Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Otrdien partijas Vienotība valdei iesniegumu par izstāšanos no partijas nodevusi partijas Veselības darba grupas vadītāja Sarmīte Veide (attēlā), kas plašāk pazīstama kā bijusī Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja, - par to Pietiek neoficiāli informējuši avoti pašā Vienotībā. Notikušais nav pārsteigums, jo Veide jau ilgstoši konfliktējusi ar partijas pārstāvi – veselības ministri Ingūnu Circeni.

Pietiek pagaidām nav izdevies iegūt oficiālu apstiprinājumu šai informācijai no Vienotības valdes, taču neoficiāli zināms, ka šādu soli Veide spērusi pēc ilgstošām principiālām domstarpībām ar veselības ministri Circeni, kura jau ilgāku laiku ir „slavena” ar to, ka nepietiekami ieklausās nozares pārstāvjos.

Ministre, kaut arī ir koalīcijas lielākās partijas pārstāve, nav arī spējusi nodrošināt nozares pieprasīto finansējumu budžetā 4% apmērā no iekšzemes kopprodukta. Tāpat Circenei tiek pārmests nepārdomāts un nepamatots Mātes un bērna veselības plāns, nākšana klajā ar dažādiem priekšlikumiem bez saskaņošanas partijas darba grupā, vairāku slimnīcu vadības necaurspīdīga iecelšana, utt.

Circenes un Veides konflikts nav nekas jauns, un nepatiku pret savu oponenti ir izrādījušas abas nozares pārstāves. Jau pirms gada Pietiek informēja, ka Circenei nebija izdevies nomainīt Veidi Vienotības Veselības darba grupas vadībā.

Neoficiāli avoti toreiz ziņoja, ka Circenei nav bijuši pa prātam Veides iebildumi pret atsevišķām ministres enerģiski „bīdītā” Mātes un bērna veselības plāna detaļām un nostādnēm, bet pati Circene ar savas preses pārstāves starpniecību to kategoriski noliedza.

Ministru kabinets jau pagājušā gada jūnijā apstiprināja Circenes vadītās ministrijas virzīto Mātes un bērna veselības uzlabošanas plānu 2012.-2014.gadam, kas paredz principa "nauda seko grūtniecei" ieviešanu, papildu izmeklējumus topošajām māmiņām, recepšu zāļu kompensēšanu, kā arī neauglības ārstēšanas, tostarp medicīniskās apaugļošanas iekļaušanu valsts apmaksātajos pakalpojumos.

Šajā plānā tika saskatītas pašas Circenes ģimenes „profesionālā biznesa” intereses, un, kā zināms Pietiek, arī pašā Vienotības iekšienē šis Circenes virzītais plāns bija izraisījis plašas un asas diskusijas. Saistībā ar vairākām nostādnēm opozīcijā ministres pārāk acīmredzami nepārdomātajām vai savtīgajām iecerēm bija nostājusies pat Vienotības darba grupa ar Veidi priekšgalā.

Avoti Vienotības Veselības darba grupā Pietiek toreiz norādīja – ministres asā nepatika pret Veidi pirmām kārtām esot saistīta tieši ar viņas opozīciju Circenes iecerētajam un virzītajam Mātes un bērna veselības uzlabošanas plānam.

Veide darba grupā neesot slēpusi aizdomas, ka faktiski tas ir tikai ginekologu lobēts plāns palielināt samaksu par pakalpojumiem, nevis reāli uzlabot situāciju, un prasījusi izmaksu pamatojumu virknē pozīciju.

Tāpat Veide un vēl virkne darba grupas pārstāvju ļoti skeptiski izteikušies pret Circenes iecerēto apdrošināšanas plānu, kas daudziem šķiet riskants un nepārdomāts, - Eiropas Savienības valstīs tāds neesot redzēts.

Pati Circene gan šādus „apvērsuma” plānus kategoriski noliedza.

Foto no veselibai.info

Novērtē šo rakstu:

0
0