Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sestdien atklātībā nākusī informācija, ka Starptautiskās lidostas Rīga Drošības departamenta vadītājs Raimonds Lazdiņš tiek atstādināts no amata aizdomās par lidostas vadības noklausīšanos un izsekošanu, izrādījusies tikai aisberga virsotne – izsekošana skārusi arī valsts augstākās amatpersonas, tiesībsargājošo un drošības iestāžu amatpersonas, par kurām vākta informācija, iespējams, ar mērķi ietekmēt to lēmumus un šantažēt. Notikušais jau pašlaik ļauj uzdot jautājumus par valsts kapitālsabiedrībās un privātās struktūrās izveidoto drošības dienestu, iespējams, nepietiekamo kontroli no valsts drošības iestāžu puses.

Drošības policija, pieņemot lēmumu par kriminālprocesa uzsākšanu, kura ietvaros sestdien lidostā notika kratīšana, saņēmusi informāciju, ka Lazdiņš, izmantojot amatā pieejamos resursus, kontrolējis valsts augstāko amatpersonu izlidošanu un ielidošanu caur lidostu Rīga, par viņu pavadītājiem un sagaidītājiem saglabājot videoierakstus, kas attiecas gan uz oficiālām vizītēm, gan privātiem braucieniem, - tā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, kas iegūta no par izmeklēšanu informētiem avotiem. Līdzīgi lidostas drošības šefa uzdevumā kontrolēti valsts tiesībsargājošo iestāžu un drošības iestāžu amatpersonu lidojumi.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tiek izmeklēts, kā uzdevumā Lazdiņš veicis šīs darbības, kam nodevis šo sensitīvo informāciju un kādiem mērķiem tā izmantota. Jau pašlaik pieļāvuma formā izskan, ka ietekmīgu amatpersonu un uzņēmēju izsekošana lidostā veikta ar mērķi iegūt kompromitējošus materiālus un, iespējams, ietekmēt viņu pieņemamos lēmumus, šantažēt. Pēc neoficiālas versijas, tieši Lazdiņa aktivitātes pret kādu ietekmīgu amatpersonu varēja būt grūdiens, kādēļ Drošības policija beidzot pievērsusies viņa darbībai. Neoficiālā līmenī par to, ka lidostas Drošības departamenta resursi tiek izmantoti nelikumīgai noklausīšanai un izsekošanai, tika runāts jau gadiem, kopš Lazdiņš nonāca amatā.

Lidostas Rīga valde, kas jau lēmusi par Lazdiņa atstādināšanu un uz kuras informācijas pamata Drošības policija uzsākusi kriminālprocesu, noskaidrojusi, ka Lazdiņš 2011. gadā par lidostas Drošības departamenta līdzekļiem iegādājies speciālo aparatūru, kas ļauj noklausīties telefonsarunas, un speciālo programmatūru, ar kuras palīdzību iespējams kontrolēt elektronisko saraksti. Šādi Lazdiņš vismaz divus pēdējos gadus kontrolējis lidostas valdes locekļu un citu vadošo darbinieku saraksti un noklausījies viņu telefonsarunas. Šāda izsekošana skārusi arī lidostā bāzētos muitas, robežsardzes un policijas darbiniekus un lidostā strādājošo uzņēmumu un iestāžu darbiniekus.

Pietiek jau sestdien ziņoja, ka aizdomās par totālas izspiegošanas sistēmas izveidošanu lidostā valsts akciju sabiedrības Starptautiskā lidosta Rīga valde pieņēmusi lēmumu par lidostas Drošības departamenta vadītāja, bēdīgi slavenā premjera ekspadomnieka Lazdiņa atstādināšanu. Drošības policijā saistībā ar atklātajiem faktiem ir sākts kriminālprocess.

Tāpat no darba lidostas Drošības departamentā no darba uz trim mēnešiem atstādināts bijušais Valsts policijas darbinieks Ints Rubezis un bijušais Rīgas Centrālcietuma darbinieks Andris Savko – abi bijuši iesaistīti noklausīšanās un izsekošanas darbībās.

Pietiek apstiprināja avoti Satiksmes ministrijā, lēmuma pamatā ir lidostas valdes saņemtā informācija par to, ka šīs trīs personas laikā posmā no 2011.gada līdz pat šā gada novembrim, rupji pārkāpjot LR Satversmi, kā arī detektīvdarbību un operatīvo darbību reglamentējošus likumus, ar tehniskiem līdzekļiem izspiegojuši gan visus lidostas Rīga valdes locekļus, gan lidostas darbiniekus, tiesībsargājošo iestāžu darbiniekus, kuri strādā lidostā, un virkni uzņēmēju.

Lēmums par viņa atstādināšanu no amata pagaidām nav stājies likumīgā spēkā, jo Lazdiņš savlaicīgi saslimis. Lēmums par atstādināšanu pieņemts novembra beigās, un to ir parakstījis lidostas valdes priekšsēdētāja vietnieks Andis Damlics. Minēto informāciju lidostas valde vismaz vairākas nedēļās slēpusi, cenšoties notušēt skandālu. Izmeklēšana veikta slepenības režīmā, tomēr jau tagad skaidrs, ka lidostas Drošības dienesta darbinieki pārkāpjot Satversmi un citus likumus, kas reglamentē sevišķā veida veicamus operatīvās darbības pasākumus, noklausījās lidostas un citu iestāžu un uzņēmuma darbiniekus, kas strādā lidostā, kā arī vāca un apkopoja informāciju par augstu valsts amatpersonu lidojumiem. 

Novērtē šo rakstu:

0
0