Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek rīcībā nonākusī informācija par „auto kontrabandas” kriminālprocesu, kura ietvaros piektdien uz laiku tika aizturēti trīs Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbinieki, liek tam izskatīties aizvien dīvaināk – tāpat kā fakts, ka pats Valsts ieņēmumu dienests, kura struktūra – Muitas policija veikusi šīs aizturēšanas, atšķirībā no citiem gadījumiem šoreiz no jebkādiem skaidrojumiem atsakās.

Kā zināms, „oficiālā” informācija, kas sestdienas rītā tika noplūdināta ar Latvijas Televīzijas starpniecību, bija – Latvijā no Krievijas ievestas (turklāt nevis ar autovedējiem, bet „uz pašu riteņiem”) dārgas automašīnas, kurām pēc tam mainīta izcelsmes valsts, šādā veidā Latvijas budžetam zaudējot ievērojamas summas. Tieši saistībā ar šo „kontrabandas shēmu” tad arī aizturēti trīs CSDD darbinieki, un aizturēšanu veikusi Muitas policija.

Pirmā dīvainība saistās ar aizturēto CSDD darbinieku statusu, - kā liecina Pietiek rīcībā esošās ziņas, visi trīs jau atbrīvoti, un, kaut gan viņiem noteikts aizdomās turētā statuss, kā drošības līdzeklis piemērots tikai paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu, bet ne aizliegums turpināt savus darba pienākumus, kas varētu šķist nepieciešami, ja tiešām ir runa par viņu īstenotu „kontrabandas shēmu”.

Vēl viena dīvainība – visu trīs CSDD darbinieku nopratināšanas galvenā tēma. Kaut gan varētu šķist loģiski, ka Muitas policiju interesētu ziņas par konkrētām „kontrabandas” automašīnām, patiesībā, kā liecina Pietiek rīcībā esošās ziņas, visi trīs pratināti par dažādiem formāliem jautājumiem, piemēram, vairākām CSDD iekšējām instrukcijām.

„Vai nu kāda konkrēta mašīna „nospīdējusi”, vai arī konkrētā VID struktūra un tās konkrētie vadītāji ļoti grib parādīt, ka ļoti strādā, vai varbūt ir liela vēlēšanās kādu CSDD vadībā pamainīt, jo pasākums kopumā pašlaik ļoti izskatās pēc kaut kāda sagrābstījuma. Ja reiz kontrabanda, kāpēc nav runa par konkrētiem Ferrari un Range Rover, kā tika stāstīts caur Latvijas Televīziju,” Pietiek izteicās viens no šīs informācijas avotiem.

Ziņas par konkrētām pieminētām automašīnām gan saņēmis CSDD, taču tā pārstāvis apgalvo, ka neko „kriminālu” pārbaudē nav izdevies konstatēt: „CSDD šobrīd var komentēt no savas puses,  ka nekādus MK Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumu vai citu reģistrāciju regulējošo iekšējo normatīvu pārkāpumus CSDD darbinieku rīcībā nav izdevies konstatēt. Automašīnas ievestas no Vācijas un citām ES dalībvalstīm, un šādos gadījumos, kā to arī skaidrojuši VID darbinieki, muitas kravas deklarācija reģistrācijai nav jāiesniedz.”

CSDD arī norāda, ka visi automašīnu ievešanas dokumenti tiek ieskenēti un jau 12 gadus ir pieejami elektroniskā veidā pārbaudei un analīzei arī VID darbiniekiem: „Šobrīd CSDD ir nodrošinājusi iespēju jebkurā brīdī ieskatīties reģistrāciju pamatojošos dokumentos vairāk nekā 750 VID darbiniekiem, lai pārbaudītu jebkuru operatīvo informāciju, tai skaitā to, kuru par aizdomīgiem darījumiem CSDD vēl šim dienestam nosūta papildus.”

„Tur pēc viņu iekšējiem dokumentiem un instrukcijām viss ir OK. Visas Krievijas automašīnu auto reģistrācijas iet caur Miera ielu [CSDD centrālā ēka], bet, kad ir ES dokumenti un ES dokumenti par īpašnieka mainu, viņiem par muitu nekas nav jāskatās,” šo skaidrojumu faktiski apstiprina arī Pietiek informācijas avots.

Pietiek jau sestdienas rītā informēja - neoficiāla informācija liecina, ka līdz ar šo aizturēšanu atsevišķas Muitas policijas vadības amatpersonas lolo cerību apturēt savu aizrotēšanu uz citām VID struktūrām. Par to varētu liecināt arī īpašais entuziasms, ar kādu notikušas aizturēšanas, un tālākais process.

Savukārt citkārt uz publiskiem skaidrojumiem enerģiskā VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone par šīm aizturēšanām un „kontrabandas shēmu” klusē. Nekādus komentārus nesniedz arī citas VID amatpersonas.

Novērtē šo rakstu:

0
0