Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr SIA Lattelecom atbildēs Pietiek slavē sevi kā vienu no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā un uzsver, ka ievēro visas normatīvo aktu prasības, tikmēr bijušie uzņēmuma montieri ir gatavi atklāt, kā tieši iedarbināta un funkcionējusi viena no uzņēmuma nodokļu optimizēšanas shēmām: samazinot darbinieku skaitu pēc optiskā tīkla izvēršanas darbu aktīvākā perioda beigām, priekšroka turpināt darbu dota tieši pašnodarbinātajiem, kamēr darbiniekiem, ar kuriem noslēgts darba līgums, “piemeklēti” pārkāpumi, par kuriem darba attiecības ar viņiem pārtraukt.

Pietiek jau ziņoja, ka Latvijas valstij ar 51% piederošais Lattelecom, kura vadītājs Juris Gulbis paudis gatavību sūdzēt tiesā valsti par solidaritātes nodokli, pats veido optimizācijas shēmas, lai izvairītos no nodokļiem. Pēc šīm publikācijām Pietiek vērsušies jau vairāki bijušie Lattelecom montieri, kuri ir bijuši gatavi izklāstīt, kā tieši iedarbināta viena no uzņēmuma nodokļu optimizācijas shēmām.

“Varu apstiprināt, ka viss līdz šim aprakstītais galvenajos vilcienos ir patiesība. 2010.-2011. gadā sakarā ar intensīvu optiskā tīkla izvēršanu mikrorajonos īstermiņā bija vajadzīgi daudz vairāk darbinieku, kas veic pakalpojumu piegādes darbus. Teorētiski pirmajā brīdi, protams, darba apjoms bija ļoti liels, jo visi esošie klienti vienlaicīgi vēlējās pārslēgties uz optisko internetu," stāsta viens no bijušajiem uzņēmuma montieriem.

Taču uzņēmums jau tobrīd gatavojies tālākajam: kāpjot darba apjomam, tas pieņēmis pašnodarbinātos, bet līdz ar darba apjoma kritumu meklētas iespējas atlaist nevis pašnodarbinātos, bet cilvēkus, ar kuriem bija noslēgts darba līgums, - "un, protams, ikvienam darbiniekam varēja atrast kādu vainu". Savukārt pašnodarbinātie palikuši Lattelecom visus turpmākos gadus līdz 2014. gadam.

Pats uzņēmums jau tradicionāli tā vietā, lai sniegtu skaidras atbildes par notikušo, Pietiek kārtējo reizi atgādina, ka esot taču viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem.

Lattelecom, sniedzot un saņemot pakalpojumus, ievēro visas normatīvo aktu prasības. Kā jau iepriekš norādījām,  Lattelecom ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā, turklāt pēdējo piecu gadu laikā Lattelecom grupas uzņēmumi nodokļos samaksājuši 256,46 miljonus eiro. Lattelecom ieguldījumu valsts attīstībā un godprātīgu attieksmi pret nodokļu nomaksu apliecinājis arī Valsts Ieņēmumu dienests, šī gada 30.aprīlī nosūtot Lattelecom pateicību,” ne ar vārdu nepieminot bijušo montieru atklāto un nemēģinot ne noliegt, ne apstiprināt viņu pausto ziņu patiesumu, Pietiek atbildēja Lattelecom.

Kā jau ziņots, vainu par nodokļu optimizēšanu, atstājot savus faktiskos darbiniekus bez sociālajām garantijām, Lattelecom veļ gan uz konkurentiem, kuri darbojoties tā dēvētajā “pelēkajā ekonomikā”, gan uz valsti, kura necīnoties ar ēnu ekonomiku un vēl ieviesusi jaunu - "solidaritātes nodokli", kas ievērojami samazinās arī paša Gulbja ienākumus, kuri pērn sasniedza 392 tūkstošus eiro (vai arī vismaz liks no visiem ienākumiem samaksāt nodokli). Tā kā Gulbja alga ir atkarīga no Lattelecom peļņas lieluma, solidaritātes nodoklis var samazināt uzņēmuma peļņu un līdz ar to arī viņa algu.

Kā liecina Lattelecom pēdējo gadu pārskati, pēdējos četros gados uzņēmuma peļņa bijusi līdzīga – ap 30 miljoniem eiro, bet piecu gadu laikā palielinājusies par 9,2%. Tikmēr piecu gadu laikā darbinieku skaits sarucis par 19,2%, bet pēdējo septiņu gadu laikā - pat par trešdaļu. Sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās Lattelecom 2010.gadā samaksāja 11,24 miljonus eiro, bet pērn - vairs tikai deviņus miljonus eiro.

Novērtē šo rakstu:

0
0