Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Interesantas lietas notiek – izrādās, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) dzēš no savas Facebook lapas komentārus, kas nav ne rupji, ne naidu kurinoši, ne kā citādi aizskaroši!  Paradoksālā kārtā pārvalde dzēš precīzi citētu fragmentu no 5.janvāra Latvijas radio 1 raidījuma "Zināmais nezināmajā" - tieši to, ko publiski ēterā teikusi par dabas aizsardzību atbildīgā ierēdne - DAP Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.

Tātad ir dzēsti divi komentāri DAP Facebook lapā 22.01.2023 (aiz DAP posta par Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu)

"Aicinām DAPu - mūsu iluzoro dabas aizsardzības normatīvu sargāšanas iestādi pašiem vēlreiz paklausīties pašu publiskajā telpā runāto, konkrēti 5.janvāra LR1. Tie virsraksti jau, Strodes kundze, ir pareizie, tikai tas saturs ir gaužām cits nekā solīts virsrakstā, kā saka viens raidījuma dalībnieks no LDF.

Žurnāliste Kropa: „Par šo dabas daudzveidību es gribēju vēlreiz pārvaicāt – tie ļoti neiepriecinoši dati par Latviju – es saprotu, ka dabas aizsargājamo teritoriju, arī teritoriju ziņā mēs esam vieni no pēdējiem laikam Eiropas Savienībā – tajā, cik ļoti mums tās dabas teritorijas - aizsargājamās ir maz Latvijā.”

Gita Strode: „Ja mēs skatāmies pēc Natura 2000 teritoriju, kas ir Eiropas nozīmes aizsargājamo teritoriju pārklājums, tad jā – tad mēs esam priekšpēdējie, izstājoties Lielbritānijai. Ja mēs skatāmies pēc vispārējās aizsargājamo teritoriju statistikas, tad mums ir 18%, jo mums kā īpaši aizsargājamā dabas teritorija ir arī Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts, kur, lai man piedod kolēģi, bet vārds “rezervāts” nu galīgi neraksturo to, kas attiecas uz kaut kādiem saimnieciskās darbības ierobežojumiem, tur tādu praktiski NAV, ja vien atsevišķu stingrākas aizsardzības teritoriju nav šajā te lielajā Ziemeļvidzemes platībā, nu tad principā saimniekošana notiek tāpat kā jebkur citur. NU BET STATISTIKĀ TAS MUMS SKAITĀS KĀ AIZSARGĀJAMA TERITORIJA!

Ja mēs paņemam aizsargājamās dabas teritorijas – šīs pašas Natura teritorijas, kur ir nepilni 12%, tad mums, protams, ir dažādas kategorijas – mums ir dabas liegumi, mums ir rezervāti, mums ir dabas parku zonas, un ainavu zonas, un neitrālās zonas. Un tad no jau šiem te esošajiem 12% mums apmēram trešdaļu veido ainavu aizsardzības zonas un vēl neitrālās zonas, tad būsim reāli, tur tādi īsti ierobežojumi nepastāv. Tātad tie 11% ir vēl tā kā samazināti. Nu… tas ir, kā mēs uz tiem datiem paskatāmies.”

Nu tad - KĀ MĒS, DĀRGIE, UZ TIEM DAP DATIEM PASKATĪSIEMIES? Turpināsim samierināties ar šīm valsts institūciju manipulācijām? Varētu vēl arī pajautāt jaunajam DAP ģenerāldirektoram Svilāna kungam, kurš no pārvaldes ātri vien aizrotējis uz Saeimu, uz laiku ieņemot deputāta vietu Jēkaba ielas namā (Apvienotais Saraksts), - cik ilgi vēl tiks pieļauts šis "brīvais kritiens" dabas aizsardzībā Latvijā, uz ko kā reālu katastrofu  radio raidīju norādījis Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis.

Novērtē šo rakstu:

52
31