Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ļoti klusiņi, bez „nevajadzīgas ažiotāžas” Tieslietu padome 16. novembrī ir pieņēmusi lēmumu, kas līdz ar papildu „silītes” nodrošināšanu jaunajam ģenerālprokuroram Jurim Stukānam iecirtīs robu jau tā aizvien plānākajos valsts budžeta līdzekļos.

Lēmums ir šāds:

„Atbalsta priekšlikumu ģenerālprokurora algas aprēķinā ņemt vērā tiesneša amata stāžu

Tieslietu padome atzina par pamatotu Saeimas deputātu grupas priekšlikumu novērst diskriminējošo regulējumu, nosakot ģenerālprokuroram atalgojumu atkarībā no tā, vai persona iepriekš bijusi prokurors vai tiesnesis.

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu gan tiesnesis, gan prokurors, nostrādājot noteiktu laiku, papildu mēnešalgai saņem piemaksu par amatā nostrādāto laiku – par 10 amatā nostrādātiem gadiem piemaksa ir 10%.

Prokuratūras likums paredz iespēju par ģenerālprokuroru kļūt tiesnesim ar tādu darba stāžu, kas dod tiesības saņemt piemaksu, strādājot par tiesnesi. Taču, tiesnesim kļūstot par ģenerālprokuroru, tiesneša amatā nopelnīto piemaksu nemaksā, savukārt, ja par ģenerālprokuroru kļūst prokurors, viņam izdienas piemaksu maksā.

Tieslietu padome piekrita, ka ģenerālprokuroram piemaksa par darba stāžu tiktu ietverta mēnešalgā, līdz ar to nodrošinot vienādu attieksmi, neatkarīgi no tā, vai persona iepriekš bijusi tiesnesis vai prokurors.

Savukārt ģenerālprokurora priekšlikumu par prokurora palīga amata pārcelšanu uz augstāku amatu saimi vienotajā atalgojuma sistēmā Tieslietu padome skatīs pēc plašākas informācijas apkopošanas un analīzes.”

Ko tas nozīmē? Pavisam vienkāršu lietu – paslēpusies „biedru grupa” ir nolēmusi (visticamākais, uz abpusēji izdevīgiem nosacījumiem un, kā parasti saka, pēc iepriekšējas vienošanās) „piebarot” jauno ģenerālprokuroru. Jautājums tikai, kā precīzi tiks noformulēta jaunā norma un vai tā gadījumā neattieksies ne tikai uz ģenerālprokuroru vien. Un kāpēc gan ne – treknie runči, kas par to lemj, dala ne jau savu, bet nodokļu maksātāju naudu, savukārt dividendes gan iekasēs paši.

Novērtē šo rakstu:

100
20