eiro.

Kampars ir sniedzis atšķirīgus skaidrojumus par to, kādi ir ikmēneša kredītmaksājumi. No deklarācijas izriet, ka gada laikā viņš nomaksājis aptuveni 10 tūkstošus eiro – tātad 830 eiro vai 585 latus mēnesī.

Taču pēdējās nedēļās Kampars ir sniedzis apgalvojumus, no kuriem izriet, ka kredīta maksājumi patiesībā ir lielāki. Savā personiskajā blogā viņš raksta: „2010.gadā, kā tas izriet no manas amatpersonas deklarācijas, parādsaistības esmu samazinājis par 72 tūkstošiem latu – tajos ietverta gan īstermiņa aizdevuma dzēšana, gan regulārie hipotekārā kredīta maksājumi.”

Tas nozīmē, ka, no šiem 72 tūkstošiem atņemot oficiāli atdoto vienreizējo aizdevumu 63,4 tūkstošu latu apmērā, sanāk – gadā Kampars kredītmaksājumos samaksājis apmēram 8,6 tūkstošus latu jeb vidēji 716 latus mēnesī.

Savukārt vēl trešo versiju par saviem kredītmaksājumiem Kampars izteicis izdevumam Ir: saskaņā ar to viņš ik mēnesi maksājumiem par kredītsaistībām tērējot aptuveni 800 latu.

Kā „precīzāko patiesību” pieņemot hronoloģiski pēdējo no šīm versijām, sanāk: Kamparu ģimenei pēc kredītu maksājumiem mēnesī iztikai un visiem pārējiem maksājumiem paliek tikai aptuveni 420 latu „uz rokas” (Ls 1220 – Ls 800 = Ls 420).

(Tiesa, pašam ekonomikas ministram ir sava matemātika: tai pašā izdevuma Ir publikācijā viņš apgalvo gan to, ka mēneša kredītmaksājumi viņam esot ap 800 latiem, gan to, ka ģimenei „iztikšanai paliekot ap 500-600 latiem”, kaut ministra mēnešalga ir tikai 1220 latu.)

Ar šiem 420 latiem mēnesī ir jāiztiek pieciem cilvēkiem, - un ne tikai jāiztiek vien. Par šo naudu jāuztur gan iespaidīgā Tukuma savrupmāja, kuras ekspluatācijas izdevumi mēnesī ir vismaz 100-120 latu (tātad ģimenei atliek 300-320 latu), gan 55 kvadrātmetru dzīvoklis Spartaka ielā 9 (māja ir siltināta, taču apkures sezonā 40-50 latu izdevumi mēnesī ir neizbēgami, un saskaņā ar Kampara deklarāciju dzīvoklis netiek iznomāts), gan 2006. gada izlaiduma Peugeot automašīna.

Latvijā gan ir desmiti tūkstoši cilvēku, kas mēnesī iztiek arī ar mazāku summu par tiem 60 latiem, kas pēc visiem maksājumiem mēnesī paliek uz vienu Kamparu ģimenes locekli. Taču savos pēdējo nedēļu skaidrojumos Kampars cita starpā ir arī skaidri paziņojis – viņa ģimene ar šādu summu iztikt tomēr nevarot vis.

Šo paziņojumu Kampars izteicis izdevumam Ir, mēģinot rast skaidrojumu savām pagājušā gada finanšu operācijām. Saskaņā ar viņa versiju „2008.gadā radušos aizņēmumu, kas sākotnēji bijis 58 265 latu, Kampars esot ņēmis pats no sava sadzīves tehnikas vairumtirdzniecības uzņēmuma Ronis, kurā ministrs ir vienīgais īpašnieks. Naudu vajadzējis iztikai, jo piecu cilvēku ģimene par Saeimas deputāta algu nav varējusi izdzīvot (sieva nestrādā algotu darbu) pēc tam, kad krīzes dēļ Kamparam zuduši papildienākumi no uzņēmuma peļņas”.

No tā izriet, ka jau 2008. gadā Kampara ģimenei gada iztikai vajadzējis papildu ienākumus, kaut gan togad Kampars oficiāli pelnījis vairāk – viņa darba alga un kompensācijas Saeimā kopā bijušas gandrīz 23,8 tūkstoši latu jeb par nepilniem trim tūkstošiem „uz papīra” lielākas nekā pērn ministra amatā.

Taču, neraugoties uz to, ka 2008. gadā Kampars pelnījis vairāk nekā pērn, viņš „iztikai” ņēmis 58 tūkstošu latu aizdevumu, savukārt tagad viņš apgalvo, ka pieci cilvēki, savrupmāja, dzīvoklis un automašīna tiek uzturēti par 420 latiem mēnesī.

Turklāt ar šiem ienākumiem Kamparam pietika, lai šā gada martā atvaļinājuma nedēļu ar ģimeni pavadītu Alpos. Pats Kampars publiski to skaidroja ar to, ka "ģimenē ir tradīcija bērnu pavasara brīvdienu nedēļu pavadīt kopā jau 11 gadus".  Šī brauciena izmaksas nevarēja būt mazākas par vismaz pusi ministra mēnešalgas.

Foto

FotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0