Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

15 582 eiro – šādu iespaidīgu summu „uz atvadām” saņēmis pagājušā gada pavasarī ar skandālu atvaļinātais policijas ģenerālis, Valsts policijas priekšnieka vietnieks un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns.

Caur interneta meklētājiem saite uz Valsts policijas amatpersonām pagājušā gada martā izmaksātā atalgojuma sarakstu nav atrodama, līdz ar to šis saraksts atšķirībā no citu mēnešu atalgojuma atskaitēm ir sameklējams tikai zinātājiem. Tieši šajā sarakstā atrodama summa, kas izmaksāta ar skandālu atvaļinātajam policijas ģenerālim Marķitānam, - 15 582 eiro. Šī summa ir īpaši iespaidīga, ņemot vērā, ka Marķitāna gada ienākumi oficiāli bija nedaudz vairāk nekā 46 tūkstoši eiro.

„Guntaram Marķitānam 2017.gada martā, atvaļinoties no dienesta, tika izmaksāta mēnešalga un piemaksa par speciālo dienesta pakāpi (ģenerālis) par līdz atvaļināšanai nodienēto laiku (atbilstoši Ministri kabineta 2016. gada 13. decembra noteikumiem Nr. 806 „Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm mēnešalgu un speciālo piemaksu noteikšanas kārtību un to apmēru”, kā arī kompensācija par neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu (Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 2.panta astotā daļa),” – šāds ir Valsts policijas oficiālais skaidrojums.

Taču Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka Valsts policijā šāds „atvadu” atalgojums ir īpaši „saķīmiķots”, lai mazinātu Marķitānam rūgtumu par nepieciešamību atstāt amatu, kura bija iekšlietu sistēmas vadības intrigu rezultāts.

„Ja pat uzskatīt, ka ģenerālis nav izmantojis atvaļinājumu (kas neatbilst patiesībai) - atalgojums jebkurā gadījumā nevarētu sasniegt pat pusi no „cipara”, kas viņam bija izmaksāts, dodoties ilgi pelnītajā pensijā. Taču vadība lika, un summa uz nodokļu maksātāju rēķina tika sakārtota,” skaidro Pietiek informācijas avots iekšlietu sistēmā.

Marķitāns pērn bija spiests aiziet pensijā pēc tam, kad TV tika parādīts sižets par to, kā viņš ar dienesta auto pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu, taču pie atbildības ticis nav saukts un policijas darbiniekiem apgalvojis, ka šādā veidā esot veicis norīkojuma pārbaudi.

Valsts policija formāli veiktā pārbaudē noskaidroja, ka Marķitāns pārbaudi – ja tā tiešām bijusi pārbaude – veicis nekorekti, jo amatpersonai ir aizliegts inscenēt likumpārkāpumus, kas var izraisīt nelaimes gadījumus, turklāt par veiktās pārbaudes rezultātiem jāiesniedz ziņojums augstākai amatpersonai, kas konkrētajā situācijā nav izdarīts. Šajā situācijā Marķitāns bija spiests atvaļināties no dienesta.

Novērtē šo rakstu:

129
8